Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) kenand válasza kristof123 (#2650) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem, ha nincs a németben olaszban is szokott lenni

#2649) spgabor
912 is kompromisszumosabb, mint a 905x, de CoreEleccel már használható alternatív oprendszerrel is.
Belink egy kicsit jobb gyártó, de azért nem Minix...

[ Szerkesztve ]

(#2652) gyuri81 válasza spgabor (#2649) üzenetére


gyuri81
veterán

Beelink GT1 Ultimate S912-es CPU-val. Szerintetek megéri az árát?

Na ez érdekelne engem is...nézegetem, hogy mit is kellene venni. Eddig a Xiaomi Mi Box 3 volt a befutó, de lehet, hogy a Beelink jobb.

Kinek van róla tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#2653) blakey válasza spgabor (#2649) üzenetére


blakey
titán

Vigyázni kell vele, sok belőle a kamu "fake" RAM-os valamint CE alatt mókolni kell a távval ahhoz, hogy működjön.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2654) gyuri81 válasza blakey (#2653) üzenetére


gyuri81
veterán

Honnan lehet tudni melyik a nem kamu?

(#2655) blakey válasza gyuri81 (#2654) üzenetére


blakey
titán

Nem lehet tudni csak ha megvetted és otthon kipróbálod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2656) spgabor válasza blakey (#2655) üzenetére


spgabor
aktív tag

Na ezzel most kicsit elvetted a kedvem, mert ez tényleg ngyon szimpatikus.

(#2651) kenand:
Azért gondolkodom inkább a 912-ben, mert árban nem sok különbség van köztük, viszont Androidra játszani és a hosszú távú használat miatt az erősebb hardver szimpatikusabb. Viszont filmezni mindenképpen CoreEleckel fogok.
Megnézem a Minix NEO U9-H-et is, de az legalább a duplája ennek. Annyit viszont nem szeretnék rááldozni, annak ellenére, hogy az is nagyon jónak tűnik.

(#2657) kenand válasza spgabor (#2656) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nekem nincs 912 így nincs személyes tapasztalatom, de ha amellett döntötté az amlogicos topikban kérdezz rá melyik 912-es box a legmegbízhatóbb most.

(#2658) spgabor válasza kenand (#2657) üzenetére


spgabor
aktív tag

Másik fórumon az X92-őt ajánlották, annyi indokkal, hogy nincs vele gond.
Néztem róla tesztvideót, elég jónak tűnik. Az eddig olvasottak alapján 2016-os modell, tehát nem mai darab, de stabilabb és megbízhatóbb néhány 2018-as szériánál. Jelenleg ezt látom befutónak, 3G RAM 32GB ROM társaságában 90$ körüli ára karcos a felső keret határával, amennyit költeni szántam rá. De ha jó, akkor nem problémázom ezen.
Valakinek van vele még tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#2659) blakey válasza spgabor (#2658) üzenetére


blakey
titán

CoreELEC-kel jó, de azzal szinte bármelyik S912-es jó, ha jó Android kell akkor nem ez a te készüléked.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2660) Necronom válasza spgabor (#2658) üzenetére


Necronom
senior tag

(#2576)
Hozza ez is (#2581)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2661) spgabor válasza blakey (#2659) üzenetére


spgabor
aktív tag

Engem a hatos Android zavart kicsit, de láttam valahol hetessel. Amúgy szerinted miért nem a legjobb Android ez? Abból melyiket érdemes arra, amire nekem kell?

(#2662) blakey válasza spgabor (#2661) üzenetére


blakey
titán

Ha fontos számodra az Android és/vagy hajlandó leszel mókolni akkor nyugodtan bevállalhatod, szerintem már átjött neked, hogy ha Androidot szeretnél használni akkor foglalkozni kell vele, főleg az olcsó boxokon, különben csalódás lesz. CoreELEC-hez meg teljesen jó. El kell döntened, hogy mi a fontos számodra és aszerint kell választani, ha Android is meg CoreELEC is akkor bizony olyan boxot kell keresni ahol az Android normális szintre hozható ha már alapból nem az. Olvasni olyan boxokról is ahol a droid csapnivaló, pocsék és nem is javíthtó. 6-os dfroid ne aggasszon, utolsó használható rendszer médialejátszás szempontjából, az újabbak már törődést igényelnek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2663) joker.com


