Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128701) syberia válasza Piftuka (#128696) üzenetére


syberia
veterán

:N

Mivel mérted? Kizártnak tartom hogy a 12V ennyire felmásszon.

https://howbad.info/

(#128702) Piftuka válasza csababarca (#128698) üzenetére


Piftuka
veterán

Rosszul. :K De csak azért, mert egy annál nagyobb "étvágyú" géphez is elég egy ilyen tápegység.

Mondom... én kicsit sajnálom, hogy nem tudtam róla (amúgy miért nem ajánlotta itt ezt senki az elmúlt sok hétben?).

Simán megvettem volna. Megspóroltam volna 12.000 forintot, 4 napi idegeskedést, rossz és kevés alvást, és egy csomó ősz hajszálat.

(És kétszer annyi garanciát kaptam volna az eszközre...)

"Aquila non captat muscas."

(#128703) Piftuka válasza syberia (#128701) üzenetére


Piftuka
veterán

Az alaplap BIOS-ában mutat ilyen értékeket. És mondom, a 3.3 és az 5 sem tökéletes. Még AIDA-val tudom megnézni. Nincsen profi tápegység tesztelő berendezésem.

Akkor is kizárod, ha ez a tápegység zárlatos, vagy hibás darab?

"Aquila non captat muscas."

(#128704) syberia válasza Piftuka (#128703) üzenetére


syberia
veterán

Akkor a védelem lelőné, zárlat esetén a gépet sem tudod beindítani. ezek a szoftveres mérések felejtősek, attól nem lesz hihető a mérése, mert másik tápnál a szabványhoz közeli feszültséget írt ki neked.

Ha az alaplappal nem okés valami, akkor hiába hibáztatod a tápegységet. Néha persze nehéz behatárolni a hiba forrását, a szaktopikba is érdemes lehet benézni. :)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#128705) Chaser válasza Piftuka (#128700) üzenetére


Chaser
titán

2-3-4e ft egy alap multiméter, led szalagot ha pesti faluban vagy kezedbe nyomok egy darabot :) egyébként is jól jön egy mérő bármikor
a bios sem 100%-os, vannak érzékelők, de az sem műszeres mérés, sw-es mérések pedig teljesen félrevezetőek lehetnek, van amikor valóshoz közeli értéket mutatnak, de van amikor irreálisan eltérnek tőle
lehet hibás a táp, és sok mindent tud produkálni, biztos nem zárlatos, de bőven elég ha a dc részénél valami disznóság van és nem stabil feszt ad ki
konnektoros fogymérő is hasznos tud lenni sok esetben, kb azzal datáltam be, h meghalta magát a régi mosogatógép, nem a hálózattal van gond ( :
melyik táp ez? egyébként bármelyik lehet defektes, ebben egységesen "egyetértenek" ártól függően, bármelyik modellt néztem akár 50e-s kategóriában is, mindnél találtam gondosakat, tittaszégyen', de ez van

szerk:
jah már látom, super flower leadex platinum ( : nem kellene anomáliákat okoznia, persze nem kizárható, seasonic sem kisebb név, nálam abból volt kettőnek más jellegű defektje
én is kb 10 évet hagytam ki, hát elégg elqrvult' azóta a világ
20e alatt viszont van azért értelmes táp, hexa + vállalható, 450-es evga bt 13-4e körül van, az is korrekt, 22-3 evga 550 b3, "némaságtalanságától" eltekintve korrekt, és olyan minőségi kábelezése van mindkét tápnak, hogy nagyon, jobb a seasonicnál, de rossznak azt sem mondanám
én kb ott tartok mint 10 éve, akkor apn-be raktam ventit és úgy lett néma tápom, most valszeg a hexa lesz az áldozat ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128706) syberia válasza Chaser (#128705) üzenetére


syberia
veterán

Super Flower Leadex 550W Platinum van nála. Nem mondom hogy nem lehet ilyen jó szériánál belefutni hibás példányba, de elég kicsi a valószínűsége.

(#128700) Piftuka: Rápróbáltál a gépre a régi tápoddal?

