Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) FishAir válasza mamago1972 (#9950) üzenetére


FishAir
senior tag

Mekkora az állomány? Nem seedeled közben véletlenül, mert akkor nem mozgat csak másol.

iDontcare

(#9952) mamago1972 válasza FishAir (#9951) üzenetére


mamago1972
tag

30 GB. Levettem róla a megosztást, bár senki nem töltött le tőlem, így is ugyan annyi időt ír ki, nem is kísérlem meg átmásolni.

Sokszor a két vinyó ledje felváltva villog, akkor a nas-hoz sem férek hozzá. Meg említettem, elég gyakran van piros led is. Valami nagyon nem jó! A lejátszás is akadozik, a fájl felmásolása a nas-ra is szörnyen lassú.

Do I make myself clear?

(#9953) junkpod válasza mamago1972 (#9950) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ugye ezt nem a windows irja ki?

Box's don't touch!

(#9954) mamago1972 válasza junkpod (#9953) üzenetére


mamago1972
tag

Total Commander is ennyit ír. Szörnyen lassú minden. Nem tudom, hol keressem a hibát.

Do I make myself clear?

(#9955) Tonyk válasza mamago1972 (#9954) üzenetére


Tonyk
veterán

Led piros? Smart mit mond?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9956) bogabi válasza mamago1972 (#9954) üzenetére


bogabi
senior tag

Várjunk csak! A TotalCommander írja, hogy 5 óra a másolás. Tehát egy Windows-os gépen másolod a NAS megosztott könyvtárából egy másik megosztott könyvtárba. Mivel csatlakozol a hálózatra a Windows-os gépről? WiFi vagy UTP? Mert itt ugye arról szól a dolog, hogy a NAS-ról a másolandó fájl a Windows-os gépen keresztül kerül vissza az új könyvtárba. És ha a kapcsolat a NAS és a Windows-os gép között lassú (pl. G-s WiFi 5 MB/s-al), akkor simán lehet ennyi. Akkor lesz gyors a dolog, ha NAS-on belül másolsz, mondjuk Putty-ból MC-t használva.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#9957) mamago1972 válasza bogabi (#9956) üzenetére


mamago1972
tag

Megvilágosodtam! Így, ahogy leírtad, így történt a másolás. Máris megcsinálom a putty kapcsolatot és felrakom az mc-ét. Köszönöm szépen.

Do I make myself clear?

(#9958) bogabi válasza mamago1972 (#9957) üzenetére


bogabi
senior tag

Ha kicsit vágod a Linux-ot, akkor mc se kell... :DD

Mondjuk az a piros LED azért akkor se fain. Meg az általános lassulás. A másolásra igaz, amit írtam, de ettől még lehet mással is gond.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#9959) mamago1972 válasza Tonyk (#9955) üzenetére


mamago1972
tag

Smart szerint rendben van minden.

Do I make myself clear?

(#9960) mamago1972 válasza bogabi (#9958) üzenetére


mamago1972
tag

Azt sajnos nem nagyon. Marad az MC, egyelőre.

Do I make myself clear?

(#9961) Tonyk válasza mamago1972 (#9959) üzenetére


Tonyk
veterán

Ok, de mint közben rájöttetek a probléma nyilvánvalóan nas-wifi-gép-wifi-nas útvonallal volt.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9962) mamago1972 válasza Tonyk (#9961) üzenetére


mamago1972
tag

Igen, így, így.

[ Szerkesztve ]

Do I make myself clear?

(#9963) FishAir válasza mamago1972 (#9957) üzenetére


FishAir
senior tag

TC-ről nem volt szó. :) Ne már, hogy a Zyxelnek nincs webes filemanagere.

iDontcare

(#9964) Tonyk válasza FishAir (#9963) üzenetére


Tonyk
veterán

Vanni van, viszont az tényleg hulladék.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9965) junkpod válasza mamago1972 (#9954) üzenetére


junkpod
nagyúr

Probald a nas webes file kezelőjével.

Box's don't touch!

(#9966) mamago1972 válasza junkpod (#9965) üzenetére


mamago1972
tag

Próbálom. Viszont ffp-ét nem akarja telepíteni. 5%-nál mindig eldobja.

Webes felülettel, pikk, pakk és átmozgatta. :)

[ Szerkesztve ]

Do I make myself clear?

(#9967) junkpod válasza mamago1972 (#9966) üzenetére


junkpod
nagyúr

na ugye:) már az első mondatodból sejtettem, ha valamire ilyen óráakt ír ki akkor az hálozatos, neadjisten wifis fájlművelet lehet csak.

