Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9401) gg72 válasza banderasz77 (#9400) üzenetére


gg72
veterán

Én még sosem vettem Maxell DL-lemezt, rizikósnak tartom, de lehet egyszer kipróbálom...

(#9402) banderasz77 válasza gg72 (#9401) üzenetére


banderasz77
addikt

Ne tedd, havertól most hoztam el egyet, Ritek S04 hordozóréteg, ua. az a gagyi Philips ami volt nálam.

(#9403) Motion_Blur válasza aleister (#9385) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Eddigi tapasztalat: kurva hangos :DDD

Egyébként nem zavar, csak furcsa az Asus után. De ez sokkal hamarabb beolvassa a lemezeket, az biztos. Írás tapasztalatom még nincsen. De 5k-t megért szvsz.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9404) aleister válasza Motion_Blur (#9403) üzenetére


aleister
veterán

:D
Köszi a kendőzetlen tényeket!. :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9405) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Én maxell lemezből vettem egyszer 50dbot, Pioneer dvr 111d íróval írkáltam el hála az égnek másnak és panaszkodtak hogy nem olvassa be fél után az asztali lejátszó a filmet vagy a zenéket hanem csak kattog. Verba lemezzel nem volt ilyen probléma senkinek sem. Szóval én a maxellt kerülöm.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#9406) kali válasza Mr.Grincs (#9405) üzenetére


kali
legenda

azért az sem teljesen mindegy, hogy milyen médiakód, és az sem, hogy mivel és hogyan - milyen sebességgel - írod! van elég sok 3 - 4 év körüli maxell dvd lemezem, amivel semmi gond! mellesleg most is használok maxell lemezt... :) persze nem a pótolhatatlan adatok archiválására, de használok, és semmi bajom vele! :C

(#9407) banderasz77


banderasz77
addikt

Na beújítottam egy 7241S NEC írót a jó öreg 7173S mellé. Tapasztalatok a hét vége felé várhatók. De legalább már lightScribe és LabelFlash ready is vagyok :C

(#9408) Mr.Grincs válasza kali (#9406) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

4x es és 6 os sebességgel írtam őket. Gyorsabban sem magamnak de még másnak sem írok. Főleg zenét vagy filmet.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#9409) banderasz77


banderasz77
addikt

Na az új író simán beolvassa azokat a DL lemezeket is, amiket a régi egyáltalán nem tudott, pedig az írta meg ;] . Tehát olvasási képesség biztosan sokat javult azóta, gondolom sokkal több média kódot támogat már.

(#9410) Victorio


Victorio
aktív tag

Sziasztok!

Boldog tulajdonosa lettem egy Optiarc AD-7240S írónak.
Meg tudnátok mondani mekkora sebesség az ahol még CLV módban ír?

Egyáltalán érdemes a CLV módot preferálni?
Jobb minőséget ad mint a Z-CLV vagy a CAV?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#9411) Motion_Blur válasza Victorio (#9410) üzenetére


Motion_Blur
félisten

DVD+/-R:

24x, 20x, 18x, 16x, 12x (CAV)
12x, 8x (Z-CLV)
6x, 4x, 2x (CLV)

CD:

48x, 40x (CAV)
32x, 24x (P-CAV)
16x, 8x (CLV)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9412) banderasz77 válasza Motion_Blur (#9411) üzenetére


banderasz77
addikt

Hűha, mik ezek a dolgok? Minden NEC-re vonatkozik ez? Mit kell preferálni? Mi a minőségi sorrend?

mod.: 7241S és 7173S íróm van. Főleg az újat használom majd írásra, DVD-R és DVD+R DL. Melyiket milyen sebességgel írjam, jogy jó legyen? Egyáltalán hol lehet ezt látni, hogy milyen sebességnél hogyan ír?

