Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127801) syberia válasza szabessz (#127799) üzenetére


syberia
veterán

Ilyen durva tervezési hibákról nem szól a fáma az RMx szériánál. A másik pedig, nem véletlenül ilyen olcsó a V1200, a minőségével összefügg a relatíve alacsony ára! Nem véletlen, hogy az utóbbi időben már nem ajánlunk annyira Cooler Master tápegységeket.

Egy bizonyítottan kiváló minőségű 1200 wattos tápegységnek megkérik az árát, nem véletlenül. De még egyszer mondom, értelmetlen ennyire túlméretezni az áramforrást.

(#127800) KAMELOT: Az az Enermax sem nyerő vétel, ez nem tippelős játék! Mindenki tévedhet, velem is előfordult már, ha nem látod be, az is egy válasz.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#127802) KAMELOT válasza syberia (#127801) üzenetére


KAMELOT
titán

Te el vagy tájékozódva! :)
4 éve vettem. 280€
Azért ilyen olcsó mert kifutó széria!
Ugyan úgy mint a Revolution87 széria is.
Nézzél róla tesztet aztán meglátod mit tud. Kevés mai táp közelíti meg.
Amit linkeltél az, meg a Maxrevo és Maxtytan. Seasonic platinum

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#127803) Piftuka válasza Paxker315 (#127775) üzenetére


Piftuka
veterán

Persze, hogy érdekel a véleményed! :K

Éppen azért kérdeztem rá, hogy a Super Flower vonalon milyen lehetőségek vannak.

Egyébként mindenképpen 650 Watt-os modellt válasszak?

"Aquila non captat muscas."

(#127804) Piftuka válasza _Atesz (#127776) üzenetére


Piftuka
veterán

"A blökk szkrín problémáról nem tudtam, akkor lehet tényleg kiment egy rossz széria."

Nemrég ebben a hozzászólásban írtam róla. Bizony, sajnos kiment! :(

"Sokat nem kockáztatsz a Focus Plus-al, ha elállsz, akkor az Alza visszatéríti a vételárat."

Szeretnék biztosra menni. Megvenni a tápegységet, összerakni a gépet, aztán ~10 évig nem hozzányúlni, mint a jelenlegi esetében.

(Amúgy le a kalappal a kis FSP belsős Zalman tápegységem előtt! Teszi a dolgát tisztességgel azóta...)

Pozitívum, hogy ahogyan nézem, a Seasonic tápegységekre ők megadják a gyári jótállást. :K

Nem úgy az EVGA tápegységekre! :((( Náluk a legolcsóbb most mindegyik, de a 2 év jótállást kenjék a hajukra, kérem tisztelettel!

"Aquila non captat muscas."

(#127805) syberia válasza KAMELOT (#127802) üzenetére


syberia
veterán

Ha csak a tesztekből indulnánk ki, akkor mi szükség van az ajánlásokra. Kiírjuk az összefoglalóba a jól szereplő típusok listáját, és mindenki boldog lesz. Vagy nem. Kifutó, befutó, nem attól lesz ajánlott egy adott típus.

https://howbad.info/

(#127806) MMIX válasza kalozhun100 (#127798) üzenetére


MMIX
addikt

Lehet, de a 10 év garanciát Te intézed. [link] (Seasonic Focus Plus)
Riotoro

Forint/watt ZALMAN ZM1200-ARX 1200W (Enhance)

[ Szerkesztve ]

(#127807) KAMELOT válasza syberia (#127805) üzenetére


KAMELOT
titán

Attól ajánlott, hogy jó ár, gari és belső.

Az a zalman 1200 enhance belső 32k. 3 év gari, meg pont elég!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#127808) _Atesz válasza Piftuka (#127804) üzenetére


_Atesz
addikt

Biztosra egyikkel se mehetsz.
A gyári garanciát igen ritkán adják meg 5+ évnél.

