Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70151) MongolZ válasza Zsivaagoo (#70143) üzenetére


MongolZ
addikt

Én ajánlom a laptoptápról is ellátható alaplapokat AM1-hez, akkor nem kell mellé berakni párszáz W-os tápot. Így végképp nem lesz hangja...

(#70152) MongolZ


MongolZ
addikt

Én is kérnék egy kis segítséget:
1150-es konfighoz milyen Z-s lapot ajánlotok? Jelenleg non-K procim van, később szeretnék K-sat, ezért jó lenne valami megbízható Z-s lap, lehetőleg azért maradjon olcsó...

(#70153) Teaway válasza MongolZ (#70152) üzenetére


Teaway
veterán

Z97-G43

További ajánlatokat az Összefoglalóban találsz.

Nincs itthon csokid??

(#70154) chosa91


chosa91
aktív tag

Üdv,

m-atx alaplapot keresek a következő paraméterekkel:
socket: LGA-1155
ram slots: 4 (1600mHz támogatással)
slot VGA-hoz (1): PCI Express 3.0 ×16

Javaslataitokat szívesen várok, márka terén gigabyte, asus, asrock, msi-vel volt tapasztalatom, annyira nem vagyok válogatós.

ui.: közben az összefoglalóban találtam megfelelőt, soz.

[ Szerkesztve ]

"Find something boring, and make it funny!"

(#70155) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok!
Asus z68M-Pro alaplapom haldoklása miatt keresnem a váltó típusát.
Egy i7-2600 proci menne bele.
Koszi.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#70156) Teaway válasza chosa91 (#70154) üzenetére


Teaway
veterán

Mindig érdemes az Összefoglalót böngészni. Legjobb persze kérdezés előtt. Aki nem így cselekszik, azt leeresztjük a kútba, és ott hagyjuk :DDD

Nincs itthon csokid??

(#70157) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

K-s proci alá mennyire jó a B85-ös deszka? Lehet vele tuningolni?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#70158) chosa91 válasza Teaway (#70156) üzenetére


chosa91
aktív tag

Jót blugy-blugy-blugy-kodtam :P és bocsi

btw. i5-2500k alá melyiket mernétek tenni?

ASRock B75 Pro3-M
ASRock B75M-GL R2.0
MSI B75MA-P45
Asus P8B75-M
Asus B75M-A ?

[ Szerkesztve ]

"Find something boring, and make it funny!"

(#70159) jim bcs válasza #40935168 (#70139) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Eperkutyus (#70139)
Szia!
Tápnak mindenképpen paneltápot nézz, speckó laphoz meg elég csak az adapter.
Amd oldalon az AM1 jó választás lenne --> Athlon 5350 2.05GHz AM1 BOX
-MSI AM1I
-ASUS AM1I-A
Intel oldalon drágább a helyzet de én ezt választanám --> Pentium, i3
-MSI H81I
-ASUS H81I-PLUS
-MSI B85I
-ASUS H81T + adapter
-MSI H81TI + adapter

(#70157) ll-kobe
Semennyire, nem tuningra való, oda Z97 kell!!! Ha nem rántod meg, vagyis alapon használod akkor mehet a B85 is.

(#70158) chosa91
Ha nem húzod meg a procit akkor az Asus-t vagy Msi-t. Ha lesz OC akkor egyiket sem, oda Z77 fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70160) LLKobe válasza jim bcs (#70159) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi! :R erről lapról vannak tapasztalatok? Megfelel egy i5 4670K alá?: Asrock Z97M Pro4

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#70161) jim bcs válasza LLKobe (#70160) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Kifejezetten erről egyenlőre nincsenek negatív tapasztalatok, ám magáról az asrock-ról már annál inkább. Inkább egy Msi vagy Asus vagy Gigabyte legyen.

ASUS Z97M-PLUS
GIGABYTE GA-Z97MX-Gaming 5
MSI Z97M GAMING

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70162) psq


psq
tag

Sziasztok!

Jelenlegi masinám egy Phenom II X4 955 – proci (3.8-ra húzva), ASUS M4A77T-lapon GTX750 Ti-vel. 2X4GB RAM, CM 600W táp, SSD-k, wincsik.

Az alaplap mostanság bolondozik velem: kb. fél éve elment a hang, kicsit később a hálózatot is el-elejtette. Legújabb nyavalyája, hogy -128 fokosnak gondolja magát és fél-egy óra játék után szépen lemegy az FPS 7(!)-40 re. Ami nem kicsit idegesítő. (BF4 multi 1920x1080 low-medium beállítás, normál esetben 80-110 FPS-sel elmegy. 60-alatt észreveszem 40 alatti FPS pedig kimondottan zavar.) Átlagos netezős-filmnézős üzemben viszont problémamentes.
Ráadásul a lányom lassan kiszorít a gépről, tehát nincs mit tenni lépni kell.

