Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18381) kicsirigó7 válasza Ottó58 (#18377) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ugyanazt az anyagot (DVD-t) írtam ImgBurn-ben +-os verbára, a Samsung 224B max.2,5szeres sebességig ment fel annak ellenére, hogy 6x-os írást állítottam, az 5280 ugyanezt végig 6x-os sebességen írta.

Az alaplapomon 8 SATA van 4író 2vinyó 1SSD és még +1hely.

Próbáltad már a Samut más Sata csatlakozóra (vezérlőre) tenni?
Mert az új alaplapoknál több Sata vezérlő chipset van, rendszerint kettő.
És hát, míg HDD-t mindkettő tudja tökéletesen kezelni. Az ODD-ket csak az egyik. ;)

Samsung íróknál különösen megfigyelhető, hogy ha gyengébb minőségnek ítélik meg az ép írott lemezt, mint azt a MID szerint elvárható. Akkor csökkentik az írási sebességet.
Ez általában úgy történik hogy a beállított írási tempóval a (4-6-8-12-18-20x) stratégia szerint megkezdik a pörkölést. Közben a időről időre visszaellenőriznek. Ha a visszaellenőrzés során gyengébb írásminőséget érzékelnek, először növelik a lézererőt. Ha ez sem segít, akkor visszavesznek a tempóból.

Nálam többször előfordult hogy beállított 8x stratégia szerint a lemez feléig kétharmadáig pörkölte a korongot. Onnantól kezdve viszont visszavett 6x tempóra. Szélsőséges esetben 4x írási stratégiára váltott.
A minőség ellenőrzés során, mindegyik visszaváltás előtt magas PIE / PIF gócok voltak.
Nagyon hasonló visszaellenőrzést és stratégia váltást még az eredeti Pioneer írói csinálnak.
(Ha jól tudom a Plextor és a Liteon írók tudnak ilyet.)

Az LG és a Sony NEC Optiarc írói kevésbé foglalkoznak a lemez írásminőségével a pörkölés közben.
Rendszerint a beállított sebesség szerinti stratégiával végigpörkölik a lemezt. Nagyjából csak a lézererő növelésével kompenzálnak pörkölés közben.

A másik dolog hogy DVD írókat nem csak egy DVD middel kellene összehasonlítani.
Mert nem minden midet szeret minden DVD író.
Nálam az összehasonlítás kb 8-10 különböző middel történik. Így reálisabb képet kapok az írók valós teljesítményéről. Konkrétan, melyik íróval milyen mideket pörköljek.

Szk:
Samsung írók gyermekbetegsége a tálcabeakadás, vagy ép a tálca ki be tolás.
Egy szíjcserével, tálca sínrészének vagy ép az író belső tisztításával nagyrészt orvosolható.
Pioneer 216 íróból én is fogtam ki hibást, amely csak DVD-R lemezt írt tökéletesen. +R lemezekkel gondjai voltak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.