Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) Multibit válasza forgonati (#10150) üzenetére


Multibit
veterán

Melyikkel lehetne nagyobb sebességet elérni fájlátvitel terén?
Ezt most komolyan kérdezed? A routeres módszer sokkal lassabb!

(#10152) forgonati válasza Multibit (#10151) üzenetére


forgonati
őstag

Igen, komolyan kérdezem. Miért lassabb? Gbites router + USB 3.0 külső HDD nem hoz olyan sebességet mint a NAS? A tesztek alapján ezek a NAS-ok írnak 60MB/s-el. Egy USB 3.0-ra is röhögve másolok ennyivel. Ha olyan routert veszek aminek bírja a hardvere ezt a sebességet, akkor miért ne? Magyarázd el, ha rosszul gondolkodom.

Keelah Se'lai!

(#10153) Multibit válasza forgonati (#10152) üzenetére


Multibit
veterán

Látogass el ide, mások már elmagyarázták.

(#10154) Alex91 válasza forgonati (#10152) üzenetére


Alex91
félisten

Egy USB 3.0-ra is röhögve másolok ennyivel. Ha olyan routert veszek aminek bírja a hardvere ezt a sebességet, akkor miért ne?

Ha birja, de nem birja... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10155) Alex91 válasza Alex91 (#10154) üzenetére


Alex91
félisten

[link], na, ez talan megis birja...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10156) Möhe válasza Alex91 (#10155) üzenetére


Möhe
addikt

90k :Y
ennyiből elég sokmindent ki lehet hozni,kompromisszum mentesen, de ez nem ér ennyit (nekem)

[ Szerkesztve ]

(#10157) Multibit válasza Möhe (#10156) üzenetére


Multibit
veterán

Nem csak neked! Ennyiért vehetek egy NAS-t, egy routert és még pénzem is marad. Mellesleg ebben a Linksys-ben már 1.2GHz-es Armada XP van, mint egy NAS-ban. Nem véletlen az elmebeteg árazás.

(#10158) Tonyk válasza krealon (#10149) üzenetére


Tonyk
veterán

Zyxelről miért nehéz eltávolítani a hdd-s ffp-t? Csomag eltávolítása vagy csak kihúzod a hdd-t (az úgy sem kell a garanciális ügyintézéskor).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10159) #02644736


#02644736
törölt tag

Sziasztok!

Ezzel a NAS-sal van valakinek tapasztalata? D-Link DNS-325

(#10160) bogabi válasza #02644736 (#10159) üzenetére


bogabi
senior tag

Nekem ilyen üzemel a szekrény tetején több, mint 2 éve.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#10161) Multibit válasza #02644736 (#10159) üzenetére


Multibit
veterán

Egy ex-kollégám ilyet vett, ő elégedett vele.

(#10162) ritteR*


ritteR*
újonc

Sziasztok,

Cégünk rendelkezik egy ZyXel NSA320S szerverrel.
A kérdés, hogy az erre feltöltött excel fájlokat lehet-e felülírni?
Felraktam pár excel fájlt, a kolléga a másik irodából távolról megtudja nyitni, de ha beleír valamit az nem mentődik el.
Lehetséges-e egyáltalán, hogy a feltöltött fájlokba más beleírjon?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#10163) Elemental válasza ritteR* (#10162) üzenetére


Elemental
addikt

Nem lehet, hogy csak olvasási jogosultsága van a kollégának?

