Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) 07Tilla válasza Mandarinn (#5500) üzenetére


07Tilla
csendes tag

Na akkor meg most már tényleg látom hogy nekem a HD nem való. Én jobb szeretem az egyszerűbb dolgokat. HD szép és jó meg minden, viszont nem csak hogy költséges, még kínlódnék is vele. Én a családi felvételeket nyomtatható DVD-re írom, ami egyszerűbb, és 2 órányi ráfér, és még anyámék is meg tudják nézni ha odaadom nekik. :K

Viszont ha SD kamera, akkor mindegy ha egyenlőre használom tovább a szalagos Sony-mat, hiszen ugyan az majdnem mint az SD, csak nem kártyára vesz fel, hanem szalagra.

(#5502) Mandarinn válasza 07Tilla (#5501) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Vagy esetleg érdemes kipróbálni valahogy egy SD Sonyt akár Saturnban akár Sony boltban. Utána otthon ki tudod elemezni a videókat amit felvettél, hogy jobb-e egyáltalán mint ami most van.

(#5503) tasp válasza Mandarinn (#5502) üzenetére


tasp
tag

SD-ből talán ez a 4,ami már tűrhető és kártyás:

sony dcr-sx33e
panasonic sdr-s26
canon fs306
jvc gz ms-120

(#5504) sanya_67


sanya_67
tag

Barátomnak lenne egy Panasonic NV-GS90 minidv kamerája eladó!!!
Éppen kettő éves múlt. Ha vakit érdekel kérem írjon mélt.

(#5505) 07Tilla válasza Mandarinn (#5481) üzenetére


07Tilla
csendes tag

És mi van akkor, ha valaki lecseréli a CRT tévéjét egy LCD tévére? Hiszen lehet hogy pár év múlva, már csak azok lesznek forgalomban. Akkor a szalagos vagy Sd kamerával felvett videók siralmasak lesznek, a HD videót meg nem lehet DVD lejátszón nézni. Tiszta káosz...

(#5506) Mandarinn válasza 07Tilla (#5505) üzenetére


Mandarinn
senior tag

De ha már majd évek múlva LCD TV-d lesz akkor már nem lesz nagy dolog egy ilyen USB-s HD lejátszót venni mellé. Most egy olyan kb 20.000Ft pár év múlva szerintem 10 pénzért hozzád vágják.

Szóval az én tippem az lenne , hogy SD kamerára neked (mivel van egy teljesen jó kamerád amivel semmi baj nincs) fölösleges költeni. Inkább várj 1-2 évet addigra még olcsóbbak lesznek a HD kamerák meg a körítés is.

[ Szerkesztve ]

(#5507) 07Tilla válasza Mandarinn (#5506) üzenetére


07Tilla
csendes tag

Ez igaz. Még azt mindig nem értem, hogy a HD videókat min tárolják? Mert a szalagos videót átkonvertálom pc-n és kiírom dvd-re. És a HD??

(#5508) Mandarinn válasza 07Tilla (#5507) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Szerintem a legolcsóbb megoldás ha vinyón tárolod. Vagy vehetsz BluRay írót ami ugye a DVD utódja. 25-50GB fér egy lemezre.

(#5509) doktor úr


doktor úr
tag

Számoljunk: egy órányi DV anyag kb. 12 GB. Egy 1 TB-os külső vinyó legyen mondjuk 24 ezer Ft, kb. 80 óra felvétel tárolható rajta. Így kb. 300 Ft-ba kerül egy órányi DV anyag tárolása. Egy 60 perces miniDV kazetta kb. 600 Ft, tehát a winchesteres tárolás simán megéri (bár hosszú távon a szalag biztonságosabb archiválási módszer). AVCHD esetén nem ilyen egyszerű a dolog, hiszen nincs szalagon az anyag, itt a HDD az elérhető legjobb alternatíva - szerintem. Ráadásul fajlagosan még olcsóbban jöhet ki (pl. a most nálam lévő kamera felvételére kb. 200 Ft/óra).

(#5510) 07Tilla


07Tilla
csendes tag

Én DVD lemezeken tárolom. Szalagon azért nem, mert tapasztaltam hogy más típusú kamera nem játssza le a felvett anyagot, csak az amelyikkel felvettem. Tesóm Panasonic-ja, sőt haverom Sony-ja se játssza le az én Sony-mal felvett anyagot. És ha gallyra megy a kamera, akkor baszhatom az összes, sok éves családi felvételeket.
Átjátszom számítógépre, vágom a felesleges részeket, menüt szerkesztek és kiírom DVD-re. Így készíthetek másolatot is a családnak.