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#128707) Cs1csó válasza Chaser (#128697) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csinos darab, nekem is Schyte van (Ninja rev. B talán) Az nem jó, ha kis terhelésnél is kapcsolgat de sajnos több dologtól is függ. Nekem a véleményem:
1. eset:
ha csak böngészgetsz filmezel, vagy csak magában döcög a gép IDLE akkor elvárható, hogy NULLA hangja legyen
2. ha terheled: játszol, vagy valami CPU izzasztó dolgot csinálsz akkor meg szerintem mindegy hiszen játék alatt pl. amúgy is megy a játék hangja a hangfalból vagy fülest használnak sokan

A második esetben elvárni a csendet az túlzás, olyankor kell az a megoldás amikor a másik helyiségben van a gépház és a falon keresztül jönnek át a kábelek: monitor, billentyűzet, egér, hangfalak, és onnan irányítod a teljes csendből.

(#128708) jarre válasza syberia (#128695) üzenetére


jarre
csendes tag

Chieftec 400w gps-400aa-101a-típus.
2008-körüli lehet.
Viszont ebbe vannak kül.védelmi áramkörök.
A Fujitsumba is van?
De lényeg hogy bírja el a négymagos Q9650-est, nehogy esetleg lekapcsoljon pl.ha maximumon jár a proci,meg a videókártya.

(#128709) syberia válasza jarre (#128708) üzenetére


syberia
veterán

Akkoriban sem számított túl jónak, én a 300-as tápnál maradnék a helyedben.

https://howbad.info/

(#128710) jarre válasza syberia (#128709) üzenetére


jarre
csendes tag

Remélem igazad lesz és elbírja a 300w-os tápom a Q9650 95W-os fogyasztását+ a GPU-jét.

(#128711) Banderos


Banderos
tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy a két tápból melyik lenne jobb választás
Chieftec GPS-450A 450W
Chieftec Smart 400W (GPS-400A8)

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#128712) Chaser válasza Cs1csó (#128707) üzenetére


Chaser
titán

ha a gyártó azt írja 40% terhelésig passzív, akkor én személy szerint elvárom, hogy 40%-ig passzív legyen - semmi gond ha nem az, csak akkor vagy adják vissza a pénzem és a táp maradjon nálam mert átb@sztak, vagy ne azt írják rá, h 40%-ig passzív ( : -
ha megy a játék, az nem azt jelenti h valami üvölt állandóan a hangfalakból, engem zavar akkor is a gép hangja, mivel a cpu-nak 100% loadon is konvergál a hangja a zerohoz idle állapothoz képest, egy dolog változik, a hőmérséklete, vga nem teljesen néma loadon, de nagyon halk - és ez csak a jelenlegi állapot, az is néma lesz, ráadásul sok játékot passzívan elvisz -
idézet a gyártó oldaláról:
SILENCE DOESN'T HAVE TO BE GOLDEN - silence is golden az angol szerint ( : és szerintem is , ezért bátorkodtam 30e-s kategóriában is szétnézni kivételesen, egyébként fele annyiba sem kerülő tápok közt is van értelmes -
The EVGA B3 power supplies feature a Long Life Sleeve Bearing Fan, resulting in a quieter operation and a longer lifespan. Alternatively, flip on the EVGA ECO mode for fully silent operation at low to medium loads.
fan noise chart
esetemben 550-nek 220w a 40%-a, peak érték a gépemnél konnektorból 200w, ami valósan 180 körül van, és ezt nem tudja megoldani passzívan - mondjuk ez az egyetlen baja mentségére legyen mondva, ettől független kamu amit behazudnak -
de mint mondtam a seasonic "fölfele hazudott", ott talán 30%-ot írnak, de 50-ig nem volt gondja vele, a zabás 590-nel nem kapcsolt be játék alatt soha a ventije - ezért meg is tartottam volna a kerregő ventije ellenére mivel nem kell használni, ha nem csinál durva cw-t a vga-val -
és úgy néz ki a bq! úgy hazudik mint az evga, a straight power pedig enyhén nem belépő kategória
evga-t nem fogom megbontani, azért is vettem 550-est mert passzív lesz az én gépemben, de ilyen felállásban veszek 3-400-as hexa 85+ tápot, kap venti hacket és jobb lesz valamivel az idle és load fogyasztás is a qsssss' mellett
majd elárulom nektek a kábelezés titkát ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128713) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, nem tudom mennyire friss az ajánló, de van esetleg az ott szereplő Silverstone tápokon kívül, 500-600w közötti SFX táp, ami ajánlott?

