Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128901) breezer88


breezer88
tag

Sziasztok,

A Seasonic M12II-620 EVO 620W Bronze táppal mi történt? Már csak 1 helyen árulják és sokkal drágábban mint 1 hónappal ezelőtt.
Olyan 25 körül szerettem volna teljesen modulárisat, nem is nézett ki ez lehetetlennek, erre most 40%-kal drágább.. Van valami új helyette? ( hasonló W és teljes modularitás )

Köszönöm!!

(#128902) Black-core válasza Cs1csó (#128882) üzenetére


Black-core
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R FSP silver lesz a nyerő.

(#128903) KAMELOT válasza breezer88 (#128901) üzenetére


KAMELOT
titán

Kifutó széria!
Focus plus 550w gold.. 32k

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#128904) fape válasza fape (#128804) üzenetére


fape
senior tag

Tudnátok nekem is ajánlani valami jóféle tápot? [link] :DD
Előre is köszi. :R

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#128905) Paxker315 válasza breezer88 (#128901) üzenetére


Paxker315
addikt

ezt a tápot imádja LienusLateTips és LukeSavenije :D

Egyébként nem igazán vannak teljesen modulárisak ennyiért, 25k-ért. Egy előbbi kommentben írtam pár kedvezőbb árú tápot, de ezek nagy része félmoduláris. (Corsair TX550M, Antec Earthwatts Pro Gold 550w, Super Flower Leadex Gold 550w, Riotoro Enigma, Seasonic Core GM650)

Neked a Riotoro Enigma 650w lehet a befutó! [link]

Mit kellene etetni, hogy ekkora teljesítményű tápot keresel? Biztos, hogy szükség van 600plusz wattra?

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#128906) syberia válasza breezer88 (#128901) üzenetére


syberia
veterán

Régi belsős, gyenge hatásfok, 30k felett felejtős! Alatta is az volt.

(#128896) Redplee: Fejlettebb elektronikája van a Seasonic Prime tápoknak.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#128907) zolee0307 válasza KAMELOT (#128900) üzenetére


zolee0307
őstag

Az rbx-nél 720 van írva, gondolom az 72 lesz. Ahogy néztem mindegyik webáruház mást vállal. De ha gond van a seasonic-nak ki lehet küldeni.

tomsolo: igen, elég nagy a szórás, de visszaigazolták a rendelést.

Redplee: Persze, majd megírom milyen.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#128908) KAMELOT válasza zolee0307 (#128907) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak kérdezz rá mert 12 év garival 52k

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#128909) zolee0307 válasza KAMELOT (#128908) üzenetére


zolee0307
őstag

Végig néztem az összes webshopot, sehol nem láttam a 12 évet. Max 10 volt.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#128910) theooracy válasza zolee0307 (#128909) üzenetére


theooracy
aktív tag

(#128911) zolee0307 válasza theooracy (#128910) üzenetére


zolee0307
őstag

Igen, ez kimaradt, de ennyit már nem adtam volna érte.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#128912) patkányevő


patkányevő
csendes tag

Üdv!
Egy Dell Optiplex 7010-be keresek tápot. Proci: i5 3570, VGA: Asus 1050ti strix oc 4gb, 1 sata hdd (később valszeg lesz +1 SSD). Jelenleg az alap 275w-os Dell van benne, de ehhez a konfighoz gondolom egy 450-550watt kellene a hogy 50% körül kapja a terhelést. (Még nincs benne a VGA, majd akkor teszem bele, ha lesz táp)
Viszont sokan nagyon szidják a bronze szabványokat, nem ismerem a márkákat, egyik-másik táp pedig 10+ éves, mégis nagyon kelendő, így elvesztettem a fonalat.

Az ár nem fontos, inkább legyen biztonságos, és halk. Lehet használtat is javasolni. Minél több opciót kapok, annál egyértelműbb lesz az egész műfaj :R . Köszi!

