- Bambanő háza tája
- Asszociációs játék. :)
- Pendrive-ról bootolható "belakott" debian linux live Ventoy pendrive-on
- Szólánc.
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Miért ne vegyél gagyi kínai LED izzósort...
- Az én érdekes, öszvér videokártyám...….
- Samsung LE40A536T1F LCD TV képhiba
- Digitális Állampolgárság Program
- leslieke
-
LOGOUT.hu
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
user12
őstag
válasz E.Kaufmann #19699 üzenetére
Ez nem az amikor egy natolt hálózatból egy másik natolt hálózatba megy a csomag és az egyes kapcsolatok azonos portot kapnak?
Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen
-
E.Kaufmann
veterán
Van már 7.10beta5
De ez mi a túró?*) firewall - added "endpoint-independent-nat" support;
Próbálom értelmezni gugli alapján, de még nem jött át
Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
-
Laca0
addikt
válasz ekkold #19694 üzenetére
Nem default porton futnak. 3 teljesen különböző szolgáltató.
Az egyik egy hAP (951Ui-2nD), a másik egy hAPAC2 (RBD52G-5HacD2HnD), a harmadik meg egy CRS326 router módban.
A CPU egyiken sem megy fel 15%-nál fentebb aktív VPN kapcsolat alatt.
Még 6-os ROS fut mindegyiken.Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S
-
ekkold
Topikgazda
Másik porton próbáltad? Csak openvpn jöhet szóba? Esetleg Wireguard nem lenne jó?
Mi volt annak a 3 féle routernek a típusa?
Mert még egy 951-es is tud 50Mbps körülit Wireguard-al (és PPTP-vel is).[ Szerkesztve ]
http://skory.gylcomp.hu/ http://www.skory.z-net.hu/ https://skori.hu/ https://skori.spacetechnology.net/
-
-
Laca0
addikt
Sziasztok!
Létezhet, hogy az openvpn áteresztési sebessége 5-8Mbps sebességre van korlátozva ROS-en?
3 különböző router-en néztem sebességet és mindegyiknél ennyi volt a le-fel irány is.
Eddig nem foglalkoztatott, de most szükség lenne komolyabb sebességre is.Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S
-
Sdi
addikt
válasz E.Kaufmann #19687 üzenetére
[ Szerkesztve ]
"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/
-
Lenry
félisten
válasz E.Kaufmann #19687 üzenetére
pontosan nem emlékszem, de megvolt a gigabit környéke
Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data
-
ekkold
Topikgazda
válasz E.Kaufmann #19687 üzenetére
Amikor hAPac^2-t használtam, kb. 940Mbps volt a legnagyobb sebesség, amit speedtest.net-en mértem.
Szerk: nem, volt annál jobb is: [link]
Jelen pillanatban az RB5009-el sem jobb, éppen: 905/324, valószínűleg nem a router a korlát, hanem a szolgáltatás... meg persze a méréshez használt szerver.[ Szerkesztve ]
http://skory.gylcomp.hu/ http://www.skory.z-net.hu/ https://skori.hu/ https://skori.spacetechnology.net/
-
E.Kaufmann
veterán
Digis gigabites optikával és AC2-es routerrel kinek mi a csúcssebessége vezetéken? Igaz én egy cAP AC-t használok erre, de elvileg ugyanaz a SoC, viszont csak 300MBps jön át.
Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
-
kammler
senior tag
válasz user12 #19685 üzenetére
Épp most még nem kell nekem a 2.5Gbit, meg igazából alig plusz. Mert nézegettem azt a S+RJ10-et. Nem csak a mikrotiké, a többi gyártóé is melegszik. Olyan fabrikálásokat láttam. Van aki 1cmx1cm-es mini hűtöbordát rakott a kiálló tetejére, úgy lett 50 fok. Mert amúgy ez rézen jó volna, aztán mehetne tovább switchre. De jó kis pénz. Ha meg optikát rakok oda, hát csak rézen kéne a switch-ről továbbmennem a HP proliant microserveremre. Bár az épp dual Gbit-es. Annyi lett volna, hogy még egy 2.5-es portot rak lá legalább. hát nem. valamivel mindig el kell tolniuk. Ez a S+RJ10 melegedés 90 fokra meg gond, mert ha a környéken van ott elkó, hiába 105 fokos, azt kinyírja, ez fix.
