Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) Patice válasza Mauzes (#10300) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem. És szerintem más NAS sem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10302) Mauzes válasza Patice (#10301) üzenetére


Mauzes
őstag

Sajnálattal hallom.

És csak hogy el tudjam képzelni: mi történik akkor, ha az egyik lemez a RAID1-ből meghal? Kiírja a NAS, hogy gáz van, erre én kiveszem a dobozból, hogy gariztassam. Ekkor a full adatom a másik lemezen meglesz és továbbra is tudom használni? Majd ha visszateszem az új lemezt, akkor a NAS alapból folytatja RAID1-ben és tükrözi az adataimat?

(#10303) veze válasza Mauzes (#10302) üzenetére


veze
őstag

Én csak a sajat tapasztalatomat tudom leirni, zyxel msa325 v2 -ről van szó
Két egyforma méretü vinyóbol csinal e RAID 1-et és értelemleszerűen az egyik vinyó teljes méretével lesz egyelő a kötet.
olyan opció nincs, hogy a kötet méretét én tudnám szabadon meghatározni ezen belül.
meghatározni, nem tudom módósítani nem tudom kisebbre (rész méretre) venni
Nem egyforma méretű vinyokbol a kisebb méretének megfelelő RAID1-es kötetet készített, olyan opcio hogy a nagyobb maradék részével mi legyen, nincs
És nem is lehet megformázni utolag sem a maradékot, az elveszik..
Ha a raid 1 kötet egyik elemét kivettem kiírta hogy sérült a kötet, de minden további nélkül müködött zökkenőmentesen.
Ha betettem egy másik vinyót. akkor van olyan opció hogy a kötet helyreállítása, ez esetben az uj vinyóra visszamásol mindent, az éppen maradt vinyóról ( meg is formázza) és helyre áll azeredeti állapot , kiírja hogy a kötet rendben

(#10304) Patice válasza Mauzes (#10302) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen. Ez a RAID1 lényege. Ha két lemezből áll, akkor elviseli az egyik lemez hibáját, de az adatok megmaradnak.

És megint igen. Ha berakod a régi mellé az újat, akkor vagy rányomsz, hogy építse újra a kötetet, vagy (asszem SHR esetén akár) automatikusan újra építi a kötetet a NAS és pár óra alatt újra rendben lesz a kötet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10305) Sonja


Sonja
veterán

NAS-t szeretnék venni 1 hónapon belül. Már most elkezdtem olvasgatni (Itt a topikban is!), de menél többet olvasok, annál nagyobb a káosz a fejemben. :B :D

Amire kellene (2 lemezes):
- 2 külön vinyó, 2 külön vinyónak való kezelése (tehát két külön meghajtó, ne legyen JBOD vagy RAID). Lehet, hogy ezt tudja mindegyik, de nekem ez nem evidens.
- DLNA szerverként is lenne használva
- 1080p MP4/MKV/BD filmek lejátszása
- FTP és Cloud használata (a Cloud nem olyan fontos)
- A rámásolás, és a lemásolás róla minél nagyobb sebességgel történjen.
- Jól bírja a 2 felhasználó egyidejű használatát
- Totál kezdőnek (nekem :DDD) könnyű legyen beállítani :B
- Halk működés
- Torrent kezelés nem érdekel, nem lesz használva!

Azt hiszem ennyi lenne a fontosság. Erre a feladatra 3 NAS-t néztem ki:

- ZyXel NSA325v2
- Synology DS213j
- QNAP TS-212P

A ZyXel a legolcsóbb a háromból. Ha a drágább Synology vagy QNAP kell ehhez a feladathoz, akkor kifizetem. De vajon tényleg kell?! ;]

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10306) Mauzes válasza Patice (#10304) üzenetére


Mauzes
őstag

De akkor jól értem, azt nem tudom beállítani, hogy a lemezek csak egy része legyen raid1, a többi meg sima kötet?

(#10307) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok, egy gyors segítség kellene. Van egy D-Link DNS-323-as NAS, ami betegeskedik. Vettünk egy ZyXEL NSA320S-t helyette, megoldható, hogy ebbe áttegyük a D-Linkben lévő 2 winchestert és lemásoljuk róluk a dolgokat vagy ez nem ennyire egyszerű? A D-Linkben 2 x 500GB-os winyó van tükrözve, a Zyxelben 2 x 1TB-os szintén tükrözve, de azokat addig kivennénk természetesen...

