Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) CoolBoy323 válasza Zjunior (#9350) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ha ezt a tévés topikba leírnád... kapnál, ne félj :DDD

(#9352) Zjunior válasza CoolBoy323 (#9351) üzenetére


Zjunior
veterán

Amikor vettem oda írtam, 2 éve akkor a legjobb volt:P
Aktív 3D amúgy is off nálam.
Mesélj inkább a Nasról még!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#9353) Intelligencs válasza Zjunior (#9350) üzenetére

Ne aggódj, mielőtt faternak tévét vettünk, hónapokig olvasgattuk a topikokat, meg jártuk az üzleteket. Az LG-k most nagyon jók. Pont ugyanolyat vett, mint a tiéd. Nem kell ennél jobb a tévé. Az előző Sonyja egy ipari hulladék ehhez képest. Bár én is Panasonic párti vagyok, lehet én is LG-t veszek. Egyszerűen nagyon jók a tévéi most. Nyomkodtam a Panasonic tévéket is a mintaboltban, és nem tetszettek sajnos.

The Amiga, Born a Champion

(#9354) Tommas


Tommas
csendes tag

Sziasztok!

Raspberry Pi szerintetek megfelel torrent letöltésre és DLNA-ra? MKV-t is kellene tudnia kiküldeni.
Van valami distribúció rá ami rögtön tudja ezeket és nem kell órákig szenvedni vele?

T.

(#9355) Kroni1 válasza Zjunior (#9352) üzenetére


Kroni1
veterán

Pont azt akartam irni en is, h edigital ertekeleseknel olyan segghulye emberek szoktak irni akiknek semmi kozuk az informatikahoz, azt szidjak a cuccot a sajat benasaguk miatt.

Off: Amugy nekem is LG van, azt kell mondanom szamomra tokeletes! Minden gyartonal mas hulyesegek vannak es gyengesegek erossegek, de nekem kepminosegben kb mindegyik min 100hzes ips paneles vagy hasonlo megfelel, a tobbi tekinteteben meg (pl. Passziv3D) ez jart a legkevesebb kompromisszummal, nem cserelnem el semmire..

(#9356) junkpod válasza Hofeher (#9328) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha jol emlekszem a weprefix nevu fajl tartalnazza a linket. Keress rá erre, de inkabb a zyxel topikban.

Box's don't touch!

(#9357) junkpod válasza Zjunior (#9344) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az olvasott tapasztalatokalapján dlna-n filmet nézni önkinzás. Nem arra való. Filmet nézni rendes mplayerrel kell nfs megosztásról. Kábelen.
Dlna esetében sokgondod lesz: felirat, firmátum, kadencia, sebesség, inkompatibilitás...

Box's don't touch!

(#9358) AiRLAC válasza Zjunior (#9348) üzenetére


AiRLAC
addikt

55LM660S :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#9359) Elemental válasza Zjunior (#9348) üzenetére


Elemental
addikt

"Mondj jobbat!!;)"

Monitornak max jó lenne :) Tv-zni plazma való :)

[ Szerkesztve ]

(#9360) Zjunior válasza AiRLAC (#9358) üzenetére


Zjunior
veterán

:))

Akkor Dnla off.
Megint akkor vennem kell egy medialejatszót is!
2 célezköz kell!:)
Úgyis jönnek a 4k tévék és csere!:DD

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#9361) CoolBoy323 válasza junkpod (#9357) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Akkor en mazochista vagyok, mert semmi gondom a dologgal :)

(#9362) Kroni1 válasza CoolBoy323 (#9361) üzenetére


Kroni1
veterán

Egyetertek! Nem kell nekem se plusz egy eszkoz! Volt 3d bluray lejatszom, 24pben vitte kad.helyesen a filmeket, de semmit nem nyujtott pluszban az en szememnek a dlnahoz kepest!! Nekem tokeletesen visz minden feliratot es formatumot a minidlna, (probaltam tobbet is, ushare, twonky stb.) Amugy sokan utaljak de nalam a trumotion is be van kPcsolva, kevesbe farad a szemem tole. Jo forras esefen nem is artifactol nagyon. Ja Es imadom h eleg a tv taviranyitoja, nem kell plusz eszkozhoz masik! A userek 90%-a sztem boven elvan dlnaval! Mindennapi sorozatozasra tokeletes, ha meg vmi komoly filmet nezek akkor pcrol nyomom xmbc-vel 24pt az is tudja..

