Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) stbtamas válasza Tonyk (#10950) üzenetére


stbtamas
aktív tag

A fent linkelt kep alapjan azon is lehet hasznalalni problema nelkul.. :P

De nem akarom folytatni a vitat.. szerintem abszolut mindenki maga donti el, mit es mire akar hasznalni..

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#10952) Tonyk válasza stbtamas (#10951) üzenetére


Tonyk
veterán

És ha valaki nem syno-t vesz? Mert hogy a topic címe: Milyen nas-t vegyek? ;) Mert egy dlinken, de zyxelen sem lesz ilyen beállítás, csak kb olyan, hogy van-e felismert és megosztott nyomtató vagy nincs. Kapásból tudok olyan mondani, amit nekünk nem sikerült nas alatt működésre bírnunk. Másik nason meg megy kiválóan.
Nem vitatkoztunk szerintem, de OFF.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10953) Alex91 válasza Mezga Aladár (#10949) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, lattam en is. De ettol meg mindig nem tartom mar annyira fontos funkcionak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10954) enginev3.0


enginev3.0
félisten

NAS-ba milyen HDD az ajánlott?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10955) DJ. Ru$y válasza enginev3.0 (#10954) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

WD RED. Én csak azt vennék, erre van tervezve. 1 db 2 TB-os már "döcög" külső vinyóként, most jön majd 2*3 TB NAS-ba.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10956) Multibit válasza enginev3.0 (#10954) üzenetére


Multibit
veterán

Nem kell túlmisztifikálni a dolgot! Jó bármelyik alacsony fordulatszámú vinyó. Méret meg természetesen olyan legyen/lehet, amit a pénztárcád megenged.
Persze jók a gyorsabbak is, csak azok zajosabbak, jobban melegszenek és többet fogyasztanak.

(#10957) enginev3.0 válasza Multibit (#10956) üzenetére


enginev3.0
félisten

Most egy 2TB-os van benne, Samsung 2TB HDD (HD204UI), és azon gondolkodtam, hogy a HDD lehet az oka, hogy ilyen akadozva tölt le mindent
már 1-2mb/s-nél is folyton csak tölt tölt a gui, nem tud frissíteni, a proci meg 100%-on pörög, mások meg írják hogy neki 2-3mb/s letöltési sebesség meg sem kottyan
Szóval lehet beszerzek egy RED-et, hátha megoldja :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10958) DJ. Ru$y válasza enginev3.0 (#10957) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha nincs titkosítás a vinyón, akkor próbáld meg kivenni, gépre kötni és Sentinellel megnézni, hogy nem gázos-e.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10959) Multibit válasza enginev3.0 (#10957) üzenetére


Multibit
veterán

Tuti, hogy nem a Samu vinyó sebessége a korlátozó tényező! Egyébként amit Te "mb/s"-nek írtál hibásan, az valójában Mbit/s vagy Mbyte/s?

(#10960) enginev3.0 válasza DJ. Ru$y (#10958) üzenetére


enginev3.0
félisten

100/100-as

(#10959) Multibit @
50mbites netem van, 6-7mb/s-mal tudnék tölteni, de a nas már 2mb/s -nél is haldoklik, NSA310-zel is ez volt, azért cseréltem le másik nasra, de hiába
Semmi más szolgáltatást nem használok a nas-on, és mindig csak 1 filmet töltök le egyszerre... linux iso-t

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10961) Multibit válasza enginev3.0 (#10960) üzenetére


Multibit
veterán

Ne feledd, hogy az ellenoldal is lehet lassabb annál, mint amire számítasz. De azt írtad, hogy a CPU 100%-on jár, tehát még az is lehet, hogy ez a NAS-od is gyenge. Nem megy letöltés közben indexelés, vagy valami más folyamat, ami leterheli a NAS-t? A max peer-ek számát és a párhuzamos szálakat próbáltad állítani a torrent kliensben? uTP ki- bekapcsolással próbálkoztás?