-
user12
őstag
válasz kammler #19684 üzenetére
Ugyanez a szitu a 4011-nél is. Van rajta 1 db sfp+ port, ezen be tud jönni, 10g vagy 2.5g, amit aztán ha tovább akarsz adni, aggregálni kell két portot, úgy össze tudsz ütni egy 2g-s linket. De ugye ehhez minimum két porttos nas vagy menedzselhető switch kell, ami nem éppen olcsó. (jó mostanra a 4011 ára is közel duplája lett, mint egy évvel ezelőtt)
Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen
-
kammler
senior tag
Úgyanígy most egy retkes 8 portos sima nem menedzselhető 2.5Gbit switch 50-60 ezer. Ezek mit képzelnek? Ez az RB5009 is. Lett rajt egy darab 2.5Gbit port. Oda rádugom a retkes internetet a telekomtól, 2.5Gbit ok. Nem merült fel a mafláiba, hogy esetleg lehetne rajt még egy? Ne adj isten az egész az legyen? Kíváncsi lennék, megint miféle nyakatekert egy gondolat volt ez mögött. Oké ott az SFP+ port. Oda akár egy S+RJ10-et is lehet rakni. Ami 90 fokon fől majd. Vagy optikát. Az nem fől.
-
yodee_
őstag
Fiúk ezt lassan feladom! Mióta helyreállítottuk TKZ kolléga Routerét, eldobja a netet a 4G modem. Ilyenkor csak az interface újraindítás segít vagy reboot. A log szerint ilyenkor idegen szolgáltatóra akar felmászni... Ezt nem értem. Valaki ötlet? Ebben a logban látszik a szakadás 14:50:50kor. A SIM és az APN Vodafone. Mégis Digi mobilra akar menni. Amíg 2 APN volt mentve addig a yettelre akart menni. Most már csak a default APN van az pedig voda.
[ Szerkesztve ]
Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s
-
-
Lenry
félisten
válasz Victorio #19677 üzenetére
Ebben az évben már nem nagyon jött ki olyan alaplap amin ne az lenne.
Azért uszkve 15-20 éve ugyanígy minden értelmesebb alaplapon volt GbE, miközben a gigabites switchek / routerek kb heroin árban mentek
Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data
-
Victorio
aktív tag
Ez nem egy nagy előrelépés.
Illene már 2,5 Gb-es portokat tenni mindenhova és végre elfelejteni a Gb-et. Ebben az évben már nem nagyon jött ki olyan alaplap amin ne az lenne. A NAS-okba is kezd beszivárogni.
(Az már csak hab a tortán, hogy a jelenlegi felgyorsult digitális környezetben már régóta inkább a 10Gb-es portoknak kellene defaultnak lenni mindenhol.)
A minden port PoE képességét is kifelejtették. Pedig a wifimentest valószínű sok esetben AP-okkal fogják használni, vagy a kamerákhoz is nagyon jól jönne - ne kelljen már külön PoE switch vagy feladó.
A wifisbe meg jöhetne a 6 GHz-es rádió - ez se nagy kívánság így, hogy a wifi7 is itt kopogtat.Az ára lesz még érdekes.
A wifis RB2011 45eFt környékén megy. Ennél jobb rádióban. Ha hasonló árban jön akkor megéri. Ha sokkal több lesz akkor csak az n@ax rádió váltás miatt nem fogják lecserélni.Viszont a hAP AX³ 60 eFt. Ennél jobb port számban, meg robosztusabb, valószínűleg nem lesz olcsóbb nála. Ha igen akkor a hAP-ot senki nem fogja venni ezentúl.
A sima RB5009 100eFt. Ebben nincs wifi, de van 10 Gb SFP+ meg rezes 2.5 Gb port. Nem valószínű, hogy ennél többe fog kerülni csak a wifi miatt. A wifimentes meg alatta van mindenben.
Szerintem 90eFt környékén lesz. Akinek polcratevős wifis router kell annak a hAP AX³ jobban meg fogja érni. Akinek kis irodába vagy otthoni power userként annak az 5009 valami plafonos AP-val a rugalmas kialakítás miatt jobb választás.
Ha a portjai 2.5 Gb-esek lennének akkor egyértelműen jobb vétel lenne mint a 5009. Főleg wifivel együtt - úgy best buy lenne a piacon. De úgy látszik ettől úgy fél a Mikrotik mint az ördög a szenteltvíztől.
Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.
-
nagyúr
válasz Reggie0 #19673 üzenetére
Nyilván ezt a részét értem, mindenkinek elsődleges a porfit, de fejlődés szempontjából jó lenne valami előrelépés, mert ma már szinte minden normálisabb alaplap és noti tud 2.5G-t szóval jó lenne ha ezt lekövetnék a gyártók is a hálózati szegmensben, és halandóknak is elérhető áron.
Új hardverek számlával, garanciával érd PM.
-
dombila
senior tag
A wifis változat
A részletek: Spoiler: L009UiGS-2HaxD-IN : r/mikrotik (reddit.com)
[ Szerkesztve ]
-
addikt
-
-
-
mukkele
kezdő
válasz lionhearted #19632 üzenetére
Nem tudom, hogy mennyiben számít a security fülön a group key update. Eddig 30 percen volt, most egy órán van. Most több mint 8 órája megy minden reauthenticating nélkül, meg group key expired nélkül. Gyanítom, hogy véletlen. Hát nem mindegy, hogy 30 perc vagy egy óra? Ha 30 perc alatt nem tudja updatelni a group key-t, akkor egy óra alatt miért?
-
yodee_
őstag
válasz yodee_ #19655 üzenetére
Közben nagy nehezen megtaláltam magam is a problémát. A $backupfile csak a fájl nevét adja meg. Így kellett megadni és már szépen csinálja is:
/system/backup/cloud/upload-file action=upload replace=[/system/backup/cloud/find 0] src-file=("$backupfile.backup")
Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s
-
Beniii06
addikt
válasz Shkiz0 #19653 üzenetére
Én most nem cseréltetném az 5655-öt, 5670-re, mert a szolgáltatós topikban sokan panaszkodnak random szakadásokra, újra indulásokra, aminek szoftveres oka lehet, csak nem javítják. Ezért mindenki Technicolor ONT-ot akar, de szerelőknél ritkán van. Ha neked ennyit megér a wifi, próbát tehetsz vele, de csere vissza nem hinném, hogy lenne probléma esetén.
Az már csak eszétikai dolog, hogy az 5655, fekvő házban van és jól rögzíthető, akár falra és polcra is, addig az újabbak álló házban vannak és csak az egyiknek a talpán van rögzítési lehetőség, ha jól emlékszem.
"Got any other secret weapons?"
-
yodee_
őstag
Lenne nekem is egy kérdésem. A backup szkriptemben a létrehozandó fájl neve változókból áll össze. A végleges fájl a $backupfile. Ezt szépen feltölti FTP-re, elküldi emailben is. Viszont a felhőbe valamiért nem akarja feltölteni. Arra hivatkozik hogy nem tudja elérni a fájlt. Miért lehet? Így próbálnám:
[yodee@MikroTik_hAP_ac^2_Yodee] > /system backup cloud upload-file
action=upload src-file=$backupfile
failure: couldn't read file[ Szerkesztve ]
Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s
-
nagyúr
válasz Beniii06 #19647 üzenetére
Amiatt érdekel, mert jelenleg még a régi Sagemcom van amin gigás port van, viszont az új 5670-el van tapasztalatom, és teljesen jól működik wifi szinten aztán arra gondoltam, hogy akkor kicseréltetném az 5655-öt az 5670-re és a wifit azon használnám, ha már Wifi6-os, és akkor száműzném a jelenlegi hAP AC3-at, viszont a fő router továbbra is az RB450Gx4 lenne, emiatt kérdem, hogy működhetne e a wifi a telekomos készülékről, (illetve jelenleg is ide van bedugva vezetékkel az IPTV STB) és minden más pedig a RB450-en keresztül menne ahogy most is.
Új hardverek számlával, garanciával érd PM.
-
yodee_
őstag
válasz kammler #19650 üzenetére
Én azt tudom, hogy annak idején mikor beköltöztünk a lakásba (2015) szépen összeállítottam a hálózatot Huawei HGW-vel passtrough módban és saját routerrel. Ment egy ideig szépen majd az egyik reggel nincs internet. TV viszont igen ( régi típusú IPTV). Felhívtam őket hogy mi lehet a baj mert Én nem változtattam semmin. Majd 20 perc találgatás után kibökte az ügyintéző hogy hát látja hogy van egy aktív bejelentkezés és online vagyok. Mondom szuper de nem. Ekkor szándékosan rontottam a HGV-n a név/jelszó párost és láss csodát újra lett internet. Azóta is így van. Viszont mióta megjelentek az androidos boxok (tavaly nyár talán) azóta megint engedélyezve van mivel a HGV-n kell aktív internet nekik.
Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s
-
kammler
senior tag
válasz yodee_ #19649 üzenetére
Kérdés mi a nem régóta, mert bizony én ezt nem most tettem meg, és már akkor is engedte, gond nélkül. Volt a Huuawei-ben egy bridged mód, meg egy sima TR valami, IPTV, meg VOIP. Párhuzamosan ment a bridged, meg a másik. A műszakis az nem olyan rég volt, hogy hívott, talán még tavaly év vége, idei év eleje. Azóta akár lehet, hogy változott is. Van valakinek olyan optikai telekomos modemje, vagy ONT vagy mi, ami 2.5Gbit-et tud?
[ Szerkesztve ]
-
kammler
senior tag
válasz Beniii06 #19647 üzenetére
Pont erre írtam, hogy a srác a mikor hívott, mondta, (telekomos műszaki IPV6-al kapcsolatban hívott) , hogy ne legyen egyszerre két helyen bejelentkezve. Azt nem tudom, hogy akkor eleve miért engedik meg. Határozottan mondta, hogy ugyan engedi ezt a telekom, de előbb-utóbb egyik ilyenkor letiltásra kerül. Mondjuk én meg kifejezetten emlékszem, hogy mikor egyszer kísérleteztem, jó ideig úgy maradt. Nem tiltódott le, igaz az egyik kapcsolaton nem is volt forgalom. Na kérte, hogy a nem pppoe-t azt állítsam le. Hát megtettem.
[ Szerkesztve ]
-
Beniii06
addikt
válasz Shkiz0 #19642 üzenetére
A wifit be lehet kapcsolni az ONT-on minden esetben, beleértve a Passthrough-ot. A kérdés, hogy mire kell neked. IPTV-t megoldani wifin keresztül vagy internet is kell rajta/androidos tv-hez kell? Mert ha az utóbbi, akkor 2 pppoe sessiont ad a Telekom, pont ilyen célra és akkor az ONT is tud csatlakozni PPPOE-n, illetve a Mikrotik is, mindkét helyen lesz net. Tavaly kipróbáltam és működött, azóta nem tudom változtattak-e rajta.
"Got any other secret weapons?"
-
kammler
senior tag
Mármint magában a HGW8245-ben is lehet megadni jelszót attól függetlenül, hogy pppoe a mikrotikkal épp megy. Csak mondták, hogy ne.
-
kammler
senior tag
válasz Shkiz0 #19642 üzenetére
Nekem Huawei HGW8245H (?) Van. Magában a routerben is tudsz jelszót megadni, így a Mikrotik mellett az is fellép netre. Úgy lehet lesz wifije, csak van egy gond. Mikor az IPV6-ot intéztem, szólt a faszi, hogy azt a kapcsolatot bontsam, mert pár nap múlva automatikusan tiltódik egyik. Vagy a pppoe mikrotiken át vagy a HGW-ben lévő kapcsolat.
-
nagyúr
Srácok akinek telekomos router után van mikrotik, az tudna nyilatkozni arról, hogy ha aktív a PPPoE Passthrough de a telekomos eszközön viszont szeretném használni a wifit az úgy működőképes dolog?
[ Szerkesztve ]
Új hardverek számlával, garanciával érd PM.
-
-
g0dl
addikt
Meg lehet oldani valahogy, hogy ros 7.x esetén egy helyi hálózaton lévő NAS-ról valamilyen megosztást felcsatoljon ( cifs vagy nfs is lehet)?
log, és mentés célokra lenne használva. -
IamGabor
tag
Sziasztok!
Van itt olyan, aki hAP AC2-höz használ usb LTE modemet? Ha igen, melyiket?
A Telekom az Alcatelt adja, de hiába látom a komp. listán, a neten pár fórumon panaszkodnak, hogy nem megy.
[ Szerkesztve ]
"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."
