Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56251) Reggie0 válasza lenox (#56239) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem, az az eltelt ido(blokkok szama). Ez csak egy meroszam, ami letezik, viszont nem resze a mukodesnek. Lehet hasznalni, de nem kotelezo, a minerek nem allitjak elo.

[ Szerkesztve ]

(#56252) Reggie0 válasza ferni (#56242) üzenetére


Reggie0
félisten

Vissza kell lapozni kicsit es meg tablazatos megoldast is fogsz itt talalni :)

(#56253) nexwo


nexwo
őstag

hello, csak beköszöntem, hogy lássam mi folyik itt :)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#56254) Chalez válasza tlac (#56250) üzenetére


Chalez
őstag

ez van beállítva:

PhoenixMiner.exe -pool ssl://eu1.ethermine.org:5555 -pool2 ssl://us1.ethermine.org:5555 -wal adress.nevem

tehát ethermine.org oldalon az adressemet ha bekopizom akkor látom, hogy mennyit bányásztam.

unpaid balance : 0.00002 ETH

Ennyi az egész? :DDD

(#56255) tupacamaru válasza Chalez (#56254) üzenetére


tupacamaru
veterán

:K Egy héten egyszer ki fogják utalni automatikusan. Ha eléred a 0.05-öt, ha nem.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#56256) Laraxior válasza Chalez (#56254) üzenetére


Laraxior
titán

2080Ti-vel bányászol?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#56257) Dare2Live válasza ferni (#56244) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Minden hasonló MH ár/érték arányban van. Az MH lett a fő árazási szempnt. Másod sorban bejön a képbe a fogyasztás az MH/W. És a ha vége a bánya láznak el lehessen adni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#56258) Chalez válasza tupacamaru (#56255) üzenetére


Chalez
őstag

Értem. Hát egyelőre tesztüzemmódban hagyom menni a gépet, 59,4 MH/s egyelőre különösebb piszkálgatás nélkül, gpu 170W fogyasztással.
56256Laraxior Hát ilyen karim van a gépben, most mit csináljak :B pár napja lövésem nem volt az egészről, most se igen, de azért csak elindultam valahogy. Kíváncsi leszek mi lesz belőle... Vajon mennyire dobhatja meg a havi áramszámlát? :F

(#56259) 2thletme2day válasza Chalez (#56258) üzenetére


2thletme2day
őstag

Azzal lehet körülbelül számolni, hogy ahány wattot felvesz a konnektorból a konfig annyi Ft naponta ha 24 órában járatod a gépet..

(#56260) Dare2Live válasza Chalez (#56258) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

42ft 1kwh

pl 0.5kwh*24*31*42 = 15.624ft

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#56261) Powerer válasza Chalez (#56258) üzenetére


Powerer
tag

Power limitet vedd le addig amíg megmarad a hashrate-ed.
Fölöslegesen fogyaszt a kártya annyit és melegszik is tőle.

(#56262) Kiskokó válasza Dare2Live (#56260) üzenetére


Kiskokó
veterán

48Ft az inkább (legalább is felénk. Émász) de én mindig 50-el számolom.
Nálam most a rendszer kompletten pont 1000huf / nap amit fogyaszt.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#56263) koxx válasza Kiskokó (#56262) üzenetére


koxx
MODERÁTOR


Sok lesz az 48 sztem. Én 40-nel számolok általában.

[ Szerkesztve ]

(#56264) Chalez válasza Powerer (#56261) üzenetére


Chalez
őstag

Power Limit 56%
Core Clock -150
Mem Clock +1000
146W fogyasztás
62 fokos GPU mondjuk a burkolata eléggé süt, sőt tűzforró... 2080 Ti FE

Meg tudom nézni valahol, hogy a mem hány fokos? Nehogy leégjen egyszer csak a ház :DDD

A többieknek is köszönöm a helpet, remélem a szkeptikus asszonykámnak is majd feltudok valamit mutatni, hogy ez nem olyan megfoghatatlan és csak a villanyszámlát pörgeti :D

(#56265) Laraxior válasza Kiskokó (#56262) üzenetére


Laraxior
titán

Basszus nalunk ~0.3€/kWh... Az nem olyan karcsú :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#56266) Powerer válasza Chalez (#56264) üzenetére


Powerer
tag

FE-k sajnos többnyire nem a jó hűtésükről ismertek.
HWInfo nevű ingyenes programban tudsz nézni hőrmérsékleteket.

