Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70251) Slownz válasza DR|FTK|NG (#70248) üzenetére


Slownz
senior tag

Az a baj, hogy látatlanba kell megvennem neki, gondolom az újabb szabvány pedig már nem támogatja a régi procikat, jól gondolom?

Használtan miket érdemes nézni akkor 775-ből?

(#70252) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv!

Szeretnék megosztani egy esetet.

Minap behoztak hozzám egy gépet, hogy játék közben leállt a gép. Majd megpróbálta újból bekapcsolni, és a CPU mellől láng csapott ki és füst lett.
Elsőre a tápra gondoltam, de sajnos nem. Egy Asrock 970 Extreme 3 alaplap volt benne és egy FX8150-es CPU. Freezer 7 hűtő.
Szétszedve és alaposan átvizsgálva kiderült, hogy a VRM hűtők alatt lévő alkatrész égett ki, elszenesítve a környezetét. A deszka hátulján is hólyag lett, elégett alkatrésszel.
alaplap hátulja, VRM alatt
Socket mellett

Nem olcsó az alaplap és a CPU sem. De sajna ez lett belőle. 2 évet bírt így.
A gyári hűtés lecserélték mert iszonyat hangos volt és nem elég hatékony. Az Asrock oldalán írják, hogy FX8xxx CPU-khoz lefele fújós hűtés célszerű, hogy hűtse a környezetét is. Na ez nem ajánlás, hanem szigorúan betartandó. Ugye a Freezer 7 az toronyhűtő. Semmi hűtést nem kaptak az alkatrészek.
A CPU feszültség le lett véve, mert annyira melegedett. Így is megadtam magát.
Tehát ez esetben áldozni kell a komoly alaplapra, mert nem bírja hosszú távon. Hozzá tenném, FX8xxx-szet se vennék játékra.

Ma kiderült, hogy a CPU is tönkrement. Másik alaplapban meg sem nyikkan. Igen nagy a kár.. sorry

Itt azért megkérdezem, ez esetben mennyi az esélye, hogy a CPU is tönkrement? Én még nem láttam rossz procit (túlhajtáson kívül), pedig nem ma kezdtem. Ja de, most egyet biztos :)

Ennyire fontos a jól kialakított alaplap és hűtés...

[ Szerkesztve ]

Védd a természetet!

(#70253) MiklosSaS válasza Atilla001 (#70252) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnalom az esetet. Ezert nem ajanlom en soha a Seggszikla lapjait.....komolytalan egy ceg az biztos!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#70254) zimi1991 válasza Atilla001 (#70252) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Szia!
Miért is ne mehetne tönkre egy ilyen eset után a cpu?
Ha jobban át gondoljuk rájövünk, hogy a cpu lazán kapott 12 voltot ott aho jó esetben max 1.5 kap :C
szegény RIP!
Viszont mi bajod játékra az FX-el?
Én úgy gondolom, hogy ami ezzel az asrock lappal történ egyedi eset és szerintem ez más gyártókkal is előfordulhat és még az elő életéről sem tudunk mindent!

A privátokra illik válaszolni!

(#70255) MiklosSaS válasza zimi1991 (#70254) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem! Azzal a xar lappal mar sok ilyen eset tortent. En tudok ket ilyen esetrol. 8120 es 8350-el. Messzire kerulni kell azt a lapot.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#70256) zimi1991 válasza MiklosSaS (#70255) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Értem.
Barátomnál 1.5 évig ment és a végén ő tette tönkre, mert megunta, hogy folyton inkompatibilitási gondjai voltak vele :U
a 8kv nak nem állt ellen :DD

A privátokra illik válaszolni!

(#70257) bluyoo válasza zimi1991 (#70254) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A legtöbb esetben azért nem kapnak lángra. :DDD De AMD oldalon valóban nem remekel a gyártó.
Túl sokat spóroltak ezeken a lapokon.
De ahogy írod minden gyártóval előfordulhat. Pl. Intel oldalon az LGA1155-ös MSI deszkáról tudok ami megette a CPU-t (pedig az vagy 4X drágább volt, és nem is húzta 2évig :DDD ).

