Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56151) lenox válasza Reggie0 (#56148) üzenetére


lenox
veterán

Elolvasni meg ellenorizni nem ugyanaz, tudtommal a banyaszok ellenoriznek, de akarki olvashatja. Persze szorgalombol barki ellenorizhet, ha akar.

Szerintem nincs ilyen lehetoseg, meg elvi sem, hogy bannoljak a cimed, azzal gyakorlatilag ellopnak a penzed, es komoly perre szamithatnanak. Hozzaferesedet lehet, hogy ideiglenesen felfuggesztik, de a cimed akkor is el, es szamoljak amit kell.

Es ugye azt a reszet nem targyaltuk, hogy miert fizetne valaki percenkent 5-10-20 dollart azert, hogy tranzakciokkal probalja blockolni a hozzaferesedet csak mert olvasott a neten egy random cimet.

[ Szerkesztve ]

(#56152) Grave_444 válasza batmun (#56150) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Akkor ezek szerint még egy 1660 Super is jó lehet?

550W Seasonic Platina tápom van, az alaplapon pedig még 2 szabad PCI Express x1 slot. ;]
Kábelt is lehet még hozzá venni, ha kártyánként elég 1x8pin átalakítózni sem kéne, csak 2db riser.

[ Szerkesztve ]

(#56153) Reggie0 válasza lenox (#56151) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem, mindenki ellenoriz alapbol.
"Bitcoin Core checks each block of transactions it receives to ensure that everything in that block is fully valid—allowing it to trust the block without trusting the miner who created it."

A miner is ellenoriz, nehogy eldobjak a node-ok a blokkjat, mert akkor buko a reward is. A minerre egyedul az van rabizva, hogy milyen tranzakciokat valogat ossze a mempoolbol, ebbe a node-oknak nincs beleszolasuk.

[ Szerkesztve ]

(#56154) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Ha szerzek két darab Quadro RTX 4000-et, akkor phoenix minerrel mindent ugyanúgy kell belőni, és menni fog, vagy lesz meglepi, mert ezzel nem lehet bányászni? :DDD

(#56155) koxx válasza RockHaRD (#56154) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Még egy 2 millás Tesla P100 is csak 1700 ft-ot teker, sztem a quadrok alkalmatlanok erre.

(#56156) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Etherminen mennyire általános, lehet e annak vmi oka, hogy az average lényegében folyamatosan 3-4%al kevesebb mint a reported?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#56157) lenox válasza Reggie0 (#56153) üzenetére


lenox
veterán

En a confirm-re gondoltam, nem a validity checkre. A minerek confirm-olnek, ahhoz kell nagy szamitasigeny. A blockchaint kovetni, az uj blockokat validalni, ahogy a blockchainhez adodnak, erre egy mezei szamitogep is kepes, nem? Tul nagy szamitasigeny nem kell hozza. Ha az osszes tranzakciot az elejerol akarnad, az eltartana egy ideig.

(#56158) aradebil2 válasza Dare2Live (#56156) üzenetére


aradebil2
senior tag

nálam vannak olyan időszakok, amikor pontosan ennyivel magasabb a tényleges hashrate, mint a reported (miner által megadott), pl. 59-es reportedre tegnap volt 2-3 óra ami 70 körüli átlagra jött ki. És olyan is, amikor 30-ra beesett 1 órára

(#56159) lenox válasza koxx (#56155) üzenetére


lenox
veterán

Miert lennenek alkalmatlanok? A P100 az Pascal, szoval hiaba nagy savszel, kb. annyit tud, mint egy 1080 Ti. De a tobbi quadro/tesla is annyit tud, amennyit egy hasonlo geforce. A tunningolas, az lehet, hogy nehezebb.

