Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) Alex91 válasza TheMiller (#25600) üzenetére


Alex91
félisten

Legalabb AC-s routert kellene venni, es nem sajnalni ra a penzt, mert mara ez lett a legfontosabb eleme az otthoni informatikanak..

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25602) Somatom válasza TheMiller (#25600) üzenetére


Somatom
veterán

Powerline adapter?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25603) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

4k-s tartalomfogyasztáshoz milyen nas-t ajánlanátok? Eddig ezt néztem ASUSTOR as3102t

[ Szerkesztve ]

(#25604) Borisz76 válasza ssgt1981 (#25603) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem a NAS-on múlik mert ideális esetben az csak stream-eli az anyagot , kell egy jó média player vagy htpc....stb.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25605) ssgt1981 válasza Borisz76 (#25604) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi szépen a választ. Elsősorban 4k Samsung tv-n nézném a filmeket. A TV megeszi a h264 és h265 kódulàsú filmeket is.

[ Szerkesztve ]

(#25606) Borisz76 válasza ssgt1981 (#25605) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor talán a [DLNA] -s megoldás a legegyszerűbb.
Régi a cikk...azóta fejlődött a dolog....

Synology NAS-okon [Médiaszerver] néven fut a szolgáltatás.

Ebben az esetben a TV-be épített lejátszó tudásán múlik , hogy elindítja e a filmet vagy sem , kezeli e a feliratot vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25607) ssgt1981 válasza Borisz76 (#25606) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi, közben ezt találtam, ami szimpi
[link]
Synologyból melyiket ajánlanád?
N'as esetén fontos a hdmi kimenet?

[ Szerkesztve ]

(#25608) Borisz76 válasza ssgt1981 (#25607) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha figyelmesen elolvasod az [összefoglalót] ...akkor 4 lemezeset szoktam ajánlani....a későbbi lemez-bővíthetőség és a rendelkezésre állás miatt.

[Synology termékek] között tudsz nézelődni.....1-2-4 fiókosokat szoktak otthonra venni az emberek.

Személy szerint a DS918+ -t ajánlom....csak az lemez nélkül is többe fáj.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25609) Marci112233 válasza ssgt1981 (#25607) üzenetére


Marci112233
őstag

Én ajánlom a DS418-at is. Nekem nemrég óta van és meg vagyok vele elégedve.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#25610) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Köszi szépen a segítséget! Végül a Synology DS218play lett a befutó. Ennél nagyobbra nincs szükségem.
Még az lenne a kérdésem, hogy 4K akadásmentes streameléséhez mekkora net vagy milyen router kell ? Jelenleg 500-as néztem van.

(#25611) Borisz76 válasza ssgt1981 (#25610) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha a NAS-ról akarsz nézni 4K-s anyagot a TV-n , akkor a belső hálózatod legyen Gigabites ( 10/100/100 , Cat5e vagy Cat6 besorolású kábellel ) , aminek az elméleti átviteli sebessége 125 MB/s. A gyakorlatban ez kb 100-110 MB/s szokott lenni.

A gong csak az , hogy a TV-k többségén csak Fast Ethernet ( 10/100 ) csatlakozó van. Ez kb 12,5 MB/s elvi sebességet jelent, gyakorlatban pedig 10-11 MB/s......tehát lassú és emiatt előfordulhatnak akadások a videó nézése közben.

Megoldás erre, ha nem vezetékkel kapcsolod a TV-t a hálózatba, hanem 5GHz-s Wifi-vel. Ehhez pedig olyan router és TV kell ami ezt tudja. Másik fontos dolog az 5GHz-et tudó TV és router közötti távolság.
Minél kevesebb annál jobb, lehetőleg egy helyiségben legyen a két eszköz. ( 2,4 GHz-s wifi hatótávja nagyobb de lassabb az átvitel, 5GHz-s wifi hatótávja kisebb - könnyebben blokkolják a falak,födém stb...cserébe ezen a rövid távon gyorsabb. )

Ezekből következik, hogy az internetes letöltési sebességednek semmi köze a te belső hálózatodhoz.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25612) ssgt1981 válasza Borisz76 (#25611) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi szépen a választ. A routerem tud 5ghz-et és kb 30 cm-re van a tv-től.

