Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) blakey válasza Shummo (#2448) üzenetére


blakey
titán

Kerülendő, eddig aki beszerezte csak panaszkodik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2452) Necronom válasza blakey (#2450) üzenetére


Necronom
senior tag

Csak onmagaban ertettem
LE/CE nelkul altalanos felhasznalasra, ill alternativ oprendszer nelkul...

ps: egyebirant pedig jo lenne egy kicsit szetvalasztani a ket dolgot, ha mar van 2 topik
de mindenkepp jo, ha utalna a 2 topik egymasra....

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2453) blakey válasza Necronom (#2452) üzenetére


blakey
titán

TX3 Minire/Max-ra van a gyári dual rendszer ahol a droid elég jól használható de ez tovább lett fejlesztve és ezzel nagyon jó kis box, az LE CE-re lesz cserélve és akkor kártya sem kell valamint frissíthető is.
Amúgy jó ez így csak néha olvassatok bele az amlogic topikba ha már többnyire azokat a boxokat ajánljátok, mert sok hasznos infó kerül elő és sokat teszteljük őket. Tehát akinek elég a max 4K/30fps annak a Tanix S905W boxok ajánlottak, nagyon jól működnek.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2454) Alc


Alc
tag

Üdv mindenkinek!

Egy kis helyzetjelentés, hátha valakinek hasznos lehet!
Megérkezett végre hozzám pár napja az X96 2Gb/16Gb változata. Kicsit meglepődtem, hogy csak ekkora az egész!
Amire rendeltem (skype hívások) úgy néz ki működni fog. Egy vezeték nélküli egeret, és egy ezeréves kamerát dugtam rá próbának, volt kép és hang is remekül. Viszont, ha bejövő hívás van, ez a nyomoronc skype nem ismeri fel rendesen hogy álló/fekvő nézetben van-e és alul kiugrik a képből a gomb ahol fel lehetne venni. Próbálgattam az android beállításainál is a tájolást fixen fekvőre állítani, de nem akarta azt amit én. Utána fekvőben volt rendesen, de amint jöt hívás eltűnt lefelé a gomb. Nem vészes gond, mert max. én indítom a hívást, így meg nem tűnik el. A másik gondja a skypenak, lan kábellel nem érzékelte a netet. Rámentem wifivel, úgy se volt net. Erre ki kellett húznom a lan kábelt, mire rögtön észhez tért a skype.
Ezek persze mind nem a box hibája (szerintem), hanem ennek az egyre rosszabb skypenak.
Kodi nekem teljesen felesleges szerintem, hacsak nem tud valami olyat amit a tv nem, és nekem hasznos lehet.
Online filmeket nem nézek, mindig letöltöm ami érdekel, tv látja az egész otthoni hálózatot, lejátsza a nas-ról és sz.gépről is a filmeket, mondjuk 4k-t még csak usbről próbáltam, de szépen ment. Zenére van külön app a tvn, szintén rengeteg rádióadóval. Tükrözés megy a telóról a tvre rendesen. Nem gyűjtöm a filmeket, így a borítok, leírás ilyesmi nem érdekel. Ezeken kívül van olyan hasznos funkciója a kodinak amiért érdemes lenne fenthagynom?
Play áruházból tudok telepíteni végre alkalmazásokat (az LG tv saját semmitérő áruházával ellentétben).
Rögtön ment is fel a vMEyesuper, Flightradar24, Puffin (hogy végre menjenek a böngészőn a flash tartalmak), Space Frontier 2 (hogy játszak is egy kicsit :) ) stb.
Filmlejátszást csak wifin át próbáltam vele kodival meg utána VLC-vel, mert volt ahol nem adta ki a hangot kodival (lehet hogy csak valami kiegészítő kellene hozzá, nem néztem utána).
Összességében meg vagyok elégedve a kis tv box-al, egy dolgot kivéve:
Miután mindent beállítgattam rajt, átvittem a szobámba az én tvmhez. Ha lekapcsolom a box-ot, átvált ugye a piros fényre, hogy kikapcsolt sikeresen. Erre rámegyek a tv távirányítójával, hogy lépjünk vissza mondjuk a tv adókra, és amint megnyomom az OK gombot a távirányítón bekapcsol a kis box. Ezzel lehet valami kezdeni? Vagy hagyjam folyamatosan bekapcsolva a box-ot? Amúgy egy LG 55UJ6307 a tv, ennek a távirányítójával van a gondja.

