Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128301) syberia válasza MMIX (#128300) üzenetére


syberia
veterán

Erről megnéznék egy komplex táptesztet, mert a marketing már túl szép...

https://howbad.info/

(#128302) goccer válasza jeni (#128298) üzenetére


goccer
aktív tag

Ez a GM én meg GC-t rendeltem, de őszintén nem is látok említést a kábelről.

@syberia: én is így gondoltam, de sehol nem látom leírva, se képen. Biztosak vagytok benne, hogy adnak kábelt? Mert akkor lehet visszamondom, van még egy órám újra megrendelni :D

[ Szerkesztve ]

(#128303) syberia válasza goccer (#128302) üzenetére


syberia
veterán

GX mellé is bepakolták, tehát szinte biztos hogy a GC mellett is ott van a dobozban.

https://howbad.info/

(#128304) goccer válasza syberia (#128303) üzenetére


goccer
aktív tag

A generál Seasonic manualban megtaláltam, mint tartozék, úgyhogy kicsit módosítottam a rendelést :R

(#128305) #68216320


#68216320
törölt tag

Tudtok javasolni Passive PFC-s tápot?
Tudom, hogy a hatásfokok háborúban ezek nem rúgnak labdába, de egy ~60W fogyasztású géphez kellene. Viszont 0-24-ben üzemelne, szóval jobb fajta kellene. Van még ilyen?

(#128306) Piftuka válasza Piftuka (#128232) üzenetére


Piftuka
veterán

Nos, a gép többi részét megrendeltem:

Phanteks Enthoo Pro TG Black ház
MSI B450 Tomahawk Max mobo
Ryzen 2700 CPU + gyári hűtő
Sapphire Pulse 570 4GB ITX VGA
2x8 GB Crucial Ballistix 3200 RAM
1TB Crucial MX500 2.5 SSD
+ 3 GB WD Purple 3.5 HDD
+ Pioneer BD író

Egyelőre ez a konfig lesz. Később majd 3. vagy 4. generációs Ryzen-re fejlesztés, és valami erősebb VGA, ha ez "elfogy".

- Rendelném a tápegységet, ezt akartam megvenni, de az Árukeresőn a Pixel.hu kapcsán sok negatív vélemény szerepel, és azok mind kiemelik a garanciális ügyintézés problémáit. Ezért tőlük nem merek rendelni.

A kérdés, hogy a fentiek figyelembe vételével melyik a jobb választás?

1. [Seasonic Focus+ Platinum 550 Watt ] - 10 év jótállás - 35.990 Forint
2. [Seasonic Focus+ Platinum 650 Watt] - 10 év jótállás - 40.990 Forint

3. [Seasonic Focus+ Gold 1.000 Watt] - 10 év jótállás - 43.590 Forint

4. [Phanteks Revolt Pro 850 Watt] - 12 év jótállás - 44.099 Forint

Nem, akarok sem alá, sem "fölé lőni" a hatékonyságban. A tápegységet pedig nem akarom lecserélni a jövőben.

Köszönöm az ismételt segítséget!


"Aquila non captat muscas."

(#128307) syberia válasza Piftuka (#128306) üzenetére


syberia
veterán

Seasonic Focus+ Platinum 650, vagy Corsair RM650 Gold bőven elég lenne, 1000W teljesen felesleges túlméretezés.
Super Flower Leadex 650W Platinum is említésre érdemes versenyző.

A videokártyák fogyasztása várhatóan nem fog megnőni, egyre jobb lesz az energiahatékonyságuk.

PeachMan: Használtan akadnak passzív PFC-s táppok, amik nem hulladék kategória, viszont hatásfokban gyengék. Semmi értelme amúgy, DC-DC konverteres típust érdemes választani manapság.

FSP HEXA 85+ 350W Bronze (PPA3504900)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#128308) Piftuka válasza syberia (#128307) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm! Akkor maradok a Focus+ Platinum-nál, miután a GX sehol nem rendelhető egyébként sem.

Erről jut eszembe...

Nem tudom, beszéltetek-e már róla a topic-ban, de a Seasonic "OneSeasonic Initiative" címen az összes tápegységének újragondolta a típusjelzését.