(#10164) forgonati


forgonati
őstag

Sziasztok! Valakinek van tapasztalata Samsung tv-vel (F6500) + Zyxel NAS-al? Konkrétan az érdekelne, hogy ha DLNA-n keresztül nézegetnék filmeket, sokáig tart neki beindexelni a fájlokat? Mondjuk vagy egy 2TB HDD-m és az tele van filmekkel, sorozatokkal, zenékkel, stb. A tv bekapcsolása után mennyi ideig tart neki beolvasni a könyvtárakat? Könyvtárból kilépés, majd másik könyvtárba belépés mennyi ideig tart? Akad a tv, vagy tűrhetően kezeli? Jelenleg egy Vodafone Easybox 803 (a szolgáltató ezt adta) routerrel próbálkozom, ezen van DLNA funkció, de minden egyes alkalommal ha bekapcsolom a HDD-t egy óráig szüttyög vele a router, meg ha tv-n nézem a filmeket, néha iszonyúan akad, lassan nyitja a könyvtárakat. Gondolom a router hardvere harmatos már ehez. Próbáltam rádugni kisebb, 250GB HDD-t kevesebb tartalommal, ott nem annyira vészes a helyzet de hát így meg nem sok értelme van számomra. Azt akarom hogy minden egy helyen legyen, egy nagy HDD-n. Ezért NAS-t vennék és ezért érdeklődöm. Akinek van tapasztalata, írjon már pár mondatot. :R

Keelah Se'lai!

(#10165) Tonyk válasza forgonati (#10164) üzenetére


Tonyk
veterán

Indexelés a használt mediaservertől függ. Twonky jóval lassabb, mint pl. a minidlna. Ami a twonkynak pl 3 óra, azt a minidlna 15 perc alatt leindexeli.

"A tv bekapcsolása után mennyi ideig tart neki beolvasni a könyvtárakat?"

Nem a tv olvassa be, hanem a mediaserver. A tv csak tőle kapja a tartalmat, ami egy pillanat alatt megjelenít.

"majd másik könyvtárba belépés mennyi ideig tart?"

~ tizedmásodperc

"Akad a tv, vagy tűrhetően kezeli? "

Teljesen flottul megy.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10166) forgonati válasza Tonyk (#10165) üzenetére


forgonati
őstag

Köszi a válaszokat!

Ezeket a mediaservereket a NAS-ra telepítem ugye?

"Nem a tv olvassa be, hanem a mediaserver. A tv csak tőle kapja a tartalmat, ami egy pillanat alatt megjelenít."

Ezt vágom, de a tv kis thumbnaileket jelenít meg, amikhez bizonyos idő kell azért. És ha pl. 1 könyvtáron belül van 50 filmem, akkor mennyi ideig tart neki míg ezeket a thumbnaileket beolvassa? Mert ez még USB-n keresztül is eltart egy ideig... Kérdés hogy LAN-on keresztül milyen gyors ez. Remélem érthető hogy mit akarok :)

És még egy dolog. Ha a cucc beindexelte a fájlokat, akkor a köv. bekapcsoláskor már gyorsabban megy? Értem ezalatt, hogy pl. minden bekapcsolásnál eltelik ez a 15 perc, míg újra indexeli? És ha pl. felmásolok 10 új filmet, akkor az egész tartalmat újraindexeli, vagy csak hozzáadja az új anyagot, pár másodperc alatt?

Keelah Se'lai!

(#10167) Tonyk válasza forgonati (#10166) üzenetére


Tonyk
veterán

Én minidlna-t használok, és nem teszek mellé thumbnail-t. F6400 nem jelenít meg mellé képet, az E7000 -esem sem. A D6500-am viszont igen.

"Ha a cucc beindexelte a fájlokat, akkor a köv. bekapcsoláskor már gyorsabban megy"

Teljes indexelés 1x van, a legelső alkalommal (vagy ha külön kéred a mediaservertől hogy indexelje újra). Utána már csak az inotify figyeli a megadott mappákat. Ha van benne változás azonnal bejegyzi az adatbázisba. Ez kb. 1 tizedmásodperc.
Tehát: nem, nincs minden bekapcsolás alkalmával indexelés.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10168) forgonati válasza Tonyk (#10167) üzenetére


forgonati
őstag

OK, köszönöm, az indexeléssel kapcsolatban már világos a dolog. :R

Ez a thumbnail kérdés még nem tiszta, a tv automatikusan thumbnaileket jelenít meg nem? Akár usb-n keresztül nyitok meg mappát, akár DLNA-n, mindenhol thunbnaileket rak. Vagy a NAS-on akkor be lehet állítani hogy ne jelenítsen meg a tv thunbnaileket?

