Hirdetés

2020. január 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

(#9951) audi100td válasza gg72 (#9950) üzenetére

audi100td
(nagyúr)

Ok, köszi. :R

(#9952) Jim74

Jim74
(veterán)

Sziasztok!

Van két optikai meghajtóm. Az egyik egy NEC 7201S, a másik pedig egy Pioneer 216D.

A Pioneer az utóbbi időben néhányszor lemezt rontott és nálam már azt jelenti, hogy csere. Lehet, hogy akkor az NEC-t is nyugdíjaznám...

Milyen két különböző írót ajánlotok? A lényeg, hogy a jó írásminőség, SATA csatolófelület, és az egyiknél Lightscribe.

A két különböző íróhoz ragaszkodom, mert már jártam úgy, hogy a vásárolt lemezt nem szerette az egyik, a másik meg vígan megírta :K

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#9953) kali válasza Jim74 (#9952) üzenetére

kali
(legenda)

az egyik feltétlenül egy ad-724xs író legyen! :K például az ad-7241s lightscribe képes!
mellé egy lite-on vagy egy asus - visszaolvasva találsz néhány jó szériát! ;)

(#9954) Jim74 válasza kali (#9953) üzenetére

Jim74
(veterán)

Köszi.

A Lite-On-t kicsit drágállom és a beszerzése sem túl egyszerű. Asus-ból esetleg konkrét típus?

(#9955) gg72 válasza Jim74 (#9954) üzenetére

gg72
(veterán)

ASUS DRW-24B1ST

Írási minősége közepes, de olvasásra és minőségellenőrzésre nagyon jó! :K

(#9956) Jim74 válasza gg72 (#9955) üzenetére

Jim74
(veterán)

Köszi.

A Pioneer írókkal mi történt? Teljesen eltűntek.

(#9957) gg72 válasza Jim74 (#9956) üzenetére

gg72
(veterán)

Úgy néz ki, hogy már nem gyártanak többet saját fejlesztésű DVD-írót, csak Bluray-t.

(#9958) SzalaiG válasza gg72 (#9957) üzenetére

SzalaiG
(addikt)

Akkor milyet éri meg most venni?

Csendes és gyors legyen.

(#9959) SzalaiG válasza kali (#9953) üzenetére

SzalaiG
(addikt)

Ez az "ad-724xs" milyen gyártmány?

(#9960) gg72 válasza SzalaiG (#9958) üzenetére

gg72
(veterán)

Az NEC/Optiarc 724X sorozat eredeti NEC konstrukció.

Én írásra NEC/Optiarc-ot (7203S, vagy 724X) és Pioneer 216-ot ajánlok, de jók az új Liteonok (iHAS 324 és 424) is. Olvasás és halkság terén szintén a legjobbak közé tartoznak, valamit lemeztesztelésre is (KProbe + Nero CD/DVD Speed) használhatók. Nekem a Plextor 716, Pio 116D és az NEC 7203S mellett egy Asus 24B1ST íróm van (ez egy Liteon iHAS124 klón), írásminősége közepes (a 324/424 párosé jobb) , én csak olvasásra és tesztelésre használom. Nagyon halk.

(#9961) honda23

honda23
(aktív tag)

Milyen dvd írót ajánlanátok nekem satásat?
Lg, nec érdekelne.
lg 22ns40 5 napos kifeküdt... :((

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#9962) IRON STORM válasza honda23 (#9961) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

Előtted egy hozzászólással ott vannak az ajánlott írók. :)

Csak a TDi!

(#9963) SzalaiG válasza honda23 (#9961) üzenetére

SzalaiG
(addikt)

Akkor NEC/Optiarc lesz. Bár a boltban eddig csak Sony/Optiarc-ot láttam. :U

(#9964) gg72 válasza SzalaiG (#9963) üzenetére

gg72
(veterán)

Az ugyanaz.

(#9965) guiness

guiness
(csendes tag)

Sziasztok!

Egy egyszerü kérdésem lenne, melyik a jobb és miben különbözik a NEC 7203 és a 7240S??
Melyiket éri meg megvenni inkabb??

Köszi előre is

üdv.