-
dombila
senior tag
Én erre vagyok nagyon kíváncsi:
*) ipv6 - send out RA packet with "preferred-lifetime" set to "0" when IPv6 address is deactivated;
Remélem megoldja a script nélküli DIGI pppoe bontást/újrakapcsolódást. (Nem mintha adika4444 scripjei nem működnének )
Így már csak a dinamikus firewall-t kell(ene) valahogy megoldania a Mikrotik-nak
-
kammler
senior tag
válasz lionhearted #19632 üzenetére
Épp azon vagyok reset után. Eddig ok.
-
-
Lenry
félisten
7.9 changelog:
*) bgp - improved BGP VPN selection;
*) bridge - added warning log when "ageing-time" exceeds supported hardware limit for 98DX224S, 98DX226S, and 98DX3236 switch chips;
*) bridge - fixed FastPath when setting "use-ip-firewall-for-vlan" or "use-ip-firewall-for-pppoe" without enabled "use-ip-firewall";
*) certificate - fixed bogus log messages;
*) chr - fixed public SSH key pulling when running on AWS;
*) console - added "/task" submenu (CLI only);
*) console - added option to create new files using "/file add" command (CLI only);
*) console - improved stability when doing "/console inspect" in certain menus;
*) console - improved stability when editing long strings;
*) console - improved system stability;
*) console - removed bogus "reset" command from "/system resource usb" menu;
*) console - rename flag "seen reply" to "seen-reply" under "/ipv6 firewall connection" menu;
*) console - replaced "fingerprint" with "skid" in "/certificate print";
*) console - show Ethernet advertise, speed and duplex settings depending on configured auto-negotiation;
*) container - fixed invoking "container shell" more than once;
*) container - improved "container pull" to support OCI manifest format;
*) defconf - added CAPs mode script for wifiwave2 devices;
*) detnet - fixed interface state detection after reboot;
*) dhcp - changed the default lease time for newly created DHCP servers to 30 minutes;
*) dhcpv4-server - release lease if "check-status" reveals no conflict;
*) disk - improved system stability when removing USB while formatting;
*) ethernet - fixed half-duplex forced mode at 10Mbps and 100Mbps on ether1 for RB5009, Chateau 5G ax and hAP ax3 devices;
*) filesystem - fixed partition "copy-to" function;
*) firewall - added "connection-nat-state" to IPv6 mangle and filter rules;
*) health - added limited manual control over fans for CRS3xx, CRS5xx, CCR2xxx devices;
*) health - fixed bogus value reporting for CRS510 device;
*) ike2 - fixed minor logging typo;
*) ipsec - added error log message when peer ID does not match certificate;
*) ipsec - fixed packet processing by hardware encryption engine on RB850Gx2 device;
*) ipsec - refactor X.509 implementation;
*) ipv6 - added "valid" and "lifetime" parameters for SLAAC IPv6 addresses;
*) ipv6 - send out RA packet with "preferred-lifetime" set to "0" when IPv6 address is deactivated;
*) l3hw - improved route offloading for 98DX224S, 98DX226S, and 98DX3236 switch chips;
*) leds - disable LEDs after "/system shutdown";
*) lte - capped maximum lifetime of SLAAC address to 1 hour;
*) lte - fixed CA band clearing on RAT mode change;
*) lte - fixed duplicate IPv6 route for lte interface when "ipv6-interface" setting is used;
*) lte - fixed LTE interface not showing up when resetting RouterOS configuration;
*) lte - fixed passthrough mode when used together with another APN for Chateau 5G;
*) lte - fixed R11-LTE-US in LTE passthrough mode;
*) lte - fixed R11e-LTE-US reporting of RSSI in LTE mode;
*) lte - fixed re-attach in some cases where module would stay in not-running state after network detach;
*) lte - fixed second modem halt on dual R11e-LTE6 setup;
*) lte - improved system stability when changing LTE interface configuration during network scan with MBIM modems (introduced in v7.8);
*) mpls- fixed LDP "preferred-afi" parameter;
*) netinstall-cli - improved device reinstall on failed attempt;