Bazinga!

(#70258) Zsivaagoo válasza zimi1991 (#70254) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

8+2-es VRM-mel rendelkező Asrock lapon is durrantak el VRM-ek, 3 is FX-83xx alatt. Azt hiszem FX- topikban volt róla valamikor kép.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#70259) zimi1991 válasza Zsivaagoo (#70258) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Még jó, hoghy nem engedtem magamat rábeszélni asrockra...
8350 alá mi lenne a jó választás?
Asus crosshair?

A privátokra illik válaszolni!

(#70260) Zsivaagoo válasza zimi1991 (#70259) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Az ajánlott 970-es Giga és Asus is jó már (970A-UD3P és M5A97 EVO R2.0) aztán a 990 csipes nagyobbak már tuningban is jobbak 100-200 MHz-cel.

Ja, az a kócos keresztbe-hajú is tökéletes. :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#70261) MiklosSaS válasza zimi1991 (#70259) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha a maximum kell akkor az a ROG jo dontes :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#70262) Hencso válasza Atilla001 (#70252) üzenetére


Hencso
Ármester

miért nem vennél 8xxx es FX et ?:) amugy az asrock ból ki indulva én sem vagyok oda érte ... csak is asus deszka jöhet szoba!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#70263) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Milyen alaplapot tudnátok ajánlani NAS-hoz/házi szervernek a következő feltételekkel:

- olcsó :D
- 4-6 SATA port
- lehetőleg integrált, akár passzív hűtésű proci
- ha nem integrált a proci, akkor kis fogyasztásút lehessen hozzá kapni

Jelenleg az ASRock Q1900-ITX áll nyerésre a maga 26k-s árával, de hátha van lejjebb.

(#70264) LLKobe válasza ngabor2 (#70263) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem asrock a330 gc van ha jól emlékszem, dual core atom, DDR2. Aprón valami 8k volt, amire kell tökéletes.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#70265) ngabor2 válasza LLKobe (#70264) üzenetére


ngabor2
nagyúr

2 SATA... már ki is esett :( Már most 4 vinyót kellene beletenni, de nem ártana a későbbi bővíthetőség lehetősége.

(#70266) Zsivaagoo válasza ngabor2 (#70265) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

mATX méret, 8 db SATA3 --- Gigabyte GA-F2A88XM-HD3 alaplap -- 16K.

Bele egy A4-es APU, oszt gond letudva. Gyári hűtő is elég a 2 magos APU-kra.
Pl. AMD Dual-Core A4 6300 dobozos Socket FM2 /AD6300OKHLBOX/ -- 10K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#70267) HRicky


HRicky
tag

Sziasztok!

ASRock H97M Anniversary lapról szeretnék vélemény kérni.

Megéri az árát vagy jobb B85nél maradni?

(#70268) bluyoo válasza HRicky (#70267) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Hát jó pár B85 -ös deszka van .....

(#70263) ngabor2
Annyiból már kijön egy APU vagy Cerka is. Terheletlenül alig kérnek, terhelve is alig.
Zsivaagoo már írt APU-t, itt az Inteles megfelelője kicsit combosabb CPU-val, gyengébb iGPU-val:
Gigabyte GA-B85M-D2V (~15K) + Celeron G1820 (~10K) esetleg ha tényleg a nagyon a fogyasztás a lényeg a G1820T de személy szerint nem adnék érte +4K-t.

Ha megelégszel 4db SATA port-al akkor lehet még 2-3K-t fogni a lapon.
Az integrált CPU-s megoldások felől a HTPC topik-ban érdeklődj, ha mégis amellett döntenél. Ott többet foglalkoznak hasonlóval.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#70269) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Milyen Atx lapot ajánlanátok egy i5 4690k, 8gb Corsair Dominator és Gtx 970 alá, 40-45k körül?
Giga kilőve, köszi előre is.