Köszi előre is...

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#10308) Gabócza válasza Gabócza (#10307) üzenetére


Gabócza
senior tag

Közben látom, hogy ez nemrég volt téma, úgyhogy akkor a kérdésem tárgytalan sajnos...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#10309) veze válasza Gabócza (#10308) üzenetére


veze
őstag

egy külsö házban usb-n rádugod a régi tükör egyik vinyojat a nasra és bemásolod az újvinyora. Ez az út nem járható?

(#10310) Gabócza válasza veze (#10309) üzenetére


Gabócza
senior tag

A NAS Bp-en van én meg Szegeden, és nincs nekik külső házuk sajnos. De lehet, hogy az lesz a vége, ha másképp nem boldogulunk...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#10311) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Hello, erről mi a vélemény? Ismeri vki? Jobb alternatíva?

(#10312) Tonyk válasza Gabócza (#10310) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha raid tömb egyik tagját dugod rá, lehet, hogy rinyálni fog és hiányolja a barátját majd.
Ekkor :
mdadm --assemble <hova> <mit> paranccsal tudod működőképessé tenni a tömböt.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10313) pappzo


pappzo
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen tapasztalatlan vagyok NAS terén, de azt látom sajnos nem halogathatom tovább a megvásárlását.

Alapvetően HD film média háttérnak és kisebb részben családi fénykép háttérnek alkalmaznám.

LAN-on kötném össze a média lejátszóval (Popcorn) és ha lehet USB-n TV-vel (sajnosa TV még nem smartos, de USB-ről tud HD filmeket lejátszani stb.. A NAS fizikailag a TV-hez közel kerül.
A TV-vel való összeköttetés miatt USB slave-t gondolom tudnia kell(ene) ha nagyon nincs ilyen vagy csak drágán akkor inkább lemondok róla.

Ami biztos fontos, hogy:
4 db 3,5"-os HDD kezeljen, lehetőleg RAID5-be is (ha kell RAID-ről lemondhatok, de ha lehet legyen).
Fusson rajt Torrent kilens.
Esetlegesen tudjon csomagolt (RAR file-oklat lejátszani)
Lehetőleg képes legyen távolról fényképeket megosztani (pl. rokonoktól elérhető legyen a fénykép mappa nyilván jelszóval).
Van 2 db 2TB-os USB-s HDD-m az egyik USB 3-as a másik USB 2-es (táp nem USB-ről megy) rá szeretném ezeket is a NAS-ra dugri, ha csak 1 USB van rajta, akkor gondolom USB HUB-bal megoldható) lenne.

A NAS WiFi Routerre LAN-al lenne rádugva (és oda lenne még kábelen rádugva a médilejátszó is, a további gépek WiFi-n mennek, de azokról is max manegelésre, képnézésre el szeretném érni a NAS-t).

Kérdésem milyen NAS-t vegyek? Egyéb igényem nincs, bár ha érdemes figyelni valamire mondjátok!
Ja és persze olcsót keresek. Olcsó 4 lemezesből ezt találtam:
BUFFALO LinkStation Pro Quad LS-QVL 54 e körüli értékkel, max 100e környékéig mennék el, de csak akkor ha érdmes.

Mit ajánlotok? Illetve ez tudja e ezeket amiket írtam?

Köszönve a válaszaitokat:
PZ

(#10314) Multibit válasza pappzo (#10313) üzenetére


Multibit
veterán

Részemről csak két megjegyzés (majd a többiek is írnak neked).
1. Ha mediaplayer is lesz a hálózaton, miért akarod a TV-t a NAS-ra kötni? (USB-vel nem fog menni!)
2. Ha egy 4 lemezes NAS ilyen olcsó, érdemes utánanézni, hogy miért, és gyanakodni...

