Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) Egon válasza z123456789 (#9200) üzenetére


Egon
nagyúr

A NAS USB-jére akasztott vinyón kvázi bármilyen fájlrendszer lehet, köze nincs ahhoz, hogy a belső diszk milyen fájlrendszert használ.
Az egymagos CPU-val rendelkező NAS-ok (úgy 800 MHz-től fölfelé), bőven elég erősek ahhoz, amit szeretnél (max. ha torrent esetén nagyon extrém elvárásaid vannak, lehet probléma ha torrentezés közben akarsz 3D-s fullhd anyagot lejátszani).
Mivel kb. mindenki másképp méri azt a bizonyos decibelt, maximum gyártón belüli összehasonlításra alkalmas; ezen túlmenően a "zajos" fogalma is egyénenként változik.
Elég a gigabites switch.
A Zyxel-lel is meg tudod oldani az általad elvárt funkciókat, de a torrent-klienst külön kell telepítened, nincs USB 3.0, illetve a hűtés sem a leghalkabb, célszerű potmétert belerakni a ventire.

Szerk.: hogyhogy hova tenném? Bárhova, csak nem a hálóba... Speciel nekem a nappali sarkában jön be a net, ott a router is, így mellé tettem a NAS-t... Ha már lehet javasolni, én is inkább eladnám a régi routert (bár gigabites portok nélkül szvsz nem lesz egyszerű eladni), és vennék (praktikusan) egy Asus RT-N15U-t: eggyel kevesebb eszköz, tisztább szárazabb érzés... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9202) z123456789 válasza Egon (#9201) üzenetére


z123456789
addikt

Na ez egy jó pont, hogy mindegy a file rendszer. Szuper!
Gondolom pár kattintás, és lehet limitálni a letöltést, és akkor nem akad semmi az ég világon.
Csak mert Heti 4 filmnél többet nem nagyon nézek szerintem. (Ami mondjuk leginkább BD25/50, vagy sima 1080 mkv). Ìgy a holt idöben meg mehet a töltés ezerrel.Igaz?

Igen, kérdezni is akartam, hogy a NAS-t akár tehetem másik helyiségbe is, ha túl zajos igaz? A távolság, kábelhosszúság, nem fogja befolyásolni az adatáramot?

Akkor még ez a Zyxel is lehet megoldás, nem kicsit olcsóbban.

Micsoda ökör vagyok! :D :D A "hálóba"...úgy értettem hogy nem tennéd a háló(zat)ba! :D Ìgy már világos.
Router: hát meghirdetem, mert a NAS elött más komponens volt betervezve, és akkor addig kiderül elmegy-e vagy sem. Az az Asus RT N15U már elég lenne? Nem lenne jobb egy ilyen?

(#9203) Egon válasza z123456789 (#9202) üzenetére


Egon
nagyúr

A termékleírásokban a külső fájlrendszer pontban szokott leírva lenni, hogy milyen fájlrendszereket támogat USB-n. Ext3/4, FAT és NTFS többnyire támogatott.
Persze, lehet limitálni a letöltést (de jó eséllyel nem lesz gond enélkül sem - ki kell tapasztalni).
Elméletben cca. 100 méter kábelhosszig nem lehet gond, gyakorlatban azért célszerű minőségibb (duplán árnyékolt) kábellel próbálkozni, mondjuk 10-15 méteres hossz felett (az UTP kábelek nem annyira érzékenyek a külső elektromágneses behatásokra, mint pl. a DVI vagy a HDMI kábelek, de azért lehet sebességcsökkenés, ha összeszed némi zajt a drót).
Az N66U nyilván jóval bikább, mint az N15U, de az általad elmondottak alapján felesleges. Ha vannak extra igényeid a wifit illetően, akkor esetleg N16, ennél erősebb szerintem felesleges.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9204) z123456789 válasza Egon (#9203) üzenetére


z123456789
addikt

Àldás száljon rád! :D :R

(#9205) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok NASsolók!

