Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32851) zodes válasza kushwavez (#32848) üzenetére


zodes
aktív tag

Köszi, akkor megpróbálom megint :)
Most jó lett!! :DD Valamit biztos a config.plist-ben szúrhattam el, de a napokban annyit hekkeltem, hogy már összefolynak a dolgok :DDD
A lényeg, hogy most hasít, azért köszönöm :R :R

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#32852) Mr.C válasza r3dsnake (#32849) üzenetére


Mr.C
őstag

Nekem is v4910-es clover-rel és friss kext-ekkel

sudo rm -rf /*

(#32853) lizdav


lizdav
csendes tag

Sziasztok!

Mojave telepítéssel kapcsolatos segítségre lenne szükségem. Pár hete már szemezgettem különböző telepítési útmutatók közül és tegnap hozzá is láttam. Nyilván a szokásos szopó körök megvoltak, aztán úgy nézett ki a dolog, hogy sikerült egy bootolható telepítőt összehoznom egy talált EFI mappa alapján. Eljutottam egészen addig, hogy 2 percet írt visszamaradó időnek, viszont onnantól gyakorlatilag megfagyott...

Próbáltam a pendrive-ra mountolt EFI mappában variálni a memoryfixekkel, hátha az lehet a gond(valamelyik fórumban ezt írták egy lehetséges megoldásnak). Egy picit előrébb voltam, az újraindulást egyszer megcsinálta, utána kaptam a hibaüzenetet: 'macos can't be installed on this computer'. Ezután próbáltam még egy hasonló fixet,de nem működött...

Esetleg nem tudna valaki segíteni nekem egy EFI mappát összehozni, hogy tutira menjen ezen a hardveren?

-GPU: ASUS Rog Strix RX Vega 64 8gb
-CPU: i7 8700k
-RAM: 32 gb
-Alaplap: Gigabyte B360M D3H

Ezzel a plist-el próbáltam a telepítést: https://pastebin.com/Qryq5QqU

Előre is nagyon köszönöm, bármilyen infót szívesen látok! :R

(#32854) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Sziasztok!

Ma vásároltam meg az Asus BT400 Bluetooth adapterem. Bedugtam a gépbe, s egy reboot-ot követően automatikusan felismerte! :)

Mondhatni plug and play-en megy hacklivel :)

Üdv: Csabee.

(#32855) scream válasza Csabee. (#32854) üzenetére


scream
veterán

Én még nem találkoztam olyan BT adapterrel ami ne pnp ment volna hackintosh alatt, pedig 80%-ban (5-ből 4) kínai volt.

(#32856) tlac


tlac
Topikgazda

Feltettem a Mojave-t én is végül. Egyelőre csak annyira törekedtem, hogy a minimum működjön és meglepően kevés problémába futottam bele.

Konfig lényegi része:

Asus Z97I-PLUS
Nvidia GTX TITAN 6GB
Intel 4790K
2 x 8GB ddr3
Sata-s SSD

Teljesen nulláról telepítettem az egészet, pucoltam a korábbi osx-es partíciókat és már APFS-re is formáztam rögtön. Az EFI-ről is töröltem minden korábbi Clover-es és osx-es dolgot.

A Clover-t szinte alapbeállításokkal használom. A config.plist-be egyáltalán bele se nyúltam. Két drivert telepítettem hozzá pluszba, az ApfsDriverLoader-t, ami kell az APFS-hez, meg az AptioMemoryFix-et, ami kell az alaplapomhoz, hogy egyáltalán tudja bootolni az osx-et.

Az összes kext-et a Clover alá tettem az /EFI/CLOVER/kexts/Other mappa alá, az S/L/E alatt lévőkhöz hozzá sem nyúltam. Így is működött eddig mind.

Videokártya: Nvidia GTX TITAN 6GB, ez natívan támogatva van Mojave alatt is, megy mindenféle 3D meg Metal, semmit nem kellett csinálom vele.

Vezetékes hálózat: I218V, ehhez kell az IntelMausiEthernet. Elvileg a kext bemásolásán kívül kellett volna több dolgot is csinálni a doksi szerint, de én azokat nem csináltam meg, így is működik.

Hang: a videokártyán lévő Displayport-on keresztül használom, ehhez kellett két kext: AppleALC és Lilu. Ezeket is csak bemásoltam, nem kellett semmit configolni.

Újraindítás, kikapcsolás, sleep simán megy anélkül, hogy bármit csináltam volna velük.