[ Szerkesztve ]

(#9413) gg72 válasza banderasz77 (#9412) üzenetére


gg72
veterán

Írási stratégiák. Általában a CLV a legjobb, hiszen akkor az író állandó sebességen írja meg a lemezt (max. 6X), a többinél alacsonyabb sebességen kezd és idővel éri el a nagyobb írási sebességet. Itt vannak rá példák: [link]

(#9414) Motion_Blur válasza banderasz77 (#9412) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ezek különböző írási stratégiák. Az, hogy melyik sebesség jó, teljesen író és lemezfüggő. Itt egy régebbi teszt: [link]

"Három DVD-írónkban összesen hatvannégy lemez megírása, majd visszaellenőrzése után nem tudjuk egyértelműen cáfolni, de alátámasztani sem, hogy minden esetben érdemes kis tempóval írni az adatokat. Legalább annyiszor volt nagyszerű a gyorsan megírt korongok minősége, mint ahányszor rossz. Volt olyan eset is, amikor a 4-szeres tempó hozta a legrosszabb eredményt."

Nekem is 7421S-em van, de még nem volt időm róla tesztet nézni.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9415) banderasz77 válasza Motion_Blur (#9414) üzenetére


banderasz77
addikt

Van egyáltalán róla ilyen teszt? Nagyon érdekelne.. :K

(#9416) banderasz77


banderasz77
addikt

Ez most jót jelent?

(#9417) IRON STORM válasza banderasz77 (#9416) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen ez azt jelenti, hogy egyenletesen emelkedő sebességgel olvas. Nincsenek törések, visszaesések.

Csak a TDi!

(#9418) banderasz77 válasza IRON STORM (#9417) üzenetére


banderasz77
addikt

Értem, akkor oksa.

(#9419) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Ebből az IT Mediaból rendelt már valaki itt aki vidéki?
Mert tényleg jó áron van a Verbatim csak ez csapta meg a szemem!
Azt írja a "*A díj nem tartalmazza a pontos címre kézbesítést."
Hát ez milyen már ha a futár A pontba van én meg B pontba ami mondjuk 5Km-el távolabb van akkor még én mászkáljak utána?
Ha meg nem akarok mászkálni akkor meg csengessek az 1088FT-ra pluszba egy ezrest! :W
Vagy hogy működik ez ezeknél?
Sorry az OFF-ért és jöhet privibe is a válasz!

(#9420) gg72 válasza Misi 007 (#9419) üzenetére


gg72
veterán

A megjegyzés rovatba minden kínánságot be lehet írni, a kézbesítés előtt meg amúgy is hív a futár, vele is lehet egyeztetni, nekem még nem volt problémám.

(#9421) banderasz77 válasza gg72 (#9420) üzenetére


banderasz77
addikt

Engem is le akartak húzni 1k-val, de mondtam, hogy ezt senki sem mondta, hogy címre nem hozzák, ki amikor oda rendelem. Hát mondtam a futárnak, hogy akkor vigye vissza. Erre azt mondja na jól van most az egyszer odaviszem. Kb. 3 percre voltam a címtől amit mondott, de gyalog akkor is lett volna vagy 25 perc.

(#9422) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Végülis mindegy mert a teszveszen találtam olcsóbban úgyhogy bekaphatják...
Berendeltem közbe a 7243S-t mert az ASUS-t már semmilyen körülmények közt nem tudtam rávenni arra hogy DL-t írjon...
Remélem nem fogok csalódni benne! :)

[ Szerkesztve ]

(#9423) slaci007


slaci007
senior tag

Nec 7240S 1.02 firmware verbatim dvd+r indiai 8x írva
:C

Tungsram 1896-2022

(#9424) Core2duo6600 válasza Misi 007 (#9419) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mi is ennek a cégnek, lapnak a cime ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#9425) banderasz77 válasza Core2duo6600 (#9424) üzenetére


banderasz77
addikt

www.itmedia.sk

(#9426) IRON STORM válasza slaci007 (#9423) üzenetére


IRON STORM
őstag

Alakul a dolog, de a jitter érték kicsit magas 8x íráshoz képest.

Csak a TDi!

(#9427) Izzé


Izzé
őstag

Üdv!
Egy haver szeretne DVD írót venni 4-5 ezer körül, sata nem játszik. Többnyire csak dvd-t írna azt is lassan, szóval nem fontos a nagy sebesség, csak a megbízhatóság. Mi most a legjobb ennyi pénzért?