Elég erősen gondolkozom egy NAS vásárlásán.
Amire használnám: torrent ;] , DLNA, fájlok megosztása, hogy bárhonnan elérjem (ez utóbbi annyira nem fontos, de nyilván nem nagy elvárás)

Van egy TP-Link 1043-mam, az elég hozzá gondolom, meg van egy 7200-es 2TB-os vinyóm... Ezzel nagyon hangos lenne? Akarok venni egy másik 2TB-os vinyót is, de azt inkább a gépbe raknám, h az legyen halk... bár tök mindegy, h mi lesz hangos, a gép v a NAS :D

45k alatt nem lehet ezt megúszni, jól látom?! 20k NAS, 25k vinyó :F
Esetleg rendelni olcsóbban lehet (ebay és társai)?

De hosszú távon csak jobb lenne, h a k.rvaokos tévémen így nézzek filmet, ne mindig a külső vinyómra kelljen másolgatni, vagy HDMI, vagy Serviio, mert minek menjen a gép, ha nem muszáj?! Csak többet fogyaszt, mint egy NAS...
Meg ha nem kell a NASi, akkor kihúzom, és csókolom :U Este azért zavaró lehet a hangja, még egy WD RED-del is, nem?!

Na jó, egyelőre ennyi voltam :D

[ Szerkesztve ]

(#9206) z123456789


z123456789
addikt

Egyébként ha jól emlékszem anno még Cekk ajánlotta itt a BUffalo-t, talán akkor még kevésbé volt ismert márka.
Azokról mi a vélemény?
Csak mert akkor egész jó áron voltak.

(#9207) bogabi válasza Egon (#9199) üzenetére


bogabi
senior tag

Passzív hűtésű NAS is létezik, de csak egyvinyós kivitelben.

Van 2 fiókos is, bár nem éppen olcsó - de legalább jó (vagyis valószínűleg jó - a név kötelez): [QNAP HS-210]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#9208) Egon válasza bogabi (#9207) üzenetére


Egon
nagyúr

Jogos, végülis ajánlhattam volna, nemrégiben még hír is volt róla a ph-n: [link]

Mondjuk nem gondoltam, hogy már kapható is nálunk, no meg szerintem nem sokan adnak 90K-t egy kétrekeszes NAS-ért...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9209) junkpod válasza z123456789 (#9193) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csak Zyxel nassal van tapasztalatom, de csodálkiznék ha lenne olyan nas amit nem kell konfigurálni.
Az igényeidet egy zyxel is kielégíti

Box's don't touch!

(#9210) Egon válasza z123456789 (#9206) üzenetére


Egon
nagyúr

Az elmúlt 2-3 évben nem nagyon volt itt olyan bejegyzés, ami Buffalo márkájú NAS vételéről szólt volna. Nem nagyon van vele tapasztalat, ha valami problémád van, nem nagyon tud segíteni senki (külföldi fórumokat kell túrni).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9211) Egon válasza CoolBoy323 (#9205) üzenetére


Egon
nagyúr

Amire használnád, azt kb. bármelyik NAS tudja.
A 1043-as TP-Link gigabites portokkal van szerelne, így jó párosítás egy NAS-hoz.
7200-es vinyót nem ajánlott beletenni: a sebességét nem tudod kihasználni, de legalább melegszik mint állat.
20K alatt nincsenek ajánlott NAS-ok (annyiért is csak egylemezes). Külföldről lehet hogy tudsz olcsóbban rendelni (utána kell nézni), de nyilván a garnciát nehezebb érvényesíteni.
Igen, jó dolog NAS, főleg ha egynél több eszközről akarod elérni. A hangosság kérdése szubjektív: egy halkabb (vagy lehalkított) NAS elviselhető tud lenni, mi több, nem zavaró, de ez nyilván szubjektív (hálószobába nem raknám, az tuti).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9212) Tocika válasza Egon (#9190) üzenetére


Tocika
aktív tag

Köszönöm a válaszod!
Én is erre gondoltam , vagy még a d-link dns 315 re gondoltam még. Ahogy láttam az csak prociban tér el a zyxeltöl ?