(#127809) szabessz válasza syberia (#127801) üzenetére


szabessz
tag

Erről esetleg mia véleményetek?
PHANTEKS REVOLT PRO 850W

Erre 12 év garanciát kapnék a boltól ahol veszem a gépet.
Ilyen típsú házam is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#127810) KAMELOT válasza szabessz (#127809) üzenetére


KAMELOT
titán

Úgy néz ki Seasonic belsős.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#127811) kalozhun100 válasza MMIX (#127806) üzenetére


kalozhun100
őstag

Köszi a válasszod, de én itt arra értettem, hog ylehet-e lejjeb kuponozni :D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#127812) miko_ válasza Piftuka (#127804) üzenetére


miko_
tag

Ha tartasz a focus plus lehetséges hibától vásárolj egy SEASONIC FOCUS-GX-650-t nekem is ez van tökéletes.Ez egy újabb model és tuti nem éritni a focus plus hibája.

(#127813) szabessz válasza KAMELOT (#127810) üzenetére


szabessz
tag

Akkor nem lehet rossz.
Szerintetek 44e megéri jó lehet?
Erre 12év a V1200 és Rmx-re 5év garancia van

(#127814) minikahona


minikahona
tag

Sziasztok!
Gép vásárlás előtt állok és nem tudom eldönteni hogy melyik tápot vegyem. Olvasgattam itt is, angol fórumokon is, néztem videókat, de annyifélét írnak hogy nem tudom mi lenne a jó választás.

Szóval a következő géphez lenne a táp:
AMD Ryzen 5 2600
Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4
G.SKILL 16GB AEGIS DDR4 3000MHZ CL16 KIT
Sapphire Rx560 4GB (táp csatis verzió, ez van a mostani gépembe)
Samsung 840 Evo 250GB SSD
TOSHIBA Desktop 3TB 3.5" 7200rpm 64MB HDD
Pioneer DVD író
5db 120mm-es vent (jelenleg)
Hosszú távra tervezek a géppel, emiatt később cserélném a videókártyát valami nagyobbra (pl RX570, vagy valami hasonlóra), illetve később lehet vennék még egy ilyen ram kitet, bár ez a távoli jövő, mostanra úgy érzem elég ennyi is.

És a tápok amiket eddig néztem:
BITFENIX Formula 550W (ezt az itteni olvasmányom alapján választottam)
COOLERMASTER MWE 550W Gold (jó ideig ez volt a célpont, de úgy látom nem sokan ajánlják)
CORSAIR CX Series CX550 550W (ezt az LTT egyik videójában láttam egy hasonló config nál)
SEASONIC M12 II Evo 520W (Moduláris és a Bluechip 5 év garival adja)

A jelenlegi állás szerint ezek mind 25 ezer alatt vannak és kb ez is a plafon.
Melyiket válasszam, vagy esetleg ebben az árkategóriában van jobb választás?
A válaszokat előre is köszönöm!

Ui.:
A mostani gépembe egy Gigabyte Superb 550P van. Ha jól tudom nem egy extra premium táp, viszont az utóbbi majdnem 10 évben (jövő március 15-én lesz annyi) hűséges társam volt és még mindig működik. :D Egy Phenom II 955 BE-t (3.8Ghz-en), 8gb ramot (1+1+2+4 :DDD ), a fent említett RX560-t (korábban egy HD5770-et) a 3TB-os HDD-t és az SSD-t, 5 ventit lát el. Szeretem ezt a gépet, nem tökéletes, olyan mint a gazdája :P , dehát itt az ideje váltani. Viszont lehet még tovább fog üzemelni, ha nem is ilyen felállásban, afféle netezős gépként.

We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

(#127815) syberia válasza minikahona (#127814) üzenetére


syberia
veterán

BITFENIX Formula 550W magasan nyer a felsoroltak közül, 5 év garanciát vállaló voltból vásárold meg, biztosan elégett leszel vele. Fejlesztéshez is marad benne kellő tartalék.

Gigabyte Superb 550P valóban nem acélos darab, de nem is kapott extrém terhelést a konfigurációdban. 12V~30A az nagyon harmatos. :D

https://howbad.info/

(#127816) minikahona válasza syberia (#127815) üzenetére


minikahona
tag

Nagyon köszönöm a gyors választ! Akkor azt választom. :)

Hát igen, ez volt az első gépem, amit magam állítottam össze, aztán nem igazán jártam utána hogy milyen is az a táp, annyi elég volt nekem hogy a webshopban azt válaszolták hogy igen elbír majd a géppel. :)

We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.

