Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127751) syberia válasza Paxker315 (#127749) üzenetére


syberia
veterán

The GM will replace the Focus, having 7 years of warranty, an 80+ gold rating and semi-modular cables. The GX will replace the Focus Plus Gold, having 10 years of warranty, an 80+ gold rating and fully modular cables.

Hasonló színvonalra számítok , remélhetőleg a ventilátorok minőségére is fognak figyelni.

https://howbad.info/

(#127752) bartos96


bartos96
tag

(#127753) _Atesz válasza --ka (#127741) üzenetére


_Atesz
addikt

Nézd meg a TFX táp palástját, teljesen zárt. Egyáltalán nem logikus a félpasszív megoldás, mert az a kevés hő sem tud távozni.
Javaslom a BQ TFX Power 2 Gold szériáját, ameddig terheled nem igen fogod hallani, vagy csak nagyon halkan közelről.


Piftuka

Rendelj az Alzától Seasonic-ot, ha gond van, akkor 14 napig elállhatsz. Ha már eltervezted, akkor ne add fel. A Focus Plus sorozatról alig jön negatív visszajelzés, az, hogy az egyik fórumtárs VGA kártyája zenél vele, az a kártya hibája szvsz.

(#127754) zelitomi


zelitomi
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi config-hoz szeretnék egy tápot:
alaplap: MSI B450 TOMAHAWK MAX
cpu: ryzen 5 3600
ram: 2* 8gb 3200mhz
vga: vega 56
3db sata hdd
1db sata ssd

Ár: 30k körül, nem baj ha kicsit fölötte.

Egyéb: Jó lenne a moduláris, de a félmodulárisba se halok bele.

Ezeket néztem:
Corsair TX650M
BITFENIX FORMULA 650W
Seasonic FOCUS Plus 650W Gold ( Olvastam, hogy ritka esetekben vegával voltak problémái)

Ui.: a CHIEFTEC CTG-500-80P kevésnek bizonyult mindenfajta OC nélkül, ezért most power saving-ben üzemel a kártya, de mindenképen szeretném lecsereléni a tápot amivel stabilan megy a vega, akár kis OC-val is.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#127755) syberia válasza bartos96 (#127752) üzenetére


syberia
veterán

Nem tudom milyen adapterrel lehetne biztonságosan megoldani, ebbe a konfigurációban nem is férne el egy normális hűtéssel felszerelt videokártya. A benne lévő tápegység egy GTX 1650 mellé elegendő lenne, az i5 sokkal erősebb gpu-hoz nem lenne elég amúgy sem.

https://howbad.info/

(#127756) bartos96


bartos96
tag

G2030 van benne szerintem még azzal se bírna el
A házat megoldanam ha csokival lehet hosztoldani a kabeleket.

[ Szerkesztve ]

(#127757) gery14 válasza Piftuka (#127745) üzenetére


gery14
senior tag

Enyhén túl dramatizálod a dolgokat :D

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#127758) --ka válasza _Atesz (#127753) üzenetére


--ka
senior tag

Van igazság abban, amit mondasz, ez tény.
Az is tény, hogy mióta passzív (FSP Zen 400W) és félpasszív (Super Flower Leadex, EVGA) tápokat használok, jobban érzem magam. Pedig előtte is volt nagyon halk Seasonic SFX, Corsair VX450 (ezek meg is vannak még, tartalékként a polcon) és más egyéb tápom, főleg brand gépekből. A passzívak nagyon drágák lettek és nem érzem biztonságosnak, de a félpasszív az jöhet.
Most is csak azért lett aktuális ez a TFX kérdés, mert megtetszett egy ház, amibe ilyen megy és táp a nélkül árulják, de holnapra majd elmúlik. :)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#127759) _Atesz válasza --ka (#127758) üzenetére


_Atesz
addikt

Szerintem engedd el azt a házat, mint egy feszítő, kellemetlen fingot, kb. az is olyan lenne. :DDD Vegyél egy értelmes m-ATX kuckót, bele egy normál méretű félpasszív tápot és kész. :K