(#9213) Celtis válasza z123456789 (#9200) üzenetére


Celtis
veterán

Bőven elég, ha megveszed a legolcsóbb gigabites switch-et. A router sebessége csak az internet felé fog korlátozni.
Nálam volt WD My Cloud egy estére a hálószobában. Az a legcsendesebb, lévén passzív hűtésű. Hát lefekvés után igencsak hallani. De pont ez a jó a NAS-ban, hogy akárhova el lehet dugni, pl a kamrába, ahol nem zavar senkit.

(#9214) junkpod válasza z123456789 (#9200) üzenetére


junkpod
nagyúr

Jo az a zyxel is, csak asszem állando fordulatos a ventije, inkább 325-öst nézd mert az smartfan-es és usb3 is van benne, ja és nem kell telepiteni zyxelen sem torrentet mert gyarilag benne van.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#9215) Elemental válasza z123456789 (#9200) üzenetére


Elemental
addikt

Gigabites switch bőven elég. Azt összekötöd a routerrel, és minden más eszközt a switchbe dugsz.

(#9216) Zjunior


Zjunior
veterán

.

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#9217) CoolBoy323 válasza Egon (#9211) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Es mondjuk egy jobb router nas helyett?
A mostanim is tudja amit akarok, csak eleg instabilan, gyenge hozza.

(#9218) Domy válasza CoolBoy323 (#9217) üzenetére


Domy
aktív tag

Sokszor visszatérő kérdés, hogy a routerre kötött hdd mennyire jó. Ezt tulajdonképpen neked kell eldöntened, de sokkal gyorsabb nem lesz pl. egy WDR4300asra dugott hdd sem, mint most a 1043-ason... szóval gyarkolatilag 10-15 megabájt körül kifullad, ha torrentezel rajta, ezeknek az értékeknek a közelébe sem fog érni.

Egy rendesebb NAS viszont 50 megabájt felett ír/olvas vidáman, a kisebb Synology (214se - 45k körül) olvasásnál közelíti a 100-at.

Többek véleménye, és az enyém is, hogy minden eszköz tegye a dolgát. A router legyen router, a nas legyen hálózati háttértár, a médialejátszó pedig játssza a multimédia tartalmakat. Ezeket legtöbb esetben nem szerencsés keverni, vagy fogyasztásban nem lesz a legjobb.

(#9219) Egon válasza CoolBoy323 (#9217) üzenetére


Egon
nagyúr

A routerekben (még a relatíve drágább, 30-40K-s árkategóriában is) gyengébb proci, jóval kevesebb ram van, mint egy alsókategóriás NAS-ban. A ráaggatott hdd-re jellemzően max. 10-15 Mbyte/sec-es sebességgel tudnak másolni (összehasonlításképp a Zyxel NAS-ok a többszörösét tudják).
Ha ez neked nem probléma, akkor egy router is lehet alternatíva, de mint mondottam, jóval lassabb lesz, mint egy NAS.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9220) z123456789


z123456789
addikt

Ha aktív letöltő valaki (mondjuk FHD tartalmak) akkor én nem ajánlom a router+HDD kombót.
Jelenleg is ezért portyázom itt a topicban, mert 1 hónapja próbálgatom (mint kezdő buzi a gőzfürdőben) beállítgatni az Asus RT-N10U+WD MY Passport-ot, egy 10/1-es (mostmár 60/6-os) netre.
Hát akadtak gonjaim.
Persze ez a router erre a célra az egyik leggyengébb, de ahogyan írták többen is, minden tegye a saját dolgát.
Kisebb adatnál lehet jó megoldás, de én kinőttem mielőtt belenőttem volna...ha értitek.

(#9207) bogabi
Az a Qnap tetszik, de ennyit nem fogok rá költeni, köszönöm szépen. :)

(#9209) junkpod
Köszi a megerősítést!

(#9210) Egon
Bocsánat elnéztem, itt kezdődött ennek a felvetése, másik topic. Akkor leteszek én is róla. Nem hinném hogy ezzel kellene kezdenem a nassolást. :)

(#9213) Celtis
(#9215) noklika
Egyedül az zavar ebben, hogy az már 2 eszköz, és ha nem muszáj, akkor nem kell. De akkor most boltolhatnám el a kb 1,5 hónapos routerem.

