Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25151) Borisz76 válasza Atocha (#25150) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology 2 fiókos modellek összehasonlítása.

Synology 4 fiókos modellek összehasonlítása.

RAM bővítés csak Intel processzoros gépekben lehetséges !!!

Synology fórum lakóitól származó sebesség eredmények :

DS 718+ Intel Celeron J3455 quad-core 1.5GHz, burst up to 2.3GHz
Kb : 50-70 MB/s

DS 216+II Intel Celeron N3060 dual-core 1.6GHz, burst up to 2.48GHz
Kb : 60-80 MB/s

DS 218+ Intel Celeron J3355 dual-core 2.0GHz, burst up to 2.5 GHz
Kb : 70-90 MB/s

Ezek az értékek tájékoztató jellegűek !!!!
Mivel erősen függ a netkapcsolattól, a torrentet seedelők számától és a Download Station beállításaitól is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25152) Atocha válasza Borisz76 (#25151) üzenetére


Atocha
senior tag

Ezek szerint a 3 márka közül te a synologyra esküszöl?

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#25153) Borisz76 válasza Atocha (#25152) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezt ismerem, használom és sokan mások is mondták már, hogy szoftveresen a legjobb.
Ennek mondjuk ára is van...emiatt egy szinte azonos hardverrel rendelkező Qnap vagy más olcsóbb mint egy Synology.

Ez van.

Bármilyen típust is veszel torrentre gyors Intel CPU javasolt !
És ahogy a sebességi tesztekből kiderül nem feltétlen a magok száma....hanem az elérhető max GHz a lényeg.
A magok száma akkor lényeges ha pl virtuális gépet akarsz futtatni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25154) Atocha válasza Borisz76 (#25153) üzenetére


Atocha
senior tag

Ez a 218+ volt az egyik kiszemelt áldozat. A DSM-et ismerem és igazából hajlok is felé, csak sóher voltam és olcsóbban akartam megúszni. Sok torrent nem futna 10-20 a max egyszerre.

Azt hiszem ez marad. Itt kint 296font + a ram ha szükség lenne rá.

Köszi az infot!

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#25155) Borisz76 válasza Atocha (#25154) üzenetére


Borisz76
veterán

És van már elképzelésed kötetről ?
2 db külön kötet vagy egyben RAID1 vagy SHR ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25156) stigma válasza stigma (#25102) üzenetére


stigma
addikt

Sziasztok.

Részben már választ kaptam, sokat olvastam utána a napokba melyiket is érdemes venni.
Az általam felsorolt 3 típusból sajnos 1 az ami nagyon ajánlott, mivel Intel Procis (218+) a másik kettő Realtek CPU-s (sima 218 és play)

Mivel munkatársamnak kell, aki nem nagy torrent fan, max 50 torrent lesz szerintem amit fog használni, lejátszásra vagy Plex-el próbálkozunk vagy valami olcsó Android-os lejátszóval (melyre Libreelec-et teszek pl: S912-es gigabites Lannal szerelt)
Lejátszani max FullHd-ig fog.

Kérdés már csak az kb 110k a DS 218+, más alternatíva van Qnap-ban mondjuk mert nem igazán találok.

jóhír az, hogy jópár hsz-el feljebb találtam, hogy Plex 218+-t támogatja a többit sajnos nem

HDD-ben szerintem WD RED lesz vagy Seagete Ironwolf széria (2-3-4TB-os változat)

Router most nézek neki valami normálisabb Tp-Link Archer C7 vagy használt Asus AC87U.