Az említett kext-eken kívül még a FakeSMC van feltéve, semmi egyéb.

[ Szerkesztve ]

(#32857) Plasticbomb válasza tlac (#32856) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ha lehetne +1elni, ment is volna a HSZedre.:)

En most gepet upgradeltem, vagyis gyakorlatilag egy masodikat epitettem. Kell meg egy ssd, s akkor a regire mehet fel mojave, de az most varat magara. Berleti dijat kell fizetni elobb. :D

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#32858) tlac válasza Plasticbomb (#32857) üzenetére


tlac
Topikgazda

köszi
amíg friss az élmény, el is kezdtem aktualizálni a topikösszefogalót, meg átszervezni

(#32859) tlac


tlac
Topikgazda

összefoglalóból kiszervezve

PC-s billentyűzet beállítása

Lehetőleg USB-s billentyűzetet használjunk, mivel ezeket az macOS alapból kezeli.
Az Apple billentyűzeteknek a kiosztása eltér a PC-n megszokottól, ezért ha az eredeti helyen szeretnénk tudni a gombokat ezt meg kell változtatnunk.

Kiosztást megpróbálhatunk keresni a neten vagy akár készíthetünk is. Készítéshez az Ukelele programot ajánlom, könnyen kezelhető, csak össze kell kattintgatni.
Magyar Windows-os billentyűzethez itt találhattok már egy általam előre elkészített kiosztást: innen letölthető.

A kiosztás telepítése

Kétféle útvonalra is telepíthetjük az előbb letöltött fájlt. Lehet rendszerszinten, hogy minden felhasználó láthassa (B.) vagy csak az aktuális (A.). Az utóbbi egyszerűbb.

A. Telepítés az aktuális felhasználónak

Mielőtt hozzá kezdenénk, javaslom, hogy tegyük fel a Double Commander-t. Ez egy multiplatform kétpaneles fájlkezelő, olyasmi, mint a Windows alatt népszerű Total Commander. Ezzel könnyebb dolgunk lesz.

Másoljuk be a letöltött csomagból a Hungarian_tl.keylayout fájlt a
/Users/[Felhasználó neved]/Library/Keyboard Layouts/ mappa alá. Ezután a Rendszerbeállítások / Billentyűzet / Beviteli forrás panelen adjuk hozzá a Hungarian_tl-t az egyebek kategória alól.

B. Telepítés minden felhasználónak

Másoljuk be a Hungarian_tl.keylayout fájlt a /Library/Keyboard Layouts könyvtár alá és állítsuk be a jogokat terminálból:

sudo chmod -R 755 /Library/Keyboard\ Layouts/Hungarian_tl.keylayout
sudo chown -R root:wheel /Library/Keyboard\ Layouts/Hungarian_tl.keylayout

Majd jelentkezzünk ki és vissza. Ezután a Rendszerbeállítások / Billentyűzet / Beviteli forrás panelen adjuk hozzá a Hungarian_tl-t az egyebek kategória alól.

Tippek

Érdemes megcserélni a Control és Command billentyűket és ekkor a szokásos helyen lesz a ctrl+c, ctrl+v, ctrl+s, ctrl+f és a többi. A cserét a Rendszerbeállítások / Billentyűzet / Módosító billentyűk panalen tehetjük meg. A cserének lesz egy-két mellékhatása, pl. win-ben megszokott alt+tab helyett ctrl+tab-ot, ctrl+d (terminálban) helyett meg win+d kell használni, de még így is több billentyűzetkombináció lesz a megszokott helyén, mint alapból.

Felcserélődött í és 0 gombok

Előfordulhat, hogy az í és 0 gombok felcserélődtek. A javítása úgy a legegyszerűbb ha töröljük az alábbi fájlt:
/Library/Preferences/com.apple.keyboardtype.plist
majd újraindítjuk a gépet. Újraindítás után fel fog jönni egy ablak, ahol a billentyűzet típusát tudjuk beállítani. Itt kell a bal shift mellett megnyomnunk az í-t. Ezután jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#32860) Smiley válasza tlac (#32858) üzenetére


Smiley
őstag

Nagyon franko lett. :R Tenyleg rafert mar, meg a topic cimet is jo hogy atnevezted... bar en az OS X nevet jobban szerettem, a macos nekem a regi rendszereket juttatja az eszembe.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#32861) kushwavez válasza tlac (#32859) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

annyit szerintem még írj oda, hogy akinek NVIDIA karija van, az az ugyanazt leírtakat csinálja meg, csak High Sierraval mivel nem támogatott Mojave alatt.
Sokan belefutottak ebbe.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32862) Smiley válasza kushwavez (#32861) üzenetére