(#127760) --ka válasza _Atesz (#127759) üzenetére


--ka
senior tag

Jó, de olyan már van! ...mármint értelmes mATX ház és normál félpasszív táp!
Úgyhogy sz@rok bele! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#127761) syberia válasza --ka (#127758) üzenetére


syberia
veterán

Üdv a Super Flower Leadex klubban, én is elégedett tagja vagyok. :D

(#127753) _Atesz: Meg lehet oldani ATX formátumnál kisebb méretű tápegységeknél is, bár nem az olcsó jelző fog, elsőre eszünkbe jutni róla. NJ450-SXL platina plecsnivel, a burkolata hőleadó bordaként funkcionál. Egy kis légáramlattal megtámogatva, már nem fog megsülni ventilátor nélkül sem. :)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#127762) syberia válasza bartos96 (#127756) üzenetére


syberia
veterán

Akkor még kevesebb értelmét látom, miért cserélnéd le a tápegységét, ha működik rendesen? Majd ha eljön a platformcsere ideje, akkor veszel normál tápot és házat, a belevaló komponensekkel kiegészítve. Szerintem.

https://howbad.info/

(#127763) bartos96


bartos96
tag

Akkor ez a táp elég lenne egy i3 nak rx 560 al?

(#127764) syberia válasza bartos96 (#127763) üzenetére


syberia
veterán

Miért nem ezzel kezdted?! :D

Semmi órajel emelés nélkül, a géped játékban 150W körüli fogyasztást produkálna. A gyári tápegység folyamatosan 250W, maximálisan 280W teljesítményt tud. Mivel minőségi darabról beszélünk, feltételezve hogy jó állapotban van, elegendőnek kell lennie. A GTX 1050 még kevesebbet fogyaszt, esetleg őt is számításba veheted.

Közérdekű közlemény

A Téma összefoglalóban, a Veszélyes tápegységek hasáb utolsó bekezdésben, kiegészítést kapott. Semmi drámai információ, de tanulságosnak találtam. :)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#127765) --ka válasza syberia (#127761) üzenetére


--ka
senior tag

Még akkoriban vettem, amikor Te is. Itt, a topikban hívtátok fel rá a figyelmemet, meg a jó akcióra!
Akkor is megköszöntem és azóta is hálás vagyok! :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#127766) dj79 válasza --ka (#127741) üzenetére


dj79
senior tag

Ahogy én láttam, azt kell venni TFX méretben, ami ebből olcsó, ugyanis:
FSP300-60GHT = Be Quiet tfx power 2 bronze (BN228)
FSP300-60SGV = Be Quiet tfx power 2 gold (BN229)

(#127767) --ka válasza dj79 (#127766) üzenetére


--ka
senior tag

Kiváló információ! Óriási köszönet! :C

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#127768) _Atesz válasza syberia (#127761) üzenetére


_Atesz
addikt

Nézegettem korábban is, nem tűnik rossznak. :)


dj79

Valószínű, hogy a BQ jobb ventilátorral szerelte.

(#127769) dj79 válasza _Atesz (#127768) üzenetére


dj79
senior tag

A BQ gold is fel tudott hangosodni, nagy terhelésen a venti sokkal jobban pörgött, mint a házhoz kapott chieftec gpf-250p, a chieftec alapzaja viszont kifejezetten kellemetlen frekvenciájú.

--ka: nem az enyém az érdem, ez az infó már volt itt valahol a topikban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#127770) _Atesz válasza dj79 (#127769) üzenetére


_Atesz
addikt

--ka nem igazán terhelné meg, neki még csendes lenne a BQ. Viszont én nem csak a zajra céloztam, hanem a venti tartósságára is.
Akárhogyis, a TFX sosem lesz a szívem csücske, mint ahogy az ITX-SFX vonalat sem élem igazán.

(#127771) Piftuka válasza _Atesz (#127753) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a bíztató szavakat! :K

Mindazonáltal Chaser fórumtársunk esetében a bizonyos (Seasonic által elismert) "fekete képernyő" probléma jött elő két féle, 3 és 4 hete, az ALZA-tól rendelt "Focus +" tápegységen.

Ebből annyi következtetést vonhatunk le, hogy akkor még biztosan volt nekik készleten a Seasonic hibás szériájából.

(A "Prime Ultra" kerregő tápventije pedig szintén nem régi eset egy másik fórumtárssal.)