(#9428) Orgi válasza Izzé (#9427) üzenetére


Orgi
őstag

Pio 117.

(#9429) Izzé válasza Orgi (#9428) üzenetére


Izzé
őstag

:R

(#9430) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Tud valaki olyan helyet ahol lime zöld dvd tokot árulnak? Találtam www.itmedia.sk oldalon de a szállítás miatt rohadtul nem éri meg nekem.
Budapesten lenne a legjobb.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#9431) gg72 válasza Mr.Grincs (#9430) üzenetére


gg72
veterán

Itt lehet kapni és van Pesten átvevőpontjuk is:
[link]
[link]

(#9432) Mr.Grincs válasza gg72 (#9431) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Köszi a jó linket :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#9433) persil


persil
nagyúr

Hali!

Talán ideje lenne vennem egy dvd írót a jelenlegi kb 1942es cd írónak csúfolt eszköz helyett. Jelenleg ott tartunk, hogy nem emlékszem mikor vettem és amit fél órája kiírtam vele, azt már csak nehezen olvassa be :D

Egy dvd íróra lenne szükségem, ami a lehető legolcsóbb. Tudnátok ajánlani valamit?
Azért ilyen spártaiak az igények, mert ha a jelenleg kapható legszarabb, leglassabb, legkevésbé megbízhatót venném, az is legalább 30x jobb, mint az enyém, szóval márka stb tényleg mindegy. Menjen 1-2 évet, írja meg, amit kell és talán ennyi.

Az egyetlen kritérium, hogy duplarétegűvel is tudjon mit kezdeni, ez viszont fontos.(bár ma már nem hiszem, hogy ezt ne tudná a legtöbb író)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#9434) IRON STORM válasza persil (#9433) üzenetére


IRON STORM
őstag

Talán vegyél egyet.. talán ha visszaolvasol megtalálod melyik típusokat szoktuk ajánlani.
Pioneer vagy NEC a legtöbbször ajánlott típus.

Csak a TDi!

(#9435) persil válasza IRON STORM (#9434) üzenetére


persil
nagyúr

A topik címe "Milyen DVD-írót vegyek". Ezt fentről copyztam be, nem lehet azt mondani, hogy én találtam ki.
Mivel nem nagyon foglalkoztam eddig a témával, ezért nem is ismerem a jelenlegi termékpalettát, hogy így fogalmazzak.

Feltételeztem, hogy egy két mondatos, cinikus és semmitmondó kommentnél többet kapok, ha már ez a topik címe. De biztos bennem van a hiba:)

Köszönöm a választ, szép napot!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#9436) IRON STORM válasza persil (#9435) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az lehet hogy cinikus, azonban nem semmitmondó. Választ kaptál. Mielőtt hozzászólsz vagy kérdezel valamit illik visszaolvasni.

Csak a TDi!

(#9437) gg72 válasza persil (#9433) üzenetére


gg72
veterán

Egészen pontosan ezek ajánlhatók mostanában:

[Sony Optiarc AD-7241S]

[Pioneer DVR-216D]

(#9438) persil válasza gg72 (#9437) üzenetére


persil
nagyúr

Köszönöm :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#9439) Mr.Grincs válasza persil (#9438) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Fogadd meg a kedves, és segítőkész kollégák tanácsát mert ők profik a szakmában. :K
Én olyan dvd írót vettem végül amit ők ajánlottak és nem bántam meg egyáltalán.
És amit ajánlottak neked két dvd írót, azok közül bármelyiket megveheted, mert egyformán kíválóak.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#9440) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Egy halk , gyors és olcsó dvd írót keresek.A nec íróját ismerem (az scombo8-ast) viszont az hangos. Mit tudnátok ajánlani?