Smiley
őstag

Ezert ez nem teljesen igaz. Az a kartya ami eddig ment webdriver nelkul az menni fog mojave alatt is.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#32863) kushwavez válasza Smiley (#32862) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

oh igen, ez igaz. akkor csak annyit, hogy ellenőrizzék a karijuk támogatottságát.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32864) Smiley válasza kushwavez (#32863) üzenetére


Smiley
őstag

Mondjuk az se igaz amit en irtam, mert ezt a metal-t tamogatnia kell. Amugy GTX 6XX-tol felfele ami eddig ment webdriver nelkul az most is menni fog

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#32865) nattila72


nattila72
csendes tag

Sziasztok.

Megpróbáltam feltelepíteni a high sierra osxet sikerült találnom a https://www.hackintoshzone.com/ egy iso-t amit kitettem pendrivra a megfelelő programmal. majd biosba amit kell kikapcsoltam de sajnos még így is lefagy a telepítő betöltésekor az egész. Alaplap egy Asrock professional gaming i7 x99 cpu i7 6800k gpu nvidia 1080. tudna nekem adni valaki segitséget ill iránymutatást hogy mit rontok el ill mit kellene még csinálnom h működjön a történet? Előre is köszönöm.

(#32866) Csabee. válasza nattila72 (#32865) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szerintem a clover hiányzik a telepítős usb-dről. Lehet jobb lenne máshonnan a gyári imaget megszerenzed és kiírni.

Üdv: Csabee.

(#32867) tlac válasza Smiley (#32860) üzenetére


tlac
Topikgazda

köszi
a topik címet moderátori segítséggel változtattam meg, de úgy kértem, hogy az osx és os x szavakra is megtalálja a ph kereső

(#32868) general


general
addikt

sziasztok! SOS segítséget szeretnék kérni!

távol voltam egy hétig, ki volt húzva minden. bekapcsoltam a hacklit, elsőre minden fasza, majd átkapcsoltam windowsra (restart és biosban egyszerűen egy másik ssd-ről bootoltam, amin csak win van)
majd később szerettem volna újra a macos-t indítani, de innentől kezdve nem indul, csak újraindul, vagy megáll clover után, vagy semmi. eléggé kivagyok. fogalmam sincs, mi szállhatott el. százszor bootoltam már a windowsos ssd-t, amikor játszok, vagy csak bármiért, sosem volt gond. most nem indul a macos. :(

(nem tudom, fontos-e, hogy nem volt használva egy hétig, sztem nem, de azért leírtam)

safe mód és verbose indítással ezt a képernyőt és hibaüzit kapom, de annyira sajnos nem értek hozzá, hogy tudjam, mi ez. tudnátok segíteni?

(#32869) kushwavez válasza general (#32868) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Az enyémmel is történt ilyen frissítéssel után.
A megoldás: Ha van Recovery particiod, bootold be azt, ha nincs akkor csinálnod kell egy bootolhato USB telepitot, bootold be.
Miután a welcome kép fogad, nyisd meg a Disk Utilityt és ellenorizd hogy a Mac meghajtod fel van-e csatolva. Ha nincs, csatold fel.
Majd lépj ki belőle, indítsd el a Terminalt (Utilities, Terminal):
írd be ezeket:
rm -rf /Volumes/[MEGHAJTO NEVE]/System/Library/PrelinkedKernels/prelinkedkernel

touch /Volumes/[MEGHAJTO NEVE]/System/Library/Extensions && kextcache -u /Volumes/[MEGHAJTO NEVE]

várd meg amíg minden lefolyik és az nem lesz az új sorban, hogy “-bash-3.2#”
majd inditsd újra és ellenorizd hogy működik-e. a -v bootargot használd a biztonság kedvéért.
Figyelj arra, ha van space a meghajtod nevébe akkor használnod kell a \ karakter. Például az enyém: “Macintosh SSD” ami így néz ki terminalban: Macintosh\ SSD

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32870) general válasza kushwavez (#32869) üzenetére


general
addikt

köszi!!! kipróbálom! egyelőre lementek mindent a macos ssd-ről, ami kellhet (van macbookom), nem sok hálistennek. ha minden kötél szakad, újrateszem, de előtte fel kell készüljek, rég csináltam. :)
de előbb nyilván ezt kipróbálom. :R :R

