Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69951) perecKING


perecKING
senior tag

csináltam egy kis összehasonlítást

Ranger VII vs Gaming 5
NINCS OC! I5 4570

még jó, hogy volt itthon a két "legjobb" lapból :DDD
(szerintem ezeknél nem kell drágábbat venni :K )

[ Szerkesztve ]

(#69952) dodopek


dodopek
addikt

Szaisztok!
Tudtok ajánlani valamit max 30k-ig az Asrock h97m pro4-en kívül ezekhez a dolgokhoz?
I5 4590 CPU,
R9 270,
SSD+2 HDD+ODD
4 ram slot,
OPTIKAI HANG KIMENET muszáj!
mATX/ATX mindegy
semmi tunning
játékra is
Benq G2255 monitorhoz, de azt a GVA megoldja. :)
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#69953) MiklosSaS válasza dodopek (#69952) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gigabyte H97M-D3H

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#69954) bluyoo válasza MiklosSaS (#69953) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nincs rajta optikai kimenet. :)

(#69952) dodopek
30K-ért talán a Fatal1ty H97 Performance -t is megkaphatod.

(#69955) dodopek
:DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#69955) dodopek válasza MiklosSaS (#69953) üzenetére


dodopek
addikt

Nincs rajta spdif...:(

bluyoo!
Megelőztél. :)

[ Szerkesztve ]

(#69956) Zsivaagoo válasza bluyoo (#69954) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Májsztró!

Dodopek kolléga pont az Asrock-ra rágott be, de piszkosul. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#69957) MiklosSaS válasza bluyoo (#69954) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:W , gen...telorol vagyok. Nem vettem eszre...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#69958) bluyoo válasza Zsivaagoo (#69956) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem írta, hogy ASRock semmiképpen nem lehet. :)
De az optikai kimenetet szinte az összes gyártó kerüli, ebben az ársávban. :DDD
Az ASRok lapokon kívül (B85,H87,H97) talán csak az MSI H97M-G43, MSI B85M GAMING -en van.

(#69957) miklosss2012
Ne is törődj vele, alig észrevehető az a sok nagybetű! ;]
Bocsi, mindenkivel előfordul. Nem a foglalatot nézted be (mint én már vagy 3X)
. :B

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#69959) dodopek válasza bluyoo (#69958) üzenetére


dodopek
addikt

Valóban nem írtam, hogy nem lehet. Csak az a gond, hogy tegnap hoztam haza az első Asrock lapom az Iponból, és 90%, hogy DOA. Kicsit elvette a kedvem a márkától, amivel szemben egyébként is voltak fenntartásaim...

(#69960) Teaway válasza dodopek (#69955) üzenetére


Teaway
veterán

Bluyoo az optikai kimenet hiányát említette, viszont van rajta 1 x S/PDIF Out header(alaplapi tüskesor)! Igaz, ez téged nem vígasztal.

Nincs itthon csokid??

(#69961) Zsivaagoo válasza dodopek (#69959) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nagyon úgy néz ki, hogy MSI H97M-G43 alaplapod lesz. ;) :D

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#69962) MiklosSaS válasza bluyoo (#69958) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kicsit el voltam foglalva a napokban a 290X/290X CF tesztelgetesel...
Alig maradt idom dolgozni :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#69963) dodopek válasza Zsivaagoo (#69961) üzenetére


dodopek
addikt

Hát basszus, tényleg nem tudom. Ismeritek azt, amikor minél több emberrel beszélsz, annál bizonytalanabb vagy? Na itt tartok.
Lassan már az optikáról is lemondanék, csak jó legyen. Legfeljebb majd körbe megy a hang, és a kép Dlna-n, nem pedig VGA/hang kártya. Persze így bukom az 5.1et a játékokban... :-(
Szóval tényleg nem tudom.... :-(

(#69964) Zsivaagoo válasza dodopek (#69963) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Bluyoo-nak és DonSass-nak (miklosss2012) jók a tippjei/tanácsai, pláne Sass kb. hetente eszik új alaplapot, csak az Asrock-ot nem bírja a gyomra. :D MSI rajongó lett - okkal - már az Asus-tól is fanyalog. A Gigát elismeri viszonylag olcsó és jó gyártónak.