(#128913) Piftuka válasza arcitec (#128875) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nem akarok bántani senkit de ami itt megy újabban... "

Talán én tehetek róla, hogy egy hibás tápegységet fogtam ki a prémium kategóriából? :(

Most persze vehetek másikat. A prémium kategóriában, és ebben az árfekvésben túl sok választási lehetőség nincsen.

Vagy "Seasonic GX/PX 550/650", vagy Seasonic belsős "Phanteks AMP 550/650", esetleg "Riotoro Enigma G2 650/750".

(A Phanteks Revolt Pro 850 már drága, és túl nagy kapacitású.)

"Aquila non captat muscas."

(#128914) Piftuka válasza atiska007 (#128897) üzenetére


Piftuka
veterán

2.500 forintért tökéletes. 1 év jótállással annyit ér. ;] :P

"Aquila non captat muscas."

(#128915) Piftuka válasza zolee0307 (#128909) üzenetére


Piftuka
veterán

Pedig én pár hozzászólással fentebb írtam, hogy hol adnak rá 12 évet...

Mindenesetre kívánom, hogy több szerencséd legyen az új tápegységeddel, mint nekem volt a Super Flower Leadex Platinum-mal!

(Ha lesz energiám hozzá, majd - esetleg fotókkal illusztrálva - leírom ide, hogy - függetlenül a hibás példánytól - mit találtam jónak, és mit rossznak ebben a típusban. Persze csak ha érdekel bárkit is...)

"Aquila non captat muscas."

(#128916) arcitec válasza Piftuka (#128913) üzenetére


arcitec
addikt

Szó se róla. Nem erről van szó, de pl mint az enyém is megfelelő, no meg amit annyiszor itt ajánlottak a BitFenix miért nem felel meg, 25eft körüli áron. Szerintem az előző Corsair tápom nem volt olyan minőségi mint a mostani FSP HGD, de az is hangtalanul és hibátlanul működik még mindig 7 év után valahol. Csak azt akartam kifejezni, hogy a mai világban szerencse is kell a megfelelő kiválasztásában még akkor is ha alapos vagy és nem feltétlen a "Mercedest" kell megtalálni. Ami lehet nincs is,vagy már nem is éri meg.Pláne ha a többi elem meg átlagos,vagy még az sem.

[ Szerkesztve ]

(#128917) KAMELOT válasza Piftuka (#128913) üzenetére


KAMELOT
titán

Olyan nincs, hogy túl nagy kapacitású.
Görbéket kell megnézni és abból a legjobbat venni.
V850 is jó árban van.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#128918) zolee0307 válasza Piftuka (#128915) üzenetére


zolee0307
őstag

Bízom benne, hogy nem lesz vele gond, csak seasonic, bár sose lehet tudni. A korábbi tápom super flower volt, az is nagyon jó volt, azt is akartam először, aztán írtad a problémát, plusz belinkelték a seasonicot, így inkább az utóbbi lett.

A pixel oldalát néztem, de az 50 k nagyon sok lett volna, annyit nem adok egy tápért, mégha 12 év garit adnak is. Hol lesz jó pár webshop 10 év múlva?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#128919) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Sziasztok
Milyen tápot ajánlanátok egy Ryzen 2600x és GTX 1660 super mellé, minden kizárolag gyári órajelen lenne használva. A lehető legolcsóbb de még megbízható táp kellene, ezért is vagyok gondban, a gépet havernak építem, ő nem akar tápra költeni :D én meg ezeket az olcsó tápokat nem ismerem, kb 15 000Ft lenne rá a keret
Esetleg ez? Vagy valami olcsóbb létezik?

(#128920) Cs1csó válasza Nwis86 (#128919) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#128921) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne most nemrég építettem egy gépet MSI Z390 Tomahawk alaplappal és egy Seasonic Prime platinum 650-es táppal és ha leálítom a gépet nem lehet azonnal visszakapcsolni nem reagél semmire csak kb. negyed óra elteltével ez normális? Ha lekapcsolom, leáramtalanítom a tápot és visszakapcsolom akkor beindul egyből.