(#9363) Kroni1 válasza Zjunior (#9360) üzenetére


Kroni1
veterán

Egy velemeny miatt ne vegyel medialejatszot, probald ki elobb a dlnat, sztem pozitivan fogsz csalodni! Mar nem olyan minf regen, egy jo klienssel mint a minidlna hibatlanul megy! Avi, hd avi, mkv mindenfele kodolasban megy neki, szal jo esellyel nem lesz gond vele.

(#9364) Zjunior válasza Kroni1 (#9363) üzenetére


Zjunior
veterán

Köszi!!:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#9365) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Help [link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9366) melan válasza Zjunior (#9360) üzenetére


melan
senior tag

Nekem még nincs meg a NAS, jelenleg PC-ről osztom a meg a médiatartalmakat. Egy samuc650-en nézem, és mindent le tudok játszani (m2ts kivételével, de azt médialejátszóról nézem, ha épp kell). A minőséggel semmi probléma nincs, két szépséghibája van: nem tudok MKV-ban hangsávot váltani, úgyhogy ilyenkor letöltés után megváltoztatom vagy kitörlöm a hangsávot, valamint a feliratot nem tudom bekapcsolni, de ez eddig nem volt érdekes. Nem tudom a minidlna miben különbözik, de biztos, hogy ki fogom próbálni én is.

(#9367) junkpod válasza Kroni1 (#9362) üzenetére


junkpod
nagyúr

Bd player ami mkv-kat eszik? Hibátlanul? Nem sok ilyen lehet... Dlna-n felirat rendben? Dts, dd, hd hangsávok rendben? Csudálkoznék ha a tv kiadná magából ezeket a hangsávokat.23,976fps rendben vagy csak azt hiszed hogy rendben mert kiírja a tv a 24p módot? Stb...

Box's don't touch!

(#9368) Tocika válasza CoolBoy323 (#9361) üzenetére


Tocika
aktív tag

Hali! Dlna-n a feliratokat megjeleníti a filmen ? Mármint , ha külön van a felirat file ?

(#9369) Kroni1 válasza junkpod (#9367) üzenetére


Kroni1
veterán

LG BDC590-es cuccom volt, ami egy hibrid DVB (C és T) tuneres HDD-re felvevős settop box, egy Wifi-s mediaplayer és egy teljes értékű 3D Blu-ray lejátszó volt egyben!!! Durva egy cucc volt az biztos! Az mkv a dts és egyebek meg se kottyantak neki, tudta a 24p-t, is meg minden kutyafülét. Én eredeti BD lemezeket néztem rajta, de nem éreztem nagy különbséget egy jó mkv-khoz képest egy 55"-os LG LED TV-n 3 méterről nézve, ezért el is adtam mert a DLNA-t használtam már ekkor is inkább a kényelem miatt..

És mint mondtam én sokakkal ellentétben szeretem a trumotiont, a nélkül a 24p engem zavart, ezért nem is hiányzik a dlna-ból a 24p támogatás! (tudtommal ez nem i s lenne lehetséges, m egyetlen TV beépitett lejátszója sem tudja.) Minidlna-t ajánlom mindenkinek, twonky-t, ushare-t próbáltam még pl., volt ami azokat megfogta, de a minidlna azt is vitte! feliratos sorozatot néz az asszony rajta nap mint nap, még egy se fogott ki rajta, a felirat méretét is és a helyzetét is 5 fokozatban állíthatom, sőt az időzítését is lehet állítgatni!!! 2012 után az összes LG TV megkapta a DTS licenszet, (samuk már régebben tudták) nekem a TV-ből megy digit erősítőbe optikán a hang, mindig kiirja ha valós digi forrást kap, szóval nem kell félni a dlna-tól, akinek nem életbevágó a 24p mert pl. sorozatokat nézne a legkényelmesebben, stb. annak tökéletes megoldás lehet, az mkv-t, DTS-t, DD-t simán viszik az LG tv-k (is) már dlna-val.

Tocika: Igen, a minidlna ahogy irtam mind LG mind Samsung, stb TV-n ad feliratot, a twonky pl. LG TV-kkel nem adja be a külön feliratot, csak ha benne van az mkv konténerbe..

