Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70201) jim bcs válasza LLKobe (#70200) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

mehet a Z87 mivel első generációs haswelled van, esetleg ez

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70202) LLKobe válasza jim bcs (#70201) üzenetére


LLKobe
veterán

A következők a jelöltek:

Gigabyte Z87M-D3H

Asrock Z97M Pro4

Vagy a B85:

Gigabyte B85M-D3H

Ha esetleg 20K-ig lenne jobb alternatíva kérlek oszd meg, ennél többet nem akarnék kiadni érte.
Igazából nem akarok nagy tuningot, azért vettem K-s procit mert egy árban volt a non-K verzióval, akkor nyilván ezt választom.

Igazából nekem a turbo órajel beállításával elérhető 3,8Ghz is elég lenne a 4 magra.

Megköszönném a tanácsokat :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#70203) jim bcs válasza LLKobe (#70202) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha az enyhe OC-t előre veszem akkor Gigabyte Z87M-D3H, ha az auto tuning elég akkor megfelel a Gigabyte B85M-D3H is.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70204) LLKobe válasza jim bcs (#70203) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi! :R Gondolom Windows 10-et mindkettő vinni fogja...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#70205) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok!
Asus P8Z68M-Pro alaplapom haldoklása miatt keresnem a váltó típusát.
Egy i7-2600 proci mellé kéne.
Koszi.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#70206) Skeleton01 válasza MikaVejneGI (#70205) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Használt H77-es lap szerintem, és mindenképp olyat, amin van a VRM-en hűtés.

(#70207) danika0670


danika0670
tag

Sziasztok!

ASUS P8P67 PRO Intel P67

Ezt az alaplap típust megtudnám vásárolni elég jutányos áron még gari is van rá (Ramiris bazár...) Kérdésem lenne, hogy ez helyett: Asrock B75M GL R2.0 gondolom fényévek ez az Asus lap?! i5 3570K később nem biztos hogy nem lenne tuningolva azért gondoltam, hogy ez a lap is egészen jó választás lehet. Ha nem így lenne akkor lehet én olvasgattam félre dolgokat.

Köszi a segítséget!

06hetven701O656

(#70208) bluyoo válasza danika0670 (#70207) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Nem épp mai deszka, de a maga idejében jó kis lapnak számított.
Viszont "K"-s CPU alá alapból tuningképes chipset "illik". Szóval +1 a P67-es deszkának.
Viszont már a Z77-es lapok sem éppen drágák.

(#70205) MikaVejneGI
Szia!
Ha idáig tuningoltad, és akarod is .... akkor egy használt Z77- es deszkát keress.
Mekkora a kereted?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#70209) DR|FTK|NG válasza danika0670 (#70207) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

P67 > Sandy Bridge
i5 3570K > Ivy Bridge
Szóval olyan BIOS-szal(nem mindegyik ilyen, a procidat a 3207-es óta kezeli) kell rendelkeznie a lapnak, ami tudja kezelni a procit.

P67: +1, Z77: +2 részemről

(#70210) danika0670 válasza DR|FTK|NG (#70209) üzenetére


danika0670
tag

Az nem is lenne baj mert megkerem mielott kuldik egy bios frissitest tegyenek meg a legfrisebbre. Talaltam Z77-et is naluk valszeg az lesz inkabb. :) koszi a segitseget pontos tipust azert kesobb irok kivancsi vagyok a velemenyekre azert...

06hetven701O656

(#70211) danika0670 válasza bluyoo (#70208) üzenetére


danika0670
tag

Szia!

Ilyen 20k de neztem apron is lapokat latom hogy ennyiert keves van z77-esbol. Ez beszallitotol jonne garival eleg jo arakat lattam giga z77-es lapoknal a beszallito oldalan ezek hasznalt lapok egyebbkent.

06hetven701O656

(#70212) danika0670 válasza danika0670 (#70211) üzenetére


danika0670
tag

Nos a gigabyte-bol ez a tipus
Gigabyte Z77 DS3h rev 1.0

06hetven701O656

(#70213) bluyoo válasza danika0670 (#70212) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csupasz tápkörű lapot szerintem ne vegyél.
Min. pl. az Asus Z77-A. Garival van is egy az aprón ...

Bazinga!