(#25613) Borisz76 válasza ssgt1981 (#25612) üzenetére


Borisz76
veterán

Az jó !
Ha a TV is tudja , akkor minden adott.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#25614) ssgt1981 válasza Borisz76 (#25613) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Tavalyi Samsung tv, remélem azzal sem lesz gond. Este meg is nézem.

(#25615) TheMiller válasza Alex91 (#25601) üzenetére


TheMiller
tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek! Akkor marad a normál NAS. - Kicsit elment mellettem már a technika, így a router kérdéssel is megyek a megfelelő topicba :)

Tehát akkor kellene egy NAS normál felhasználásra:
- képek tárolására nem merem használni, így elég lenne 1-2 lemez is
- alap dolgok: torrent (max 20 torrent, össz 200 szál, torrentenként max 20 le, 4 fel), SMB, FTP, DLNA (4k és FHD) és ezek egyidejű kiszolgálása
Abszolút nem értek hozzá, de ha pl. képek tárolására is használnám (elmúlt 20-25 év digitális és digitalizált képei..) lehet olyat h x lemezek (mondjuk 3db RAID5-be) nekik, 1 lemez meg külön partícióként torrentre/filmezésre?

Köszönöm a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

The World is Yours

(#25616) Alex91 válasza TheMiller (#25615) üzenetére


Alex91
félisten

Penz mennyi ra?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25617) TheMiller válasza Alex91 (#25616) üzenetére


TheMiller
tag

Elsőre mondtam volna, hogy 100 HDD-vel együtt (1 HDD-s felállásban), de látom, hogy esélytelen.. :/
Csak NAS-ra mondjuk max 80, de ha lehetne alatta amennyivel csak lehet. Persze inkább gyűjtök mint erősen kompromisszumos megoldást vegyek..

The World is Yours

(#25618) Alex91 válasza TheMiller (#25617) üzenetére


Alex91
félisten

Alap Qnap TS-228A, itt esetleg kell valamennyi kompromisszumot kotni.
Kicsit tobbert, ASUS ASUSTOR AS3102T (V2), Synology DS218+, Qnap TS-351-2G, ezek erosebbek, a Qnap meg eleg erdekes a 3 lemezhellyel, es az SSD cache bovithetoseggel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25619) TheMiller válasza Alex91 (#25618) üzenetére


TheMiller
tag

Köszönöm a segítséget, a Qnap TS-351-2G-t ki is néztem magamnak, főként a későbbi bővíthetőség miatt. SSD cache-nak utána olvastam nem semmi.. :)

The World is Yours

(#25620) Buckey


Buckey
senior tag

Üdv!
Elég érdekes ez a [NAS] . Ilyent még nem láttam egyik (Qnap, Synology, Asustor, Zyxel) gyártónál sem.
Van a gyártóról valami tapasztalat? (csak úgy kíváncsiságból)
Mondjuk ilyen processzor dolgozgat a NUC-ban az asztalon. :D

[ Szerkesztve ]

(#25621) Somatom válasza Buckey (#25620) üzenetére


Somatom
veterán

A márkás NAS -ok a szolgáltatásaik, supportjuk miatt drágák. Ha emögött nincsenek azok a szolgáltatások, akkor csak egy túlárazott barebone.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25622) Buckey válasza Somatom (#25621) üzenetére


Buckey
senior tag

Ezt eddig is tudtam, csak éppen ennyi RJ45-el még nem láttam (ebben az árkategóriában) NAS-t. :Y

[ Szerkesztve ]

(#25623) szetam96


szetam96
friss újonc

Ebbe a zsarolós történetbe én is beleestem. Tegnapelőtt az összes médiafájlomat titkosította a Muhstik vírus.
Bármilyen megoldási javaslatot örömmel fogadok, formázáson kívül. A fájlok egy részére szükségem lenne. :( QNAP TS-231p 2x3TB Red

Zsarolóvírus támadja a QNAP NAS-okat
[link]

(#25624) MaCS_70 válasza szetam96 (#25623) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez gigantikus szívás...

És ami igazán ijesztő benne (nyilván a most felmerült károkon túl), az az, hogy nem egy ismert és javítandó sebezhetőségről van szó, hanem valakik bizony komolyan beelőztek egy olyan első lépcsős céget, mint a Qnap.

Aggasztó, ijesztő...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#25625) Buckey válasza szetam96 (#25623) üzenetére


Buckey
senior tag

Lehet, hülyeség, de nem lehet pl. a kép.jpg.muhstik kiterjesztést csak úgy, simán átnevezni kép.jpg-re (.muhstik-ot kitörölni)?

