Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) audi100td válasza general (#15850) üzenetére


audi100td
nagyúr

Miért gondoltam volna 800x600-ra? Az nem érdekel senkit, nézd meg rendesen a grafikonokat...

Egyébként most minek linekeled be nekem ezeket a fogyasztási táblázatokat? Kétszer leírtam, hogy hülyeség, nem derül ki ez alapján a proci valós fogyasztása...

[ Szerkesztve ]

(#15852) elfelejtette válasza general (#15850) üzenetére


elfelejtette
veterán

Processzorokat játékokban csak úgy lehet összehasonlítani, ha CPU limites beállításokat használunk. Ezért van 800x600-ban tesztelve. :K
A képekről annyit, hogy az elsőn Intel procik alá való Intel és Nvidia chipsetek összehasonlítását látjuk. Ebben mi az AMD? :F
A második képen a C'n'Q/C1E bekapcsolásánál szinte azonos fogyasztást kaptak: 102/103/106W. (Természetes, hogy DDR2-vel magasabb, én csak a DDR3-mal kapott eredményeket nézem, mivel az Intel procikat is azzal mérték.) A Phenom 9850 fogyasztása pedig pont annyi, mint a 65nm-es Q6700-é (128W).
A harmadik képen terhelés alatt a Yorkfield fogyasztása egyértelműen alacsonyabb. A PhenomII fogyasztása a Bloomfield-del, és a Kentsfield-del van egy szinten.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#15853) general válasza elfelejtette (#15852) üzenetére


general
addikt

hhhh, 800x600: ki a francot érdekelnek: sosem játszik az ember ebben a felbontásban, nem mutat számomra érdemlegeset, a többi pedig vga limites, ezért írtam.
azért linkeltem, mert a P45 alatti 2 magosok 50-6w körüli fogyasztását hasonlítottam össze a 4 magosokkal, mindegy, hogy Phenom, vagy Quad. kell a francnak 4 magos, dupla annyit eszik, és nem tudom kihasználni... ja, de bocs, 20 mp-el hamarabb tömörítek ki egy 7-Zipes állományt, tényleg... :F
na erről beszélek az eleje óta! nem érdekelnek a "csúcskategória" komponensei! átlag user vagyok, akinek egy "elavult gép" is több, mint elég évekig!

azért kösz! tényleg, most vita nélkül! :)

üdv

(#15854) UdVi86 válasza kriszbon (#15847) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Na én abszolút nem állok egyik gyártó pártján sem. Ugyanis eddig Intelem volt, most pedig Amd-t veszek majd. Egyszerűen jó teljesítményű, elfogadható fogyasztású, olcsón kihozható gépet akarok összeállítani és annak ellenére, h eddig Intelem volt, most úgy látom, h ez Amd vonalon valósítható meg. Ha majd valamikor a jövőben az Intel lesz jobb és olcsóbb, akkor az lesz.
Persze az igazsághoz hozzátartozik, h először természetesen én is Intel procit nézegettem, Amd-t nem is néztem a tesztekben, kerestem a számomra legjobb Core2Duo-t. De ezek után valahogy az integrált vga-s chipsetek bejöttek a képbe és fordult a kocka. Ebben az Intel bizony gyengébb. Így tehát elkezdtem nézni az Amd procik teljesítményét is és láttam, h az Amd is talpra állt a II szériával. Ezek után nem kellett alternatívát keresnem az nvidia chipsetekben sem. Az pedig már csak hab a tortán, h olcsóbban kihozhatok egy ugyanolyan teljesítményű gépet.
Azt sejtem rossz tapasztalatod volt az Amd-vel, de ha mégsem, akkor viszont nem értem. Csak úgy ragaszkodni egy gyártóhoz, mert eddig az volt, meg hogy az tetszik, ez nekem furcsa. Természetesen lehet, nem rossz szándékból írom ezt.