(#70214) MikaVejneGI válasza bluyoo (#70208) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Nem tuningoltam , hiszen egy nonK i7-rol van szó.
A turbo van felvéve 4.2 GHZ-re.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#70215) danika0670 válasza bluyoo (#70213) üzenetére


danika0670
tag

8+ afaert sem ? :D igazi ok a valtasra a 4 ramhely lenne nem is igazan a tuning azzal raerek szerintem meg mint kocajatekos :)

06hetven701O656

(#70216) Thunderzolee

Üdv!

Kollegám keres alaplapot FX-8350 alá.
(Ezt a processzort nézte ki, ehhez kellene AM3+-os alaplap.)

Ezt ajánlották neki:
ASUS M5A97 EVO R2.0

Ezekhez a processzorokhoz ebben az árkategóriában vannak?
Tápellátó áramkörök vinni fogják? Nem fog throttlingolni?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#70217) jim bcs válasza Thunderzolee (#70216) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Hála istennek még csak kinézte és nincs meg, elavult chipset és konstrukció.
Próbáld rábeszélni egy intel 1150-es konfigra B85-ös lappal +i5-el ha jót akar magának.
Az FX alá 990-es chipsetű lap dukálna ami nem olcsó, a lap többletéből megvan egy i5, normális B85-ös lapot meg már 20-23k körül kap.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70218) dannyl válasza Thunderzolee (#70216) üzenetére


dannyl
addikt

Miért vesz az ember manapság AMD procit? :F Ráadásul majd' 50k-ért. Jól írta a kolléga, normális 1150-es lap + i5, és ugyan ott van árban. Teljesítményben meg... hát nézzen utána a kollégád.

Persze vannak nagyon kivételes esetek, mikor AMD CPU kell, de szerintem ez most nem az a helyzet :)

(#70219) Zsivaagoo válasza Thunderzolee (#70216) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Az Asus-nál ez az első jó lap a 8350 alá, Giga vonalon a GA-970A-UD3P (24K újonnan).
FX-8320 barátibb 40K-ért és 4,4-4,5 GHzig húzható közepes hűtővel. Alapon járatni bűn az FX-et.

50K sok az FX-8350-ért, ha csak játék és műkedvelő CAD, videóvágás stb. lesz, akkor i5-4440/4460.
FX-83xx oda kell, ahova az i7, csak fele ár a proci oldalon.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#70220) Superhun válasza Zsivaagoo (#70219) üzenetére


Superhun
addikt

FX-83xx oda kell, ahova az i7, csak fele ár a proci oldalon.
Remélem ezt nem szó szerint érted.

(#70221) Zsivaagoo válasza Superhun (#70220) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Persze, hogy nem szó szerint.

FX-83xx jól tuningolva tud hozni egy kb. i7 teljesítményszintet multicore alapon. Kb. 3770-ig versenyben vannak 4,5 GHz környékén.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#70222) bluyoo válasza MikaVejneGI (#70214) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ööö hát ez a tuning! :DDD
4.2GHz -en járatni, csak tuningképes cshipset-el szerelt lappal tudod.
Pl. egy H77-es deszkával négy mag terhelése esetén max. 3.5 GHz, tuninglappal max. 3.9GHz (+ a BCLK emelése).
Szóval csak a "P"-s, "Z"-s lapokkal lehetett a szorzózáras I5, I7 CPU-kat korlátozottan húzni.

(#70215) danika0670
Nem igazán értelek! :DDD De a te deszkád lesz ......

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#70223) danika0670 válasza bluyoo (#70222) üzenetére


danika0670
tag

8k+ afaert jonne az a giga lap akkor sem eri meg ha kesobb nem tuningolnam a K-s procimat? Elonyomre nem szolgalhat ettol fuggetlenul a 4 ram slot ami a giga lapon van szemben az Asrock lappal ami most lapul a masinamban?! De ha alapon se nagyon birnak a giga lapon a hoelvezetes nelkuli tapkorok akkor megertettem amit emlitettel :)

Ui.: a K-s procit azert vettem meg innen aprorol mert bitang jo aron volt mas i5 felhozatallal szemben.

