Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9451) gg72 válasza Chosen (#9447) üzenetére


gg72
veterán

Még valami: halk, gyors és olcsó írót keresel ugye, ennek a háromnak pedig szerintem csak a Pio felel meg manapság.

A halkságához nem férhet kétség, a NEC egyértelműen hangossabb, a Samsungok és LG-k is halkak, de egyáltalán nem gyorsak, sőt! Egy gyári film berippelése velük (eltekinte a moddolt FW-es LG-ktől) kész örökkévalóság, min. fél óra! Mindez a Pio-val 12 perc...

Olcsóság: tény, hogy vannak kb. 500-1000 Ft-al olcsóbb írók már, de ez szerintem nem akkora összeg, amin spórolni kellene, ha a tartósság és megbízhatóság is számít.

Egyébként mostanság szinte már csak ők fejlesztenek/készítenek írót: Samsung, LG, Liteon és klónjai (Asus, Plextor), NEC/Optiarc és Pio, de már ők sem sokáig, ahogy hallani lehet, mert átállnak a BD-re. Szóval egyre szűkül a kör sajnos, én már csak az NEC-ben bízom hosszú távon...

[ Szerkesztve ]

(#9452) Chosen válasza gg72 (#9450) üzenetére


Chosen
addikt

Köszönöm , hogy kifejtetted , ilyen válaszra gondoltam :R kali,Laci4: így ok a dolog. Még gondolkodom mit vegyek , szerintem magamnak egy NEC-et veszek , az egyik haveromnak meg egy 216-ot , és meglátom , hogy hogy válik be. 216-ból olvastam , hogy van ami ezt vagy azt nem tud írni. Melyik a jó a sima vagy a D vagy az L?

(#9453) gg72 válasza Chosen (#9452) üzenetére


gg72
veterán

A sima Pio 216 tud RAM-ot írni, a D-s nem. Szerintem nincs nagy jelentősége, persze csak akkor, ha nem akarsz RAM-ot használni...
NEC: a 7241S LightScribe-os, a 7243S pedig LabelFlash-es. Én tudom még ajánlani a 7203S típust is, ez egyel régebbi széria, nekem ilyen van, tökéletesen ír! Viszont hangosabb, mint a Pio és picit lassabban is olvas.

(#9454) lth.dreamer


lth.dreamer
csendes tag

Sziasztok!

A régi DVD írom (DVR108 BK) már régóta nem szereti, olvasni a DVD-R lemezeket. Így egy pár lerágott fül után okulva, most inkább egy újabb írót vételeznék fülek helyett. Kérlek segítsetek.
(Természetesen a pluszos lemezekkel semmi baja sincsen, írni is írja őket egész rendesen.)

Az elsődleges szempont hogy halk legyen, a másik hogy ne legyen túl drága. A sebesség és a megbízhatóság nem túlságosan fontos. Olvasson szépen halkan és amit nagy ritkán pörkölök vele,mindenhol ehető legyen.

[ Szerkesztve ]

(#9455) gg72 válasza lth.dreamer (#9454) üzenetére


gg72
veterán

Pio 116/216 szrintem: [link]

(#9456) lth.dreamer válasza gg72 (#9455) üzenetére


lth.dreamer
csendes tag

Gondoltam, hogy ez a típust lesz javallva, ahogy olvasgattam a topicot. De merészeltem abban hinni hogy biztos van valami szuper halk is a palettán. Mert nekem csak ez ami igazán fontos.

A 116D lesz a nyertes égető ahogy nézegetem, a képességeit. A régi pio is ATA-s volt. Így nem lesz akkora dráma szegény szerkezetnek a csereberélés.

Köszönöm,fáradságot és segítőkész kommentjeidet gg72.

(#9457) gg72 válasza lth.dreamer (#9456) üzenetére


gg72
veterán

Szívesen. ;)
Nekem is 116D van és nálam a 4 író közül (NEC 7203S, Plextor 716, Asus DRW-24B1ST) az Asus van még vele egy szinten, de csak halkság terén...