Paranormal Cocktivity

(#70270) Superhun válasza cyberkind (#70269) üzenetére


Superhun
addikt

Rossz tapasztalatod volt a Giga lapokkal? Nekem ha egy márkát ki kéne lőnöm, az egyértelműen az Asrock lenne. Giga lapokkal eddig semmi gondom nem volt.

(#70271) cyberkind válasza Superhun (#70270) üzenetére


cyberkind
félisten

Nemcsak lap, vga is, de az Asrock se nyerő, főként Asus és Msi vonalon mozognék, ja, előbb kimaradt, z97 legyen. Holnap rendelném is hogy a héten meglegyen.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#70272) LógaGéza válasza cyberkind (#70271) üzenetére


LógaGéza
addikt

MSI Z97 Gaming 5? Én tuti azt vennék most ennyi keretből :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70273) cyberkind válasza LógaGéza (#70272) üzenetére


cyberkind
félisten

Köszi, jónak tűnik, esetleg ezek a G45/GD65 félék?

Paranormal Cocktivity

(#70274) Teaway válasza cyberkind (#70271) üzenetére


Teaway
veterán

+1 a MSI Z97 Gaming 5-re :K

G43 is jó, ha 1 VGA marad..

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#70275) LógaGéza válasza cyberkind (#70273) üzenetére


LógaGéza
addikt

A G65-ön mSATA van, van rajta Optikai/SPDIF kimenet, tápköre is jobb (8 vs 12 fázis), viszont egyel drágább kategória - kb a Z97 Gaming 7 szintje.

OC-t tervezel?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70276) cyberkind válasza LógaGéza (#70275) üzenetére


cyberkind
félisten

K procit mit takarhat? Alap dolog a tuning.

Paranormal Cocktivity

(#70277) LógaGéza válasza cyberkind (#70276) üzenetére


LógaGéza
addikt

Visszaolvasol kicsit, és találsz jópár usert, aki csak azért vett K-s procit, mert majdnem egy árban volt a non-K-ssal :)
Ha keret kifutja, akkor inkább Gaming 7 a több fázis miatt, de a Gaming 5-el se nyúlsz mellé.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70278) #40935168 válasza cyberkind (#70271) üzenetére


#40935168
törölt tag

Egy micro ATX-es MSI Z97M-G43-ban hajtottam i7-4790K-t elég rendesen, tökjó volt. Annyi van csak, hogy a Windows 7 telepítőbe beépítettem az USB3 drivereket, mert nem moccant az egér és billentyű sem volt az első telepítőképernyőn :D (Én még Win7 64-bit mániás vagyok). 8-assal már tök jó. De ez chipset vs driver téma, nem az MSI sara.

Szóval +1 az MSI-re és a BIOS-ok is viszonylag jó időn belül jövögettek ki rá. (Közben eladtam az egész kócerájt, nem játszok már annyira).

Van ennek az említett lapnak is vmi Gaming verziója... :K

[ Szerkesztve ]

(#70279) cyberkind válasza LógaGéza (#70277) üzenetére


cyberkind
félisten

:R

Paranormal Cocktivity

(#70280) cyberkind


cyberkind
félisten

Vagy jobban járnék egy z87 Msi mPower-rel?
Mennyi kulönbség van a két chipset között, illetve ajánlottabb az újabb?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#70281) LógaGéza válasza cyberkind (#70280) üzenetére


LógaGéza
addikt

LeCnél elvileg olyan árban van a Z97 MPower, mint a Z87 MPower máshol :) De egyébként is 5k a különbség, nem itt spórolnék. Egyénként szembesülhetsz azzal is, hogy megveszed a Z87 MPowert, összerakod a gépet, és nem indul - ugyanis frissíteni kell az UEFIt, hogy támogassa az újabb procit...
De ha már ennyire elmentünk, vetnék egy pillantást a MAXIMUS VII RANGER-re is.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70282) cyberkind válasza LógaGéza (#70281) üzenetére


cyberkind
félisten

Kicsit szar a helyzet telón, úgyhogy elég nehezen találok rá ezekre, és holnap rendelnem kell, mert a héten már akarok gépezni. :)
+ max 40k-t akartam rászánni az egészre, mert csak véletlenül jött a csere.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#70283) LógaGéza válasza cyberkind (#70282) üzenetére


LógaGéza
addikt

MAXIMUS VII RANGER - most pont akciós a fentebb említett fórumtársnál, 47 ezerért nagyon jó vétel.