(#56267) Chalez válasza Powerer (#56266) üzenetére


Chalez
őstag

Sajnos igen, nem a legjobb a hűtése, viszont két előlapi ventivel rá tudok segíteni, plusz nyitva hagyom a ház oldalát.
HWInfo-t használom, de csak a GPU hőmérsékletét látom. A memória hőjét elő lehet valahogy varázsolni?

[ Szerkesztve ]

(#56268) Emperor_ válasza koxx (#56263) üzenetére


Emperor_
addikt

A nehezen érthető villanyszámla alapján nekem is kb 37 Ft jött ki 1 kWh-ra :K .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#56269) Emperor_ válasza Tamas1982.1 (#56222) üzenetére


Emperor_
addikt

Memória típusától is függ a hashrate.
Micron, Samsung magasabb szokott lenni mint pld Elpida, Hynix.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#56270) nexwo


nexwo
őstag

Próbáltátok már a hyperpay.tech-et?
ethereum.org ajánlása a paraméterekkel [link]
(elméletileg tud bankszámlára utalni.)
Kicsit kipróbáltam a 3070-et defaulton :) [link]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#56271) Frozen válasza deadwing (#56248) üzenetére


Frozen
őstag

Nem valószínű ,mert a riser lámpa ment + a kártya is ,képet is adott csak a cudat bem talalálta sehogy riserrel. És probálta. Másik sata csatit is korábban. Mubd1 most termelés van és nincs tobb kiadas remelem 3 nap mulva okosabb leszek. De nagyon bitakodok h a 80 euros szalag jo lesz hosszutavon

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#56272) kzkz


kzkz
őstag

Adott egy kb. 10m2-es félszoba, fűtés nélkül, de az 5 kártya felmelegíti 26 fokosra, úgy, hogy az ablak kicsit szellőzőn is volt. A WC-be nem merem betenni, mert az kb. 2m2, szerintem abból szauna lenne, az ajtó fölött megszorulna a meleg.

Aki már régebb óta nyomja, az mit tanácsol, hogy lehet ezt átvészelni nyáron?

Van egy kisház kint, oda kivihetném, most jó lenne neki, mert 4-5 fok van, de nyáron 30 lesz benne alapból...

[ Szerkesztve ]

(#56273) koko52 válasza kzkz (#56272) üzenetére


koko52
veterán

A kinti párával számolj, főleg nyáron. Egy kis zárlat nem szerencsés. Klíma? :DDD
Nyárra még ne tervezz, mindjárt 5 a diff!

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56274) JohnyBlue válasza kzkz (#56272) üzenetére


JohnyBlue
őstag

ha tudsz szellőztetni akkor no para.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#56275) Puffocska válasza Tamas1982.1 (#56246) üzenetére


Puffocska
tag

Ha dual BIOS-os a kártyád, akkor nem kockáztatsz semmit és ad +20%-ot. A folyamat tényleg pár kattintás, és elrontani nem tudod, ha a kártyához megfelelő BIOS-al próbálkozol. Gyakorlatilag az áramszünet tehet be, de ennek gyakorlatilag nulla az esélye.

(#56276) madpapa válasza koko52 (#56273) üzenetére


madpapa
senior tag

Milyen pára, milyen zárlat? :-) Ha nem locsolod le vízzel, akkor? Mindig is melegebb lesz a környezeténél, akkor mi is fog erre lecsapódni?
Abban az esetben volna baj, ha mondjuk télen kikapcsolod és jól lehűl pl. kinti hőmérsékletre, aztán beviszed egy jó párás meleg helyre, na az baj. Ott lehetnek problémák.

[ Szerkesztve ]

(#56277) syIex válasza Puffocska (#56194) üzenetére


syIex
veterán

Köszi. Már megoldottam azóta Koxx segítségével az indulást és ffodi segítségével a hangolást szóval nekik itt is köszi még egyszer!!! :R

Viszont egy olyan gyors kérdésem lenne, hogy kézzel fogható pénzre hogyan lehet kiváltani Coinbase-ről esetleg, ha úgy alakul? :U
Kocabányásznak készülök és nem erre akarok építkezni szóval jó lenne az a kis összeg amit megtermel a kártya, ha ténylegesen a zsebbe landolna. :DD

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#56278) kzkz válasza syIex (#56277) üzenetére


kzkz
őstag

Átváltod euro-ra, átutalod Paypalra, onnan a bankszámládra. Elvileg csak az eurora váltásnak van költsége (3euro) 200euro alatt. Felette elvileg ingyenes.

