Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127701) Attila2019 válasza syberia (#127698) üzenetére


Attila2019
tag

Üdv. Csak játék alatt. Gepigenyesebb játékok alatt. Ac o, COD MF,
Pl overwatch alatt nem csinálja.
De kedden megprobalom vissza vinni a boltba mert él még a 14 nap. Ilyenkor nem probléma hogy használtam a kártyát?

(#127702) Johnny_vT válasza Attila2019 (#127701) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Szerintem coil whine amit hallasz. Egyszerűen gyárilag hibás vagy csapágyas a ventilátor, ezért van, hogy nagyobb terhelésnél - ergo mikor jobban pörög - kihallatszik. Egyből termékcserét kérj.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#127703) gery14 válasza Paxker315 (#127699) üzenetére


gery14
senior tag

igen azóta én is olvastam csak a zabálás miatt írtam 8x-et én sem szeretem kiszámolni a fogyasztást inkább legyen benne tartalék úgyis szoktam oc-zni de csak a cpu-t. köszönöm a választ és a tippet is :)

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#127704) bartos96


bartos96
tag

Sziasztok! Van egy "régi" brand gépem ivy bridge. Szeretnék bele jobb tápot amit később majd vinnék tovább egy seasonic gx550 et. Viszont a gép olyan hogy a vinyo is a lapról kapja az áramot. 1 db kb 16 pines csati van a lapon. Valami atalakitoval megoldható hogy menjen 24 pinnel?

(#127705) Cs1csó válasza Piftuka (#127700) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#127706) --ka válasza bartos96 (#127704) üzenetére


--ka
senior tag

Ilyesmit kell keresned, a gép gyártójának megfelelőt.

Kérdésem is lenne a Topikgazdákhoz: van félpasszív TFX táp, ami itthon is kapható?
(A héten említettétek, hogy az 1U magas Seasonic is félpasszív, ezt se tudtam.)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#127707) syberia válasza Attila2019 (#127701) üzenetére


syberia
veterán

Tudomásom szerint ha bolti állapotban kerül vissza a kiskereskedőhöz, akkor-rendeltetésszerű használat esetén-jogos a vásárlástól való elállás 14 napon belül.

https://howbad.info/

(#127708) bartos96 válasza --ka (#127706) üzenetére


bartos96
tag

6 nal jovval több pin van az biztos 18 nak számoltam de nem volt 2 be kábel

(#127709) --ka válasza bartos96 (#127708) üzenetére


--ka
senior tag

Olvass figyelmesen!
A géped gyártójának és típusának megfelelőt kell keresni!
Amíg nem mondod a gyártót és típust, addig "kapufa"! :D
A Dell, HP, Lenovo, Fujitsu mind más 12 V only megoldásokkal operál; itt még nincs szabvány, még kvázi se!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#127710) Piftuka válasza Cs1csó (#127705) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a segítséget!

Viszont erre vonatkozóan megköszönöm, ha válaszoltok:

"- Chaser tapasztalatai, a "kerregő" tápventivel, és az RX590-nel ("black screen" issue) elbizonytalanítottak. :F
--> Csak a "Focus +" tápegységek nem működnek együtt a Radeon kártyákkal, vagy a többi típusnál is ismert ez a hiba?"

A hibát a Seasonic is elismerte. Egy magyar cikk is megírta, hogy több GPU-t érint a probléma.

"Aquila non captat muscas."

(#127711) bartos96 válasza --ka (#127709) üzenetére


bartos96
tag

Ja bocsi. Lenovo esprimo 520 ként vettem. A pc maxrol ilyen felújított darab egy g2030 van benne.

(#127712) --ka válasza bartos96 (#127711) üzenetére


--ka
senior tag

Az Esprimo a Fujitsu típusa. A Lenovo betű/szám kombinációval jelöli a gépeit. Az átalakító szempontjából az alaplap típusa a meghatározó, de ha ismered a gyártmány számát (Lenovo esetén valami FRU), akkor lehet keresgélni.
Így nehéz lesz.

szerk.: Fujitsu esetén nagyon nem mindegy, hogy P520 vagy Q520.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#127713) bartos96


bartos96
tag

Holnap belenezek akkor a gépbe köszi amúgy Fujitsu rosszul írtam a lenovot :W

(#127714) syberia válasza Piftuka (#127710) üzenetére


syberia
veterán

A jelenleg kapható tápegységeiknél már nem áll fent a hibajelenség, az instabilitást okozó példányokat visszahívták, kicserélték. Mostanában nem is érkezett erről hibajelentés, más fórumokra sem.

https://howbad.info/

(#127715) zolee0307 válasza syberia (#127671) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi! Azt lehet tudni, hogy milyen belsőre épül?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#127716) syberia válasza zolee0307 (#127715) üzenetére


syberia
veterán

BitFenix Formula is hasonló CWT platformra épül, de kicsit jobb hatásfokot értek el ott, és az 5 év garancia is mellette szól. Én a már bizonyított tápegységek pártját szoktam fogni, de ezt sem tartom rossz választásnak, főleg kuponozott vételáron.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#127717) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Sziasztok.
Asrock X570 Phantom G4,Ryzen 7 3700x, Sapphire RX 5700xt, Scythe Mugen 5, ezekhez az összetevőkhöz keresem a megfelelő tápot.