Az elképzelésem, hogy veszek egy újabb, használt, de némiképp időtálló lapot max. 30 eFt-ért a jelenlegi helyett és figyelem a hardveraprót, hátha horogra akad majd egy jó proci is.
Sok elvárásom nincs, igazából a jelenlegi felállás is kielégítené az igényeimet.
De, ha már lépek szeretném érezni is a változást... mindenképp szeretném tuningolni is :)
A lap mérete nem szempont, de a PCI-Ex16 mellé egy PCI-slot is kell rá, hogy tudjak mókolni a régi kártyáimmal.

Van valami javaslatotok? Egyáltalán van létjogosultsága az elgondolásnak?!

(#70163) MongolZ válasza Teaway (#70153) üzenetére


MongolZ
addikt

Köszi, és igen, valóban nem néztem meg az összefoglalót!

Az Asrockról ennyire negatív a tapasztalat mostanában?

(#70164) zimi1991


zimi1991
aktív tag

Sziasztok valami tapasztalat van a GIGABYTE 970A-DS3P lapról?
A GIGABYTE-ról általába véve mi a vélemény?
Igazából megvan már a lap csak egy hete csak szívok vele semmi mást...

[ Szerkesztve ]

A privátokra illik válaszolni!

(#70165) jim bcs válasza psq (#70162) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#70162) psq
Ennyi pénzért, de már 20-22k körül B85-ös 1150-es lapot kapsz. Eladod a procid és vegyél egy i5-öt.

(#70163) MongolZ
Nem mostanában, hanem általában.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70166) Diceee


Diceee
csendes tag

Sziasztok!

A halott memóriamodulom miatt van szükségem új alaplapra, mert a régin fizikailag is sérült az egyik foglalat (letört a fogantyú). A cserélendő lap egy Gigabyte Z68X-UD3H-B3, tehát valamilyen 6-os szériásra lenne szükségem)

Belsők i5-2400, 2x4gb Corsair 1866Mhz (cserés lesz), GTX480, WD 640-es vinyó és egy Samu 850 evo SSD.

Bővítést nem tervezek a gépen, idővel majd egy full cserét ha szükséges, egyelőre csak egy minél olcsóbb "band-aid" megoldást szeretnék, így bármi szóba jöhet ami olcsó, lehetőleg újonnan még kapható. Tuning lényegtelen.
A gépet elsősorban játékra használom, meg a többi szokásos, tehét internet, filmek stb.

Előre is köszönöm a segítséget és a választ!

[ Szerkesztve ]

(#70167) Skeleton01 válasza Diceee (#70166) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Az a baj a 1155-ös foglalattal, hogy újonnan már csak néhány alsó kategóriás H61 és B75-ös chipsetes, emellett elég szerény felszereltségű lap kapható hozzá. Asrock a kivétel, de azt nyugodt szívvel nem tudnám ajánlani a sok a negatív vélemény miatt. Én aprón próbálnék hozzá nézni, valamilyen középkategóriás Z68, Z77, esetleg régebbi P67-es chipsetes lapot.

(#70168) jim bcs válasza Diceee (#70166) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Újonnan már nem kapsz, ha kapsz is valahol akkor olyan árban van amiért már 1150-et kapsz. Én a helyedben használtat néznék, Asus-Msi-Intel és egy jó B75 vagy H77 elég is lesz mivel sima procid van.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70170) Diceee válasza jim bcs (#70168) üzenetére


Diceee
csendes tag

Köszönöm a válaszaitokat! :R

Ahogy néztem az H61/B75-ös újakat, valóban nem ajánlanak valami sokat az árukhoz képest. Így marad a használt, amiből a környéken egy Asus P8H67-es tűnik a nyertesnek.

(#70183) dannyl


dannyl
addikt

Sziasztok!
Két lap közt kellene döntenem, vagy árban hasonló más is szóba jöhet.

1. Mennyit szánsz az alaplapra? MAX 25k, de inkább alatta
2. Milyen hardverek alá szeretnéd? i5 4590 + GTX 970
3. Milyen méretű lapot szeretnél? mATX vagy ATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...) Nagyjából ezek, semmi különleges.
5. Milyen a monitorod csatlakozása? Azt most nem tudom, mert nem nekem lesz a gép, de DVI tuti van rajta.
6. Szeretnél tuningolni vagy nem? Kizárt.
+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t? Soha.

MSI H97 PC MATE, vagy ASROCK H97 PRO4 (vagy H97m PRO4 esetleg).

Játékra lenne.

Melyik ajánlottabb?

[ Szerkesztve ]

(#70184) jim bcs válasza dannyl (#70183) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ASUS B85M-GAMER __ 24-25k

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70185) moonguru válasza psq (#70162) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Írtam egy PM-et!

Monitor Guru!

(#70186) dannyl válasza jim bcs (#70184) üzenetére


dannyl
addikt

Az miért jó, hogy B85-ös chipset-est veszek a H97 helyett?

(#70187) Teaway válasza dannyl (#70186) üzenetére


Teaway
veterán

Mert ezekre nincs szükséged ► link

Nincs itthon csokid??

