Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128951) Piftuka válasza nlaci0725 (#128944) üzenetére


Piftuka
veterán

Mivel pár napon belül Te vagy a harmadik fórumtag, aki erről kérdez, akkor gyorsan megírom a tapasztalataimat. Kérlek nézd, nézzétek el, hogy nincsen kedvem a fotókat mellékelni!

Pozitívum:
- Igényes csomagolás
- Rendkívül igényes tartó táska a kábeleknek
- Jó minőségű ventilátor
- Masszív kialakítás (akinek számít, még "dizájnos is)
- Nagy méretű "hüvelykujjas" csavarok a rögzítéshez
- Ha hibátlan példányt fogsz ki, akkor stabil feszültségértékek, mindenféle szükséges védelem, remek hatékonyság
- Halk működés

Negatívum:
- Pontatlan csavarhely kivágás
--> harmadszorra tudtam becsavarozni a helyére, és nem feküdt fel a ház PSU tartó gumibakjaira sem --> Vagy a tápegységen nem pontos az ATX szabvány szerinti csavarhely kifúrás, vagy a házon. Tekintettel arra, hogy ~40.000 forintos eszköz mindekettő, elfogadhatatlannak tartom bármelyiket is.

- Az "Auto/ECO" mód kapcsoló a csatlakozók oldalán kapott helyet. A ház oldallapját le kell csavarozni, ha bármikor át akarod váltani

- Minősíthetetlenül ótvar minőségű műanyag csatlakozók a kábeleken
--> A moduláris vége valószínűleg akril, azzal ellentétes tulajdonságú, félelmetesen puha "pöckökkel". Nem merném gyakran ki-bedugdosni őket, mert szerintem a "kapaszkodó pöckök" letörnek pár ilyen művelet után. Az akril aljzatok és dugók súrlódása óriási. Alig lehet csatlakoztatni.
--> Az eszközök felőli végen vékonyka, merev, rugalmatlan, kemény, szürke, gagyi csatlakozók, amelyek nagyon-nagyon szorulnak; és még fogás sincsen rajtuk. Sem "kioldó pöcök". Nehezen tudom eldönteni, hogy rácsatlakoztatni, vagy lecsatlakoztatni volt-e nehezebb a kábeleket...
--> Modernebb, rugalmas, PVC alapú végdugók százszor jobbak lennének

- Nagy méretű, "Tower ATX" házhoz nem elég hosszúak a kábelei.
--> Az ATX és CPU csatikhoz éppen csak elért a kábel.
A 3 SATA eszközhöz (SSD, HDD, ODD) kénytelen voltam két külön SATA tápkábelt is csatlakoztatni, mert annyira közel vannak a kábeleken a SATA tápcsatlakozó dugók
--> Mi értelme a moduláris tápegységnek, ha a lehetséges 8 tápkábelből ötöt egy ilyen viszonylag egyszerű konfighoz is csatlakoztatni kell?

"Extra":
- Fehér fénnyel világít az összes csatlakozó aljzat a tápegységen (és kikapcsolni nem lehet)
--> Ez valakinek negatívum, valakinek pozitívum

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#128952) Paxker315 válasza KAMELOT (#128950) üzenetére


Paxker315
addikt

CWT-Enermax: REVOLUTION X’t II, tudtommal ugyanazt az alapot kapja, mint a WhisperM Bitfénix.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#128953) MMIX válasza Paxker315 (#128952) üzenetére


MMIX
addikt

REVOLUTION X’t II meg a Bitfénix Formula CWT GPS alapú.

WhisperM CWT GPU (jobb)

[ Szerkesztve ]