Jó volna, ha nem kellene a vadonat új tápegységemet visszaküldenem emiatt.

"Aquila non captat muscas."

(#127772) Piftuka válasza gery14 (#127757) üzenetére


Piftuka
veterán

Minden tisztelettel, de amikor ~30.000-40.000 forintot készülök elkölteni egy tápegységre, amelynél a jelek szerint jó esélyem van rá, hogy akár nem is egyszer hibás példányba futhatok bele, akkor ez nem túldramatizálás.

De hidd el, ha személyesen megtehetném, elbeszélgetnék alaposan a Seasonic döntéshozóival, és lenne hozzájuk egy-két keresetlen szavam, mert az egyik legnagyobb rajongójuk voltam. :)

Egyszerűen vannak márkák, amelyek nem engedhetnek meg maguknak még egy apró megingást sem.

"Aquila non captat muscas."

(#127773) Piftuka válasza syberia (#127761) üzenetére


Piftuka
veterán

Ebben az esetben tudsz ebben is segíteni, kérlek? -->

"A Super Flower saját tápegységei közül, és az EVGA (vagy más gyártó) Super Flower belsős tápegységei közül melyik felel meg a fenti kritériumoknak?"

:R

"Aquila non captat muscas."

(#127774) Piftuka válasza syberia (#127761) üzenetére


Piftuka
veterán

"NJ450-SXL platina plecsnivel, a burkolata hőleadó bordaként funkcionál. Egy kis légáramlattal megtámogatva, már nem fog megsülni ventilátor nélkül sem."

Ez nagyon érdekes elgondolás! Bár a számítógépház választási lehetőségeket leszűkíti, mert kiesik az összes "PSU pajzsos" változat. (Vagy le kell szerelni - ha van rá mód - a pajzsot.)

Egyébként milyenek a tapasztalatok erről? Nem cicereg, mint a híres-hírhedt "FSP Zen 400"?

"Aquila non captat muscas."

(#127775) Paxker315 válasza Piftuka (#127771) üzenetére


Paxker315
addikt

Ha érdekel a ketfillert nem érő véleményem : SuperFlower Leadex széria illetve EVGA G/P/T 2-3 szériát érdemes megtekinteni. Én úgy gondolom, nem lonel melle pl Leadex Golddal sem. :U

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#127776) _Atesz válasza Piftuka (#127771) üzenetére


_Atesz
addikt

A blökk szkrín problémáról nem tudtam, akkor lehet tényleg kiment egy rossz széria.
A Prime széria duruzsoló ventije ismert, ugyan egy halk morgás, de prémium tápnál már komoly hibapont. Nem is ajánlottam számodra.
Sokat nem kockáztatsz a Focus Plus-al, ha elállsz, akkor az Alza visszatéríti a vételárat.

(#127777) --ka válasza _Atesz (#127770) üzenetére


--ka
senior tag

Így van! Egy 54 W-os CPU, két memória modul és két M2 SSD, ill. egy optikai meghajtó (ha a ház engedi), meg az alaplap.
Majd meglássuk! Egyelőre keresgélek nekem tetsző házat, eddig egy TFX-es tetszett, de annyi minden van a kínai webshopokban! :)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#127778) szabessz


szabessz
tag

Sziasztok!
Csendes tápegységet akarok új géphez 60e-ig
Ehhez szeretnék:
CROSSHAIR VII HERO vagy X470 Taichi Ultimate leszalaplap
3700x
DARK ROCK 4
G.SKILL Trident Z RGB 32GB
VGA:MSI RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO
4WD HDD, 1SATA SSd, 1db m2.ssd

Ezeket néztem ki: Seasonic Prime Ultra Platinum 650W vagy Prime Ultra Gold 750W
De olvastam most Seasonic hangos venti gondok vannak.
Mindegyiknél jelen van?

Az tetszik félpaszív csak terhelésnél kapcsol be,de hangod az nem jó.
Ezért nem biztos jó választás.

Sesonic helyet érdemesebb esetleg Be Quiet?
Be Quiet! Dark Power Pro 11 650W Platinum
Be Quiet! Straight Power 11 750W Gold

Milyen csendes tápot ajánlatok?