(#127817) syberia válasza minikahona (#127816) üzenetére


syberia
veterán

Seasonic Core GC 500W Gold 80+ Gold, szintén rögzített kábelek, 7 év garancia

Ezzel még olcsóbban jönnél ki, kuponnal 20k alatti vételáron hozhatod el. :K

https://howbad.info/

(#127818) bartos96 válasza syberia (#127817) üzenetére


bartos96
tag

Ez a táp mennyire ajanlott? Ezt néztem én is ki magamnak. Tesztek vannak róla? Illetve említetted a kupont ez melyik kategóriába tartozik?

(#127819) KAMELOT válasza szabessz (#127813) üzenetére


KAMELOT
titán

Mehet nyugodtan a phanteks. Jót írnak róla. Seasonic belsős!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#127820) ridiculous


ridiculous
aktív tag

1.: Mennyit szánnál rá?
● 20.000HUF a maximum.
2.: Milyen gépre kötnéd(az adatlapodra is hivatkozhatsz)?
● MSI B450 TOMAHAWK MAX, Ryzen 5 1600, ROG-STRIX-RX570-4G-GAMING, 1db SATA HDD, közeljövőben +1db SATA SSD, jelenleg AeroCool VS-9 gépház (ez is hamarosan cserélődik, csak nincs még konkrét típus)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Nem igazán.
● Talán nagyon minimális CPU tuning.

Jelenleg ezt a tápot néztem ki.
Ezt 20K-ba Alzától meg tudnám venni.
Vélemények és javaslatok? :D

[ Szerkesztve ]

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#127821) syberia válasza bartos96 (#127818) üzenetére


syberia
veterán

Jó minőségű felépítésű, ennél a típusnál megelőlegezhető a bizalom, eddig nincs negatív visszajelzés sem róluk, ami Seasonic esetében nem meglepő.

(#127820) ridiculous: Nem szerepel az ajánlott típusok között, bőven 300W alatt marad a maximális fogyasztás. Seasonic Core GC szintén elhozható 20k alatt, 7 év garanciával.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#127822) syberia válasza ridiculous (#127820) üzenetére


syberia
veterán

Tehát rendes teszt nincs róla és a belső megbízhatóságáról sem tudni semmit, kivéve hogy CWT. A visszajelzésekből (kinyírt alaplap, közepesen magas terhelésen meghibásodik), azt mondom inkább ne.

https://howbad.info/

(#127823) ridiculous válasza syberia (#127821) üzenetére


ridiculous
aktív tag

Tudom hogy jelenleg 300W alatt van a fogyasztás, de ahogy mondtam gépházcsere is látótávolságon belül és abba már 4 db venti biztos lesz. Meg persze ha VGA-t is cserélek erősebbre az valószínű többet fog fogyasztani mint a jelenlegi.
Így nem kéne legalább egy 600W-os?

Okés akkor a Giga felejtős! :DDD

[ Szerkesztve ]

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#127824) gery14


gery14
senior tag

Sziasztok ! Evga-nál a PCtápra hogy szól a gari?

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#127825) Piftuka válasza _Atesz (#127808) üzenetére


Piftuka
veterán

Az első mondatban igazad van. :K Bár azért lehet minimalizálni a kockázatot. :)

Ami a gyári garanciát illeti... tény, hogy kevés forgalmazó adja meg. Ez azért van, mert ők "szürkeimportból" szerzik be ezeket.

Ahol az adott tápegységre hazai üzletben látod a teljes gyári garanciát, ott biztos lehetsz benne, hogy az a termék a hivatalos, hazai importőrtől származik.

A Seasonic tápegységekre pl. a Pixel a gyári jótállást adja meg kivétel nélkül. (Bár úgy tudom, hogy jelen esetben ők éppen a hazai importőr szerepét is betöltik.)

(Ahogyan pl. az FSP termékeket a Juventus Team importálja nagyon rég óta.)

"Aquila non captat muscas."

(#127826) Piftuka válasza szabessz (#127809) üzenetére


Piftuka
veterán

"Erre 12 év garanciát kapnék a boltól ahol veszem a gépet."

:Y

A kupoláját! Melyik üzlet az? Az Oázis?