[ Szerkesztve ]

(#9370) daniel2121 válasza Zjunior (#9348) üzenetére


daniel2121
senior tag

Hűha van néhány. :K

(#9371) Tonyk válasza Zjunior (#9340) üzenetére


Tonyk
veterán

"mókolással megoldható, de hadd ne kelljen már konzolban linux parancsokkal életre keletenem egy gyári szolgáltatást ..."

Gyári szolgáltatáshoz soha nem kellett terminalban parancsokat kiadni, főleg, hogy alapállapotban nem is elérhető a terminal...

A terminál a saját magad által telepíthető, nem gyári, extra csomagokhoz kell!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9372) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Ezzel szemezek:
310S
Kérdésem, hogy csak külső merevlemezzel tudom használni?
Könnyű beállítani? Rá tudom kötni a UPC-től kapott router modem kombora?

(#9373) CoolBoy323 válasza Gergőke88 (#9372) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Olvass/keress vissza egy kicsit!!

(#9374) Gergőke88 válasza CoolBoy323 (#9373) üzenetére


Gergőke88
addikt

Olvastam, hogy te ilyet vettél.
A lényeg az lenne, hogy csak külső merevlemezzel használható e?
Te végül a gyári torrent klienst használod, vagy tettél fel másikat?

Szerk.:Edigital paypal akcióra gondolsz?
Azt olvastam, hogy te milyet vettél, de én egyelőre nem szeretnék bele merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

(#9375) CoolBoy323 válasza Gergőke88 (#9374) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Azt is írtam, hogy egy WD RED bent BELE :)
De amúgy ha hamarabb gondolkozol, 17k-ért vehetted volna meg a NAS-t :)

Gyári végülis a Transmission is, csak fel kell telepíteni, azt használom, de még nincs benne csak kb 10 torrent...

(#9376) Elemental válasza Gergőke88 (#9374) üzenetére


Elemental
addikt

Csak külső lemezzel nem fog menni szerintem. Oprenszer nélkül nem működik az usb.

Szerk: Éppen olvasgatom a leírását az edigitálon :) Ezen jót nevettem :D
"Nagyméretű HD médiafájlok gyors átvitele és zökkenőmentes lejátszása az erős 1 GHz-es processzorral"

[ Szerkesztve ]

(#9377) Gergőke88 válasza Elemental (#9376) üzenetére


Gergőke88
addikt

Köszönöm.
Van egy WD-m ami egy házban van, akkor azt kiszedem és beleteszem.

(#9378) CoolBoy323 válasza Elemental (#9376) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

röhögsz, de megcsinálja :)

(#9379) Elemental válasza CoolBoy323 (#9378) üzenetére


Elemental
addikt

Remélem leesett, h nem a terméket fikáztam, hanem a megfogalmazás vicces :)

(#9380) CoolBoy323 válasza Elemental (#9379) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ertelek :)
A 310 1.2GHz-es volt, de a 310S megis gyorsabb. (Olyan velemenye, akinek volt mind 2)

(#9381) Zjunior válasza CoolBoy323 (#9375) üzenetére


Zjunior
veterán

Honnan volt 17éert?
Most Paypal akcióval megveszem szerintem 19ért.... :F

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#9382) CoolBoy323 válasza Zjunior (#9381) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

20k volt akciósan múlt héten a cucc

(#9383) Zjunior válasza CoolBoy323 (#9382) üzenetére


Zjunior
veterán

Az a baj van 1 usb 3-as külső winyóm....
Lehet a 325 kellene...:(

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#9384) CoolBoy323 válasza Zjunior (#9383) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nekem is van, de "hülyeségre" nem volt felesleges pénzem :)
Inkább várok, amíg felmásolja a cuccokat, az a +5perc megérte nekem, h több pénz maradt a zsebemben :)

(#9385) junkpod válasza CoolBoy323 (#9375) üzenetére


junkpod
nagyúr

Te nettó árakban beszélsz?

Box's don't touch!

(#9386) CoolBoy323 válasza junkpod (#9385) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem!