(#9214) junkpod
Aham, az barátságosabb. Viszont láttam itt hogy PUTTY-ban kell konfigurálni? Ennek akkor nincs olyan grafikus felülete, mint a Synology-nek? Mondjuk valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#9221) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

A sebesség annyira nem érdekel, 720p-s filmeket raknék rá, és akkor ez a 15Mb/s kb USB2 sebesség, ami nekem elfogadható.

Csak ha nem stabil a router, akkor cseszhetem :F
Meg ugye a router NTFS-t nem nagyon szereti, EXT barát, a winfos meg annyira nem csípi...

hmmmhmmmm, nehéz meccs lesz ez magammal, meg a pénztárcámmal :DDD

(#9222) Elemental válasza z123456789 (#9220) üzenetére


Elemental
addikt

Az én hálózatomban van 2 router, 1 gigás, és 2 megás switch. Ne zavarjon az a 2 eszköz :)

(#9223) melan válasza junkpod (#9189) üzenetére


melan
senior tag

?örülök, hogy tetszett, csak nem tudom mi? :U

(#9224) z123456789 válasza Elemental (#9222) üzenetére


z123456789
addikt

Egyébként most összehasonlítottam a synology-kat. Ha nem kell a 2 hely, akkor elég nekem a 114-es is.
Ráadásul fekete, és majdnem azokat tudja mint a 214.
Tudom hogy tárhelyből mindig kevés van, de az ember nem szivesen alkuszik meg, ezért az (árából is) itélve a synology jobbnak tűnik.
Ez lesz a nagy dilemma mostantól:
Synology Ds114, vagy Zyxel NSA 325.
Még annyit segítsetek, hogy mi a 2 közti szembetűnő különbség, ami mondjuk nálatok zavaró lenne?
Látni látom hogy melyik miből tevődik össze, de most szeretném a vérszomjas "iOS kontra Android" véleményeket hallani! :)

(#9225) junkpod válasza z123456789 (#9220) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezt a putty konfigot hol olvastad, valami "csak a synologynak van szoftvere" topikban? Minden nasnak van web felülete, zyxelnek is. Megvettem, bekapcsoltam a transmissiont és azóta is boldogan használom. Mindennapi dolgokhoz nem kel hackelni, kiveszed a dobozból és benne van minden. Olvass vissza engem, mar soxor leírtam részletesen is.
Amit linkeltél az konkrétan a zyxel nasok felulete, mindegyiké.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#9226) junkpod válasza z123456789 (#9224) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hahaha... Flém on:)

Egyébként mi az árkülönbség,melyik mennyi most?

Box's don't touch!

(#9227) z123456789 válasza junkpod (#9226) üzenetére


z123456789
addikt

Itt láttam valahol, de akkor csak nem figyeltem eléggé.
Na hát ennek örülök, hogy mindegyiknek van ilyen felülete. Akkor mitől kulcsrakészebb egy Synology? Ennyire nehéz telepíteni egy kiegészítő szoftvert, vagy csak simán nincs kedve az embereknek, vagy stabilabb a gyárilag előretelepített NAS?
Synology Ds214 kb 76500,-
Synology Ds114 kb 48000,-
Zylex NSA325 kb 30000,-

(#9228) Möhe válasza z123456789 (#9227) üzenetére


Möhe
addikt

A syno-t könnyű használni és élni vele,kényelmes ,kulcsrakész ha úgy kellene megfogalmazni. Szolgáltatásokban és supportban is remek. Stabil a termékük. Itt szinte alig van rá panasz, ha van is akkor inkább user error.Nem kell moddolni hogy halkabb legyen,ellenben egyes Zyxel-el típusokkal (ventillátor) .

(#9229) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Olyat lehet csinalni, h kikapcsoljon a NAS vagy a HDD mondjuk 23:00kor, es bekapcsoljon 07:00kor?
Mert igy este akkor kussba megy total :)

(#9230) Möhe válasza CoolBoy323 (#9229) üzenetére


Möhe
addikt

synonál igen (tapasztalat) ,de gondolom másnál is megoldható

(#9231) CoolBoy323 válasza Möhe (#9230) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ez a szimpi marka nekem is, mert szeretem ha a dobozbol kiveve ugy mukodik a cucc, ahogy kell!
A legkisebb syno is eleg lenne nekem, ugye? :)

(#9232) Möhe válasza CoolBoy323 (#9231) üzenetére


Möhe
addikt

Erre neked kell tudni a választ. A legkisebb az az 1HDD, és kis proci vagy csak a kis proci vagy csak hogy 1 lemezes? Mik az igények mire akarod használni?