Szerk.: Illetve a következő konfighoz mekkora lenne indokolt:
i5 9400F
3x sata meghajtó (2 ssd, 1 hdd)
GTX 1060 6GB (gigabyte oc) - ezt váltani fogja, vagy egy Rtx 2060 ,vagy egy 2070.
Középkategóriás Asrock m-ITX lap
3x venti

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#128714) Paxker315 válasza MaTpr0F (#128713) üzenetére


Paxker315
addikt

Szia. 2060(Super) /5700 esetén 450 watt már elég, 2070(Super) /5700xt esetén 550w kellene, illetve természetesen lehet nagyobbat venni, hogy legyen tartalék, oc esetére.

A corsair SF tapok tetszenek, és a Seasonic SGX széria is vehető . 450+ wattos modellek léteznek. Saját részre a corsair SF-bol valasztanek 450-600 wattos modellt.

Szerk: mivel szorzozaras procid van, nem muszáj nagyon tulbiztositani. A "k"-s és Ryzen procik tudnak nagyon látványos fogyasztasnovekedest produkálni Overclock esetén. Egy 9400f nagyon gazdaságos, takarékos.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#128715) MaTpr0F válasza Paxker315 (#128714) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Rendben, köszönöm!

Talán majd egy proci csere is lesz (az is csak akkor, ha majd limitelni kezdene ez), de akkor sem tervezek OC-olni.

[ Szerkesztve ]

(#128716) Paxker315 válasza MaTpr0F (#128715) üzenetére


Paxker315
addikt

tudom, sokak szerint "nem olyan nagy kérdés" az OC megléte vs. hiánya, de mégis. Ryzen 2600-át pl. 64w-on is vígan lehet használni (gyári értékek...), de, megcibálva felvihető 130-ig nagyobb feszelés nélkül. 2700-nál manual OC mellett 190wattokat is látni, a vga-k meg ismét variálnak: 2070super "founders edition" tesztnél gyári értékeken 222wattot, 11%-al alulfeszelve 182wattot fogyasztott, húzva-extra fesszel meg 250 körül. Azért a 182-250 közt elég jelentős különbség van, de a 65-130 közt is. A webes fogyasztastesztekkel a gond: altalaban tartos terhelesnel "atlagolnak" (furmark, gaming), de rovidebb idokre lehetnek nagyobb "kilengesek" a fogyasztasban, amit az "atlag" nem feltetlen reprezental. Igy hiaba "lehetne" 9900k manual OC& 2070 melle 450wattot "tenni", nem igazan celszeru, nem is egeszseges.

Ezért nem érdemes centizgetni, HA vannak hardverbeletkitaposómegkergető ambíciók. :R

Szvsz 600 wattal szinte mindenre is biztositva lennel elore. A GPU undervoltot meg meg nyugodt szivvel ajanlani is lehet, ha jol csinalod, akar 4-5 fokkal huvosebb es kicsit halkabb kartyat kaphatsz, teljesitmenycsokkenes nelkul.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#128717) Piftuka válasza syberia (#128706) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm szépen a segítséget mindkettőtöknek! :R

Az a helyzet, hogy tegnap nem tudtam, ma nem szeretnék foglalkozni különösebben a géppel. Holnaptól már munka ismét... Majd szombaton beszélek a boltossal, ahol az alaplapot és a PSU-t vettem.

A régi tápegységemet nagyon nagy macera volna átteni (anno annyira jól beépítettem, kötegelőkkel lefűztem a kábeleit), ráadásul most a VGA "cserebere" alatt - talán írtam is - az RX570-nel már alig akart elindulni.