Ha maradsz a 40ezer alatti kategóriánál, akkor szintén az említett fórumtársnál most 38ezer a Z97 PRO-GAMER, abszolút best-buy :) Én 8k-val többért vettem olyan 1 hónapja - ha az ajándék egeret nem számolom :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70284) cyberkind válasza LógaGéza (#70283) üzenetére


cyberkind
félisten

Jó lesz nekem az Asus, csak átlagos tuningot akarok majd a procitól függően, korrekt lapnak tűnik.

Paranormal Cocktivity

(#70285) isti101


isti101
tag

Kérdeznék valamit ez az alaplap MSI H81M-P33, ezzel a procival Intel Pentium Dual-Core G3240 Haswell Refresh, fog működni bios frissítés nélkül vagy kel hozza UEFI frissítés?
köszönöm a választ

(#70286) LLKobe válasza isti101 (#70285) üzenetére


LLKobe
veterán

Ezt infót 2 kattintásból megtalálod a gyártó honlapján.
De nem ártana tudni milyen BIOS van rajta, mert ettől függ.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#70287) laychi


laychi
veterán

Helló mindenkinek.

Kicsit off,ezért abba is teszem.

Kérdésem az lenne,hogy a gyártók fel e tüntetik a vásárolni kívánt alaplapon a bios verziószámot valahol a nyákon vagy a dobozon.(sajnos a lapomon nem tudom megnézni,mert a 960 meg a noctua eléggé kitakarja a deszkát,dobozon nem láttam ilyet,bár csak kutyafuttában néztem át)

Gondolkodom egy ideje,hogy z87-ről z97-re váltsak,illetve esetleg más gyártótól vennék lapot(nem azért mert bajom lenne a jelenlegi msi-vel...jó lap ez is ami van :) )

Csak azért kérdezem,mert devil's canyonom van és ugyebár vannak lapok, amik a procim megjelenése előtt jöttek ki és csak későbbi biossal támogatják,mint ahogy a z87-es lapok is(bios update-hez meg nincs tartalék procim)

(#70288) LógaGéza válasza laychi (#70287) üzenetére


LógaGéza
addikt

Láttam már olyat, hogy rá volt ragasztva egy matrica a dobozra, hogy "Updated to xx.x version UEFI!". De amúgy ha megkéred biztos frissítik a boltban (ugye milyen jó lenne most egy G1820? ;] )

De amúgy ha Z97-re váltasz, akkor nagy valószinűséggel nem lesz ilyen gondod.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70289) Balathruin válasza laychi (#70287) üzenetére


Balathruin
veterán

Assrock alaplapokon tuti rajta van.

(#70290) laychi válasza LógaGéza (#70288) üzenetére


laychi
veterán

Közben néztem figyelmesebben az alaplap dobozát.
A vonalkódnál van egy számsor
911-7816-013

911 nem tudom,hogy mit jelenthet,
7816-os szám tuti benne van a bios verziószámban
013-talán ez a v1.3 biost jelölheti,de sajnos nem emlékszem már milyen bios volt rajta gyárilag.

Biztos jól jönne,de eddig többször lebeszéltem magam,ezért adtam el a cerkát :)

(#70291) Balathruin válasza laychi (#70290) üzenetére


Balathruin
veterán

(#70292) laychi válasza Balathruin (#70291) üzenetére


laychi
veterán

OMG :D

(#70293) laychi válasza laychi (#70287) üzenetére


laychi
veterán

NA körbenéztem az alaplapok közt,

PCI-E sínnél van minden lapnál,msi-nél az alaplap felső részén is megtalálható.

