Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9701) ludsimon


ludsimon
veterán

Hali!

Nem teljesen a témához kapcsolódik de Ti biztosan tudnátok segíteni. :R
Hol kapható legolcsóbban 50 darab Verbatim DVD?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#9702) slaci007 válasza ludsimon (#9701) üzenetére


slaci007
senior tag

[link]

Tungsram 1896-2022

(#9703) ludsimon válasza slaci007 (#9702) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez tényleg a legolcsóbb!!!
Eddig én 56Ft/50db-ot tudtam Verbatim-ból, de ez még olcsóbb!

Köszi!!!! :R

undefined

(#9704) JJános


JJános
addikt

Vettem egy dvd írót, ami tud lightscribeolni. Vettem is verbatim lemezt, hogy kipróbáljam. Sajna rá kellett jönnöm nincs hozzá szoftverem. tud valaki ebben segíteni nekem?
Pls egy linket.
Nekem a nero ilyet nem tud.

2007-05-06 óta itt!

(#9705) kali válasza JJános (#9704) üzenetére


kali
legenda

a nero a 6.6.0.8 verzió óta tudja - a szükséges feltételek megléte esetén; link

(#9706) JJános válasza kali (#9705) üzenetére


JJános
addikt

Köszönöm. Nekem olyan sajna nincsen. Van egy 7.5-ös valszeg herélt, és nincs benne coverdesigner.

2007-05-06 óta itt!

(#9707) JJános válasza kali (#9705) üzenetére


JJános
addikt

Most találtam egy ingyenes nero 7-et
csak legyen rajt. :U

2007-05-06 óta itt!

(#9708) JJános


JJános
addikt

:(

2007-05-06 óta itt!

(#9709) kali válasza JJános (#9708) üzenetére


kali
legenda

a korábban általam linkelt nero leírás utolsó pontja teljesül? tehát; LightScribe® Host Software telepítve? normál/premium nero verzió kell, micro és társai nem feltétlenül jók!

(#9710) JJános válasza kali (#9709) üzenetére


JJános
addikt

Megpróbálom letölteni.

2007-05-06 óta itt!

(#9711) kali válasza JJános (#9710) üzenetére


kali
legenda

ott a link és a leírás a nero oldalán is; link

(#9712) JJános válasza kali (#9711) üzenetére


JJános
addikt

Az tartott vissza, hogy update.

2007-05-06 óta itt!

(#9713) kali válasza JJános (#9712) üzenetére


kali
legenda

lényegében az, frissíti a rendszeredet, hogy az íráshoz használt alkalmazás képes legyen a funkcióra, az íród segítségével!

(#9714) Migee


Migee
tag

7201 NEC mennyire jó a 7203-hoz képest?

(#9715) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Hali!
Olyan gondom lenne,hogy az eddig hibátlanul működő pioneer 212d sata-s dvd íróm meg adta magát, most nézegettem milyet kéne venni, eddig ez vált be de úgy látom ez a gyártó megszűnt:( nem tudom melyik márka lenne a jó?
esetleg valaki tud ajánlani nekem egy jó sata-s dvd írót?

(#9716) kali válasza Migee (#9714) üzenetére


kali
legenda

mind a kettő egyformán jó!

(#9717) IRON STORM válasza Rocko66 (#9715) üzenetére


IRON STORM
őstag

Pioneer 216, 217, NEC 72xx

Csak a TDi!

(#9718) JJános válasza kali (#9713) üzenetére


JJános
addikt

Értem. Már új xp-t is raktam, és megvolt az első próba is.
Nagyon tetszik. Középső erősségüt csináltam, de kibírhatós lett.

-t-h-x-! -t-h-x-! -t-h-x-! -t-h-x-! -t-h-x-! -t-h-x-! -t-h-x-! -t-h-x-! -t-h-x-! -t-h-x-! -t-h-x-!

2007-05-06 óta itt!

(#9719) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok!

Van olyan író amelyik jobban kezeli a DVD-RW lemezeket mint a többi?
Főleg az írásra gondolok.

(#9720) IRON STORM válasza odipapa (#9719) üzenetére


IRON STORM
őstag

Megközelítőleg hasonló minőségben írják a mostani írók az újraírható lemezeket. Nincs számottevő különbség.