Elsőnek a Corsair RM650x (2018)-t néztem ki de a házajánló topikban az általam kinézett PB 500-hoz nem javasolták hogy nehezen szerelhető a vastag,merev kábelei miatt. Aztán hozzájött még a védelem hiánya (12v) így váltottam.
Következő jelölt a Seasonic tápok lettek, de aztán itt is olvastam a problémákat és elbizonytalanodtam.
Láttam a BitFenix táp is ajánlott,de a hét-tíz év gari miatt inkább a fent említetteket preferálnám.

Szóval tegyünk pontot a végére és míg meg nem veszem a tápot nem olvasom a topikot :DDD .

Szezonális mag GM 650W arany vagy Seasonic Focus 650 Gold Semi-modular vagy Seasonic Focus Plus 550 Gold és még Seasonic Prime Ultra 550 W Gold .

:R


Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#127718) Paxker315 válasza Dan-szan (#127717) üzenetére


Paxker315
addikt

szia! a BF-re is hét év gari van egyébként. DE, nem ajánlom, a mérete& merev kábelei miatt.

A kábelezés végett én szerintem az 550-es Prime Ultrát venném. Ellenben, ha húznád a procit, kártyát, akkor inkább 650w lenne ajánlható.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#127719) Piftuka válasza syberia (#127714) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-t!

És minden tisztelettel kérdezem, de mit jelent a "mostanában"?

Csak mert Chaser fórumtársunk 1 hónapja, illetve 3 hete vásárolt ilyen hibás Seasonic tápegységet. (Ráadásul 450-es, és 550-es, tehát nem is egy sorozat.)

Itt ebben a topic-ban is leírta.

Az a bizonyos visszahívás pár napja/egy-két hete történt, és minden hazai webáruház élt a lehetőséggel, hogy visszaküldje a készleteit a gyártónak?

Vagy jó esély van rá, hogy bárhonnan rendelek "Focus +" tápegységet, még a régi, hibás darabot fogom ki? (Ezek drága tápegységek, kevés ember vesz ilyet, ha nem küldték vissza a rosszakat, azt nem hiszem, hogy már mindenhol elfogyott készletről a régi rendelés.)

Mert egyébként éppen a "Focus +" volt, amit én is kinéztem pár hónapja magamnak...

Szeretnék biztosra menni, de szerintem ez érthető. :)

"Aquila non captat muscas."

(#127720) Piftuka válasza Dan-szan (#127717) üzenetére


Piftuka
veterán

"Szezonális mag GM 650W arany "

;] :P :DDD :DD :))

"Aquila non captat muscas."

(#127721) Paxker315 válasza Piftuka (#127720) üzenetére


Paxker315
addikt

nem vicc, nemrég láttam egy mezőgazdasági bótot, kiírva a bolt profilja..

"szezonális vetőmag, tápok". Nem tudtam nem mosolyogni :W

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#127722) Dan-szan válasza Piftuka (#127720) üzenetére


Dan-szan
senior tag

mit tehetnék így írták - így linkeltem nem vagyok én keresztapa,hogy átnevezzem :DDD :D

Paxker315 : nem lesz húzva a proci

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#127723) Piftuka válasza Paxker315 (#127721) üzenetére


Piftuka
veterán

"nemrég láttam egy mezőgazdasági bótot"

Az legalább autentikus. ;] :D

"Aquila non captat muscas."

(#127724) Piftuka válasza Dan-szan (#127722) üzenetére


Piftuka
veterán

Tudom, nem is rajtad nevettem, hanem az ALZA-n és a Google fordítón. :)

"Aquila non captat muscas."