Mint már említettem, tökéletesen működik a kamera, de már 7 éves, és egyszer két évvel ezelőtt cserben hagyott a mechanikája, ami 12 ezresembe került. Már akkor gondolkoztam hogy inkább azt a pénzt egy új kamerába fektetem, de ott volt a sok kazettán levő anyag, amit csak úgy tudtam átírni DVD-re, hogy megjavíttattam a kamerát.

És mivel már ennyi idős, ki tudja mikor adja meg magát ismét. Ezért gondolkozom egy újban. Mert ha ez ismét elromlik, akkor megint rá kell áldoznom a pénzt, hogy a szalagokon levő anyagok, ne vesszenek kárba. Erre pedig nem akarok megint annyi pénzt kiadni. Inkább a meglévő anyagot kiírom DVD-re és eladom még ha sokat nem is adnak érte, de inkább kapjak érte valamennyit amit belepótolhatok egy új kamerába, mint ismét egyszer javításra kelljen költenem tízeseket.

HD bizti fasza meg minden, de ahogy olvasgatlak titeket, szerintem nekem SD való ha szerkesztgetni akarom videókat.

(#5511) Mandarinn válasza doktor úr (#5509) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Meg hát 1 Terrás vinyót 24 helyett már 17-ért is tudsz venni.

(#5512) tasp válasza tasp (#5503) üzenetére


tasp
tag

ha választani kellene melyiket?
sony dcr-sx33e
panasonic sdr-s26
canon fs306
jvc gz ms-120

a JVC/Panasonic az ára miatt vonzóbb :U

(#5513) Mandarinn válasza tasp (#5512) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Hát én már csak az optikai képstabi miatt is a Panát választanám.
Bár a JVC-nek nagyobb a CCD-je. Hát nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#5514) 07Tilla


07Tilla
csendes tag

Úgy tudom, a Sony kevesebb fénynél is jó képet csinál. 0,3 lux

(#5515) 07Tilla


07Tilla
csendes tag

Vagyis Sony 3 lux. Az én Sony-mal félhomájban is jől lehet filmezni. Éjszakai módot sose használom.
Panasonic 6 lux.

JVC-ét nem találtam.

Most 100Hz-es JVC Tv-m van és meg se közelíti a régebbi 100 Hz-es Sony Tv-m képét.
Hogy ha ebből következtetek a JVC és Sony minőségére, akkor a Sony szimpatikusabb.

(#5516) tasp válasza Mandarinn (#5513) üzenetére


tasp
tag

igen, eddig a pana a befutó... de nehéz dönteni, mert mind a négy szinte hasonló ár/érték/típus -sal rendelkezik...

(#5517) ferpetee


ferpetee
csendes tag

Találtam kettő kártyát, a nevük ugyanaz: Sandisk Ultra II SDHC de másképp néznek ki. A kinézeten kívül is lehet valami különbség köztük?

(#5518) Mandarinn válasza ferpetee (#5517) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Talán az lehet a különbség, hogy az egyik Magyar/Európai kiadás a másik lehet, hogy amerikai vagy valami más. Szerintem az Extémes lehet a hazai igazi.

(#5519) karakal


karakal
csendes tag

Sziasztok.
Kinéztem egy JVC Everio GZ-HM400 kamerát, és érdeklődnék van-e valakinek valamilyen tapasztalata, vagy véleménye ezzel a kamerával kapcsolatban. Előre is köszi.

(#5520) Mandarinn válasza karakal (#5519) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Annyi véleményem van vele kapcsolatban, hogy egyszer láttam talán valamelyik Saturnban és ........ gyönyörű :K
Meg szép nagy érzékelő van benne.

Esetleg még érdemes megnézni az Panasonic 700-as szériáját ebben az árkategóriában :K

[ Szerkesztve ]

(#5521) karakal


karakal
csendes tag

Beszéltem a Jvc Magyarországgal ma telefonon. Kérdeztem mit változtattak az új modellen. azt mondták a képstabilizátort cserélték (ami azt sejteti volt valami gond vele). Továbbá a fényérzékenysége 6-7 lux körül van. Ez a gyakorlatban mit jelent? Beltéri felvételeknél már okozhat problémát? Vagy csak egész sötétben?