(#56160) RockHaRD válasza koxx (#56155) üzenetére


RockHaRD
addikt

Elvileg 8gb gddr van benne, és 36 mh/s-t tud a phoenix-szel. A 2 együtt 70-et csinál, az nekem elég. :B

(#56161) lenox válasza RockHaRD (#56160) üzenetére


lenox
veterán

RTX4000 kb. 2060 Super kornyeken van hashrate-ben, de a hutese az gyengebb. En csak akkor szereznek, ha olcsobb, mint egy 2060 Super.

(#56162) koxx válasza lenox (#56159) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A driverek miatt gondoltam, de sose próbáltam milyenek.

(#56163) Reggie0 válasza lenox (#56157) üzenetére


Reggie0
félisten

A minerek nem confirmolnak. A confirm csak az adott chainen a tx ota bejovo blokkok szama, semmi mas. Ez nem egy letarolt ertek vagy barmi amivel feladat van.

[ Szerkesztve ]

(#56164) RockHaRD válasza lenox (#56161) üzenetére


RockHaRD
addikt

Ha jól látom a 2060s az kb 200 körül mozog most, én meg 150ert kapnék 2 db quadro 4000et, mindenképpen megéri.

(#56165) lenox válasza Reggie0 (#56163) üzenetére


lenox
veterán

Es az uj blockot vajon ki generalja? Hogy adodik hozza a blockchainhez? Tudtommal a minerek altal, tehat de, ok confirmolnak.

(#56166) Reggie0 válasza lenox (#56165) üzenetére


Reggie0
félisten

Nincs olyan, hogy confim a blockchainben. Az egy utolag kitalalt fogalom, csak az eltelt idot jelzi blokkokban szamolva. Ez olyan, mintha azt mondanad, hogy a fold keringesetol leszel oregebb, mert attol fugg hany eves vagy, hogy hanyszor repultel a hatan korbe a nap korul...

[ Szerkesztve ]

(#56167) lenox válasza Reggie0 (#56166) üzenetére


lenox
veterán

Most nagyon bele akarsz kotni valamibe. Nem a blockchainben van a confirm, hanem a consensus-ban, hogy minden miner (legalabbis a tobbseguk) elfogadja a blockchaint az adott uj blockal. Tehat a rendszerben. Amihez a szamitast a minerek vegzik. De a lenyeg amugy is az volt, hogy az uj block eloallitasahoz (amiben a tranzakcio van), kell a nagy szamitasi teljesitmeny, a validalasahoz mar nem. Tehat a banyaszok nagy szamitasigennyel generaljak az uj blockot, amit utana a NH kis szamitasigennyel tud validalni, de persze megvarja, amig a minerek ujabb blocko(ka)t rak(nak) a blockchainhez, vagyis confirmaljak, megintcsak amihez nagy szamitasi teljesitmeny kell, a minereknel, nem a NH-nel.
Tehat a lenyeg, hogy a sok tranzakciodhoz, amivel minimalis osszeget kuldenel a cimemre percenkent ahhoz a minereknek kell a nagy szamitasi teljesitmenye, amiert te fogsz fizetni, a NH-nek meg nem kell sok.

(#56168) Reggie0 válasza lenox (#56167) üzenetére


Reggie0
félisten

Nincsen abban se. Confirm nelkuli coint is azonnal el lehet kolteni. A confirm a szolgaltatok oldalan letezik, akik a coinert cserebe valamilyen nem blockchainben megvalosulo szolgaltatast nyujtanak, mert ha invalidalodik a tranzakcio akkor ok meg ott allnak a mar kiadott ellenszolgaltatassal. A confirm csak nekik szempont, hogy varjanak egy adott pontig amikor a chain masik elagazasara ugras eleg valoszinutlen lesz. Ehhez semmi kozuk a banyaszoknak, ok nem dolgoznak confirmokkal. Ezert is a confirm time-ot onkenyesen megvalaszthatja barmelyik szolgaltato es annyi utan nyujtja a szolgaltatast, ahogy akarja(megallapodtatok esetileg), akar confirm nelkul is.