A "Focus GX" tehát a korábbi "Focus Plus Gold" új neve. (Az "X" a teljes modularitást jelzi.)

"PX" lesz a "Focus Plus Platinum" sorozat, stb, stb, stb...

Szerintem ezt hasznos tudni... ;)

Megjegyzem, nagyon profi a saját "Watt kalkluátoruk" is! :K

"Aquila non captat muscas."

(#128309) Cs1csó válasza Piftuka (#128308) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet "nagyon profi" csak pontatlan. Ugyanazt a konfigot kiszámoltam:
- beQuiet! PSU kalkulátorral: 273W lett
- Seasonic PSU kalkulátorral: 358W lett
A konfig:
Ryzen 3600, GTX 1070, 2 háttértár (1ssd, 1hdd), 2 RAM modul, 4 ventilátor (mondjuk 120-as) 16 óra nyüstölést választottam a Seasonic-nál ott van ilyen opció is.

A valóságban játék alatt megáll ez a konfig 250W körül, egy 450W-os táp bőven elegendő, aki fejleszteni akar nagyobb fogyasztású hardverrel annak is elég egy 550W-os.

(#128310) Piftuka válasza Cs1csó (#128309) üzenetére


Piftuka
veterán

Minden tisztelettel, de ha eltérő a két kalkulátor, honnan lehet tudni, hogy melyik mutatja a reális eredményt?

"A valóságban játék alatt megáll ez a konfig 250W körül, egy 450W-os táp bőven elegendő, aki fejleszteni akar nagyobb fogyasztású hardverrel annak is elég egy 550W-os."

Ezek szerint nekem is elegendő lenne az 550 Watt-os? :F

Biztosan nem lenne "csúcson" járatva egy későbbi konfiggal? (Újabb/erősebb CPU és VGA..)

"Aquila non captat muscas."

(#128311) syberia válasza Piftuka (#128308) üzenetére


syberia
veterán

Az elnevezések változnak, a minőség várhatóan marad a megszokott magas színvonalon. Ahogy gyűlni fognak a tapasztalatok az újabb szériákkal, mi is bátrabban fogjuk ajánlani őket (vagy nem).

A Seasonic tápegység kalkulátor sem tartozik a pontosabbak közé. Talán azért hagyták így, hogy a számításból kiindulva túlméretezett tápegységet válasszon a vásárlójuk.

(#128310) Piftuka: Valószínűleg elég lenne egy 550-es számodra, de a tény hogy hosszabb időre tervezed megtartani, nincs hátránya egy 650 wattos típusnak. Viszonylag alacsonyabb terhelésen fog üzemelni, fejlesztéskor is előnyös lesz, hogy több a tartalék a tápodban.
Persze ha biztosan nem lesz 200W feletti TDP-s kártyád a későbbiekben, 550 watt is lazán megoldja a kérdést.

Részben ezért lehet érdemes az erősebb tápra voksolnod, nem fog majd limitálni a géped maximális fogyasztása, és marad bőségesen tartalék is.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#128312) Piftuka válasza syberia (#128311) üzenetére


Piftuka
veterán

:R

Megrendeltem a "Focus+ 650 Platinum"-ot! :K

Remélem, ideér még péntekig (az összes többi alkatrész is), és akkor hétvégére összeállíthatom az új számítógépemet! :)

"Aquila non captat muscas."

(#128313) Paxker315 válasza Cs1csó (#128309) üzenetére


Paxker315
addikt

állítólag az outervision kalkulátora számol amortizációval is, részegységek öregedésével, rövidke power-spike-okkal, azért ajánl fölé bőségesen.

Nemtudom. Én simán rátolnék 1070ti-t v 2060su-t a 450wattosomra. : )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#128314) Cs1csó válasza Paxker315 (#128313) üzenetére


Cs1csó
félisten

Maga a fogyasztási érték magas ellenben amit ajánl tápegységet az pedig alacsony és az alján ajánlott KONKRÉT saját márkás tápegysége pedig túl van lőve egy 650W-osat ajánl. Nem értem.
Tehát a beQuiet kb. 270W-it a Seasonic-os pedgi 350-et és azt ajánlja hogy ehhez 400W-os tápot rakjon az ember mellé pedig egy 650W-os képét rakja.

