Hirdetés

2020. január 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

(#9601) IRON STORM válasza nTom (#9600) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

A Plextor is Lite-On , tehát amelyiket akarod.

Csak a TDi!

(#9602) slaci007 válasza nTom (#9600) üzenetére

slaci007
(senior tag)

Plextor880SA=Lite-On iHAS424 csak a Lite-On írókat nehezebb beszerezni. :D

Tungsram 1896-1989

(#9603) nTom válasza slaci007 (#9602) üzenetére

nTom
(aktív tag)

itt mindkettő van, de melyik az amelyiken mediatek chip van? 324 vagy 424 vagy 880? A 880-assal nem megy a plexutilities?

[ Szerkesztve ]

(#9604) gg72 válasza nTom (#9603) üzenetére

gg72
(veterán)

Mindháromban mediatek chip van, vagyis támogatják a minőségellenőrzést, de a Plextor a Nero CD/DVD Speed-et nem, a LiteOnok pedig a Plexutiliest nem, a KProbe-ot viszont mindhárom igen.

(#9605) slaci007

slaci007
(senior tag)

Maxell DVD-R RitekF1 6x írva az Nec-nél javult az írás az 1.03 firmware-rel.

Plextorral AWS bekapcsolva

Plextor lemez Plextorral írva, sajnos már nem lehet kapni.

és egy visszaolvasás

Tungsram 1896-1989

(#9606) slaci007 válasza gg72 (#9571) üzenetére

slaci007
(senior tag)

Beolvasás gyári lemez

Tungsram 1896-1989

(#9607) gg72 válasza slaci007 (#9606) üzenetére

gg72
(veterán)

Kösz! ;)

(#9608) Predator2

Predator2
(addikt)

Üdv
érdekelne h milyen dvd-írót ajánlanátok! (ha lehet dobjatok egy linket is)
mi az ami megbízható nem méregdrága és viszonylag jó minőségben ír
Plextor már drága nekem :)
THX a Segítséget

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9609) gg72 válasza Predator2 (#9608) üzenetére

gg72
(veterán)

(#9610) Uzmany válasza nTom (#9603) üzenetére

Uzmany
(őstag)

Sajnos nincs raktáron. November 1-én érkeznek.

® visions created with passion

(#9611) Predator2

Predator2
(addikt)

köszönöm :)
és még annyit h a NEC-ek között mi a külömbség?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#9612) slaci007 válasza slaci007 (#9606) üzenetére

slaci007
(senior tag)

Beolvasás teszt plexutilities

Tungsram 1896-1989

(#9613) slaci007 válasza Predator2 (#9611) üzenetére

slaci007
(senior tag)

0-ra végződő a sima,1-re lightscribe,3-ra labelflash,S a végén pedig serial ata.

Tungsram 1896-1989

(#9614) Predator2

Predator2
(addikt)

köszi

(#9615) Predator2

Predator2
(addikt)

mivel nem sürgős az író gondoltam megkérdezem
szerintetek várjak v most vegyek írót (gondolok itt a Blueray írókra)
vagy mert mondjuk várhatók "ujjabb" írók ill karácson miatt lemegy az áruk? stb..
2x nem akarok pénzt kidobni rá "feleslegesen"
THX

[ Szerkesztve ]

(#9616) xandus

xandus
(csendes tag)

Üdvözlöm a fórumban résztvevőket. Mivel kezdő vagyok ezért volna egy kérdésem. Nekem olyan külső dvd író kellene ami tud 4x sebesség alatt is írni lemezt és nem túl drága. Sajnos a technikai adatokból nem derül ki, hogy milyen lassan is írnak. Előre is köszönöm a választ

(#9617) kali válasza xandus (#9616) üzenetére

kali
(legenda)

a technikai adatokból azért nem behatárolható, mert egy író firmware - médiakód függvényében párosít lehetséges írási sebességeket, így ez változó lehet!
a 2x írási sebesség mostanság már a legtöbb firmware - mid párosításnál nagyon ritka!
ha az író hivatalosan tudja is a 2x írási sebességet, firmware függvényében lehet, hogy nehéz lesz majd olyan médiakódos lemezt találni, amelyiknél fel is kínálja...