[ Szerkesztve ]

(#56169) Puffocska válasza RockHaRD (#56164) üzenetére


Puffocska
tag

Szerintem ha már megvan a kártya, és be tudod üzemelni, akkor minden kibányászott eth/btc/usd talált pénz, persze a költségeken felül. Különösen, ha megvan már megvan a kártya és ismered a bejáratott módszert (melyik miner, milyen wallet, pool, kiutalás stb).
Ráadásul a whattomine szerint a 2060 tud kb 30MH/s, a két quadro meg együtt 70MH/s-t akkor én biztos nem a drágább és kevésbé gyors kártyát választanám, különösen 40k ráfizetés mellett.

(#56170) syIex válasza Puffocska (#56169) üzenetére


syIex
veterán

Én most akarom kezdeni, de már csak ezek hiányoznak hozzá: "(melyik miner, milyen wallet, pool, kiutalás stb)" :DDD
Viccet félretéve nagyjából össze állt már a dolog KOXX-nak hála, de még mindig nem teljes a dolog..... :D
Nincs erre egy tutorial, hogy First time mining? ;]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#56171) titetoyz válasza syIex (#56170) üzenetére


titetoyz
tag

[link] ezt nézd meg :)

(#56172) Puffocska válasza syIex (#56170) üzenetére


Puffocska
tag

Szerintem nincs, de pontosan ebben a cipőben evez(t)em én is, mivel múlt héten kezdtem. Szerintem most sok gamer vágott bele, látva az árakat, de nem egy rocket science a kérdés.
Nekem pl a Phoenix miner vált be és ethermine pool-on bányászom egy RX580 segítségével.
Kiutalás még nekem sem tiszta, de legyünk reálisak, ezen a szinten erre van még időm kitalálni...

(#56173) syIex válasza titetoyz (#56171) üzenetére


syIex
veterán

Huhh köszi, cím alapján ez letisztáz mindent nekem. :D

Egyébként, ha játszani akarok simán leállítom a bányászatot vissza állítom a kártyát gőz erőre MSI AB-ben aztán, ha végzek vissza? Nem gáz, ha nem megy folyamatosan a bánya?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#56174) syIex válasza Puffocska (#56172) üzenetére


syIex
veterán

Én is a Phoenix-et szedtem le, de még beállításokkal nem volt időm foglalkozni plusz a Coinbase is le tiltott 24h-ra tegnap szóval az is ma lesz megcsinálva... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#56175) aradebil2 válasza syIex (#56173) üzenetére


aradebil2
senior tag

minert leállítod, afterburnernben a profilt vissza, aztán ereszd meg.

"Nem gáz, ha nem megy folyamatosan a bánya?"
ha nem zavar, hogy óránként "buksz" kb. 100 forintot akkor nem :DD

(#56176) Puffocska válasza titetoyz (#56171) üzenetére


Puffocska
tag

Ez jól összeszedi a legfontosabb dolgokat, én is megnéztem többek között ezt is, de sajnos nem minden van benne.
Ami fontos lehet még Win10 desktop környezetben pl a GPU driver vs OverdriveNTool vs minerben beállított paraméterek miatti VGA beállítások összeakadása és az emiatt bekövetkező MH/s csökkenés, ami egy rig esetében nem jelenik meg problémaként. Erről jó lenne többet tudni, de nem találtam még... :U

[ Szerkesztve ]

(#56177) lenox válasza Reggie0 (#56168) üzenetére


lenox
veterán

Nincsen abban se.

De igen: https://bitcoin.org/en/vocabulary#confirmation

Confirm nelkuli coint is azonnal el lehet kolteni.

Nem erdekes a temaban.

A confirm a szolgaltatok oldalan letezik

Nem igaz, egy definialt fogalom, mindenhol letezik. Ugy irtad volna helyesen, hogy a szogaltatoknak nagyon fontos.