(#9966) Sátán44 válasza guiness (#9965) üzenetére

Sátán44
(addikt)

NEC 7203-t vedd nekem is az van és eddig soha nem rontott el egy lemezemet se!

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9967) kali válasza guiness (#9965) üzenetére

kali
(legenda)

utóbbi újabb széria - és bár az írás minőségét tekintve nagyon jó az ad-7203a/s széria is, mégis ajánlott az újabb széria felé - előre - tekinteni, hiszen az már most szintén nagyon jó minőségben ír, és még akkor is lesz hozzá firmware támogatás, amikor a régebbi széria esetében már nem...

(#9968) Misi 007

Misi 007
(Közösségépítő)

Érdemes az 1.03 firmware-t rátolni a 7243S-re?
1.01 van az enyémen...

(#9969) kali válasza Misi 007 (#9968) üzenetére

kali
(legenda)

igen!

(#9970) SzalaiG

SzalaiG
(addikt)

Pio DVR-216hoz melyik a legutolsó frimware?
Valaki dobjon egy linket! Please!

(#9971) gg72 válasza SzalaiG (#9970) üzenetére

gg72
(veterán)

Az 1.09-es (tavaly novemberi): [link]

(#9972) Misi 007

Misi 007
(Közösségépítő)

Frissítettem thanks!
Majd holnap pörkölök vele pár lemezt.

(#9973) Drexler

Drexler
(tag)

Ha leszedtem az 1.03 firmware-t a 7243S irohoz ,akkor csak elinditom az exe-t és kész? Vagy hogy kell feltenni az ujat?

A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlit rá !!!

(#9974) Misi 007 válasza Drexler (#9973) üzenetére

Misi 007
(Közösségépítő)

A firmware-t innen lekapod!
Megnyitod az exét majd ellenőrzöd a current (jelenlegi) version-t!
Aztán ha nem 1.03-as hanem kisebb akkor rányomsz a flash-re kb 1 perc alatt végez majd off és kikapcsolja a gépet...

[ Szerkesztve ]

(#9975) Drexler válasza Misi 007 (#9974) üzenetére

Drexler
(tag)

THX! :R

A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlit rá !!!

(#9976) SzalaiG válasza gg72 (#9971) üzenetére

SzalaiG
(addikt)

Valami újabb? :Y :W

Pio újabb író? :F

(#9977) SzalaiG válasza gg72 (#9971) üzenetére

SzalaiG
(addikt)

Hogyan nézem meg, h most milyen van rajta?

(#9978) Calogero válasza SzalaiG (#9977) üzenetére

Calogero
(addikt)

Pl Neroban CTRL+R vagy a CD/DVD-író menü és ott CD-író választás.

(#9979) SzalaiG válasza Calogero (#9978) üzenetére

SzalaiG
(addikt)

OK. Köszi! :)

/
Mizu veled/veletek?

(#9980) Calogero válasza SzalaiG (#9979) üzenetére

Calogero
(addikt)

Szívesen

Köszi kérdésed megvagyunk, 7 hónap múlva apa leszek, így most babaprojekt után megint jön az autóprojekt, egy Opel Astra J Caravan, vagy egy Opel Insignia kombi a cél.

[ Szerkesztve ]

(#9981) gg72 válasza SzalaiG (#9976) üzenetére

gg72
(veterán)

Nincs újabb és nem is kell, hiszen szerintem mindent tökéletes ír így is.
Elvileg van újabb író, a 217-es, de szinte már alig lehet kapni, aztán ezzel vége is, mivel a Pio felhagy a saját fejlesztésű DVD-írók gyártásával, mostantól csak a Bluray-re koncentrál.

(#9982) SzalaiG válasza Calogero (#9980) üzenetére

SzalaiG
(addikt)

Gratula! :)

Inkább Astr az az újabb és modernebb. Insignia majd utána, ha több gyerek lesz. ;]

(#9983) SzalaiG válasza gg72 (#9981) üzenetére

SzalaiG
(addikt)

Hol lehet még 217-et kapni?