Ezt az alaplap csinálja vagy a táp?

[ Szerkesztve ]

(#128922) syberia válasza Ghost84 (#128921) üzenetére


syberia
veterán

Első hallásra tápegység hibát is jelezhetne, ezt csak egy másik táppal tudod lecsekkolni. Ellenőrizd hogy rendesen a helyükön legyenek a lapban a memóriák, az alaplapot rögzítő csavarok meg legyenek húzva.

(#128919) Nwis86: Most hogy minden drágulásnak indult,csoda hogy a HEXA 85+ 450W még régi áron kapható, tehát gyorsan vedd meg.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#128923) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

A Seasonic Focus, és Focus plus között van érdemi különbség? :)

Véleményem szubjektív...

(#128924) Paxker315 válasza hackeeeee (#128923) üzenetére


Paxker315
addikt

focus: félmoduláris, focus plus moduláris& finomítottak az OCP-n (talán a focus-on (sin plus) nincs 12V-os ágon túláramvédelem.
[link]

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#128925) hackeeeee válasza Paxker315 (#128924) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Okéj, akkor valszeg marad a sima Focus 450, köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#128926) Chaser válasza syberia (#128922) üzenetére


Chaser
titán

ez a jelenség másra utal, elmondottak ha gondosan egyáltalán nem indul el/restartol, nem pedig negyed óra múlva gond nélkül indul, mintha valami védelem tiltana, valszeg tápegyeség defekt lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128927) ovics


ovics
aktív tag

Sziasztok,

Jelenleg egy 2 és fél éves bQ Pure Power 10 500w van a gépben, ami kicsit hangosnak bizonyul (ha nincs semmi alapzaj akkor egy erőteljes durozsolás hallatszik). A vásárlás óta fejlesztettem a gépen is, és a jövőben is tervezem új ryzenre, illetve tuningolom is a gépet (bár nem nyomom ki a szemét). Szerintetek megfelel a jelenlegi tápom ha a zajtól el tudok tekinteni, vagy érdemes lenne cseréljem?
A bQ kalkulátora szerint 80%-on mehet most a táp.

1.: Mennyit szánnál rá?
● 25-30 között jó lenne megállni, nyilván ha megéri akkor kicsit ráfizetek még.
2.: Milyen gépre kötnéd(az adatlapodra is hivatkozhatsz)?
● Lásd az adatlapomon.
● Proci hűtővel együtt 5 venti + világítás.
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Szeretném ha halk lenne, esetleg félpasszív is
● Moduláris, de legalább félmoduláris

[ Szerkesztve ]

(#128928) arcitec


arcitec
addikt

Úgy látszik a drága "csoda szuper" tápok adják meg magukat sorba ... :U

(#128929) Chaser válasza ovics (#128927) üzenetére


Chaser
titán

ez a konfig loadon ehet 3-320w-ot tisztán max, gondolom ha cpu all core 3,6g akkor kapott uv-t is
nagyon halk a bitfenix formula, de nem modu, a whysper m modu, az viszont hangosabb a formulánál
seasonicokkal kísérletezhetsz, ha jót fogsz ki akár néma is lehet a táp, ha nem, akkor küldöd vissza mint én ( :
amivel már nagyon nem nyúlhatsz mellé corsair rmx 650/750 2018, 40% terhelsig passzív, de ezek már 30e fölöttiek árban - cwt miatt nekem annyira nem szimpatikusak, de úgy néz ki cwt elmúlt években fejlődött, "nagyok" meg elqrvultak -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128930) Paxker315 válasza hackeeeee (#128925) üzenetére


Paxker315
addikt

ha nem zavar az OCP- 12V hiany, tok jo.