(#128954) Chaser válasza Piftuka (#128948) üzenetére


Chaser
titán

egyből egy az egy dolog, kettőből kettő már egy másik dolog
a sok review pedig egy harmadik dolog
a negyedik dolog pedig amit mondtam youtuberekről, kb minden másodiknál a seasonic the heart of your system reklámocskát kapom a pofámba
s12ii utódja az s12iii, amiről naívan azt gondolná az ember nyilván olyan jó legalább mint az elődje, de nem, sokkal rosszabb, az a sanda gyanúm, a nevükből akarnak megélni
ott az új core sorozat ami a fcus + utódja, már nincs félpasszív mód és a venti is gyengébb, elektronikáról is lenne pár sejtésem, de kb semmit nem találni róla
aki akarja vegye, mindenesetre engem meggyőztek h nagy ívből kerüljem ezt a gyártót a továbbiakban, a 450-es focus ventije elég egyértelműen csapágyas volt és/vagy egyéb gondjai voltak, egy átlagos hallású ember is egyből hallja, párom nem vájt fülű mint én de valahogy egyből feltűnt neki is, tehát be se kapcsolják - de legalábbis a ventiket nem ellenőrzik -, cserébe mindenféle szirsz@r ott van a dobozban amiket életedben nem fogsz használni..pffffffffffff :)
drágább modu tápoknál sokan a kábelt hiáyolták, mert csati van a tápon, de kábelt nem adnak mindhez, ez engem mondjuk nem érint, alaplap+cpu+pcie kábelen más nem kell
tömegtermelés van az oké, de azért egy focus + nem belépő a ses-nél, már a sima focus sem
minden meghibásodhat az egy dolog, tisztában vagyok vele, pár számtech boltban dolgoztam anno, notebookokkal is sokat foglalkoztam, de ezek új termékek, és nem egyedi az esetem mint kiderült, és jelen esetben a seasonicról beszélünk, nem huszadrangú gyártóról

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128955) KAMELOT válasza Chaser (#128954) üzenetére


KAMELOT
titán

Lehet alsó szegmensben gagyi lett, de felső szinten jó minden.
Azért mondom érdemesebb venni nagyobb tápot. Nem lesz semmi baja.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#128956) Piftuka válasza KAMELOT (#128955) üzenetére


Piftuka
veterán

Mondjuk a "Seasonic Prime Ultra Gold" belsős "Phanteks Revolt Pro 850"-nél is az egyik fórumon ~20 felhasználóból kettő "belenyúlt" a rosszba...

Persze két nézőpontból vizsgálhatjuk ezt:
1. Húsz felhasználó tapasztalatai nem relevánsak
2. Húszból két hibás darab nagyon rossz arány

Csak azt akarom mondani, hogy azért én is eléggé megdöbbentem azon, hogy míg régen "vakon" lehetett bízni a Seasonic, Super Flower (és Enermax, amíg ők gyártottak) tápegységekben, mostanra már nem ennyire egyértelmű a helyzet.

És alapvetően baromi drága, prémium hardvereszközökről beszélünk.

"Aquila non captat muscas."

(#128957) tomsolo válasza Piftuka (#128956) üzenetére


tomsolo
őstag

nálunk simán eltudom képzelni, hogy az a 2 hibás darab igazából egy. ;)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#128958) MMIX válasza Chaser (#128954) üzenetére


MMIX
addikt

A Core az S12II utóda (a focus olcsóbb változata), az S12III gyengébb mert az S12II árába lejött a DC-DC gold belsőkkel a konkurencia.
(S12II, EVO 520-620 nem DC-DC)
Az S12III bérgyártásban van kiszervezve. Valamit árulni kell 20k alatt is. Na ez lesz szerintem az S12III.

[ Szerkesztve ]

(#128959) Piftuka válasza tomsolo (#128957) üzenetére


Piftuka
veterán

:DDD

(Külföldi fórum volt...)

"Aquila non captat muscas."

(#128960) Piftuka válasza MMIX (#128958) üzenetére


Piftuka
veterán

Az FSP saját márkás termékei, valamint a Zalman FSP belsős tápegységei közül melyek azok, amelyek kiváló alternatívái a fentebb említett Super Flower és Seasonic "prémium csodáknak"?

(Az ~550-750 Watt-os, Gold/Platinum/Titanium vonalon...)

"Aquila non captat muscas."