(#15855) UdVi86 válasza general (#15853) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Az Athlon II procik fogyasztása 65W, sőt Amd-nél vannak "e" procik is, amiknek a fogyasztása 45W. A Phenomok 95W-os fogyasztása is érthető, hiszen annál 4 mag van jelen fizikailag, még ha le is van tiltva néhány. Természetesen ezek csak a gyári értékek.
De ha neked nem kell nagy teljesítményű gép, akkor egyértelmű, h a natív 2 magos Athlon II-ben kell gondolkoznod vagy valamilyen "e" prociban. És azok fogyasztása már ott van a Core2Duoknál. Ok, abban igazad van, h ezek a procik nagyon jól sikerültek fogyasztás tekintetében.

(#15856) banderasz77


banderasz77
addikt

Üdv!

A két lap között 4100 Huf a különbség. Melyik a best buy egy főleg mkv lejátszáshoz épített gépre Win7 alatt? Asus M4A785D-M PRO vagy M4A78-VM.

Köszike.

(#15857) UdVi86 válasza banderasz77 (#15856) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Az első lapban 785g, míg a másodikban 780g chipset van. Néhány különbség:
- hd4200>hd3200
- uvd2>uvd
- DX10.1>DX10
Szerintem azt a 4100Ft-ot érdemes rákölteni a modernebb, fejlettebb lapra.

(#15859) banderasz77 válasza UdVi86 (#15857) üzenetére


banderasz77
addikt

Szerintem is rászánom, bőven hoz plusz dolgokat az új lap. :R

(#15860) mesydan


mesydan
csendes tag

Sziasztok,
van egy Asus X51R tipusú laptopom. Alaplaphibás. Szeretném kicserélni, csak nem tudom milyen tipusút kell bele venni.
segítsetek lécci, milyen alaplapot vegyek bele pontosan?

ui. esetleg ha kell valakinek a gép így is akkor eladó :)

[ Szerkesztve ]

(#15861) kriszbon válasza UdVi86 (#15854) üzenetére


kriszbon
őstag

Van amit én is váltok, de van amit egyszerűen nem akarok másra cserélni akárhogy is fényezik azt, főleg ha én elégedett voltam eddíg vele! Ebben általában közrejátszanak az anyagiak is, mert nincs rá keret hogy egyszerre lecseréljek mindent csak azért hogy kipróbáljam ami számomra nem elég meggyőző(vannak ismerősök akik azt használnak). Szerintem az enyémnél olcsóbban jobb teljesítményű kisebb fogyasztásu cuccot nem igazán raksz össze. Az integrált Vga meg csak olyan szempontból érdekel ha gond van a kártyával, egyébként nem játszik szerepet nálam(jó ha van és kész). Nem volt rossz tapasztalatom az Amd-vel, de nem is vágyom rá, és gyártóhoz sem ragaszkodom annyira (régen Nv mostanában Amd/Ati). Persze ez csak az én véleményem, és nem értem miért érint így pár embert, hogy van aki az Intelt kedveli és elégedett vele :F :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#15862) adam320 válasza mesydan (#15860) üzenetére


adam320
senior tag

Mennyiér?És konkrétan mi a hibája az alaplapnak? :)

(#15863) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hali mindenkinek!
Lenne egy kérdésem: milyenek az MSI lapjai (Giga és Asus viszonylatban)?
Illetve konkrétan a P43T-C51 érdekelne! Tuning szempontjából jó-e? Egy E5200-at szeretnék húzni, és kellene vmi jó kis lap hozzá, max 20k-ig.

[ Szerkesztve ]

(#15864) bokrosolajos válasza bokrosolajos (#15826) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Szeretném megköszönni a segítséget

elfelejtettének az Athlon II X2 240-ért,
UdVi86nak az AMD + Ati kompatibilitásért,
Pítőrnek az A780LM lapért!

A végén még egy változtatás született, a Sapphire Ultimate-et kicseréltettem egy GigaByte 1 GB -os HD4670-re



Még egyszer : köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#15865) kimi76


kimi76
csendes tag

Hali!
Tudnátok olyan int. vga-s lapot ajánlani amin frankón futnak a játékok is?