(#9618) slaci007

slaci007
(senior tag)

Verbatim DVD-R 8X 6x írva

Benq DVD-R 8X 6x írva

Tungsram 1896-1989

(#9619) Predator2

Predator2
(addikt)

erre is valaki pls :D aztán egy darabig nem írok
mivel nem sürgős az író gondoltam megkérdezem
szerintetek várjak v most vegyek írót (gondolok itt a Blueray írókra)
vagy mert mondjuk várhatók "ujjabb" írók ill karácson miatt lemegy az áruk? stb..
2x nem akarok pénzt kidobni rá "feleslegesen"
THX

(#9620) total90

total90
(veterán)

Cső!

Milyen minőséget képviselnek a Plextor DVD írók? Nekem már 5-6 éve csak Pioneer van és meg is vagyok elégedve vele. A mostani viszont kezdi beadni a kulcsot és nézegetem az új DVD írókat. A közeli PC üzletben meg épp nincs Pio, csak Lite-On, Plextor és Optiarc. A Lite-On és Optiarc DVD írókat (az LG-vel együtt) a gépem közelébe nem vinném, de a Plextorral nincs tapasztalatom. Árban drágább mint a Pio, de jobb is?

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#9621) kali válasza total90 (#9620) üzenetére

kali
(legenda)

akkor plextor írót is csak remegve vehetsz, mivel egy ideje a plextor írók belseje - szériától függően - lite-on, nec (sony/optiarc) és esetleg pioneer! :U

[ Szerkesztve ]

(#9622) gg72 válasza total90 (#9620) üzenetére

gg72
(veterán)

Akkor sok választásod nem marad, mert manapság már csak ezek a gyártók vannak jelen a piacon saját termékeikkel:

- LG
- Samsung
- LiteOn
- NEC/Optiarc
- Pioneer (már nem sokáig...)

A Plextor már lassan 2 éve nem fejleszt és gyárt sajkát írót, a legújabb 880SA típus pl. Liteon iHAS 242 klón. De egyébként ha kicsit visszaolvasol, az új Liteonok (főleg iHAS324 és iHAS424) nagyon jól sikerültek, miként az Optiarc 7203S típus is! Nekem ez utóbbiból kettő is van lassan 2 éve és semmi problémám velük, írásminőségük a kiforrott FW miatt legjobb a jelenlegi 4 íróm közül: Pioneer 116, Plextor 716, Asus DRW-24B1ST (Liteon iHAS124 klón). Az igaz, hogy régebben voltak problémák az NEC írókkal, de a maiak már nagyon jók, én nem szólnám le őket, sőt...! ;)

(#9623) IRON STORM válasza gg72 (#9622) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

Pioneer 118/218 sem saját gyártmány már. Mediatek chipset.... :)

Csak a TDi!

(#9624) gg72 válasza IRON STORM (#9623) üzenetére

gg72
(veterán)

- Pioneer (már nem sokáig...)

(#9625) total90 válasza gg72 (#9622) üzenetére

total90
(veterán)

Akkor majd a levegővel írom a DVD-ket :DDD Egyébként mi van a Pioval, hogy már nem sokáig? Ja meg a NEC meg az Optiarc most egy cég?
A LiteOn HH-20A1S-H12C-ről mi a véleményed, vagy esetleg az Optiarc AD-5200A-ról?

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#9626) gg72 válasza total90 (#9625) üzenetére

gg72
(veterán)

Mindkettő régi típus. Én Liteonból csak az új sorozatot választanám: iHAS324 vagy 424, a NEC/Optiarc-ból pedig a 7203S típust, a legújabb sorozatnak (724X) még "fejlődnie" kell FW-ügyileg...

A Pioneer állítólag a jövőben már csak a BluRay-re koncentrál.

(#9627) mcs válasza total90 (#9625) üzenetére

mcs
(addikt)

Az Optiarc Sony-NEC Corporation. :)

(#9628) slaci007

slaci007
(senior tag)

Nem is olyan rossz a 7240-es csak s**r volt az indiai verbatim lemez.
Verbatim DVD-R 6x írva
India
:O
Taiwan
:R

Tungsram 1896-1989

(#9629) IRON STORM válasza slaci007 (#9628) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

Mondtam neked hogy silány lemezeket fogtál ki. :)

Csak a TDi!