(#9458) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Helló!
Érdeklődni szeretnék,hogy milyen DVD írót ajánlotok?....havonta olyan 30-40 DVD-t írok ki,melynek nagy része rar fájl és avi....a maximum határ olyan 10K körül lenne..a hang nem olyan fontos.Nekem a lényeg az,hogy megbízható legyen és minél gyorsabb ilyen árba..jah és SATA-s kellene persze.
Előre is THX :R

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#9459) csalaja


csalaja
csendes tag

Üdv,

Szeretnék egy HALK és aránylag megbízható DVD írót vásárolni max. 6500-t szánok rá - látom, hogy a Pioneert ajánljátok. Mivel egy komplett gépet veszek monitorral együtt ezért az Iponból szeretnék vásárolni, sajnos ott Pioneer nem kapható :(
A NEC a tapasztalatok alapján túl hangos... A Samsunghoz/LGhez mit szóltok?

(#9460) gg72 válasza csalaja (#9459) üzenetére


gg72
veterán

Megnéztem az Ipont és ha nincs Pio, de a legfontosabb a halkság, akkor én ezt a kettőt ajánlom:

[Asus DRW-24B1LT]
ill.
[LG GH-22NS40]

Mindkettő nagyon halk, az Asus LightScribe-os és belül egy LiteOn írót rejt, alapból nagyon jól és gyorsan olvas, az LG szintén halk, de alapból iszonyú lassú olvasó, ezzel a progival "okosítva" az eredeti FW-t viszont olyan gyors lesz, mint az Asus:

[MediaCodeSpeedEdit ]

Az Asus előnye még az LG-hez képest, hogy kiválóan alkalmas megírt lemezek minőségellenőrzésére KProbe, ill. Nero CD/DVD Speed progranmokkal, az LG sajnos nem támogatja ezt a funkciót.

Az írásminősége mindkét írónak közepes, szerintem közel hasonlóak, az NEC/Pio pároshoz nem érnek fel.

Megbízhatóságra nem tudok sokat mondani, az LG a munkahelyemen van kb. fél éve, sokat nincs használva, az Asus kb. két hónapja az otthoni gépemben van, olvasásra és tesztelésre használom, mindkettő hibamentesen működik eddig.

Samsungot pedig inkább ne... ;)

[ Szerkesztve ]

(#9461) gg72 válasza Petya2900XT (#9458) üzenetére


gg72
veterán

(#9462) slaci007


slaci007
senior tag

Nec7240S 1.02 Memorex dvd-r ugyan az a médiakódja mint a tdk-nak.
6x írás

8x írás
:(

Tungsram 1896-2022

(#9463) gg72 válasza slaci007 (#9462) üzenetére


gg72
veterán

Elég lassan jönnek ki az FW-k az új szériájú NEC-ekhez, talán ez lehet a magyarázat...

(#9464) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Külső USB-s hordozható DVD írót keresnék, a lehető legkisebb tömeggel.
Úgytudom alapvetően 400g körül vannak átlagban, ami túl sok lenne.
Igazából a HP 9,5mm Multibay keretben lévő 200g-os íróhoz viszonyítok, valami ilyesmi tömegű lenne jó igazából, lehetőleg vékony is legyen, de ezzel szerintem ebben a súlykategóriában nem lesz gond.
Azért lehetőleg ne legyen horror ára sem, nemtudom egyáltalán mennyiért adják most a szokványos "normál tömegű" külső slim DVD-RW-ket.

[ Szerkesztve ]

(#9465) slaci007 válasza gg72 (#9463) üzenetére


slaci007
senior tag

Ugyanilyen TDK jobb lett

Tungsram 1896-2022

(#9466) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

A nyomtatható Verbatim DL+ lemezt próbálta már valaki?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#9467) gg72 válasza Mr.Grincs (#9466) üzenetére


gg72
veterán

Igen, ugyanolyan jó, mint a normál. :K

(#9468) Mr.Grincs válasza gg72 (#9467) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

És mennyi pengővel drágább sacc? Mert nekem mondták, hogy jó de azt már nem tudták megmondani mennyivel drgábább.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#9469) gg72 válasza Mr.Grincs (#9468) üzenetére


gg72
veterán

Itt még elvileg olcsóbb is 10 Ft-tal a nyomtatható, csak amíg ebből 25-ös kiszerelés létezik, addig a normálból 10-es: [link]

(#9470) Mr.Grincs válasza gg72 (#9469) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Ezek egész jó árak. :R Én 330 ért veszem a Verba DL+ 10dbosat

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#9471) Djopci


Djopci
tag

Hello!