(#128315) Zarith


Zarith
csendes újonc

Sziasztok!
Jelenleg egy Chieftech iarena gpa500s hajtja a gépet de már lassan 9 éves és attól tartok nem lenne elég a következőkhöz.
lap:Asus b360g
cpu: i5-8600
2x8gb 2400mhz ram
ssd és hdd
valmint ha minden jól alakul egy 1070 ti fogja váltani a 1050 ti-t. (Ez az egy változik, 1050ti vel gond nélkül elment eddig stress tesztel stb.)
Szóval erdekelne milyen tápot ajánlanatok emellé a konfig melle.

Túl hangos ne legyen de a mostani se zavaró.
Egy nzxt h400-as házam van szerintem a méret sem gond.
20k alatt szeretnék maradni ha megoldható.

Árukeresőn mindenféle Cooler master, gygabyte stb tápot lehet látni értékelések alapján megfelelőnek 15k körül ezekből van amit érdemes megvenni ?

Előre is köszi :) :)

(#128316) jeni válasza Zarith (#128315) üzenetére


jeni
félisten

Nagy segítség lett volna ha előbb tervezted volna ennek a megvételét.
Hiszen kozel 2-3 hétig bagy akciók voltak.
FSP 85+ 500 550 W megveheted.
BeQuiet Formula 500W.
Jó kártya melle jo tápegység menjen. Olvass vissza.
Seasoniv Core CG450 ennek W-ra bele kell férjen.
A moduralisok drágábbak. Fix kábeleseket keresve tudsz találni 20 körüli tápokat,vagy alatta.

(#128317) Paxker315 válasza jeni (#128316) üzenetére


Paxker315
addikt

Tok jó, de pl. FSP Hexa85+ 500 w NEM LÉTEZIK
Be Quiet Formula 500W NEM LÉTEZIK
Seasonic Core GC450W NEM LÉTEZIK. :)

Helyette:
Bitfenix Formula Gold 450W-550W
FSP Hexa 85+ 450w-550W
Seasonic Core GC 500W

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#128318) _Atesz válasza Paxker315 (#128317) üzenetére


_Atesz
addikt

Hagyd csak, szegény nem tudja már pontosan mit is ivott az este. :D

(#128319) Piftuka


Piftuka
veterán

Olvastam, hogy van, aki alsó tápos házba a ventilátorával felfelé szereli be a tápegységet...

Annak ugyan mi értelme van? Milyen indíttatásból tesz ilyet bárki is? :F

"Aquila non captat muscas."

(#128320) Paxker315 válasza Piftuka (#128319) üzenetére


Paxker315
addikt

Azt hiszem ez Neked való.

segít dönteni, ha nincs shroud, van létjogosultsága :)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#128321) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

Sziasztok,

r5 2600@4Ghz, rx 5700xt, 16gb ddr4, ssd-k, ventik, Phanteks eclipse P350X ház
keret ~25k

Visszaolvasgatás alapján leszűrtem 3 tápra, ami a konfignak és az igényeimnek megfelel.

Super Flower Leadex 550W
Bitfenix Formula 550W Gold
EVGA Supernova G3 550W Gold

Ezek között nagy minőségbeli különbségek nincsenek ha jól gondolom, és ha eldöntöm, hogy a sok gari, a félpasszivitás, a modularitás vagy az olcsóság számít bármelyiket választhatom, igaz? :)

köszi előre is

(#128322) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Hello.
Seasonic Focus Plus Platinum táp.
Egy kábelen jön a 8+6 pin. Be szeretném kötni úgy, hogy 8pin menne egybe, és külön kábelről pedig a hat pin. Mivel vezetéket csak pack-ban találtam az meg majdnem annyi mint a táp ára (lehet rossz helyen néztem:merlinhardver), inkább arra gondoltam hogy 2 sata->pci-e 6 pin átalakítót használnám, két különálló sata kábellel.Megéri ezzel foglalkozni?
RX5700 ref. XT biossal.(meg húznám is még...)