19900 volt múlt héten a 310S, és van 3000 kedvezmény, ha PayPal-al fizetsz... számolj :DD

[ Szerkesztve ]

(#9387) Zjunior válasza CoolBoy323 (#9386) üzenetére


Zjunior
veterán

;]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#9388) tupacamaru válasza CoolBoy323 (#9386) üzenetére


tupacamaru
veterán

20k felett, vagy már a 19,9k is felettinek számított? Mondjuk hozzá lehet csapni valami apróságot hogy megugorja a limitet.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#9389) CoolBoy323 válasza tupacamaru (#9388) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

20k felett jár, de csak találsz valamit 101Ft-ért :)
Én speciel 6db RJ45 törésgátló gumit vettem :D
Az amúgy is kell a munkához, meg így 20k fölé kerültem.

De vehetsz tollat is például, vagy amit akarsz :)

[ Szerkesztve ]

(#9390) Mészike


Mészike
aktív tag

Zyxel 325 v2-t holnap kapom meg (remélem) :)
Jelenleg 1 db winchestert tennék bele, másnap lesz meg a másik mellé. Tud utólag tükrözést csinálni adatvesztés nélkül az eszköz vagy addig ne üzemeljem be?

(#9391) bba válasza Mészike (#9390) üzenetére


bba
tag

alapból minden NAS megformázza a bele rakott vinyókat, mert saját file rendszert tesz rá magának.

''Semmi sem állandó, csak a változás örök.''

(#9392) _ak_


_ak_
addikt

Amennyiben XPEnology rendszert használok és vmi elszáll, akkor a az adatokat, csak szintén egy DSM rendszerről lehet elérni csak vagy hülye a kérdés? Természetesen egy lemezes megoldás esetén.

Let's begin, de gozaimasu!

(#9393) junkpod válasza Mészike (#9390) üzenetére


junkpod
nagyúr

Minek kell tükrozes?

Box's don't touch!

(#9394) Patice válasza _ak_ (#9392) üzenetére


Patice
nagyúr

Attól függ mi száll el... :))

Attól függ, milyen rendszert használsz. Ennek függvényében olvasható a vinyó más rendszeren is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9395) Mészike válasza junkpod (#9393) üzenetére


Mészike
aktív tag

Adatbiztonság miatt. Van rengeteg fénykép, amit 2x1 terrán fogok tárolni. Jóformán más nem is lesz a NAS-on.

(#9396) Mészike válasza bba (#9391) üzenetére


Mészike
aktív tag

Ezt értem. Van egy 1 terrás vinyó. Ezt beleteszem holnap, megformázza, eddig ok. Viszont csak másnap lesz meg mellé a másik 1 terrás vinyó. Ezt be tudom utólag is tenni az első mellé, hogy létrehozza a raid-et, vagy mindenképpen elölről kell kezdeni a vinyókezelést?

(#9397) junkpod válasza Mészike (#9395) üzenetére


junkpod
nagyúr

Erre sokkal jobb megoldas a kulso lemezre archivalas, a tükrözés inkáb a gyors azonnali elérését adja a serult adatnak, az inkabb cegesadatoknak valo.

Box's don't touch!

(#9398) bogabi válasza Mészike (#9396) üzenetére


bogabi
senior tag

Megcsinálja, no para. Bár az adott NAS-t nem ismerem, de nehezen tudom elképzelni az ellenkezőjét.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#9399) _ak_ válasza Patice (#9394) üzenetére


_ak_
addikt

Igen, ez így valóban homályos kérdés volt. A lényeg, hogyha házi xpenologys gépből kiveszem a hdd-t és beteszem a wines gépbe,bakkor ki tudom olvasni az adatokat? Ugye nem lenne semmi RAID, csak nem tudom mihez lehet kezdeni a fájlrendszerrel.

Let's begin, de gozaimasu!

(#9400) Patice válasza _ak_ (#9399) üzenetére


Patice
nagyúr

Én kipróbáltam ezt, amikor cseréltem a Synology NAS-omban a lemezeket nagyobbra. A NAS-ban alap ("basic") kötetre vannak formázva most is a vinyók.

Egy dokkolóba tettem bele a kivett lemezeket, pár kisebb partíció, pici partícionálatlan rész + egy nagy tárhely rész ismeretlen fájlrendszerrel. A partíciókat egy partíció kezelő progival néztem meg.

Win7 nem is látta a vinyót.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.