(#10315) kabar válasza pappzo (#10313) üzenetére


kabar
senior tag

Gyakorlatilag leírtad, hogy neked egy mikroszerverre van szükséged, nem NAS-ra. Az én véleményem az, hogy 4 lemeznél már annyira megugrik a NAS-ok ára, a fogyasztásuk meg ugyanannyi, mint a NAS-oké, hogy nem éri meg NAS-t venni. Mondom ezt úgy, hogy nálunk van több NAS is. Szerintem egy mikrogépet lehetne HTPC-kén tis használni, amit egy NAS-nál esélyed sincs, vagy nem ezen az áron. Két lemez esetén még vannak olyan NAS-ok amelyek jóval kevesebbet fogysztanak, de neked négy lemez kell. Én a TV-t nem is USB-n, hanem VGA-n keresztül dugnám, és valami XMBC szerű cuccal játszanám le a tartalmakat. Lehet, még jobban is járnál vele, mint a TV beépített lejátszójával. De a nálam okosabbak majd úgyis mondanak jobbat, nekem ez lenne a véleményem (egy NAS-os topicban nem szép dolog).

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#10316) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Kellene nekem max. 40 (de inkább 30k-ig) egy 2 lemezes NAS

- néha torrentre
- 1080p filmek lejátszására gigabites hálón keresztül (egyminidlna szerver nekem már bőven elég, parancssorból beállítom ha kell)
- normális hűtéssel
- illetve halknak kellene lennie

Van esetleg az árkategóriában ilyen eszköz?
Eddig a D-Link DNS illetve a Zyxel NSA szériát néztem. (D-Link DNS-320L ill. 325 illetve NSA320, 325)

Köszönöm!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#10317) kabar válasza Neil Watts (#10316) üzenetére


kabar
senior tag

Ha picit visszaolvasol, akkor valószínűleg a többiek a NSA325-öt fogják ajánlani ezért a pénzért. Vannak jobbak is, de azok már lényegesen drágábbak.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#10318) Multibit válasza Neil Watts (#10316) üzenetére


Multibit
veterán

Amire neked kell, arra elég az NSA325v2. Az itteni beszámolók szerint a ZyXel-ek zaját némelyik tulaj magasnak tartotta.

(#10319) Neil Watts válasza kabar (#10317) üzenetére


Neil Watts
veterán

Köszönöm! :R Elnézést, lehet átsiklottam afelett, mindenesetre akkor jól tettem hogy arrafelé is nézelődtem.

Üdv. core2

(#10320) kabar válasza Neil Watts (#10319) üzenetére


kabar
senior tag

Én a magam részéről csak a költséghatékonyság miatt szoktam ajánlani a NSA325-öt, mivel van egy az ismeretségi körben, nem nevezném problémamentesnek. De kis mókolással biztosan rendbe lehet szedni. Ami nálunk eddig mindig bevált, az a synology termékei, abból is a legkisebb ami szerintem jó a DS213j. (az viszont a te keretednek majd kétszerese.) Nagyon jó kis oprendszert hegesztettek alá. Nem mondom, hogy nincsen vele gond, de olyan tán nincs is...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#10321) pappzo válasza Multibit (#10314) üzenetére


pappzo
csendes tag

Azért kell mert a média lejátszó nem a TV-t szolgálja ki, hanem egy projektort. (Más szinten is van a lakásban). TV-m USB-ről képes lejátszani média tartalmat, köztük MKV fájlokat is. A gond az az hogy jelenleg a Popcornomban levő média tartlmat csak a projektoron tudom nézni. A TV-n sajnos nem. Ehhez akarok leginkább egy NAS-t. A gond az hogy elsőre nem igen találtam olyant ami tudna lenni USB slave is.

(#10322) pappzo válasza kabar (#10315) üzenetére


pappzo
csendes tag

Van egy HTPC-m, és XBMC fut rajta azt használom jelenleg torrentezni és végső soron képes lenne végül is multimédia szervernek is lenni. Távirányítóm is van hozzá, így könnyedén megoldható lenne. Bár média lejátszó képessége nem fontos, hisz a TV-m is képes USB-ről lejátszani, ha meg gépen keresztül játszom le, akkor természetesen HDMI-n keresztól kapja a gépről a jelet és így is megy.

NAS-nál nekem tényleg csak a 4 lemezre lenne szükségem és lehetőleg USB slave funkcióra és persze, hogy torrent kliens fusson rajt.