(amúgy jó az a fájlkezelő, én egy nagy hibáját látom: nem ad státusz üzenetet az aktív folyamat hol tartásáról)

Box's don't touch!

(#9968) mamago1972 válasza junkpod (#9967) üzenetére


mamago1972
tag

Amikor az emberfia használja is az agyát, akkor rájön, hogy mit is tett. :) Valóban használható, és működik is rendesen, ahogyan kell teszi a dolgát. Egyébként ma nem volt piros led, sem egyéb, helyre állt minden, de gyorsan lekopogom.

Viszont ffp-ét még mindig nem tudom telepíteni, nem értem, miért nem megy fel.

Do I make myself clear?

(#9969) Mezga Aladár válasza mamago1972 (#9968) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Elmondanád, milyen típusú a nas?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9970) mamago1972 válasza Mezga Aladár (#9969) üzenetére


mamago1972
tag

Zyxel nsa 325

Do I make myself clear?

(#9971) junkpod válasza mamago1972 (#9970) üzenetére


junkpod
nagyúr

Át kell nevezni az egyik fájlt a telepito csomagban ha usb-set telepitesz.

Box's don't touch!

(#9972) Mezga Aladár válasza mamago1972 (#9970) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A manuál, mit mond a piros ledről?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9973) mamago1972 válasza Mezga Aladár (#9972) üzenetére


mamago1972
tag

A piros led sector hibát jelent a vinyón, vagy hasonlót. Szó szerint értelmezve és fordítva. Nas javítja és mindaddig fennáll ez, ameddig újra nem indul. Ez rendben van, csak nem értem miért van az. A két vinyó rendben van, elméletileg. Torrent fájl eredményezhet ilyen hibát? Eddig nem volt, most kezdett vacakolni.

Do I make myself clear?

(#9974) Mezga Aladár válasza mamago1972 (#9973) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azt egy hibás leállítás ill. áramszünet is tud okozni. Ha a smart most jó értéket mutat akkor valami ilyen volt. Érdemes figyelni. Ha van smart teszt a nas-ban akkor futtatni kellene.
Itt érdemes olvasni. [link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9975) Tonyk válasza mamago1972 (#9973) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem értem milyen hibáról beszélsz? Azt mondtad nem volt piros led. (Nem csak szektorhibát jelez egyébként hanem úgy általánosságban valamilyen HDD hibát, az hogy mi, azt meg a smart mondja meg. )
Az, hogy lassú, az meg kiderült miért volt.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9976) mamago1972 válasza Tonyk (#9975) üzenetére


mamago1972
tag

Ma nem volt, de ismét ott a piros led. Smart és minden állapot azt mondja, hogy jók a vinyók, vagy mégsem? Tegyem be pc-be és ott teszteljem le? Tanácstalan vagyok. Mindig előjön a hiba.

Do I make myself clear?

(#9977) mamago1972 válasza mamago1972 (#9976) üzenetére


mamago1972
tag

SMART azt mondja, minden rendben van, ezért nem értem.

Do I make myself clear?

(#9978) Mezga Aladár válasza mamago1972 (#9977) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Valami log biztos van a nas-ban. Nézd meg. Ilyen szintű problémát biztos jelez.
Nézd meg a tápegység csatlakoztatását is.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9979) mamago1972 válasza Mezga Aladár (#9978) üzenetére


mamago1972
tag

Ok, nézem.

Do I make myself clear?

(#9980) mamago1972 válasza mamago1972 (#9979) üzenetére


mamago1972
tag

Akinek van ilyen készüléke, megmondaná, hogy milyen a tápegység? lefényképezné? elég furcsa dolgot találtam. asus van írva a tápra...

Do I make myself clear?

(#9981) Tonyk válasza mamago1972 (#9980) üzenetére


Tonyk
veterán

A smartot, ugye nem a #9959-ben csatolt két sor alapján nézed, hanem a részletes összefoglaló alapján?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9982) junkpod válasza mamago1972 (#9980) üzenetére


junkpod
nagyúr

Asian Power Devices. Nincs véletlen asus laptopod otthon?

Box's don't touch!

(#9983) mamago1972 válasza junkpod (#9982) üzenetére


mamago1972
tag

Soha nem volt asus. furcsa, más tápot kaptam? hej de jó!

Do I make myself clear?

(#9984) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Tudtok arról infót adni, hogy csak hátul adja-e le a hőt a NAS vagy maga a ház is? Mert gondolkozom, hogyan lehet csendesíteni az eszköz, pl. vagy bezárom egy szekrénybe, de ez valószínűleg túlmelegedést okoz, vagy pedig a ventis oldaltól eltekintve körbeveszem valamilyen hangszigetelő réteggel (nem annyira hajlok a halk, de brutál drága Synology-kra).