joker.com
csendes tag

Sziasztok, a kérdés a többiekéhez hasonló. NAS-ról szeretnék főleg streamelni helyi hálózaton. Nem baj, ha lehet rá alkalmanként usb-n hdd-t vagy pendrive-t csatolni, ezen kívül youtube, meg talán egy kis játék, bár kinőttem már a gamer korszakot.. Az air mouse mozgat, de lehet csak mert nincs még ilyenem.. :) Nem vagyok egy hacker típus, nem szeretnék birkózni, hogy jól működjön a vas. A lényeg, hogy legyen megbízható, lehet neves gyártó terméke is, árban a lélektani határ olyan 50-60e. Ennyiért látni már apple tv-t is, de mindenünk androidos, ez nem tudom mennyire lehet akadálya bárminek.
A választékban el vagyok veszve, ill. nem tudom mik azok a funkciók amik esetleg még megfognának és szívesen fizetnék érte. Kérlek konkrét típusokat írjatok. köszi

(#2664) Asdaniel


Asdaniel
újonc

Hali mindenki!

Olyan tv okosítót keresek mely tudja a cast funkciót, támogatja legalább az 5.1-et, 5ghz-n is tud működni és egyszerű wifit váltani (eddig a Chromecast ultra a befutó, de annál meg nem tetszik hogy resetelni kell egy wifi váltáshoz..) :) Ja és árban nem haladja meg a 30eFt körüli összeget.

[ Szerkesztve ]

(#2665) spgabor válasza blakey (#2662) üzenetére


spgabor
aktív tag

A lejátszás része nem nagyon érdekel az Androidnak, mivel azt Coreelec-kel fogom használni. Android a jétékoknak, netezéshet és Youtube-hoz kell. Meg amit még esetleg ki lehet hozni belőle a lejátszáson kívül, viszont most nem jut eszembe. Ezért szeretnék minél újabbat, mert nem a lejátszó képesség a szempont.
Ebben az esetben is szokás rajta mókolni, vagy ilyenkor mindegy milyen?

[ Szerkesztve ]

(#2666) kenand válasza spgabor (#2665) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha video lejátszáshoz nem kell, akkor lehet újabb is az android.

(#2667) ORCA58 válasza spgabor (#2665) üzenetére


ORCA58
addikt

De jó mikor az ember bizonytalan. Milyen jó lenn ha ki lehetne próbálni néhányat, mindjárt jobban tudná az ember melyik felel meg az igényeink. Én is már pár hete vajúdok rajta.

(#2668) spgabor válasza ORCA58 (#2667) üzenetére


spgabor
aktív tag

Igen, elég nehéz. Mindig találok valami jó gépet, de tuti, hogy egy-két órán belül olvasok róla olyat, ami elbizonytalanít. Nem akarom elkapkodni, úgyis most jönnek a karácsonyi leárazások, meg a fekete péntek. Valósznűleg bármelyiket rendelem elképzelhető, hogy találok akcióat valahol.

(#2666) kenand: Akkor megpróbálok olyat keresni, ami legalább hetes Androidos. De ez az utóbbi a legszimpatikusabb most, így azt is megnézem, hogy nincs-e hozzá friss Android.

(#2669) spgabor


spgabor
aktív tag

Egy új dolog felmerült bennem. DDR3 vs DDR4. Van érezhető külömbség a kettő között azonos memória mennyiség esetén és azonos hardveren? Ezt elsősorban azoktól kérdezem, akiknél több gép is megfordult már.

[ Szerkesztve ]

(#2670) kenand válasza spgabor (#2669) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szerintem teljesen lényegtelen. Ezek a gépek még egy DDR2-es sebességét sem használnák ki...

(#2671) spgabor válasza kenand (#2670) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszi, akkor még mindig az X92 a befutó a régebbi droid ellenére. Van melette egy plusz pont, a sok USB hely. Mivel dugnék bele bill/egér vevőt, meg egy game padot és akkor maradna egy üres hely, ha kell valamire. Tudom, ez megint nagyon kényelmi megoldás, de már csak ilyen vagyok. :D
Viszont olvasgattam Android frissítést ezen a vason, de elég kockázatos. Orosz fórumokon böngészve jó páran megszívták.
Illetve egyet találtam, mi Androidban jobb, ez a Tanix TX92, de már nézem az USB portok számát, amiben ahogy látom az X92 verhetetlen.