[ Szerkesztve ]

06hetven701O656

(#70224) bluyoo válasza danika0670 (#70223) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Magamnak nem venném meg, így másnak sem ajánlom.
De ettől függetlenül alapórajelen (valószínű) problémamentesem üzemelne a kinézett lap, és a mostaninál azért jobb deszka.
Hogy neked szükséged van, vagy nincs +2 slot-ra én azt nem tudom. Bár a 8Gb RAM egy ideig még elég lenne, plusz a mostani deszkád elvileg gond nélkül bővíthető 16Gb -ig.
Viszont attól, hogy most nem akarod tuningolni a CPU-t .... Gondolom a 4RAM slot-ot is feleslegesnek gondoltad anno ...... :)

Bazinga!

(#70225) danika0670 válasza bluyoo (#70224) üzenetére


danika0670
tag

Nagyon is jogos a gondolata a kollégának :D Nézegetek még pár típust van még itt miből mazsolázgatni :D

Van egy ilyen lehetőség ez mondjuk egészen tűrhetőnek tűnik :)

Asus P8Z77-M PRO

vagy egy új üdvöske most tették fel :D

ASRock Z77 PERFORMACE FATAL1TY Intel Z77

06hetven701O656

(#70226) relax@


relax@
csendes tag

sziasztok, komolyabb videó szerkesztéshez egy nagyobb teljesítményű gépet szeretnék összerakni micro atx méretben, a vga és a cpu adott: Radeon R9 270X (PCIe 3.0) és i3, tudnátok egy megfelelő alaplapot ajánlani hozzá, vagy nem érdemes ilyen kis méretben gondolkozni? köszönöm a válaszokat, üdv

(#70227) bluyoo válasza danika0670 (#70225) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A P8Z77-M PRO az egyik legjobb mATX-es deszka volt. Erős tápkör, jó ventivezérlés, ...
Nem mintha a Fatal1ty Z77 Performance rossz lap lenne, egy elég jól felszerelt ATX-es lap (bár még analóg tápkörös [link]). :)

(#70226) relax@

Szia!
Egy keret, és az I3 pontos típusa is kellene. A mATX annyira nem kicsi, egy I3-al a mITX sem nagy kihívás .... :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#70228) Zsivaagoo válasza relax@ (#70226) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

"komolyabb videó szerkesztéshez egy nagyobb teljesítményű gépet"

Ez i5-i7 kategória de FX-83xx is jól használható. i3 nem igazán erre való és AMD VGA helyett NV szebben muzsikál.

------- szerk ------------

Bluyoo : A tény felett nemes egyszerűséggel átsiklottam. :D

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#70229) bluyoo válasza Zsivaagoo (#70228) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"a vga és a cpu adott" Valószínű elkésett a jó tanács! :DDD

Bazinga!

(#70230) danika0670 válasza bluyoo (#70227) üzenetére


danika0670
tag

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat! Bepróbálom az Asrockot...Garit kapok rá reméljük faszás lesz! :)
Köszike! Megint sokat segítettetek!

06hetven701O656

(#70231) bluyoo válasza danika0670 (#70230) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen! Bár én az Asus-t vettem volna ... ;]

Bazinga!

(#70232) relax@ válasza bluyoo (#70231) üzenetére


relax@
csendes tag

:) elírtam a processzort, persze hogy nem i3, a pontos típus: i5-4460 3.20GHz,
h97 vagy z97 sokat számít?
30e környékén gondolkozom

(#70233) Teaway válasza relax@ (#70232) üzenetére


Teaway
veterán

Ez esetben egyértelműen ► Asus H97M-Plus

Nincs itthon csokid??

(#70234) danika0670 válasza bluyoo (#70231) üzenetére


danika0670
tag

A kisördög el van bújva benned kollega :D:D:D. Nyugi ha nem válik be kicseréltetem! :D Ez a terv :D

06hetven701O656

(#70235) bluyoo válasza relax@ (#70232) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mivel szorzózáras CPU, esetedben nem sokat hozna a Z97-es chipset. Max. a RAM tuningját.
Bár óriási teljesítménytöbbletet az sem jelent, az 1600MHz bőven megfelelő.
Memory Scaling on Haswell CPU, IGP and dGPU: DDR3-1333 to DDR3-3000 Tested with G.Skill
Részemről +1 az Asus H97M-Plus -nak.
Ha mégis "Z"-s deszkát szeretnél, 30K-ba belefér a Gigabyte GA-Z97M-D3H (rev. 1.1).