(#5522) Mandarinn válasza karakal (#5521) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Nézegetted már a camcorderinfo.com-ot? Van teszt róla. Ahogy néztem elég zajos alacsony fénynél. Az talán nem az erőssége.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5523) Mandarinn válasza Mandarinn (#5522) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Összehasonlításnak itt van a Panasonic TM700 kevés fénynél.
[link]

(#5524) karakal


karakal
csendes tag

Hát hiába szép nagy érzékelő és optika, hiába a csábító memória kártya. Kevés fénynél elég kiábrándító. A Pana meg 70 ezerrel hosszabb. Hát ebből megint csak várakozás lesz hátha kicsit lejjebb kúszik az ára

(#5525) Mandarinn válasza karakal (#5524) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Esetleg Canon S100? Sony CX350?

[ Szerkesztve ]

(#5526) karakal


karakal
csendes tag

Az S100-at néztem 219-ért de ebbe még kell valami adathordozó ami legalább 10-20 e még.
Most néztem a Szakura oldalán a Canon HF S10 225e vagy a JVC GZ HM1 225e vagy Pana HDC TM300 198e pénzért. Ennek a JVC.nek az érzékenysége is jó

(#5527) Mandarinn válasza karakal (#5526) üzenetére


Mandarinn
senior tag

más helyen 300 az a JVC HM1
Ez hogy, miért ennyi? :F

(#5528) karakal


karakal
csendes tag

http://www.szakura-pc-japan.hu/index.php?hely=reszletek&termek_azon=388&kat_azon=&tipus=
Japánból hozza egy cég. Még nem rendeltem de nézegetem őket már egy éve

(#5529) Mandarinn válasza karakal (#5528) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Hmm.... hát így elég jó vételnek tűnik. Kár hogy nincs ott a Camcorderinfon teszt róla.

(#5530) sanya_67


sanya_67
tag

Ha tehetném én is a Panasonic 700-as sorozatából választanék, de már az előző 300-as sorozat is jó szerepelt a teszteken.
Viszont pénzem ennyi nincs ezért az SD60 ill. a TM60 közül fogok választani.
Előbbi 115, másik egy 20-assal több, ennyiért viszont több mint 16gb memót kapok és kártyaolvasóval előbb (és nem használva a kamerát) le tudom húzni az anyagot...

Szól valami a TM60 mellett, az SD60 ellenében??? Valaki vett már ilyen kamerát?

[ Szerkesztve ]

(#5531) vikcsi válasza tasp (#5512) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Kb ezekből a canont meg a jvc-t választottam ki anno, de közbejött egy kisebb hd kamera relatíve olcsón...

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#5532) Mandarinn válasza sanya_67 (#5530) üzenetére


Mandarinn
senior tag

20-23.000 Forintból már 32GB-os SDHC-t lehet kapni. Szóval szerintem nem éri meg a TM.
Habár most látom, hogy csak 10 pénz a különbség a kettő közt, nem annyi amit írtál. Tehát ízlés dolga.

[ Szerkesztve ]

(#5533) ferpetee válasza vikcsi (#5531) üzenetére


ferpetee
csendes tag

Panasonic SDR-S50 -en gondolkodom, ma el is mentem pár üzletbe, hogy élőben is lássam, de sehol nem volt. Használt valaki ilyent? Sokkal másabb mint az SDR-S26?
Nem tudok dönteni a Panasonic SDR-S50 és a JVC Everio GZ-MS120 között. Tetszik mind a kettő. Kb. 10e több a Pana. érhet annyit a képstabi meg a 3 év gari? Kevesebb fényben sokkal vacakabb képet csinál mint a JVC?

(#5534) sanya_67 válasza Mandarinn (#5532) üzenetére


sanya_67
tag

Edigitálban venném mert oda van ajándékutalványom. Ott az SD60 115 a TM60 135.

Egyébként megnéztem pár tesztet és mindig jobb volt a Sony videókamerában, de a 60-a szária simán lekörözi a Sony CX115/350-et, legalábbis képileg és kevés fényben.

(#5535) tasp válasza ferpetee (#5533) üzenetére


tasp
tag

mivel jobb az s50-es pana a s26-osnál?
szélesebb látószög + jobb(ki nem használt) digitális zoom amit én látok ..

(#5537) doktor úr válasza karakal (#5519) üzenetére


doktor úr
tag

Nekünk van 2db ilyen kameránk is :) Canonhoz és Sonyhoz vagyok szokva, így nehezen áll a a kezemre, felvételeket még nem is nagyon készítettem vele. Ha konkrétan kíváncsi vagy valamire, megnézem neked rajta.