Amire vigyazz azert: kulfoldi forumokon (es a tablazatban is) emlitik, hogy a ventilatorok elegge "meeehh" kategoriasak, kb. lutri, hogy fog-e kerregni, vagy sem, es, idovel nekiall-e zajoskodni. Nem egy esetben panaszkodtak a hangos-csorgo ventikre Focusoknal. Ezt valoszinuleg mas is meg fogja erositeni.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#128931) Ribi válasza ovics (#128927) üzenetére


Ribi
nagyúr

Biztosan a táp adja a hangot?
Ha megállítod a ventijét akkor abbamarad?

(#128932) Chaser válasza Paxker315 (#128930) üzenetére


Chaser
titán

én már megerősítettem, és sajnos több külföldi review is, nem csak focusoknál, primeoknál is
egyik kedvenc review-m 550 gold primenál:
"Seasonic has noisy fans from my experience. You can clearly hear the bearing. I have a pet peeve for any noise other than moving air. The last seasonic unit I had was RMAed 2 times and all 3 units had a noticeable rattle from the fan. Your fans suck seasonic!"
( : - aki nem tud inglis' annyit se mint én, röviden gané ventik, többszöri csere után is -
cw "veszély" sem egyedi, 450-es focus már nem volt nálam mikor jött az 590 nitro, 570-nel pedig egyik sem cw-zett, de ák-n azóta is jött 450-es cw-s ses,c evga tápokkal pedig nem volt gondom, lehetséges ok a kábelek megfelelő árnyékolásának hiánya
elég lutri lett ez a tápvásárlás, seasonic reklámot látok szinte minden youtubernél, ha olyan csoda jók lennének ennyire nem kellene őket erőltetni sztem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128933) Redplee válasza arcitec (#128928) üzenetére


Redplee
senior tag

én is ettől fosok... Mindenki Seasonic primeot javasolt, erre itt is olvasom, h Seasonic így meg úgy, reviewben is olvastam több helyen h a venti elkezdett búgni stb...

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#128934) Redplee válasza Chaser (#128932) üzenetére


Redplee
senior tag

HongHua... :))

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#128935) Paxker315 válasza Redplee (#128933) üzenetére


Paxker315
addikt

attól még számtalan opció van. Egyrészt a Focus-alapú matricázottak (Antec Earthwatts Pro Gold, Phanteks AMP, Riotoro Enigma, NZXT E-szeria). Masreszt mas gyartok minosegi cuccai (Corsair RM-RMX-RMi, Bitfenix Whisper, SuperFlower Leadex szeria, BQ Straight Power&Dark Power Pro..)

Szerintem mo-on kifejezetten jo a tapegyseg kinalat-elerhetoseg, foleg egy fulop-szigeteki, bjelarusz, moldav v pakisztani kinalathoz kepest!

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#128936) csababarca válasza Paxker315 (#128935) üzenetére


csababarca
őstag

nah megint akkor olvasok negatív dolgokat valamiről, amikor már megrendeltem és kifizettem a tápomat. :DDD klasszik.
most jól elrettentem megint, pedig bőven ajánlva van a seasonic focus gol 450-es is. :U

de olvasva ezeket lehet ki se bontom, hanem küldöm vissza, aztán hagyom a francba a tápvásárlást, marad a jó öreg chieftec.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#128937) ovics válasza Ribi (#128931) üzenetére


ovics
aktív tag

Nem szedtem ki, hogy hozzáférjek, de minden más ventit leállítottam és sajnos az a leghangosabb. A rendszerhűtők közül is van 2 ami cserére szorul, de még így is hangosabb a tápból jövő hang. Minden esetre úgy is takarítanom kell a gépet, szóval megnézem majd.

(#128938) Chaser válasza csababarca (#128936) üzenetére


Chaser
titán

ez két külön vélemény ák-n róla, keress rá:
Hátrányok
Sípol vele a videókártya, eléggé zavaró.

Hátrányok
Sípol tőle a videókártya.