(#15866) mesydan válasza adam320 (#15862) üzenetére


mesydan
csendes tag

A hibája az, hogy elég sokszor lefagy. Linuxal is próbáltam az se vált be, meg az xp-se.
Kicserélném benne az alaplapot csak sajna nem tudom milyen kell bele.
Amúgy olyan 70e körül adnám, mert jó állapotban van, csak a tetején van egy kevés karc.

(#15867) Qru válasza zolikaDB (#15863) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem annyira jók tuning szempontból az MSI BIOS-ok. Inkább P35-ös lapot vegyél E5200 tuninghoz vagy P45-öt. P43 nem igazán tuningbarát chipset. Bár attól is függ mennyire akarod túlhajtani a cpu-t.

#nincsbennetarcsi

(#15868) Qru válasza kimi76 (#15865) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen játékokra gondoltál? Ha pasziánsznál komolyabbra akkor nem. :( Az integrált vga-k elég gyengék, nem igazán játékra valóak (illetve egyáltalán nem arra valóak).

#nincsbennetarcsi

(#15869) kimi76 válasza Qru (#15868) üzenetére


kimi76
csendes tag

Természetesen pár éves játékokra gondoltam. Pl CMR 4-5. ATI Radeon™ HD 4200 ez milyen?

(#15870) audi100td válasza kimi76 (#15869) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pár éves játékok elfutnak rajta, pl. COD 2, NFS Carbon, ilyenek...

[ Szerkesztve ]

(#15871) Gemi_88


Gemi_88
csendes tag

Sziasztok

INTEL Core2 Duo E8200 2.66GHz 775 BOX
HIS HD 4850 IceQ 4 1GB(256bit) GDDR3 PCIe
Samsung SpinPoint F3 1000GB, SATA II (HD103SJ)
KINGSTON HyperX 4096Mb DDR2 1066Mhz Black Edition KIT
Pioneer DVR-116D
GIGABYTE Superb 460W
THERMALTAKE VB6000SWS Swing

ezt állítottam össze milyen alaplapot ajánlotok mert GIGABYTE GA-EP35-DS4 ebből kifogytak!
?
Remélem a táp elég hozzá!?

(#15872) Qru válasza Gemi_88 (#15871) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor a Giga DS3P is jóválasztás (ez heatpipe nélküli DS4) vagy Asus P5K vagy P5KC.

#nincsbennetarcsi

(#15873) szasanyi


szasanyi
félisten

Segítsetek már alaplap ügyben pls! Gigabyte GA-EP45-UD3R lapot akartam venni, de nincs a nagykerben.Ezzel azonos kategóriájú ASUS esetleg más alaplap van-e?

(#15874) Gemi_88


Gemi_88
csendes tag

GIGABYTE GA-EP43-UD3L ez milyen?
Megbízható?

(#15875) zolikaDB válasza Qru (#15867) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hát, ami azt illeti, nem akarom szénné húzni, de szeretném kipróbálni, h mennyit bír, állandóan olyan 3 Ghz körül kellene, h menjen (tehát +500 Mhz)!
1, Tudnál ajánlani ebben az árkategóriában pár Giga (esetleg Asus) lapot?
2, Mi a baj az MSI BIOS-okkal? Olvastam PH-n, h a core i7-es lapjait javította ebből a szempontból (persze ez nekem nem oszt nem szoroz)! Esetleg van benne szorzózár?? Vagy mi a gond? Minőségileg nem megbízható?