Meghalt a régi LG íróm így vásárlás előtt állok!
Két lehetőség közül választanék /de lehet csak 1ik lesz holnap a boltban/

Első:: Sony Optiarc AD-7241S LS
Második:: Lite-ON iHAS224 LS

Az Optiarc ról már hallottam sok jót, de a Lite-ON nem sokat mond...

Vélemények??

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#9472) gg72 válasza Djopci (#9471) üzenetére


gg72
veterán

Nekem egy LiteOn iHAS124 belsős Asusom (is) van, olvasása gyors, lehet vele megírt lemezeket tesztelni (KProbe és Nero CD/DVD Speed progikkal), halk, de az írásminősége nem egy nagy szám... Ha sokat írsz, akkor szerintem inkább az Optiarc, ami viszont hangosabb és lassabban olvas.

[ Szerkesztve ]

(#9473) IRON STORM válasza gg72 (#9472) üzenetére


IRON STORM
őstag

A tiédnek valamiért nem nagy szám az írásminősége, de pl nálam a 324 abszolút bevált és nagyon jól ír. Ahogy elnéztem az NEC 724x teszteket, az sem nagy szám írásminőség terén........

Csak a TDi!

(#9474) gg72 válasza IRON STORM (#9473) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem az Asus FW lehet a ludas, az Optiarc-nál szintén, elég korai még mindkettő, az újak meg nem akarnak jönni...

(#9475) Djopci válasza IRON STORM (#9473) üzenetére


Djopci
tag

Akkor ezek szerint akkor is jól járok ha a Lite-On írót veszem meg?

(#9476) IRON STORM válasza gg72 (#9474) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen pl a 324-hez már kijött vagy 4 firmware, míg a 124-hez meg talán 2.

Csak a TDi!

(#9477) IRON STORM válasza Djopci (#9475) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen jól jársz. Friss firmware mehet rá egyből.

Csak a TDi!

(#9478) Djopci válasza IRON STORM (#9477) üzenetére


Djopci
tag

Köszönöm az infót!

Még annyit kérdeznék, hogy friss firmware -ket hol lehet találni írókhoz?

(#9479) IRON STORM válasza Djopci (#9478) üzenetére


IRON STORM
őstag

Pl itt is: link

Csak a TDi!

(#9480) IRON STORM


IRON STORM
őstag

Verbatim (MCC004) made in india 16x írás iHAS 324 OHT, OS on FHT off

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#9481) Tosee


Tosee
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy kapok egy nec 7240S-t ajándékba!
Szóval az lenne a kérdésem, hogy egy firmware frissítéssel megoldható lenne a labelflash? Régen ez nem volt gond a pio 111D -> 111L esetében! Működik ez ennél a gyártónál is? Esetleg adtak ki ilyen firmware-t?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#9482) mixi002


mixi002
csendes tag

Vettem egy dvd irot Asus DRW-24B1LT (sata) es az a gond vele hogy ha adato irok(avi-t) akkor érvénytelen blokkcím üzenetet ir es leáll az irás , mi lehet a gond???????volt már olyan is hogy megirta rendesen a lemezt de ritkán, a többi formátummal nincs gond...

(#9483) IRON STORM válasza Tosee (#9481) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem oldható meg.

Csak a TDi!

(#9484) Tosee válasza IRON STORM (#9483) üzenetére


Tosee
őstag

értem, köszönöm!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#9485) Multibit


Multibit
veterán

Az Asus DRW-24B1ST (Lite-On iHAS124) íróhoz 2009. szeptember 7-én jelent meg legutóbb firmware BL0N jelzéssel.
Próbálta ezt valaki? Milyen a tesztelési képessége és az írásminősége a korábbihoz képest?
Én jelenleg külföldön tartózkodom, ezért nem tudom kipróbálni.

(#9486) gg72 válasza Multibit (#9485) üzenetére


gg72
veterán

Én még nem próbáltam, de lehet nem is fogom, mivel tesztelni és olvasni Asus FW-vel is jól működik, írásra meg nem használom.