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#25157) *H* válasza Atocha (#25150) üzenetére


*H*
aktív tag

Asustor AS6302T

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#25158) Lanash


Lanash
aktív tag

Sziasztok!
2 napi keresgélés után arra jutottam, hogy vannak olyan NAS-ok amire lehet kamerát kötni és felvesz valamint live-ba is tudom nézni, esetleg riaszt.
Tudtok ajánlani olyan típust ami 2 HDD-t fogad és 4 kamerát tudnék rákötni? Kamera típusa még nincs meg, írtam már a topicjába de ott most pangás van. Szeretném ha az ára 100k alatt lenne, valamint szeretném úgy használni mint egy rendes NAS (fájlok megosztása, biztonsági mentés, videó megosztás)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#25159) Gsx-rr válasza Lanash (#25158) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Erre vegyel celeszkozt! Ugy hivjak Nvr. Sokkal jobban jarsz.
Elkerulod a kompatibilitasi problemakat a Nas es kamera kozott

(#25160) AiRLAC válasza Gsx-rr (#25159) üzenetére


AiRLAC
addikt

De nem kerülöd el a kompatibilitási problémákat az NVR és a kamera között :D

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#25161) jeffreybboy


jeffreybboy
tag

Sziasztok!
Nas ügyben érkeztem milyen meglepő gondolom 😁
Media box, uhd filmezés és torrent ennyire kéne nekem semmi másra ajánlott márka típus (pontos) stb?
Köszönöm szép napot

[ Szerkesztve ]

Egyedül az idő a barátom.

(#25162) Borisz76 válasza jeffreybboy (#25161) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology DS918+

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25163) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Cégnél van egy D-link DNS320L amit szeretnének lecserélni. Milyen normális alternatíva van mely megbízható, nem túl vészesen drága és tud VPN-t?

(#25164) goli11 válasza Lanash (#25158) üzenetére


goli11
tag

ASUSTOR alapból 4 db kamera licensszel vehető, a többi (Synology, Qnap) 2-vel és külön vehető még hozzájuk kamera licensz.

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#25165) Lanash válasza goli11 (#25164) üzenetére


Lanash
aktív tag

Asustorról nem tudtam, másik kettőnek utána olvastam. Tudnátok mondani típust is? Vagy 100 ezer alatt mindegy?

(#25166) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Ha nekem csak arra kell a NAS, hogy otthon rá tudjam küldeni a fájlokat, amelyekről biztonsági másolatot szeretnék készíteni, akkor egy ilyen is jó? [link] (13 ezer Ft)

Nem cél, hogy gyors legyen, támogasson DLNA-t és hasonlókat, csak biztonsági másolatokat szeretnék benne tárolni, 1 lemezen.

Mennyivel járnék jobban egy ZyXEL NAS326-tal?

(#25167) Alex91 válasza Brandynew (#25166) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg arra jo lesz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25168) MaCS_70 válasza Brandynew (#25166) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én ezzel úgy vagyok, hogy itt komoly eszmecserék folynak komoly gyártók eszközei közti elméleti és/vagy minőségbeli eltérésekről, erre itt van egy gyakorlatilag no-name termék, amiről semmit sem tudunk...

Nem sokkal drágábban kaphatsz igazi NAS-t, ha nem is feltétlenül a legfrissebb és legjobb szoftverrel, de legalább komoly háttértudással, ellenőrzött gyártási, fejlesztési háttérrel.

De akár egy routerre dugott HDD is szóba jöhet...

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#25169) Szabi_82


Szabi_82
tag

Hi Mesterek!
Segítséget szeretnék kérni. Régóta szeretnék egy NAS-t beállítani itthon, de nem olcsók. Most találtam egyet s nem értem mért ennyi az ára.
[link]
Van félni való tőle, mert ezekkel a paraméterekkel rendelkező NAS általában 100e ft feletti árkategória.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#25170) Alex91 válasza Szabi_82 (#25169) üzenetére


Alex91
félisten

Van itt sajat topicja, erdemes bele olvasni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25171) Somatom válasza Szabi_82 (#25169) üzenetére


Somatom
veterán

Az attól függ, hogy mik az igényeid. 210 -essel kezdtem, aztán váltottam és kb. 5 éve megy nálam a 310 -es. Én símán vennék 326 -ost, de sanszos, hogy kissebbségben vagyok itt, a topikban. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25172) Szabi_82 válasza Somatom (#25171) üzenetére


Szabi_82
tag

Ok, köszönöm. Átnézem a topikot.
Hát torrent illetve médiakiszolgálónak kellene. Jelenleg erre asztali pc-t használok, viszont így nagyjából a nap 24 órájába megy a gép. Jelenleg még HD filmekre használom, de lassan haladni kellene a technikával így majd a 4k filmek s hozzá tartozó hangsávokat kellene kiszolgálnia a NAS-nak.