Csak a TDi!

(#9721) Carpio


Carpio
tag

Sziasztok!

LG vagy Samsung közül melyiket válasszam, ha az olvasási képesség és a csendesség a fő szempont. Írási képességek nem fontosak. Esetleg konkrét típus?

Köszi

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#9722) gg72 válasza Carpio (#9721) üzenetére


gg72
veterán

A munkahelyemen egy LG GH22NS40 van, szerintem nagyon halk, módosított FW-vel gyorsan és megbízhatóan is olvas, alapból azonban lassú, miként Samsung-ok is, de azokat még moddolni sem lehet, így marad az LG. Ezzel lehet gyorsítani a gyári FW-t:

[link]

[Árak]

(#9723) IRON STORM válasza gg72 (#9722) üzenetére


IRON STORM
őstag

Samsungot is lehet moddolni, Codeking csinálja is, akár olvasási sebesség növelésére, akár írás minőség javítására.

Csak a TDi!

(#9724) gg72 válasza IRON STORM (#9723) üzenetére


gg72
veterán

Valóban:
[link]

(#9725) Jugar


Jugar
tag

Sziasztok!
Melyik tiusú, mostani dvd író képes min. 1x-es, vagy 2x-es sebességgel írni dvd-r lemezre? Mindig csak a max sebességet adják meg, de az lényegtelen számomra. NEC, Optiarc között létezik? Ami most van írom(ASUS), csak a 4x-es a min. rajta.

(#9726) Jugar


Jugar
tag

A bajom az, hogy a 4x-es sebességnél jóval nagyobb a hibalehetőségek aránya mint a 2x-esnél, és nem szeretnék adat(crc)hibákat produkálni írásnál. 1 hiba, végzetes lehet pl.1 Operációs rendszer képfáljba történő írásánál. Most ASUS DRW-2014S1 íróm van, de csak 4x-es a lekisebb sebesség rajta. TDK dvd-r lemezeket használok évek óta, eddig nem volt velük problémám soha, de az író új, és nem bizok benne hogy csak 4x-es a lekisebb sebessége írásnál. Ha vannak ennél jobb lemezek, az jó lenne ha leírnátok, megköszönöm. Az íróról mi a véleményetek? NEC-Optiarc jobb lenne? Azok tudnak 2x-es írást?

(#9727) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Mivel sok kérdést, és nem mindig egyenes választ olvastam a hozzászólásokban úgy gondoltam tennék egy kis áttekintést a teljesség igénye nélkül.
Előre bocsátom nem vagyok egy Ppéter vagy hasonló kaliberű, csak lemezeket írok már vagy 10 éve kb. vagy 40 eddigi írómmal.
Plextor fan voltam, volt 712 ,716, 740-es (benq1640, de kitűnő író volt) aztán mikor a plex feladta a saját gyártást elpártoltam a nec / optiarc irányába és nem bántam meg, bár az igény egy kicsit változott.
Optiarc. 00-ás sima 01-es lightscribe 03-as labelflash. Mivel mindhárom írófajtám van bátran mondhatom, hogy nincs lényegi különbség köztük használhatóság szempontjából. Bármelyiket nyugodtan lehet venni. Firmware is rendesen frissül. És itt csodálkozom, hogy még senki nem linkelte be a legnagyobb fanok Liggy és Dee honlapját, ahol remek általuk modifikált és eredeti firmeket lehet letölteni az Optiarc írókhoz.

http://liggydee.cdfreaks.com/page/en/

2 dolog nem tetszik az új 724x sorozatokban.
1. úgy robban ki a lemeztálca kinyitáskor mint egy atombomba. Az első 7241-esemet szét is szedtem kb 20 percesen hogy nem ragad-e be valamiért – hát nem ragadt…
2. előfordul általam még nem ismert ok miatt, hogy nem teljes sebességgel (kezdésnek kb 6,5 végén 16x-os) olvassa a lemezeket hanem mint a csiga. Ha felpörgetem cd speed-el akkor már ok. Firmware kiforratlanságra gyanakszom…
Ezek miatt is ajánlatos a már kifutóban lévő szériát (720x) vásárolni még egy darabig.
A Plextor 880sa-m ma jött meg, még nincs a gépben, meglátjuk, hogy hogyan muzsikál.
Lg íróm is volt már egy pár, de egyáltalán nem voltam megelégedve velük, bár egy átlagfelhasználó számára elismerem, hogy elegendő. Mennyien mondják nekem hogy pedig jó az lg erre én – mert nem volt még egy optiarc-od !
Samsungom sose volt, csak a rosszat hallottam róluk, nyilatkozni nem tudok.