(#56279) syIex válasza kzkz (#56278) üzenetére


syIex
veterán

Köszönöm! Ezt nem is tudtam, hogy ilyen egyszerű.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#56280) kzkz válasza syIex (#56279) üzenetére


kzkz
őstag

Két hete még én se, itt mondta valaki ;)

(#56281) koko52 válasza syIex (#56279) üzenetére


koko52
veterán

Felette arányosan növekszik, nem ingyenes!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56282) szokeherceg válasza koko52 (#56281) üzenetére


szokeherceg
tag

Nem találok erre infót, 200 feletti összeget jobban járunk ha egyben, vagy 200-ankent váltunk?

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#56283) syIex válasza koko52 (#56281) üzenetére


syIex
veterán

A lényeg, hogy megoldható. :)
Kis kocabányászként egy kártyával jó az a kis zsebpénz, ha ténylegesen zsebbe tud landolni. :D

Tegnap kezdtem el este a bányászatot. Mikor számolhatok arra, hogy a Coinbase-n megjelenik az első összeg? Vagy azzal nekem még dolgom van, hogy oda kerüljön? :B

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#56284) koko52 válasza szokeherceg (#56282) üzenetére


koko52
veterán

Nem számoltam ki, én 200-doóként eladom. Mikor váltod írja a fee-t akkor kiszámolod arányszámítással és ha nem jó visszalépsz.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56285) koko52 válasza syIex (#56283) üzenetére


koko52
veterán

Megjelenik ha kiutalod. 0.001 BTC a minimum.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56286) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Normális dolog, hogy tegnap elött 3 EUR átlaggal bányásztam, tegnap 2.55 EUR, ma 2 EUR. Esett az árfolyam vagy én bénáztam el valamit? A 25 MH állandó végig.

[ Szerkesztve ]

(#56287) syIex válasza koko52 (#56285) üzenetére


syIex
veterán

Mennyi értékenként szoktátok ki utalni egyébként vagy 0.1-nél már érdemes? :)

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#56288) Racer77 válasza Tamas1982.1 (#56286) üzenetére


Racer77
tag

Függ az árfolyamtól és a nehézségtől, hogy menyien bányásznak. A nehézség az folyamatosan nő, szóval normális amit tapasztalsz.

(#56289) koko52 válasza Tamas1982.1 (#56286) üzenetére


koko52
veterán

Igen, ha árfolyam nem emelkedik a bányászok száma nő akkor a mostani 2 euród nyárra pár cent lesz. Ez az önszabályozás.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56290) koko52 válasza syIex (#56287) üzenetére


koko52
veterán

Én minden nap kiutalom, CB-n jobb helyen van. A CB-re küldés ingyenes.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56291) koxx válasza koko52 (#56290) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mert neked minden nap összejön a min mennyiség.

(#56292) syIex válasza koko52 (#56290) üzenetére


syIex
veterán

Hobbibányászként nem fog ki jönni naponta a minimum sajnos.. :D
De akkor, ha össze jön érdemes ki utalni, értem! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#56293) ReFleXx válasza kzkz (#56272) üzenetére


ReFleXx
addikt

áss egy pincét és tedd be oda

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#56294) Dare2Live válasza koko52 (#56289) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azt számolgattam simán lehet rosszul, hogy ilyen szüntű felfutás mellett nyár közepére vége a bányász láznak MOon. Persze ahogy a megtérülési idő felmegy már nem lesz értelme beszállni. Kivéve Kínát ahol 13Ft az áramár. :)
De ha ETH megy továbbra is fel akkor ez simán nyár vége.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#56295) aleister válasza Dare2Live (#56294) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem teljesen feleslegesen jósol előre az ember akár 1 hetes időtartamra is. A nagyoknak sem ment ez sosem.