[ Szerkesztve ]

(#10962) enginev3.0 válasza Multibit (#10961) üzenetére


enginev3.0
félisten

A proci terhelés miatt lassú csak a letöltés
Peer korlátozást próbáltam

itt egy videó
[link]

És ilyen a cpu közben

Biztos vagyok benne, hogy ennél többet kell bírnia egy NAS-nak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10963) Multibit válasza enginev3.0 (#10962) üzenetére


Multibit
veterán

Ez milyen NAS? Kizárólag a torrentezés ennyire lenyomja?

(#10964) enginev3.0 válasza Multibit (#10963) üzenetére


enginev3.0
félisten

DNS-320L
Előtte meg NSA310

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10965) Multibit válasza enginev3.0 (#10964) üzenetére


Multibit
veterán

Ha visszaolvasol, láthatod, hogy a D-Linkek a lassúságuk miatt "népszerűek" :((

(#10966) enginev3.0 válasza Multibit (#10965) üzenetére


enginev3.0
félisten

NSA zyxel volt, ugyan ezt produkálta

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10967) Multibit válasza enginev3.0 (#10966) üzenetére


Multibit
veterán

Nincsenek csodák. Vagy olcsó, vagy gyors!
Egyébként minden modellnek megvannak a korlátai. Ha valóban gyors letöltőgépet akarsz, akkor csengetni kell érte rendesen (akár készen vásárolsz, akár építesz).

(#10968) enginev3.0 válasza Multibit (#10967) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem kell nekem komplett gép letölteni, akkor marad így, minden lejön egy este alatt, csak elég zavaró a dolog, de seedelni seedel ahogy kell

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10969) Möhe válasza enginev3.0 (#10962) üzenetére


Möhe
addikt

Ami azt az 1Ghz-s procit illeti,bőven elég hogy letérdeljen torrent közben. Nekem Syno213j volt. Nagyobb procival (1.2Ghz) és 50-es neten is magas volt a procihasználat, ezért (is) váltottam épített gépre. (amúgy a DiGi gyors netéhez is oda van írva hogy erős proci kell (igaz hogy eltúlozva kicsit de az kell neki) a gépbe ami kezelni tudja.

Multibitnek igaza van, vagy olcsó vagy erős.

(#10970) enginev3.0 válasza Möhe (#10969) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát nem gondoltam volna hogy egy ARM procit, így letérdeltet egy kis torrent, de akkor elfogadom, marad :) :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10971) bogabi válasza enginev3.0 (#10962) üzenetére


bogabi
senior tag

Megnéztem a videót, amit linkeltél. Szerintem vedd le az aktív torrentek számát 5 körülire, ha ez nem okoz gondot. Ennyi aktív torrent sok neki egyszerre. Nekem DLink DNS-325-ös NAS van, mellé jelenleg egy 20/2-es net, de szépen tölt 2 Mbps-al a NAS, miközben top alatt Linuxban látszik, hogy a procit a Transmission csak 20-30%-ban hajtja (nálam egyszerre max. 5-6 torrent van). Nemsokára lesz 100-as net, na majd akkor kíváncsi leszek, mit bír a vas.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#10972) veze válasza bogabi (#10971) üzenetére


veze
őstag

bakker..(
az aktív torrentek számát hol is kell beállítani a transmission-ben?
nálam be van állitva 6db-ra de már vagy másfél - két éve csinaltam és most nem jövök rá hol is...
config fájlban? azt most nem néztem meg
a beállításoknál csak a globális partnerszámot találom ( torrentek tulajdonsagainal ugyanezt partnerszámot csak akkor a torrentre vonatkozóan)

[ Szerkesztve ]

(#10973) bogabi válasza bogabi (#10971) üzenetére


bogabi
senior tag

Javítás: 2 Mbps helyett 2 MBps ofkosz...

