Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76251) chuck79


chuck79
csendes tag

Hello

Ha az Asrock B150M PRO4 lapon nincs sem Sata Express, sem M.2 sata, sem 3.1-es USB, akkor miért ajánlják jobban, mint egy Gigabyte GA-B150-HD3P-t, amin ezek vannak? Köztudott valami hibája mint a parkolós WD-knek, vagy ilyesmi? :) Kb. egy árban vannak, de a Giga jobban felszerelt, mégis sokat látom itt a másikat ajánlani. Van ennek valami reális oka, vagy csak szimpátia?

(#76252) DR|FTK|NG válasza chuck79 (#76251) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Az ASRock lapokra kicsit kevesebb a panasz s1151 fronton. és a legtöbb embernek feleslegesek ezek a csatlakozók.
De az se rossz lap.

[ Szerkesztve ]

(#76253) baandii92


baandii92
tag

Sziasztok

Gép vásárlás előtt állok és két alaplap között nem tudok dönteni

Gigabyte GA-H110M-S2PV (DDR4) vs MSI H110M PRO-VD (DDR4)

Köszi a választ előre

(#76254) chuck79 válasza DR|FTK|NG (#76252) üzenetére


chuck79
csendes tag

Ok, az M.2-őt vagy a sata expressz-t még meg is értem, de az 3.1-es USB azért elégelterjedőben van, a Type-C csatlakozók azért kezdenek feltünedezni. Talán valami beidegződés lehet, mint pl. a Seagate HDD-kkel kapcsolatban. Nekem egy 8(!) éves Gigabyte lapom van szüleimnél, hiba nélkül teszi a dolgát a mai napig.

(#76255) Májkii válasza chuck79 (#76254) üzenetére


Májkii
senior tag

ASUS B150M PLUS-t is szoktam ajánlani, ahol van USB 3.1 és M.2 is nyilván mindenki eldönti hogy mire van szüksége és az alapján választ. :)

(#76256) BB555BBB válasza Milka 78 (#76246) üzenetére


BB555BBB
tag

ok. Köszönöm Szépen a választ.

Annyi lenen még a kérdésem, hogy ebben a 40-45 ezres ársávban mi lenne akkor a nyerő alaplap? 1db m.2 foglalt, megfelelő tápellátás, USB 3.1 és esetleg néhány plusz gamer funkció.
Amikfelkeltették az érdeklődésemet a pluszz infók alapján:
Asus z170-a
MSI z170a gaming m3

Asrock-tól kicsit tartok, de szóba jöhet egy:
Asrock Fatal1ty Z170 Gaming K4

Vagy esetleg van olyan alaplap amely megérne pár ezer forint felárat az itt leírtakon kívül? OC csak annyiból fontos, hogy a már megrendelt 3000MHz-es ramok működjenek maximális sebességgel.

(#76257) Májkii válasza BB555BBB (#76256) üzenetére


Májkii
senior tag

Asrock Z170 K4 vagy Extreme4

(#76258) Pio720


Pio720
csendes tag

Sziasztok!
Videó szerkesztéshez (Sony Vegas) melyiket ajánlanád ASUS H110M-A CPU: i7-6700-al, vagy ASUS X99 M WS SE i7-5820K-val?
Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#76259) BB555BBB válasza Májkii (#76257) üzenetére


BB555BBB
tag

akkor az USB 3.1 miatt kiesett a K4 marad az Extreme4.
Köszönöm a segítséget.

(#76260) Milka 78 válasza chuck79 (#76254) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem beidegződés,szervizes tapasztalat és a Seagate meg valóban tré :D
Ellenben az hogy neked van egy 8 éves lapod az nem releváns.AM3+ alatt pl voltak jó lapjai (és voltak csapni valóak),de a 1151-ben többször is volt frixi velük,mind hardveresen,mind szoftveresen.Van akinél teljesen jól működik,de amíg azonos árkategóriában van egy olyan deszka ami megbízhatóbb statisztikát tud felmutatni akkor azt fogjuk ajánlani (gyártótól függetlenül).
Ezen felül én pl az USB3.1-et tartom feleslegesnek ,mert az átlag még mindig a 32gb-s "Teszkós" pendrive szintjén mozog,úgy kell könyörögni,hogy vegyen egy Kingston DT R 3.0 szintű pendrive-ot.Az M2-őt elfogadom,bár ott meg ember legyen a talpán aki kiszúrja az M2 vs Sata3-as ssd közti különbséget,tesztprogramok nélkül.Természetesen a fenti kinyilatkoztatásaim egyéni szocprobléma szintjén állnak,tudomásul veszem,hogy másnak ez igen is fontos lehet. :)
Ezért is ha szerepel extra kérésként akár az USB3.1 akár az M2 jelentkezik azt figyelembe vesszük és próbálunk aszerint ajánlást tenni :)

(#76261) chuck79 válasza Májkii (#76255) üzenetére


chuck79
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.