Kifújtam a port a régi gépből, de lehet, hogy megérne a jó öreg Zalman tápegység egy Didyman féle újrakondizást. Már ezzel a régi konfiggal is egy "nagy szusszanás" után indul csak el.

Nem lenne releváns egy új gép tesztelésére.

Egyébként az SF tápegység kapcsán még két furcsaságot észleltem...

Az egyik, hogy IDLE is forog a ventije. Pedig nem szabadna. Passzív módban kellene mennie. De forog, mert hátul a rácsokon jön ki belőle a levegő.

A másik, hogy valamiért folyamatosan világítanak a csatlakozói. Én azt olvastam, hogy a Super Flower tápegység ezen funkciója kikapcsolható... De ezen nem találtam ilyen kapcsolót. :F

"Aquila non captat muscas."

(#128718) Piftuka


Piftuka
veterán

Mindnyájatoknak sikerekben gazdag, békés, boldog új évet, és jó egészséget kívánok! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#128719) Svidii


Svidii
csendes tag

Sziasztok,
elkezdtem kalandozgatni tápegységek kapcsán, és kicsit elbizonytalanodtam, több kérdésem, megjegyzésem van. Elnézést kérek a hosszú poszt miatt!

1. Az ajánlott tápegységek listájánál az FSP Hyper S 700W is 80+ -nak van jelezve, pedig az FSP oldalán ez csak a kisebb testvéreire van feltüntetve - mi lehet az igazság?

2. Megtetszett a Chieftec Core sorozat vonzó ára a 80+ Gold minősítés mellett, ezért kerestem teszteket. Volt róla szó itt korábban, ez a cikk volt belinkelve (köszönöm!), random guglizással pedig ezt találtam. Különböző ventilátorokat és kondikat írnak/mutatnak benne. Ezek teljesítményben/minőségben ekvivalensek, second sourcing miatt van csak eltérés közöttük?

3. Az előző cikkeben látható, hogy sztenderd 120x120x25 mm méretű venti van a Core sorozatban. Jól érzem, hogy ha ezt túl hangosnak (grafikonok alapján csak kb. 75% terhelésnél és fölötte) vagy nem elég hűsítőnek (max terhelésen majd' 100°C-os trafó) találom, akkor garanciavesztés mellett bármikor belepattinthatok egy jobb ventit a későbbiek folyamán? Ha igen, akkor 4 pin PWM - 3 pin feszültségszabályozós ventik közül elvileg bármilyet rátehetnék, max egy kis forrasztással/átalakítóval, hiszen csak a 12V és GND kell neki a többi sallang nélkül, ugyanúgy megy, igaz?
2pin: 12V, GND
3pin: 12V, GND, rpm visszajelzés
4pin: 12V, GND, rpm visszajelzés, PWM jel
Ha bármelyik kettő pluszt elhagyom, azzal csak "butul" a venti, de ugyanúgy működik. Aggodalomra adhat okot, hogy visszajelzés híján előre definiált feszültség értékek lehetnek társítva a bizonyos hőmérsékletek mellé, így a gyáritól eltérő venti rosszabb esetben akár lassabban is pöröghet/kevesebb légáramlást biztosít szerintem. Lehet ebben veszélyes mértékű szórás a ventik között?

4. Tervek szerint először csak integrált grafikus lassítóval (Vega 8/11) fogom használni a gépet, később szóba jöhetne akár Vega 64/1080Ti is - ami azért tud zabálni. Ha nagyobb teljesítményű tápot használok (mondjuk Core 600/700) lepkefing rendszerhez, akkor csupán a rossz hatásfok lesz a negatív tényező (5-10% terhelésnél 75% körüli hatásfok), vagy másra is számítsak?

5. Tudatlanságom miatt elég tág kérdés, de egy tápban mi tud elromlani és hogy lehet/érdemes egyáltalán javítani? Két hibaforrásra gondoltam eddig: venti, elektrolit kondenzátorok. Ezeken kívül normál körülmények között mire lehet számítani (nem csap be villám, nem rántom meg 200A-rel a 12V ágat, nem 85 fokos környezeti hőmérsékleten használom, stb.)? Venti cserét kérdeztem fentebb, kondi cseréhez az elég, ha tudom a névleges értéket és választok valami alacsony tűrésű azonos tokozású alkatrészt, vagy ennél többről van szó? Nem riaszt el egy kis forrasztás.