*) netwatch - added "startup-delay" setting (CLI only);
*) netwatch - improved ICMP status evaluation when no reply was present;
*) netwatch - limit "start-delay" range;
*) ospf - fixed processing of fragmented LSAs;
*) ovpn - added support for OVPN server configuration export and client configuration import from .ovpn file;
*) ovpn - improved system stability for Tile devices;
*) quickset - fixed displaying of "SINR" when value is 0;
*) rose-storage - added option to nvme-discover with hostname (CLI only);
*) rose-storage - fixed crash on nvme-tcp disable;
*) rose-storage - fixed rsync transfer permissions;
*) rose-storage - various stability fixes;
*) route - fixed "dynamic-id" for VRF tables;
*) route - improved system stability when making routing decision;
*) route - show SLAAC routes under the "/routing route" menu;
*) route-filter - improved stability when matching blackhole routes;
*) routerboot - added "preboot-etherboot" and "preboot-etherboot-server" settings ("/system routerboard upgrade" required) (CLI only);
*) sfp - added log warning about failed auto-initialization on RB4011, RB5009, CCR2004-1G-12S+2XS, CCR2004-16G-2S+, CCR2116-12G-4S+, CCR2216-1G-12XS-2XQ devices;
*) sfp - allow modules that hold "TX_FAULT" high signal all the time on RB4011, RB5009, CCR2004-1G-12S+2XS, CCR2004-16G-2S+, CCR2116-12G-4S+, CCR2216-1G-12XS-2XQ devices;
*) sfp - allow modules with bad or no EEPROM in forced mode on RB4011, RB5009, CCR2004-1G-12S+2XS, CCR2004-16G-2S+, CCR2116-12G-4S+, CCR2216-1G-12XS-2XQ devices;
*) sfp - fixed "rate-select" functionality on CCR2004-16G-2S+ and CCR2004-1G-12S+2XS devices (introduced in v7.8);
*) sfp - fixed combo-ether link monitor for CRS328-4C-20S-4S+ switch;
*) sfp - improved module initialization and display more detailed initialization status on RB4011, RB5009, CCR2004-1G-12S+2XS, CCR2004-16G-2S+, CCR2116-12G-4S+, CCR2216-1G-12XS-2XQ devices;
*) sfp - improved SFP28 interface stability with some optical modules for CRS518 switch;
*) sfp - improved system stability with some SFP GPON modules on RB4011, RB5009, CCR2004-1G-12S+2XS, CCR2004-16G-2S+, CCR2116-12G-4S+, CCR2216-1G-12XS-2XQ devices;
*) snmp - fixed SNMPv3 "Reportable" flag behavior;
*) snmp - improved outputting of routes;
*) socks - added VRF support;
*) ssh - added Ed25519 host key support;
*) ssh - added support for Ed25519 key export and import in PKCS8 format;
*) ssh - do not allow SHA1 usage with strong crypto enabled;
*) ssh - improved service responsiveness when changing SSH service settings;
*) ssh - improved SSH key import process;
*) storage - mount RAM drive for devices with 32MB flash;
*) supout - added DHCP server network section;
*) switch - fixed ACL rules matching IPv6 packets when using only IPv4 matchers;
*) switch - improved system stability during rapid MAC flapping for 98DXxxxx switches;
*) switch - improved system stability for 98DX8208, 98DX8216, 98DX8212, 98DX8332, 98DX3257, 98DX4310, 98DX8525, 98DX3255, 98PX1012 switches;
*) timezone - updated timezone information from "tzdata2023c" release;
*) vrrp - added "self" value for "group-master" setting;
*) vxlan - added forwarding table;
*) vxlan - fixed packet drops when host moves between remote VTEPs;
*) webfig - added inline comments;
*) webfig - fixed "Destination" value under "MPLS/Forwarding-Table" menu;
*) webfig - fixed issue where "Certificate" value disappears under "IP/Services" menu;
*) webfig - fixed issue where entries might be missing under "IP/DHCP-Server" menu;
*) webfig - various stability fixes;
*) wifiwave2 - added "radio/reg-info" command to show regulatory requirements (currently implemented for 802.11ac interfaces) (CLI only);
*) wifiwave2 - added ability to configure antenna gain;
*) wifiwave2 - added ability to configure beacon interval and DTIM period;
*) wifiwave2 - added information on additional interface capabilities to radio parameters;