(#128961) Chaser válasza KAMELOT (#128955) üzenetére


Chaser
titán

sztem ezt közöld a kerregő ventis és cw-s prime tulajokkal is... :)

MMIX
ok, azt lehet rosszul tudom, de akkor mi a focus és + utódja?
amit találtam az s12iii-ról, inkább hagyjuk kategória, viccnek is rossz seasonic név mellé
dc-dc belsős fps már van 15e alatt, ses-ből nem látok ilyet egyébként
ez az az eset mikor inkább nem árulnának semmit ha csak sz@rt tudnak, mondom, elqrvultak, apjukPh@szaofyourysystem', az ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128962) arcitec válasza Piftuka (#128948) üzenetére


arcitec
addikt

Na látod , végre kezdesz célba érni. Pedig már mióta célozgatok. Én az FSP Hydro GD tápot
úgy vettem,hogy több helyen ,boltot,szervizest,megkérdeztem. És nem csak azt hanem a memóriát is úgy vettem és nem G... lett. A tápot itt is csak kissé drágállották , azért ajánlottak volna mást. Csak persze azt nem értem a 35-40eft -os tápot miért ajánlgatják,mert úgy tűnik nem is annyira jók.
Ezt vegyed meg, ahhoz a konfigurációhoz sok is : [FSP HYDRO GD 550W]
U.I: Nem kell moduláris,minek,egy hibalehetőséggel kevesebb. Pont u.a házam van nekem is. Hátul-oldalt alul van pont annyi hely , hogy elfér a felesleg,vagy akár a Phanteks "PSU házában" is elfér.

[ Szerkesztve ]

(#128963) KAMELOT válasza Piftuka (#128956) üzenetére


KAMELOT
titán

Vannak más gyártók is. CM, corsair

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#128964) zolee0307


zolee0307
őstag

A végén még igaza lesz azoknak akik szerint egy hkc, akyga, codegen táp is elég, nem kell a flanc. :DD

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#128965) MMIX válasza Chaser (#128961) üzenetére


MMIX
addikt

A Focus és Focus+ ugyanaz, (alapjában)
a Focus nem félpasszív és fél moduláris és nem moduláris verzió. Régi nevezéktan.

A Focus+ full moduláris és félpasszív hűtésű.

A Focus új kiadásban a káoszt csökkentő új nevezéktannal, mind Focus (semmi plus sem Ultra)

OneSeasonic

"Seasonic átnevezés.
OLD Series ---> OneSeasonic Series nevekre
Focus+ belsős Prime Ultra Gold 550W = (PRIME GX-550) megszűnik. (reklamáltak? :) )
Focus 450 Gold (SSR-450FM) is upgraded to FOCUS GM-500.
Prime lesz és Focus (Focus+, "+mínusz" :) )

(nincs hotlink itt, először az Seasonic oldalára kell menni csak akkor látszódik a linkelt kép)

Focus-ok mostantól , Prime-ok ősztől."

Meg ha jól rémlik beköltözött a kábelekről a kondi a házba. A Focust a frissített Focus váltja, a Prime is újul.

[ Szerkesztve ]

(#128966) tomsolo válasza zolee0307 (#128964) üzenetére


tomsolo
őstag

vargáné ftw :B

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#128967) MMIX válasza Piftuka (#128960) üzenetére


MMIX
addikt

FSP Hydro G Pro meg új szériáknak is jönniük kell, katalógus be van linkelve ide.

Zalman Acrux (Enhance) FSP már évek óta nincs náluk.

[ Szerkesztve ]

(#128968) Chaser válasza MMIX (#128965) üzenetére


Chaser
titán

ez tiszta volt, az nem h mi váltja, és lehet elektonikában nincs különbség, de azért nagyon nem mindegy h fél modu, vagy full modu egy táp és tud-e félpasszív módot
kondik költöznek...hm ez érdekes, lehet emiatt van cw sokaknál ses táppal, sajnos mikor jött az evga modu már nem volt meg a focus +, h meg tudjam nézni másik kábellel is

arcitec
sokat néztem, de ha valós a 20db zaj, az nekem sok
és hangos/kevésbé halk jó tápot nem nagy művészet találni, a kvázi hangtalan a művészet, az pedig nem 20db kategória

zolee0307
az új ses s12iii-ről nekem a vargáné ugrott be elsőre ( : nagyon egy hitvány valamit sikerült csinálniuk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128969) arcitec válasza Chaser (#128968) üzenetére


arcitec
addikt

Én tapasztalom és nem hallom, TE feltételezed ... Erről ennyit ...