Én meg csak akkor bólintok rá egy lapra, ha teljesen híg kislibafossá olvastam a specifikációját. Jó lesz az az MSI H97-es lap. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#69965) bokorugró


bokorugró
tag

Sziasztok!

Ezer éves gépemet (abit ip35 pro, e8400) cserélném lefele. Az új proci egy i5 4590 lesz. Általános felhasználású lesz a gép, net, filmezés és minimális játék (annyira minimális, hogy most csak egy android emulátorral nyomulok). dVGA-t nem tervezek perpillanat bele, esetleg pedig berakom a mostani hd3870-et (de lehet, hogy az integrált már erősebb ennél?).

Az utolsó párszáz hozzászóllást elolvasva úgy látom, hogy ezeket szoktátok ajánlani, illetve bejönnek nekem is:
gigabyte z97 gaming 3
msi z97 gaming 3
meg valami asus :]

A krédésem az lenne, hogy ezek ársávjában van-e még valami, ami hasonló tudású és bátran ajálható?
A választás során piros pont, ha az alaplapi hangkártya jobb mint a belépő szinten, illetve a ventillátor vezérlés is barátságosan van megoldva (itt az abit jól elkényeztetett, mert win alól minden precízen belőhető).
Az házban csak egy 4pines proci és egy 3 pines ház venti van.

Tudom, hogy elég lenne H-s lap is, de mivel az msi Z lapja egy árban van a H-val, ezért jött a képbe a Z.

thx.

(#69966) Busterftw


Busterftw
veterán

Sziasztok, táp meghalt és vitte magával az alaplapot ehhez a konfighoz keresek olcsó alternatívát.
Lap: Asrock M3a770de
Cpu: AMD Athlon II X4 630 2.80Ghz AM3 BOX
Ram: GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL7 KIT
Hdd: SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ
Vga: ASUS EAH5750 FORMULA/2DI/1GD5 1G DDR5 PCIE
Táp: CHICONY Hipro 450W OEM
Házhoz szállítás jó lenne :)
köszönöm

(#69967) Goblin12 válasza Busterftw (#69966) üzenetére


Goblin12
őstag

Ez nem a tápos topik. :B

(#69968) Busterftw válasza Goblin12 (#69967) üzenetére


Busterftw
veterán

Alaplap kell, csak irtam hogy a táp megsütötte.

(#69969) Zsivaagoo válasza Busterftw (#69968) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

asus-m5a78l-m-lx3 Olcsó, 760G csipes SATA2-es, USB2.0-ás csoda.

Ha AMD oldalon FX-re váltasz, akkor ez max. FX-6300-ig DE csak alapon járatva jó, tuning kizárt, hogy stabil legyen. AM3-ból Phenom II X4-et viszi szépen, nemcsak az Athlon-t.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#69970) bluyoo válasza dodopek (#69959) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Minden márkánál akadnak hibás darabok, de nem védem a márkát akad más lehetőség.
Ha nem megfelelőek az említett MSI deszkák, kicsi keretpótlással több lehetőséged is akad.
Pl. az Asus B85-PRO GAMER, vagy a Gigabyte G1.Sniper B6.
Sajnos a hasonló H97-es lapok még elég drágák, pl. az MSI H97 GAMING 3 már 35K felett van. Ami azért is mókás, mert ahogy előttem írták sok helyen egy árban van a Z97-es testvérével!

(#69962) miklosss2012
Olvastam a vesszőfutásod! :DDD Grat. az új szerzeményekhez! :)
Csendben én is beújítottam egy I5-3570K -t. Három év után ideje volt megetetni a Z77-es deszkámat!
Bár teljesen kihalt a tuningláz, egy perc alatt belőttem a 4.4 -et és kész.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#69971) bluyoo válasza bokorugró (#69965) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Hát igen, a két említett lap teljesen ugyan az, kivéve ugye a chipset-et.
Akár egy B85-ös deszka is elég lehet, vagy mATX méret. Mindenesetre jó lapokat néztél, ha nem gond az áruk ...