(#2455) Necronom válasza Alc (#2454) üzenetére


Necronom
senior tag

Huu de sok ez egyszerre :)

Skype: Amint bedugod a LAN kabelt a wifi lekapcsol (a LAN az elsodleges), de ha megegyszer visszakapcsolod a wifit es connectolsz, akkor ugy marad es megy egyszerre mindketto a wifi es a LAN is. A tobbi sajna az app hibaja szerintem, nalam meg a regi Skype van fent (nem az aruhazbol valo) nem tunik el a hivast fogado gomb

Kodi: akkor az nem kell neked :)

Erdemes eloszor a boxra felrakni egy launcert, ami szimpatikus (akar a Nova, akar a Microsoft)
Aztan kapsz egy rendes asztalt, amit ugy pakolaszol, ahogy szeretned, mint a telefonon
Igy sokkal normalisabb minden es a telepitett appokat nem kell vadaszni, mert keznel vannak

Ha nem szeretned hogy a box bekapcsoljon a TV-vel egyutt, vagy a TV tavjarol nem akarod a boxot vezerelni, hanem csak kulon akkor, kapcsold ki a box beallitasokban a HDMI CeC funkciot es kesz
Ha ez nem zavar, de megis akarod a CeC funkciot hasznalni, akkor allits a boxan alvokat, akar 1 perce es el fog szunnyadni szepen, majd ha TV-n a boxra kapcsolsz akkor bekapcsol es hasznalhatod

Azt hiszem nagyjabol ennyi :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2456) Alc válasza Necronom (#2455) üzenetére


Alc
tag

Köszi a tippeket! :R
Tényleg, a launcher cseréje nem is jutott eszembe.
A hdmi-cec ki van kapcsolva a boxon és a tvn is, mégis vissza bekapcsol a box a tv távirányítójának az OK gombjára. Csak erre az egy gombra érzékeny a box, és bekapcsol. Még jó, hogy a tvn meg mindent ugye ezzel okéz le az ember.
Most kipróbáltam, hogy beállítottam az alvó módot + hdmi-cec bekapcsolva boxon és tvn is, így ha kikapcsolom a tvt, akkor automatikusan kikapcsol a box is.

(#2457) Necronom válasza Alc (#2456) üzenetére


Necronom
senior tag

Nagyon szivesen :)
Nos akkor talan ugy hasznalva, hogy bekapcsolod a CeC megis jobb lesz remelem
Orulok, hogy meg valaki meg van elegedve a kis X96 dobozkaval :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2458) kenand válasza Shummo (#2448) üzenetére


kenand
Topikgazda

Magicsee NT-tel közdöttem ma, Legújabb CoreEleccel megy a Wifi is. Távon is a navigációk.
SPDIF elektromos, nem optika. (3.5mm-es jackkel ki lehet belő le szedni a digitális hangot)

(#2457) Necronom válasza Alc (#2456) üzenetére
feleségem is már egy éve használja az X96- minit

[ Szerkesztve ]

(#2459) Necronom válasza kenand (#2458) üzenetére


Necronom
senior tag

Akkor az COAX, csak a kinaiak szeretnek varialni
nagy munka lehet a reszukrol egy cinch (rca) csatit felvarazsolni ra

feleségem is már egy éve használja az X96- minit
Annak is orulok, sot mindenkinek aki elegedetten hasznalja az X-es csalad barmely tagjat :)