(#128970) Chaser válasza arcitec (#128969) üzenetére


Chaser
titán

én azt mondom amit a gyártó megadott adatnak, ennyi
az én fülem hallja a kaze flexeket is 600 rpm fölött fél méteren belül, de a kb 7e ft-os silent wings 3-akat is, nekem azok már hangosak
a keze flexekre mond a gyártó 14,5db-t, nekem az már nagyon hangos, 400-450-en használom őket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128971) Piftuka válasza KAMELOT (#128963) üzenetére


Piftuka
veterán

Ők nem gyártanak, csak OEM-ektől vásárolnak.

"Aquila non captat muscas."

(#128972) Piftuka válasza arcitec (#128962) üzenetére


Piftuka
veterán

Áh, és most jutott eszembe, hogy a régi, WinXP-s "retro" számítógépemben, amit ~10 éve nem kapcsoltam be, ott figyel egy 350 Watt-os FSP APN, ami talán 50 órát sem ment. (Mert éppen akkor vettem meg az adatlapomon látható gépet.)

Még a jó szériából... Az még aztán egy igazi kincs mára! :K

"Aquila non captat muscas."

(#128973) KAMELOT válasza Piftuka (#128972) üzenetére


KAMELOT
titán

Első tápom volt. 500sk volt, ami 15€ :)
Szintén hangtalanul üzemelt.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#128974) Piftuka válasza MMIX (#128967) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm! :R

Gondolom, a Sirtec belsős "Zalman EBT" sorozat nem egy "nagy durranás", ugye?

- A "Zalman Acrux" biztosan jó, de megláttam az árát, és megijedtem.

- Ez a két értékelés sem túl bíztató... (Bár jobban megnézve... lehet, hogy az ALZA ugyanazt adta el a két vásárlónak...)

- Az "FSP Aurum PT" brutálisan drága sajnos! (Ahogyan a Cooler Master V850 is...) :(

- Ezek a "Hydro" szériába tartozó cuccok viszont határozottan érdekesek. :K

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#128975) MMIX válasza Piftuka (#128974) üzenetére


MMIX
addikt

Zalman EBT jó de nem ugyanaz a bél.
A kisebb modellek HighPower Astro Light, a nagyobbak Astro.

Az Astro Light kb. CWT GPS szint.

Zalman Acrux volt akciósan, lemaradtál.

Thermaltake GF1 (van olcsóbban ARGB mentesen is), de azért ez is 30 közepe.

Antec is van Focus és Focus+

[ Szerkesztve ]

(#128976) gkfx


gkfx
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék otthonra szervert összerakni a cél, hogy minnél halkabb legyen és minnél kevesebbet fogyasszon. A jelenlegi elképzelés szerint: ASRock J4105-ITX alaplap + 8gbRAM + 1db SSD + 1db WD20PURZ HDD (késöbb lesz több is) lenne egy Cooler Master Elite 110 házban.
Ehhez kéne egy minnél halkabb és gazdaságosabb táp 20e alatt.
Köszönöm.

(#128977) KAMELOT válasza Piftuka (#128974) üzenetére


KAMELOT
titán

Van fent aprón 2db V1000.. 35K még 2 év garival. Ha valakit érdekel!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#128978) Piftuka válasza KAMELOT (#128973) üzenetére


Piftuka
veterán

Bizony remek cucc! :K

A DTK házamban a 300 Watt-os gyári DTK tápegységet Didyman teljesen újrakondizta. Én pedig odaadtam a rászorulóknak gépet építő "HWSW-s" csapatnak, pár hardverrel egyetemben. ;) Te jó ég... mintha "ezer éve" lett volna...

Az is egy jó kis tápegység volt egyébként. Persze ha belegondolok, hogy ~2000-2001-ben került 20.000 forintba a ház és a gyári 300 Watt-os tápegység, nem meglepő, hogy minőségi volt.

Annak helyére vásároltam - akkor pár ezer forintért - az FSP APN-t.

"Aquila non captat muscas."

(#128979) asynur


asynur
tag

Sziasztok!

Új gép összeválogatása előtt állok:

- Még nem tudom pontosan milyen B450 alaplap,
- 2x8 GB ram (később tervbe plusz 2x8 GB) 3600 MHz
- AMD Ryzen 5 3600
- Gigabyte GTX 1660 Ti (eddig még csak ez van meg)
- 2 HDD + néha külső
- 2 SSD
- Blu-ray olvasó/író
- Felsőtápos ház
Telefont szoktam még tölteni USB-ről.