Bazinga!

(#69972) D.Orion


D.Orion
veterán

Üdv!

Hét elején jártam itt alaplap tanácsért. Ki is lett választva az MSI 970 Gaming alaplap. Meg is rendeltem, és a sztory:
Aqua Computer:
Megrendeltem egy alaplapot vasárnap délután. 32K-ért.
Hétfőn ez a lap már 28K csak.
Kedden délután jön az email, hogy felvették a rendelésem. Beszerzés alatt van a termék. KEDDEN!!!
Csütörtök délután lemondtam a picsába, mert a honalpjukról etűnt eme termék. Anyjukkal szórakozzanak azzal!
Péntek reggel jön egy mail, hogy 1-3 munkanapon belül beérkezik a termék amit rendeltem és átvehetem majd.

Telefonálok egy sort és kiderült, hogy még sincs meg a termék! :W

A héten IPON oldaláról is eltűnt az alaplap. Ha tud valaki olyan boltot ahol meg is lehet venni, akkor kérem ne tartsa magában.

(#69973) bluyoo válasza D.Orion (#69972) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Próba szerencse: [link].
Bár én onnan inkább az Asus M5A99FX PRO R2.0 -t választanám. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#69974) D.Orion válasza bluyoo (#69973) üzenetére


D.Orion
veterán

Köszönöm, rákérdezek.

Egy korábbi Asus-t(M5A97 EVO R2.0) leszavaztam az egész hűtési rendszere és a gyengébb minőségű kondik miatt. Ezen pedig szükségtelenül sok a PCI-E x16(ami nem is annyi).

[ Szerkesztve ]

(#69975) bluyoo válasza D.Orion (#69974) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Te tudod! :)
Csak kíváncsiságból a "az egész hűtési rendszere " mit jelent? Mert egy eléggé bevált, mondhatni sokat próbált deszka.

Bazinga!

(#69976) D.Orion válasza bluyoo (#69975) üzenetére


D.Orion
veterán

A feszültségszabályzón lévő bordázat mondhatni hozzáér és körbeveszi a kondenzátorokat.

(#69977) bluyoo válasza D.Orion (#69976) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mi a gond ezzel? Amúgy teljesen ugyan az az elrendezése az MSI lapjának.

Bazinga!

(#69978) Petie


Petie
veterán

üdv,

nagyon sokat rágódtam, gondolkoztam és végül (talán :DDD ) megszületett a döntés és a Gigabyte GA-Z97X Gaming 5 mellett teszem le a voksomat. remélem nem fogom megbánni. két cimbora is mondta hogy jó lapokat csinálnak.

4 lapon vaciláltam.

Asrock Z97 Extreme 4 - ezt egyik cimbora ajánlotta nagyon, de máshol (itt is) rosszat olvastam. mástól is rosszat hallottam így nem merem bejátszani. csak 2 év gar.

MSI Gaming 5 - 5e-el drágább mint a Giga és volt aki mondta hogy csalódott MSI-ben már. bár mondjuk ez meg a Giga a nagy esélyes.

Asus Z97-Pro gamer - tetszik tetszik de mégse.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#69979) Popes válasza Petie (#69978) üzenetére


Popes
őstag

Haswell alá nem sokan csalódtak az MSI-ben de a Giga se rossz döntés.

+1 az MSI-re. :)

Deus ex machina

(#69980) Teaway válasza Petie (#69978) üzenetére


Teaway
veterán

„Asus Z97-Pro gamer - tetszik tetszik de mégse.”

Mondj egy okot!

Nincs itthon csokid??

(#69981) dodopek


dodopek
addikt

Ahogy a kolléga írta, van vagy 1500ft a H97, és a Z97 közt. Érdemesebb a drágább MSI Z97m-g43 lapot venni? Tunning nélkül van bármi plusz haszna? Mondjuk jobban tartja az árát, vagy ilyesmi. Szóval érdemesebb?
Köszi!