(#127725) Beretvás válasza Johnny_vT (#127702) üzenetére


Beretvás
addikt

A CW nek az égvilágon semmi köze nincs a ventilátorhoz. Olvass utána mi is az. :K

(#127726) HunChris válasza sb95 (#127690) üzenetére


HunChris
senior tag

(#127727) syberia válasza Piftuka (#127719) üzenetére


syberia
veterán

Ha ennyire parázol a Seasonic-tól, akkor van nagyon jó alternatíva:

Corsair RM650x (2018) 80+ Gold, teljesen moduláris, félpasszív, 10 év garancia :K

Seasonic FOCUS Plus 550W Platinum

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#127728) HunChris válasza HunChris (#127726) üzenetére


HunChris
senior tag

Akit érint, most az alzánál 26 ezer kuponnal kiszállítva a Corsair rm550x: https://www.alza.hu/corsair-rm550x-2018-d5494142.htm
Köszi az itteni ajánlást is. :R

(#127729) moddingR válasza HunChris (#127728) üzenetére


moddingR
aktív tag

28370ért meg van már RM650x is

(#127730) HunChris válasza moddingR (#127729) üzenetére


HunChris
senior tag

Konfigomhoz még így is sok, játék alatt kb. 250W lesz elvileg.

(#127732) syberia válasza HunChris (#127730) üzenetére


syberia
veterán

Való igaz, túlméretezni sem érdemes. 300 Watt alatt teljesen jó az 550-es.

(#127719) Piftuka: Magas fogyasztású, csúcskategóriás videokártyáknál előfordulhatott, hogy a tápegység védelme lelőtte a gépeket. A hivatkozott esetben nem erről volt szó.

FOCUS PLUS & Vega 56/64: For units with serial numbers before January 2018, in rare instances, possible system shutdown may occur when GPU is under heavy load. This is possibly caused by higher than normal peak current emitted by this particular range of GPU's when under heavy load triggering the PSU’s internal protection safety.
[link]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#127733) Piftuka válasza syberia (#127727) üzenetére


Piftuka
veterán

:R

:N Nem a Seasonic-tól parázom, hanem, hogy a "Focus +" sorozat egyik hibás darabját fogom ki.

(Mondjuk soha nem gondoltam, hogy egyszer az IT világában eljutunk oda, hogy bárki felteheti a kérdést: "Melyik Seasonic tápegység NEM ajánlott?".. :( )

Fiatal korom óta vágyam, hogy egyszer a számítógépembe Seasonic tápegységet fogok tenni.

De hogy akkor teljesen tárgyilagosan tegyem fel a kérdésemet...

Mi a különbség az alábbi típusok belseje és működése között?

[Seasonic Core GM 650]

[Seasonic Focus GX 650]

[Seasonic Prime Ultra Gold 550]

"Aquila non captat muscas."

(#127734) syberia válasza Piftuka (#127733) üzenetére


syberia
veterán

Mindegyik modern DC-DC kapcsolású tápegység, nagyjából egyforma hatásfokkal.
A Prime Ultra kapta a legjobb minőségű alkatrészeket, a nagyobb (135mm) ventilátora miatt picit csöndesebb, a másik kettőnél. Ha szempont a kapcsolható félpasszív üzemmód és a teljes modularitás, akkor ez, vagy a Focus Plus a jó választás.

https://howbad.info/

(#127735) _Atesz válasza Piftuka (#127733) üzenetére


_Atesz
addikt

Még azzal egészíteném ki syberia válaszát, hogy egyelőre nincs teszt a Core GM tápról, bár nagy meglepetést nem tartogathat, de azért egy másik széria (S12III) esett minőségben az előző verzióhoz viszonyítva, szóval egyelőre biztosabb választás a Focus+ és a Prime széria.

[ Szerkesztve ]

(#127736) --ka


--ka
senior tag

Sziasztok!
Kérdezem ismét: Magyarországon is elérhető félpasszív TFX tápot keresek.
(No tuning, 65W CPU, két memória modul, 2 db M2 SSD; szóval 200-350W bőven elég. Csak azért kellene nagyobb, hogy tovább csend legyen.)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#127737) Ribi válasza --ka (#127736) üzenetére


Ribi
nagyúr

Proci és a gép többi része is passzív?
Mert amúgy valszeg egy csöndes táppal ugyan ott vagy mintha (fél)passzív lenne.

(#127738) Paxker315 válasza _Atesz (#127735) üzenetére


Paxker315
addikt

Ha már minőség vs új generáció: EVGA G5.. ;]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#127739) --ka válasza Ribi (#127737) üzenetére


--ka
senior tag

Félpasszív kell.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#127740) _Atesz válasza --ka (#127739) üzenetére


_Atesz
addikt

Nincs tudtommal. A Seasonic TGM lenne, de pár hónapja nem lehet kapni.
A BQ TFX Power 2 széria egész csendes.


Paxker315

Igen, mintha összebeszéltek volna.