CPU és RAM OC tervbe, olyan ami hosszútávon is életképes (de semmi extrémitás).

A tápot szeretném elsőnek beszerezni, hogy még a régi configban letesztelhessem (jelenleg egy Cooler Master B500 Ver.2 teszi a dolgát már jó pár éve)

Mit ajánlotok 15e környékén és 25e környékén?

25e-s sávban már nem bánnám, ha valami moduláris/félmoduláris esetleg valami halkabb táp lenne de a fő szempont a megbízhatóság.

Úgy számolom 500W fölé nem kéne mennem, eddig a 25e-s kategóriában az
NZXT E500 és a be quiet! Pure Power 11 CM 500W Gold tűnik szimpatikusnak, de nem nagyon találok róluk sok felhasználói vélemény (és az NZXT az iponál van csak ebben az árban és csak 1 év garival...),

A választ előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#128980) Piftuka válasza MMIX (#128975) üzenetére


Piftuka
veterán

"Antec is van Focus és Focus+"

- A "HCG Gold" az, ugye? (Ránézésre az Antec nem vesződött azzal, hogy hozzátegyen, vagy módosítsa...)


- Azt lehet tudni, hogy mi a különbség az

FSP Hydro GE

FSP Hydro G Pro

és

FSP Hyrdo PTM

modellek között?


"Thermaltake GF1 (van olcsóbban ARGB mentesen is), de azért ez is 30 közepe."

:Y

No, ez "szerelem első látásra"! :K Végre egy tápegység, amelynek a SATA kábelén nem 10, hanem 15 cm-enként helyezkednek el a csatlakozók!

10 év jótállás... kapcsolható passzív mód, valamint a legigényesebb csomagolás, amit eddig tápegységtől láttam.

És még az eszköz is jól néz ki. :R

--> Ez a CWT csúcsmodellje?

--> Nyugodtan megbízhat benne az ember? :)

"Aquila non captat muscas."

(#128981) Chaser válasza Piftuka (#128980) üzenetére


Chaser
titán

"--> Nyugodtan megbízhat benne az ember? :)"
egy néni egyszer azt mondta, nőnek akkor higgyek ha ló legel a sírján ( : hellyel-közzel :d de azért erre rácáfoltam ((( :, inkább azt mondanám:
tápban és gyártóban sose bízz! :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128982) tomsolo


tomsolo
őstag

Ezt dicsérik nagyon még: The Fractal Design ION SFX Gold 650G

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#128983) Redplee válasza Piftuka (#128980) üzenetére


Redplee
senior tag

Vettél GF1 et? Engem érdekelne, mi a vélemény róla. Tesztet olvastam, ott excellentnek írják.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#128984) zolee0307 válasza Chaser (#128968) üzenetére


zolee0307
őstag

Gondolom a profit is lényeg, ott spórolnak ahol tudnak.

De akkor most jó vétel egy seasonic, vagy sem?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#128985) MMIX válasza Piftuka (#128980) üzenetére


MMIX
addikt

Antec úgy ahogy írod. Antec EA550G Pro meg Focus (régi nevezéktan).

FSP GE volt már, FSP Hexa 85+ jobb hatásfokkal, semmi köze a G-hez. Talán még jobb ventit raktak bele, mint a Hexa 85-be.

A többi FSP kérdést most hagyjuk ennyire nem vagyok naprakész FSP ből. PTM biztos jobb mint a G. A "Pro" IEC62368 tanúsítvány meglétét jelenti.

Thermaltake magyar pénztárcának csúcsmodell (35e nem a csúcsmodellek árszintje), van még a Tt PF1 meg a Titánium tápok is.
Tt GF1 CWT GPR új bélés, szerintem jó. CWT GPU szint vagy a fölött.

[ Szerkesztve ]

(#128986) Piftuka válasza MMIX (#128985) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagyon köszönöm az újabb információt! ;)

- Az a helyzet, hogy FSP vonalon én lemaradtam a japán belsős, "Aurum Gold CM" és "Cooler Master Silent Pro M" típusoknál...

A "Hexa 85+"-t és a többi újabb, valamint a mostani aktuális típust nem tudom "hová tenni" az egyes minőségi kategóriákon belül. :F


"Tt GF1 CWT GPR új bélés, szerintem jó. CWT GPU szint vagy a fölött."

