Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24901) ff-thomas válasza Smithy87 (#24900) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

riser -re gondolsz.

valaki múlt héten írta, hogy van neki eladó, olvass vissza. vagy ebay.co.uk, figyelj rá, h Európából postázzák, mert akkor gyorsan ideér, Kínából 2-4 hét (vagy több) is lehet

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#24902) madpapa válasza Smithy87 (#24900) üzenetére


madpapa
senior tag

Privátban írtam.

(#24903) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Sziasztok, nem tudom volt e már téma, de pl. ki hogyan hűti le az adott helység hőmérsékletét?
Pl. egy albiban ahol nem lehet fúrni ,faragni etc.

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#24904) Casoli válasza CocooN-z (#24903) üzenetére


Casoli
őstag

Légkondi nélkül nehezen.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#24905) Gh0sT válasza CocooN-z (#24903) üzenetére


Gh0sT
addikt

Éjjel nyitott ablak, nappal sötétítő, redőny.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#24906) CocooN-z válasza Casoli (#24904) üzenetére


CocooN-z
őstag

Leggyengébb mobil klíma is 1KW os, ami azért árnyal a profiton
Gh0sT: hát így is trópus

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#24907) Casoli válasza Gh0sT (#24905) üzenetére


Casoli
őstag

Ez a technika nem mindenhol működőképes. Ha déltől estig az ablakodra tüzel a nap, és nincsen légkondi, ott meg kell szokni az állandó 30 fokot :DDD

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#24908) Reggie0 válasza CocooN-z (#24906) üzenetére


Reggie0
félisten

Az mindegy, majd annyit kapcsol be, amennyit szukseges. Raadasul az 1kW a hoszivattyu teljesitmenye, ehhez olyan 300...400W korul vehet fel.

Mobil klima alapvetoen eleg szar, minimum mobil split klimat kene nezni.

[ Szerkesztve ]

(#24909) CocooN-z válasza Reggie0 (#24908) üzenetére


CocooN-z
őstag

Fisher-t néztem, de ha tudsz linkelni egyet, azt megköszönöm

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#24910) Reggie0 válasza CocooN-z (#24909) üzenetére


Reggie0
félisten

Az mindegy milyen marka, a mukodesi koncepcio szar, ugyanis a meleget ugy tavolitja el, hogy beszivja a szoba levegojet, atkuldi a holeadon es egy vastag csovon kivezeti a kulterbe. Namost amennyi forro levegot kifuj, annyit valahol be is kell szivnia, ertelemszeruen kintrol. A kintrol beszivott levego meg szinten viszonylag meleg(es parasabb).

Sajnos linket nem tudok, nalam beepitett van.

(#24911) deadwing válasza Reggie0 (#24910) üzenetére


deadwing
addikt

Be is baszna ha így működnének.
Akkor a hűtőszekrény előbb-utóbb összeroppanna a vákuumtól :DDD

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#24912) Reggie0 válasza deadwing (#24911) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet meg fogsz lepodni, de a mobil klima igy mukodik. (A hutoszekreny hogy jon ide?)

(#24913) deadwing


deadwing
addikt

Emberek! Segítségre szorulok! :)
Ez a probléma.

Azt találtam ki, hogy küldök nekik egy igazolást de mivel a crypropay ilyet nem ad, a kártya kibocsájtótól töltöm le. Namost viszont ott az a bajom, hogy csak a plastic kártyámat és annak a tranzakciós listáit látom mindenhol.
1 helyen látszik, hogy van virtual kártyám is, de sehol nem tudok átváltani rá az oldalon.
Mit tudok tenni?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#24914) deadwing válasza Reggie0 (#24912) üzenetére


deadwing
addikt

Meglepődtem, igen. Akkor miért van benne kompresszor? Ennek így semmi értelme nem lenne.
A mobil klíma is ugyan úgy működik mint a split, vagy mint a régebbi ablak klímák csak ezeknél a 2 hőleadó radiátor közelebb van egymáshoz, de mindegyikben van egy kompresszor, a hűtés pedig a kompresszált gáz kitágulásakor valósul meg. Ezt fújják a beltérbe a belső radiról. A kompresszió során keletkező hő meg meg megy kifelé.

A hűtőszekrény ugyan így működik. Nem mozgatnak levegőt a külső és belső tér között.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#24915) Reggie0 válasza deadwing (#24914) üzenetére


Reggie0
félisten

Van benne. En arrol a holeadorol beszeltem, ami egy split klimanal a kulteri egysegben lenne. Mobilnal az is a belterben van es a szoba levegojet vezetik ra, a kimeno levego pedig a vastag csovon tavozik az epuleten kivulre.

A problema itt az, hogy ez a holeado radiator a belso levegovel van hutve es kivezetve, igy van egy aramlasi kor a szoba levegoje es kulter kozott, tehat bejon a kulteri meleg levego a szobaba. Regebben voltak olyan mobil klimak is, amihez ket vastag cso volt, mind a kettot ki kellett vezetni a kulterbe es az egyiken szivta a levegot a masikon fujta.

[ Szerkesztve ]

(#24916) XP NINJA válasza deadwing (#24913) üzenetére


XP NINJA
őstag

Nekem alin nem fogadják el néha. Adatokat kértek de hagytam a francba.

(#24917) deadwing válasza Reggie0 (#24915) üzenetére


deadwing
addikt

Értem, mondjuk én feltételeztem, hogy 2 cső van kifelé.
Ha úgy van ahogy mondod, akkor ez egy bazi szar konstrukció... ráadásul amit kifúj hideget, annak egy része akkor ki is megy azonnal. Ez gáz. :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#24918) Casoli válasza Reggie0 (#24915) üzenetére


Casoli
őstag

Igen, jól írod, ez tényleg így működik. A mobil klímának nem sok köze van hatékonyságra egy split klímáéval. A split klímában a gáz viszi szobán kívülre a meleget, nem a levegő.