(#9441) gg72 válasza Chosen (#9440) üzenetére


gg72
veterán

Ha NEC nem, akkor a Pio 216, ez egyébként halkabb is:
[link]

(#9442) Chosen válasza gg72 (#9441) üzenetére


Chosen
addikt

A 216-ról a saját topikjában rengeteg negatív vélemény van :(

(#9443) gg72 válasza Chosen (#9442) üzenetére


gg72
veterán

Éspedig mi azok? :U
Akkor olvasgass itt egy picit vissza, mert a Pio igenis egyike a legjobb íróknak az NEC mellett! Nekem mindkettő van már elég régóta és semmi panaszom rájuk.
Vagy te mit vennél, LG, Samsung? Sok választás manapság nincs.

(#9444) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Elkezdtem írogatni Verbatim+DL lemezekre az új írómmal, NEC AD 7243S fekete LF.
2,4x sebességgel karcolja őket szinte hangtalanul, hibátlanul, kiválónál is jobb minőségben.
Bátran ajánlom mindenkinek akinek az előző írója letérdelt és újat akar venni

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#9445) gg72 válasza Mr.Grincs (#9444) üzenetére


gg72
veterán

Ha a 8X sebességű lemezekről van szó, akkor nyugodtan írhatod őket 6X sebességgel is, én semmilyen minőségbeli különbséget nem találtam a lassab íráshoz képest, sőt! :K

(#9446) Mr.Grincs válasza gg72 (#9445) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Igen 8x lemezekről van szó. De amibe használom annak ajánlott a 2,4x írás.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#9447) Chosen válasza gg72 (#9443) üzenetére


Chosen
addikt

Én visszaolvastam , de mielőtt írsz te is megtehetnéd ugyanezt a saját topikjában. Itt ajánlják 2-3-an , ott panaszkodnak csak az utolsó oldalon legalább 6-an.

Vagy te mit vennél, LG, Samsung?

Mivel nem ismerem a gyártók termékeit ,többek között ezért is kérdeztem meg , mit ajánlotok, ha tudnám, hogy mit vegyek, nem kérdeztem volna.2 ajánlat volt , ebből az egyiknek utánanéztem, nem volt jó, honnan kellene ismernem a többi gyártó íróit?

(#9448) Laci4 válasza Chosen (#9447) üzenetére


Laci4
senior tag

Azért ne felejtsük azt a tényt, hogy akik meg vannak elégedve az írójukkal, azok többnyire nem irogatnak a topikba. Többnyire azok jönnek fel, és írnak, akiknek problémájuk van. Nekem is van egy ideje... semmi bajom vele.. nem ís írtam a topikba...

[ Szerkesztve ]

(#9449) kali válasza Chosen (#9447) üzenetére


kali
legenda

a panaszkodók nagyobb hányada általában user error, az író jó!
csak sajnos a sata csatolású íróknál több a hibalehetőség, ami kevésbé hozzáértőknél jobban megmutatkozhat valamelyik formájában...

(#9450) gg72 válasza Chosen (#9447) üzenetére


gg72
veterán

Ennek az írónak azért van saját topikja, mert népszerű, vajon miért nincs egyes Samsung és LG modelleknek külön? Az pedig természetes, hogy egyik író sem lehet tökéletes és mindegyikből előfordul hibás példány, de hidd el, Samsungból és LG-ből sokkal több megy tönkre, arról meg nem is beszélve, hogy az írásminőségük alapból nagyon messze van ettől a Pio-tól. Rengeteg lemezt megírtam már vele és teszteltem is őket Plextor, ill. LiteOn meghajtókkal, amik a legjobbak a megírt lemezek minőségellenőrzése terén. Egyébként vehetsz nyugodtan új szériás NEC-ket is (7241S, 7243S), ezek is nagyon jók és kinőtték ez előző szériák gyerekbetegségeit.
De mindenki azt vesz, amit akar, amint már írtam korábban is: a mai 5-6ezer Ft-os íróárak mellett nyugodtan lehet kísérletezgetni és venni ezt meg azt, én megtettem, ezért ajánlom a Pio 216-ot! A saját topikjában felsorolt hibák jó része pedig nem az író miatt van, ez egyértelmű...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.