Előre is köszi minden értékes válaszért!

(#128720) v.e.s.


v.e.s.
csendes tag

Sziasztok!

1.: Mennyit szánnál rá?
● ~30000 Ft
2.: Milyen gépre kötnéd(az adatlapodra is hivatkozhatsz)?
● Lásd az adatlapomon,proci cserélve lesz 2600/2600x/2700/2700x-re,ram is cserélve lesz 2x8Gb-ra és még 1 m2-es ssd is tervben van.
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Moduláris vagy félmoduláris,félpasszív és halk legyen.
Ha 2600 vagy 2700 lesz az új proci akkor egy minimális tuningot szeretnék,Gpu alulfeszelve lesz egy kicsit.

(#128721) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Sogoromnak Építés alatt all egy itx config, ryzen 3600al, es egy msi 2060 superrel. Lesz mellette nvme ssd, hdd is, cpu hűtővel egyutt kb 4 venti.

Cooler master mwe 550 goldot néztünk, de váltanánk, ha nem ajanlott. Fontos, hogy semi vagy full modular legyen. Mit tudnátok ajanlani? Nekem focus 450 van, arra gondoltam. Az jo lenne? Arban ez a 30 körüli arat celoztuk meg.

Nagyon köszi. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#128722) Watt25


Watt25
veterán

bequiet! System Power 9 600W és Bitfenix Formula Gold 550W között vacilálok. Szempont a hangerő. Az egyik oldal dB-ben adja meg, a másik fordulatszámban... Vajon melyik lehet a halkabb?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#128723) Cs1csó válasza hackeeeee (#128721) üzenetére


Cs1csó
félisten

Seasonic FOCUS 450W Gold (SSR-450FM)
Az ALZA-nál most 21k szállítással együtt érdemes ezt választani, 5 év garival.
Bő 300W fogyasztással lehet számolni pl. játék alatt tehát egy 450W-is is elég kb. 65%-os terhelést fog kapni.
Nem nagyon érdemes mást nézni, jóval drágábban lenne ami ennél "jobb"

Watt25


BF Formula nagyon halk, ezt állítják többen is.

(#128724) Chaser válasza Paxker315 (#128716) üzenetére


Chaser
titán

2700 mehet 190w fölé is, órajel és fesz függvénye, enyém all core 3600-on kér 1,1x v-ot, itt prime alatt 150w konnektorból a gép, 3,4-en 120w, 4ghz-en egész biztos hogy 200w fölött lenne a gép, 250-300w közé saccolom, nem lineárisan változik ott már a fogyasztás-órajel duó aránya, 1,25-tel néztem meg a 4ghz-et, kevés volt neki, 3,6 fölött már éhes a zen, kellene hozzá valszeg 1,35-1,4v
uv-val vga-tól függően sokkal többet is lehet nyerni 4-5 foknál

csicso82
két vélemény elmúlt 1 hónapból a linkelt ák-ról:
FOCUS 450W Gold
Hátrányok
Sípol vele a videókártya, eléggé zavaró.
Hátrányok
Sípol tőle a videókártya.
mondjuk ha esetleg oda írnák pontosan milyen vga-ról van szó, az még baj sem lenne ( :
mindenesetre egészen biztosan nem egyedi eset az enyém, ahogy a kerregő ventis darabok sem, én annyira nem ajánlgatnám, valszeg árcsökkentés miatt minőség megzuhant, a focus + sorozatot váltó core-nál már félpasszív mód sincs és nem fdb a venti sem
persze, vissza lehet vinni mint mindent, csak jó vele előre kalkulálni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128725) hackeeeee válasza Cs1csó (#128723) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Okéj, akkor valszeg így lesz, nagyon köszönöm! :R

Véleményem szubjektív...