(#70234) danika0670
:DDD
Most is ASRock lapod van, szóval valószínű, hogy a Fatal1ty Z77 Performance-al is meg leszel elégedve! :)

Bazinga!

(#70236) Thunderzolee

dannyl, jim bcs, Zsivaagoo, Superhun

Köszi a válaszokat.
Átküldtem neki, olvassa el mit írtatok.. ;]

Lehet Intel lesz belőle.
Ez pl jó lenne?
http://hardverapro.hu/apro/i5-4590_box_elado

Az illető lapot is árul, MSI H97M-G43, megvehető hozzá az is, vagy inkább másikat?
Pl: Asrock B85M Pro4 (18ezer)?

A hirdető MSata SSD-t is árul, az is okés lenne? Vagy azt inkább ne kérjük hozzá? (Majd megkérdem az SSD-s topicban is, csak gondoltam hátha ti is képben vagytok.)

(Mindenre van még több mint 2 év gari, ill egy postaköltség lenne csak.)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#70237) Thunderzolee

És ehhez milyen alaplap kellene?
http://hardverapro.hu/apro/i5_4690k_3

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#70238) relax@


relax@
csendes tag

értem, nagyon köszönöm, sokat segítettetek

(#70239) Zsivaagoo válasza Thunderzolee (#70236) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Jó az a két cucc, MSI helyett Asrockot venni botorság, főleg régebbi csipszettel.

SSD-t nem tudom, én maradnék a SATA3-asnál.

---------

(#70237) : 4690K-hoz Z97 csipes lap dukál. Giga/Asus/MSI.
(Ha valaki az Asrock-ot szereti, szíve joga, AMD alá nagyon nem ajánlott, a BIOS-át utálják sokan és nagyon.)

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#70240) Thunderzolee válasza Zsivaagoo (#70239) üzenetére

Jó, de 4690k-hoz konkrétabban melyik alaplap(ok)?

Nem akarok keresgetni, mert ennyire nem ismerem őket, és úgyis olyat találok, amiről ki fog derülni, h kerülendő. :U

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#70241) Zsivaagoo válasza Thunderzolee (#70240) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Inteles lapokban nem vagyok otthon, lehet hogy hülyeséget mondanék.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#70242) Teaway válasza Thunderzolee (#70240) üzenetére


Teaway
veterán

GA-Z97MX-Gaming 5
Amúgy az Összefoglalót kinyitod, ott egy csomó ajánlást találsz tuning mértéke, ársáv, illetve méret szerint.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#70243) Thunderzolee válasza Teaway (#70242) üzenetére

Köszi. :K

Az összefoglalót nem nyitottam meg valóban, mert sok topic összefoglalója régi már (akár évekkel ezelőtti), és nem gondoltam, h ennek a topicnak frissítve van rendszeresen.

Köszi, átnéztem a listát, valóban sok fel van sorolva, továbbítom is neki.

Mondjuk ő ezt kérdezte:
ASRock Z97 Extreme3

(Nem láttam a felsorolásban.)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#70244) LLKobe


LLKobe
veterán

Köszönöm mindenkinek a segítséget, végül sikerült lőni egy Gigabyte Z87M-D3H -t az i5 4670K alá.
Kíváncsi leszek mennyire melegszik, mert nagyon kis házban lesz, bár elég nagy hűtővel...:)

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#70245) MiklosSaS válasza LLKobe (#70244) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem hiszem hogy tolzottam melegedni fog az alaplap miatt :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#70246) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

Ennek az alaplapnak keresem a jelenleg is kapható alternatíváját: ASUS P5G41T-MLX

Bedöglött az egyik ismerősöm ilyen lapja és helyette boltban, újonnan szeretne venni egy hasonló kaliberű lapot.

Ami fontos: Intel proci támogatás, DDR3, integrált VGA.

Ki, mit ajánlana?

(#70247) Matepok


Matepok
újonc

Sziasztok!