(#25173) Somatom válasza Szabi_82 (#25172) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem arra nem lesz jó és nem is arra való. Ez is egy szubjektív vélemény, mert én a NAS, mint médiaszerver + okos TV megoldás helyett, a NAS, mint fájlszerver + külön médialejátszó megoldást preferálom. Amióta elterjedtek ezek az Amlogic, Broadcomm alapú, kínai médialejátszók, azóta nem látom értelmét egy médiaszerver tudású NAS felárának.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25174) Szabi_82 válasza Somatom (#25173) üzenetére


Szabi_82
tag

Akkor lehet hogy rosszul írtam le. Az a lényeg hogy a nas-on tárolt filmeket illetve zenéket más készülékkel el tudjam érni. Azaz okos tv-vel, média lejátszóval akarom lejátszani a file-okat. A nas csak hátértárnak kell amit elérek a belső hálózatomon. És futtassa a torrent-eket.Erre jó lenne?

[ Szerkesztve ]

(#25175) Alex91 válasza Szabi_82 (#25174) üzenetére


Alex91
félisten

Mennyit akarsz a beallitasokkal, appok telepitesevel foglalkozni? Ha nem gond, hogy esetleg allandoan foglalkoznod kell vele, ha nem kapsz mindent kezhez, ha elfogadod a gyengebb teljesitmenyt, akkot esetleg ez is jo lehet.
Ha kevesebb hajtepest szeretnel, akkor Synology, Qnap, esetleg Asustor...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25176) Borisz76 válasza Szabi_82 (#25174) üzenetére


Borisz76
veterán

Háttértárnak bármilyen nas megfelel.
Torrent miatt viszont változhat a dolog.

Milyen net előfizetésed van?
Szeretnéd e teljesen kihasználni a netsebességedet?
Hány torrentet futtatnál?

A torrentezés rettentően le tudja terhelni a nast.
CPU-t, memóriát, merevlemezt.

Ha gyors a neted és ki is akarod használni, valamint sok torrentet futtatnál, akkor Intel processzorral szerelt nas-t javaslok.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25177) Somatom válasza Alex91 (#25175) üzenetére


Somatom
veterán

A Zyxel sem igényel állandó foglalkozást. A többi nagyjából stimmel, bár a hajtépés is relatív. Meg is fordíthatjuk a dolgot. Sztem a mai világban egyáltalán nem hátrány, ha az ember megismerkedik a hálózati kapcsolatok és a Linux könyvtárszerkezet, jogosultságkezelés és parancssor alapjaival. Kifejezetten hasznosnak tartom, amit a Zyxel kapcsán tanultam.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25178) hakos1987


hakos1987
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbiakban:
Van egy QNAP TS-212p NAS-om. Adattárolásra használom, illetve torrent, majd arról hálózaton a TV-n Kodival nézek 4K filmeket. A nasom eleve lassan tölt le (max 2MB/sec körül), eddig ezt kibírtam, de a nagyobb bitrátájú filmek akadoznak. TV-n csak 100as LAN van, így AC wifin használom (TP Link Archer C2600). Úgy gondolom a gyenge proci és az 512mb ram kevés lehet. A vinyó egy 1TB-os WD Gold, amiről a filmek mennek.
Kérdésem az lenne, milyen NAS-ra lenne érdemes cserélni? 2 fiókos kellene és Qnap lenne célszerű ezután, de Synology is szóba jöhet. Keret az max 100 de jó lenne ennél kevesebb :))

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#25179) hakos1987 válasza hakos1987 (#25178) üzenetére


hakos1987
őstag

A torrentről annyit még, egyszerre csak párat futtatok a szükséges ideig csak. Net sebességem 60/40 mbit. A filmnézés pedig hálózati fájlmegosztással megy.