ASUS B150M PLUS-bol én csak m. 2 nélküli vagy ddr3-ast találtam.

Van olyan lap ami rendelkezik:
-ddr4
-m.2 / sata expressz
-usb 3.1

foglalatokkal? És ajanlottabb mint a Gigabyte? :)

Köszi, és elnézést az okvetetlenkedésért, alaplapot nem cserélek 5-6 évente, jót szeretnék választani.

(#76262) VZT


VZT
tag

Sziasztok!

Egy ilyen Asrock LGA1511 alaplapba [link] G4400-t szánok valamint egy olyan GTX 750 Ti-t aminek nincs külső tápcsatlakozója, hanem mindent az alaplapból szed fel. Kérdés, hogy hosszú távon (gari időn belűl) van-e kockázata, hogy elfárad az alaplap, mert bár van rajta hűtőborda az áramköri részen, de mivel ez a legolcsóbb említett lap gondolnám, hogy egy kérdést megér.

Valamint, később erősebb proci, vagy VGA bővítést mennyire bírná?

Előre is köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

mindig más

(#76263) DR|FTK|NG válasza VZT (#76262) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Nincsen kockázata.
Elbírja. :K

(#76264) Shane83


Shane83
csendes tag

Sziasztok!

Alaplap vásárlás előtt állok. Tudnátok nekem segíteni abban, hogy melyek azok az Intel B85-ös chipset-el szerelt lapok, amiben érdemes gondolkozni? ATX és mATX is érdekelne. Tisztában vagyok vele, hogy a B85-ös chipset nem a felsőkategóriát képviseli, viszont az anyagi keret miatt ezt a chipset-et néztem ki. És mivel ebből a chipset-es alaplapokból is adtak ki bőven, ezért lennék kíváncsi, hogy Ti melyeket ajánlanátok.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#76265) BB555BBB


BB555BBB
tag

Köszönöm Szépen a sok segítséget! A végén erőt vettem magamon és megrendeltem egy ASROCK Fatal1ty Z170 Gaming K6 lapot.

Az lenne még a kérdésem első sorban Milka 78-tól, de lehet bárki tud majd segíteni. Ha megjött a lap és beleteszem a memóriát (Corsair 2x8GB DDR4 3000MHz Vengeance LPX Red CMK16GX4M2B3000C15R), akkor azonnal menni fog 3000MHz-n vagy valamit ehhez állítani kell? Ha jól láttam a gyártói oldalon a támogatott sebességnél a 2933MHz és a 3200MHz szerepel.

(#76266) Milka 78 válasza chuck79 (#76261) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pedig hegyben áll az M2-es ddr4-es Asus,de ezeken nincs usb 3.1 "csak" usb 3.0 type-c.
Ha csak a puszta adatokat nézzük akkor a Giga említett lapja a te esetedben jobb választás. Memóriát csak és kizárólag a gyártó oldalán szerplő listából válassz hozzá.

BB555BBB : Menni fognak csak át kell állítani xmp módba, de ha mégsem akkor kézzel kell belőni,nem nagy ördöngőség (1151-es procis/laps topickban van leírás, segítség) . Első lépés a bios frissítés legyen.

[ Szerkesztve ]

(#76267) BB555BBB válasza Milka 78 (#76266) üzenetére


BB555BBB
tag

Köszönöm Szépen!

Remélem jó vételt csináltam a lappal.

(#76268) chuck79


chuck79
csendes tag

Ok, most már összezavarodtam... Mi a különbség ezek között a lapok között? Megéri a drágább?