Igazság szerint Chaser kollega egy 10k-s lapban (Giga G31M-ES2L) húzta szarrá-fossá az E5200-asát, valami 4200 MHz-nél állt meg...
3, Egy ilyen lapnál, az ára miatt lehet-e hátrányokkal számolni? Minőség, élettartam?
Ezért érdekelne, h 2x ennyiért melyik márka melyik modelljét a legérdemesebb választanom! (Giga ep35 ds4 felejtős, mert kifutó, és már újonnan sehol nincs)

[ Szerkesztve ]

(#15876) adam320 válasza Gemi_88 (#15874) üzenetére


adam320
senior tag

Van olyan alaplap amelyik nem megbízhato? :P

(#15877) Qru válasza szasanyi (#15873) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Asus P5Q még ami pariban van a DS3R-el.

Gemi_88: DS3L-ben az L a lite verziót jelenti, olcsó gyengébb alkatrészekkel szerelt lap. Ha nem tuningolsz és nincsnek extra elvárásaid csak, hogy menjen akkor nem rossz választás.

zolikaDB: Annyit az MSI-k is tudnak. Áltlaában a bios-uk butább mint a hasonszőrű Giga/Asus lapoké (úgy értve kevesebb mindne állítható, az is csak nagyobb léptékben pl). Szorzózár elsősorban a procitól függ a lapok bios nagyobb szabadságot adna ilyen téren.

Kevesebb a +szolgáltatás, a Gigánál az L utótag a Lite verziót jelöl. Keveseb hozzáadott üveggyöngy van (kábelek, programok stb). Gyengébb kondenzátorok vannak rajta (kisebb a hőtűrésük / várható élettartamuk), kevesebb fázisú a processzor tápellátása ami hátráltatja a tuningot, nincs VRM hűtésük ami szintén. De ezek igazán csak berutáltuninghoz kellenek. Egy jó hűtéssel meg eleve kisétvágyú procihoz elég egy ilyen lap is tuningra. Ugye a sokat zabáló prociknak kell a sok VRM.
Pl: Volt Q6600-om, ugyan az a rendszer csak lapot cseréltem. 4 fázisúban 2,7GHz volt a vége, 6 fázisúban már ment 3,5GHz-et. Nyilván nem lineáris a gyorsulás de sokatzabáló prociknál nem hátrány.

Asus P5K(C)/P5Q esetleg Gigabyte P35 DS3P (ez egy DS4 csak heatpipe nélkül).

#nincsbennetarcsi

(#15878) Zocalo


Zocalo
csendes tag

Sziasztok!

Phenom 720as alá kellene alaplap. Az alábbit néztem ki:
GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H
Azt szeretném kérdezni, hogy esetleg a
GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P
megérné-e azt plussz 6e Ft-ot. És ha igen miért?
Valószinűleg egy hd4850es lesz benne.

Köszi

(#15879) Daert


Daert
őstag

Hali.
Valaki tudna bármilyen infót adni az alábbi alaplapról,megbízhatóság és esetleg tuning potenciáljáról:
Asrock M3A770DE

(#15880) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Most olvasom a következőt egy MSI 785GM-E65 tesztben: "It can be used independently or in conjunction with a Radeon HD 4650, 4550 or 4350 videocard in Hybrid Crossfire mode, which will let both GPUs share a 3D workload.". Ezek szerint nem csak a 43xx szériával megy a Crossfire. [link]

(#15881) adam320 válasza UdVi86 (#15880) üzenetére


adam320
senior tag

Idáig ezt nemtudtad? :N

(#15882) adam320 válasza Daert (#15879) üzenetére


adam320
senior tag

Egész jo.

(#15883) UdVi86 válasza adam320 (#15881) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Valahogy az volt a tudatomban, h a hd4200 is csak a hd2400 és hd3400 szériával működik Hybrid CF-ben. Meg úgy hat nekem ez a szöveg, h " 3D-ben a két GPU osztozik a munkán", mintha itt is lekapcsolna a diszkrét VGA 2D-ben. Persze tudom hogy ez Amd-nél nem lehetséges, de furcsa akkor is ez a mondat.

(#15884) Daert válasza adam320 (#15882) üzenetére


Daert
őstag

Tehát ez annyit jelent,hogy aki olcsó de megbízható rendszert akar építeni az nyugodt szívvel megveheti és akár egy kicsit még tuningolhat is vele?