- És ez a másik. A CWT palettáját így, kódnév szerint sajnos nem ismerem! Hogy tudjam hasonlítani, kérlek...

Ezek melyik Seasonic tápegységnek "analógiái"?

"Aquila non captat muscas."

(#128987) zolee0307 válasza KAMELOT (#128886) üzenetére


zolee0307
őstag

Kérdeztem, hogy félpasszív tápot hogyan szereljek be Raven 3 házba.

A seasonic azt írja, hogy hibrid módban ventivel felfele kell beszerelni. Normál módban ventivel lefele. Pl az nzxt manualja ventivel lefele mutatja, corsair ventivel felfele.

Namost, ugye nálam ventivel felfele nem lehet rögzíteni, mert hagyományos lyukkiosztású a házon a táp csavarhelyei. Ha kiszedem a hdd tálcákat elvileg fentről fog kapni levegőt, viszont így nem tudom rögzíteni a tápot.

Ventivel lefele nem fog megsülni a táp? Vagy max gyakrabban kapcsol be a venti?
Egyáltalán muszáj rögzíteni a tápot?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#128988) Paxker315 válasza Piftuka (#128986) üzenetére


Paxker315
addikt

Tudom erosen szubjektiv lista, de naluk (LTT) A HydroG csucs-kategorias, a Hydro GE meg budget cucc, Hexa85+ szint. Erdemes atfutni, aztan ha valamit furcsanak, butanak erzel, ra kell kerdezni, mi alapjan gondoltak, hogy adott csoportba tesznek egy tapot. "Biztosra menni".. Tajekozodasra, tobb opcio felderitesere hasznalhato, altalanossagban egyedul a Seasonic egysegekkel szemben tulkritikusak, azt a markat nem szeretik.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#128989) Chaser válasza zolee0307 (#128987) üzenetére


Chaser
titán

nyilván ventivel felfelé sokkal jobban tud szellőzni, nálam is úgy volt asztalon, az evga is úgy van házban, megsülni nem fog, max 10 percenként bekapcsol amit nem fogsz szeretni ( :
rögzíteni nem feltétlen kell ha nem mozgatod a gépet, de nem hatalmas tétel értelmes házikó amiben két irányban is szerelhetsz tápot, hűthetőségben is jó
hogy jó vétel-e az adott seasonic akkor derül ki be bekapcsolod és nem lesznek anomáliák... :) illetve idővel kiderül kell-e gariztatni bármi miatt, vagy nem kell, de ez igaz bármelyik tápra, garantált örökéletmegegynap' táp egyik gyártónál sincs

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128990) MMIX válasza Piftuka (#128986) üzenetére


MMIX
addikt

A Seasonic kevesebb fajtát gyárt PC-be mint a CWT, kb Focus Gold/Platinum. Seasonic G
Az árazásukból azért lehet sejteni, hogy nem a Seasonic Prime a párja. Vagy a Snowsilent.

Az ADATA XPG Core Reactor tápban megint egy új van állítólag. CWT CSE

http://www.orionpsudb.com/platforms egy ideje már nem frissül. Kezdetnek jó.

[ Szerkesztve ]

(#128991) KAMELOT válasza zolee0307 (#128987) üzenetére


KAMELOT
titán

Ventivel lefele alulról kap friss levegőt, akkor miért sülne meg?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#128992) zolee0307 válasza Chaser (#128989) üzenetére


zolee0307
őstag

Házat nem cserélek, a mostanival tökéletesen meg vagyok elégedve. Majd meglátjuk mit fog produkálni.

KAMELOT: csak mindenhol általában ventivel felfelé szerelik be az ilyen tápokat, hogy a meleg levegő könnyebben kiszellőzön, ezért gondoltam, hogy nem-e problémásabb ventivel lefelé beszerelni.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#128993) PetX


PetX
aktív tag

Sziasztok!

Házat cserélnék, de most alsó tápos kivitelt választottam a régi 10éves Corsair CX400-at cserélném, de bajban vagyok a kábelhosszakkal, alaplapi főtáp+kiegészítő táp. 55cm ennek a modelnek és nem igazán látom a tápegységeken, hogy melyik milyen hosszú kábellel van kialakítva táltam fotókat összehasonlísáként, de nem igazán van olyan hely ahol ez össze lenne foglalva. Van ilyen adatbázis esetleg?

Amik között vacillálok:
Seasonic S12 520
FSP HYDRO GE 550 vagy Hyper M
CHIEFTEC Power Smart GPS-550C

Az a bosszantó, hogy a gyártó sem írja rá ezt az adatot.

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#128994) Redplee válasza zolee0307 (#128992) üzenetére


Redplee
senior tag

Én nem nagyon láttam olyat, hogy ventivel felfelé szerelik be...

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#128995) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Tápegységet szeretnék venni az FSP raider helyett, már megette a kenyere javát :D
750W körülire gondoltam, fél/moduláris verzióban, ha lehet félpasszív legyen, de mindenképpen valami nagyon HALK ventilátorral szerelt.
Jól kellene kinéznie a ventilátoros oldalának mivel az fog felém nézni a ház kialakítása miatt (Thermaltake Core P5).
Amiket kinéztem:
-THERMALTAKE Toughpower Grand RGB 750W Gold Fully Modular Sync edition
-CORSAIR RMx White Series RM750x (2018?)
-BE QUIET! Straight Power 11 750W
-SEASONIC Prime GX-650 650W

Ezeken kívül van ajánlott típus? Ha nincs, ezek közül melyik tűnik a legjobb vételnek? Köszi! :)

(#128996) hackeeeee válasza Chaser (#128946) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem a H200-ban nem hallatszódik a hangja, bár ugye a vga is teker rendesen, lehet anélkül jobban hallatszódna. De nem zavar.

Hát most meglátjuk, sógoromhoz is valszeg 450-es focus fog menni, meglátjuk, hogy nála milyen lesz, remélem nem lesz gond.

Őszintén szólva szereznék CM V650-et, de ahogy elnéztem, hiánycikk már, vagy csak kicsit akadozik a beszerzés.

Ugye én nem akartam ekkora gépet építeni most, ezért lett a 450, de elég még a mostani géphez is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#128997) KAMELOT válasza zolee0307 (#128992) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha ventivel felfeke akkor a mekeget szívja a házból. Az éppen nem effektív.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#128998) Chaser válasza KAMELOT (#128991) üzenetére


Chaser
titán

ventivel lefelé kap friss levegőt, illetve kapna, ha dolgozna a venti? :) a meleg levegő jó szokása, hogy bizony ő fölfelé száll, a hideg pedig lefelé esik, így ha nem megy a venti és azzal lefelé szerelték, a hő nagy része benn reked a pcb-nél és alkatrészek körül
amikor dolgozik a venti és fordított állásban szerelték, akkor sem meleget szív, mivel az házon belül is fölfelé száll, helyére esik a hidegebb, nálam atx házban van matx lap és vga, bőven van lehetősége alacsony hőmérsékletű levegőhöz jutnia házon belülről, szerencsére nagyon minimálisat megy a ventije több órás játék alatt is - csak nekem egy perc is sok :) -

zolee0307
csak egy tipp volt

Melorin
ezekből az rmx 2018-at venném

szerk:
hackeeeee
én gépemben a leghangosabb komponens a vga load, amikor is a két db ventije 700rpm körül jár ( : - persze amikor nem kapcsol be a táp ventije -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128999) KAMELOT válasza Chaser (#128998) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem már így van lassan 4 éve. 10ó játék után is, talán ha 40C a táp bent 0 ventinél. 1100w ír 58C ami a max. Ilyenkor is alig forog valamit.
Kifelé felfelé megy a meleg. Nem a meleget szívja a gépből. Ugye a legtöbb tápnak a ventije forog, mivel kis teljesítményűek.
Ezért mondom nem kell félni a nagy tápoktól. V1000... 35k ajándék 2 év garival.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#129000) Chaser válasza KAMELOT (#128999) üzenetére


Chaser
titán

nálam fordítva és úgy is működik, és nincs meleg a táp fölött
én nem félek 1000w-os táptól, csak ha valaki idle is használja a gépét rengeteg energiát elpazarol az idle kis hatásfok miatt, mai modern gép 40-50-60w idle, jó tápok 10% terhelésnél tudnak 85-6-7% vagy afölötti hatásfokot produkálni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.