(#9630) Intelligencs válasza Intelligencs (#9269) üzenetére

Intelligencs
(őstag)

Már a második NEC AD-7243 írómat is garanciáztatni kellett... Egyszerűen 10-15 írás után bedobta a törölközőt, és sorban rontotta el a Verba lemezeket. Inkább vettem helyette egy Asust, mert már untam a szervizbe járni, illetve már nincs szükségem több poháralátétre. Nálam leszerepelt ez az Optiarc cucc.

(Lehet, hogy csak a mostani széria Verba lemezzel volt baja, illetve, hogy ezen egy későbbi firmware frissítés segített volna, csak épp ezt én nem tudom elfogadni, amikor a másik 4 DVD íróm meg hibátlanul karcolja őket.)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#9631) gg72 válasza Intelligencs (#9630) üzenetére

gg72
(veterán)

Hát ez szomorú...
Milyen Asus-t vettél és milyen verbák voltak (mínuszos, kínai, indiai)?

(#9632) moongoose

moongoose
(őstag)
LOGOUT blog

sziasztok!

Anno kb 10-en éve láttam ismerősnél egy pioneer cd írót.
Normál méretű volt, ám nem tálcát adott ki a lemez behelyezésére, hanem csak be kellett tolni a lemezt a kis résbe az elején, és behúzta magától.
Olyan nosztalgia hullám tört rám, e miatt az utóbbi időben.
Tudjátok mi a neve ennek a típusú írónak.
Nem konkrétan pio-ra gondolok, hanem magára a technológiára.

üdv
gúZ!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. phmegbízhatóság:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=moongoose

(#9633) kali válasza moongoose (#9632) üzenetére

kali
(legenda)

slot-in

(#9634) moongoose válasza kali (#9633) üzenetére

moongoose
(őstag)
LOGOUT blog

köszönöm!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. phmegbízhatóság:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=moongoose

(#9635) CptMisi

CptMisi
(őstag)

Üdv!
milyen írót ajánlotok 7k körül?
a lényeg, hogy mindent tudjon olvasni és írni :U
:R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9636) gg72 válasza CptMisi (#9635) üzenetére

gg72
(veterán)

(#9637) CptMisi válasza gg72 (#9636) üzenetére

CptMisi
(őstag)

:R akkor ezek közül válogatok :)

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9638) Intelligencs válasza gg72 (#9631) üzenetére

Intelligencs
(őstag)

Asus 24B1ST.

Verbatim DVD-R, Made in Taiwan.

The Amiga, Born a Champion

(#9639) gg72 válasza Intelligencs (#9638) üzenetére

gg72
(veterán)

Nekem is van egy ilyen Asus-om (belsejében Liteon iHAS124), gyorsan olvas, kiválóan tesztel, de az írásminősége hagy némi kívánnivalót maga után... A Plextor 716, Pioneer 116, NEC/Optiarc 7203S íróim mindegyike messze jobb írásminőséget produkál. De én nem bántam meg a megvételét, mivel csak olvasásra és tesztelésre használom. :K

Sajnos az új sorozatú Optiarc-okhoz (724X) elég lassan jönnek ki a FW-frissítések, de ilyen szempontból az Asus még rosszabb, szinte alig adnak ki az íróikhoz frissítést, pedig a Liteon, amire épülnek, elég gyorsan jelenteti meg őket.

[ Szerkesztve ]

(#9640) azJENŐ

azJENŐ
(csendes tag)

Szervusztok!
Most került hozzám egy ASUS DRW-22B2S dvd író.
Ez milyen minőséget képvisel?
Valamilyen szoftveres beavatkozást igényel?
Üdv: Jenő

(#9641) IRON STORM válasza azJENŐ (#9640) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

Lite-ON iHAP 122 klón. Sajnos nem a legjobb sorozata a gyártónak. Szoftveres beavatkozás alatt mit értesz? Ha van friss firmware azt told fel rá ennyi.

Csak a TDi!

(#9642) azJENŐ válasza IRON STORM (#9641) üzenetére

azJENŐ
(csendes tag)

Köszönöm a választ!
Igen, a firmware-re gondoltam.
A megfelelő firmware-t hol találom meg?