Ehhez semmi kozuk a banyaszoknak,

De igen, a banyaszok blockokkal dolgoznak, amin a confirmation definicioja alapul.

Ezert is a confirm time-ot onkenyesen megvalaszthatja barmelyik szolgaltato es annyi utan nyujtja a szolgaltatast, ahogy akarja(megallapodtatok esetileg), akar confirm nelkul is.

Na vegre valamire azt irhatom, hogy igy van. Azert van igy, mert a confirm timebol kovetkezik egy bizonyos szamu confirm, vagy block (amin a banyaszok dolgoztak), ami bekerult a blockchainbe.

(#56178) syIex válasza Puffocska (#56176) üzenetére


syIex
veterán

Nekem csak egy olyan egyszerű PrintScreen is elég lenne, hogy hová és mit írjak be, hogy el kezdjen dolgozni a gép.. :DDD
Ez a videó amit a kolléga linkel tényleg elég jó csak az a baj, hogy nem a Phoenix-ről van szó benne. :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#56179) warcat


warcat
veterán

Továbbra is amondó vagyok, hogy egy kártyás kocabányászként nicehash+coinbase összekötve, onnan meg az euró a paypal fiókra.Egyedül az eladáskor lesz fee ami fix, érdemes összevárni vagy 2 heti termést.A rászánt időt is vegyétek figyelembe,az is pénz.

EA: It's in the crate!

(#56180) aradebil2 válasza syIex (#56178) üzenetére


aradebil2
senior tag

Phoenixhez is ugyanúgy kereshetsz egy videót, vagy elég ha elolvasol egy pár soros guide-ot hozzá. Egyébként a legtöbb miner ugyanúgy működik

(#56181) kzkz válasza syIex (#56170) üzenetére


kzkz
őstag

Nicehash-en vannak jó leírások, tutoriáltok, tuning szekció... Olvasgasd

(#56182) Puffocska válasza warcat (#56179) üzenetére


Puffocska
tag

Jogos, ezt is próbáltam, de sehogy sem sikerült a vírusírtón engedélyezni a klienst, annyit meg nem ért nekem, hogy lelőjem.
De tény, hogy jó megoldás, nekem sajnos nem vált be.

(#56183) syIex válasza aradebil2 (#56180) üzenetére


syIex
veterán

#56181 Köszi! :R
Ahogy Warcat írta olyan szinten szeretném űzni csak szóval ez a Coinbase és NiceHash összekötés nem tiszta még, a Phoenix lassan már össze áll. :DD

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#56184) Laraxior


Laraxior
titán

Resizable-BAR dob valamit a bányászaton, vagy csak gamekben van haszna?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#56185) warcat válasza Puffocska (#56182) üzenetére


warcat
veterán

Milyen vírusirtód van? Defenderben simán hozzáadható kivételként az egész könyvtár, és akkor békénhagyja.

EA: It's in the crate!

(#56186) Kiskokó válasza syIex (#56170) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nincs.
Ne negatívan vedd, de ha ennyinek nem tudsz utána járni napok óta magadnak, akkor ne erőltesd.
Keresel egy Poolt (pl Nanopool) ott elolvasd a help-ben hogy kell beállítani a programot és tulajdonképpen ha már van egy Wallettod akkor kész is vagy. Persze ezután még VGA finomhangolás.
Ennyi az egész, akinek van egy minimális affinitása erre annak ez 20 perc. Akinek nincs, fentebb írtam, ne erőltese.