Most az X92-vel jatszok, eddig elegedett vagyok, de a 7.1 droid nekem bejon, de alapbol ezen a boxon a videok akadoznak, tokre mindegy mivel jatszom le
De majd meg mokolok rajta egy piciket es kesobb megy ra a CE/LE is probabol
Viszont baromi eros a vas!
Jatszottam a Real Racinggel, huhhh teljesen szuperul megy a game, sot a kinai terminator2 atirattal is, oszinten szolva meglepodtem rajta ...tetszik no :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2460) senki11


senki11
aktív tag

Kedves fórumtársak! A 11.11 őrület keretében szeretnék levadászni egy használható androidos boxot. Főként filmnézésre kellene, meg youtube-ra, skype-ra. Szempont még a dual wifi. Olyan 60 dodó körüli árban venném. Tudnátok ajánlani valami használható masinát? Olyat szeretnék, ami azért megállja a helyét egy ideig. Itt nem az erőre (nem érdekelnek a legújabb játékok), hanem inkább a megbízhatóságra gondolok.
A választ előre is nagyon köszi!

(#2461) GAbre


GAbre
veterán

Szép estét!

Láttam olyasmit,hogy telefonomat tudom kivetíteni tv box-ra,mintha wifis tv-n lenne.
Ez valóban létezik?

Avatar

(#2462) Tybor66


Tybor66
tag

Üdv.Topiklakók!

Hozzáértők segítségét szeretném kérni, a következő problémához:
Egy hete használok egy X96 Mini Box-ot 2/16 GB (ez az első box készülékem), mely nekem tökéletesen megfelel.
Egy probléma van az eszközzel, hogy nem csatlakozik LAN hálózaton csak Wi-Fi-n. A csatlakozó kábel előtte a TV-hez volt csatlakoztatva, azon tökéletesen működött a kapcsolat.
Több alkalommal átnéztem a beállítási lehetőségeket, de sajnos semmi eredményre nem jutottam ezzel kapcsolatosan.
A hálózatot routeren keresztül kapják az eszközök.

A jó szándékú segítséget előre is köszönöm!

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#2463) Necronom válasza senki11 (#2460) üzenetére


Necronom
senior tag

Az X96 meg itt elerheto, ez a jo verzson belole - bar dual wifi nincs neki..
De szerintem ez az egyeduli hatranya, ha ezt annak mondhartjuk...

Akkor mellette itt a kenand altalt mar probalgatott Magicsee - ebben mar van 5G wifi

Esetleg nezz korul az Amlogicos topikban is, ott tobb boxot is tesztelnek jelenleg is
Viszont ha fokepp filmezes a celja, akkor ugyis Libre vagy CoreElec lesz rajta, igy akkor megfelel (majdnem) barmi ami S905X, S905W, S905D es mar az S912 SoC boxok is

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2464) Necronom válasza GAbre (#2461) üzenetére


Necronom
senior tag

Persze, hogy letezik, a celja viszont ketseges
Szerintem nagyon max arra jo, hogy telefon sajat tartalmat tudd nezegetni a boxon keresztul a TV-n
Hiszen minden masra ott a box
Jatszani nem lehet rajta, barmekkora reklamja is van neki..nagyon nagy a lag a jatekokhoz 5G wifin is

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2465) kenand válasza senki11 (#2460) üzenetére


kenand
Topikgazda

Magicsee N5 elviekben dual Wifis, Android alatt és a legújabb CoreElec alatt is megy a Wifi. A sebességét nem teszteltem, mivel én minden boxot LAN-on használok. 4PDA.ru-n láttam hackelték a Magicse-t egy antennával, valószínűleg nem voltak elégedettek a belső antenna jelerősségével, persze az oroszok már csak ilyenek.
Magicsee N5 905x-esként jó áron van, de nem olyan elterjedt és nem hiszem, hogy sok Android frissítés lesz rá. (Engem nem zavar CoreEleccel fogom használni)
AlexElec alatt nem ment a táv, probléma mentesebb rá a CoreElec.

Tény más box 905X chipsettel 30 USD körül 2GB-s változatban nem kapható mostanában (egy éve volt 20USD körül több is akcióban, de mostanában inkább 50 felett van a 905x-esek ára)
Ismertebb/elterjedtebb 905w-k is bevállalhatók ha nem kell 60fps 4K. Mecoolok jók, de általában nincs rajtuk SPDIF. (régi erősítő esetén probléma, bár 10 USD-s USB hangkártyával orvosolható)
Tanix T3 mini/Max, ill X96 mini x96 905w-s is jó. (905x-es x96 jobb, de drágább)

912-es boxok drágábbak, dual wifi Gigas LAN is előfordul, de CoreElec csak most kezd jó lenni rájuk.