Gigabyte GA-H170-D3HP

vs

Gigabyte GA-B150-HD3P

(#76269) znb


znb
tag

Sziasztok,

Lehet hogy picit off, de úgy éreztem hogy ebbe a fórumba is tartozhat a kérdésem / észrevételem. Prohardver fórumozás után építettem a gépemet, amibe végül az ajánlott MSI B150 Gaming M3 alaplapot tettem, CoolerMaster G550M táppal és Intel i5 6500 procival. 1 hónapig tökéletesen ment a gép, aztán egy Borderlands közben kifagyott, ki kellett kapcsolnom, és miután bekapcsoltam világított egy piros lámpa a lap alján, és a CPU debug light. Egy éjszaka után még be tudtam kapcsolni és ment egész reggel, de este megint nem indult világító CPU debuggal, aztán meg átállt arra hogy ki-be kapcsolgatott, felpörgette a ventiket aztán leállt, és újra. Troubleshooting után visszament szervizbe, amin az Aqua ült egy hónapot, aztán kaptam egy "újat" ami nyilván nem volt új, de azt mondták hogy kicserélte a szerviz az alaplapot mert "beteg" volt. OK. Beszerelem az "új" lapot (ami tele volt ujjlenyomatokkal és hőpasztanyomokkal de legalább a szériaszáma más volt) és ugyanaz a hiba, se síp se fütty, ventik pörögnek ledek égnek, de nincs boot biosig sem.

Nem tudom ez azt jelenti-e hogy a széria mégsem az igazi, vagy hogy az MSI boardok gyengék, de már kezdek gyanakodni a tápomra (ami elvileg nem kellene hogy hazavágja így az alaplapokat), ma este tudom kipróbálni egy másik táppal. Ha másik táppal jó akkor nyilván legariztatom azt, de közel állok ahhoz hogy lecseréljem az egészet egy Asusra, mondjuk ASUS 1151 H170 Pro Gaming-re, ha ez szerintetek is jó. Bármilyen észrevételt javaslatot szívesen fogadok, kicsit tanácstalan vagyok hogy akkor ez most mi is...
Esetleg még annyi, hogy az Aqua elcseszte a szerviz jegyzőkönyvet, és tegnappal kaptam egy mínuszos számlát és egy plusszosat, és tegnaptól indult CPUra és Mobora is a garancia, mert együtt adtam le őket bevizsgálásra de a CPU-nak elvileg nincs baja. Talán van még akkor lehetőségem elállásra is mindkettőtől?

[ Szerkesztve ]

(#76270) Milka 78 válasza znb (#76269) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez az azonnali alaplapos topickba való kérdés, de szerintem ez akár memória frixi is lehet.

(#76271) znb válasza Milka 78 (#76270) üzenetére


znb
tag

Szia, köszönöm, feltettem oda is, innen törölni fogom és maximum ha kiderült hogy tényleg az alaplap volt a tré akkor írok a tapasztalataimról hgoy talán ez az MSI széria annyira mégsem sikerült, a neten is olvastam hogy gyakori náluk az ilyen probléma...

(#76272) Milka 78 válasza znb (#76271) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Itt nem is ajánlunk MSI deszkát 1151-es platformra, mert kicsit finnyásak tudnak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#76273) air76 válasza znb (#76271) üzenetére


air76
tag

Hali!Azért írd már meg,hogy mi történt!..thx!

(#76274) logitech25


logitech25
tag

Sziasztok.

Ezt a három alaplapot néztem ki.

Asus z97 pro Gamer
Asrock Fatal1ty Z97X Killer
Gigabyte GA-Z97X Gaming 3

Sztetek melyiket vegyem?

[ Szerkesztve ]

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#76275) Popes válasza logitech25 (#76274) üzenetére


Popes
őstag

A z97 pro gamer nem rossz választás de Haswell alá én még bevenném a kalapba az MSI Gaming 3 vagy 5-öt is mert a Haswell alá nagyon jól sikerültek az MSI lapok.

Deus ex machina

(#76276) JayZ


JayZ
tag

Sziasztok! Hétköznapi használatra 1151-es foglalatal? G4400 és gpu nélkül kezdetben, későbbi fejlesztés esetén i5-ös és valamilyen midranger gpu menne bele (nem igazán játszom, későbbiekben meg fene tudja. Laptopról váltok asztalira és van konzol.)
Szuper budget asrock lapok megfelelnek, vagy valami picit komolyabbat? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#76277) #41133696


#41133696
törölt tag

Van olyan alaplapgyártó amelyik Windows 10 kompatibilis alaplap, CPU hőmérséklet olvasó apllikációt is nyújt? Régen volt még az XP-s időkben az ASUS-nál, de most nem tudom, hogy van e jelenleg. AM4-es alaplapot akarok majd venni, mikor megjelenik, Hard Disk Sentinel az evidens nálam, de a hőmérséklet monitorozás gyári szoftverrel CPU-nál főleg nem lenne rossz. Vagy marad az AIDA64 licenc hosszabbítás mint opció.