Amúgy hogy, milyen csatornákon (ftp, webdav stb.) terjed, hogy jut be a NAS-ba?

[ Szerkesztve ]

(#25626) Multibit válasza Buckey (#25625) üzenetére


Multibit
veterán

milyen csatornákon (ftp, webdav stb.) terjed, hogy jut be a NAS-ba?
SMB-re gyanakodnék első körben. Windows felől van a legnagyobb esély ilyen fertőzésekre. Ezért javasolt nem állandóra felcsatolni a hálózati meghajtókat!

(#25627) Intelligencs válasza Multibit (#25626) üzenetére

Vajon ezek a vírusok a backupot is megfertőzik? Az tiszta sor, hogy attól a naptól kezdve, hogy tönkrementek a fájlok az eredeti helyen, már a backup is rossz lesz. Na de az egy nappal korábbi? Nekem például a local backupom egy olyan diszk, amit csak a Syno lát, a Windows nem, nincs is felcsatolva. Illetve még vannak a távoli backupok, ahova hetente egyszer mentek. Ezek vajon biztonságban vannak? A Syno látja őket, nyilván, különben nem tudna oda menteni.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#25628) Multibit válasza Intelligencs (#25627) üzenetére


Multibit
veterán

Ez függ(het) olyan dolgoktól, hogy milyen hamar veszed észre a fertőzést, hány verziós a mentésed, stb. Aztán, hogy az adott vírus mire (milyen fájltípusokra) utazik és azokat hogyan azonosítja...

[ Szerkesztve ]

(#25629) Buckey válasza Multibit (#25626) üzenetére


Buckey
senior tag

:R
Akkor ezek szerint megint a windows a ludas? :U
És, ha csak a hálózati meghajtók mappáinak parancsikonjai vannak (a felcsatolt mappák, meghajtók helyett) az Asztalon? Akkor is ugyan ekkora a veszély (gondolom az SMB miatt), vagy úgy már más a helyzet?

(#25630) Multibit válasza Buckey (#25629) üzenetére


Multibit
veterán

Egyáltalán nem biztos, hogy a Windows a ludas. Csak hát ugye a legtöbben Windowsos gépről használják a NAS-ukat.
Persze 100%-os védelem nem létezik (elcsépelt mondás), de azért ne könnyítsük meg a kártevők íróinak dolgát. Néhány szokásos fogás: ne legyen - szerintem - böngészhető a NAS, tiltsuk le az admin usert, használjunk normális routert, legyen tisztességesen beállítva a routerünk, stb, stb. LAN-on belüli eléréskor ne a lustaság legyen mindenek felett a legfontosabb, vállaljunk fel egy kis kényelmetlenséget a biztonság érdekében!
A legnagyobb kockázati tényező a user.

[ Szerkesztve ]

(#25631) Buckey válasza Multibit (#25630) üzenetére


Buckey
senior tag

Akkor, ma estére net kilőve, szokásos biztonsági másolat frissítése a fiókban lévő HDD-kre és az általad javasolt beállítások után ismét engedélyezve lesz a net. :R
De, ha ez ilyen egyszerű, és a Qnap-ra írtak egy ilyen vírust, akkor a többi NAS-ra is meg fog jelenni, csak idő kérdése (kivéve, ha valamelyik konkurencia a megrendelő, és most nem a Synology-ra gondolok ;] :DDD )

(#25632) Multibit válasza Buckey (#25631) üzenetére


Multibit
veterán

Korábban már terjedt olyan zsaroló vírus, ami a Synology egy biztonsági hibáját használta ki. Itt a fórumon is voltak szenvedői. Érdemes a kiadott biztonsági frissítéseket azonnal telepíteni.

(#25633) Buckey válasza Multibit (#25632) üzenetére


Buckey
senior tag

A frissítések telepítésével nincs gond, azok mindig a legfrissebbek. :K
Viszont elevenen égetném el a főtéren azokat, akik ilyenekkel szórakoznak.
És még belépőt sem szednék a mutatványért, had élvezze mindenki a látványt!

(#25634) MaCS_70 válasza Multibit (#25626) üzenetére


MaCS_70
félisten

De ha a Windows felől sima meghajtómachináció folyik, akkor miért Qnap-specifikus a fertőzés?