Szeretnék összerakni egy gépet, amit főleg játszásra használnék, és nem tudom, hogy milyen alaplap lenne jó. Persze vannak még mások is, amik kétségesek. :D Ilyen (ajánlott) gépigényei vannak a "legkomolyabb" játéknak, ezeknek kellene megfelelnie:
CPU: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)
RAM: 8GB
GPU: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
HDD: 65GB
Hang: 100% DirectX 10 compatible

USB is kellene majd, meg az sem hátrány, ha később fejleszthetem még.

Processzor: AMD FX-8350 4.00GHz AM3+ BOX -ot választanám
Memória: HyperX 4GB Savage DDR3 2400MHz CL11 HX324C11SR/4 lenne, 2 darab, plusz még ha kéne, akkor ugye van még 2 hely
Videokártya: még nem tudom (esetleg ha tudtok segíteni ebben is, azt megköszönném, egyéb esetben megyek érdeklődni a videokártyás topicba :D) egyelőre egy GIGABYTE GV-N660OC-2GD GTX660 2GB GDDR5 PCIE van nekem ideírva, de ez tényleg csak azért van itt, hogy legyen itt valami
Merevlemez: WD Green 1TB 5400rpm 64MB SATA3 WD10EZRX
Optikai egység: SAMSUNG SH-224DB/BEBE fekete OEM nevű dolog lenne
Ház: ZALMAN félén gondolkozom, de ennél konkrétabb tervem még nincs
Táp: FSP Aurum S Gold 500W van ideírva nekem.

Még hozzáfűzöm, hogy azért esett erre a processzorra a választás, mert így olcsóbban kijövök, és ez is ott van az ajánlott gépigény résznél, és a memória az nagy valószínűséggel az lesz, amit írtam. A videokártya ahhoz túlságosan nem értek, úgyhogy lövésem sincs, hogy mi legyen, de az van, hogy ami ide van írva, az egy 54.000 Ft-os mulatság, és ha lehet, spórolnék ezen is (persze úgy, hogy ne menjen a játék jó grafikájának, grafikai beállításainak a kárára). A merevlemez az is az lesz valószínűleg, ami oda van írva, az optikai egységen nem tudnék sokat spórolni úgy sem (mármint ehhez képest többet). A háznál igazából annyi a kikötésem van, hogy valami nagyobb fajta legyen a hatásosabb hűtés miatt, meg hogy ne dőljön össze annyira könnyen :D a nagyon menő kinézet nem kell, persze ha valamennyire azért jól néz ki, az nem baj :D ha nektek van valami jó ötletetek, jöhet az is. Végül itt van a táp, amit odaírtam, annak jó hatásfoka van, úgy tudom, energiatakarékos is tud lenni, ha úgy használom a gépet, de lehetséges, hogy van valami hasonló ehhez, ami ugyanúgy megfelel, csak jóval olcsóbb. Például meg lett nézve néhány, ami hasonló volt, és talán egy másik is jó, és 8000 pénz a különbség a kettő között. :D

Előre is köszi a segítséget!

(#70248) DR|FTK|NG válasza Slownz (#70246) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

s775-ösnek kell lennie? Újonnan csak baromi drágán fog kapni.

s1150:
-Asus H81M-K
-Gigabyte H81M-D2V
-Asus H81M-K
-Gigabyte B85M-D3H(lehetőleg rev 1.0/1.1/1.2-es legyen)


Matepok(#70247)
Ez ide tartozna: Milyen asztali gépet vegyek?

Ott majd válaszold meg a topic összefoglaló kérdéseit.

[ Szerkesztve ]

(#70249) MikaVejneGI válasza bluyoo (#70222) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Szia!
Ok , értem , lappal együtt kaptam a procit , nem is nagyon állítottam rajta mióta megvan.
Az első kérdésedre pedig kb 30k magyar forint lenne a keret.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#70250) bluyoo válasza MikaVejneGI (#70249) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Gondolom használtan vásárolnál.
Ebben az esetben a ma már említett Asus Z77-A megfelelő lehet. Sajnos jelenleg nincs valami sok "Z"-s deszka ....
Esetleg ha tényleg nem akarod az órajelemelést, olcsóbban ott a P8H77-V ami egy ugyancsak jó kis deszka.

(#70246) Slownz

Újonnan csak pár ASRock lap kapható már, az is aranyáron. Finoman szólva, nagyon nem éri meg.
Ilyen esetekben érdemes a platformvatáson elgondolkodni (akár használtan is).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.