(#9984) gg72 válasza SzalaiG (#9983) üzenetére

gg72
(veterán)

Itt pl. van az árlistában, de az már más kérdés, hogy kapható-e: [link]

(#9985) mcs

mcs
(addikt)

Én most vettem egy Optiarc AD-7243S pörkölőt.
Hát igen, a korábbi Pioneer DVR-215nél mérföldekkel fürgébben olvas, pozícionál, és másol. Ha rossz lemezbe botlik, akkor se fagyasztja szanaszét a rendszert, mint a Pio, meg hamarabb is adja fel a dolgot. ;)
Ha ez hangosnak számít, akkor a Pio 215 egy eszeveszett turbina. :C
A legutóbbi, 1.03as firmware van rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#9986) gyuromoj

gyuromoj
(addikt)

Hali!

Szeretnék venni egy új DVD írót mivel a régi csak szimpla rétegűt képes írni!
Tudna valaki ajánlani egy jó írót?! NEC-ben gondolkozom csak nem tudom melyiket érdemes megvenni belőle. Ne vágja tönkre a lemezeket ha lehet! :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005-2020

(#9987) gg72 válasza gyuromoj (#9986) üzenetére

gg72
(veterán)

(#9988) Daemon09

Daemon09
(őstag)

Sziasztok!

Látom, mostanában elég jók a NEC irók. Asus-okról és samukról mi a vélemény mostanában? 1814-es és 2014-es asusom volt, azokkal nem volt semmi gondom. Az újak milyenek? NEC-et nem igazán szeretnék-

(#9989) gg72 válasza Daemon09 (#9988) üzenetére

gg72
(veterán)

(#9990) Daemon09 válasza gg72 (#9989) üzenetére

Daemon09
(őstag)

Köszi.
Samukról mi a vélemény? Nem akartam NEC-et, de lehet, hogy mégis az lesz, esetleg mellé egy asus olvasásra.

(#9991) codec válasza Daemon09 (#9990) üzenetére

codec
(senior tag)

Nekem kellemetlen tapasztlatom van a Samu-val, boot sectort nem olvasott semmilyen boot cd-n vagy dvd-n. Géptől függetlenül produkálta.
Azóta kerülöm dvd-íróból ezt a típust.
Viszont az NEC, LG, PIO mind tökéletesen működnek.
Bármelyik jó választás lehet, de talán a pio a legcsendesebb(ha ez számít).

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#9992) Daemon09 válasza codec (#9991) üzenetére

Daemon09
(őstag)

Samuval régebben nekem sem voltak jó tapasztalataim. Azéer voltam kiváncsi rá, hogy milyenek az újak. Pio-m csak dvd olvasó volt 3db, mind a 3 meghalt. LG-vel szintén nincsenek jó tapasztalataim, azt semmiképpen nem vennék.

(#9993) gg72 válasza Daemon09 (#9990) üzenetére

gg72
(veterán)

Ez pl. egy tökéletes páros: NEC 7203S írásra, Asus DRW-24B1ST olvasásra és tesztelésre! :K

(#9994) Calogero

Calogero
(addikt)

Nálam is hasonló a felállás

Irásra NEC-AD 7243S-t használom.
DVD-re 6X-an, CD-re 16X-an, Audio CD esetén 8X-an írok (sajnos nincs 4X)
Olvasásra, lemez tesztelésre pedig Asus-24B1LT van befogva. Írni csak az első 3 napba írtam vele, hogy lássam hogy működik-e. Asus-al Audio CD-t min 16X-an tudtam volna írni.
Viszont jobban olvas mint a NEC, valamint a tálcája is finomabban működik. NEC elég durván kivágja illetve becsukja a tálcáját :)

A NEC tudja labelflash-t míg az Asus a LightScribe-t, így "rajzolgathatok" kedvemre. ;]

Az írót Verbatim DVD-R (Made in Japan), Verbatim CD-R vagy PHILIPS CD-R lemezekkel etetem.

(#9982) SzalaiG: Köszi

[ Szerkesztve ]

(#9995) kiraly45 válasza gg72 (#9960) üzenetére

kiraly45
(csendes tag)

Engem csak az érdekelne, hogy az említett írók tudnak-e mind 4x-esen CD-t írni? A legalacsonyabb sebességet sajna nem írják le a gyártók. Már a második Pio sata íróm adta meg magát 1 éven belül. Ezek a Pio-k nem érnek semmit. Elrontja a lemezeket.