(#76278) znb válasza air76 (#76273) üzenetére


znb
tag

Hello, hát jelenleg az hogy az új alaplapba be volt téve a procim de gépbe beépítve ugyanúgy nem indult be és CPU debug light égve semmit nem csinált, kipróbáltuk másik táppal és úgy sem, és szétszerelésnél derült ki hogy az egyik lába meg volt hajolva. Visszavittük a szervizbe, akik megnézték, kiegyenesítették a lábat és azt jelentik hogy náluk tökéletesen megy a lap. Most vagy a ferde láb csinál tök ugyanolyan hibát mint az előző nem ferdelábú első lapom amit cseréltek (fura), és most már egyenesített lábbal fog működni, vagy táp hibám van, akármilyen valószínűtlen is...Cserélni csak 20% értékvesztéssel engednek, ezzel most gy hirtelen nem tudom éljek-e.

(#76279) sas55 válasza znb (#76278) üzenetére


sas55
aktív tag

Ha meg volt hajolva a láb akkor nem csoda ha nem megy és világit a CPU debug led. :(

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#76280) znb válasza sas55 (#76279) üzenetére


znb
tag

Na igen, de igy mar azert nem szivesen folytatom a harcot egy ilyen lappal ami elotte hajlott lab nelkul is ezt csinalta, valahogy nincs nekem ezzel szerencsem :D

(#76281) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

Olyan 20k kornyeken milyen alaplap van ami elvisz jelenleg egy Phenom II x4 955-ot (125W) majd kesobb egy FX 8320E-t?
Gigabyte 970A-DS3P
Gigabyte 970A-UD3P
Asus M5A97 Plus
Asrock 970 EXTREME3 R2.0

Ilyesmik vannak ebben a kategoriaban. De 1-2 ezer forinttal feljebb mehetunk ha megeri!

Koszi elore is!

[ Szerkesztve ]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#76282) JayZ válasza JayZ (#76276) üzenetére


JayZ
tag

Srácok, valaki?
- Tuning nélkül gondolkozom, átmenetileg csak G4400 procival gpu nélkül, későbbiekben i5 menne bele (mellé nagyon max valami 50-70 ezres gpu)
- megbízható, tartós asztali gép kellene otthonra.
- 1151-es build, 20/25-nél többet nem szívesen áldoznék rá, kivéve ha asszondjátok'. :DD

[ Szerkesztve ]

(#76283) Májkii válasza JayZ (#76282) üzenetére


Májkii
senior tag

Asrock B150M Pro4

(#76284) netguru10


netguru10
aktív tag

Üdv.
Valaki meg tudná mondani,hogy mennyit,vagy mit befolyásol tuningban,hogy egy X99-es lap OC Socket-es,vagy nem?
Mert az általam kiszemelt lap,úgy tudom,hogy nem OC Socket-es. (MSI X99S XPower AC)

Arbeit Macht Frei

(#76285) miiivaaaann?


miiivaaaann?
újonc

Sziasztok!
Nem értek a hardverekhez (igazából a szoftverekhez sem) csak felhasználó vagyok. Egy asztali gépet szeretnék összerakni minőségi/tartós (új) anyagokból napi 8-14 órás munkához. Jelenleg az alábbi konfigurációm van: win 7 (64 b-es), dell studio (laptop)1558, (FHD) + 23 as FHD monitor, intel core i5 M-450 2.4 GHz, 6 Gb Ram, ATI Mobility Radeon HD 5470 (1 GB) videokártya (ami az élményindexben a legrosszabb pontszámú). A probléma (amellett hogy 5 éves szegény) adatbázis kezelés közben (10-15 ablakban (kb ennyi asztalt nyitok meg, 2-4 kliensből+ 2/3 honlap+1 progi) olvas adatokat és kivetíti őket a monitorra (HM2 pókeres segédprogi) és hát belassúl a rendszer.
200-250 ezret szánnék a gépre (nem tudom lehet ez kevés a minőségi kategóriában) (winchester nem kell, van egy 250 gb os samsung SSD-m). 2 FHD monitort kötnék rá (az egyik lehet több mint fhd lesz). (Pontosabb igényekhez van esetleg valami progi , amit ha futtatok, akkor lementi a teljesítményeket, hogy pontosabban lehessen rendszert választani hozzá?)

Egyenlőre ennyi, köszi előre is a segítséget!

(#76286) Milka 78 válasza 3800+ (#76281) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Giga 970UD3P.FX8xxx-ből egy 4.5-4.6ghz-re simán jó.
A másik Giga és az Asus (ezen még vrm hűtés sincs) gyenge tápszekciós az Asrock meg hajlamos túlmelegedni oc alatt.

(#76287) Csongi2015


Csongi2015
tag

Sziasztok!

i5-6600 ala keresek atx-es lapot,nincs semmi extra 1-2 hdd,1 ssd,1 vga,max 2x8 gb ram,1 hangkartya,
Keret max 30 korul lenne

Koszonom elore is!!

