Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20926) E2E4


E2E4
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a tanácsotokat az alábbiakkal kapcsolatban:

Évekig használtam hibátlanul egy Pioneer DVD-RW DVR-109 1.58 (IDE) írót, azonban elkövettem azt a hibát, hogy majdnem egyhuzamban (pár nap alatt) begrabbeltem kb. 300 CD-t, ami után már nem tudtam olyan CD-t írni, ami olvasható is. (Érdekesség, hogy CD-RW-t és DVD-R-t azóta is hibátlanul írok vele.)
Úgy érzem, ez az író többé már nem lesz képes jól megírni egy CD-t.
Szerintetek?

Szereztem egy addig jól működő Pioneer DVD-RW DVR-111D 1.23 (IDE) írót, de sajnos valamiéért egyetlen lemezt sem tud beolvasni: kb. 2 másodpercenként felvillant az állapotjelző LED, és ennyi. :F (Az alaplapon egyetlen IDE csatlakozó van, azon található ez az író slave állásban, a másik a master.)
Próbáltam tisztítani a fejet fültisztító vattára fújt ablaktisztítóval, de nem jártam sikerrel.
Ennek az írónak is "lőttek", ugye?

Úgy néz ki, hogy egy új CD/DCD író beszerzése elkerülhetetlenné vált.

Felhasználás szándéka:
1. Autó CD lejátszóba: leginkbb mp3-at tartalmazó CD-k írása
2. Asztali DVD lejátszóhoz: avi / DVD filmeket tartalmazó DVD-k írása
3. PC-n használt adatok, szoftverek, operációs rendszerek tárolása DVD-n.

Lejátszók:
1. CD/mp3/wma lejátszó autóban: Panasonic CQ-C1301N
2. Asztali DVD lejátszó: Orion DCD 5000HC

Használt médiák:
- Philips CD-R 52x
- Verbatim DataLifePlus CD-RW 32x
- Maxell DVD-R 1x - 16x
- TDK DVD-RW 2x / 4x

Eddig újraírható CD-t és DVD-t 2x, nem újraírható DVD-t 4x-es sebességekkel írtam, és a végeredmény szinte 100%-ban tökéletes volt.

A topikban rákerestem a „2x sebesség” szavakra, és meglepődve olvastam azt, hogy bátran bízzunk az újabb CD/DVD írok magasabb írási sebességeiben, mivel az írás már magasabb sebességre van optimalizálva. Eddigi ismereteim és tapasztalataim nem ezt igazolják, - Költői kérdés: Az egyre olcsóbb CD/DVD írók optikája / mechanikája / vezérlése egyre jobb lenne? - de szívesen haladok a korral, ha azt a felhasználási tapasztalatok valóban visszaigazolják.

Milyen (új) CD/DVD írót ajánlotok a fent részletezett felhasználási szándék megvalósításához?

Válaszaitokat köszönettel várom.

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.