(#9643) Multibit válasza Intelligencs (#9638) üzenetére

Multibit
(veterán)

Nincs azzal az íróval különösebb baj, csak a "+"-os lemezeket szereti igazán. MCC004-es Verbatimokkal igen jól teljesít. Jó minőségű lemez kell neki - ennyi.
Nekem is van egy ilyen íróm. Egy frissen vásárolt 7240-es Optiarc van mellette, de egyik sem jobb a másiknál. :N

(#9644) Multibit

Multibit
(veterán)

Próbáltam frissíteni az Asus/Liteon-omat a nemrég megjelent firmware-rel: [link]
Akár Asus, akár Liteon firmware volt a drive-on, az új firm azt mondta, hogy: No matched drive detected! This utility is only for ATAPI iHAS124 A drive.
A Flash Utility for LiteOn Based Optical Drives (v3.0.3) program sem segített, mert az új fw-t tartalmazó exe-ből nem tudta a firmware-t kivarázsolni.
Elqrtam valamit? Sikerült valakinek a frissítés ezzel a firmmel?

[ Szerkesztve ]

(#9645) Sdi válasza Multibit (#9644) üzenetére

Sdi
(addikt)

Nem kell kivarázsolni, ad meg frissítési forrásnak az .exe fájlt és megcsinálja. Egyébként nem ajánlott a frissítése, mert már ketten is próbáltuk és nem lett jobb az írás / inkább még rosszabb /, valamint a minőség ellenőrző része teljesen megbolondult tőle.

(#9646) need válasza Sdi (#9645) üzenetére

need
(addikt)

üdv mindenkinek...

dvd írrót kellene vennem valamilyen pata csatolásost..

kérdeztem is tölletek de választ persze nem kaptam..mindegy

nincs más hátra mint előre és végig olvastam fentröl a bejegyzéseket..!

ÉS rá jöttem valamire hiába nézek ki magamnak valmi jó kis dvd írot az kurvára nem lehet beszerezni
Rá jöttem hogy szerintem pio 117 dvd írom se lesz mert még mindig nincs sehol
néztem továbbá Lite-On iHAS 324 ezt legközelebb Szegeden van az meg hülyeség..!
Plextor..? minek ha Lite-On klon..! de van még pár tupus amivel a gondom a következő..

A számitógépes boltok felsorolása ami a közelembe van 3testör..Users..Aqua..Edigital még ha abbol indulok ki hogy Pesten nincs távolság és hamar eljutok akárhová..

Azt hogy ti itt milyen szép teszteket nyomtok az rendben van de honnan a rákbol vegyek olyan írót..? Hm...?
esetleg ha LG GH-22NP20 tudok keriteni..!

hát ez a nagy magyar valóság.. :O :O :O

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren_ste

(#9647) XIII Ramses

XIII Ramses
(aktív tag)

Most akkor vehetek nyugodtan plextor px880sa-T? Régen volt px712 és px716-osom is, azóta se, de ez a tipus érdekelne. Nec7241s és 7243s már van (van is gondom velük). Ez a plex olvas normálisan max 16x-os sebességgel dvd+/-r - t?

(#9648) Multibit válasza Sdi (#9645) üzenetére

Multibit
(veterán)

Az exe-t adtam meg frissítési forrásnak és nem működött. De mivel ti már kipróbáltátok a BL0N-t, és nem vált be, így már nem is érdekel a dolog. :N

(#9649) gg72 válasza need (#9646) üzenetére

gg72
(veterán)

Hát ha pata csatolós kell, akkor még szűkebb a választék és ez nem a "magyar valóság" miatt van... ;)

A Liteon iHAS324 is satás, aki vette, az a szegedi boltból vette, manapság már nem olyan egetrengetően magasak a futárköltségek, hogy ne érné meg, pláne, ha nem tudsz offline vásárolni.

LG-t inkább ne!

Ha pata-s kell, akkor csak ezek jöhetnek szóba szerintem:

[Pionner 116D]
[NEC/Optiarc 7203A]

(#9650) gg72 válasza XIII Ramses (#9647) üzenetére

gg72
(veterán)

Szerintem vehetsz nyugodtan, a Liteon iHASx24 sorozata (880SA = Liteon iHAS424) elég jól sikerült, olvasásban pedig mindig a leggyorsabbak közé tartoztak! :K

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.