(#128726) Alenna


Alenna
friss újonc

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni a tápegység választásában:

1.: Mennyit szánnál rá?
20k alatt jó lenne.
2.: Milyen gépre kötnéd(az adatlapodra is hivatkozhatsz)?
i5 4570, NVIDIA GTX 750 Ti, 8 GB RAM, 1 db SATA vinyó

Előre is köszönöm.

BUÉK :D

(#128727) Cs1csó válasza Alenna (#128726) üzenetére


Cs1csó
félisten

FSP HEXA 85+ 450W Bronze
FSP RAIDER II 450W Silver

Érdemes lenne egy SSD-ét is venni 6k-ért van 120, 9k-ért 240GB-os a rendszer alá, sokat dobna a rendszeren.

(#128728) Agartner


Agartner
csendes tag

1.: Mennyit szánnál rá?
● 30k alatt, postaköltséggel
2.: Milyen gépre kötnéd(az adatlapodra is hivatkozhatsz)?
● Ryzen 2700X stock, MSI GTX1060 Gaming X gyári OC 6G, MSI Tomahawk B450, 2x8GB DDR4 3200MHZ, 1x nvme m2 ssd, 1x sata3 ssd, 2 ház venti. Optikai meghajtó vagy HDD nincs.
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● félmoduláris, illetve alapvetően BeQuiet márkával elégedett vagyok, meghibásodás még nem volt pedig ez már a 2. ilyen. Előtte Chiefec volt 2x, mind2x behalt, szóval, azt semmiképp. Ja, és fontos, hogy csendes legyen, a BeQuiet-et nem hallom egyáltalán.

Van most egy BeQuiet Pure Power 400W tápom, ezen a gépen, megy... De szerintem necces lehet... Kérdés, hogy ez elég-e, vagy vegyek-e tápot? Van esetleg valami amivel le lehet mérni a gép fogyasztását, és pontosan kiszámolni a dolgokat?

(#128729) bul07 válasza Agartner (#128728) üzenetére


bul07
nagyúr

Ezzel a kalkulátorral számolj [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#128730) Agartner válasza bul07 (#128729) üzenetére


Agartner
csendes tag

ezt néztem, de kíváncsi lennék a valósra is, mivel tudom megmérni, hogy ez a gép konkrétan mennyit vesz fel?

(#128731) Chaser válasza Agartner (#128728) üzenetére


Chaser
titán

akár elég is lehet a 400-as, de ha 2700x-et szabadjára engeded tud enni
venni kell egy trms mérőt, beugrónak ez megteszi, aldi/lidlben is voltak anno értelmes mérők olcsóbban is, de időszakosan
ha már bq! és 30e-s határ, ha rám hallgatsz kicsivel többért straigt power 11, abból 550-es 33-5e, mikor mennyi, értelmes helyen 5 év garral
- pure powerben legtöbb kondi kínai, ha nem mind, venti is "gyengébb", belső felépítése is rosszabb, régen azok is jobbak voltak -
ha csinálsz némi uv-t és uc-t a cpu-n akkor bőven elég lesz neki a jelenlegi 400-as is - sztem így is, de nem tudom mennyit peakel a 2700x defaulton -

szerk:
bul07
nem rossz a bq! kalkulátora, de szentírástól messze van, mondjuk úgy a legkisebb rossz ilyen kalkulátorokból

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128732) Agartner válasza Agartner (#128728) üzenetére


Agartner
csendes tag

Illetve, még a hsz-emmel kapcsban, két tápot néztem, egyik 10essel drágább mint a másik, ennyivel jobb is?
Be quiet! Pure Power 11 BN297 500W CM tápegység - 27k
Be quiet! 550W Straight Power 11 BN281 tápegység - 36k

Ráadásul, a drágább sokkal hangosabb a ráírt dB érték alapján.