(#70188) dannyl válasza Teaway (#70187) üzenetére


dannyl
addikt

És nincs semmi sebességbeli, vagy más hátránya? Felismeri rögtön BIOS frissítés nélkül a CPU-t, illetve esetleg következő generációs CPU-k is fognak menni benne? Nem akadékoskodni akarok, csak szeretném nyugodt szívvel megvenni, mert elég sok pénz ez azért, hogy esetleg később megbánjam. És ahogy értem akkor inkább egy "durvább" B85, mint egy lájtosabb H97. És EZ A CIKK is kicsit degradálóan beszél az ASUS-ról.

[ Szerkesztve ]

(#70189) profet78


profet78
újonc

Nem tudom hogy jó helyen vagyok e van egy kis problémám segítene valaki?

(#70190) LógaGéza válasza profet78 (#70189) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem tudjuk, tudunk segíteni?

dannyl
A következő generációnak már más lesz a foglalata, ergo kell másik alaplap is alá.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70191) gzsolt3


gzsolt3
csendes tag

Sziasztok !

Most akarok venni egy alaplapot egy Intel Core i3 3,6GHz dobozos Socket 1150 i3-4160 processzorhoz az lenne a kérdés hogy ez a processzor alkalmas a két mag miatt futtatni a játékokat ? Vagy érdemes esetleg más 4-6 magosat nézni . Ki néztem egy két alaplapot ezekről kéne meg mondani melyik éri meg a legjobban hosszú távra .

ASRock H97M Anniversary alaplap

ASRock Z97M Anniversary alaplap

ASUS B85M-GAMER alaplap

ASUS H97M-E alaplap

Szerintetek melyik a legjobb választás hosszú távra játékokhoz és utólag is jól lehet bővíteni . :B

(#70192) LógaGéza válasza gzsolt3 (#70191) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Az i3-4160 lehet alkalmas lesz futtatni, de kb élvezhetetlen kategória lesz - hosszú távra semmiként nem terveznék vele.
Nem tudni, hogy mennyi a kereted, amit rá tudsz szánni, de egy i5-4440 alá nem mennék, de ez már ennek a topiknak a témája.

A felsoroltak közül pedig inkább az ASUS B85M-GAMER az ajánlott.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70193) Teaway válasza dannyl (#70188) üzenetére


Teaway
veterán

― talán annyi, hogy mATX mivolta miatt a PCIe 3.0 x16 slot egy hellyel közelebb van a CPU-hoz, mint az ATX-es társainál -> túlméretes procihűtő/venti esetleg gondot okozhat
― first release BIOS 0402, ezzel nem lesz gond a kiválasztott proci
― következő generáció: :(

(ugyanilyen procihoz én H97-es lapot választottam, de nem gondolom, hogy B85-ös lappal álmatlan éjszakáid lesznek...)

Nincs itthon csokid??

(#70194) gzsolt3 válasza Teaway (#70193) üzenetére


gzsolt3
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors választ . Meg tudhatom miben jobb ez a ASUS B85M-GAMER a másik háromtól ?

Bocsi ez LógaGéza
(őstag) szólt :D

[ Szerkesztve ]

(#70195) Teaway válasza gzsolt3 (#70194) üzenetére


Teaway
veterán

Nem neked ment a válasz :)

Nincs itthon csokid??

(#70196) LógaGéza válasza gzsolt3 (#70194) üzenetére


LógaGéza
addikt

ASRockot nem nagyon szoktunk ajánlani, nekem pl az UEFIje nem jött be egyáltalán, meg úgy általában a többi gyártóhoz képest több a baj vele.
Két Asus - keress róluk egy-egy képet, és nézz rájuk. A B85M-GAMERen legalább van valami VRM hűtés-féleség.
Ergo ha nem kell neked RAID, és M.2 foglalat, akkor cserébe kapsz jobb hangot, és jobb felépítést :)

De amúgy ha mondanál egy keretet, akkor lehet tudunk olyat ajánlani, ami még ezeknél is jobb ;)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#70197) gzsolt3 válasza LógaGéza (#70196) üzenetére


gzsolt3
csendes tag

Sziasztok max. 25 000Ft-m van az alaplapra. :(

(#70198) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv! K-s proci alá tuninghoz csak a Z97-es lapok a jók? Pl. Z87 nem jó? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#70199) jim bcs válasza LLKobe (#70198) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A Z87 is jó az a 1150 első generáció, de ha haswell refresh procid lesz akkor már célszerű Z97-et venni.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70200) LLKobe válasza jim bcs (#70199) üzenetére


LLKobe
veterán

Korlátozottak az anyagi lehetőségek, apróról szemezek, és ezek vannak. Bár lehet, hogy újonnan veszek egy b85-ös lapot, elvileg abba is rá tudom tolni mind a 4 magra a turbo órajelet a 4670K-ra, az 3,8Ghz, az kb bármire elég...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.