(#32871) general válasza kushwavez (#32869) üzenetére


general
addikt

valamiért nem látja a frissen létrehozott usb telepítőt.. a BIOSban látom, de indító lemezként nem látja.
clover meg EFI mappa is kell rá vagy csak simán egy usb-s mac install? bocsi, már nem emlékszem pontosan, hogy van... most olvasgatom az infókat a hackintosher.com-on

(#32872) general válasza general (#32871) üzenetére


general
addikt

Mojave alatt csináltam az usb-s install pendrive-ot, ez bekavarhat? érdekes módon itt nincs most arra opció a formázáskor (Disk Utilityben), hogy GUID legyen.

cloverrel nem tudom mountolni sem a pendrive-ot, hiába nyomok rá a mountra, nem történik semmi

[ Szerkesztve ]

(#32873) kushwavez válasza general (#32872) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

a Clover is kell az USB-re.
használd azt ami a gépeden is van. az installer is lyan verziójú legyen mint ami a gépeden van (pl ha sierra akkor sierra telepítő stb). valszeg azért nem látja, mert újabb verziójú installert akarsz betölteni régebb verziójú clover-rel

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32874) general válasza kushwavez (#32873) üzenetére


general
addikt

a nézetet kellett állítani a disk utilityben, így be tudtam állítani a GUID táblát. csináltam egy új install disket a pendrivera, látja a bootnál a bios, beállítom, hgy arról bootoljon, de semmi. ugyanúgy a clover indul el az ssd-ről, de ott sem mutatja az usb-s boot driveot

bedugom a pendriveot a macbookba, elindítom a clovert, látja az Install MacOs.. driveot, de most sem tudom mountolni az EFIt. akkor sem, ha az usbre másolom a clovert. nem értem a dolgot. :(
a legfrisebb clovert töltöttem most le.

az ssd-n a hackli high sierra

[ Szerkesztve ]

(#32875) tlac válasza general (#32874) üzenetére


tlac
Topikgazda

legyen EFI partíció a pendrive-on és telepítsd fel rá a clovert

(#32876) general válasza tlac (#32875) üzenetére


general
addikt

végül ez alapján sikerült mountolnom az EFIt, több helyen is írják, hogy HS alatt ez újabban gond, mármint hogy a clover nem mountolja.
most próbálom az EFI mappát megcsinálni a kextekkel. :F

(#32877) general


general
addikt

nem akar bebootolni az usb-s install sem, nem tudom, miért.
kipróbáltam a régi EFI mappámmal is, amit megtaláltam a backup hdd-n (macbookhoz csatalakoztattam egy dokkolóval) de azzal sem megy. valszeg azért, mert a 10.13.6-os image van az usb-n, de ez az FI mappa meg 10.13.5-ös még. egyébként valszeg eleve itt a bib, csak nem tudom kibogozni...:-( pedig eléggé kéne. újrateszem az egész HS-t, ha kell, csak most elakadtam..

ennél a képernyőnél áll meg:

(#32878) tlac válasza general (#32877) üzenetére


tlac
Topikgazda

a config.plist fájlt is másold át

de egyébként a recovery partíciót próbáltad már indítani?

(#32879) general válasza tlac (#32878) üzenetére


general
addikt

az egész EFI mappát átmásoltam, mondom, az is benne van.
igen, elindul a recovery, de nincs elmentett lemezképem (Timemachine) vagy hasonló, nincs miből visszaállítani.
ha egyszerűen szeretném az usb-ről újrahúzni a HS-t, a 10.13.6-ot, vajon miért nem sikerül? a legjobb tudásom szerint megcsináltam a telepítő usb-t, smbios, kextek, minden kutyafülét beállítottam cloverconfiguratorban, de nem indul a sztori, clover bootnál kiválasztom az Install ...drive-ot, de utána megáll, amit mutattam, ott lefagy. :(

a recoveryből újratelepítés a 10.13.5-öt teszi rá?