Sylex - Binance wallettet ajánlom. Oda regelj. nanopoolon (de minden Poolon van HELP, hogy állítsd be a bányászprogramot) ezt szó szerint elolvasod és megcsinálod lépésről lépésre.)
Ez szó szerint step by step help ennél több segítség nincs és nem is kell, csak olvasni kell.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#56187) syIex válasza Kiskokó (#56186) üzenetére


syIex
veterán

Tegnap este jutott eszembe az egész dolog aztán azóta még nem igazán foglalkoztam vele. :N Most is munka közben fél szemmel nézegetem a fórumot, hátha van valami 3 step to start, de ezek szerint nincs. Majd hozzá kezdek az eddigiek alapján azért köszi! ;)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#56188) kzkz válasza Kiskokó (#56186) üzenetére


kzkz
őstag

20 perc alatt az fog kiderülni, hogy megy-e neki, de azt nem tudja meg miből áll ez az egész, jó lesz-e neki az. Ahhoz jobban bele kell túrnia magát a témába, napokat, heteket olvasni, tájékozódni.

(#56189) Kiskokó válasza kzkz (#56188) üzenetére


Kiskokó
veterán

Jaaa az más. Most maga a bányászás folyamatát mondtam csak.
Nyilván az egész alapja a Blockchain és a működése stb stb az végtelen infó.
Én December eleje óta bányászok és azóta szívott be a crypto. Napi szinten minimum 2-3-4 órát olvasok/YT videó stb esténként most már 2 hónapja, Rengeteget tanul az ember.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#56190) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezzel így mi lehet a gond, ha a VGA LED-je világít, de nem látja az lspci, modprobe? [1], [2], [3]
Eleve egymagában az, hogy M.2 foglalatba kötöttem, vagy hogy annak az M.2 riser-nek nincs bekötve a tápcsatija (csak a második USB-snek)?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#56191) Albigator válasza RockHaRD (#56138) üzenetére


Albigator
őstag

Én ilyet tudtam venni 160-ért zöld manós boltból most, bontottat ;] :

HA-n ezek is 1.5-2-szeres áron mennek. :Y

[ Szerkesztve ]

(#56192) shteer válasza janos666 (#56190) üzenetére


shteer
titán

Miféle lap? Lehet csak SATA az M.2

..szerintem jónak tűnik

(#56193) janos666 válasza shteer (#56192) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

GA-X150M-PRO-ECC, és max PCI-E 4x, ami 2x-en kéne, hogy fusson (mikor használatban van egy PCI slot, és van ott egy ős VGA). A SATA portokkal sem ütközik, míg nincs Express (és nincs).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#56194) Puffocska válasza syIex (#56178) üzenetére


Puffocska
tag

Nézd, a Phoenix könyvtárban megkeresed a 5_Ethereum-ethermine.bat nevű fájlt, átírod a tartalmát pl így, ha :

PhoenixMiner.exe -pool POOLNÉV -wal WALLETNÉV -worker WORKERNÉV -gt 90 -rxboost 1 -coin eth

és menni fog.
Sok sikert!

(#56195) Puffocska válasza warcat (#56185) üzenetére


Puffocska
tag

Defender volt, tornáztam sokat rajta, de mégis megfogta, ezért hagytam, de szerencsére a Phoenix most már csákányozik.

(#56196) Puffocska válasza Albigator (#56191) üzenetére


Puffocska
tag

Ez milyen kártya? Kriptóval fizettél remélem... :B

(#56197) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Abban tudtok segíteni, hogyha adott egy konfig pl 2db Quadro 4000-rel, meg 1 P5000-rel, akkor pl phoenix minerben mi a különbség, amit be kell írni, hogy mindhárom kártyát használja?

(#56198) lenox válasza RockHaRD (#56197) üzenetére


lenox
veterán

Magatol hasznalja oket, ha mint cuda device lehet oket elerni, tehat praktikusan, ha van driver mindegyikre.

(#56199) Jocikablack válasza Puffocska (#56194) üzenetére


Jocikablack
tag

Én a start_miner.bat-ban írtam át,m és azt is indítom.

(#56200) shteer válasza janos666 (#56193) üzenetére


shteer
titán

BIOS-van van rá beállítás?

az M.2 riser-nek nincs bekötve a tápcsatija

az tuti nem gond, van olyan M.2 adapter amin csak az USB3 aljzat van és azon nicns tápcsati

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.