Láttam van passzív táp:
ENERMAX DIGIFANLESS 550W
Ez elég lehet géphez késöbb akár ha rtx2080Ti-hoz is?
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#127779) tomazin válasza tomazin (#126550) üzenetére


tomazin
veterán

Kozben lehet videokartya csere rx590re (pulse vagy nitro lesz) amit lattam infot,h az mar 300korul eszik.
Eleg lesz meg a tap a ryzen2600al, vagy ehhez mar boviteni kell?(1hdd,1ssd)
Tap:450W Pro - P1-450S-X2B9 (5éves)

(#127780) syberia válasza tomazin (#127779) üzenetére


syberia
veterán

Akkor már érdemes lenne elgondolkozni a fejlesztésen a tápod alapját adó S12I-430 már egy kissé koros konstrukció.

https://howbad.info/

(#127781) KAMELOT válasza szabessz (#127778) üzenetére


KAMELOT
titán

CM V1200 platinum 45k, 5 év gari.
50%-ig venti be sem kapcsol.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#127782) tomazin válasza syberia (#127780) üzenetére


tomazin
veterán

Az 5ev miatt vagy mert azzal a kartyaval nem vinne el?

(#127783) szabessz válasza KAMELOT (#127781) üzenetére


szabessz
tag

Köszi szépen a választ.
Az jó félpasszív azt akarok az ára is jó.
Akkor nem éri meg Seasonic vagy Be Quiet ha még gyengébb még drágábban.
Lehet 1200W táp én rendeszerem-nél nagyon be se kapcsol?

(#127784) KAMELOT válasza szabessz (#127783) üzenetére


KAMELOT
titán

Ahogy nekem sem :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#127785) szabessz válasza KAMELOT (#127784) üzenetére


szabessz
tag

Az jó.
Olvasgattam róla.
Forumkon panaszkodtak róla coul whine tapasztaltak.
Neked nincs ilyen?

(#127786) syberia válasza szabessz (#127785) üzenetére


syberia
veterán

Egy kicsit túl van pörgetve ez a coil whine téma. Minden tápegység kiadja, csak a szigetelések miatt a legtöbb esetben nem halljuk, vagy csak terhelésen jön elő, amikor a többi ventilátor elnyomja.

(#127782) tomazin: Elvinné, magas terhelésen megjönne a hangja. 550 wattos modern belsős (dc-dc) tápegységgel kiegyensúlyozottabb lenne a géped. Kérdés, hogy megéri e neked a fejlesztést, a magasabb stabilitás, jobb hatásfok, halkabb működésből adódó előnyök.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#127787) KAMELOT válasza szabessz (#127785) üzenetére


KAMELOT
titán

3 év alatt semmi ilyet nem hallottam!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#127788) syberia válasza KAMELOT (#127787) üzenetére


syberia
veterán

780 SLI, ugye? A géped benézhet 500W fölé is, de mi értelme lenne ennyire túlméretezni a tápegységet, egy lényegesen kevesebbet fogyasztó konfigurációnál. Na meg hiába a Platinum minősítés, ha Gold tartományban fog mozogni a hatásfoka a tápjának. Nem túl nagy a különbség, az is való igaz, de már mérhető.

(#127783) szabessz:
A BQ SP11 nem félpasszív, de igen halk.
Corsair RM750x (2018) minden téren megfelelő választás, félpasszív, 10 év garanciával. Semmit nem vennél észre a működéséből, annyira halk típus.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#127789) KAMELOT válasza syberia (#127788) üzenetére


KAMELOT
titán

1. Két kártyának terhelésen nem sok hangja van.
2. Ház oldala nyitva

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#127790) syberia válasza KAMELOT (#127789) üzenetére


syberia
veterán

Elhiszem, de két kártyának csak több hangja van mint egy darabnak. :D

https://howbad.info/

(#127791) szabessz válasza syberia (#127788) üzenetére


szabessz
tag

Köszönöm a válaszokat.
Akkor a Straight Power 11 750 ami félpasszív?
Corsair RM750x (2018) amit linkeltél bontott,lehet már vissza küldött valamiért.
Az nem túl jó jel._Ennél is volt venti,buzzing noise venti zaj panaszok