Hogy túl hangos-e az író vagy nem: Drága gyermekeim éppen az a jó, ha jó hangos, mert pörgeti a lemezt mint a disznó. Legalább hamar fel megy wincsire a film és lehet nézni onnan. Alapvető szabály, hogy minden videót rakjunk fel a hdd-re ne a szerencsétlen írót nyúzzúk két három óra hosszat.

1x-es 2x-es írás: Nálam sokkal nagyobb tudorok ezerszer leírták már, hogy a jó minőségű 16x-os lemezek pl: verbatim (mcc-004 és hasonló) éppen úgy vannak kitalálva a gyorsabb írásokra. 8x-os sebességgel írhatunk nyugodtan minőségi lemezekre bármit. A Firmware is ezek szerint működik, minden írási tempóhoz van rendelve egy előre megírt írási stratégia, menet. Nem véletlen hogy egy 16x-os verbatimra már nem tudunk 1-2x-esen írni… Egy Dzsunka lemezre meg nem tudunk 8x-osnál gyorsabban.

Crc hiba: Tapasztalatom szerint, de ez is le volt már írva egy jó párszor régebben, a crc hibák 90 %-a memória tuningra vezethető vissza. Ha több crc fordul elő akkor nézzük meg a memóriát. Jók, nem tuningoltak? A túl nagy memória tuning írásnál mutatkozik először nem pedig pl. játéknál. Köze nincsen ahhoz, hogy egy lemezt 4x-esen vagy 8x-osan írtunk meg. A 12x-esnél nagyobb írási tempót viszont lehetőség szerint kerüljük. (nem a lemez miatt)

A slaci007 által linkelt képek megértésére ajánlom ppéter régebbi írásait és a burn.hu –t.

(#9728) Jugar


Jugar
tag

A DVD-R lemezeken ez szerpel, és ez nem véletlen: 1-16x. Tehát 1x, 2x, 4x, 8x, és 16x-osan lehetne írni őket, igény szerint, de az írónál 4x-es a lekisebb sebesség. Több szoftverrel megnéztem, de hiába írja ki, hogy írni fogja 2x-es sebességgel, akkor is felmegy 4x-esre írásnál. Igen vannak írok, amik ugyan ezeket a lemezeket (DVD-R) 2x-es sebességgel simán tudják írni. Az enyémen nem jön össze sehogy sem. MIÉRT?
Itt az adatok lemezbe jól beleégetéséről van szó, és nem csak felszinesen az átfutásáról hogy a hibákat nőveljem. Fogalmam sincs hogy kell tesztelni az írót, hogy megbízhassam a 4x-es és 8x-os írásban is. Mindig 2x-esen írtam, soha nem volt bajom vele, de amióta olyan írokkal találkozok, amik csak min. 4x-es sebességgel írnak, nem vagyok megnyugodva.

(#9729) IRON STORM válasza Jugar (#9728) üzenetére


IRON STORM
őstag

Pedig a mai írókkal nem fogsz lassabban írni 4x sebességnél. Azért nem mert a firmware-ben nincs 2x írási stratégia a lemezekhez.
Nyugodtan megbízhatsz a gyorsabb írásban is, ajánlott 6x, 8x sebességgel pörkölni, jobb minőséget kapsz mint 4x sebességnél.

Csak a TDi!

(#9730) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni új DVD író vásárlásban. Az igényem "csak" annyi lenne, hogy a lehető legjobb minőségben írjon Verbatim (leginkább) + os lemezeket minél kevesebb PIF értékkel :DDD
SATA-s kellene. Pioneer-t érdemes leginkább vagy LiteOn-t? És melyik tipust?

Köszönöm!