Illetve mennyire valók az ilyen WD Green jellegű (elvileg halkabb) vagy akár 2,5-ös vinyók NAS-ba (akár single, akár RAID-ben)?

(#9985) mamago1972 válasza Tonyk (#9981) üzenetére


mamago1972
tag

A képen is látható teljes összefoglalóra gondolsz? Ha nem, akkor hol találom? Reggel újra kellett indítani a nast, log file onnantól él.

Hibajelenség: nem lehet elérni a nast, a két meghajtó ikon felváltva villog. Most keresem, mi is ez a hiba.

Do I make myself clear?

(#9986) ZooLee válasza mamago1972 (#9983) üzenetére


ZooLee
őstag

Soha nem volt asus. furcsa, más tápot kaptam? hej de jó!

Nekem is APD-s tápom van. (NSA-310-esem van) Alapvetően nem gond, ha megfelelő a csatlakozója és egyéb paraméterei, van ilyen, hogy másik beszállítótól érkező ugyanolyan paraméterű tápot raknak bele. (Van otthon 4 TP-Link routerem, ugyanolyanok a tápok, mégis 3 különböző gyártótól származnak)

(#9984) Mauzes: Tudtok arról infót adni, hogy csak hátul adja-e le a hőt a NAS vagy maga a ház is?

Hát, ez NAS-tól függ. De rendszerint, még ha a vinyó nem is csatlakozik közvetlenül a házhoz, akkor ha fém a ház az részt vesz a hűtésben. Semmiképpen ne zárd be, inkább az próbáld meg, hogy venti adapterrel egy nagyobb, de lassabb fordulatú ventillátorral szellőzteted át a házat. (Én is ezt csinálom, mert a 310-es ben megbetegedett a venti és zörög-csörög :( ) A vinyó körüli légáramlás nagyon fontos. Ha olyan házad van, ahol a hdd közvetlenül a házhoz van csavarozva, akkor lehet elgondolkodni passzív hűtésen, egy jó nagy hőleadó felületű hűtőbordát csavarozni rá. De tapasztalat hiányában ezt nem feltétlenül ajánlanám.
A hangszigetelővel is csak óvatosan, mert ami hangot szigetel, az hőt is. Ha a vinyó maga nem hangos, akkor egyébként fölösleges is a hangszigetelés, mert a zajt a venti generálja, az meg úgyis kifelé néz.

Ha most vásárolsz, akkor ne WD Green-t nézz, hanem Red-et, bár sokféle tapasztalat van, azt mondják (a WD is), hogy NAS-ba a Red-et ajánlott tenni.

(#9987) Tonyk válasza mamago1972 (#9985) üzenetére


Tonyk
veterán

Igen , a teljes összefoglaló gombra kattintva.

Mauzes:

A RED épp u.o. halk, mint a green (szerintem), de hidd el, nem a hdd lesz a "hangos" hanem a venti. Volt már itt ötlet, hogyan lehet "halkítani" a házat (kókányolással), ventit csendesíteni (csere másik halkabb darabra, vagy ellenállás 33Ohmos beépítése). A zyxel elbaltázta a dolgot a kicsi, ezért "hangosabb" ventillátorral :(((

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9988) mamago1972 válasza Tonyk (#9987) üzenetére


mamago1972
tag

Az inaktív.

Do I make myself clear?

(#9989) Tonyk válasza mamago1972 (#9988) üzenetére


Tonyk
veterán

Válaszd ki az egyik winyót, akkor lesz aktív. (gyk. kattints az egyik sorra :) )

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9990) mamago1972 válasza Tonyk (#9989) üzenetére


mamago1972
tag

Köszönöm, megint tanultam. Ha jelentkezik újra a hiba, akkor gondolom majd megjelenik itt, meg a log fájlban, most működik, egyelőre rendesen.

Do I make myself clear?

(#9991) Tonyk válasza mamago1972 (#9990) üzenetére


Tonyk
veterán

A smart adat az realtime, nem csak hiba esetén olvasható.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9992) vanRobert válasza Tonyk (#9987) üzenetére


vanRobert
tag

Nekem is 310S-em van és sajnos a venti a gyenge pontja ennek a NAS-nak.
Papíron 21dB(A), de ez egy kínai venti az ótvarabb fajtából. Mindenképpen javasolt a cseréje. Többen is ezt javasolják: [link]. De itt most éppen nincs, de itt van: Merlinhardver.hu.
De bármi jó, ami 3 vezetékes, nem hangosabb 12-13 db-nél. A csatlakozója gond lehet, mert a két szabvány méret közé belőtt ritka (igaz szabványos, de mégis csak ritka) méretű.
A kókányolás nem javasolt, mert folyamatosan járó venti mellett is simán 40 fokos (vagy több) a proci. Ha "lefojtod" a ventit, akkor nem lesz hatékony a levegő áramlás. A proci jobban melegszik és csökkenhet az élettartama.