Túl egyszerű lenne és így nem áll össze a kép. Mintha valami qnapos hibát kihasználva a net felől jutnának be a szemetek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#25635) Multibit válasza MaCS_70 (#25634) üzenetére


Multibit
veterán

Részemről csak egy tipp volt az SMB, mint bejutási irány. Ettől függetlenül még lehet QNAP-specifikus a fertőzés.

(#25636) Buckey válasza MaCS_70 (#25634) üzenetére


Buckey
senior tag

Szerintem is valahogyan a net felől (FTP, ... stb.) juthatnak be, mert ahogy olvastam feljebb, a link alatt, csak a NAS üzemelt a kamerákkal együtt, Windows nem is volt a környéken.
Akkor, vagy előzőleg lett fertőzött a NAS és éjjel aktiválta magát a vírus, vagy a net felől szivárgott be. Vagy, a kamerák (amik ismeretlenek) szolgáltatták a kiskaput. :U
Mondjuk nekem minden le van tiltva, kivéve az SMB3, de ha ez nem számít, vagy a Windows felől jön a támadás, akkor annyi. :W

[ Szerkesztve ]

(#25637) Multibit válasza Buckey (#25636) üzenetére


Multibit
veterán

Bárhonnan is jött, kellett legyen valahol egy kis (nagy) gebasz. Hogy ez QNAP biztonsági rés volt, vagy "átjáróház" router, esetleg default/szótárazható jelszó, az az érintettek dolga, hogy kiderítsék. Az IP kamerák között is van biztonsági szempontból kétséges szoftvert használó típus.

[ Szerkesztve ]

(#25638) Buckey válasza Multibit (#25637) üzenetére


Buckey
senior tag

Ki fog derülni, valószínűleg, csak idő kérdése. És a megoldás sem lesz olyan egyszerű, és gyors, szerintem.
Addig, aki egy kicsit is érintett és tájékozottabb, rághatja a kefét, hogy ő nála mikor fog lecsapni.

(#25639) MaCS_70 válasza Multibit (#25637) üzenetére


MaCS_70
félisten

Túl széles körben és Qnap-eszközökre korlátozódóan történt a fertőzés, ráadásul a netes hírek szerint rengeteg jól korrektül hálózatban is.

Arra viszont nem lelek utalást, hogy olyan eszközöket is elért-e, amelyek nem voltak láthatóak kívülről, vagy minden érintett eszköz távolról (nem VPN-ről) elérhető volt-e.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#25640) Alex91 válasza MaCS_70 (#25639) üzenetére


Alex91
félisten

Qnap forumon valaki azt irta, hogy phpmyadmin-on jon be...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25641) Intelligencs válasza Multibit (#25628) üzenetére

Igen, a fájltípus egy érdekes kérdés. Mivel syno-nál ha jól látom a mentés fájlszinten egy nagy .hbk kiterjesztésű fájlnak látszik, amibe a hyper backuppal lehet belenézni. Lehet ezt nem is titkosítaná a zsarolóvírus. A verziókból pedig nekem elég sok van, smart recycle-t használok, 100 megőrzött verzióval, és 1 évet tudok visszamenni az időben.

Most olyan ideges lettem amúgy, hogy gyorsan szinkronizáltam a külső merevlemezen lévő offline mentésemet. :DDD Egyébként van még bluray mentésem is, de ott csak évente egyszer, a nagy szilveszteri backup dayen mentem a növekményt. A legfontosabb up-to-date backup-om a NAS-ra kötött külső merevlemez (napi szinkron), meg távoli NAS-okra történő heti szinkron (ebből rögtön kettő, egy faterékhoz, egy anyóshoz). Lehet, hogy túlgondolom, de a gyerekeimről meg a családról készült képeket sose tudom rekonstruálni.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#25642) MaCS_70 válasza Intelligencs (#25641) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem okoskodásnak szánom, de ez az eset nagyon szépen prezentálja, hogy miért olyan fontos az off-site mentés.