(#5538) Mandarinn válasza doktor úr (#5537) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Hát ha esetleg pár szabadtéri felvételt meg tudnál osztani velünk tőle annak én személy szerint nagyon örülnék :K

(#5539) ferpetee


ferpetee
csendes tag

JVC Everio GZ-MS110 használatijában az van írva, hogy class 4 or higher kártyát rakhatok bele. Mennyit számít, hogy class 4 vagy 6 -ot teszek bele? Lesz valami gyorsabb a class 6 -os kártyától? Van valami márka amit a JVC-k jobban szeretnek?

(#5540) sanya_67


sanya_67
tag

Azt tudjátok, hogy a JVC nyáron kivonul Magyarországról!!! Akamera nem igényli a gyorsabb kártyát, de letöltésnél, kártyaolvasóval időt nyerhetsz.

(#5541) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok Urak!
Szeretnék egy kamerát, ami memóriakártyás, és családi videózásokra használnám, tökéletesen kezdő szinten.
Szeretem, ha érzem a kezembevételnél azt, hogy jól meg van építve.
Nem tudom, hogy akarok-e HD-t. :F Akarok?
Kb. 150e körül szánnék a dologra, és nem akarok túl kicsit cuccot.
Ha tudnátok nekem ajánlani gépet, akkor nagyon megköszönném!

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#5542) Palika71 válasza Palika71 (#5541) üzenetére


Palika71
őstag

Ja, és legyen benne korrekt kézremegés elleni védelem, mert nálam az súlyosan jelentkezik. :B

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#5543) Mandarinn válasza Palika71 (#5542) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Hát szerintem a mai memóriakártyás kamerák mind picik. Főleg az alsó-középkategória.
Nekem a Panasonic SD60 nagyon tetszik, bár ez csak 110.000 körül van. Szerintem azon a szinten van mint a konkurencia 140-150 ezres gépei. De sajnos elég kicsi, viszont elég jó a képstabilizátor. Van benne optikai meg elektronikus is.

(#5544) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok.
Toshiba Camileo h-30 vagy x100-ról mi a véleményetek? Melyik éri meg jobban az árát?

[ Szerkesztve ]

(#5545) Palika71 válasza Mandarinn (#5543) üzenetére


Palika71
őstag

Gondoltam még erre:
HDC-HS100
Ebben már van egy kellemes méretű HDD is, na meg a CCD is jóval komolyabbnak tűnik.
Szerinted?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#5546) Mandarinn válasza Palika71 (#5545) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Hát ez egy régebbi típusnak tűnik és én úgy láttam, hogy 1/6-os érzkelő van benne az meg kisebb mint az 1/4. De az igaz, hogy 3CCD-s.

(#5547) Mandarinn válasza hdcsaba87 (#5544) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Hát ezekkel az a baj, hogy gagyi érzékelő van bennük és nagyon szenvednek a "Rolling shutter" nevű problémától ami az olcsó CMOS-oknál tapasztalható. Ettől úgymond hullámzik a kép ha kicsit remeg a kamera vagy ha gyorsabban mozgatod mivel az adatot nem egybe olvassa ki az érzékelőből hanem soronként egymás után és ezért a tetejét a képnek előbb olvassa ki az alját csak később.

De lehet, hogy ez Téged nem zavar annyira. youtube-on nézz felvételeket Toshiba kameráktól. És ha nem zavar ez téged akkor folytathatjuk :)

(#5548) Mandarinn válasza Palika71 (#5545) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Esetleg Canon HF200?

(#5549) hdcsaba87 válasza Mandarinn (#5547) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

Annyira nem zavar, mert ennél többet nem nagyon szeretnék költeni rá.
Ha meg azt mondjátok, hogy csak dísznek jó akkor inkább nem veszek semmit.
Láttam, hogy sötétebb fényhiányosabb helyen beszemcsésedik a kép, de ennyi pénzért elviselem.
De viszont természetes fényben szép videokat csinált. Ezért is tetszett meg.
Youtubon, ha kinagyítom a videokat akkor nem lesznek tű élesek, de ez gondolom a youtub hibája.
Igazándibol kerékpáros túrázásokra kellene, meg fényképeket szeretnék vele csinálni.
Eddig 5megapixeles telefonnal csináltam, de azért remélem, hogy ennek a kamerának jobb objektíve van.
Esetleg tud valaki olyan fényképet mutatni amit hasonló kaliberű kamerával készített?

(#5550) Mandarinn válasza hdcsaba87 (#5549) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Azért ezektől se várj csodát fotó szempontból. Bár gondolom a telefontól jobb lesz.
Viszont ha már ez az árkategória akkor én tuti ezt venném.
Vagy a CG20 59.000

Vagy bármi Sanyo ami megtetszik. Szerintem sokkal jobbak mint a Toshiba.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.