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#9996) kali válasza kiraly45 (#9995) üzenetére

kali
(legenda)

ha az írók tudnak is, az a kérdés, hogy az általad haznált cd lemez mellett felkínálásra kerül a 4x írási sebesség, vagy sem, mivel az a firmware - mid párosítás függvénye, így ha az írón lévő firmware adatbázisában nincs adott lemez médiakódjához eltárolva 4x írási stratégia, hanem csak a 8x sebesség preferált, akkor csak a 8x kerül felkínálásra!

(#9997) kiraly45 válasza kali (#9996) üzenetére

kiraly45
(csendes tag)

Na, ezt se tudtam eddig. Eddig valóban csak Philips és TDK márkanév alatt kikerült cd lemezeket használtam. Ezeknél nem volt probléma a 4x cd-írás. Akkor nem tudok tutira venni? Fontos lenne a 4x cd írás. Mit vegyek? A Samsungra 3 év garit adnak, az milyen?

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#9998) kali válasza kiraly45 (#9997) üzenetére

kali
(legenda)

teljesen tutira nehéz menni...
a másik probléma az, hogy találsz mondjuk egy samsung írót, ami több típusú cd lemez mellett is felkínál 4x írási sebességet, de mondjuk az írás minősége gyengébb lesz, mint például egy nec által 8x sebesség mellett írt cd lemezé...
mi a fontosabb; maga a 4x sebességű írás ténye, vagy lehet 8x sebességű írás is, csak az eredmény jobb legyen?

(#9999) kiraly45 válasza kali (#9998) üzenetére

kiraly45
(csendes tag)

Köztudomású, hogy pl. a hordozható cd-s lejátszók, music centerek csak akkor olvassák az audio cd-t, ha alacsony sebességen írjuk. Ez a lényeg, hogy az audio cd-ket minden el tudja olvasni. Van egy régi TEAC cd-íróm, az bírja a gyűrődést. Már nem is tudom, hány éve megy. De a mai dvd-írók? Ilyen gagyi cuccokat gyártani, nem is értem. Tehát nem a sebesség a lényeg, hanem a minőségi írás dvd-nél és cd-nél, illetve az audio cd-ket minden le tudja játszani és lehetőleg jó szóljon.

(#10000) kali válasza kiraly45 (#9999) üzenetére

kali
(legenda)

én inkább úgy fogalmaznám meg a dolgot, hogy néhány - főként régebbi - műszaki cikk nem szereti/olvassa (rendesen) a magasabb sebességen írt lemezeket!
az írás technológiája/stratégiája fejlődött mostanra annyit, hogy a korábbi alacsonyabb sebességű írási értékek (cd-r esetében 2x - 4x, dvd-r/+r esetében 1x - 2x/2.4x) elfelejtődhessenek, hiszen a szükséges feltételek biztosítása esetén, gyorsabb írás mellett is adott az a minőségi - sőt, esetlegesen még jobb - minőségű írás!
mostanság a lomhább sebességű írás nem feltétlenül egyenlő a jobb minőséggel - persze ez csak bizonyos kereteken belül igaz! én sem vagyok híve a nagyon gyors írásnak, de manapság egy újabb szériás íróval (friss firmware), minőségi dvd lemez párosítással többnyire jobb minőséget eredményez egy 8x vagy 12x sebességű írás, mint egy 4x vagy 6x sebességű!
ha olyan műszaki cuccom lenne a mai világban, ami nem olvassa be 8x sebességen jó minőségben írt cd lemezt, akkor azt már hanyagolnám...
amúgy is fogyasztói társadalomban élünk, és tetszik vagy sem, egy gyártó sem kimondottan hosszú távra tervez egy termék legyártásakor, és az sem véletlen, hogy egy idő után már nem adnak ki firmware támogatást a már kifutott írókhoz! ha esetleg még jól is működik évek múlva az íród, az újabb szériás dvd lemezekkel akkor is problémája akadhat, hiszen a régi firmware nem tartalmaz írási stratégiát az újabb típusú dvd lemez médiakódjához, és nem garantált, hogy egy általános írási stratégia mellett kifogástalan minőségben megírja majd - ha egyáltalán felismeri rendesen a lemezt az író/firmware...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.