(#2672) kenand válasza spgabor (#2671) üzenetére


kenand
Topikgazda

Andrid frissítés általában felejtős, kínaiak nem nagyon adnak ki újabbat (Tanix sem iparkodik)
Tény vannak hamisítványok, azokkal még nehezebb, ott nem is lehet tudni melyik FW jó rá egyáltalán

(#2673) spgabor válasza kenand (#2672) üzenetére


spgabor
aktív tag

Szerinted ez mennyire megbízható forrás? Mert itt ír Android 7-et.
Ez a hamisítás elég gáz. Szerintem meg sem lehet állapítani, hogy melyik eredeti és melyik nem. Néhol odaírják, hogy original, de azt bárki beleírhatja a hirdetésbe.

(#2674) kenand válasza spgabor (#2673) üzenetére


kenand
Topikgazda

VOntar Official store. Általában az Official Store megbízható az Alin

(#2675) ORCA58


ORCA58
addikt

Több videó is van már az X96 MAX-ról, de teljes teszt nincs. Ebben a videóban a Youtube-on [link] 2:20 körül van a videó lejátszás bemutatás.
Hát eléggé akadozik.

[ Szerkesztve ]

(#2676) Necronom válasza ORCA58 (#2675) üzenetére


Necronom
senior tag

Hát eléggé akadozik.

Uhh, ez nagyon nem mervado :)
Elso korben egy SPMC teszt, majd az Amlogic kis app...
Es aztan nezzuk meg mit produkal

Ha valaki tudja hogyan tudnam megmutani nalam a videolejatszast, azt megkoszonom!

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2677) spgabor válasza kenand (#2674) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszi a tippet. Közben írtam egy Alis eladónak, hogy nekem ez 3/32GB-tal illetve hetes Androiddal kellene és hogy ő tényleg ezt árulja-e, mert a leírás szerint igen, de a képek alapján meg " giga rammal és hatos Androiddal van. Korrekt volt, mert elküldte a linkjét a 3/32-nek, illetve írta, hogy alapból 6-os Android, de kérésre frissíttik hetesre.
Pont azt szerettem volna itt megkérdezni, hogy vajon ennek mennyire szabd hinni. Viszont te azt ajánlottad, akitől én kérdeztem, így talán nem szivatnak le...

(#2678) kenand válasza spgabor (#2677) üzenetére


kenand
Topikgazda

Onnan nam vásároltam még de az a tapsztalatom hogy a "official store"-ok megbízhatók az alin. Vettem már Ugreen, Bluedio storeból korektek voltak.

(#2679) senki11


senki11
aktív tag

Mindenkinek köszönöm a tippeket és a segítséget a box választásával kapcsolatban. Egy x92 lett az agyalás vége (aliról). Remélem nem lesz csalódás. Nem vagyok nagy játékos, de mivel írtátok, hogy elég jól megállja a helyét ilyen téren is, már gondolkodom egy gamepadban.

(#2680) gyuri81


gyuri81
veterán

Beelink GT1 Ultimate mennyire ajánlott kategória? Elsősorban youtube és filmre kellene, játszani nem szoktam már( de kit tudja...) 20e Ft-om van ilyen cuccra! Köszönöm a válaszokat!

(#2681) kenand válasza gyuri81 (#2680) üzenetére


kenand
Topikgazda

Beelink GT1 Ultimate az a baj-korábban írták, hogy vannak hamisított darabok...így csak megbízhatóbb bolt ajánlott

(#2682) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Azt hiszem a box kérdés megoldódott. X92, mert az óta sem találtam számomra megfelelőbbet.
Lehet, kicsit OFF a következő kérdésem. Ebben az esetben bocsánatot kérek a moderátoroktól. Gamepaddal kapcsolatban érdeklődöm. Azért itt és nem egy erre specializálódott topicban ,mert nem több 10k-t akarnék elkölteni rá, hanem egy 2-3k-s egyszerű is tökéletes nekem, amivel a boxon Androidos játékokkal működik. Másra nem használnám, csak itt az Androidon.
Akinek esetleg van és használ ilyet, az megosztaná velem, hogy milyen van neki, ami bevállt és működik is normálisan?