( :
olyan boltból vedd, ahol gond nélkül visszaveszik gond esetén, alza pl ilyen, úgy látom most nincs náluk, legutóbb valami 20-21e ft-ért adták, annyiért ajándék lenne, ha nincsenek anomáliák
megint más kérdés ha a venti kerregést később kezdi, tojik-e rá a sesonic vagy sem, "szerencsére" nálam újan kezdte a kerregést a 450-es focus, "disznó módon"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128939) Peetr86


Peetr86
tag

Sziasztok!

Szeretném kicsit frissíteni a gépemet és nem vagyok benne biztos, hogy a jelenlegi tápom (FSP Hexa+ 500W) elég lesz -e az új felálláshoz. Amennyiben nem, úgy kérlek javasoljatok valamit 20 és 30 ezer forint között. Extra igény nincs: lehetőleg minél halkabb és megbízhatóbb legyen.

CPU: AMD Ryzen 5 3600 (Rajta egy Be Quiet! Dark Rock 4)
Alaplap: Asus ROG STRIX B450-F GAMING
VGA: SAPPHIRE RX 470 8GB GDDR5 NITRO+
Memória: Corsair Vengeance LPX 16GB / 3000MHz Black KIT
SSD 1: Samsung 860 EVO 250GB
SSD 2: Western Digital Blue 3D NAND SATA SSD 500GB
HDD 1: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3
HDD 2: Toshiba P300 3.5 3TB 7200rpm 64MB

Köszönöm a segítséget.

(#128940) Redplee válasza csababarca (#128936) üzenetére


Redplee
senior tag

sztem amúgy túl van tolva :D annyit feszülünk egy tápvásárláson...

aztán kb minden jó, csak túlgondoljuk...

ennek örömére sz*rok a Prime-ra, vagy a Straight Powerre. Pure Power L8 am volt eddig, Rendeltem egy Pure Power 11-et. Csak mert az L8 is bőven jó volt és abszolút hangtalan. És még occóbb is :D

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#128941) csababarca válasza Chaser (#128938) üzenetére


csababarca
őstag

alzáról vettem, holnpa jön meg.

mondjuk nekem sípol a chiefteccel is, ha csak kevésbé akkor nekem az már jó.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#128942) MMIX


MMIX
addikt

ASUS ROG STRIX 650W GOLD 120 euró



Everflow FB14025BH venti.

[ Szerkesztve ]

(#128943) hackeeeee válasza Chaser (#128932) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem a 2060S-sel nincs CW a 450-es Focus-nál, és eddig a venti sem hangos, még.

Na, de akkor mégis mit? Nekem személyes negatív tapasztalatom az EVGA-val volt, azóta inkább elajándékoznám, ha valaki adna..

Na de, akkor mit? Vegyük meg az 550 MWE goldot? Aztán majd lesz valami?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#128944) nlaci0725


nlaci0725
csendes tag

Sziasztok!

A "Super Flower Leadex 550W Platinum" tápról van valakinek valami véleménye,ill. tapasztalata? Egy 500w-os Be quiet white-ot váltana.

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#128945) MMIX


MMIX
addikt


SuperFlower Leadex III Gold 750 teszt, www.f14lab.com

--------------------------
FSP FlexGURU 300W, www.tweaktown.com

A 250W-os verzióban egy másik bél van. (más a típusneve, másik bélést festettek és dobozoltak be)

300W- FSP300-57FCB
250W- FSP250-50FGBBI(M)


(#128946) Chaser válasza Peetr86 (#128939) üzenetére


Chaser
titán

elég lesz, ha más gondod nincs vele maradhat, amennyit eszik a 470 abból ma már egy 5700/2060s is elvan ha később vga-t cserélnél, mondjuk olyan értékű vga-k mellé már egy új tápot is vennék majd

csababarca
ott nem sz@roznak, ha nem tetszik visszaküldöd, futárt is állják ha kéred - ami nem is kötelességük ilyen esetben -