(#2462) Tybor66

Nézd meg a routeren kap-e ip címet.
Android beállításoknál nincs-e letiltva a LAN
Tolj fel rá egy Core=LibreEleket azin megy-e a LAN?
Ha ott sem, akkor hibás, ez eseteben USB LAN adapterrel pótolható.

[ Szerkesztve ]

(#2466) varázsgömb válasza Tybor66 (#2462) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Router újra indítás is megvolt?

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#2467) GAbre válasza Necronom (#2464) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi!
Ezzel nem tudjátok tv-boxal lehet az ingyenes csatornákat is nézni?
Dvb-t vagy mivel lehet fogni elvileg azokat.

Illetve 1 hangszórókat használnék asztalihoz is meg tv-boxhoz is.
Gondoltam rákötöm monitor jackre,vajon rosszabb lesz a hangminőség,mint alaplapi hangkártyára kötve?
És viszi-e normális a hangot,hogy váltok majd 2 bemenet között.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#2468) Necronom válasza GAbre (#2467) üzenetére


Necronom
senior tag

Ezekben az atlag boxoban nincsen TV tuner, de vannak olyanok is, amikben van TV tuner, de azok egyertelmuen joval dragabbak
De az ingyenes adasok nagyreszet a neten is lehet nezni, ahogy az asztali gepeden is, kulonbozo appokkal
A boxra meg tekints ugy, mint egy telefonra, amit a TV-d kepernyojen nezel, ennyi az egesz.

A hangszoros reszt nem ertem a kerdesednek, a boxon van ugyanolyan hangkiment mint a telefonodon a fulesnek, sot pont ugyanolyan! :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2469) ORCA58 válasza Necronom (#2459) üzenetére


ORCA58
addikt

A 4K filmek akadoznak, vagy minőségtől függetlenül mindegyik? A kadencia helyesség hiány az oka, vagy egyéb?
Elég érdekes, hogy egy hasonló teljesítményű processzorral megáldott telefon szépen le tud játszani különböző filmeket. (4K-t nem próbáltam) Vagy csak ott nem látni az akadást a képernyő mérete miatt.
Ha mindkettőn android fut azonos appokkal, hogy lehet, hogy pont a céleszközön nem működik rendesen?

(#2470) Necronom válasza ORCA58 (#2469) üzenetére


Necronom
senior tag

Tukepp majd mindegyik, szerintem itt az oprendszer az oka, a boxokon egytalan nem egy clear Android van, hanem kicsit mokolt...
De hangsulyoznam, hogy ez csak ugy, hogy kiveszem a dobozbol es megprobalom a'la nature
Kicsit ez tobb mint a kadenciahelyesseg, a filmek neha megallnak egy fel mp-re, majd kockasodassal megy tovabb, ami persze eltunik nehany mp mulva...Ugyanez az X96-on 6.0-as Androiddal nem tortenik meg, ezert gondolok az oprendszerre..termesztesen orvosolhato a bibi :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2471) Tybor66 válasza varázsgömb (#2466) üzenetére


Tybor66
tag

Igen, tekintettel arra, hogy este áramtalanítom, reggel bekapcsolom a hálózati elosztót.

(#2465) kenand

- Sajnos nem kap IP címet, a routerben megjelenő eszközök mind beazonosíthatóak, de ez nincs köztük.
- Mint a bejegyzésemben írtam, több alkalommal átnéztem a beállításokat, de sajnos ilyen letiltási/engedélyezési lehetőséget nem találtam.
- LE javaslatot egyelőre kihagynám.
- Valószínű egy külső adapter használata lesz a megoldás, ha nem csak a Wi-Fi kapcsolatot szeretném használni. (Sajnos, így jártam.)