Én egy ilyen Phanteks házba építeném, és bár a "pajzstól" nem látszik, nem is lenne rossz párosítás... :)

Egyébként a belső elrendezése alapján a Seasonic Focus GX-et idézi.

"Aquila non captat muscas."

(#127827) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy FSP 350APN tápom van, i7 2600, 750 Ti, HDD és SSD társaságában. Elbírná ez a 6pines Sapphire RX 570 mini ITX-et?

Köszönöm szépen

(#127828) Piftuka válasza miko_ (#127812) üzenetére


Piftuka
veterán

:R

Igen, az a másik, amit kinéztem a Seasonic kínálatából, mert a Watt/Forint/Garanciaidő aránya annál a legjobb.

Mesélnél kérlek róla, hogy milyen hardverekkel használod? Milyen alkalmazások mellett?

Hogyan működik a gyakorlatban a "fanless" mód? Terhelésre hogyan viselkedik a ventije? Stb.

"Aquila non captat muscas."

(#127829) syberia válasza Gerasz (#127827) üzenetére


syberia
veterán

Valószínűleg nem kapcsolna le (egyből) a számítógéped, de a biztonság kedvéért erősebbet kéne beszerezned.
FSP Fortron Hexa 85+ 450kuponnal 13k

https://howbad.info/

(#127830) Triathlete


Triathlete
senior tag

Sziasztok!

Ezt a VGA-t, ez a PSU maradéktalanul ki tudja szolgálni? Az esetleges black screen maximális VGA terhelés mellett nem adódhat abból, hogy valamelyik szálon nem jön a megfelelő áram? Köszi a választ előre is!

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#127831) Paxker315 válasza Triathlete (#127830) üzenetére


Paxker315
addikt

Miért vennél VS szériás cuccot? VS=value series, azaz, belépőszint, olcsójancsi félmegoldás.

Nem lehetne adni egy keretet& konfigot? :) Ettől sokkal jobbat is lehetne javasolni. Amúgy 1060 mellé 400w is bőségesen tartalékos, egy 1060-al szerelt rendszer ~240 watt körül megáll fogyasztásban.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#127832) szabessz válasza syberia (#127829) üzenetére


szabessz
tag

Nézegettem CORSAIR-ket.
Egyébként mibe más Corsair HX750 750W Platinum mint a RMx750?
Csendeségben van külöbbség?

(#127833) syberia válasza szabessz (#127832) üzenetére


syberia
veterán

Hasonló minőséget képviselnek, nem éri meg a felárat a HX750, csak hatásfokban van egy kicsi előnye az RM750x-hez képest.

Az RMx a leghalkabb a kategóriájában.

(#127830) Triathlete: Nem ajánlott a VS550, nem tudja a ráírt teljesítményt leadni.
20k alatt (alza kuponnal) kapható Seasonic Core GC.
Olcsóbban a Hexa 85+ 450 kuponozva szintén jó vétel.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#127834) Triathlete válasza Paxker315 (#127831) üzenetére


Triathlete
senior tag

OK, jogos! :)

GIGABYTE GA-Z730M-D3H
Intel Core i5-8600 3.1GHz
Be quiet! Pure Rock Slim BK008
2x8GB DDR4 PC19200 2400MHz Crucial
GeForce GTX1060 6BG MSI OCV1
1TB WD10PURZ SATA3
Kingston Fury 240GB SSD + 500GB SSD
VS Series™ VS550 — 550 Watt 80 PLUS®
Cooler Master N200

Régebben többször előfordult, hogy játék (GTA5, másnál soha) közben fekete lett a képernyő, a VGA ventillátor 100%-on elkezdett pörögni és csak újraindítani lehetett.
MSI Afterburnerben az órajeleket (Core + Memory) visszavettem 70egységgel (nem tudom, hogy ez menniyt számít, 60-at javasoltak a neten) akkor jó volt. Most egy másik játéknál (RDR2) kb. 80 órát ment minden gond nélkül, került a gépbe még egy 8GB-os memóriamodul, meg egy SSD és tegnap pár óra után megint fekete képernyő és a VGA venti 100%-on. Nem tudom van-e összefüggés a bővítéssel.
Újraindítás után tegnap már nem volt probléma, de szeretném ha ez a jövőben biztosan nem fordulna elő. Neten utána olvasgattam délelőtt, és láttam, hogy legtöbben a tápegységre gyanakodnak ilyenkor. Nem tudom, nem értek hozzá, azt hittem ez tökéletesen elég lesz.
Minden infót, tanácsot szívesen veszek!