(#10323) pappzo


pappzo
csendes tag

Nos leírom azért a kiválasztott olcsó 4 lemezes NAS specifikációit:

BUFFALO LinkStation Pro Quad LS-QVL
Buffalo LinkStation Pro Quad LS-QVL típusú merevlemez nélüki hálózati háttértár.
- processzor: Marvell 88F6282, 1.6GHz ARM
- memória: 256MB DDR3 1066MHz
- 4db 3.5"-os SATA merevlemez befogadására alkalmas (max. 16TB)
- RAID 0, 1, 5, 10 és JBOD támogatás
- portok: 1 x RJ-45 Gigabit Ethernet LAN, 1 x USB2.0
- gyors és könnyű beállítások
- környezetbarát és energiatakarékos
- beépített BitTorrent kliens
- beépített FTP és print szerver
- méret: 149 x 233 x 154mm
- súly: 5.5Kg
- Hálózati eszköz típus: Háttértár
- Vezetékes hálózat: 10/100/1000MBps /Gigabit/
- Portok száma: 1 db
- Power over Ethernet (PoE): Nem
- Fiókok száma: 4

Ez alapján vélemény? Bár USB slave funkciót továbbra sem találtam sajnos ezen és másikon sem.

(#10324) Möhe válasza pappzo (#10323) üzenetére


Möhe
addikt

Építs egy otthoni szervert, jobban kijössz ár érték erő arányában. Én is ezt csináltam (40ropival jöttem ki jobban mint egy syno413j) vagy vegyél egy HP mikroszervert.

(#10325) kabar válasza pappzo (#10322) üzenetére


kabar
senior tag

De ha van egy HTPC-d, akkor minek neked NAS? Ne haragudj a kérdésért, de szerintem ha van egy folyton menő számítógép, akkor minek abból kettő? Azt szerintem pótolhatnád egy darab microserverrel, és akkor a másikat nyomhatnád is ki a francba. Egy DS 413j árából lehetne venni egy microservert, lemez úgysincs egyiken sem, rádobsz egy oprendszert és hajrá. Az megy rajta, amit csak akarsz. De lehet, hogy én nem értem mi a koncepciód...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#10326) kabar válasza Möhe (#10324) üzenetére


kabar
senior tag

Szerintem 40 ropiból nehéz mikroszervert építeni, de hatvanvalahány ezerrel már lehet valamit kezdeni. Egy DS413J 80 ropiból jön ki, és azon se VGA kimenet sem bővítési lehetőség nincs. Csak a brutáljó oprendszer az előnye. Ennél ezerszer jobb szervert tudsz összehozni ennyi pénzből. Mondom ezt úgy, hogy nálunk DS1513+ van a cégnél, és az olyan 230-270 ezer körül volt amikor a céghez került. De az oprendszer miatt meg van kötve a kezed, mit lehet rá felnyomni, mit nem. Szóval jók a NAS-ok, de nem mindenre. De a te pénzed, azt csinálsz vele amit akarsz...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#10327) Möhe válasza kabar (#10326) üzenetére


Möhe
addikt

Amikor nézegettem 113 volt!
Az oprendszer meg xpenology egy penről bootolva. Szerintem nem nekem akartad ezt írni.

(#10328) kabar válasza Möhe (#10327) üzenetére


kabar
senior tag

Szerintem meg egy lemeznél már jobb egy normál NAS-t vásárolni, ha nem akarsz egyéb funkciókat. A választ azért neked írtam, mert a 40 ropit túlzónak tartottam, tartom most is (bár nem emlékszem a 413j régi árára). 2 lemeznél a NAS-ok célhardvere, oprendszere miatt a fogyasztáskülönbség igencsak jelentős, évi több ezer, vagy tízezer forint is lehet. 4 vinyó esetén már eltűnik ez a hatalmas különbség. Példaként a DS213+ fullon nem fogyaszt többet 21W-nál. Ennek (fogyasztásnak) nem lehet ellenfele egy microserver. Ha több, nem NAS-os alkalmazás is kell, akkor meg a NAS nem ellenfél. Illetve a nagy kapacitású NAS-ok a hétköznapi felhasználóknak (magyarországi fizetések mellett) már túlságosan drágák.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#10329) Multibit válasza pappzo (#10323) üzenetére


Multibit
veterán

Gyakorlati tapasztalatom nincs ezzel a Buffaloval. Így speckó alapján a memória méretét keveslem.

(#10330) Möhe válasza kabar (#10328) üzenetére


Möhe
addikt

Csak nézek mint hal a szatyorban.
De eleve 4 helyes cuccot nézett a kolléga, azért mondtam azt amit. Hogy jön ide az 1 és 2 rekeszes kivitel?