*) wifiwave2 - automatically add a VLAN-tagged interface to the appropriate bridge VLAN;
*) wifiwave2 - exit sniffer command and return error when trying to sniff on an unsupported channel;
*) wifiwave2 - fixed 802.11r roaming for clients that performed initial authentication with an AP which has been restarted since;
*) wifiwave2 - fixed issue of some supported channels not being listed in the radio parameters;
*) wifiwave2 - fixed issue which lead to VLAN-tagged wireless clients receiving tagged traffic from other VLANs;
*) wifiwave2 - fixed key handshake timeout for re-associating client devices on 802.11ac interfaces;
*) wifiwave2 - fixed VLAN tagging for unencrypted (open) APs;
*) wifiwave2 - improved general interface stability;
*) wifiwave2 - improved regulatory compliance for hAP ax^2, hAP ax^3 and Chateau ax;
*) wifiwave2 - improved WPS connection speed;
*) wifiwave2 - increased maximum value for "channel.frequency" to 7300;
*) wifiwave2 - show information on captured packets and added ability to save them locally in a pcap file;
*) winbox - added "MTU" and "Hoplimit" properties under "IPv6/Routes" menu;
*) winbox - added "Preferred AFI" property under "MPLS/LDP-Instance" menu;
*) winbox - added "S" flag under "IPv6/Firewall/Connections" menu;
*) winbox - added "Tx Power" property under "Wifiwave2/Status" menu;
*) winbox - added "Tx Queue Drops" property under interface settings "Traffic" tab;
*) winbox - added "Username" and "Password" properties under "Container/Config" menu;
*) winbox - added "Valid" and "Preferred" properties under "IPv6/Address" menu;
*) winbox - added missing properties for "Remote ID Type" under "IP/IPsec/Identities" menu;
*) winbox - changed route flag name from "invalid" to "inactive";
*) winbox - fixed "TLS" property under "Tools/Email" menu;
*) winbox - fixed "Type" property under "System/Disk" menu when "rose-storage" package is installed;
*) winbox - fixed changing slot name under "System/Disk" menu;
*) winbox - fixed default value for "Allow managed" property under "Zerotier" menu;
*) winbox - fixed duplicate "My ID" column under "IP/IPsec/Identities" menu;
*) winbox - fixed minor typo in "WifiWave2/Radios" menu;
*) winbox - fixed missing "Sector Writes" for certain devices under "System/Resources" menu (introduced in v7.8);
*) winbox - improved Ethernet advertise, speed and duplex settings;
*) winbox - only show permitted countries for wifiwave2 interfaces;
*) winbox - show missing "Designated Bridge" and "Designated Port Number" monitoring data under "Bridge/Port menu;
*) www - allow unsecure HTTP access to REST API;
*) x86 - fixed changing software-id (introduced in v7.7);
*) zerotier - upgraded to version 1.10.3;Download the new 'RouterOS 7.9' version here: https://mikrotik.com/download
Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data
-
kammler
senior tag
válasz lionhearted #19629 üzenetére
Hát csinálok egy full alap gyári alapkonfig nélküli resetet, aztán megcsinálom odáig, hogy minimális wifi beállításokkal. Nem tart soká, csak wifit szór. Sőt, csak WPA2 lesz beállítva. Úgy mennie kell. Aztán jöhet a többi lassan. Telefon van ami otthon tud maradni. A másikon tudom nézni távolról. Ha így se ok, de a PC még mindig nem szakad le, akkor oneplus bibi.
[ Szerkesztve ]
-
válasz kammler #19626 üzenetére
Csak mellékinfó, jelerősséget mindkét eszköz a fogadó* oldalán tud mérni, tehát az antennától/eszköztől függ. Ezért nem egyezik a két oldal.
* Kivétel a két mikrotik eszköz, azok átadják egymásnak az információt, de mérni persze akkor is csak fogadón.Tegnap még működött...
-
senior tag
válasz E.Kaufmann #19625 üzenetére
Az lehet, de én még nem használtam, mint még megannyi dolgot a világon
-
kammler
senior tag
Ja, amit még észrevettem. Időnként eltűnik az 5Ghz egy pillanatra az elérhető wifik közül. Aztán visszajön. Gondolom ha rajt van épp a telefon, olyankor szakad meg egy pillanatra.