A jelenlegi PSU-ra egy Chieftec iArena-ról váltottam, azzal még több volt az ilyen jellegű bajom.
Innen esetleg tudtok ajánlani valamit?
(#127833) syberia : Az, hogy a W szám kisebb és ugyanúgy 80%-os, mitől jobb?

[ Szerkesztve ]

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#127835) Paxker315 válasza Triathlete (#127834) üzenetére


Paxker315
addikt

BitFenix Formula Gold 450w | SeaSonic Core GC 500w, esetleg über olcsón:
Evga BT450w | BeQuiet! System Power 400w | CoolerMaster MWE Bronze 450W.

Drágábban: Bitfenix Whisper M 450w, Seasonic Focus Gold 450w. :R

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#127836) szabessz válasza syberia (#127833) üzenetére


szabessz
tag

Értem akkor nem éri meg.
Aha új 2018 Rm750x még hallkabb mint a elöző RM HX-ek
Úgynézz ki maradok CORSAIR-nél azzal van tapasztalat
A PHANTEKS REVOLT PRO keveset tudni még nagyon új.
Lehet átcímkézet Seasonic focus akkor úgyan mintha Seasonicot vennék.
Most azzal vannak venti hibák mostamság azért mondtam le róla.

(#127837) syberia válasza Triathlete (#127834) üzenetére


syberia
veterán

Lehetséges hogy valóban a tápegység okozza, bár ebben a gépben játék közben is alacsony (legfeljebb kb 200W ) terhelést kap. Egy kölcsön tápegység ilyenkor jól jöhet, vagy ha lecseréled egy minőségi típusra a Corsair-t, én a helyedben ezt tenném. De kérdezz rá a szaktopikban, hátha:

Nem indul és mi a baja a gépemnek topik.

(#127836) szabessz:Lehet hogy volt pár darabnál picit zajosabb ventilátor, de tömeges típushibákról nem hallani a SS Focus Plus esetében. akkor már hozzánk is sok visszajelzés érkezett volna, nem beszélve a nemzetközi vizekről. Még egy elismert gyártó platformja sem minden esetben garancia, a magas fokú megbízhatóságra.

EVGA SuperNova 750 G2 még kapható, ez is roppan halk.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#127838) Triathlete válasza Paxker315 (#127835) üzenetére


Triathlete
senior tag

+ (#127837) syberia: Köszönöm a választ! A jelenlegi PSU is 80+ minősítésű, csak nem gold az a baj, mert a gold 80% feletti hatásfokú? És az, hogy az ajánlottak között 450W-osok vannak többnyire nem probléma?

Bocs ha lassú felfogású vagyok! :B

[ Szerkesztve ]

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#127839) syberia válasza Triathlete (#127838) üzenetére


syberia
veterán

Nem gond, a hatásfok csak a fogyasztás és hőtermelés szempontjából érdekes. A Gold hatásfokúak jobb minőségűek, mint a sima 80 Plus plecsnis darabok.
450W teljesen jó választás, hacsak nincs tervben 200W körüli videokártya

https://howbad.info/

(#127840) Paxker315 válasza Triathlete (#127838) üzenetére


Paxker315
addikt

Nyugi. 240-250w körül tetőzik a teljes watt-igény, egy jó minőségű 400w-os táp több, mint elég! 450w esetén még tartalék is marad ám. A hatásfok csak azt jelzi, hogy milyen "hatékonysággal" működik a táp: adott watthoz mennyi áramot kell a falból felvennie. Egy 91% körüli hatásfokú táp, hogy 222 wattot adjon az alkatrészeknek, 222/0.91 ~ 244 wattot fog "húzni", míg, egy 82%-os meg 222/0,82 ~ 271 wattot, az extra "pazarolt" meg hőként "elvész". Hogy effektíve mennyit tud leadni a táp, nem függ a white-bronze-silver-gold... minősítéstől, de, durva általánosságban a magasabb besorolású egységek minőségibb alkatrészekkel&belsővel szereltek, sokszor jobb topológiával& jobb feszültségszabályozással., és kevésbé melegszenek, halkabbak, pár forinttal költséghatékonyabban futtathatóak. Tehát számos előnyük van \ lehet.