Nincs egy hónapja, hogy erről vitatkoztam egy szoftverfejlesztővel (!!!), aki az ügyfeleinek azt ajánlja, hogy ne legyen a RAID-en kívül mentés, mert annak a kockázata nagyobb, mint a RAID sérülése.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#25643) Buckey válasza MaCS_70 (#25642) üzenetére


Buckey
senior tag

Nem Te okoskodtál, hanem a szoftverfejlesztő. :K
Ha nem ilyen vírus támad, akkor jön valami más, ami kinyírhatja az adatokat.
Jobb több helyen, mindenféle hálózatoktól elkülönítve is tárolni az adatokat, mint egy helyen összeköttetésben a világhálóval és az elektromos hálózattal.
De aki ezt nem tudja, az egy kicsit naiv, szerintem.

(#25644) MaCS_70 válasza Buckey (#25643) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pedig, megdöbbentő módon, többen is ezt az iskolát követik, hogy maga a biztonsági másolat képez biztonsági kockázatot! :W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#25645) Buckey válasza MaCS_70 (#25644) üzenetére


Buckey
senior tag

Mert még nem szívták meg! ;)
Nekem is volt ismerősöm, aki a D partícióról a C-re (windows és a programok voltak telepítve) mentett, ott volt a biztonsági másolata (1 HDD-ről beszélünk)! :DD

[ Szerkesztve ]

(#25646) MaCS_70 válasza Buckey (#25645) üzenetére


MaCS_70
félisten

Okos!

Nálunk volt olyan történet, hogy egy Synology NAS szolgált ki egy irodát, ami egy távoli Synology NAS titkosított lemezére gyártott inkrementális biztonsági mentést VPN-en keresztül. Jött a biztonsági audit, és ezt súlyos adatvédelmi biztonsági résként értelmezték azzal, hogy adat az iroda területét nem hagyhatja el.

Reklamáltak, hogy adatbiztonságilag meg bizony ki kell kerülnie annak az adatnak, és ezt a vonalat meg lehet védeni, de az auditorok csak úgy adták meg a plecsnit, ha megszűnik a VPN.

Megszüntették, megkapták a tanúsítványt, aztán visszaállították a VPN-t.

Pár hónap múlva közvetlenül az épület mellett belecsapott egy villám a vezetékbe, és hiába volt B és C osztályú védelem, a helyben tárolt adatok jelentős része elveszett, hiába volt RAID.

Úgyhogy lehetett stikában visszamásolni a VPN-en a titkos szerverről... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#25647) Buckey válasza MaCS_70 (#25646) üzenetére


Buckey
senior tag

Hiába, a szabály az szabály! ( "adat az iroda területét nem hagyhatja el" ) De legyen biztonságban az adat is. :W Sohasem értettem.
Oké, hogy irodán kívül valaki ellophatja az adatokat, de ennyi erővel az irodába is betörhetnek, ha annyira kell valakinek. (vagy őriztessen két helyet az ország két különböző pontján, és akkor nagyjából ki van küszöbölve a lopás és a túlfeszültség) És, mint a példa is mutatja, elég egy kis villám is, ha csak egy helyen van.
A nagy cégek nemhiába tartják több különböző kontinensen az adataikat szétszórva. Épp ezért.
És, ha netán a mesterséges intelligencia elér egy szintet, akkor bizony ezért sem lehet majd megsemmisíteni!

(#25648) Cariddis


Cariddis
friss újonc

Sziasztok. Profi NAS használok véleményét szeretném kikérni. Adott egy lehetőség, hogy egy Synology DS415+ készüléket vásároljak. Nem mai darab, 2014-es modell. A készülék új, nem használt (cserélve lett egy híbás készülék, de közben a tulajdonosa vett egy másikat, igy ezt nem haszálja, dobozában van, most eladná). Szóval, mi a véleményetek, érdemes belemenni? Használ valaki ilyen tipust? Én fotosként funkciónálok, nagy méretű fájlokkal dolgozok, és éppen azon gondolkodtam, hogy vegyek egy NAS-t. A kérdésem, hogy mennyire érdemes, egy 2014-es modellre beruházni. Válaszotokat előre is köszönöm! Üdv!

(#25649) Alex91 válasza Cariddis (#25648) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem hasznalhato meg ma is boven. Termeszetesen az ara is kerdeses, hogy megeri-e, de valoszinuleg meg fog felelni neked.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25650) Somatom válasza Alex91 (#25649) üzenetére


Somatom
veterán

Ha működik! Sokáig áram nélkül álló készülékeknél előfordulhat pl. kondikiszáradás. Mindenképpen ki kell próbálni vásárlás előtt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.