Egy 213j-t használok, most a napokban a nappaliban aludtam pár lépésre a NAS-tól, torrent megy rajta (0-24),csak a lemez kerregését hallom, a ventit nem. Gond nélkül alszom mellette. Ha filmezek akkor a lejátszó erről kapja a filmet (BD25-50) ,nem szaggat, egyszerű a NFS megosztás beállítása.

(#9233) CoolBoy323 válasza Möhe (#9232) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Picit lejjebb irtam, h mire hasznalnam.
Jol latom, h 40k-tol indulnak a Synok?? :Y
Ettol nekem olcsobb kell, a 20-25k-s kategoria boven jo lesz :))

Ez media lejatszo is egyben akkor? Iso bd50 film ramegy, es tv-n siman lejatszom?? De karaj :Y

[ Szerkesztve ]

(#9234) Möhe válasza CoolBoy323 (#9233) üzenetére


Möhe
addikt

Nem médialejátszó, csak médiaközpont. Ez tárol, a többi eszköznek viszont van rá lehetősége hogy innen olvassa a filmet,képet,zenét.De ez függ attól hogy a tv,médialejátszó,stb milyen formátumot támogat.
Igen drágább mint egy Zyxel, nem is kicsit. De nézzél rá egy WD-Mycloud-ra. Igaz ebben fix a vinyó,de hozzá jár.

(#9235) cdl válasza CoolBoy323 (#9233) üzenetére


cdl
senior tag

A médialejátszó egy külön történet lesz.
Azt hozza kell csatlakoztatni.
Persze van a tv-ben is, de azért az nem ugyanaz.

(#9236) CoolBoy323 válasza Möhe (#9234) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ja, ertem, felreertettlek. Akkor csak siman DLNA szerver. De ez eleg is nekem. 720p-s filmeket nezek ugyis nagytobbsegeben.
Nekem boven eleg a TV tudasa, nem fogok meg egy media lejatszot is venni... Nem szarom a penzt, felesleges dolgokra nem koltok!

Ez a WD is szimpi, mert talan ez a legolcsobb kombo. De jo is?? RED van benne, nem? Csak kiszedheto az :]

Tenyleg nem akarom a minoseg rovasara a sporolast!
Nem akarok ugy jarni, mint a routerrel, h hol ment a dlna, hol nem, hol ment a torrent, hol a net emiatt nem stbstb.
Amit akarok, azt tudja kemenyen!

Zyxel 310 es 310s kozott mi a difi? Vak vagyok, nem latom :)
Az elobbi 20k, hozza egy RED 2tb 25k.

[ Szerkesztve ]

(#9237) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Lehet volt mar: chip.de nas Toplista