-
kammler
senior tag
Van valakinek hap AC3? Érdekes, hogy a számítógépek mind 2ghz-en, mind 5ghz-en stabilan rajt vannak. A telefon is ok 2ghz-el, de 5-ről időnként ledobálja. Rögtön vissza is megy aztán. Nézegettem a hivatalos mikrotik fórumot is, panaszkodnak, de van akinél csak újraindítás segít, vagy enabled/disabled interface. Nálam ilyen nincs, azonnal visszamegy. De csak a telefon csinálja. Oneplus 10 pro. De a oneplus 7T-m is csinálja. Logban annyi van, hogy disconnecting, signal lost. Hát signal tuti nem lost, az ágyon hevert. Az sem igen lehet, hogy elalszik a telefon szerintem, mert a TPLINK WDR nem tudom mi 6 éves routerrel bizony ok. Ami érdekes, hogy a jelerősségre sokkal kevesebbet állít az AC3, mint a telefon maga. De amúgy lefedettség ok, sebesség is. Az AX3 az viszont jelerősségnek például kb. azt mond, mint amit a telefon. Szóval, így általánosságban, van valami hasonló tapasztalat? AX3-ra is panaszkodtak, de az nálam jó, ugyanúgy wifiwave2, beállítások is ugyanazok. Legalábbis ott még nem vettem észre.
-
senior tag
Azt tudja valaki, hol szerezhető be a Chateau LTE12-ben használt Quectel EG12-EA LTE-12 modem.
Egy orosz oldalon R11e-LTE12 néven hivatkoztak rá, de nem találtam róla sok használható infót :-(
Nézegettem Chateau LTE12 képeket is, de nem nagyon láttam rajta a miniPCIe kártyát. -
Lenry
félisten
válasz E.Kaufmann #19618 üzenetére
valóban
Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data
-
csgy66
tag
válasz E.Kaufmann #19601 üzenetére
Kipróbáltam. Kikapcsoltam a klíma wifijét, meg is szűnt pingni. Beállítottam laptopot fixen az IP-jére, van internet. Innentől
-
Lenry
félisten
lehalt a Cloud DDNS
Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data
-
seqwel
csendes újonc
Sziasztok!
Mi lehet az oka annak, hogy OVPN kapcsolaton keresztül nem érek el minden hálózati eszközt?
A configban így van a route: route 192.168.0.0 255.255.255.0 10.8.1.1
És hogyan tudmán mindezt kiszűrni?
Ja és időközönként változik, hogy melyik eszközt tudom pingetni.
Köszi előre is!
[ Szerkesztve ]
-
tag
sziasztok! nagyon kezdő vagyok szoval bocsi olyan gondom lenne hogy az arp listába eddig mindig csak egy ( az aktuális ) külső ip jelent meg a belső ip-k elött , de valoszinuleg valamit elszurtam mert ahogy változik a külső ip-m bekerül az új de ott marad a régi is és zavaro hogy van 15 sor külső ip cím , ha esetleg valaki tudná hogy mit pipáljak vissza nagyon hálás lennék , nem komoly probléma csak zavaró
-
Reggie0
félisten
válasz E.Kaufmann #19606 üzenetére
macvendors.com -on neztem.
-
Reggie0
félisten
válasz E.Kaufmann #19604 üzenetére
Nekem ezt dobta ki: ZHUHAI EWPE INFORMATION TECHNOLOGY INC
-
E.Kaufmann
veterán
válasz Reggie0 #19603 üzenetére
Lehet, pont ott a kutya elásva, mert több MAC Vendor lookup sem ismeri fel a gyártót, lehet valahogy elíródott és nem is kapja meg azt az IP címet fixen? Bár simán lehet, hogy annyira noname, nincs is benne egy adatbázisban sem
Az én AUX Deltáim Wifi dongléinek MAC címét felismerik, hisz a méltán híresneves Hangzhou BroadLink Technology Co.,Ltd gyár termékei[ Szerkesztve ]
Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
-
csgy66
tag
válasz E.Kaufmann #19601 üzenetére
Ez jó ötlet, köszönöm.
-
E.Kaufmann
veterán
válasz csgy66 #19600 üzenetére
Én is jutottam már odáig, hogy konfig rezet, mert valami nem ment, pedig mennie kellett volna, de egyessével újra belőve már működött. Nem hiszem hogy teljesen Mikrotik hiba lett volna, hanem inkább valamibe már annyira belebonyolódtam, hogy nem láttam a fától az erdőt.
Azt esetleg megtehetnéd, hogy valami eszközön beállítod a légkondi IP címét (valamint azt a DNS és gw beállítást, amit elvileg DHCP-n kapna, miközben le van kapcsolva a légkondi hálózatról), és megnézed, azzal az eszközzel mit látsz kifelé (ping, böngésző, traceroute, stb...)
[ Szerkesztve ]
Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest