Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127551) Paxker315 válasza Chaser (#127544) üzenetére


Paxker315
addikt

én megoldom egyszerűen. Duruzsol az első két házventi, mellette kb. már mindegy. Bár igazából nem nyikkan meg a Whisper sem. Tkp a zaj 90%-a a két első házventitől jön, a hátsó LEPA néma, a bordán levő szintén.

Tudom nem BF-ezünk, de a Whisper szerintem egész kellemes.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#127552) Chaser válasza Cs1csó (#127550) üzenetére


Chaser
titán

seasonic az nálam leírta magát, már az én pofámról ég a bőr hogy a másodikat kell visszavinni - és ha nem brummogtatná a vga-t akkor maradna, mert venti nélkül is vígan elmegy -
semmi extra elvárásom nincs ennyiért
a kis evga fentiekből kettőt nem hoz listaáron 13e ft-ért:
nem hangtalanul működik, van szélzaja, és nem modu
ellenben, a fogymérővel 1-2% eltéréssel ugyanolyan értéket mértem a ses goldnál, ez bronz - azért 100%-nak nem tekintem a mérést, elég érdekes ez a fogymérő, de nem lepődnék meg ha kb azonos hatásfonon lennének a specek elenére -
rmx nálam vígan működni tud passzívan, tehát nem érdekes milyen a ventijének a hangja, full modu adott, ne adjon ki magából cw-t és ne brummogtassa a vga-t, kíváncsi vagyok egy listaáras 33-34e ft-os tápnak sikerül-e ez...

szerk:
Paxker315
nálam nem kalitkában van a gép, hanem asztalon burkolat nélkül, cpu hűtésnek 0 zaja van 5cm-ről is, vga idle hangja szintén 0, terhelve van hangja de nagyon minimális, ses is 0 zajjal ment venti nélkül, csak szétbrummogtatta a vga-t, vmelyik alkatrészük összegerjed

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127553) phoenix64 válasza phoenix64 (#127260) üzenetére


phoenix64
őstag

Sziasztok. Vettem hozza egy 500as FSP Hypert. Velemeny, eleg lesz? :R

(#127554) Paxker315 válasza Chaser (#127552) üzenetére


Paxker315
addikt

Tudom, hogy tálcás konfigot használsz : )

(#127553) phoenix64
Miért pont azt? Akkor inkább vettem volna a 450w-os EVGA Bt-t

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#127555) syberia válasza Chaser (#127544) üzenetére


syberia
veterán

RMx szériánál van hibrid-mód kapcsoló, a ventilátor is jóféle bennük.

A coil whine kérdéskört kicsit szélmalomharcnak tartom, adott típusú tápegységnél jelen van az egyik konfigurációban, a másikban pedig nem, vagy kevésbé jelentkezik. Corsair marketingje szerint náluk kicsi az esély belefutni, de ugye ez sem garancia. A videokártyákon is ott vannak azok az alkatrészek, amik adott terhelésen hallhatóvá válnak, a tápegység lecserélése erre nem lesz gyógyír, csak egy másik kártya.

(#127553) phoenix64: Elég lesz, bár az ajánlásban BF Formula volt, nem került volna sokkal többe...most hogy már megvetted, használd.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#127556) moddingR válasza Chaser (#127552) üzenetére


moddingR
aktív tag

RMx-nél készülj fel a nagyon merev kábelekre. ;] Egy fokkal még rosszabb mint a Seasonicnàl szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#127557) Chaser válasza Paxker315 (#127554) üzenetére


Chaser
titán

lehet tényleg egyszerűbb lenne ha raknék a kis evga-ba egy korrekt ventit, igaz hackelni kell megint mint 10 éve, de van ami nem változik ( :
viszont szerzek egy értelmes fogymérőt, ha az is azt mondja h azonos hatásfoka van a ses golddal, akkor nagyot röhögök az biztos

syberia
mutiss' már róla képet :R mert én sehol nem látok, ellenben azt olvasom, h nincs, magát szablyozza a venti, amíg nem éri el a 40-50% terhelést addig nem kapcsol be és kész
az evga táppal már az 590 cw-je elhanyagolható, hallható, de ha kalitkában lenne úgy nem hallatszana, csak mivel asztalon van, leginkább ennyit sem szeretnék - a tápból egyáltalán nem, eddig ezt hozta mind -
tudom mi okozhatja, mi nem, nem igazán érdekes annak szempontjából, h nem szeretném hallgatni

szerk:
moddingR
léghajlításban használom, nem gond ( : az legyen a legnagyobb - egyetlen - baja

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127558) phoenix64 válasza Paxker315 (#127554) üzenetére


phoenix64
őstag

ezt talaltam egesz szegeden raktaron ami normalis tapnak tunt. Ennyivel rosszabb mint az ajanlott Hexa+? :D

(#127559) KAMELOT válasza Chaser (#127549) üzenetére


KAMELOT
titán

Előbb félteírtam.
Enermax Revolution87+ 850W 45-48k
Üzlettől függően.
Enermax belső, 87+ gold minősítés.
Többet nem is kell hozzá tenni.
Ott van a fsp hydro g 650... 33k

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#127560) syberia válasza Chaser (#127557) üzenetére


syberia
veterán

Már keverem őket, az RMi tápoknál lehet beleszólni szoftveresen a félpasszív módba, de azok jóval drágábbak, nem tartom őket különösen jó vételnek.

Akkor még ott a Super Flower Leadex 550W Gold , ami kapcsolható félpasszív. Nekem ennek a kicsit butított Silver (bár így is eléri a 90% hatásfokot 30-40% terhelésen) változata van nálam, semmi coil whine nem jelentkezett, az előző Seasonic belsős XFX 450 Pro lényegesen zajosabb volt nála.

https://howbad.info/

(#127561) urbi73 válasza Chaser (#127549) üzenetére


urbi73
senior tag

Az mit jelent hogy egy táp "szétbrummogtatja a vga-t. :F . Pont tápegység vétel előtt álok ez érdekelne .Milyen tápegységet lehetne venni 20 ezer alatt ? Ryzen 1600x - Egyenlőre egy R9-380-as vga van a gépben .(majd 1660 lesz)

[ Szerkesztve ]

-

(#127562) Cs1csó válasza urbi73 (#127561) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kicsit hozzátennék és ezt venném innen: [link]

(#127563) syberia válasza urbi73 (#127561) üzenetére


syberia
veterán

FSP Fortron Hexa 85+ 450 kuponnal 13k körül elhozható.
1660 mellé nem szükséges erősebb. Kivéve ha magasabb hatásfok is szempont, akkor a kolléga említette BF 550 kitűnő választás.

(#127562) csicso82: Majdnem ezt ajánlottam a figyelmébe, gyakorlatilag egy árban van a 450-es változatéval, így nem kérdés hogy az erősebbet érdemes választani. Bár a 1660 mellett egy kicsit unatkozni fog a BitFenix. :D

(#127558) phoenix64: Én sosem állítottam hogy rossz lenne, ha gyenge minőségű tápegységek az alternatívák, akkor lehet rá voksolni.
Csak már kicsit eljárt az idő, a csoportos feszültségszabályozású tápegységek felett. Hatásfokban, feszültségtartásban lényegesen jobbak a modern belsős típusok, főleg az utóbbiban.

Hexa+, Hyper, Hyper M, Hydro Bronze csoportos feszültségszabályozású. A Hexa 85+ dc-dc.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#127564) Paxker315 válasza phoenix64 (#127558) üzenetére


Paxker315
addikt

Szerintem a sima Hexa+-t nem szoktak ma ,igy 2019 végén már ajánlani... :F a hyper szériában is van új már egy ideje

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#127565) Cs1csó válasza syberia (#127563) üzenetére


Cs1csó
félisten

Okés de még nem 1660-a van, hanem egy legalább 70W-al többet fogyasztó VGA-ája.

(#127566) syberia válasza Cs1csó (#127565) üzenetére


syberia
veterán

450W oda is elég ráhagyással, 300W alatti az összfogyasztás R9 380-al. :)

https://howbad.info/

(#127567) urbi73 válasza syberia (#127563) üzenetére


urbi73
senior tag

Egy Kolink tápot akartak rám sózni a mai nap ,és még olcsónak sem mondható 16800 ft lett volna .Jelenleg meg egy 10 éves LC -power 550-es táp van a gépben ,na ezt már esedékes lecserélni . Köszönöm a segítséget :R

-

(#127568) Chaser válasza KAMELOT (#127559) üzenetére


Chaser
titán

hydro g-től én személy szerint nem estem hanyatt, rm550/650x-et már többen ajánlották különböző topikokból, 28e pár száz ft 10 év garral, esetemben garantáltan passzív működéssel
biztos jó az enermax, de részemről majdnem 5e-ért 3-5 év garral nem veszek tápot - most vagy a nagyker sumákolja le, vagy az enermax ad annyit azt nem tudom -, még 30e körül azt mondom oké 5év, de 40e fölött nem oké - és egyébként se adnék annyit érte, venti hangot és modut leszámítva a 13e ft-os evga hozza amit kell, ami nem is lepett meg túlzottan -

syberia
biztos jó az sf, 5 év garral is kibékülnék, azzal nem h ufósoknál nincs , és nem a kuponozás miatt , engem meggyőztek, nem akarok vesződni egyéb boltokkal ha gond van
engem egyáltalán nem zavar, h az rmx-ben nincs kapcsoló félpasszív módra, hiszen akkor benyomnám és az úgy is maradna ( : elég agresszíven szabályozza magát, ha gond lenne már rég kiderült volna mert tömegesen főnének le, mondtam h az én gépemmel az 550-es ses is csak úgy indul be ha furmark+prime együtt megy, és csak direkt a táp miatt néztem együtt őket, ettől beindul-e a venti

urbi73
cw, coil whine, vga-táp-csillagok állása függő
amit én vettem tesztre kis evga-t, neked is bőven jó lesz, bt 450, linkelt boltból okosan - amihez olvass vissza - 10e-ért boxba szállítják, sztem a hexánál értelmesebb elektronikája va, csati van rajta bőven, design és kábelezés is korrekt

szerk:
csicso82
igaz uv-val, de zen2700 allcore 3,4 +590 1500-as gpu-n prime blend és furmakkal együtt konnektorból eszik nálam 320w-ot - ha hinni lehet eme csodás fogyasztómérőnek, de reális a melegedésből ítélve -, játék alatt 220-250w

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127569) _Atesz válasza Chaser (#127549) üzenetére


_Atesz
addikt

A Formulára írtam a japán kondikat, de sok Gold tápra jellemző is.
A berregteti a VGA kártyád részt nem igazán értem, ha berreg a kártya, akkor vagy hibás tápot vettél, vagy a VGA kártyád hibás.
A ventilátor hiba szintén hibás példányra utal. Ott van az olcsó Formula, vagy a moduláris Whisper, tegyél azokkal egy próbát.
Az RMx 2018 szériáról eddig nem futott be hibajelzés, jó választásnak tűnik.

(#127570) Nyevó


Nyevó
csendes tag

Köszönöm a segítséget, nem gondoltam volna h ilyen sok válasz érkezik! :( :F

(#127571) KAMELOT válasza Chaser (#127568) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha jó az evga akkor probléma megoldva. Másikat visszaküldöd.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#127572) Chaser válasza _Atesz (#127569) üzenetére


Chaser
titán

99% egyik sem hibás, első kártyát kicserélték, ugyanazt csinálja a csere is
570-et nem berregteti a seasonic, 590-nel valamiért összevesznek - rákérdeztem mennyit vittek vissza a kártyából, egy darabot sem, mutatta is a srác a monitoron, semmi, se elállással se szervizbe -
2. ses táp aminek enyhén defektes a ventije, de az 570 egyikkel sem berregett, illetve semmilyen anomália nincs ezen kívül - ami sajnos a mai világban "természetes" működést nem befolyásoló tényező a kedves gyártók szerint -
bf-fel nem kísérletezem, akkor sem ha japán kondis és elég értelmesnek tűnik, valahogy nem szimpatikus a passzív működés után 500rpm-es venti sem, főleg két kerregő ventis ses táp után... :)
egyébként érdekes, rémlik valami seasonic és vega "ütközés" is, nem berregű-jellegű de valami volt
nem sajnálom a pénzt a corsairre, ha minden oké lesz vele

KAMELOT
megoldom mi megy és mi marad :R és mi jön ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127573) syberia válasza Chaser (#127568) üzenetére


syberia
veterán

EVGA 550 G3 azért nagyon jó, mert Super Flower a belseje, Azok meg nem híresek a cicergő, és egyéb földönkívüli életformát idéző hangeffektekről. RMx egyik nagy előnye, hogy akkor sem hallod a ventilátorát, amikor magasabb terhelésen beindul, mert kis fordulatszámon jár. Extrém meleg, vagy közel maximális terhelés szükséges, hogy jól hallhatóvá váljon. Bár ez a tulajdonság a SS FP-ra, és a Leadex Gold belsős típusokra is igaz. Vagy ott a BQ SP11, az félpasszív mód nélkül is csöndben van.

https://howbad.info/

(#127574) KAMELOT válasza Chaser (#127572) üzenetére


KAMELOT
titán

Neked ezt a tápot ajánlom
Enermax Digifanless 550W Platinum.. 46k

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#127575) goccer válasza syberia (#127108) üzenetére


goccer
aktív tag

Még egyelőre nincs új vga, úgyhogy a tápkérdésben sem léptem tovább, viszont nézegetem Alzán az akciókat. Ezt az 500W Seasonic-ot el lehetne hozni 19ért, vagy a korábban ajánlott 21 körüli Bitfenix 550W lenne a jobb választás? (Leendő konfig, ryzen 3600, Rx5700/5700xt)

(#127576) Chaser válasza syberia (#127573) üzenetére


Chaser
titán

ismerem a b3-at, a 450 bt is sf belsős, nem is értem mért nem ajánljátok, alap 13k-s áron sem rossz, de okosan 10-ért ajándék
az biztos hogy egy hexa nyugodtan elbújhat mellette, és az drágább
rmx-nél nem indulna be nálam a venti, mondom már sokadjára :) most prime+furmark mellett van 320w körül a fogyasztás, és majd a vga-t valamikor cserélem, ennél csak kevesebbet fog enni a gép - játéknál most is max 220-250w konnektorból -, az 550-es seasonic ventije csak és kizárólag prime+furmark alatt indul el több perc után - de ezt is mondtam sokszor ( : -, és kézmelegnél esetleg pár fokkal melegebb
- sztem nem igaz, hogy 30%-ig passzív csak, van az lazán 40, de lehet 50 is, lehet figyeli a hőmérsékletet is és annak is függvénye -

szerk:
jah igen, evga-val az a bajom, h arra csak két év gart adnak ufóéknál, most megnéztem, evga 7 év gart ad - a termékek 95%-ánál megadjáka teljes gart de van pár dolog aminél nem -
nem sos a tápvásárlás most már, holnap beszélek velük, volt már olyan h valaki rájuk csörgött x terméknél, h a gyári gar ennyi meg annyi, mért nem annyival adják? és úgy számláztik ki
a legszimpatikusabb igazából az lenne, kis sz@ros bt 450 elég meggyőző, és persze az csak belépő náluk
amit nagyon furcsálltam a seasonic 450 focusnál, hogy nincs védőgyűrű a burkolatban, ahol kijönnek a tápból a kábelek, anno ez azért legtöbb értelmes tápban volt 10 éve is - ugye annyi lenne a szerepe, h véletlen se vágja el a burkolat a kábeleket -, a kis evga-ban pl van

KAMELOT
neked má' nem mondok semmit, felesleges, de azért köszönöm.. :)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127577) cacater


cacater
csendes tag

Üdv mindenkinek . az adott konfig
GA z77-ds3h 1.1 ver.
3770 proci 2*4 giga ram gtx970 video 1ssd 1 hdd
Ezt a konfigot ez a táp elvinné e ? Seasonic S12II-520W (használt 5 éves)
Ha igen mire figyeljek vásárláskor .

köszi előre is .

[ Szerkesztve ]

(#127578) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok. EVGA tapokrol eleg megoszlo velemenyeket talaltam a topicban. 500B Bronze tipusrol mit lehet tudni, megbizhato? Haverom gepe kellene egy RX 570 ala, amit most vett es vmi regi Gigabyte SuperB tapja van, amivel nem megy a vga.

Koszi. :R

(#127579) --ka válasza Chaser (#127576) üzenetére


--ka
senior tag

Szia!
Többen kérdezték és ha már válaszoltál, akkor a link is megteszi; mi ez a VGA berregtetés?! Mi értesz alatta?

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#127580) KAMELOT válasza --ka (#127579) üzenetére


KAMELOT
titán

Coil whine. Ilyenkor a táp vagy a vga a hibás Ha másik táppal is csinálja akkor vga, ha nem akkor a táp a ludas.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#127581) Chaser válasza --ka (#127579) üzenetére


Chaser
titán

már rég válaszoltam úgy 10x rá a kérdés előtt ( :
hdd-szerű hangot ad ki a kártya, rendesen mintha egy rosszabb 3,5-es hdd lenne benne
mivel az elsőt kicserélték így nem vga hiba, második is csinálja
táp másik vga-val oké, de másik táppal az 590 s oké - nem teljesen hang mentes, de az a szint már teljesen emberi -
összeveszik az 590-em és a seaconic elektronikájában valami - valszeg tekercs a kártyában, bár leginkább olyan hangja van mintha relé kapcsolgatna változó intenzitással -
itteniek közül csak én nyertem meg ezt ezzel a káryával, és mindenki másnak _nem_ seaonic tápja van

szerk:
phoenix64
evga 450 bt-t vegyen ha olcsó-jó kell, több mint sok is, sok kábel, szép design, minőségi kidolgozá, ha vsszább olvasol megalálod hogy van meg kemény 10e jmf-ből
nem néma, szélzaja van a ventinek, átlag gépben nem tűnik fel
8 magos zen és 590-et úgy viszo h unatkozik közben :)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127582) syberia válasza cacater (#127577) üzenetére


syberia
veterán

Elvinné, az eladó őszinteségére érdemes hagyatkozni, a tápegység állapotát illetően. Kérj rá próbagaranciát, szerintem ez a minimum. De inkább vegyél egy bolti újat, EVGA 450 BT lekuponozva 10k alatt elhozható, Chaser is írt róla, teljesen jó vétel, megbízható SF belsős.

(#127581) Chaser: Úgy látszik nekem mákom volt a kártyámmal, tuti zavarna egy beépített hdd kerregése. Mondjuk az előző tápom bugyborékolt terhelésen, tiszta akvárium Waterworld életérzés járt mellé. :D

(#127580) KAMELOT: Nem hardveres hiba a coil whine jelenség. Van akinek a füle érzékenyebb rá, engem régebben sem zavart különösebben, a zajongó alkatrész cseréjén kívül nem nagyon van orvosság rá.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#127583) _Atesz válasza Chaser (#127572) üzenetére


_Atesz
addikt

Chaser, you brother from another mother! :D
Itt nem jutunk közös nevezőre, mindenesetre szerintem akkor a VGA kártya a hibás valamelyest.
A Corsair úgy érzem jó lesz neked. :K

(#127584) Chaser válasza syberia (#127582) üzenetére


Chaser
titán

egyelőre nem foglalkozom vele, tegnap néztem már kifutottam az elállási időből ( : de azt írja vissza lehet még venni, passz, igazából hatalmas baj nincs, 25-ért sikerült hozzájutni az 550 félpasszív ses-hez, legrosszabb esetben 20-ért biztos elmegy közel 10 év garral, akkor is ha kicsit kerreg a venti, mert átlag gépben be se kapcsol
g3-at viszont lepasszoltam, már 20%-nál bekapcsol a venti, az nagyon alacsony érték

a kis evga viszont elég bestbuy, még egy apn se lenne meg olcsóbban, sőt, 2db pcie kábele van, egyenként 2db 6+2 csatival
kábelezése nekem nagyon minőséginek tűnik, többször megnéztem azóta is :)
néma gépre vágyóknak nem jó, de egyébként a tápot keresők 80-90%-ának bőven jó

szerk:
_Atesz
nem vga gond, mondtam cserélték az elsőt, a jelenség ugyanaz
akiknek ilyen kártyája van nincs gondja, de _nem seasonic_ tápot használnak
és a srác megmutatta a "szerviz listáját", egy darabot sem vittek vissza
ez egy csúnya összegerjedés vga és táp alkatrész közt, mivel másik táppal már nincs hdd darálós effekt

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127585) --ka válasza Chaser (#127581) üzenetére


--ka
senior tag

Berregtetés, hm?! Ja, hogy, coil whine, így már értem. Beszélj magyarul! :D
(A coil whine bennem mint magas, nagy frekvenciás hang él, a berregéshez meg alacsony frekvencia és mély hang érzete párosul; de ezek szerint ilyen is van.)
Köszönöm!
KAMELOT-nak is.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#127586) Chaser válasza --ka (#127585) üzenetére


Chaser
titán

ilyen cw-t még nem hallottam, ezért először vga hibának tudtam be - ráadásul a vga gyári sw-e megvezetett, defektesnek írta az egyik ventit, de nem a venti defektes, hanem a sw, taccsra vágja a venti vezérlést, második kártyánál is ugyanezt jelezte, akkor már gyanús volt ( : -
berreg, kerreg, inkább mély mint magas,de megy bele cincogás is néha, leginkább mint egy rosszabb fajta hdd, ami azért külön jó, mert egy szem m2 ssd-n kívül más háttértár nincs a gépben :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127587) --ka válasza Chaser (#127586) üzenetére


--ka
senior tag

Nem irigyellek. ...én biztosan idegállapotba kerülnék folyamatosan! :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#127588) Chaser válasza --ka (#127587) üzenetére


Chaser
titán

abba is kerültem :d 30e ft-os tápról beszélünk, és tudom, h összegerjedhetnek alkatrészek, de azért na
a 13e ft-os evga nem brummogtatja szét a vga-t, de egyelőre visszaraktam a kis 570-et és a seasonicot, mindkét táppal cw mentes, aztán direktben hallgatom majd a seasonic paneljéből hallok-e úgy bármit
de az 100% h korábban is volt gond seasonic és amd kártyák közt, meg is találtam, minő véletlen, focus plus széria :) igaz más jellegű hiba, de érdekes egybeesés h ugyanezzzel a száriával játszik hdd-t az 590

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127589) #11083776 válasza Chaser (#127530) üzenetére


#11083776
törölt tag

kicsereltettem a patriot ram-okat (rossz a lista nem samsung B- die s hibasak a listak,vagy csak a patriot atcserelte hynix-re es meg a megadott orajeleket sem hozza-a legolcsobb lett volna

g skill trident z rgb 3600-os (csak ez volt normalis samsung chippes -jo draga es csak
cl 17-18-18-38 a 16-os sokkal dragabb lett volna
de lenne meg nem sokkal tobbert lenne kingston hyper x predator hx... 4000 mhz es garantaltan menne 3600 on illetve 4000-en

•XMP Profile #1: DDR4-4000 CL19-21-21 @1.35V
XMP Profile #2: DDR4-3600 CL17-18-18 @1.35V

csak nem xiaomi mi 9t pro- van lattam ebben a topikban ha az van kuldok ajandekot
ha megadod priviben a cimed
van egy vadi zsir tokom egy atlatszo teljesen vedi ,elkuldenem boritekba....

(#127590) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Segitsetek lécci:
elhalálozott egy nagy durranás kiséretében, egy
Chieftec iARENA GPA-400S8 400W - os tápom, ehelyett keresnék ujat !

a gép :
proci : i7 2600
lap: asus P8H61-MLX
VGA: HD6670 1GB
1 SSD
1 winyó
1 DVD iro

Szinte csak netezésre, álltalános dolgokra van használva, néha pár film stb
játékra nem !

8-12e ft közt keresnék tápot, nem baj ha a kevesebb fele közelít :-)
de elég fontos hogy halk legyen !
A régi is az volt, és igazából lehet is kapni, (9000 ft ) csak kérdés hogy
árilag megéri e megvenni, mivel már 2011 - es kiadás !

elöre is köszi a segitségeteket !
:R

(#127591) Paxker315 válasza maxika2004 (#127590) üzenetére


Paxker315
addikt

Evga BT450W alza-kuponkodassal 9k körül kijön. [link]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#127592) maxika2004 válasza Paxker315 (#127591) üzenetére


maxika2004
őstag

köszi a gyors választ !

ööö nem vagyok jártas a témában, hogy lesz ebből a 13 ból 9 ?
:R

(#127593) szg88


szg88
őstag

Sziasztok!
Egy új építésű géphez szeretnék tápot venni. Kb. ezek lesznek majd benne:
ASUS ROG STRIX B365-G GAMING
INTEL CORE I5-9400F 2.90GHZ
G.SKILL 16GB AEGIS DDR4 3000MHZ CL16
POWERCOLOR AXRX 580 8GBD5-3DHDV2/OC RX 580 8GB GDDR5
WD BLUE 1TB 3.5" 7200RPM 64MB SATA3 WD10EZEX
SAMSUNG 500GB 860 EVO SATA 3 2.5" MZ-76E500B/EU
Azt írják, hogy minimum 500w os táp ajánlott. Nem tudom, hogy egy XILENCE Redwing Series 600W elég e, vagy inkább valami jobb? Olyan 15e ig gondoltam. Köszönöm előre is. Szerk. Esetleg FSP FSP600-60AHBC 600W?

[ Szerkesztve ]

(#127594) Paxker315 válasza maxika2004 (#127592) üzenetére


Paxker315
addikt

(#127593) szg88 Neked is, képen a megoldás:

Nem kell 500w az 580-hoz.

Szerk: Nemár :( De új is van kicsit többért, kuponnal abból is lejön a 4000.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#127595) szg88 válasza Paxker315 (#127594) üzenetére


szg88
őstag

Értelek, én nem értek hozzá "annyira" A gyár honlapján írták. És esetleg ez: FSP FSP600-60AHBC 600W?

(#127596) maxika2004 válasza Paxker315 (#127594) üzenetére


maxika2004
őstag

köszi, az meg is van , de kódot hol találok ?

(#127597) Paxker315 válasza maxika2004 (#127596) üzenetére


Paxker315
addikt

Rajta hagytam a képen is amúgy :) De itt találod őket.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#127598) Chaser válasza Paxker315 (#127594) üzenetére


Chaser
titán

a "felbontott" lehet az enyém volt, aminek szépen kerreg a ventije ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127599) maxika2004 válasza Paxker315 (#127594) üzenetére


maxika2004
őstag

Hát sajna utalvány felhasználása sikertelen ... üzi fogad

(#127600) KAMELOT válasza maxika2004 (#127599) üzenetére


KAMELOT
titán

Akciós termékre nincs kupon :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.