(#9238) Egon válasza z123456789 (#9227) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem tudom, hol láttál 30K-ért NSA-325-öt: mivel kifutó termék, már csak a v2 van leginkább a boltokban, ami inkább 40K: [link]
30K-ért (picit olcsóbban) inkább NSA-320 van.
A kérdés az, hogy mit preferálsz leginkább: tárhelyek száma, USB3, szolgáltatások stb. Ár/teljesítményben nehéz a Syno-t kihozni győztesnek: csak a 214se számít relatíve olcsónak, de ott egyrészt gyengébb a hardver (bár szvsz a legtöbb funkcióra elég erős), másrészt nincs pl. USB3, harmadrészt fehér... ;] Árban kb. konkurenciája a 325se, erősebb hardverrel, USB3-mal és fekete színben, kevesebb szolgáltatással.
Egy NAS-nál szvsz a legfontosabb paraméter a tárhelyek száma (ez markánsan látszik az árazáson is: nézd meg mennyibe kerül egy négylemezes példány...). Összehasonlítani az egyforma tárhelyes modelleket szokás. Így a DS114 konkurenciája az NSA310 (20K-ért).
Szerintem Syno-t akkor érdemes venni, ha egyszerűbb konfigurálhatóságra vágysz, ki tudod és akarod használni a többlet-szolgáltatásokat (ezeket azért lehetne hosszan sorolni) - no meg persze hajlandó vagy megfizetni ezek árát. Ezt leszámítva, még akkor alternatíva a Syno, ha 40-45K a keret, és a 214se vonzóbb, mint az NSA325 - minden egyéb esetben Zyxel.
Ha én vennék most NAS-t, NSA320-at vennék: nekem nem ér több mint 10K- az USB3, meg a picivel erősebb vas az NSA325-ben, a Syno-k felárát pedig sokallom arra, amire nekem elsődlegesen kell a cucc (ha már rászánnék komolyabb összeget, inkább elmennék mikroszerver irányba - de ezek a saját preferenciáim, amelyek nyilván eltérnek másokétól: meg tudom érteni, ha valaki kulcsrakész megoldást keres).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9239) z123456789 válasza Möhe (#9228) üzenetére


z123456789
addikt

(#9228) Möhe
Ennek ellenére most szerintem Zyxel lesz. Talán nem járok úgy mint a router választással.

(#9238) Egon
Èn is úgy gondolom hogy elég lesz a Zyxel, és majd az idö megválaszolja ténylegesen.
Egyébként itt láttam annyiért. Èn meg SE-t nem találtam. :) Az miben különbözik a 325v2-töl? Gondolom gyengébb nem? Mert akkor ne fáradj! Fontos az USB 3.0 illetve a ventilátor szabályozó.

Akkor egy gyors ellenörzés mint a matekpéldánál, hogy valóban meg van-e minden ami kell a Zyxel 325v2-ben
-zajtalan legyen (gondolom ilyen nincs, de ez az elvárás, mivel hálószobába lesz) ez pont nincs, de letettem róla :D
-kb 2 féröhelyes pipa
-60/6 Mbit/s lassúságú nethez kell (amit szeretnék is kihasználni) remélem pipa (ld. alul!)
-nagyon fontos szempont a torrent pipa
-házimozi rendszert szeretnék kiépíteni, és a NAS-ra letöltött, feltöltött képi, zenei anyagokat meg szeretném jeleníteni lehetöleg akadás nélkül. Ebbe beletartozna BD50 3D iso (azt hiszem ez a royal flush méret), illetve flac zenei anyag. Mindezek egy Mede8er lejátszón keresztül. pipa
-szeretném ha lenne lehetöség távoli elérésre, akár egy böngészöböl is, mert a munkahelyemen a proxy mindent tilt. ez pipa? :F
-érdekelne az hogy mennyire energiatakarékos (7/24) egy PC-vel szemben? gondolom pipa
-jelenleg Asus RT N10U (8MB flash) routerem van, ez kiszolgálná a kívánságaimat, vagy kell hozzá egy Gigabites switch, vagy csere egy erösebbre, és akkor nem kell switch? :F ez meg rajtam múlik, tehát pipa

...és még annyit, hogy abban az esetben amikor mondjuk semmi mást nem használok (dolgozom, és nem vagyok otthon) a letöltés menni fog 60Mbit/s-sel ugye? Van itt olyan akinek megy ennyivel, vagy gyorsabban, ha épp nem használ semmit? Illetve mint a legtöbb torrent programban a Zyxel-re telepítettben is lehet ütemezni a letöltések sebességét nem?

[ Szerkesztve ]

(#9240) Möhe válasza z123456789 (#9239) üzenetére


Möhe
addikt

-60/6 Mbit/s lassúságú nethez kell (amit szeretnék is kihasználni) remélem pipa (ld. alul!)
-nagyon fontos szempont a torrent pipa

azt vedd figyelembe hogy a le/feltöltés sebessége az eszi a procit. Ha lassú akkor nem tudod kihasználni a letöltési sebességet, a feltöltéssel nem lesz gond. Nekem most 120/50-es van, és ezt sem tudom rendesen kihasználni,mert a proci nem bírja azt a ~ 15MB/s-t. A transmissionnal is max 10MB a határ.De a feltöltésnél is pörög a proci 60-70%on ha megvan a 4-6MB. Ha egyszerre le és feltöltök akkor szinte 99%-on. Ez meg ugye hozza magával hogy a ventillátor bepörög és annak lesz hangja.