hackeeeee
pont ez a baj, h vannak akiknek semmi gondja vele, ergo hektikus a gyártás, AS minőség, nem lehet rá alapozni
ha most vennék olcsó fsp és venti hack, az anno is bevált, esetleg az 500 rpm-es bitfenix, 2018 rmx corsair
két evga járt nálam, 450 bt és 550 b3 van most, 450 bt "filléres", de ilyen minőségi kábelezést nem láttam, seasonicé elmegy, de ez fölötte van minőségben - jah igen, nálam legalábbis még egy védőgyűrű sem volt a dobozban ahonnan a fix kábelek kijöttek a táp dobozából a 450-es focusnál, de ha csak ez lett volna a legnagyobb baja akkor marad... ( : -
a kis bt nekem hangos volt, de venti kerregésnek nyoma sem volt, és cw-nek sem, 550-nel az a baj nem tudja a gyári 40%-nak hazudott passzív módot, és ha jár a ventije az nekem hangos, érdekes mindkettő bronz, de két fogyasztásmérő tűréshatáron belüli értékeket mutatott a focus + ellenében, ami elvileg gold -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128947) Piftuka válasza KAMELOT (#128917) üzenetére


Piftuka
veterán

"Olyan nincs, hogy túl nagy kapacitású."

A tápegységek általában nem az alacsony terhelési fokozatban hatékonyak, hanem ~40-60% körüli terhelésen.

Egy játékkal is ~200-250 Watt körül fogyasztó számítógépnek felesleges a 850 Watt-os tápegység.

Egyébként melyik "V850"-re gondolsz?

"Aquila non captat muscas."

(#128948) Piftuka válasza Chaser (#128929) üzenetére


Piftuka
veterán

"seasonicokkal kísérletezhetsz, ha jót fogsz ki akár néma is lehet a táp, ha nem, akkor küldöd vissza mint én ( :"

Azért azt fontos megjegyezni, hogy a Seasonic a Focus/Prime GX/PX/TX egységein javított. Nem csak az elenevezést egyszerűsítették, hanem új kábelezést, és elektronikát kaptak ezek a modellek.

Egyébként megértem, hogy miért nem bízol a Seasonic-ban.

Persze most én is mondhatnám, hogy "Super Flower-t soha többé..."

No, de vajon tényleg rosszabb lett a cégek termékeinek általános minősége?

Én azért bízom abban, hogy a Seasonic új Prime szériájára nem jellemző a "Coil Whine" jelenség (mert ennél erre panaszkodtak sokan), és hogy a Focus GX/PX esetében nincsen probléma a videokártyával. (Ahogyan egyébként a Focus+ sorozatnál is kijavították azt.)

És, hogy az új folyadékcsapágyas venti nem lesz zajos.

Mert különben - ahogyan írtad is -, maximum CWT, Great Wall, vagy Enhance belsős prémium tápegység marad, mint alternatíva.

Azokban pedig én - még - nem bízom annyira. :(


Vagy itt az ideje visszatérnem a jó öreg FSP-hez? :F Bennük eddig még soha nem csalódtam... :N

"Aquila non captat muscas."

(#128949) Piftuka válasza MMIX (#128942) üzenetére


Piftuka
veterán

No, igen... Újabb versenyző a "Seasonic Focus+ Gold" alapokra épített tápegységek piacán. :K

Mondjuk az ASUS - az eddigi tesztek szerint - nagyon "odatette" magát ezzel a szériával! :R
A család nagyobb modelljeiről is áradoztak. És erre aztán nem lehet mondani, hogy csak "átmatricázták"...

Gyakorlatilag "szénné moddolta" az ASUS. :R Nekem ez is a típus is a lehetséges befutók között van.

"Aquila non captat muscas."

(#128950) KAMELOT válasza Piftuka (#128947) üzenetére


KAMELOT
titán

CM V850
Attól függ milyen tápot veszel?! Enyém 150W 90%
600W 94%
CWT gyárt Enermax-nak. Ott az top minőség.
Enhance és Flextronics belsők a legjobbak, valamint Seasonic felsőbb kategóriában.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.