Egy kis mini itx gépet össze tudtam rakni kevéssel egy újkori 213j ára felett, combosabb tudással, több férőhellyel, igaz nagyobb étvággyal, de még bőven egy 413j ára alatt. Amit 0-24es felhasználás mellett sem tudnék egyhamar megspórolni a villanyszámlán.

(#10331) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Hello
Van egy Mybookworld II Nas-om ami valószínűleg beadja a kulcsot. A boot idó majdnem 15perc lefagy stb.
Linux tudás nélkül meg sem próbálom megjavítani.
A fent említett készüléket szeretném kiváltani egy másikkal. Amire használva volt:torrent,ftp,nfs szerverként.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#10332) kabar válasza Möhe (#10330) üzenetére


kabar
senior tag

Én néztem el, nem bántás volt. A 113-at, mint vételárat néztem/gondoltam DS113-nak. Ennyi volt a félreértés, és én néztem el. Nem akart bántó hozzászólás lenni.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#10333) Möhe válasza kabar (#10332) üzenetére


Möhe
addikt

Semmi gond, csak nem sikerült összeraknom a hsz-t.
;)

(#10334) Lolka Bolka válasza kabar (#10317) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Hello, az NSA 325 mennyivel jobb annál, mint amit én kérdeztem ebben a hozzászólásban?

[ Szerkesztve ]

(#10335) kabar válasza Lolka Bolka (#10334) üzenetére


kabar
senior tag

Konkrétan ezt az L-eset nem ismerem, de sima 320 volt a kezemben, és másnap cseréltük is le egy NSA325-re. Előszörre én is a D-Linket ajánlottam ennek a haveromnak, mivel nekem is volt egy DNS313, illetve a cégnél volt még két DNS323 is, és jók voltak vele a tapasztalatok évekkel korábban. Csak közben a cégnél beköszöntött a synology korszak, és megszoktuk a jót, az elmúló évek alatt a D-Link meg nem nagyon menetelt előre. Az NSA325 sem ellenfele a legkisebbik NAS-unknak (DS211+), de árban is van egy 3*-os szorzó közöttük. Az NSA 325 valahol a kettő között van, viszonylag jól megy róla a DLNA, lehet kendácsolni rajta torrentet, működik hálózati meghajtóként is, de árban is, meg szolgáltatásban is a DNS320 felé van számomra. Viszont akinek anyagilag az a max, nem lehet kérdéses, mert abban a kategóriában nem versenyez a synology. Valamit, valamiért...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#10336) Lolka Bolka válasza kabar (#10335) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Kössz, értem. Akkor kérdezek másként olyannak, aki futtatna rajta torrentet, és mondjuk a TV-n is nézne róla dolgokat, akár párhuzamosan is valamint azt se bánná, ha bárhonnan elérné azt mint adat tárt, annak ezek ajánlhatóak, vagy ár érték arányban inkább érdemes többet szánni rá? Mert itt visszaolvasva láttam olyat, hogy akár a letöltési, olvasási sebességet korlátozhatja, ha a belseje egy kicsit nyamvadtabb egy szerkezetnek, ami ugye főleg akkor bosszantó, ha mondjuk vmi filmet néznél róla....

(#10337) Patice válasza Lolka Bolka (#10336) üzenetére


Patice
nagyúr

Synology DS213j

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10338) kabar válasza Patice (#10337) üzenetére


kabar
senior tag

Jaja! Az már egy jó választás belépőnek. Azt viszont tudni kell, hogy ezért a majd dupla árért kapsz egy belépő szintű vasat, egy jó oprendszert, jó külföldi supportot, meg egy jó adag brand-et. A nagy buherek fele áron nagyon sokat ki bírnak hozni egy "gyengébb" vasból is. Ezenkívül, bár a 213j nekem is szimpatikus, de azért file-műveleteknél nagyon kijön a gyengébb proci (hozzáteszem kevésbé, mint a régebbi modelleken). De ezt már csak akkor látod, amikor már hozzászoktál a jóhoz...
Az viszont igaz, hogy egy átlagos felhasználónak elég szokott lenni a legkisebb 2 lemezes synology (A DS214SE-t nem számítva, de azt hiszem az egy másik történet).