[ Szerkesztve ]

(#32880) kushwavez válasza general (#32879) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nem kell újrahúzni!!!
A recovery elég, mint írtam is!
ha az bebootlo, onnan is meg lehet a procedúrát csinálni amit írtam.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32881) general válasza kushwavez (#32880) üzenetére


general
addikt

ok. megcsináltam, terminalba beírtam pontosan ezeket, amiket írtál, újraindítás, de ugyanúgy csak restartolgat folyamatosan...:-(

(#32882) general


general
addikt

az a furcsa, hogy ha az ssd-n lévő clovert indtom el, nem is látja az usb-t, ha az usb-ről bootolok, akkor meg megakad a telepítés azonnal a fenti képernyővel.

(#32883) tlac válasza general (#32881) üzenetére


tlac
Topikgazda

és ugyanaz a hiba?

a recovery alól még egy fájlrendszer javítást rányomhatsz

(#32884) kushwavez válasza general (#32881) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

elég furcsa.
A hiba ami nálad van az azért jelentkezett, mert a "prelinkedkernel" megsérült (ez akkor szokott történni amikor új kexteket telepít az ember és/vagy valami oknál fogva újra kell építeni a kernel gyorsítótárat, de mivel nem fejeződött be ezért hibás lesz a prelinkedkernel)
a kódokkal ez újraépíti magát és elvileg jónak kell lennie.
Biztos jó drive nevet írtál be amikor csináltad? A fő meghajtód neve kell, tehát amin van a mac.
Ha nem jó sehogy se, akkor szerintem tedd újra ha van backup-od és nincs sok vesztenivalód.
A telepítőd létrehozásánál szedd le a legújabb clover-t és tedd rá az USB-re, majd a régi működő clover-ből szedd ki a drivers64UEFI mappát, a kexteket, config.plist-et és a DSDT-t\SSDT-t (ha van) és tedd bele\írd felül az új clover-be. Működnie kéne, ha eddig működött vele a rendszer.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32885) Smiley válasza general (#32882) üzenetére


Smiley
őstag

Probald meg inditani a kovetkezo parameterrel:
UseKernelCache=No

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#32886) general


general
addikt

hm, végül nem tudtam mit tenni, recoveryből újratelepítettem. eltartott egy jó ideig, majd végül bejött a kép, megmaradt minden, viszont nem ment az nvidia webdriver, minimál felbontással jött be. nézem a Mac névjegynél, hát a reinstall alatt ez updatelt 10.13.6-ra..:D (eddig 10.13.5 volt, mint írtam) emiatt a webdrivert is frissíteni kellett. vesztenivaló híján egyszerűen nyomtam egy update now-t a controll panel alól, frissített, restart, és helyreállt minden. fene sem érti ezt, komolyan..:D
amit még látok, hogy az ssd-t is átkonvertálta APFS-re, ami nem tudom, jó lesz-e hackli alá. elvileg ugye pont ez kell ssd-nek, csak azt olvastam, hogy lehetnek gondok hackintosh alatt. erről van tapasztalatotok esetleg?

szóval egyelőre jónak néz ki, rendbejött minden. de persze majd idővel kiderül.

(#32887) kushwavez válasza general (#32886) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nekem mind2 gépen APFS. Mojave óta nincs is HFS opció. semmi gondom vele.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32888) general válasza kushwavez (#32887) üzenetére


general
addikt

ez jól hangzik.

azért az fura, hogy egy sima clean installt sehogy sem tudtam összehozni, nem értem, miért akadt el az installás már az elején... bebootoltam pendrive-ról, de maga a telepítő sem indult el, rögtön a clover után lehalt... mi lehet a gond szerintetek?

(#32889) lizdav válasza lizdav (#32853) üzenetére


lizdav
csendes tag

Valaki tudna segíteni ezzel? Azóta is próbálkozom, sikertelenül... "Welcome - Choose region" -nél nem tudok továbblépni, a billentyűzetet érzékeli ugyan, de Enterre semmit nem reagál csak villódzik a képernyő.

(#32890) fuze válasza lizdav (#32889) üzenetére


fuze
őstag

Havernak segítsen valaki pls :) elvileg könnyű lenne feltenni, mert full hackintosh konfig. Viszont a plist szerkesztése nekem még mindig marha bonyolult.

adms.hu | UI Designer

(#32891) kushwavez válasza lizdav (#32853) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

https://pastebin.com/eqJEQZRf
próbáld ezzel a configgal.
Ellenőrizd, hogy az EmuVariableUefi-64.efi benne van-e a drivers64UEFI mappába.
Lilu+Whatevergreen kell a kexts/other mappába
Bios beállításokban CSM: Ki, DVMT-preallocated 128MB