Akkor lesz esélye az embernek az árfolyam érdemi becslésére, ha van mondjuk 1000 BTC-je, és tudja, hogy 2 nap múlva sortolni fog, és eladja őket.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#56296) Grizzly34


Grizzly34
kezdő

Szép napot minden kedves itt lévőnek! :)

Szeretném a segítségeteket kérni! Nem vagyok túl jártas a témában még sajnos.

Adott egy RTX 3090 ami 1,5 hete megy hibátlanul Nicehash+phoenixminer (Itt fel is tenném azt a kérdést, hogy érdemesebb lenne-e átállni konkrétan ETh bányászásra (Tudom itt is azt túr, csak, hogy abba is történjen a kifizetés. Ahogy néztem heti 14 euroval többet hozna kb.)

A főbb problémám az, hogy 1,5 hete fut hibátlanul az egész. De a napokban olyat csinál, hogy random időközönként lefagy a windows. Értem ezt úgy, hogy működik az egér stb. a program is fut. De ezt csak appban látom, mert itt a gépen már nem frissül. Ha elindítok bármi programot akkor fekete/fehér lesz és be sem lehet zárni, Nicehas-t sem lehet lelőni. 85%-ban újra tudom indítani egérrel, de van, hogy csak a reset segít. majd megy tovább. Alapból mikor stabil volt 800Mhz volt ráhúzva a memóriára és 82%TPD alatta már lassult -275/250mhz core. Így ment 115Mh/s-el ha Fut a Hwinfó. Ugyanis ha nem, akkor 116.5 (Nem tudom ezt más is tapasztalta-e?!) Majd feltettem 900mh-re a memóriát és stabil 116-117,5 volt attól függően ment-e a Hwinfó. Így is ment napokig. A memória junction 104-106 fok. Ezen mókoltam annyit, hogy tettem cpu toronyhűtőt a backplatera pasztával, meg egy tonna ventit. Így 94-98 fokos 20 fokos szobában. Majd lassítottam 750Mhz-re a memóriát de így is megállt. A Vicc az, hogy 1100-al is stabilan megy 119,5 Mh/s körül de nem akartam addig rántani. Jobb a békesség alapon. Ezt a fagyást mitől csinálhatja? Valami tipp, hogy mit próbáljak ki? Jó pár dolgon már túl vagyok. De nagyon bosszant. Nagyon szépen köszi a helpet előre is!! :R

[ Szerkesztve ]

(#56297) Tamas1982.1 válasza Racer77 (#56288) üzenetére


Tamas1982.1
tag

& koko52 köszi! Nem tudom van-e értelme venni így egy plusz kártyát. Rokonom eladná 60-ért a 480 8GB nekem, ez most kb 1 hónap alatt térülne meg. Viszont ha leesik utána az árfolyam és nullán leszek akkor lesz egy felesleges kártyám amiért futtattam a gépet egy hónapig.

(#56298) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Az normális, h gond nélkül fut a phoenix a nanopoolra, de nanopoolon azt írja, hogy utoljára 1 órával ezelőtt volt share, és offline a gép a rating mégis növekszik :F 100% a share, egy hiba sem volt eddig.

(#56299) Powerer válasza Grizzly34 (#56296) üzenetére


Powerer
tag

Hali!
Személy szerint mindeképp csak javasolni tudom a közvetlen saját walletbe történő bányászást, hiszen a Nicehash igen szép sápokat levesz arról amit te kibányászol, arról nem is beszélve, hogy ott ők rendelkeznek a wallet felett, nem te.
Nekem a 82% TDP nagyon soknak tűnik, bár személy szerint nem tuningoltam még 3090-et, de úgy képzelem ott is 60-70 között lehet a jó beállítás.
HWInfo-ban nézz rá a GPU-nál hogy van-e Thermal Throttling - ha van, mindenképp érdemes a TDP-t és ezáltal a hőmérsékletet csökkenteni. Saját tapasztalat alapján a memória frekvenciájának csökkentése nem sokat javít a hőmérsékleten emellett a terhelés mellett.

(#56300) syIex válasza Grizzly34 (#56296) üzenetére


syIex
veterán

Szia!
Én tegnap este kezdtem el a bányászatot egy 3090-el és nekem a következő beállítások lettek a nyerők:
-200 CC
+800 MC
80% PL
Így nekem 100%-os venti mellett 117 átlag MH/s.
A kártya hőfok 48 fok és a Memory 98. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.