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#25180) Szabi_82 válasza Borisz76 (#25176) üzenetére


Szabi_82
tag

Köszönöm az infokat. Falun lakom a max netem 20/20-as, vagy most lehetne 40/10 váltani, szóval nem igazan nagy a savszélem(gondolok Én itt a gigás netekre). Torrent az most jelenleg a pc-n 300db fut, 8TB háttér tárral.
Szóval ehhez kevés lenne a zyxel326-os?

(#25181) Somatom válasza Szabi_82 (#25180) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem a 300 sok lesz neki, ha párhuzamosan még fájlszerverként is működnie kell. Amit szeretnél, abban nincs semmi extra, csak vas kell hozzá. A márkás NAS -okban nem (csak) a vasat fizeted meg, hanem a supportot, és az extra szolgáltatásokat is. 200 USD körül már kapsz olyan miniPC -t, ami prociban, RAM -ban azonos, vagy jobb, mint a százezer feletti, márkás NAS -ok. Arra teszel egy OMV -t (Open Media Vault), ami egy nyílt forráskódú NAS oprendszer. Ne érts félre, nem megmondóember szeretnék lenni, csak úgy tűnik, hogy árérzékeny vagy, ezért hívtam fel a figyelmedet egy alternatívára.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25182) Borisz76 válasza Szabi_82 (#25180) üzenetére


Borisz76
veterán

Ennyi torrenthez erősebb vasat kellene nézni szerintem.

Csak gondold végig és hasonlítsd össze a PC-ben lévő CPU-t és memóriát a kiszemelt NAS-ban lévő CPU-val és memóriával.

Nálam majd 500 torrent fut egy Synology DS918+ modellen. A netem optikán jön, gigás tempó le és fel is.

Az összefoglalóban van egy Download Station bejegyzés ami a Synology gyári le/fel töltő alkalmazását mutatja be. Sebesség adatok is vannak.

Ha nem akarsz sokat mókolni a szoftveres beállításokkal , akkor talán a Synology rendszere a legjobb , leg felhasználó barátabb. Mondom ezt úgy, hogy előtte nem volt soha nasom és csak ezt a gyártót próbáltam...illetve a rendszerüket.

Bár itt a fórumon vannak még páran akik próbáltak több nas-t, több oprendszert is és Ők is a Synology rendszerét hozták ki győztesnek. Sajnos azonban ennek ára van....

Ettől függetlenül lehet , hogy neked megfelelne egy Qnap vagy Zyxel modell is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25183) hakos1987 válasza hakos1987 (#25179) üzenetére


hakos1987
őstag

Olvasgatva kezd letisztulni a dolog, már csak az nem világos, melyik lenne célszerűbb:
Synology DS218, 218play vagy 218+

Árban van szórás, ezért nem mindegy.

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#25184) AiRLAC válasza hakos1987 (#25183) üzenetére


AiRLAC
addikt

Amit írtál arra bármelyik jó lesz

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#25185) Szabi_82 válasza Somatom (#25181) üzenetére


Szabi_82
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Akkor majd egyszer nézek valamit részletre. Mini pc-n Én gondolkoztam már, utána nézek. Milyen lenne a minimum konfig ami jó lenne ezekre a felhasználásra?

(#25186) Somatom válasza Szabi_82 (#25185) üzenetére


Somatom
veterán

Nem azt mondom, hogy ilyet vegyél, csak az árkülönbséget szeretném érzékeltetni. Ebben ugyanaz az Intel J3455 dolgozik 4GB RAM -mal, mint a Syno S918+ -ban, ami az E-Digital -nál most 215 ezer Ft. RAM nélkül hasonló NUC.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25187) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés:
DS218j vagy DS218play?
Csak tárolásra, megosztásra, torrentezésre kellene, van dedikált 4K média lejátszóm.

Köszi!

(#25188) Borisz76 válasza szrobert (#25187) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology összefoglaló.

Ajánlott olvasmány , a torrentezés miatt nézd át !!!