(#69982) freezer922


freezer922
aktív tag

Félig meddig talán témába vágó kérdéseim lennének;

Valaki itt mondta nekem, hogy egy olcsóbb lapban noha akár meglehet a 2 x16-os slot (x8-ban működtethetően mindkettő), akkor sem feltétlen érdemes cf/sli-re pályázni. Itt érdekelne, hogy konkrétan az olcsóbb lapokban van valami hiány amitől ez gond vagy vajon csak a cf/sli játékon belüli problémáira célzott?
Illetve érdekelne még, hogy van-e esetleg valahol egy kis halandóknak szánt (nem IT man lévén :D) írás arról, hogy egy lapban mégis pontosan micsoda és miként hat arra, hogy az adott lap OC-ra jó-e egyáltalán és ha igen mennyire? Picit utána olvastam és érdekelne.

(#69983) bluyoo válasza dodopek (#69981) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Semmi pluszt nem ad. Talán eladáskor valamivel jobb árat kaphatsz érte.

(#69982) freezer922
Honnan tudjuk mire gondolt? :DDD Ezt tőle kérdezd. De valószínű a CF/SLI hátrányai miatt mondta.
Az asztali alaplapok belső felépítése
Az 1. pont: CPU VRM (tápellátó áramkör). Na ez minél nagyobb annál jobb. De hát ha utánaolvastál akkor .... :DDD
Tuning, kezdőknek, szájbarágósan

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#69984) freezer922 válasza bluyoo (#69983) üzenetére


freezer922
aktív tag

Igazából az utána olvasás annyiban merült ki, hogy utána néztem pár lap vrm-adatainak és olvastam valamit arról, hogy mi a difi analóg és digitális között. Arra vagyok még kíváncsi, hogy ezeken kívül mi befolyásoló tényező :D
Sli/ cfnél meg arra gondoltam, hogy esetleg a 2 pcie sloton kívül más befolyásolja-e a kimenetelt, de akkor nem.

Bocsi amúgy, hogy ilyeneket kérdezek, csak most költök alapra is egy 20asnál többet először :D

[ Szerkesztve ]

(#69985) Petie válasza Teaway (#69980) üzenetére


Petie
veterán

Nem keresek technikai okot, mert ezért voltam gondban a 3 lap közül a választással. Most is Asus-om van, Asus-om is volt régebben is. Most kipróbálok egy újabbat :)
Az utóbbi hétben naponta változott, hogy melyik legyen. Kicsit idegesítő volt már. :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#69986) bluyoo válasza freezer922 (#69984) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Főleg a tápkör, de már nincsenek akkora különbségek a normál tuningképesség terén.
Ha ajánlhatom nevezz meg egy keretösszeget, és mi javaslunk pár alternatívát neked, aminek ha akarsz utánanézel a neten. Hogy néz ki at UEFI-je, tesztek, stb ....
Esetleg nézd át a téma összefoglalót.

Bazinga!

(#69987) freezer922 válasza bluyoo (#69986) üzenetére


freezer922
aktív tag

Olyan 40k a keret 4690k alá, de igazából már itt ajánlották a giga g1 z97 snipert. Csak pont ennél akadtam arra teszteknél, hogy az azonos árú gigabyte z97x gaming5 ban elvileg 8 digi vrm van míg a sniperben 4 analóg.
Plusz ahogy olvastam a gaming 5 ban is van 2 x16 ami működik x8ban kettő használatakor.
Igazából ezek között vacilláltam ezért kérdeztem azok után. Egyszerűbb lett volna csak megkérdezni de unalmas éjszakai műszakban csak jó volt agyalni ezen ^^'

(#69988) bluyoo válasza freezer922 (#69987) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Való igaz a G1 sniper hibrid/analóg tápkörrel rendelkezik [link], inkább a hangra tették a hangsúlyt.
Bár nem hiszem, hogy komolyabb hátrányod lenne/lett volna miatta.
Milyen VGA-kat akarsz CF/SLI-be?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#69989) freezer922 válasza bluyoo (#69988) üzenetére


freezer922
aktív tag

Ezt még nem tudom, várok az amd idei kártyáira de ilyen 280x/760 szintű kombó a terv.