(#9993) Tonyk válasza vanRobert (#9992) üzenetére


Tonyk
veterán

"A proci jobban melegszik és csökkenhet az élettartama."

:))

És mennyi a proci élettartama? :)

"folyamatosan járó venti mellett is simán 40 fokos (vagy több) a proci"

Én tettem rá bordát ;)

A kókányolás pedig nem a ventire vonatkozott ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9994) Mauzes válasza vanRobert (#9992) üzenetére


Mauzes
őstag

De ezt a 40 millis ventit lehet rögzíteni a gyári 60-as helyére?

(#9995) vanRobert válasza Tonyk (#9993) üzenetére


vanRobert
tag

Hja, ez jó kérdés. Nem tudnám megmondani. Az azonban biztos, hogy egy max 40 fokos üzemi hőmérsékletre tervezetten megadott élettartam csökkenhet, ha az adott proci folyamatosan 45 fokon vagy magasabban jár. Ha szerencsés batchből származik az adott proci, akkor kibírhatja (lásd feszültségemelés a tuning-képes prociknál, vagy bármilyen félvezetőnél), ha "költséghatékony" batchből, akkor esélyes, hogy az élettartam vége előtt tönkremegy.
Elég sok példát tudnék mondani a munkámból kifolyólag, szóval ez nem csak összeesküvés-elmélet, hanem valóban úgy terveznek meg alkatrészeket (a drágábbakat mindenképpen), hogy a tervezett élettartamon túl már ne bírjon sokat. Ha erre még rá is dolgozik a júzer, akkkor a gyártók csak dörzsölik a tenyerüket.
Jelenleg a nem csúcskategóriás termékeknél a tervezés során alapvető cél, hogy a cuccból legyen kisajtolva amit csak ki lehet sajtolni, nincsenek már túlbiztosított alkatrészek. Bírja ki a garanciaidőt, utána már mehet a levesbe. Ez szomorú.

A passzív hűtés jó ötlet, ha profin meg tudod oldani. Nálam a venti csere a kivitelezhető. De a venti elé beforrasztott ellenállást nem tartom jó ötletnek. Csökken a fesz, csökken a fordulat, csökken a zaj, de csökken a megmozgatott levegő mennyisége is, ergó csökken a hűtési hatékonyság. Sajnos ennél a NAS-nál a venti egy vacak kínai szemét (olcsó). Leszedtem a hátuljáról a címkét és ezt láttam: sima tengely a végén egy zárógyűrűvel, nyakon borítva olajjal. Na egy profi ventiben ilyet nem látni, ha a tengelyt olajozni kell akkor ott nagy baj van. Gyárilag speciális kenőanyagot használnak, hogy a súrlódástól ne melegedjen (ne táguljon vagyis ne szoruljon meg), és ne töltődjön fel.

Amúgy meg teljesen meg vagyok vele elégedve.

(#9996) vanRobert válasza Mauzes (#9994) üzenetére


vanRobert
tag

A 310S-ben van 40mm-es. Nekem ilyen van.
A 325-ben asszem 60mm-es van, de abba való is van: [link]. Ez mondjuk 25mm mély (vastag), szóval a hely kérdéses.

(#9997) Tonyk válasza vanRobert (#9995) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem tudom a 310s-ben milyen proci van, nem néztem utána, de a NSA320-ban 88F6281, annak ha jól emléxem 105C körül van a vége. ;) A 40-45 fok meg sem kottyan neki.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9998) vanRobert válasza Tonyk (#9997) üzenetére


vanRobert
tag

105?????? :Y :Y
Aztakú..va.

(#9999) Doky1988 válasza CoolBoy323 (#9823) üzenetére


Doky1988
senior tag

Hajjaj :-) :-) :-) 486 torrentem fut most is :-) Es csak a regebbi NSA310em van :-)

DokY | www.zsolti.hu

(#10000) Doky1988 válasza vanRobert (#9831) üzenetére


Doky1988
senior tag

TMet hasznàlj, ne a gyàrit.. Gyàri az fos.:-)

DokY | www.zsolti.hu

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.