(#9241) junkpod válasza z123456789 (#9227) üzenetére


junkpod
nagyúr

Alap funkciokra nem hiszem hogy kulcsra keszebb. Inkább azt mondanam hogy a syno office a zyxel meg home kategoria. Ami otthonra kell mindkettobenmeg van. Kulcsrakeszen.

Box's don't touch!

(#9242) Egon válasza z123456789 (#9239) üzenetére


Egon
nagyúr

325v2-re gondoltam, csak elírtam... :B
Ami az általad elvárt paramétereket illeti (amihez hozzá tudok szólni):
- zajtalan: az új generációs Zyxelek "Smart fan" képessége segíthet- hogy ez pontosan mit ér, az majd kiderül a gyakorlatban. Én az NSA320 valóban zajos ventilátorát, egy potméterrel levettem fix. 1600 RPM-re (jobban bízom magamban, mint az automata vezérlésben, ami általában túl van tervezve, emiatt zajosabb az indokoltnál). Persze a vinyó zaját nem úszod meg semmiképp (emiatt én biztos nem tudnék aludni, de más akár egy traktor mellett is tud szundítani).
- a távoli eléréshez kell dinamikus dns, és egy port forward a router-ben, ezek után tetszőleges porton (akár a 80-ason) keresztül tudod elérni a publikus mappákat.
- energiatakarékosság: Power consumption: Access mode: 27 watt Hard disk spin-down mode: 7 watt. Egy PC alsó hangon eszik neked 60W-ot minimum (dedikált vga-val).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9243) z123456789 válasza Möhe (#9240) üzenetére


z123456789
addikt

(#9240) Möhe
1.6 Ghz-es processzor elbírja a 60-as netet? Ennek tényleg nem tudok utána nézni. :F
Az nem gond ha egyéb használat közben nem használja ki a 60-at. Több lesz a holt idö, amikor csak a töltés megy. Munka, éjszaka (Az böven elég).cSöt ha másra használom, le is korlátozom.
HA 7/24-ben 75%-99%-on pörög a proci, az nem eredményez valami korai meghibásodást?
Vagy néha állítsam le egy napra? Mondjuk 2 hetente.
A hangos venti már nem érdekel, valószínü nem a hálószobában helyezem majd el.

(#9241) junkpod
:))

(#9242) Egon
A venti korlátozása nem káros a fent említett 75-99%-os CPU kihasználtság mellett? (Bár ha mindegy a venti hangja, mert kint lesz, akkor talán nincs is miröl beszélnünk. :) )
A többi meg szerintem menni fog.

(#9244) Egon válasza z123456789 (#9243) üzenetére


Egon
nagyúr

Az NSA-320-ban a procin nincs borda sem: a venti inkább a vinyók hűtését végzi. Nem tapasztaltam vészes hőmérséklet-növekedést: 50 fok körül mozog a proci, 40 fok alatt a vinyók hőmérséklete.
Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy én nem torrentezek a NAS-sal (nem igazán érzem szükségét): csak fájlszerver-jelleggel, illetve a médialejátszó kiszolgálására használom.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9245) z123456789 válasza Egon (#9244) üzenetére


z123456789
addikt

Velem van a hiba? :D
Senki sem torrentezik csak én?
Egy csomóan azt mondják hogy NAS-t nem arra használják. Lehet hogy ha meglesz nekem sem az lesz az elsö szempont, de jelen pillanatban szeretném kiváltani a PC-t, hogy ne menjen egész nap.
Most akkor legyen szives olyan nyilatkozni aki Zyxel-t használ, és torrentezik rajta! :D