(#9731) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Na beraktam a Plextor 880SA-t, de a gép 880U-nak (?) látja...Jól kezdődik...
Firmware-t se találok sehol hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#9732) more


more
tag

Sziasztok!

Milyen ata csatlakozós dvd írót ajánlotok, ha a megbízhatóság a fő szempont?
köszi

(#9733) gg72 válasza more (#9732) üzenetére


gg72
veterán

(#9734) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Slaci007 látom a képeken, hogy neked is 880U-nak látja az írót a géped. A bootolási képernyőn is az van, tehát az íróprogram sem lehet a ludas. A 880sa 1.03-as firmware nem megy rá, mivel nem talál olyan meghajtót. A 880U rámenne, de azt még nem, akarom még feltenni, hátha gari lesz.

(#9735) Jugar


Jugar
tag

Az írással kapcsolatban egy fontos dolog: Régebben mikor piacon vásárolták a filmeket az emberek, majdnem mindegyik crc hibás volt, tehát ritka volt amit nézni lehetett hiba nélkül. Aztán kiderült hogy azért, mert gyorsan írták a lemezre, hogy sokat csináljanak belőle. A mai napig írják egy-egy fórumon, hogy ha operációs rendszert írsz ki lemezre, akkor azt lassan 1x-es vagy 2x-es sebességgel ajánlják, hogy hibátlan legyen. Gondolom tapasztalták az ellenkezőjét, hogy gyorsabb írásnál utána op.rendszer feltelepítésénél, egy-egy hiba mindig akad. És ha ugyanazt az op adatot lassan írják, tökéletesen lehet hiba nélkül telepíteni. Ez a gyakorlat, ellent mond az itt elhangzottaknak. És természetesen sokan furcsállják, hogy az írom nem tud lassabban írni a 4x-esnél. Mi a véleményetek erről?

(#9736) #95590400 válasza Jugar (#9735) üzenetére


#95590400
törölt tag

És természetesen sokan furcsállják, hogy az írom nem tud lassabban írni a 4x-esnél. Mi a véleményetek erről?
hogy baromi keveset írtak dvd-t, ha még mindig olyan írójuk van, amely 4x sebesség alatt tud írni jól és biztosan. sőt, korongot is régen vásároltak.
a mai írókkal egy minőségibb 16x-os lemezt 8x-osan írni, szinte semmilyen rizikófaktort nem jelent pár éves távlatban...
naszóval, vanh aki 2010 küszöbén is képes erre a begyöpösödött hülyeségre, h 1x meg 2x írás? mivel??? mire??? minek???

[ Szerkesztve ]

(#9737) Jugar


Jugar
tag

Ez egy mai leírásban szerepel, és nap mint nap sok ilyennel találkozok:
" Ezzel a kis progival képesek vagyunk a lemezröl tükörképet késziteni majd arrol akár 10-15 percalatt visszaállítani a gépünket. Ha esetleg valami baj (vírusfertőzés) érné.

A fájlt Nero Burning ROM-al könnyedén kiírhatod gy CD-re.
(Nem ajánlom 4x-es sebességnél többel.)
1.) Majd Boot-olsz a CD-ről, s kiválasztod a normal modot.
2.) Mikor betölt akkor megjelenik a menü ahol kiválaszthatod a kivánt művelet végrehajtását."

Itt is a hangsúly a lassú íráson van(2009.11.05), hogy sikeres legyen az adat. Pedig nálam pl a cd írást 8x-os alatt nem is engedi az íróm.

Mostanában melyik a jó minőségű lemez(dvd-r) szerintetek? Az írás miatt.
Ámbár régebben nem egyszer hallottam, hogy az ez vagy az az író csak bizonyos lemezeket szeret, és arra írnak jól. Kinek erre, kinek arra, de minegyik másra volt kattanva. Ma mi a helyzet ezekkel?

(#9738) kali válasza Jugar (#9737) üzenetére


kali
legenda

maradiság! a 4x írás a cd esetében meg pláne! vonatkozzon azokra, akik még nagyon régi írót használnak, amihez nem is készül már egy ideje friss firmware!
nem viccből nem is kínálják fel az újabb szériás írók normális lemez esetében a nagyon lassú írást! és az sem véletlen, hogy mostanság (megfelelő firmware - mid párosítás esetén) általában jobb minőségű eredmények születnek 8 - 12x sebességű írásnál, mint mondjuk 4x sebesség esetén!