Köszi mindenkinek a segítséget.

Ha figyelmesebb vagyok,akkor nem keletkezik ennyi off,de talán más is rátalál erre és nem teszi fel a kérdést :)

(#70294) ViZion


ViZion
félisten

mITX 1150 deszkát tudnátok ajánlani?
Különös elvárás nincs, 8 GB Ram, non K, i3/i5, USB3, PCIe legyen azért, meg DVI, és stabil, ócó. Melós gép, CAD, ilyesmi. 2 magos, 4 GB ramos gépeket váltana, nem kell vmi durva tuning deszka. Asus preferált. :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70295) bluyoo válasza ViZion (#70294) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha javasolhatom, azonnal csapjál le az MSI Z87I AC-ra az iPon-ban!! Hátha .... :)
Szerk.: A PCX-ben még olcsóbb! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#70296) ViZion válasza bluyoo (#70295) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát... de hát ez MSI... :(
Nem kell wifi meg csicsa, nem játékra lesz. Ez miféle? :U

Most ha gonosz AMD fanboy lennék, akkor megkérdezném hol vannak az ócó és szuper lapok, amiben csúcs intel kockák mennek ezer évet... De nem vagyok ilyen! :D

Jah, most PC X nagyon ócó, rendeltem a héten egy félkonfigot, ott is majd' 10%-al ájpon alatt voltak.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70297) nrbrto


nrbrto
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Gigabyte B85M-D3H alaplapot, amely sajnos nem nagyon szereti a Gigabyte R9 270X videókártyát. Játék közben fekete képernyőt kapok, olyan, mintha lekapcsolna a videókártya, de a többi minden okés.
Valószínűleg nem a videókártya a ludas, mert minden stressz teszten átment, amit csak lefuttattam, játék közben pedig csak 40-50%-ot használ átlagosan, a teszttel szemben, ahol nagyon pörög, és semmi baja nincs. Hőmérséklet 40-50 fok között.
Egyik fórumozó írta, hogy neki is ez volt a problémája ugyanezzel az alaplappal és videókártyával, és egy alaplap csere oldotta meg végül a gondját. A tápom Thermaltake Hamburg 530W, gondolom ez sem okozhatja, mert akkor teszt közben újraindult volna a gép.

Kérdésem, hogy milyen alaplapot vegyek, amivel nagy valószínűséggel működni fog? Az ár 20-25K között mozogjon, ha lehetséges. Jó lenne, ha 4 memóriafoglalata van, és 1150-es socket kell. i5-4440-es procit raknék bele. ATX, micro-ATX mindegy, a ház Cooler Master N300. Tuningolni nem tervezek.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#70298) bluyoo válasza ViZion (#70296) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem erősködöm .... Bár én egyértelműen azt vásárolnám annyiért, hűtött tápkör, ........ :)
Így viszont az általad linkelt lap jó lesz. :K
Az Intel kockák szinte minden lapban elmennek ezer évet (vagyis a lapokat lehet cserélni kell alattuk). :DDD

(#70297) nrbrto
Szerintem nem a lap ... De pl. az Asus B85M-GAMER, vagy az ATX méretű MSI B85-G43 belefér a keretedbe.

Bazinga!

(#70299) nrbrto válasza nrbrto (#70297) üzenetére


nrbrto
csendes tag

Erről az alaplapról tud valaki, valamit? Jó vétel lenne?
Ezzel a típussal nem találtam black screenes hibákat googleben, míg a gigabyte b85m-d3h esetén pedig nagyon sokat.

(#70296) ViZion
B85-ös chipsetet kerülném, hátha az miatt csinálja az eszét... Ez a H97 chipset jobb, mint a B85?

[ Szerkesztve ]

(#70300) DR|FTK|NG válasza nrbrto (#70299) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Seggszikla, szóval én nem ajánlom.

Nem hiszem, hogy a chipset miatt produkálná ezt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.