Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9051) Snake28


Snake28
tag

Sziasztok.

Philips lemez Lg íróval megírva 8x sebességgel. Hiba nincs.
utána amivel megírtam azzal lefuttattam 1 benchmarkot, tehát az lg vel megírt lemez benchmarkolva az lg ben. Eredmény :

KÉP

Verbatim és TDK lemezekkel is ugyanez az eredmény.

Másik gépben az előbb megírt lemezek mindegyike így néz ki Samsung íróval benchmarkolva :

Mi a konklúzió ? Az LG jól megírja a lemezeket de saját maga nem tudja jól visszaolvasni ?

A Samu -n kívül egy Matsushita meghajtó is ugyanazt az eredményt produkálja ezekkel a lemezekkel, majdnem hibátlan görbét.

[ Szerkesztve ]

(#9052) IRON STORM válasza Snake28 (#9051) üzenetére


IRON STORM
őstag

A te gépeden esetleg telepített emulátor ( Daemon Tools vagy hasonló) van fent?
Ilyen olvasási görbét a Daemon Tools egyes verziói tudnak okozni.

Csak a TDi!

(#9053) Snake28 válasza IRON STORM (#9052) üzenetére


Snake28
tag

Van van. Daemon Tools Lite.

Hm ráadásul újabban "unrecovered read error (031100)" -ral megszakad a teszt benchmark nál.

[ Szerkesztve ]

(#9054) IRON STORM válasza Snake28 (#9053) üzenetére


IRON STORM
őstag

A probléma az hogy egyszerű uninstall nem fogja megoldani a problémád. Nálam a win újratelepítés oldotta meg. Azóta megint felraktam a daemont és megint ilyen görbét produkál a teszt. Már nem foglalkozom vele. :)

Csak a TDi!

(#9055) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Szeretnék venni egy olcsó de új sata-s irót vagy olvasót.Az irás minősége nem számit, csak az a lényeg, hogy minél jobban olvasson!
Melyiket ajánljátok ?

(#9056) Snake28 válasza IRON STORM (#9054) üzenetére


Snake28
tag

Azt hiszem én sem fogok. Főleg hogy a felületvizsgálatnál minden 100% os, teljesen zöld. Más gépek meghajtói meg szuperül olvassák a lemezeket. :C
köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9057) IRON STORM válasza smiti (#9055) üzenetére


IRON STORM
őstag

Asus, Lg, vagy a Samsung írói közül válogass. Ha nem fontos az írásminőség tök mindegy melyiket választod.

Csak a TDi!

(#9058) gg72 válasza Snake28 (#9056) üzenetére


gg72
veterán

Ez az LG módosított FW-vel nagyon gyorsan és megbízhatóan olvas:
[link]
ezzel lehet gyorsítani:
[link]

(#9059) Snake28 válasza gg72 (#9058) üzenetére


Snake28
tag

Köszi, mondjuk most nem tervezek semmit venni, de akkor lehet ez lesz a következő :R

(#9060) gg72 válasza Snake28 (#9059) üzenetére


gg72
veterán

Szívesen! De arra figyelj, hogy módosított FW nélkül (speedpatch) iszonyú lassan olvassa a gyári lemezeket, de utána már szárnyal... :K

(#9061) kpal válasza gg72 (#9058) üzenetére


kpal
veterán

Ez a gyorsitó müködik régebbi Lg irokkal is pl. gsa-4163B firm A105...?

[ Szerkesztve ]

(#9062) gg72 válasza kpal (#9061) üzenetére


gg72
veterán

A honlap szerint igen, ott van a listában az íród: [link]

(#9063) kpal válasza gg72 (#9062) üzenetére


kpal
veterán

És ez csak az olvasásban segit,irásban nem,angolbol nem vagyok képben..

(#9064) gg72 válasza kpal (#9063) üzenetére


gg72
veterán

Le kell tölteni az eredeti FW-t, majd megnyitni ezzel a MCSE programmal, az "increase read speed" jelölőnégyzetet ki kell pipálni és elmenteni a módosított FW-t. Ezután ezt kell rátenni az íróra.

(#9065) IRON STORM válasza kpal (#9063) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen csak az olvasás lesz gyorsabb, mert a gyári korlátozást "feloldja".

Csak a TDi!

(#9066) gg72 válasza IRON STORM (#9065) üzenetére


gg72
veterán

Ja, hogy ezt így értette... :U :D

(#9067) kpal válasza IRON STORM (#9065) üzenetére


kpal
veterán

Esteleg nem lehet saját kezüleg modositani pár értéket benne?

(#9068) IRON STORM válasza kpal (#9067) üzenetére


IRON STORM
őstag

Írási sebességekre gondolsz?

Csak a TDi!

(#9069) gg72 válasza kpal (#9067) üzenetére


gg72
veterán

Az írási sebességet is lehet növelni lemezek médiakódjához kapcsolódva, de ezt én még nem próbáltam.