Ha kissé korlátolt tankönyvi roadie | országútis beszólást akarnék: Nem lassú felfogású vagy, csak Triathlete. Tudod, a sztereotípiák, klisék, a "mantrák" :D nem roadie& triathlete kasztok léteznek, hanem, ember és ember, személyek, egyének. :B Van egy nagyon ésszerűen gondolkozó, széles látókörű Triathlete ismerősöm, meg, ismerek pár Roadiet, aki nem százas agyilag. A lényeg az EMBER.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#127841) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi tápról szeretném a véleményeteket kérni:
[Kolink Continuum 1200W Platinum]

Tényleg hulladék? Előre is köszönöm!

(#127842) Triathlete válasza Paxker315 (#127840) üzenetére


Triathlete
senior tag

Ez a dolog tiszta, megértettem, köszönöm neked is syberia! :R

Viszont az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy akkor a jelenlegi 100-150W-al többet tudó is le tudja fedni az igényt még akkor is ha a hatásfoka csak 80%-os, miért nem megfelelő? Vagy ott is lehet eltérés, hogy a tápegységben a különböző kábelek amik mennek az egységekhez (pl. VGA) milyen paraméterekkel bírnak?

Ja igen a triatlonosok mindenhol ilyen periférián lévők. Úszók, outisok, futók között mindig az utolsók vagyunk :D

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#127843) syberia válasza Oposzumtoszó (#127841) üzenetére


syberia
veterán

Bányászós riget építenél talán, mert hétköznapi konfigurációba overkill.

(#127842): Gyenge a belső, ennyire egyszerű. Alacsonyabb hatásfokú tápegység is lehet megbízható, például csomó FSP tulaj van, sima 80 Plus minősítésű táppal, stabilan megy a gépük.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#127844) Oposzumtoszó válasza syberia (#127843) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm a választ!

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#127845) syberia válasza Oposzumtoszó (#127844) üzenetére


syberia
veterán

Van róla teszt, szerintem vannak nála jobb típusok. Nem hulladék, Sirtec belsős. Persze ezen a márkanéven sok gagyi volt kapható.

https://howbad.info/

(#127846) Paxker315 válasza syberia (#127843) üzenetére


Paxker315
addikt

rákerestem már, mert úgy rémlett, JonnyGuru is tesztelte. Azt nem találtam, de GameZoom rivjút igen: [link]
eteknix: [link]
Kicsit komolyabb-kritikusabb teszt: TPU [link]
KitGuru: [link]
play3r: [link]

A nagyobbakat tesztelte Aris [link] és JonnyGuru [link] is:

TLDR: nem hulladék, nem rossz, ellenben nem is jó. "Tisztes iparosmunka", kiemelkedő ficsőrök nélkül. Nem feltétlen érdemes megvásárolni...

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#127847) syberia válasza Paxker315 (#127846) üzenetére


syberia
veterán

És ezek elismert tesztek, TPU szakmaiságban már-már túlzásba esik (ez nem baj!), annyira részletekbe menően kielemzik a komponenseket, és lemérik a különféle paramétereket, a teljes terhelési skálát lefedve. Profi felszereléssel természetesen.

A kérdező azért leírhatta volna az komponenseket, anélkül ködszurkálás a válasz.

https://howbad.info/

(#127848) MMIX


MMIX
addikt

Kolink Continuum tápokból van már V2.


(#127849) Cs1csó válasza MMIX (#127848) üzenetére


Cs1csó
félisten

Híg pörformansz! 1200W instant buy.

(#127850) MMIX válasza MMIX (#118260) üzenetére


MMIX
addikt

Chieftec Task "V3" újra fekete, új csomagolás, belső, most CWT GPM. (címkén írja)
GPK-->GPT-->GPM (V1-V2-V3)

Chieftec TPS-600S, 3dnews.ru

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.