(#9487) slaci007


slaci007
senior tag

7240S új 1.03 firmware nincs javulás a verbánál
1.02
:F
1.03
:F

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#9488) IRON STORM válasza slaci007 (#9487) üzenetére


IRON STORM
őstag

Szerintem silány a hengeres lemez amit veszel.. veszünk. DVD+R lemeznél is, most pl a nyomtatható nagyon jó, előtte ami volt sima az kicsit gyengébb.

Csak a TDi!

(#9489) trl_master válasza gg72 (#9050) üzenetére


trl_master
tag

igen, nekem is volt már sokszor ilyen, a lemezt nem írta, azt hittem h az író rossz...aztán kipróbáltam másik lemezzel és tökéletesen működött! mai napig megvan, semmi gondja!
nem is emlékszem pontosan, talán ridisc volt!

"Ha belekezdtél hát folytasd tovább..."

(#9490) mcs


mcs
veterán

Hello!

Írót szándékozok venni a közeljövőben, és kinéztem egy Optiarc AD-7243S-t, amit sajnos levettek a helyi bolt árlistájáról. :(((
Miben különbözik ettől pl. a 7241 és 7203?

[ Szerkesztve ]

(#9491) IRON STORM válasza mcs (#9490) üzenetére


IRON STORM
őstag

7243 labelflash feliratozó technológiát támogat, a 7241 meg lightscribe....
7203-as író kiforrottabb, ha van azt vedd meg.

Csak a TDi!

(#9492) mcs válasza IRON STORM (#9491) üzenetére


mcs
veterán

Rendben, és kösz. :)

Amúgy fontos szempont az, hogy precízen, és viszonylag gyorsan olvassa a régebbi lemezeket is. Ami most van Pioneer DVR-215, egyszerűen pocsék, mert egyrészt rohadtul csiga, másrészt nem egy lemezzel nyöszörög másolás közben úgy, hogy össze-vissza pörgeti, illetve lassítja, nagy fájlok esetén is. Az Aritától egyenesen agyfrászt kap, mert crczik vele, holott a bátyám laptopjában lévő Optiarcnak semmiség. A tálcája is döglik már, mert nekem kell kézzel kihúznom, hiszen csak fél centire képes kitolni magától. :DDD

(#9493) IRON STORM válasza mcs (#9492) üzenetére


IRON STORM
őstag

A gyengébb minőségű lemezekkel akadhat problémája az NEC írónak is...

Csak a TDi!

(#9494) Uzmany válasza IRON STORM (#9473) üzenetére


Uzmany
őstag

a 324-t hol lehet megvenni?
köszönöm.

® visions created with passion

(#9495) IRON STORM válasza Uzmany (#9494) üzenetére


IRON STORM
őstag

Én itt rendeltem: link

Csak a TDi!

(#9496) Uzmany válasza IRON STORM (#9495) üzenetére


Uzmany
őstag

köszönöm.
közben nézegettem a tesztjét a cdrinfo.com-on, nem túl meggyőző :(
egyáltalán jó tesztoldal eredményét vettem alapul?

® visions created with passion

(#9497) IRON STORM válasza Uzmany (#9496) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem látogatom azt az oldalt... cdfreaks fórumán van sok teszt.. illetve a saját tesztjeim számomra elegendőek. :)

szerk: nem tudom ott melyik firmware- el tesztelték... kellett a frissítés neki ezt aláírom.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#9498) Zeratul válasza gg72 (#9451) üzenetére


Zeratul
addikt

Hát samshit SH-223 nem lassú és nem halk, kb mint egy porszivó indulna be.

(#9499) Uzmany válasza IRON STORM (#9497) üzenetére


Uzmany
őstag

milyen lemezeket használsz? + v - ? hányszorosan írod?

tetszik az író, csak nem találok tesztet az új firmware-l. a cdrinfo-n még nyári a teszt, gondolom azóta volt fw frissités.

® visions created with passion

(#9500) IRON STORM válasza Uzmany (#9499) üzenetére


IRON STORM
őstag

Verbatim "+" "-" mindegy.. esetleg Sony... Maxell.

BL1N a legfrissebb firm hozzá. A cdfreaks fórumon szinte csak ezzel vannak a tesztek.

Csak a TDi!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.