Pusztán adattárolásra " szinte bármilyen " NAS alkalmas.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25189) szrobert válasza Borisz76 (#25188) üzenetére


szrobert
tag

Ok, köszi, elolvastam, ez a két NAS jöhet szóba, árban feljebb nem mennék..
kb. 20-30 torrent menne max.

(#25190) Borisz76 válasza szrobert (#25189) üzenetére


Borisz76
veterán

J-t nem javaslom, akkor inkább a PLAY

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25191) szrobert válasza Borisz76 (#25190) üzenetére


szrobert
tag

Ok, köszi, akkor az lesz... :R

(#25192) Szabi_82 válasza Somatom (#25186) üzenetére


Szabi_82
tag

Szia, hát van árban különbség . Ezek a mini pc-k usb keresztül vinnék a hdd-ket. Bírnák a sávszélet?

(#25193) Somatom válasza Szabi_82 (#25192) üzenetére


Somatom
veterán

Egy SATA csatolású, 2,5" -os bővítőhely szokott bennük lenni. Némelyikben az alap rendszer nem eMMC -n van, hanem M2 -es csatolón, ami szintén cserélhető (bővíthető). A többi USB. Több gyártónál (pl. Vorke) van Wines és OS nélküli változat. Az utóbbi nyilván olcsóbb. Nekem egy Vorke V1 -em van. Abban még J3160 van, de ezeket az ARM kütyüket megeszi reggelire. Mindegyikben natív (nem USB adapteres) Gigabites LAN port van, tehát ugyanolyan sávszélességet tudnak, mint a gyári SOHO NAS -ok.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25194) krealon válasza Szabi_82 (#25180) üzenetére


krealon
veterán

"Falun lakom a max netem 20/20-as, vagy most lehetne 40/10 váltani, szóval nem igazan nagy a savszélem(gondolok Én itt a gigás netekre). Torrent az most jelenleg a pc-n 300db fut, 8TB háttér tárral.
Szóval ehhez kevés lenne a zyxel326-os?
"

20 Mbps nem fog gondot okozni a Zyxel NAS326 -osnak.
Nem a torrentek darabszama a fontos, hanem ami beloluk aktiv.
A transmission 12-13 MB/s (100-110 Mbps) kornyeken tekeri 100%-ra a CPU-t ebben a NAS-ban.

(#25195) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Végre sikerült belaknom Synology NAS-t így a Zyxel-em eladó lett. Van NAS beárazós topic ahol választ kaphatok arra mennyit ér most egy Zyxel NSA-325v1 dobozában tartozékaival -1 lábbal, de póttalpakkal? :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#25196) Patice válasza Real_Necro (#25195) üzenetére


Patice
nagyúr

Én 15-ért kezdeném hirdetni...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25197) proSpidA


proSpidA
csendes tag

Sziasztok, NAS vásárláson gondolkodom, próbáltam a kérdésemről információkat találni a neten, de sehol nem találtam. Létezik olyan NAS ami képes egyszerre 2-3 TV re 4k mkv fileokat streamelni? Az összes képes rá? vagy csak kevés? Köszönöm

(#25198) humigabi válasza proSpidA (#25197) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Ez talán egy kicsit segít. Igaz ez 4K átkódolásról szól, de ha nem kell átkódolni, akkor valószínű tudja élesben 2 Tv-re is a megfelelő típus.

[link]

Üdv:

humigabi
:DD

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#25199) proSpidA válasza humigabi (#25198) üzenetére


proSpidA
csendes tag

Szia, Köszi a gyors választ. Szerinted 3 ra is képes lehet akár?

akkor mondjuk ezek a Nasok biztos nem tudják ezt: BUFFALO LinkStation 520, SYNOLOGY DiskStation DS119j csak mondjuk ez: SYNOLOGY DiskStation DS118?

(#25200) humigabi válasza proSpidA (#25199) üzenetére


humigabi
aktív tag

Helló!

Ezt nem tudom, talán Borisz76 fogja tudni, és megosztja velünk.

Üdv:

humigabi
:DD

[ Szerkesztve ]

humigabi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.