Keelah Se'lai!

(#10169) Tonyk válasza forgonati (#10168) üzenetére


Tonyk
veterán

Valamelyik mediaserver maga állítja elő a thumbnailt, valamelyik letölti, valamelyik a mellé helyezett jpg állományt jeleníti meg. Nyilván, ha saját magának kell előállítani az indexelés folyamán, sokkal több erőforrás emészt fel, mintha ott lenne fájlban neki.
A megjelenítés meg másik tészta. A kliens vagy megjeleníti vagy nem.
Ezért írtam, hogy nekem 3 sorozatú Samsung TV van itthon (D6500, ES700, F6400), és ebből a legrégebbi jelenít meg thumbnailt, ha ott a jpg.
De nálam, mint mondtam nem twonky fut (épp azért mert lassú), hanem minidlna. A thumbanail meg nem érdekel, mert a filmre vagyok kíváncsi nem a pillanatképekre, amik amúgy is kicsik.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10170) lorcsi válasza Tonyk (#10169) üzenetére


lorcsi
veterán

miylen nas-od van?
közvetlenül a tv-re dugtad vagy routerre és onnan látja a tv ?

nekem is iylen tv-m van (F6400) és ehhez szeretnék egy j ár érték arányú megoldást

(#10171) mamago1972 válasza lorcsi (#10170) üzenetére


mamago1972
tag

Ezek tévék?

Do I make myself clear?

(#10172) lorcsi válasza mamago1972 (#10171) üzenetére


lorcsi
veterán

ott van a kolléga hsz-ében..:

Ezért írtam, hogy nekem 3 sorozatú Samsung TV van itthon (D6500, ES700, F6400),

(#10173) Tonyk válasza lorcsi (#10170) üzenetére


Tonyk
veterán

NSA320, igen routerre kötve (közvetlen tv-re kötve elég érdekes lenne vele torrentezni :), meg fájlszerverként használni...)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10174) allein


allein
addikt

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy mit érdemes vásárolni. Digi internetet használok: 80/25. Legalább kettő lemezes NAS-t szeretnék vásárolni. Amit tudok áldozni rá: 50.000 - 100.000 között. Köszönöm előre a válaszokat.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10175) allein válasza allein (#10174) üzenetére


allein
addikt

Torrentezni is szeretnèm hasznàlni. Hàlózati filmek lejàtszàsa, àltalàban mkv 1080p felbontàsu filmeket szoktam nèzni. Jelenleg egy asus oplay gallery lejátszóm van, benne 3 tb-os wd red hdd. Ezt kivennèm ès bele a nasba. Minimum 2 lemezes nas èrdekel, gondolkodom szüksèg van-e 4 hdd helyre. Otthoni hasznàlatra szànom, úgy vagyok vele, hogy ha ennyit költök rá akkor legyen minősègi cucc. Synologyt ajànljàk. Vàrom a vèlemènyeket, köszönettel.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10176) Elemental válasza allein (#10175) üzenetére


Elemental
addikt

Synoban biztos nem csalódsz.
213j nem rossz otthoni felhasználásra. 60k körül van az ára.

Ha nem vagy nagy gyűjtő, 2 lemezes nassal simán elleszel. Nekem 2 lemezes nasom van 4 terával.

(#10177) allein válasza Elemental (#10176) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm a válaszod. Hát gyüjtőgetem őket. Amint meglesz a popcorn, komolyabb méretű filmek is szóba jöhetnek, 30-40 gb :C Neked is a linkben szereplő van, torrentezni milyen? Mert írt valaki olyat, hogy nem tudja kihasználni a teljes otthoni letöltési sávot.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10178) Multibit válasza allein (#10177) üzenetére


Multibit
veterán

Ha gyűjtögetsz és később BD ISO-kat és BD remuxokat is beszerzel, hamar kevés lesz a két lemez. Nekem is kevés, de én inkább önkritikát gyakorolok és törölgetek időnként :K

(#10179) ggg666 válasza Multibit (#10178) üzenetére


ggg666
őstag

Ezért kötök rá usb 3-on +80TB-ot.