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#2472) kenand válasza Necronom (#2044) üzenetére


kenand
Topikgazda

LibreElec estén az X96-ot nem adnám el, mivel a 905X egyelőre még mindig jobb, mint a 912...
(nekem, mivel kíváncsi természet vagyok, van vagy 5 fajta boxom 905/905w és 905x.....
(na meg régiek, 2 magos amlogic, 812-es ,és egy 1 magos ami házi szereverént üzemel)

(#2473) GAbre


GAbre
veterán

Jut eszembe tv-box-ot hálózatba nem látom pc-ről,vagy legalábbis a rákötött vinyót?

Avatar

(#2474) Necronom válasza kenand (#2472) üzenetére


Necronom
senior tag

Jo persze, semmikepp sem szandekozom eladni, az X96-nak stabil helye van LE-vel, amig el nem halalozik :)
Az X92 pedig tesztelgetni, jatszani van, hogy mit is lehet majd vele kezdeni, hiszen megiscsak ujabb SoC meg par egyeb ami hasznos lehet..

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2475) Necronom válasza GAbre (#2473) üzenetére


Necronom
senior tag

Ezek a kerdesek mar nagyon nem ide tartoznak....
De miert ne lathatnad, tegyel fel egy Samba server appot, osszad meg a "rakotott" vinyodat es kesz
Szerintem elobb tisztazzad magad az Android alapokkal es akkor ezekre a kerdesekre lesz valaszod is
Itt kezdodik egy eleg bo lere eresztett tema az Androidos alkalmazasokrol
Jo csemegezest :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2476) kenand válasza Tybor66 (#2471) üzenetére


kenand
Topikgazda

Libre/CoreElec 5 perc alatt felrakható, ha van egy üres legalább 8GB-s SD kártyád vagy pendriveod.
Ha ott működik akkor nem hibás a LAN chip.

#2473) GAbre

Ha teszel rá Lbre/CoreEleet alapból lesz samba megosztás. Van transission plugin is.

[ Szerkesztve ]

(#2477) Tybor66 válasza kenand (#2476) üzenetére


Tybor66
tag

Ma délelőtt próbáltam a Libre/CoreElec lehetőségeket, de valószínű bennem van a hiba, sajnos nem sikerült egyikkel sem belépnem. LG TV-n az X96 mini logo jön be. Próbáltam több variációban, a megjelenés ugyan az.

Ezeket próbáltam:

LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.3.1.img.gz

gxbb_p200_2G_100M.dtb
gxbb_p200_2G_100M_RealtekWiFi.dtb

CoreELEC-S905.arm-8.95.4.2.img.gz

[ Szerkesztve ]

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#2478) tcsaba007 válasza Tybor66 (#2477) üzenetére


tcsaba007
tag

Libreelec alatt nem jó dtb-t választottál.
gxl_p212_2g.dtb a jó!

Coreelec alatt melyiket próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#2479) Tybor66 válasza Tybor66 (#2477) üzenetére


Tybor66
tag

Közben sikerült életre keltenem a CoreELEC és p212 2g-vel, de sajnos továbbra sincs hálón net. Így marad a külső adapter beszerzése.

(#2478) tcsaba007

Köszönöm a segítséget Neked is, közben sikerült összehozni!
Bár ha korábban olvasom a bejegyzésed, előbb sikerült volna. :)

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#2480) kenand válasza Tybor66 (#2479) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajna ha nem kap automatán IP címet akkor hibás lehet a LAN része. Routeren biztosan nem tiltottad ki a box LAN adapter mac address-ét? Közvetlenül a router egy LAN portjába van dugva? Vagy switch-en keresztül? Ha ugyan azt a kábelt bedugod a TV-be az most is megy?

(#2481) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Elkezdtem gondolkozni egy ilyen BOX-on. Nekem csak arra kellene hogy youtube rövid videókat tudjak nézni.
Van ilyen alkalmazás a tv-be építve, viszont azzal az a gond hogyha olyan kedve van akkor el sem indul a youtube. Vagy a video végénél kifagy. Ilyenkor ha a böngésző előzményeket meg a Cookie-kat törlöm akkor egy darabig jó, majd megint meghülyül. Kezd egy kicsit sok lenni. :W
Úgy szoktam használni hogy a telón "youtube-on" megkeresem a videót, majd a youtube felajánlja hogy a TV-n jelenítse meg a videót.
Végül is ennyi.
Mit tudnátok ajánlani ? Nagyon sokat nem szívesen költenék rá.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#2482) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok.