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32892) hadam98


hadam98
senior tag

Sziasztok.
Tönkre ment a számítógépem és mostanában nagyon Apple fele hajlok mindenképpen szeretnek másik számítógépet venni viszont az Apple gépeit drágának találom ezért a Hackintoshra gondoltam, Windows felhasználó vagyok soha nem volt macem és mivel mindenképpen új gépet veszek/vagy használtan ezért 100 ezer alatt szeretnek gépet venni. valaki tudna segíteni milyen kell és hogy kell rá rakni a macet mennyire nehézkes és mik a hátrányai? Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#32893) kushwavez válasza hadam98 (#32892) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Amit használtan nagyon ajánlani tudok:

GIGABYTE Z77-DS3H, vagy Z77P-D3 lap (2nd, 3rd generációs lap Intel 7 Series chipsettel, UEFI, húzható is akár)
-> ~15-20.000.- :olcsó és kb semmit sem kellett tennem a feltelepítésnél, csak a BIOS konfigot kellett kicsit állítanom
Procinak mondjuk egy i5-3330: ~10.000.-
RAM: 8 GB DDR3 : ~ 12.000 (bár ezt mondjuk újonnan venném hozzá)
PSU: 450-500 W: Ha nem zavar, hogy zajos akkor LC power ~ 6.000.-
Ha meg halkabb akkor Chieftec ECO: ~ 10-15.000.-
Vidikarinak tudod használni a CPU integrált grafikáját (Intel HD 3000), beállítása egyszerű, nem kell sokat küszködni vele.
De ha azt is akarsz hozzá akkor : AMD Radeon RX 460 2 GB: + ~ 20-25.000.- (Kb beteszed azt működik, XFX gyártót hanyagolni kell)
HDD: (ezt is újonnan venném) Western Digital Caviar Blue 3.5 1TB : ~ 15.000.-
SSD (ha akarsz, csak a rendszernek, ez is újonnan) mSATA csatlakozós: ~ 10.000.-

Összesen LC-Power-es táppal és vidikarival, SSD-vel: 86.000.-

Összesen Chieftec ECO-val, vidikari nélkül, SSD nélkül: 42.000.-
Persze ezekhez még hozzájönne a ház ára stb stb. ezeket nem kalkuláltam bele.
Hozzátenném, hogy ha vidikarival nézzük, akkor meg kell nézni, hogy az adott táp elbírja-e. De szerintem simán.
Megj.: SSD-vel TRIM bekapcsolása után villámgyors. Pár sec a Mac asztalig jutás.

Ha érdekel kérdezhetsz róla, ilyesmi gépem van összerakva csak erősebb cuccokkal.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32894) tlac válasza kushwavez (#32893) üzenetére


tlac
Topikgazda

lc power-t inkább ne, tápon ne spóroljunk
vagy ha igen, akkor márkás használt legyen

[ Szerkesztve ]

(#32895) tlac válasza hadam98 (#32892) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem mielőtt belevágsz ebbe, valahol, valahogy próbáld ki

hackintosh telepítése azért nem olyan egyszerű, egy linux-hoz képest is bonyolultabb

ha a win-en kívül sose használtál még mást, és nincs komoly szakértelmed, türelmed, kitartásod hozzá, akkor inkább javasolnék egy használt mac-et

(#32896) Máté94


Máté94
addikt

Régen jártam erre, üdvözlet mindenkinek! :)

(#32893) viktor001:


Amint láttam eléggé megritkult a támogatott platformok listája a Mojave megérkezésével. Annyira, hogy Sandy/Ivy Bridge a szakadék legszélén állnak ilyen téren. Lehet illene inkább Haswell és afölött gondolkodni, aki hosszabb távra tervez. :D

(#32897) kushwavez válasza Máté94 (#32896) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Hát talán igazad van.
De az a jó, hogy unsupported procikat is lehet használni. Csak az integrált grafika a kicsit "nehézkes" mert ahhoz kell a régebbi Framebuffer is, hogy működjön.

Haswellt is lehet, talán nem sokkal drágább, viszont arról nem tudok nyilatkozni HD grafika ügyben.

Az enyém majdnem ugyanaz mint amit fent említettem, csak i7-3770-el, és RX 580-al, 700 Wattos Chieftec táppal.
4. hack gépem amit összeraktam, eddig leggyorsabban ezt tudtam összehozni-> összeraktam, telepítő USB be, alap clover volt rajta, egyedül + AppleALC hangnak, FakeSMC meg a többi essential. Miután megkaptam az RX 580-at betettem, elindítottam és kész is volt a telepítése.
Minden működik bug nélkül és eszméletlen gyors/megbízható.