V6

(#128323) syberia válasza Paxker315 (#128320) üzenetére


syberia
veterán

:DDD :DDD

(#128321) Ochocinco46: Mindegyik ajánlott, a Bitfenix rögzített kábeles és aktív a hűtése. A másik kettő tudja a félpasszív módot is, plusz full modulárisak. Én a Leadex-et választanám amúgy, a 3 táp közül.

M0ng00se: Miért nem jó a táp saját pci-e tápkábele?

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#128324) Piftuka válasza Paxker315 (#128320) üzenetére


Piftuka
veterán

Amikor még csak felső tápos házakat lehetett kapni, mindenki arra panaszkodott, mennyire nem ideális, hogy az a számítógépből szívja befelé a meleg levegőt.

Aztán megjelentek az alsó tápos házak, és mindenki örült, hogy végre a tápegység "friss levegőt" szív, és nem is fújja azt be a számítógépházba.

Ezek szerint most megint gondolt valaki egy újabbat, és az alsó tápos házakba is ventilátorral felfelé szereli be a tápegységet?

Még egyszer kérdezem... milyen indíttatásból? Milyen előnyét érzi bárki ennek?

"Aquila non captat muscas."

(#128325) xTech


xTech
tag

Sziasztok!

A coil whine-ról lenne egy kérdésem, remélhetőleg tudtok segíteni.

A legelső videokártya, amelynél ezt észrevettem, az egy GTX 1050 Ti volt, azonban egyáltalán nem volt zavaró, ugyanis pl. játékok alatt ~200 fps-ig nem is volt hallható. A gyenge teljesítmény miatt megváltam tőle, és vettem helyette egy 1060-at. Mondanom sem kell, coil whine itt is jelen volt, megközelítőleg úgy ~100-110 fps környékén jött elő.

A mai napon megvettem egy ismerősöm 1080-át, és nagyon meglepődtem... konkrétan játék közben már 50-60 fps-nél beindul a cicergés, sípolás... mondanom sem kell, szörnyen irritáló.

A kérdésem a következő: tényleg én vagyok ilyen hihetetlenül szerencsétlen (ergo háromszor is sikerült vonyító kártyákat venni), vagy esetleg nem is a videokártyák, hanem valójában a táp a probléma okozója?
Nem egy mai darabról van szó, egy közel 7 éves FSP Hexa 500W az alany.

Laikusként én arra tudok gondolni, hogy a 1080 több áramot vesz fel, mint a másik két kártya, éppen ezért hamarabb jelentkezik a zaj is, de mint mondtam, ez csak egy laikus tipp.

Mivel nem hever a szekrény alján egy másik táp, így ezt a teóriát csak úgy tudnám tesztelni, ha vennék egy új tápot. De mielőtt ezt megtenném, kíváncsi lennék a ti véleményetekre is, hogy egyáltalán van-e értelme annak, amit kigondoltam.

Nagyon köszi a segítséget, és bocsi, ha picit hosszú lett. :)

(#128326) Ribi válasza Piftuka (#128324) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nekem alul van a táp, lefele néz és a gépből szíjja a levegőt. Akkor én most melyik táborba tartozok :D

(#128327) Ochocinco46 válasza syberia (#128323) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

nem irtam oda, de termeszetesen a leadexbol is a goldra gondoltam es nem a platinumra, ugyis ajanlott gondolom?!

(#128328) syberia válasza Ochocinco46 (#128327) üzenetére


syberia
veterán

:K

https://howbad.info/

(#128329) M0ng00se válasza syberia (#128323) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Ezekkel a tápokkal volt gond, hogyha nagy áramfelvétel volt az egy darab kábelen keresztül.

V6

(#128330) zolee1984 válasza xTech (#128325) üzenetére


zolee1984
senior tag

Az ismerősödnél is ciripelt a 1080?
Ha nem akkor szinte biztos, hogy a tápod

üdv Zoli

(#128331) syberia válasza M0ng00se (#128329) üzenetére


syberia
veterán

Nem a kábel miatt, hanem a tápegység védelme aktiválódott nagy teljesítményű (V56/V64) kártyáknál. Seasonic elismerte, visszahívta, kicserélte, az azóta forgalomba hozott tápjaiknál már nem tapasztalható váratlan leállás.
Tehát nyugodtan használhatod a 8+6 csatlakozókat egy darab kábelről. Én is így használom, semmi problémát nem tapasztaltam.

https://howbad.info/

(#128332) Piftuka válasza Ribi (#128326) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nekem alul van a táp, lefele néz és a gépből szíjja a levegőt."