(#15885) adam320 válasza Daert (#15884) üzenetére


adam320
senior tag

Ígyvan.

Szerk.: Az a kicsi egészen nagy ;)

[ Szerkesztve ]

(#15886) adam320 válasza UdVi86 (#15883) üzenetére


adam320
senior tag

:U

(#15887) harry


harry
veterán

Sziasztok, azon gondolkodom, hogy esetleg eladnám a mostani procimat (s939 amd x2 4200), no de akkor menne vele a ram és az alaplap is, és lehet a vga is (erről később/máshol). Az eladás célja igazából mindössze az, hogy ahogy láttam, jó áron lehetne eladni, és hasonló pénzből lehetne szerezni eg kisebb fogyasztású vagy nagyobb teljesítményű procit.
De ha már lapot is vennék hozzá, akkor már olyat szeretnék, amibe később vehetek egy nagyobb teljesítményű procit is (egyelőre nem játszok, de néha azért jó lenne... és ezért vennék talán később egy jobb procit, akár 1-2 év múlva). Na meg amúgy is a bővíthetőség mindig jó.

Szóval mi az a platform / chipset / lap, amire érdemes váltani, még hosszabb ideig bővíthető (nem jön helyette új), de jelenleg is van hozzá olcsón is proci, ram? C2d, i7, amd valami, meg nem tudom, mi van még...?

Felszereltségben nem kell sok minden, igazából nem tudom, mi az, mi szempont lenne, semmi extra nem jut eszembe. Nyilván ilyen alapok igen, hogy pár sata, gigabit lan... aztán nem tudom.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15888) adam320 válasza harry (#15887) üzenetére


adam320
senior tag

AM3 as lapot tudok ajánlani.

(#15889) Daert válasza harry (#15887) üzenetére


Daert
őstag

Hali.
Ha olcsón ki akarsz jönni a dologból,és a meglevő DDRII -es memóidat szeretnéd megtartani akkor egy AM2+-os lap és bele egy pénztárcafüggő proci.
Ha valóban jövőre gondolsz,akkor vegyél egy Asrock M3A770DE AM3-as lapot (legolcsóbb,de jó).Bele szinte bármilyen procit :K De itt már számolnod kell a DDR3 kizárólagossággal.
Intelben most szerintem nem igazán érdemes gondolkodni,elvesztek a tokozások tengerében.
Kérdés hogy mi az a keret ami rendelkezésre áll.

[ Szerkesztve ]

(#15890) adam320 válasza Daert (#15889) üzenetére


adam320
senior tag

Asrock helyett inkább Gigabyte/MSI -t ajánlanám.

(#15891) Free04 válasza zolikaDB (#15875) üzenetére


Free04
tag

P/G 31-es lapokba is elég jól megy az E5200.Én alapfesszel használom 3.3 GHz-en(333x10) és nekem bőven elég.
Ha nem akarsz(bírsz)sokat költeni gépre, de még elfogadható teljesítményt akarsz, akkor jó párosítás.

(#15892) yolan válasza Free04 (#15891) üzenetére


yolan
őstag

ep35-ds3 már 15 alatt kapható a hardveraprón, ep35-ds4 15-17 körül. p/g31-es lapoknál 3-4k-val drágábban csak.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#15893) Free04 válasza yolan (#15892) üzenetére


Free04
tag

p35 ds3l 17k újonnan, a eg31m-s2 meg 10k.....

[ Szerkesztve ]

(#15894) yolan válasza Free04 (#15893) üzenetére


yolan
őstag

ep35-ds3 már 15 alatt kapható a hardveraprón

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#15895) Zadia


Zadia
senior tag

Sziasztok

1 Asrock AlivexFire-eSATA2-es lapot szeretnék leváltani egy ASUS M3A78-as lapra.
Szerintetek jó választás?
Max 15k van rá.