(#76288) Májkii válasza Csongi2015 (#76287) üzenetére


Májkii
senior tag

Asrock B150M Pro4 vagy ASUS B150M-PLUS

(#76289) netguru10


netguru10
aktív tag

Erre valaki tudna magyarázatot adni?

Arbeit Macht Frei

(#76290) #Morcosmedve válasza netguru10 (#76289) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Memória sebességet befolyásol és nagyon!
OC socketes lap Uncore tuningjával pld.: 40-45 Gb/s helyett, kb. 65-70 Gb/s-ig lehet jutni.

© asszongya'hogy

(#76291) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sziasztok! AMD procik alá gyárt valaki nano-ITX vagy annál kisebb alaplapot? Egy HTPC-NAS kobót szeretnék építeni, a lehető legtöbb videóformátumot támogató APU-val.

Elvárások:
(mini)Displayport és/vagy HDMI 2.0
2db vagy több SATA3 csati
2db vagy több usb3 esetleg 3.1gen2
Gigabit

Az Intel a NUC lapok szimpatikusak, csak a skylake-igp a közeljövő médialejátszására (HEVC 10bit) nem lesz elég.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#76292) medica válasza t72killer (#76291) üzenetére


medica
senior tag

idén lesz kaby lake az tudja

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#76293) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok
ASUS Z170-P hogy áll a tuninggal? [link]
Nem találtam az összefoglalóban, tehát nem is ajánlott?

(#76294) t72killer válasza medica (#76292) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aktuális AMD Carrizo cuccok nem? Látom AMD részről sincs még kész a VP9/HEVC-10bit támogatás, akkor várunk 1 kicsit.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#76295) JayZ válasza JayZ (#76282) üzenetére


JayZ
tag

Sziasztok, újra itt. Örülnék egy M2 csatis lapnak, gondolva a jövőre. 30k környékén? Találtam pár ASUS lapot, mi a véleményetek róluk?
- B150M PRO GAMING, valamiért elég olcsó. 25k
- B150M-PLUS/B150-PLUS (egyik matx, másik sima)
- Asrock H170 Pro4s

Valamint, 30k fölött picivel az ASUS B150-PRO. Ahogy olvasom a topikban, ez a két márka ajánlott elsősorban. Illetve, van lap, amin az m2 csati a gpu fölött, van, ahol gpu alatt van berakva. Melyik szerencsésebb?
Lényeg, körbenéztem, 25k-s MoBot ajánlatottatok, egy ötöst még szívesen mellé csapnék. :))

(#76296) Májkii válasza JayZ (#76295) üzenetére


Májkii
senior tag

Asrock H170 Pro4

(#76297) Milka 78 válasza JayZ (#76295) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az Asus B150 Pro áráért már lehet kapni Asrock Z170 Pro4s-t ami szintén megfelelne neked, de extraként mehet bele magasabb órajelű memória is.

(#76298) JayZ válasza Milka 78 (#76297) üzenetére


JayZ
tag

Uh, köszi, az király! Proci-gpu overclockot ez még nem támogat, jól sejtem? (mellesleg kicsit bizalmatlan vagyok az Asrock márkával szemben, de ahogy elnézem sokat ajánljátok :R )

(#76299) Milka 78 válasza Avicularia (#76293) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Full belépő szintű deszka, 6 fázisú tápkör ami nagyjából egy B150-es szint. Ha jó pocit fogsz ki akkor nem lesz gond, de ha belenyúlsz egy gyengébbe akkor nem ezzel a lappal fogod megmenteni a helyzetet. Sacc/kb 4.5@1.320v-re simán elég (itt a fesz a lényeg) , de ha ettől többet akarsz akkor egy Asrock Z170 pro4-es alá nem mennék. Viszonyítás képen egy Fatal1ty K4 (ami egy feltupírozott Pro4) simán tűri a folyamatos 1.400v-t.
Összegezve hanem akarsz túl sokat tőle akkor válalható.

JayZ : A non K-s tuning az el lett kaszálva (K4/Extreme4-től fölfelé, régebbi mod biosasl "még" megy) a gpu részét meg még nem használtam, nem tudom menne e.
Most van egy két jó deszkájuk (én is egy K4-et kínzok), viszont arra figyelj, hogy 3 év garis helyen vedd.

[ Szerkesztve ]

(#76300) JayZ válasza Milka 78 (#76299) üzenetére


JayZ
tag

Fatality b150 k4? 32 körül csíphető most :0

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.