(#9070) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

melyik most a legtuttibb SATA DVD-író a piacon?

Lehetőleg halkan olvasson, szépen írjon és megbízható legyen, tudnátok valamit ajánlani?

(#9071) IRON STORM válasza gg72 (#9069) üzenetére


IRON STORM
őstag

Amit próbáltam már hogy az MKM001 DL lemez amit 2.4x-en lehet csak írni, hozzáadtam az MKM003 stratégiát, és megírtam 6x ill 8x-an. Tehát lehet variálni.

Csak a TDi!

(#9072) IRON STORM válasza audi100td (#9070) üzenetére


IRON STORM
őstag

NEC 724x, Pioneer 217

Csak a TDi!

(#9073) gg72 válasza audi100td (#9070) üzenetére


gg72
veterán

Szia!
Én személyes tapasztalatok alapján továbbra is a Pioneer 216D-t ajánlanám, ill. a Sony Optiarc AD-7203S-t:

[link]
[link]

Mindkét gyártó jelentkezett már újabb típussal (AD-7241S ill. DVR-217), de ezeket nem ismerem, gondolom hasonlóan jók, mint az előző széria. A Pioneer halkabban olvas, mint a Sony. Jó tapasztalataim vannak az LG GH22NS40 típusával is, ez a leghalkabb a 3 közül, módosított FW-vel nagyon gyorsan is olvas, de írásminősége nem olyan jó, mint a Pio, vagy az Optiarc.

(#9074) kpal válasza IRON STORM (#9071) üzenetére


kpal
veterán

De ez most csak az iró olvasási sebességén változtat csak,ettöl nem fog gyorsabban irni??
vagy igen :F

[ Szerkesztve ]

(#9075) gg72 válasza kpal (#9074) üzenetére


gg72
veterán

Az olvasási sebességet egy gombnyomással megváltoztathatod (pipa az increase read speed szövegdoboz előtt) az írási sebességet pedig lemezenként kell beállítani a jobb oldali ablakban (write speed settings).

(#9076) audi100td


audi100td
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a segítséget, meg is rendeltem egy 7241S-t, az raktáron van a megszokott boltomban, illetve régebbi modelleket nem szeretnék venni, egyébként Pioneer a kedvenc gyártóm, de 217-est csak Alienbe lehet kapni, nem valami olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#9077) IRON STORM válasza kpal (#9074) üzenetére


IRON STORM
őstag

Javaslatom az lenne, hogy az írási sebességekkel ne variálj, mert elképzelhető hogy olvashatatlan lemez lesz a végeredmény. Mondom ezt azért mert a tulajdonodban levő LG író nem a kiváló írásminőségéről híres, és ha eltérsz a firmware-ben meghatározott stratégiáktól, még gyengébb eredményt kapsz.

Csak a TDi!

(#9078) kpal válasza IRON STORM (#9077) üzenetére


kpal
veterán

Az irási sebességhez nem nyultam,csak az olvasást változtatam éd feldobtam az iróra a modositott cuccot.Az mindegy melyik verziot használom a programbol (én az 1.2 szetem le)? Csináltam egy probát,felmásoltam a lemez tartalmát a gépre,de az eléjén egyenletes volt a sebesség utána kb.80-nál lelasult és 95%-nál ujra felgyorsult.És egy kicsit jobban melegedett az iro? Ez normális ha igy müködik,mert akkor igyhagyom.

[ Szerkesztve ]

(#9079) IRON STORM válasza kpal (#9078) üzenetére


IRON STORM
őstag

Hagyhatod így nyugodtan. Gyengébb minőségű lemezt olvastatsz vele, elképzelhető hogy azért lassul az olvasás.

Csak a TDi!

(#9080) Eleinor válasza slaci007 (#9049) üzenetére


Eleinor
csendes tag

Philips DVD-R 16x

(#9081) kpal válasza IRON STORM (#9079) üzenetére


kpal
veterán

Az mindegy ,hogy hanyas verzió a progi 1.1,1.2 használok,ami egy kicsit zavar az iró elejéhez odatettem a kezem és elég meleg volt ,atol hete valami baja...?

(#9082) IRON STORM válasza kpal (#9081) üzenetére


IRON STORM
őstag

Valamilyen szinten minden író melegszik íráskor és olvasáskor is.

Csak a TDi!