(#69990) bluyoo válasza freezer922 (#69989) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát én nem nyitnék azonnal CF/SLI -vel. 150-200K-ból azért már lehet olyan VGA-t venni aminek nem jelent gondot egy mai játék sem. :)

Bazinga!

(#69991) freezer922 válasza bluyoo (#69990) üzenetére


freezer922
aktív tag

A terv egy 3 monitoros rendszer lenne :D ahol persze ennyből nem ultrán tervezek játszani. Már van 2 monitor és azokat is idén cserélem, és gondoltam még egy vételén és egy ilyen rendszeren.

(#69992) jim bcs válasza dodopek (#69959) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Na még egy elégedett vásárló amin nem lepődök meg. Most akkor már érted, hogy itt miért is nem ajánljuk, ellenben a komplett gépes topikkal ahol ömlesztik.

1. Msi, Asus vagy Asus, Msi
2. Giga
3. nincs tovább

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#69993) dodopek válasza jim bcs (#69992) üzenetére


dodopek
addikt

Hát, igen... :(Azt hiszem MSI Z97m-G43 lesz. Majdnem elkapott a csak pár ezerrel drágább láz és Fatality lett, de sikerült megúsznom. Eddig, és nem tovább. :D

[ Szerkesztve ]

(#69994) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Végül megvettem a ASUS H81M-A lapot, köszönöm a segítséget!

Érdemes-e rajta biost (vagy nem tudom hogy van-e más) frissíteni? Ha igen, hogyan tudom megtenni? Pendrive-ról?

(#69995) dodopek válasza DeFranco (#69994) üzenetére


dodopek
addikt

Az Asus M81 sorozathoz van win alóli frissítési lehetőség. Ajánlottabb, mint biosból. I sorozatú procik nem mindig indulnak el a régebbi biosokkal.
Szívtam néhánnyal, mire rájöttem, hogy mi a megoldás...

(#69996) DeFranco válasza dodopek (#69995) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egy G3240 van (lesz) alatta (felette). Akkor tegyem fel a rendszert driverekkel, stb., és utána frissítsek, jól értem? (valami .cap file-t töltöttem le az asus honlapjáról).

[ Szerkesztve ]

(#69997) dodopek válasza DeFranco (#69996) üzenetére


dodopek
addikt

Szerintem ahhoz nem muszáj. Ahogy észrevettem, a Cerkák, és a Pentiumok elmennek bármelyik BIOSsal, viszont i3-tól felfelé nem biztos, hogy elindul. A 2104es bioshoz tartozó programmal tudod frissíteni. Nem muszáj hozzá az a bios, bármelyiket felteszi.
Fontos, hogy fel legyen téve az Asus energia gazdálkodási eszköz drivere.

(#69998) DeFranco válasza dodopek (#69997) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm. biztos lesz még kérdésem, van ennél a topicnál jobb hely feltenni ezeket majd? kerestem a sorozat topicját, de nem találtam.

(#69999) dodopek válasza DeFranco (#69998) üzenetére


dodopek
addikt

Lövésem sincs. Én is lap vásárlás miatt vagyok épp itt, ezt meg azért tudom, mert ilyen lapokkal szerelem melóban a brand gépeket...
Ha gyorsan kell válasz, kereshetsz nyugodtan privátban is, vagy írd meg ide, aztán írj egy privátot, hogy nézzek rá... :)

Szerény véleményem szerint egyébként nem sok értelme van a 3240esnek. Tudom, hogy nem sokkal drágább, mint a g3220, viszont semmivel nem ad többet. Igyál meg inkább két sört a különbségből...

[ Szerkesztve ]

(#70000) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Most tervezek sok év után intelre váltani AMD-ről, és lapot keresek. K-s procit tervezek venni, jól tudom hogy a H77-es lapok jók a tuningra? :R Konkrétan EZT néztem ki.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.