Van egy Toshiba stor e+ boxom ami hálózatról akadozva játszik le nehány filmet.Lecserélném egy boxra. A szempont hd - BR filmek lejátszása vezetékes hálózaton keresztül és persze tudja a hangsávok , felirat kezelésést.Az sem lenne baj ha kezeli a BR menüt , de nem fontos.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#2483) Tybor66 válasza kenand (#2480) üzenetére


Tybor66
tag

A routeren nem állítottam semmit, mivel meg sem jelenik a MAC adress, így tiltani sem tudom azt.
A kábel közvetlenül a routerrel van kapcsolatban, ha a TV-re dugom át, ott rendesen van kapcsolat.

Sőt, tegnap próbáltam egy laptoppal USB Pendrive-n futtatott Live Android 8.1-el szépen megy a LAN kapcsolat.

A CoreELEC-el történő próbánál, mikor felállt a rendszer és az elején vannak a beállítások -üdvözlő képernyő- a Network résznél a kis ablakban sem jelent meg semmi. Mikor kihúztam a kábelt, rögtön megjelentek a Wi-Fi elérési lehetőségek.

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#2484) Necronom válasza Directors (#2481) üzenetére


Necronom
senior tag

Tukepp csak erre bamilyen box megteszi
S905X / S905W / S905D / S912 SoC-kal ellatott boxok
A kesobbiekre gondolva azert erdemes 2Gb memo es picit tobb hattertarral rendelkezo boxok
De ha tenyleg csak es kizarolag YT akkor akar a legolcsobb is megfelel, bar ha a telefonrol jol mukodik a Miracast, akkor a box sem fog tobbet tudni, max nem kell a telon vacakolni

Ajanlhato boxok
Mecool
AZ X96 nehany tagja

es meg kismillio masik is a Bangoodrol vagy Gearbest ami szimpatikusabb :)

nagyfejü
Itt is ugyanez a fennallas, de javalott a Libre/CoreElec felpakolasa az Android melle
A telepitesrol a Amlogicos topikban olvashatsz bovebben, de kb 15 perc az egesz muvelet :)
Ha csak az Android marad es nem akarsz semmit sem, akkor olyan boxot valassz, amiben legalabb 2gb memo es 16 Gb hattertar van, lehetoseg szerint S905X SoC-kal es 6.0 Androiddal legyen osszepakolva, ugy a Kodival, SPMC-vel akar elevezto filmezest lehet produkalni

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2485) kenand válasza Tybor66 (#2483) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajna akkor LAN port hibás a boxon... Ugreen 1GB-s adapterét ajánlják (USB 3-as, de nem gond max 2.0-án nem használja ki teljesen a gigabites kártyát, de jobb mint a belső 100-as)

(#2486) nagyfejü válasza Necronom (#2484) üzenetére


nagyfejü
őstag

Köszönöm a választ!
Találtam kettőt!!

- MAGICSEE N5 Android TV Box OS TV Box Amlogic S905X Android 7.1 2GB+16GB 2.4G/5G WiFi 100Mbps BT4.1 Support 4K H.265 Set Top Box

- X96 MAX S905X2 2GB DDR4 RAM 16GB ROM 100M LAN 2.4G WIFI USB3.0 4K Android TV Box - EU

nem tudom melyiket válasszam! Valki ismeri őket?

üdv

(#2487) Tybor66 válasza kenand (#2485) üzenetére


Tybor66
tag

Sajnos más választás nem marad, az ajánlatot és a segítséget nagyon szépen köszönöm. :R

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#2488) nagyfejü válasza nagyfejü (#2486) üzenetére


nagyfejü
őstag

Közben láttam hogy az X96 Max nak van 4/64Gb verziója is.

megér 14 euró külömbözetet? vagy nem lényeg?