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#10339) Tonyk válasza Lolka Bolka (#10336) üzenetére


Tonyk
veterán

Zyxel NSA320 van nálam.
Nem vagyok nagy torrentes (értsd nem megy állandóan 3-400 torrent, csak ami kell), de ha jön is lefelé max. sávszéllel (20/10) és DLNA is megy közben, én még nem vetem észre döccenést mkv-nál. Tegnap pont volt ilyen, hogy az egyik lányom az egyik tv-n, a másik a másikon nézett valami 1080-as mkv-t, közben meg jött a torrent. Nem volt gond vele.
Nálam fájlművelet gigabiten ~80-82MB/sec két eszköz között (gép-nas). Persze ez függ attól, hogy is hogy mennyire van szétterhelve (nyilván a fenti egy terheletlen cpu melett)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10340) Patice válasza kabar (#10338) üzenetére


Patice
nagyúr

Egyet értek. Sajnos ez van.

Vagy perkál az ember (kényelmes), vagy buherál olcsóbban (több idő). Kinek melyik.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10341) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Céges környezetbe akarunk egy egyszerű NAS-t. Kinéztem a Seagate STBN200-t.
Ezek általában mindenféle RAID-et tudnak? A RAID 1 elég?
Tükrözve szeretnénk tárolni rajta, hogy biztonságban legyenek az adatok.

[ Szerkesztve ]

(#10342) Panthera válasza Panthera (#10341) üzenetére


Panthera
őstag

Közben megvilágosodtam, de ha van észrevétel, azért szívesen fogadom...

(#10343) kabar válasza Panthera (#10341) üzenetére


kabar
senior tag

Ez a céges környezet nem mond el sokat. Hányan vagytok, milyen adatokat akartok rajta tárolni, akarjátok-e arról használni, vagy tényleg csak tároljátok (nem mindegy a sebesség és a kezelés miatt) Például az én gépemben nem nagyon vannak adatok mentve, mindent a hálózaton nyitunk meg és oda is mentünk. Ez egy picit erősebb hardvert kíván, viszont bármelyik terminálról ugyanazt érem el, és mindent egybevetve kevesebb tárolókapacitást használ. Kinek a pap, kinek a paplan...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#10344) Panthera válasza kabar (#10343) üzenetére


Panthera
őstag

Csak tárolás/adatmentés céljából lesz, a szerverről áthúzzuk és kész.

(#10345) kabar válasza Panthera (#10344) üzenetére


kabar
senior tag

Ahhoz elég egy DNS323 is. 5000-ért kapsz egyet használtan. Csak az adaptere egy szar. Na az kétszer annyiért van.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#10346) Lolka Bolka válasza Patice (#10337) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Köszönöm, és ezek szerint megéri a dupla árat?

(#10338) kabar Ezt is,
(#10339) Tonyk meg ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#10347) Patice válasza Lolka Bolka (#10346) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezt már neked kell magadban eldöntened. Ha nem akarsz, nincs időd/kedved egy olcsóbbat "tuningolni" akkor synology. Ellenkező esetben Zyxel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10348) Lolka Bolka válasza Patice (#10347) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Hohoho, dehogynem van:) Csak az mit takar egy ilyen cuccnál, nem vagyok képben.

(#10349) Tonyk válasza Lolka Bolka (#10348) üzenetére


Tonyk
veterán

Semmi különösebb, meglehetősen egyszerű. Ha van egy kis linuxos tudás akkor még jobb, ha nincs, itt a ph-n is találsz szájbarágós step-by-step leírásokat.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10350) Patice válasza Lolka Bolka (#10348) üzenetére


Patice
nagyúr

Csak annyit, hogy neked kell felrakni rá pár csomagot, alternatív FW-t vagy nem tudom mit, hogy legyenek olyan funkcióid, amik a gyári megoldásban nem. + Neked kell utánajárni, rákeresni, utánaolvasni, megcsinálni. Ennyi

Persze a "vas" valamennyire korlátozó tényező, ezért én csak azokra az alkalmazásokra, funkciókra szorítkoznék, amik tényleg kellenek. Ez átlagos felhasználás (fájlmegosztás, torrent, FTP, felhő szinkronizáció, stb.) mellett nem túl sok feladat általában, így többet ki lehet hozni egy olcsóbb, moddolható gépből, mint azt az ember gondolná, max. nem lesz olyan felhasználóbarát a felülete, bár ez sem szempont sokaknak.

Szóval ha van kedv/idő/affinitás, akkor hajrá! :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.