(#128733) Alenna válasza Cs1csó (#128727) üzenetére


Alenna
friss újonc

Köszönöm :R :B

(#128734) bul07 válasza Agartner (#128730) üzenetére


bul07
nagyúr

Egy konnektorba dugható digitális fogyasztásmérővel tudod pontosan megmérni

(#128731) Chaser

Persze ráhagyással kell számolni vele, de olyan nagyot nem tud tévedni
10% hozzáadva(persze ez attól is függ hogy mik vannak még hajtva a tápról, mert ilyen olyan csili vili ledek akkor még több kell) és úgy választva tápegységet nem lehet mellélőni
Én későbbiekre gondolva 65% terhelés felet már nagyobbat vennék
Tehát ha 450W-ra kihoz a kalkulátor 60-65% akkor biztos hogy 500W vennék, és így tovább

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#128735) Chaser válasza bul07 (#128734) üzenetére


Chaser
titán

ahogy láttam default értékekkel még elboldogul esetek többségében, de tuninggal nem igazán tud mit kezdeni - amit meg is értek, mert sok tényezős -
a hülye ventiszabályzások miatt érdemes 40% körülire lőni a max terhelést, de ez táptól nagyban függ, egyébként életszerűbb lenne az 50%, amiből sokszor nálam pl max 20 valósul meg játék alatt, mert túl "lightos" a hw igénye az adott játéknak
a nagyon fölé méretézéssel az a gond, hogy az idle értékek rosszabbak lesznek, nálam az max 10% gépidőt jelent, de sokan használják letöltésre és filmezni is a gépet, ott már nem mindegy
20-30-40w difik nem tűnnek olyan soknak, egész addig ha belegondolunk, hogy 40-50w-ból ma már egy kisebb lakás világítása megvan :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128736) Ribi válasza Agartner (#128732) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hivatalos oldalon a PP11 18.8dB, az SP11 meg 17.2dB.
Maxon.
Alapjáraton meg mind2 9dB.
Ami persze hót kamu érték, de egymáshoz képest valszeg pont ugyan olyan hangosak.

Mostani táp is elég, ha nincs nagy tuning akkor az is bőven 300W fogyi alatt marad, az pedig elviszi a mostani is.

(#128737) csababarca


csababarca
őstag

[link]

:Y :Y

majdnem 10ezret drágult újévre ez a táp.
így máris kiesett.
jól elrontottam, be kellett volna rendelnem év végén.

ezeket a 30%os árnövekedéseket mi okozza?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#128738) MMIX válasza csababarca (#128737) üzenetére


MMIX
addikt

Ez a normális ára a másik volt a rendkívüli. (az olcsóbb)

A Seasonic Focus+ alapmodel kerül 30-ba (ez meg monitorozik, wattot számol). Reklám ár volt mert új a termék, egy időben kiszálltak a táp forgalmazásból.

De lehet elírás volt a nagykerben és kijózanodtak.

[ Szerkesztve ]

(#128739) csababarca válasza MMIX (#128738) üzenetére


csababarca
őstag

Értem.
Mindjuk akkor lehet így is megéri.
Csak azért durva így benézni.
25ért be kellett volna rántani, erre nem számíthattam hogy ennyire felmegy az ára.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#128741) Cs1csó válasza #32839680 (#128740) üzenetére


Cs1csó
félisten

Itt kiszámolhatod: [link] egy kicsit ez is felé lő mondjuk 10%-al.
Kiszámoltam RX 590-el és kb. 370W max (kb. 10%-ot levontam már) fogyasztás jött ki tehát kb. 65-70% közötti terhelést kapna egy 550W-os tápegység bőven megfelelő, főleg ha egy olyan minőség és nem régi tápegység mint a Seasonic F+

(#128742) Ribi válasza #32839680 (#128740) üzenetére


Ribi
nagyúr

Bőven elég, mondjuk az 590 és 5500xt között kb dupla fogyasztás van :D

(#128743) Cs1csó válasza Ribi (#128742) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD ezért is számoltam ki a legnagyobb fogyasztásúval.

(#128744) Paxker315 válasza #32839680 (#128740) üzenetére


Paxker315
addikt

Manuális módon : 5700xt custom oc, gyárilag rántott darabok ~222w furmark alatt. 3600x THW mérése szerint 77w körül. Többi kacatra számolj 50-55wattot. Bőven elég lesz.