[ Szerkesztve ]

(#2489) blakey válasza nagyfejü (#2488) üzenetére


blakey
titán

Ha médialejátszásra is használod a boxokat akkor olyat vegyél amivel jók a tapasztalatok, Magicsee-re egyre több a panasz, X96Max-ra meg nince LE/CE, nélkülük nem túl jók médialejátszásra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2490) nagyfejü válasza blakey (#2489) üzenetére


nagyfejü
őstag

Csak arra használnám!!

Amugy azt hol tudom megnézni hogy melyik támogatott?

[ Szerkesztve ]

(#2491) Directors válasza Necronom (#2484) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm a segítséged! :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#2492) blakey válasza nagyfejü (#2490) üzenetére


blakey
titán

Amlogic topikban de a legtöbb S905/S905X/S905W/S905D és S912 boxok támogatottak LE illetve CE által.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2493) nagyfejü válasza blakey (#2492) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm.

(#2494) kenand


kenand
Topikgazda

Magicsee N5 valószínúleg mint a N4 hirdetéssel ellentétben nem 905X-es SOC-kal van szerelve. 1080p-s mintavideók hibáznak legújabb CoreElec alatt is, X96 905x-en tökéletesek.

(#2495) blakey válasza kenand (#2494) üzenetére


blakey
titán

Ez nagyon szomorú és egyben érdekes, hogy ilyen boxok is napvilágot látnak. :(
TX3 Mini meg egyáltalán nem hibázik CE-vel 4K 30fps-ig.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2496) kenand válasza blakey (#2495) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nekem is van T3-om majd megnézem a videókkal...

Megnéztem igaz még CoreElec 8.90.5 van rajta, de hibás azon is.
Updatelem majd CoeElec-re.

[ Szerkesztve ]

(#2497) blakey válasza kenand (#2496) üzenetére


blakey
titán

LibreELEC alatt hibásak egyes anyagok, tudom, még mexel-nek segítettem, hogy mit nézzen amikor a dual ROM készült. CE-vel nagyon jó, úgy viselkedik, mint a többi S905-ös, annyi, hogy itt ki kell kapcsolni a Deinterlacinget, hogy ne legyenek színes csíkok bizonyos videóknál. Már leteszteltem a lehető legtöbb videóval, mp4 29,97 fps-sel gondja van, de szerintem ott a határokat feszegeti, .ts-ben 4K 30 fps-sel meg nem volt gondja, sokmindentől függ de 4K 25fps-ig ajánlott az S905W, legalábbis a TX3 Mini.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2498) kenand válasza blakey (#2497) üzenetére


kenand
Topikgazda

Updateltem a T3-at is, deintarlace-t kikapcsolva jók a videok, és a mgicsee-nél is. Szóval az is 905w-s akármit is hazudik a gyártó..

(#2499) kenand


kenand
Topikgazda

Szóval összegezve:
Magicsee gyártó hazudik, N4 és N5 box nem Amlogic 905x, hanem 905w-s SOC-kal van szerelve. (tesztprogramoknak is 905x-nek hazudja magát)
Így android alatt bizonyos videokkal problémák lesznek. (1080p-sekkel is) Leírás alapján meg lehet csinálni a javítást. CoreElec javasolt hozzájuk (mint a többi 905w-s boxhoz) . Deinterlace-t ki kell kapcsolni a CoreElecben.

(#2500) Shummo


Shummo
aktív tag

Ha általában csak 720p-be töltöm le a filmeket/sorozatokat/ (animéket) és a routerre kötött HDD-ről akarom lejátszani egy boxszal, akkor mekkora kapcsolati sebesség kell hogy 2.4 Ghz-s wifin ne szaggasson a TV box?

Mert most nézem, hogy pár Mbps-nél nem nagyobb kell több, akkor viszont felesleges az 5ghz-s box.
(Amugy most az X96 Maxxal szemezek, csak 55 +11$ priority line, már kicsit sokallom arra amire kell)

Ha elég lenne egy 2.4 Ghz-s , akkor már egy olcsóbb box is elég lehet.(35$ körül)

(Sajnos a kábeles megoldás sehogy se jó. Fali dugalj csere mellett még switch is kéne)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.