(#9083) slaci007 válasza Eleinor (#9080) üzenetére


slaci007
senior tag

Többféle médiakóddal készülhet(cmc,ritek,daxon,infomedia,verbatim) én Ritek F1-el találkoztam, mostanában már elég jól írják az írók.Általában 6x-an szoktam írni elég jó eredménnyel.
Régi író régi firmware

Régi író új firmware

Utolsó valódi Plextor utolsó firmware
:R

Tungsram 1896-2022

(#9084) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Nagyon sürgősen kéne a Pioneer 217 es dvd író. Az árgép kidobott egy helyet de az kamu szerintem, mert a honlapjukon nincs rajta. Az alien compba ami mostmár más néven fut. Ebbe a hónapban meg fog jelenni? Vagy ha nem akkor mikor.
Vagy vegyek 216 osat? Vagy ezt LG GSA-GH22NS50 SATA DVD író fekete OEM az írót?
Kétrétegű lemezt akarok írni sokat, kiváló minőségben nagyon hosszú távra.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#9085) gg72 válasza Mr.Grincs (#9084) üzenetére


gg72
veterán

Én is sok DL-t írok (Verbatim), a Pio 116 (216) és a NEC 7203S is nagyon jó minőségben írja őket 6X sebességgel, talán a NEC picit jobban, íme egy példaként:

(#9086) Mr.Grincs válasza gg72 (#9085) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Az a baj hogy NEC et hiába mondják hogy jók, mégsem merek venni.
Azért várom a 217 est mert abban van LabelFlash és akkor nem kéne külön írót beszerznem karcolásra. Azt amit meg néztem LG abba nincsen LS de azt mondják jó vétel és jó minőségben is ír.
Szóval vagy 216, 217 vagy ez az LG marad.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#9087) gg72 válasza Mr.Grincs (#9086) üzenetére


gg72
veterán

Akkor inkább Pio 216, vagy 217, ha nem mersz NEC-et venni.

(#9088) Mr.Grincs válasza gg72 (#9087) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

A 216 az mikor modell? Nem túl régi?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#9089) IRON STORM válasza Mr.Grincs (#9088) üzenetére


IRON STORM
őstag

2008-as modell

Csak a TDi!

(#9090) kpal válasza IRON STORM (#9082) üzenetére


kpal
veterán

De ez a melegedés azota van miota fen van a modositott firmware ,lehet emiatt melekszik jobban.De etöl nem lesz baja az irónak vagy a lemeznek,mert akkor lehet vissza rakom a gyári firmware-t.

(#9091) kali válasza kpal (#9090) üzenetére


kali
legenda

gyorsabban olvas, gyorsabban pörgeti a lemezt, természetes, hogy kicsit jobban melegszik...
és igen, baja is lehet tőle az írónak; lehet, hogy évente néhány nappal többet öregszik/használódik el, mint alapban! :U

(#9092) Mr.Grincs válasza IRON STORM (#9089) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Hmmm. Az nem is régi akkor. Akkor beruházok egy olyanra szerintem mindenképpen.
Nagyon sokat úgysem gravíroznék, csak jó lett volna ha van, mármint a 217esbe.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#9093) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Mi a vélemény a Samsung SE-W164 külső DVD íróról?

Köszöönm.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9094) smiti válasza IRON STORM (#9057) üzenetére


smiti
addikt

Na megvettem ezt az LG csodát, de egyenlőre nem vagyok tőle elragadtatva :( Még megpróbálom az ajánlott módosítást, ha az sem segít akkor repül :B

(#9095) Mr.Grincs válasza smiti (#9094) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Milyet vettél pontosan?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#9096) smiti válasza Mr.Grincs (#9095) üzenetére


smiti
addikt

A pontos típusa : LG GH22NS40 :U De ahhoz képest mennyire dícsérik az olvasási képességét nem egy nagy szám :B

(#9097) gg72 válasza smiti (#9096) üzenetére


gg72
veterán

Ezzel próbáltad növelni az olvasási sebességet?
[link]
[link]

Alapból valóban csigalassú, az szent, de nálam a gyári lemezeket módosított FW-vel nagyon gyorsan rippeli be! Ugyanolyan gyors, mint a Pio 116, vagy a NEC 7203S, amelyek nem lassú olvasók... Mit értesz az alatt, hogy az olvasási képessége "nem egy nagy szám"?

(#9098) smiti válasza gg72 (#9097) üzenetére


smiti
addikt

Még egyenlőre nem próbáltam semmivel, de valószínű ezzel fogom :K Nekem nem az olvasás sebességével van bajom, hanem a kicsit használtabb, karcosabb lemezek beolvasásával vannak problémáim.
Azért vettem másik írót mert az NEC olvasásával nem nagyon voltam elégedett és hátha ez az LG jobb lesz. De egyenlőre nem úgy néz ki :(

(#9099) Zeratul válasza smiti (#9098) üzenetére


Zeratul
addikt

Pio szvsz jobban olvas mint a NEC.

(#9100) gg72 válasza smiti (#9098) üzenetére


gg72
veterán

Hát pedig én tékás filmeket simán beolvastatok vele, amelyek nem a karcmentességükről híresek...
Amúgy a Pio valóban jobb olvasó hírében áll, mint a NEC. Nálam mindkettő egyformán jó.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.