UV esetén meg a 5700xt is megáll 190w körül. Meg változatlan teljesítmény mellett lesz 4-5 fokkal hűvösebb. Szvl 190+80+50-el számolva 320watt. Az nem sok... :K

Szerk : sapphire pulse v msi gaming x, gigabyte 5700xt kártyák nagyon jó fogyasztást produkálnak (220w körül alapon), de az Asus STRIX, Asrock Taichi be tud nyalni 300w körül.. Ne vegyél olyat, amúgy is drága :R

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#128745) Zarith


Zarith
csendes újonc

Hali!
2060 as kártya mellé szeretnék új tápot. i5 8600 van mellette.
Amiket néztem az itteni ajánlások alapján azok a következők:
- FSP hexa 85+ 550w
- Bitfenix Formula 550w
Az árkülönbség nagyjából 5k, megéri a felárat a Formula?

További kérdésem hogy 1050 ti kártyához 15k alatt milyen tápot ajánlotok?
Előre is köszönöm a segítséget :)

(#128746) Chaser válasza Zarith (#128745) üzenetére


Chaser
titán

elég oda a 450w is, nem lesz kicentizve, 1050ti-hez is mehet, de 350-es hexa is elég mellé - igazából kisebb is az előbbi 8400 cpu-val -
illetve ott az evga 450 bt az első felálláshoz, sztem igen korrekt kis táp, ufóéknál 13-4e ft, durván jó minőségű kábelezéssel, alsó tápos házba is elég hosszúak voltak a kábelei, nekem hangosnak számító táp, de más gondja nem volt, sokkal éhesebb cpu-vga párost gond nélkül vitte

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128747) aua


aua
csendes tag

Van egy régi konfigom, amiben - a Ti tanácsotokra, DR|FTK|NG :R - egy Seasonic S12II-520 520W Bronze működik tökéletesen, de ezt áttenném egy másik gépbe. Vegyek még egy ugyanilyen tápot, vagy azóta van jobb lehetőség?

1.: Mennyit szánnál rá?
20e körül, de ha jelentősen halkabb lehet pár ezressel több is.

2.: Milyen gépre kötnéd(az adatlapodra is hivatkozhatsz)?
INTEL Core i7 920, Radeon 5850, 4 db SATA HDD, 2 SDD, midi torony

+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
A gép naponta 16-24 órát működik, szóval szeretném, ha minél halkabb lenne. :)

Előre is köszönöm a segítségetek!

(#128748) Chaser válasza aua (#128747) üzenetére


Chaser
titán

személyesen nem hallottam az s12-t, azt tudom h ott még nem bohóckodott a ses, de ha hang akkor ebben a kategóriában sztem a bitfenix formula jobb lesz - engem a cwt elektronika valahogy nem győz meg, bár vannak értelmesek is belőle -
most látom azért igen szépen felment az ára, pár hete még 20-21-2e-ért volt, most 25-től indul

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128749) Paxker315 válasza aua (#128747) üzenetére


Paxker315
addikt

négy HDD mellett, főleg, ha intel gyári hűtő is van, nem a táp lesz a "legnagyobb zajforrás".

Egyébként Az S12II manapság nem népszerűsített, még régebbi dizájn, csoportos feszültségszabályozású, jobb ár:érték arányú egységek léteznek. Szvsz amúgy ha megvan, cserélni felesleges, de újonnan nem jó vétel. (az írás végén van felsorolás, miket érdemes megnézni, BF Formula Gold, BQ PP11 széria pl.. :) ) Kicsit nyersebb vélemény [link]

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#128750) Popes válasza csababarca (#128737) üzenetére


Popes
őstag

Ma még az iponon 25 volt, csak az egy év garancia volt számomra zavaró.
De tegnap már az árukeresőn az öt boltból ami 25-ért listázta csak az ipononon volt tényleg annyi.(valamelyik nagyker akitől beszerzik elírhatta az árát)
Tiszta gáz hogy az árukeresőn kiírt ár a boltban már egy tízessel hosszabb ha ráklikkelsz.

Deus ex machina

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.