[ Szerkesztve ]

(#127741) --ka válasza _Atesz (#127740) üzenetére


--ka
senior tag

Igen, az a Seasonic jó lenne, de tényleg már a múlt. De miért?! :O
Köszönöm.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#127742) Zreal1992


Zreal1992
csendes újonc

Sziasztok!
Videókártyát szeretnék vásárolni, adott egy kb 4 éves gép.
CPU típusa QuadCore Intel Core i7-4790, 4000 MHz
Alaplap neve ASRock H97M Pro4
8GB Kingston ddr3 1600mhz
Samsung SSD 128GB
Western Digital 1TB vinyo
Chieftec 500w GPA 500s táp

Mi a maximum amit ez a táp elbírna? Köszönöm szépen.

(#127743) syberia válasza Zreal1992 (#127742) üzenetére


syberia
veterán

Látom a videokártyás topikban is rákérdeztél erre. Ha a legjobb ár/érték arányút keresed, akkor valószínűleg RX 570/580 lesz ott az ajánlás, 1080p monitorhoz.

A tápegységed én feltétlenül lecserélném, elég gyenge minőségű. Ha van egy adott kereted a fejlesztésre, akkor azt is írd meg, hogy tudjunk megfelelő tápot ajánlani.

https://howbad.info/

(#127744) Cs1csó válasza Piftuka (#127720) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O :W olvastam én is. Ameddig ilyen az MI nem lesz itt Skynet

(#127745) Piftuka válasza _Atesz (#127735) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagyon köszönöm a választ mindkettőtöknek! :R

Tényleg nagyra értékelem a segítséget.

Viszont képzeljétek magatokat az én helyembe!

Szakközép iskolás korom óta, amióta az IT-vel elkezdtem (felhasználóként) komolyabban foglalkozni, azóta vágyam, hogy egyszer a számítógépemnek egy Seasonic, vagy ENERMAX tápegység lesz a szíve, a motorja.

Az ENERMAX pár éve kiesett. Eladták magukat; befejezték a gyártást. Maradt a Seasonic.

Nem vagyok milliomos, de 10 év után cserélem le a gépemet, és ezen aztán nem fogok spórolni. (Egyébként is mindig remek minőségű, megbízható tápegységre építettem a konfigurációimat.)

Erre azt olvasom, hogy a "tápegység gyártók Rolls-Royce-a VGA hibát generáló, elismerten gyártási hibás 'Focus +' sorozatot adott ki, és a 'Prime' sorozat kapcsán is hallani a kerregő ventilátorról"...

Hát ez bizony k*rva kiábrándító. :(

Azt hittem, az egész konfiguráció összeállításakorez lesz a legegyszerűbb feladat.

Hogy megkérdezem, hogy az egyes Seasonic típusok közül melyik milyen belülről, és megveszem, amit ajánlotok azok közül. Mert "a Seasonic nem tud hibázni"... mert a "Seasonic a csúcs".

De így... :U


- Akkor viszont hadd kérdezzem meg, hogy a Super Flower saját tápegységei közül, és az EVGA (vagy más gyártó) Super Flower belsős tápegységei közül melyik felel meg a fenti kritériumoknak?

(Remélem, ők még nem adták le a minőséget!)

"Aquila non captat muscas."

(#127746) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!

Először is elnézést,ha rossz helyen érdeklődöm!
Van egy RMA-ban kapott Corsair HX1000i tápegység nálam. Egy AX860i helyett küldték.
Egy szállítólevelet kaptam csak a táp mellé. A gyártói garanciához be kell most regisztrálnom a tápot vagy csak elég akkor,ha gond lesz vele? Véleményetek szerint elég a regisztrációhoz a szállítólevél? Ehhez ugye bolti számlát nem kaptam.
A AX860i gazdája nem én voltam. Én a bontatlan HX1000i-t vásároltam meg.

06-3o/9759I39

(#127747) zolee0307 válasza syberia (#127716) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszönöm szépen! Fejembe vettem, hogyha már új gépet építenék, akkor egy kicsit elmennék egy brand felé. A házat mivel meghagynám, ezért gondoltam silverstone tápra, meg silverstone-os cuccokre (venti, hűtő, ilynek).

De lehet inkább maradok super flower / seasonic vonalon.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#127748) bartos96


bartos96
tag

A seasonic focus plus mennyire jó most akkor? Sikerült nekik elhárítani a hibát?

(#127749) Paxker315 válasza bartos96 (#127748) üzenetére


Paxker315
addikt

A legnagyobb kritikusuk szerint jól sikerült az új Focus Gx széria.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#127750) bartos96 válasza --ka (#127741) üzenetére


bartos96
tag

Megneztem a gépet az alaplapon nem találtam semmi feliratot de csináltam képeket.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.