Ha meg újonnan kéne összerakni gépet új alkatrészekkel, akkor csapnék egy Skylake/Kabylake gépet.
Viszont akkor ha az összegben benne szeretnék maradni, akkor a vidikari felejtős és marad csak az integrált.
Van neki HEVC H.264 kódolása is natívan, szal nem túl rossz választás az se (már ha használni szeretné az illető)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32898) kushwavez válasza tlac (#32894) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

igaz, igazad van. marad a Chieftec.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32899) kushwavez válasza kushwavez (#32893) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Mellesleg gratulálok magamnak, nem tudok számolni.
kb vidikari nélkül, SSD nélkül Chieftec Eco-val: ~ 62.000.-

nézzétek el. :DDD

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#32900) lizdav válasza kushwavez (#32891) üzenetére


lizdav
csendes tag

Wao, köszönöm szépen!! Jövő héten ki is próbálom, amint otthon leszek :)

(#32901) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Melyik a jelenleg legjobban telepíthető/használható hackintosh laptop?

(#32902) hadam98


hadam98
senior tag

Köszönöm a válaszokat.
Windows telepítés bios turkálás ilyesmi megy raktam már fel Linuxot is ha van le írás biztos meg tudom csinálni.
Ez egész jó konfignak tűnik .
Mik a hátrányai rendes machez képest?
Néztem egy MacBook pro mid 2012 lehet érdemesebb azt meg vennem és ezt hanyagolni?

(#32903) xedos válasza r3dsnake (#32901) üzenetére


xedos
addikt

Hu... tony-nál utána kéne nézni...
Én most egy Xiaomi notebook pro-t használok, de az alaplapi wifi nem cserélhető - így külső usb-sel.
Kártyaolvasó és ujjlenyomat +bluetooth sem műkődik.
Kérdés, hogy milyen laptop típust használnál? Vékony könyyú 13-as vagy jó a vastagabb, amiben esetleg cserélhető a Wifi stb...
Ez dupla SSD-s így van külön Win10-nek és a Mojavenek egy.

(#32904) r3dsnake válasza xedos (#32903) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Vékony, erős, jó üzemidővel. Valszeg marad a 2015-ös 15"-es MacBook Pro a kiszemelt.

(#32905) xedos válasza r3dsnake (#32904) üzenetére


xedos
addikt

Na pont egy ilyen helyett vettem a Mi notebook pro-t. Kompromisszumos, de én még 200K-ért vettem.
Win alatt laza 6-8órás üzemidő, vékony és könnyű. 15.6" 2kg Full HD, jó hangszórók.

(#32906) r3dsnake válasza xedos (#32905) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Wint képtelen vagyok használni munkára, full kompromisszumos hackintosh-sal meg nem lennék előrébb.

(#32907) Plasticbomb válasza r3dsnake (#32904) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Vekony es eros mar laptopok kozott sem egyszeru, plane nem macbookok kozott. Milyen munkara kell, milyen celokra?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#32908) kushwavez válasza hadam98 (#32902) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Hátrány az az, hogy frissítéseknél frissítened kell az aktuális essential kexteket meg a clover-t.
Stabilnak stabil, a teljesítménye is nagyon jó, de nyílván a legeslegoptimalizáltabb akkor lenne ha ténylegesen egy Mac lenne (mivel konkrét modellekre van tervezve a macOS). De az a jó, hogy te választod mivel szeretnéd futtatni (miylen vidikari, cpu) míg egy konkrét Mac modellnél ezt nem lehet variálni nagyon.
Olcsóbb is összerakni egy erős gépet amit késöbb újítgathatsz kedved szerint mint venni egy erős Mac-et amit nem lehet, vagy csak nehezen lehet újítani és iszonyat drága.
Összes iCloud funkció, Messages, FaceTime, Airdrop, Handoff működik.
(Ha szeretnéd használni az Airdrop-ot és a Handoff-t akkor + BCM94360 PCI-Express kártya kell a Bluetooth-hoz és Wifihez: ~ 10.000.-)

Ha az a MacbookPro 2012-es amit említettél árban is jó, és neked kiszolgálja a tevékenységeid akkor az sem rossz választás. (bár szerintem még használtan is iszonyat drága egy macbook Pro)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.