@veze: megnézem, ha addig más nem segít, berakom ide.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#10974) bogabi válasza veze (#10972) üzenetére


bogabi
senior tag

Na, megnéztem, csak olyan van, hogy max. peer overall :-) ez nálam 60, a peer per torrent meg 20. Rosszul emlékeztem. De az biztos, hogy egyszerre 5-6 torrenttől több nem szokott menni.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#10975) Multibit válasza veze (#10972) üzenetére


Multibit
veterán

Az upload és a download queue-t kell beállítani.
Transmission Remote GUI-ban:
Tools -> Transmission options -> Queue tab

(#10976) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Nem vásárlással kapcsolatos, de úgy látom ennél jobb téma nincs...
Ha van a NAS-on 2 LAN csatlakozó, azt a sebesség növelése céljából is lehet használni?
(A dokumentációban 2 hálózathoz való csatlakozást emleget, de ennél többet nem is ír.)

(#10977) Patice válasza Panthera (#10976) üzenetére


Patice
nagyúr

Elméletileg igen. Elméletben lehet őket bdridge-elni és akkor mindkét csatlakozót tudja használni adatátvitelre.

Ezt tudnia kell az adott NAS szoftverének.

Szerintem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10978) Panthera válasza Patice (#10977) üzenetére


Panthera
őstag

Seagate STBN200-ról van szó: van egy aggregált módja, 2 opcióval...

Aggregation allows you to connect to the network using both LAN ports simultaneously:
• Round Robin LAN: Load balance your LANs.
• Fail Over LAN: One LAN network takes over if the other one fails.

(#10979) spiky03 válasza bogabi (#10971) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem NSA310-esem van, és nem rég lett 100/50-es netem a DIGI-nél.
Hétvégén kaptam le az NFS filmet, és felfelé ment 6 megával hosszabb ideig is a feltöltés, majd vissza vettem 4 megára, hogy közben azért tudjak nézni filmet is a NAS-ról. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#10980) Patice válasza Panthera (#10978) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezekből szerintem az első, az amivel kihasználhatod mindkét portot.
Természetesen így egy routerben is két portot fog foglalni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10981) Panthera válasza Patice (#10980) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi! Szerintem azt fogom csinálni, hogy most kipróbálom egy porttal és utána megnézem mekkora a különbség közöttük.

(#10982) Multibit válasza Patice (#10980) üzenetére


Multibit
veterán

... vagy a switchben.

(#10983) bogabi válasza Panthera (#10981) üzenetére


bogabi
senior tag

Ehhez a másik oldali eszköznek is támogatnia kell ezt... Ha csak a NAS tudja, az még nem elég.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#10984) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Hali!

Srácok, ismerkedni a NAS-okkal egy Zyxel 320S tökéletes, nem? Az 19e 2 év garival és ha eladnám, még lenne garija is.

(#10985) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Synology 214SE és a 213j közül melyiket ajánlanátok otthoni alapfelhasználásra?
(Media server, hálózati adattár családi képeknek, videóknak, torrent)
Megéri a 213j azt a 15k-val többet?
Valamint milyen vinyó lenne bele az ideális RAID1 hez? (~2TB-osokra gondoltam)

(#10986) G.I.JOE válasza Jamboo529 (#10985) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

WD Red.

(#10987) atike válasza Patice (#10928) üzenetére


atike
nagyúr

Alakul a döntés... Az ebben lévő 800 Mhz-es proci illetve a 256 megy ram nem számít kevésnek? Elég...? :U

(#10988) Patice válasza atike (#10987) üzenetére


Patice
nagyúr

A proci benne egy elég új fejlesztés, állítólag a 800 Mhz ellenére elég jó a teljesítménye is, a 256 MB RAM meg attól függ, mennyi szolgáltatást akarsz egyszerre futtatni.

Amit írtál, arra szerintem elégnek kell lennie. Persze lesznek határai, de nem is közép vagy felső kategóriás NAS-t akarsz. És a Synology-nak elég jó a supportja is.