Azt hogyan? Nincsen kivágva a számítógépházad alja? :)

"Aquila non captat muscas."

(#128333) Ribi válasza Piftuka (#128332) üzenetére


Ribi
nagyúr

Házi építésű, van alatta 10 centi hely :P

(#128334) Paxker315 válasza Piftuka (#128332) üzenetére


Paxker315
addikt

egyébként, ha RGB-s táp van, akkor is úgy forgatnám, hogy látszódjon a fényeffekt. Emiatt van egy olyan gyanúm, hogy lesz még több új PSU rekesz nélküli ill. felső tápos ház is. Ami szemrevaló, azt amúgy is mutogatni kell. [link]

Meg szerintem az sem mellékes, hogy high-end tápot szinte "sajnálsz" rekeszbe dugni, takartan.. :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#128335) xTech válasza zolee1984 (#128330) üzenetére


xTech
tag

Állítása szerint ő nem érzékelt zavaró hangokat a gép felől, bár hozzátette, hogy neki a földön, az asztal mellett van a gépház, míg nekem az asztalon, a monitor mellett. Nem ismerem annyira, hogy el tudjam dönteni, mennyire valós az, amit állít... :)

Bár lehet az lesz, hogy netről rendelek egy tápot, és ha azzal is ciripel a 1080, akkor elállok a vásárlástól... nem túl szép dolog, de feleslegesen nem akarok tízezreket kidobni az ablakon, és jobb ötletem jelenleg nincs.

[ Szerkesztve ]

(#128336) syberia válasza Ribi (#128333) üzenetére


syberia
veterán

A barkácsolóké a világ. :D

Paxker315: Nekem sem lesz tápot kirekesztő, antidemokratikus házam.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#128337) magmakocka


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Mi a véleményetek a Chieftec Element 700W tápról? Egy FSP Hexa+ 500W tápot váltottam le, mert kattogott, csattogott, 1,5 éven át, míg meguntam és garanciában inkább másik tápot választottam.
Haverom nagyon hajtogatta, hogy neki is Chieftec tápja van, sokáig bírja és társai...

https://3dnews.ru/952212

Ez alatt a link alatt olvasgatva nem tűnik rossz kis tápnak! Vagy tévednék?

Ryzen 5 1400 + 16GB DDRIV 3000Mhz RAM + GTX 1070 MSI ARMOR OC + HD 4350 AMD + MSI B350 + 2 merevlemez + 1SSD ... Ehhez megfelel?

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#128338) Paxker315 válasza magmakocka (#128337) üzenetére


Paxker315
addikt

BitFenix Formula Gold 550w. Miért vennél mást?

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#128339) magmakocka válasza Paxker315 (#128338) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Nem mondok arra semmit, de az ár az, ami miatt nem. Ilyenben nem gondolkodok, bocsi.

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#128340) syberia válasza magmakocka (#128337) üzenetére


syberia
veterán

Volt már említve korábban ez a típus, nem kifejezetten ajánlott, de nem is sorolható a veszélyesek közé. Hasonló árban milyen tápok közül lehet válogatni? Hátha akad egy kicsit jobb, 500-550 watt is elegendő lenne.

https://howbad.info/

(#128341) jeni válasza magmakocka (#128339) üzenetére


jeni
félisten

a Chieftec Element 700W,nem harisnyás a kábelezése, csak 2év garis, amit nem tudsz kihasználni és kerülne 16000Ft-ba nem tudom ez miért lenne jobb egy olyannal szemben amire 5év garancia van,ajánlott,és az 550W bőven elég is lenne neked.
a neve pedig Bitfenix Formula Gold.
kevesebb cigit vagy sört iszol meg 1 hónapon át. máris spóroltál kisebb összeget.