Köszönöm előre is!

Üdv:
spgabor

(#2683) Levente1991


Levente1991
tag

Sziasztok!

Black Friday alkalmából megéri megvenni ezt? Elsősorban Kodira, YouTubera és internetezésre használnám, adott esetben billentyűzet+egér kombóval, plusz bár nem életfeltétel, de ha 1-2 játékot is elvisz, jár a pluszpont. Illetve kérdezném, hogy erre lehet Core- vagy Libreelecet feltenni a meglévő Android rendszer mellé?

Köszönöm a támpontokat!

(#2684) kenand válasza Levente1991 (#2683) üzenetére


kenand
Topikgazda

CoreElecet tegyél fel rá, mert 912-es Amlogic SOC-ra épül. Amlogic topik téma indítóban minden le van írva hozzá. Lehet, hogy a távot le kell generálnod hozzá (előfordulhat, hogy valaki már megcsinálta)

(#2685) tekk


tekk
tag

Lehet hogy offolok, de valamennyire a témába vág...

A szomszédom mecool m8s pro w készüléke a mai nap a következő hibával indult:

A Boot System Now nem segít, bootloop hibás lett? Volt valakinek hasonló? Javaslat esetleg?

Köszönöm.

(#2686) kenand válasza tekk (#2685) üzenetére


kenand
Topikgazda

Valószínűleg fel kell tolni rá újra az androidot.
Gyári oldalról le kell tölteni aztán feltenni.

link

Szerintem az USB burning toolt kellene használni hozzá.

(#2688) pronyo01


pronyo01
csendes tag

Szevasztok!

Meguntam a végeláthatatlan keresgelest, amivel mar tele volt a falloszom ( ez már polkorrekt, ugye?:D), igy megrendeltem gearbestrol az X96 MAX- ot.

Ha megjott, es segitetek, hogy miként, szívesen tesztelem. :D

(#2689) Necronom válasza pronyo01 (#2688) üzenetére


Necronom
senior tag

:C

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2690) urobee


urobee
tag

Sziasztok!

Fuu, ez hosszú lett, sorry :)

Jelenleg egy TX3 mini box-om van. (S905W, 2GB ram, aktuális- legfrissebb CE memóriakártyáról)
Elgondolkodtam rajta, hogy beújítanék valami erősebbre.
Igazából ez is tudja amire használom, de nem tudom egy erősebb processzorral rendelkező gép tud-e annyival többet, hogy megérje ezt cserélni.
A max. felbontás amit használok 1080p, a filmek/sorozatok USB-s winyóról vannak betöltve a médiatárba. Ezen kívül M....Shark/E..Shark addonokat használom, innen vannak még dolgok a médiatárban vagy épp ezekről megy a stream. Ja meg néha Youtube megy.
Minden működik frankón, viszont egy picit minden vontatott/lassú. Egyébként itt sokszor tizedmásodpercekre, rossz esetben is csak néhány másodpercre gondolok, valahogy nem elég "flow" az egész. A stream betöltése/szolgáltató keresése gondolom inkább sávszélesség kérdése, azon sokat nem lehet javítani gépcserével. Vagy dehogynem? :)
Titan MOD skin-t használom Netflix kinézettel. Van olyan funkciója, hogy egyből tudja játszani a trailereket. Na ez a része teljesen kitudja nyírni a gépet. Ha elindul a videó akkor is lassan és akadozva megy egész addig, míg ki nem rakom teljes képernyőre. Gondolom a csili-vili skin megzabálja az erőforrásokat.

Remélem lejött, hogy mire gondolok: Hiányzik a "flow-élmény" :))
Ellehet érni egy erősebb gépre váltással?

Mi lenne az ajánlott masina a fenti (talán nem túl nagy) követelények alapján?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2691) blakey válasza urobee (#2690) üzenetére


blakey
titán

Egyelőre CE/Kodi Leia sajátosság ez a működés, mindegyik eszközön kb. hasonló, semmivel sem gyorsabb egy S912-n vagy S905X/D-n viszont egy gyors SD-kártya sokat segít vagy a belső tárhelyre való telepítés. Próbáld ki a mexel féle dual rendszert és akkor láthatod milyen a korábbi LE és belső tárhelyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2692) kenand válasza blakey (#2691) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nekem is az a a pasztalatom, hogy lassú SD kártya akasztja meg leginkább.
905x-es chispset a legjobb (leg probléma mentesebb) egyelőre.

(#2693) Necronom válasza kenand (#2692) üzenetére


Necronom
senior tag

Teljes mertekben osztom...X96 egy aranylag gyors kartyaval, nalam 100%-os

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2694) urobee válasza blakey (#2691) üzenetére


urobee
tag

Köszi szépen a hozzászólásokat mindenkinek!

Megnézem a dual boot-os rendszert mindenképp, meg kipróbálok egy másik SD-kártyát is.

(#2695) kokii


kokii
tag

Sziasztok!
Mi Box 3-on gondolkodok, de teljesen meggyőzhető vagyok másról is. Ez a box minden igényemet kielégítené, de érdemes-e lentebb gondolkodnom pár ezret, vagy esetleg ugyanennyiért másban?
Amire szükségem van az zavartalan 1080p lejátszása (nincs 4k tartalmat megjelenítő eszköz se a közelemben), valamint HorizonTV/RTLMost/Youtube zavartalan használata. Játszani ilyesmin nem tervezek.
Ezt az összeget szívesen kifizetem, ha ez optimum közeli, ha csak 2-3 ezret tudok spórolni, azt inkább ennek az eszköznek az esztétikai megjelenésére és anyaghasználatára "szánnám".
Persze érdekelnek alternatívák, ha ugyanezt fele ennyiből is elérhetem, vagy hosszabb távon ugyanennyiért sokkal jobb eszközt is vehetek, de ennél többet nem szeretnék rá költeni, mert közel sem létszükséglet, inkább csak egy hasznos kütyü szerepét töltené be.
Előre is köszi a véleményeket, tippeket! :)

(#2696) vissza3


vissza3
csendes tag

Sziasztok,

vettem egy H96 Max + okosítót, alap célokra teljesen jónak tűnne, viszont baromira melegszik. Kézzel nézve 20 perc után már nagyon forró a burkolata, a maghőmérséklet alapban 70°C, de terhelve 90 °C feletti, 21 fokos szobahőmérséklet mellett.

A konstrukciója hőtechnikailag borzasztó, csak az alján vannak szellőzőnyílások, de ami még gázosabb, hogy burkolat nélkül, kikapcsolt állapotban 41°C-os a hűtőbordája..

Ajándékba szántuk, de így nem fogom kiadni a kezemből.. Saját célra gondoltam teszek rá egy kis hűtőventillátort, de így, hogy még kikapcsolt állapotban is melegszik, ezt sem érzem teljes megoldásnak.

Ez a típus ennyire rossz konstrukció lenne, vagy csak én nyúlhattam bele egy hibás példányba? Mit lehetne kezdeni vele szerintetek? Esetleg korábbi Androiddal változhat a helyzet? Jelenleg 8-as van rajta...

(#2697) kenand válasza kokii (#2695) üzenetére


kenand
Topikgazda

Inkább választanék 905x-es chipsetre épülő boxot (Xiaomi nem az)
pl MECOOL M8S Pro+ (de úgy látom most több helyen kifogyott)
905w-s olcsósított chipsetes boxokat tolják a kínaniak.
Magicsee N4/n5 meg hamis valójában nem 905x (hanem hamisított 905w)

(#2698) gyuri81


gyuri81
veterán

Szerintetek Xiaomi Mi Box 3 vagy a Beelink Gt1 Ultimate a nyerő választás?
Esetleg tudtok adni egy olyan linket hozzá ahol nem kamut árulnak?

(#2699) kenand válasza gyuri81 (#2698) üzenetére


kenand
Topikgazda

Xiaomi boxot előbb írtam, hogy nem ajánlanék
Bellink saját honlapján csak az Amazont linkeli....
http://www.bee-link.com/forum.php/forum.php?mod=viewthread&tid=42987&extra=page%3D1

(#2700) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

Van egy regebbi usb-s samsung tv, es szeretnem egy kicsit megokositani a tortenetet. Milyen boxot ajanlanatok?

Ami menne rola, netflix, youtube.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.