nuke7 fórumtársnak van már ilyen cucca. Kérdezd meg privátban, mik a tapasztalatai. Hivatkozz rám nyugodtan. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10989) atike válasza Patice (#10988) üzenetére


atike
nagyúr

Meglesz, köszi. :R Ehhez a modellhez képest mi lenne a következő lépcsőfok? :U

(#10990) Patice válasza atike (#10989) üzenetére


Patice
nagyúr

Synology-n belül a DS213j. Áraknak azért nézz utána. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10991) atike válasza Patice (#10990) üzenetére


atike
nagyúr

Nos igen.... A 213J nettója pont annyi, mint a 214SE bruttója... :) Gyorsabb proci, dupla ram, ellenben DDR2 a DDR3 helyett. Viszont 5 helyett már 8 IP kamerát tud kezelni (tudom, hogy kettő van ingyen :) ), és a letöltések száma 20-ról 30-ra nőtt.... Minden egyéb paraméter egyezik.... Na lehet agyalni... :) Köszi a segítséget! :R

(#10992) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Egy valamit nem tudok megérteni Synonál, miért minden olcsóbb NAS fehér... És csak a DS214 fekete, nem illik sehova a fehér nálam, ezért kéne 20k-val többet kiadnom rá...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10993) Patice válasza atike (#10991) üzenetére


Patice
nagyúr

Itteni Synology fórumban sokaknak van 213j, hogy mennyit bír, azt rákeresve leszűrheted magadnak. :K

214se újabb fejlesztés (2014), 213j még 2013-as.

A várható felhasználási kör alapján dönts, gondold végig jól, hogy mi az amire mindenképp szükséged van. A multimédia kiszolgálást a 214se is jól tudja, inkább attól függ a teljesítménye, hogy mennyit torrentezik vele az ember. :U De azt is be lehet szabályozni és lehet a gyári kliens helyett Transmission-t is használni. 214se elég kis fogyasztású is, szóval mehet éjjel-nappal.

Szerintem az sem rossz választás. :K

De ne én döntsek helyetted. Te tudod mire kell.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10994) Patice válasza DJ. Ru$y (#10992) üzenetére


Patice
nagyúr

:D

Én is 'ezért' vettem 213j helyett sima 213-ast. (Amúgy nem, kellett a plusz kakaó, magamat ismerve. De meg is fizettem az árát.)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10995) DJ. Ru$y válasza Patice (#10994) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Magamat ismerve a végén tényleg építek egyet. :D

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10996) Patice válasza DJ. Ru$y (#10995) üzenetére


Patice
nagyúr

Vagy vegyél egy HP Microservert + XPenology natívan. :K

mini-ITX alapon egész jó gép hozható össze 4 lemezzel.

Én ettől is több lemezt akartam --> Fractal Design Node 304 lett + Asus H87I Plus :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10997) Panthera válasza Multibit (#10982) üzenetére


Panthera
őstag

...switch!

Tegnap szenvedtem egy sort vele, de úgy tűnik a firefoxot nem szereti (vagy fordítva), mert IE-vel meg gond nélkül fel tudtam konfigurálni. Többnyire egyszerűen lefagyott, amikor be akartam jelentkezni (pedig már be volt állítva a hálózatra). Most ugyanúgy csináltam mindent (egy nas reset után), az ff-el a helyzet változatlan. A jelszót bekéri, de egy idő után időtúllépési hibát ad vissza.

Elérni mivel szoktátok őket egy xp-s gépről? Total Commander is jó?

[ Szerkesztve ]

(#10998) Guseppe


Guseppe
tag

Sziasztok!

Gondolkozom NAS beszerzésén, de előtte kikérném a véleményeteket valamiben. Soha nem volt NAS-om, sorry ha nagy hülyeséget kérdezek. :) Szóval olyan NAS-ra volna szükségem, aminek egyik USB csatija TV-re köthető és így a NAS-ban lévő merevlemez adatait látja a TV.
Ugyanis a TV-m nem smart TV, azaz nincs hálózaton. Egyáltalán létezik ilyen NAS? Néztem a Zyxel modelleit, de minden USB port csak eszközök adatmentésére való. Létezik ilyen NAS?

Thx,
Gus

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#10999) Alex91 válasza Guseppe (#10998) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, csak keresni kell!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11000) sanzi89 válasza Alex91 (#10999) üzenetére


sanzi89
addikt

Ez engem is érdekelne nagyon! Vagy esetleg másfajta megoldás - például PC usb portja működne virtuális pendriveként -.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.