De ezt is 44e tudnám mint Straight Power 11 750 vagy a Cooler Master V1200

Mindegyik szimpatikus.
Nem tudom melyik lehet jobb választás?
Sajna hiába prémium tápok mindegyiknél ezzek szerint lehetnek gondok.
Seasonic Prime Gold/Platina-a azt gondoltam jó sokan legjobbnak mondják erre jönnek elő venti hibák mostanság
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#127792) syberia válasza szabessz (#127791) üzenetére


syberia
veterán

Straight Power 11 750 nem félpasszív
Ne abból indulj ki, hogy egyes esetekben hallható, mert több ezer tápegységnél nincs cw effekt. Magyarul nincs szó konstrukciós hibáról, elhozod, kipróbálod, 14 napod van a cseréjére ha mégsem tetszik.

Elnéztem, parancsolj: bontatlan új RM750x Kuponnal még lejön az árából legalább 6k. Ennek játék közben bekapcsol a ventilátora, de mindössze 600 rpm, és ezt a minimális fordulatszámot tartja 500W fölötti terhelési tartományig. Annyit pedig a 2080Ti-vel sem fogsz összehozni. :N

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#127793) KAMELOT válasza szabessz (#127791) üzenetére


KAMELOT
titán

Nyugodtan vedd a v1200. Annyi pénzért ingyen van. Legjobb belsők egyike. Ha később lesz 2080ti akkor jól jön.
Az amit olvastál én még életemben nem hallottam. Odateszem a fülemet szerintem akkor sem lesz hang.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#127794) szabessz válasza KAMELOT (#127793) üzenetére


szabessz
tag

Köszönöm a válaszokat.
Persze igaz nem szabad kindulni hibákból.
Mert álltalába azt emelik ki ha valami jó nem írják be többségbe.
Alzanál jó árba van RM750x valóban .
Csak teljes gépet csinálok egy helyről veszem ott rakják össze gépet ezért táp is onnan lesz.
Ott teljesen egy árba és azonos garancia van V1200-ra is.

Cooler Master V1200 platinum valóban jó ár 45e ahoz képest 80-100e volt most látom.
Itt még venti se kapcsol-be ezzek szerint 1200-ból 4-500W fog fogyasztani ha jól gondolom?

(#127795) KAMELOT válasza szabessz (#127794) üzenetére


KAMELOT
titán

Még annyit sem!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#127796) syberia válasza KAMELOT (#127793) üzenetére


syberia
veterán

Egyik gépnél előjön, másiknál meg nem. Akkor is ha teljesen azonos konfigurációról beszélünk, ezt jó lenne megérteni már. Maradjunk a szakmai ajánlásnál, ne a saját gépeddel gyűjtött tapasztalatok legyenek az iránymutatóak.

Cooler Master V1200 táppal is bele lehet futni cw-be, tehát mi garantálja hogy nála csöndben marad a tápegység?

(#127794) szabessz: Neked kell eldönteni hogy melyiket választod. Sajnos elég sok negatív tapasztalat van ezzel a típussal, például leolvadt SATA csatlakozók, traktorként kerregő ventilátor.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#127797) MMIX válasza syberia (#127788) üzenetére


MMIX
addikt

Még halkabb, hatékonyabb és drágább a 450W-os verzió megszűnik. lesz 1050 és 1200W, Jövőre lesz a boltokban.

be quiet! passe ses Straight Power 11 en 80 Plus Platinum dès l'année prochaine
www.cowcotland.com

[ Szerkesztve ]

(#127798) kalozhun100


kalozhun100
őstag


Szerintetek lehet még lejjebb vinni?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#127799) szabessz válasza syberia (#127796) üzenetére


szabessz
tag

Igen,itt olvastam én utolsó értékelés csak hibák voltak
Azért KAMELOT-tó nála nem volt még cw vagy venti hiba.
Hát igen ezzek hibák ki tudja mitől vanna,a v1200 és RMx sorzatnál olvastam sajna.
Ezért nehezebb döntés nincs amelyikről ne lenne hiba.

(#127800) KAMELOT válasza syberia (#127796) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem tudom mi lehet a hiba ott!

szabesz: esetleg ez Enermax Revolution87+ 850W Gold... 46k

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.