(#15896) Steve-0 válasza Zadia (#15895) üzenetére


Steve-0
őstag

szerintem felesleges, mivel támogatja az új processzorokat is! Inkább másra költsed (CPU, VGA, RAM) vagy rakd félre a pénzed egy nagyobb fejlesztésre!

(#15897) yolan válasza Steve-0 (#15896) üzenetére


yolan
őstag

Én is erre voksolnék. Plusz 2gb rammal, vagy egy nagyobb procival jobban jársz, vagy vga term. De ha nem kötelező elkölteni ez a 15k-t, akkor várj és frissíts valami újabbra.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#15898) szaby72


szaby72
tag

Sziasztok. A következö alkatrészekhez szeretnék 1 alaplapot: CPU típusa:Intel Core 2 Quad Q6600 ,Ac Freezer 7pro ventivel, Videokártya NVIDIA GeForce GTX 260 (896 MB), GeIL CL4-4-4DDR2800 5 2x2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM Lemezes meghajtó SAMSUNG HD502IJ ATA Device (500 GB, 7200 RPM, SATA-II), Optikai meghajtó HL-DT-ST DVD-RAM GH22NP20,Chieftec Gps 500 Táp,Stb Most Windows 7 64-es rendszert használok ezzel az Alaplappal: ASRock 4Core1600-D800 Hát Én is (mint sokan mások) tunnigolni szeretném a procit,stb. A mostani alaplap nem alkalmas erre.Akár "régebbi" használt lap is érdekel.....!Elöre is köszönöm....!Ciao.

(#15899) yolan válasza szaby72 (#15898) üzenetére


yolan
őstag

Quadnak főleg tuninghoz azért már izmosabb deszka kell. Ha nem tervezel cf-et, sli-t, akkor felesleges az x38-x48. A 3-4 fázis szerintem kevés lesz a 4 maghoz, így minimum egy 6 fázisú tápellátásos lapot érdemes nézned. Én gigabyte párti vagyok, szerintem nem járnál rosszul egy giga lappal. Igen szépen mennek bennük a jófajta q66-ok. P35-ös chipsetnél ami szóba jöhet szerintem az ds4 ileltve dq6, a ds3p-nél 3 fázisnak nem jutott hűtés. p45-nél ds4 és felette szinte bármi. Csak offba jelzem, hogy van egy eladó ep45-dq6-os lapom, garival, megkímélve. Ezzel a q66 lelkét is kitaposhatod. ;]

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#15900) harry válasza Daert (#15889) üzenetére


harry
veterán

DDR I ram van most :) Így nem gond, ha azt is váltanék. pci-e vga, az egyelőre marad, lap és proci változik még.

Anyagiak: jelenleg mint írtam, csak azért váltanék, mert (úgy tűnik...) normális áron el lehetne adni a procimat, illetve hasonló árban van jobb. Tehát procira és ramra nem feltétlenül szeretnék sokat költeni, de alaplapból egy olyat szeretnék, ami sokáig bővíthető marad, itt arra gondolok, hogy nem lesz para 1-2 év múlva, hogy más platformra sokkal jobb procik vannak, és megint megszívtam, és kb. ennyi.
Mert amúgy ram nekem mindegy, hogy ddr2 vagy 3 (mivel venni kell, de nem tudom, melyik jobb és miben), pci-e foglalat és hasonlók úgyis vannak minden lapon... szóval első sorban talán a későbbi bővíthetőség lenne fontos.
Sajnos jelenleg a chipseteket sem ismerem, nem tudom, mivel tud többet egyik-másik... Ezeknek hol lenne érdemes utánajárni, Hazai pálya rovat, tesztek...?
Konkrét összeget nem tudok mondani, amíg nem ismerem a lehetőségeket, de rééégebbről feltételezve gondolom, hogy 25k körül már találni ilyen feltételeknek megfelelő lapot...? Persze ha érdemes/kell többet rászánni, akkor megértem, még úgyis át kell gondolnom.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.