[ Szerkesztve ]

(#9739) kali válasza kali (#9738) üzenetére


kali
legenda

vagy esetleg a fejlődés tényleges nem követése, régen olvasott/berögződött dolgok visszhangja, régi leírások (részben) másolása...stb.

(#9740) Jugar


Jugar
tag

Ezek szerint akkor érdemesebb 6x-os vagy 8x-os sebességgel írni, mint 4x-essel? Ezt elég fontos lenne tudnom, mert nem kockáztathatok nem ronthatok egy drága op rendszer iso képfáljba történő írásánál, mert azt fogom utána telepíteni. Tehát hiba nem lehet benne semmi. Szóval nem egyszerű film írásról van szó, ami ha esetleg néhol pixeles, az se baj, nézni attól még lehet alapon.

(#9741) kali válasza Jugar (#9740) üzenetére


kali
legenda

szerintem feleslegesen túlreagálod a dolgot...
látatlanban senki sem fogja neked megmondani, hogy milyen sebességű írásnál fog jobb eredmény születni, mivel az író/firmware - lemez/mid párosítás függvénye!
én csak azt mondom, hogy a megfelelő feltételek megléte esetén egyáltalán nem biztos, hogy 4x sebességű írásnál jobb eredmény fog születni, mint például 6 - 8 - 12x sebességűnél!
írási hiba minden sebesség esetén előfordulhat, pláne mert az írási sebességen kívül még rengeteg tényező beleszólhat!
drága oprendszer? azokat a lemezeket jobb esetben nyomott - és nem írt - korongon adják!
a kiírás meg nem drága; ~ 60 ft egy jobb írható dvd lemez + némi áram...stb.
szóval ha jó íród van, megfelelő és jó minőségű írható lemezt választottál hozzá, valamint a rendszereddel is minden rendben van - stabil, nincs tuning...stb -, akkor a 4x sebességnél kicsit gyorsabb írás esetén sem lesz gond!

(#9742) #95590400


#95590400
törölt tag

esetleg írás után ellenőrzés? nemcsak az íróprogrammal, hanem biztonsági programokkal a képfile-t és az elkészült lemezt? mondjuk ugyanazon az olvasón, amin a telepítés lesz?
azt a részét megértem, h ha hibás a lemez és valaki telepít, akkor idegbaj, h végül kiugrik, a lemez szar. esetleg olvasó, kábel, stb.

(#9743) Jugar


Jugar
tag

Ez jó ötlet, de milyen biztonsági programokkal lehetne ellenőrizni a végeredményt, az író programon kívül? És ajánlatosabb verbatim lemezt használni, mint TDK-t? És honnan tudom meg vásárláskor, hogy melyik lemezt ki gyártja, honnan származik? Mert úgye ahogy olvastam, TDK-ból is több gyártó létezik.