[ Szerkesztve ]

(#128342) horgasz5


horgasz5
csendes tag

Sziasztok!
Melyiket választanátok az alábbiak közül:
EVGA SUPERNOVA G2L 750 38500 Ft 10 év gar.
SEASONIC FOCUS PLUS PLATINUM 750 43200 FT 2 év gar.
X570-3800X-5700XT-hez.
Azért gondoltam 750-re, mert itt van először dupla EPS csati.
Vagy van egyéb javaslat?
Köszönöm szépen! ;)

[ Szerkesztve ]

(#128343) magmakocka válasza syberia (#128340) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

...
Jobb-e az FSP Hexa+ 500W-hoz képest?
Sürgős táp kell, nincsen gépem. Haverom ezt ajánlotta. Nem érdekes a harisnyázás számomra. Ezt is választottam. Ma megyek érte.
Ha 2 évet is bír nem bánom. Az elég jó idő. Egy 550W esetében 5 év garival nem olyan jó, mert ha fejlesztek időközben, akkor lehet nem lesz elég az 550W... Változik minden, akár 3 év alatt is.

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#128344) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Üdv
Összeraktam egy konfigot már csak a táp maradt kérdéses.
Cm690, Gigabyte B365M DS3H, Core i3 9100F, Corsair Vengeance LPX 16GB / 3000MHz Black KIT, Western Digital 1TB Blue, GTX 1050 VGA
Nem szeretném régi tápra bízni, 10-15k lenne a max keret, megbízható tápot keresek (gondolom modularitás ebbe az árba nem fér be...)

(#128345) syberia válasza magmakocka (#128343) üzenetére


syberia
veterán

Röviden, nem jobb.
Jelenleg játékokban sem megy 250W fölé a géped áramfelvétele, a újabb kártyák pedig még jobb fogyasztás/teljesítmény mutatóval fognak.

A kinézett tápegységre erős kártyát nem bíznék, ellenben egy modern belsős (dc-dc) 550 wattosra már igen. Tehát hiába van ráírva 700W, a régi vágású felépítés miatt nem igazán aknázható ki, jó esetben csak a tápegység adná meg magát idő előtt. Az gagyi alkatrészek és ventilátora sem a tartósság hírnökei.

horgasz5: (U)EVGA SUPERNOVA G2L 750 38500 Ft 10 év gar.(/U)

Super Flower Leadex Gold belső, kapcsolható félpasszív mód, kitűnő tápegység

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#128346) Piftuka válasza jeni (#128341) üzenetére


Piftuka
veterán

"kevesebb cigit vagy sört iszol meg 1 hónapon át. máris spóroltál kisebb összeget."

No, de mi van, ha valaki egyáltalán nem iszik cigit? :P :DDD

"Aquila non captat muscas."

(#128347) Piftuka válasza horgasz5 (#128342) üzenetére


Piftuka
veterán

"EVGA SUPERNOVA G2L 750 38500 Ft 10 év gar."

Ezt melyik szaküzletben láttad ennyiért és ilyen kondíciókkal?

"Aquila non captat muscas."

(#128348) Balesz1899 válasza magmakocka (#128343) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

"Ezt is választottam. Ma megyek érte." - Akkor mégis mire szolgált a kérdésed?
Megerősítést vártál, hogy jó döntés volt? Láthatod, nem kaptál.
A 700W-os választás, valamint az 550-esre vonatkozó gondolatmenet pedig egyértelművé teszi, hogy megérte volna megvárni itt pár választ. (Bár mondjuk kaptál, amit kapásból söpörtél is félre)

Ne haragudj, de az ilyeneket sosem fogom megérteni.

(#128349) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok!

Egy Fujitsu barebone gépben szeretném kicserélni a gyári tápegységet valami erősebb, normál, ATX-es, asztali gépbe való tápra. A kérdésem/problémám az lenne, hogy ilyen csatlakozó nem található egy normál, ATX-es, asztali gépbe való tápegységen:

Ez a csatlakozó mire szolgál? Be kell ennek dugva lennie? Nagy baj, ha ez nem lesz bedugva az új táppal?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.
Dávid

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#128350) jeni válasza Piftuka (#128346) üzenetére


jeni
félisten

Majd valaki feltalálja folyékony állapotában és forgalmazza.

Tuti ő lesz a Mészáros&Mészáros 2

Már egyéb gyümölcs ízű sörök is kaphatóak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.