(#10180) Elemental válasza allein (#10177) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem az elődje, a 212j van. 30/5-ös netem van, de azt is korlátozom. Nagyon ritkán kell azonnal valami. Alapból meg elindítom a letöltést a melóból, mire hazaérek, már lenn van bőven.
Ha 4 lemezest akarsz, akkor meg szerintem a 413j ami jó.
100k

[ Szerkesztve ]

(#10181) Multibit válasza ggg666 (#10179) üzenetére


Multibit
veterán

Az 20 darab 4 TB-os vinyó... mindezt USB3-on... Te tudsz valamit :DD
Tükrözöd a netet? :))

(#10182) ggg666 válasza Multibit (#10181) üzenetére


ggg666
őstag

Ennyi kell csak hozzá meg a külső ház.
A laptopra is rákötöttem.
Azt írja usb 3-on felismeri a hubot, vagy nem?

Nem egyszerre akarom használni.



[ Szerkesztve ]

(#10183) Elemental válasza ggg666 (#10182) üzenetére


Elemental
addikt

Ha nem indiszkrét a kérdés, mit tárolsz ezen a rengeteg vinyón?

(#10184) Möhe válasza ggg666 (#10179) üzenetére


Möhe
addikt

:Y

(#10185) ZooLee válasza Elemental (#10183) üzenetére


ZooLee
őstag

Az összes Linux disztró összes múltbéli verzióját? :)

A középső USB3 -> 5 portos SATA cuccnak mi a típusa? Próbáltam megtalálni az Orico honlapján, de nem sikerült. :(

Köszi, Z.

(#10186) allein válasza Elemental (#10180) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen, megnéztem már korábban ezt a típust is. Végignéztem már az összes 2 meg 4 lemezest is, hajlok a 4 lemezes típus felé :C Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10187) ggg666 válasza ZooLee (#10185) üzenetére


ggg666
őstag

Az nem orico, hanem addonics AD5HPMREU

[ Szerkesztve ]

(#10188) jaszy91


jaszy91
aktív tag

Sziasztok!

Most készülünk NAS-t venni a cégbe, konkrétan Buffalo TeraStation 5800-ast 8db 4TB-os HDD-vel.
Úgy látom elég friss a dolog, és alig találni valami lényegesebb tesztet róla.

Van valakinek tapasztalata vele? Esetleg tudnátok mást ajánlani? BackUp Server lenne. Elég sok helyre volna szükség emiatt, még az is lehet hogy ez is kevés lesz :)

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#10189) Multibit válasza jaszy91 (#10188) üzenetére


Multibit
veterán

Esélytelennek tartom, hogy itt bárkinek legyen ezzel a NAS-sal tapasztalata. Egyrészt ez házi használatra "túl sok", másrészt itt inkább Zyxel, Synology, D-Link, Qnap márkák kerülnek elő, mint befutók.
Ha lehet hogy ez is kevés lesz, akkor nem kéne inkább - mondjuk - egy 12 lemezest megcélozni? Céges igényeket a már említett Synology és Qnap nagyobb modelljein kívül talán még a Cisco vagy a Seagate elégíthet ki. Tapasztalatom csak "házi" Synology-val van.

[ Szerkesztve ]

(#10190) Patice válasza jaszy91 (#10188) üzenetére


Patice
nagyúr

Azt nem írtad mennyiért tudjátok beszerezni vinyókkal együtt, de a linken a 32TB-os verzió 3800$ (~ 840.000 HUF).

Ilyen ársávban esetleg még alternatíva lehet egy Synology DS2413+ is. Ez is Atom procis, és 12 lemez megy bele max.

Akár kezdhettek kevesebb lemezzel és később bővíthető 12-re is akár, vagy vásárolható mellé még külön bővítő egység is, ha elfogyna a 12 HDD-n a hely.

(Csak alternatívaként írtam, nem vagyok kereskedő, nem vagyok fizetett ember... :)) )

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10191) jaszy91 válasza Patice (#10190) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Ez is szóba jöhet :)

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#10192) Möhe válasza jaszy91 (#10188) üzenetére


Möhe
addikt

Hínye. Ennyiből ,már ha 800k a hardver akkor én 2db synology 413j (2x 103k) vagy 414-t néznék ha kell a nagyobb erő (2x138k), vagy 2db HP (kb 2x73k)mikroszervert. Bőven beljebb lennék anyagilag.
A 8db RED meg 8x 45k durván az ~360k bolttól függően. Már ha kivitelezhető a 2db célharver, és nem vagy 1-re lekorlátozva.
Ha a drágábbik verziót nézem akkor is 600k körül megvagytok.

De javítson ki valaki hogy ha valami nagy balf...t mondtam. :U

(#10193) Patice válasza Möhe (#10192) üzenetére


Patice
nagyúr

Céges igénybevételre szerintem kevés lenne a 2x413j. :U Még ha olcsóbb is.

Azt meg sem merem említeni, hogy lehet építeni is NAS-t. :)) Csak több vele a szívás.

Bár 2x (vagy akár 3x) HP Microserver Gen8 is olcsóbban jönne ki, de gondolom egybe tárhely kell, bár ez sem megoldhatatlan 2-3 célhardverrel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10194) jaszy91 válasza Patice (#10193) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Nos igen, elgondolkoztunk azon is, bár még nincs elvetve. Storage Server-t akartunk először de az kicsit drága, csak a vas lenne 3 millió nettó + a HDD-k.

Majd lesz valahogy :D

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#10195) Patice válasza jaszy91 (#10194) üzenetére


Patice
nagyúr

Elméletileg egy épített gép + XPenology használata nem ütközik törvénybe Magyarországon. :U

Azaz, ha vesztek egy elég nagy házat, ami nem kimondottan NAS ház, hanem csak sok vinyó fér bele, akkor akár tök olcsón is megúszható a dolog. Viszonylag. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10196) ggg666 válasza Patice (#10195) üzenetére


ggg666
őstag

Pont egy ilyet árulok én is 30 winyó fér bele, ha ügyes az ember.

(#10197) Möhe válasza Patice (#10193) üzenetére


Möhe
addikt

Ezért írtam a 414-et is, és a szervert is. Az építettet azért nem javasoltam ,mert kicsiben lehet hogy könnyű az xpenology-t rátenni a gépre, de hogy milyen alaplapot és egyéb RAID vezérlőt ,házat, ventillátorokat mellé meg hasonlót az már macerás lenne. De még lehet hogy olcsóbb mint a 8 tárhelyes NAS. Csak ugye a plugandpléj rendszer így ziher hogy bukta.

(#10198) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok. Synohoz használható bármilyen típusú ip camera?
Inkább felteszem a Syno topicba.

[ Szerkesztve ]

(#10199) kabar válasza daniel2121 (#10198) üzenetére


kabar
senior tag

SC3130-ból a DS1512+ biztosan kezel négyet. Mással nincsen tapasztalatunk, de van fent kompatibilitási lista.

http://www.synology.com/en-us/support/camera

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#10200) bogabi válasza jaszy91 (#10194) üzenetére


bogabi
senior tag

Én lehet, hogy nem kínlódnék és megvenném ezt a Buffalo-t. Ha csak iSCSI targetnek kell, akkor nagy hiba nem lehet. Leírásban nem találom, hogy tud-e port trönkölést, az még esetleg jól jöhet (mondjuk ki is kell tudni hajtani).

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.