(#9744) XIII Ramses válasza Jugar (#9743) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Vásárláskor sehonnan sem tudod meg, hogy mit vásároltál. Én a beszállítómtól mindíg ugyanazt a jó minőségű lemezt kapom, bár csak verbatimot, és néha tdk-t veszek. 5-6 évvel ezelőtt egy verbatim lemezért még kb 850 - 1000 ft-ot fizettem. Egy gyenge minőségű traxdatáért vagy aritáért (emlékeztek még rá, brutálisan rossz volt) 525-öt. A különbség tehát minimum 300 ft. Ma egy verbatimot 55-60 ft-ért meg lehet venni egy gyenge maxellt meg 40 ért. A különbség már csak 20 ft. ezért sem értem az embereket, amikor pl a maxell-t választják ami poháralátétnek sem jó nemhogy irásra.
Pl. az Imgburn szépen kiírja a médiakódot írás előtt, lehet nézegetni... Ajánlom ppéter írását a honlapjáról mid vagy alapanyag néven. MCC-004-es vagy MCC-03rg20-as (nem összetévesztendő a CMC-vel !!!) verbatimot nyugodtan használhatunk. Régen volt belőle hamis is, de mostmár ritkán fordul elő.
Ritek f1-et meg hasonlókat viszont kerüljük, ha a felírt anyagra esetleg hónapok, évek múltán is szükségünk lenne.
Általam látott eddigi legjobb lemez a plextor 16x-os +r sorozata (az egyetlen amire felajánlja az író a 24x-es írási sebességet) YUDEN000t02-es kóddal. Ultrabrutál lemez volt. Sajnos már nem gyártják, nekem is 18 maradt már belőle...
Előfordulnak nagy ritkán made in japan Verbatimok is AZONNAL MEGVENNI MINDET ha ilyet látunk., Szintén taiyo yuden. Onnan lehet még megismerni a japán lemezeket, hogy más a henger amiben vannak, ugyanis nincs alsó pereme, és teljesen körbecsavarható, kattan amikor zár.
Szóval sokkal inkább számít a minőségi lemez, mint az írási sebesség. Felejtsd el az 1x-2x-es írásokat, használj verbatimot 8x-osan pl nec 720x-es írókkal, és az életbe se lesz gond. (megfelelő tárolás mellett)
UI: a piacos lemezek meg általában a legrosszabb lemezekre íródtak, ezért lehet crc-s nem pedig a gyors írás miatt.

(#9745) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Ja a plextor úgy néz ki mindenkinek 880U-ként jelentkezik, ami ugye a külső meghajtó neve. Állítólag ugyanaz mint a 880SA, bár a firmware mégsem ugyanaz 880SA 1.03 880U meg 1.13-nál jár (?)

(#9746) kali válasza XIII Ramses (#9744) üzenetére


kali
legenda

- vásárláskor is tud(hat)od, hogy milyen médiakódos a lemez, ha megfelelő helyen veszed!
- mostanság sajnos már az általad említett két verbatim mid mellett is kifogható gyengébb minőség (főként kínai lemezek esetében!)
- a ritek (f1) sem annyira rossz mid, csak tudni kell, hogy melyik korong párosítással vehető meg, és melyik író/firmware mellett írható meg normálisan!
- nagyon sok princo, traxdata, ridata, ritek, arita...stb lemezem van, ami 5 - 6 év után még mindig tökéletesen olvasható (még a 2003 környékén 450 ft-ért beszerezhető rózsaszínű arita is, pedig az aztán mindennek az alja volt...), ellentétben néhány verbatim és tdk lemezzel, tehát így kategórikusan nem jelenthető ki amit te írtál, több összetevő függvénye a dolog!
az írásod többi részére jobbára bólogatok. a taiyo yuden médiakódos lemezek többsége nagyon jó, sőt...

(#9747) XIII Ramses válasza kali (#9746) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Ez mind ok, én csak arra próbáltam rávilágítani egyszerűen egy mezei user számára, hogy inkább egy verbatim 60ért mint egy maxell 40ért. Kinai verbatimot még hál istennek nem láttam. Én viszont egyik aritát sem tudom olvasni, Érdekes, hogy a 4x-es traxdaták még mindíg mennek.

(#9748) slaci007 válasza XIII Ramses (#9734) üzenetére


slaci007
senior tag

Az enyémen 1.06-os a firmware,szeptemberi gyártású.

Tungsram 1896-2022

(#9749) XIII Ramses válasza slaci007 (#9748) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Az enyémen is ugyanaz, de a 880SA-ra a legújabb firmware is csak 1.03-as. A 880U-hoz van az 1.06-os, ami a tiéden is van, és ahhoz már a legújabb 1.12-es

880U firmware
http://www.plextoramericas.com/index.php/download?task=viewcategory&catid=94

880SA firmware
http://www.plextoramericas.com/index.php/download?task=viewcategory&catid=79

(#9750) #95590400 válasza Jugar (#9743) üzenetére


#95590400
törölt tag

én régebben w cdcheck-et szoktam használni. ma már nem vagyok annyira paranoiás. :DDD
iso file bemountol, compare/összehasonlításnál forrás/source-nak megad. http://www.letoltokozpont.hu/letoltes_programok_reszletes.php?a=344&k=39
de a total commanderben is van olyan opció, h állományok összehasonlítása.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.