(#9246) Tonyk válasza z123456789 (#9245) üzenetére


Tonyk
veterán

Nálam éjjel nappal megy a 320, no nem seedszerver jelleggel. Ventit kicseréltem rajta, plusz tettem egy bordát a procira. 41-42 fok körül van torrenttel + két winyóval.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9247) z123456789 válasza Tonyk (#9246) üzenetére


z123456789
addikt

Eldölt! Köszönöm srácok a segítséget. :R
LOL! :D :D (Bocs de ezt nem hagyhattam ki :D )

(#9248) Egon válasza z123456789 (#9245) üzenetére


Egon
nagyúr

Nézd, ez itt off, de azért kifejtem.
Nekem személy szerint asztali gépem van: azt tartom kényelmesnek. A közeljövőben veszek majd egy tabletet, így lehet hogy sok esetben nem lesz majd bekapcsolva a gép otthon, olyan szituációkban, amikor ma még (?) bekapcsolom. Ha hazamegyek (és ráérek), gép indít, és elnetezgetek, eljátszogatok. A háttérben meg megy a torrent (nem kér enni). Mivel egyrészt nem szokásom letölteni a fél netet (abból már rég kinőttem), másrészt legtöbbször olyan nagyon sok arra érdemes tartalom sincs, amit letölthetnék (sokkal inkább a családtagok ilyen irányú igényeinek kielégítése fordul elő), harmadrészt ritkán érzem szükségét annak, hogy valami újonnan feltöltött cuccot, nekem moströgtönazonnalízibe (vagy ha lehet még hamarabb) birtokolnom kellene (pl. bírok várni negyedórát, félórát, mielőtt elkezdeném nézni az adott filmet), negyedrészt elég jó netem van (80/25), semmi sem indokolja, hogy menjen a torrent 0/24-ben (jah, nem növeli az e-péniszemet a végtelen arány, illetve a feltöltött csillió terabájt sem). Ilyen nettel, még úgy is 5-6-os arányom van mindenhol, hogy erősen korlátozva van a feltöltés (5 MBit környékére).
Úgy gondolom, hogy jó (ADSL-nél jobb) nettel, normális felhasználói szokások mellett, asztali gép birtokában, semmi sem indokolja azt, hogy én a NAS-on torrentezzek (arról nem is beszélve, hogy mennyivel korrektebb, átláthatóbb, értelmesebb könyvtár- és fájlszerkezet van a NAS-on nálam, mintha oda "piszkítana" a torrentkliens...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9249) Elemental válasza Egon (#9248) üzenetére


Elemental
addikt

Én meg azt nem értem, hogy akinek van nas és nem azon torrentezik.
Én a melóhelyen indítom a nasra a letöltést, ha lejön, átmozgatom a megfelelő helyre az anyagot. Mire hazaérek, csak a médialejátszót kell bekapcsolnom. Nem a családtól veszem el az időt, amit ezekre fordítok.
Van, hogy a telefonról indítok letöltést, azzal is lehet vezérelni a nast teljes mértékben.
Te akkor letöltöd a pcre, majd átmozgatod a nasra, és úgy nézed a filmeket a médialejátszón? Nekem meg ez nem logikus.
Nem csak a nagy feltöltőknek jó a nas torrentezés. Én használok le/feltöltési sebességre korlátot. Egyszerűen kényelmesebb nekem.
A syno kliense pl tud ftp szerverről(jelszavas is lehet), és még sok helyről letölteni.

Van, hogy emailben kapom a linket egy szerverre feltöltött anyaghoz. Telefonon bejelentkezek, bemásolom a linket, és már indul is a letöltés. Mire hazaérek, már lenn van az anyag.

Ezzel nem bírállak, a te dolgod, hogy mit csinálsz, de szerintem sokkal jobb kihasználni a nas adta lehetőségeket.

(#9250) Celtis válasza z123456789 (#9245) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem MyBook Live 800Mhz CPU-val és 256MB RAM-mal nevetve kihajtotta torrenttel a 60/6-os netet.
Mivel az internet szolgáltató sem díjazta az állandó 6Mbites feltöltést, illetve egy nagyságrenddel kisebbre korlátozott feltöltéssel is maximálisan teljesítem a feltöltési követelményeket, ezért most így működik.
Tehát aggódni szemernyi okod sincs.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.