A hűtő szintény úgy működik mint a split klíma. Gáz viszi a kinti területre a meleget.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#24919) CocooN-z válasza Reggie0 (#24910) üzenetére


CocooN-z
őstag

tehát IJ ?? :D

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#24920) Reggie0 válasza bobalazs (#24399) üzenetére


Reggie0
félisten

Regi tabot neztem...

[ Szerkesztve ]

(#24921) Reggie0 válasza CocooN-z (#24919) üzenetére


Reggie0
félisten

Vagy veszel split klimat, de nem szerelitek fel, csak lerakjatok a foldre. Persze a kulterinek kell egy erkely, anelkul valoban IJ.

Vagy marad a hosting.

[ Szerkesztve ]

(#24922) CocooN-z válasza Reggie0 (#24921) üzenetére


CocooN-z
őstag

Akkor eléggé IJ, mert fsz. :D
Ha bárki tud ilyen hosting ot, ne kíméljen

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#24923) deadwing válasza Reggie0 (#24921) üzenetére


deadwing
addikt

Kérdés, hogy van-e olyan szaki, aki úgy összerakja nekik :)

Cryptopay/cardholderonline kérdésre senki nem tud megoldást?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#24924) -KP-


-KP-
addikt

bányász gépbe elég 4gb ram? Vagy tegyek inkább 8-at bele? Jó a win7, vagy ajánlottabb a win10?

[ Szerkesztve ]

(#24925) Vigilante válasza -KP- (#24924) üzenetére


Vigilante
őstag

Win 10 jobban kezeli több GPU-s megoldásokat, szóval én a helyedben, inkább azt használnám. :R 4 GB szerintem elegendő, mert nekem is spec 1,7 GB-ot eszik most a 6db RX 580-al a masina. :K A virtuális memóriát kell 8192-16384-ig belőni, ahol kell. :R

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#24926) Pubszon


Pubszon
veterán

A nicehash oldalon a kis nyamvadt coinom, (majd ha lesz több) hogy tudom én eljuttatni az OTP-s számlára?
Egy pontos leírás jó lenne ennek menetéről. :)
Kraken reg van ha kell, de még várok a tier 1 és 2 jóváhagyására.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#24927) deadwing válasza deadwing (#24913) üzenetére


deadwing
addikt

Látom, nem nagyon van tapasztalata senkinek ez ügyben, de további fejlemény, ha esetleg valaki belefutna ebbe a problémába az a következő:
Gondoltam írok nekik mailt, hogy fax kizárt, posta meg ugye nem ér oda 3 nap alatt. Mindent leírtam pedig nekik, amit lehetett. Erre mi történik? A mailcímükről visszajött egy levél, hogy oda ne írjak mert nem fogadnak leveleket kívülről, írjak nekik a supporton keresztül, még linket is mellékeltek, de az accomat meg lockolták és nem tudok belépni :)
Szóval ennyit ezekről.
Igazoljam magam, de minden lehetőséget elvágtak.
Amazon suxx. :(

(#24926) Pubszon: elküldöd a krakenes btc címedre és onnan kiutalod. A krakenen fel kell venni a folyószámládat -IBAN-, és utána tudsz kiutalni Tier2 level után.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#24928) pappkarcsi válasza Pubszon (#24926) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Kraken, Funding, BTC, zöld gomb, cím kimásol, nicehash-en a címre withdraw, majd kraken confirmalja a tranzakciot, és ha kész a tier1 és tier2 jöhet is.
Ha megvan a confirm, tudsz majd küldeni.

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#24929) ff-thomas válasza Reggie0 (#24910) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Srácok, lehet, hogy én tévedek.. mondjátok meg. Használok egy viszonylag új mobil klímát (most a 2 csöves régieket hagyjuk) és az alábbiakat tapasztalom:

Adott az eszköz, a két oldalán és a hátulján szívja magába a szobából a levegőt, amit lehűt és két irányba fújja ki: egyrészt a forrót hátrafelé egy csövön ki a helyiségből, másrészt elöl a hideget.

A hatékonysága kalap sz*r, mert a kivezető csövön kb. 55C fokos levegőt nyom ki, az a cső pedig brutál módon fűti a benti levegőt.. Nagyságrendekkel növelhető a hatékonyság, ha hőszigetelt csövön keresztül van kivezetve a forró levegő. Ilyenkor már a split klímához közel hasonló hatásfokkal működik. Teljesen nonszensz, hogy gyárilag miért nem szigetelt kivezető csővel adják a mobilklímákat.. Anélkül semmi értelme az egésznek.

Tehát nem értem, miről beszéltek, hogy azon a csövön, ahol nyomja ki a forró levegőt, ott befelé is szív kintről? WTF? :)

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#24930) Reggie0 válasza ff-thomas (#24929) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem azon a csovon sziv. Csak egy csovon fuj kifele es nincs hozza beszivo cso. Tehat a szoba levegojet szivja. Namost ha a szobaba nem jutna be mashonnan levego, akkor szepen levakuumozna a szobat(elmeletileg, valamennyire), de nyilvan nem teszi, mert nem fulladtal meg meg :) Ez ugy lehetseges, hogy valahonnan bearamlik a levego es az nyilvan kivulrol tortenik. Ez az igazi veszteseg, a kifujo cso szigeteltsege csak egy mellekes raadas.

(#24931) X Factor válasza Pubszon (#24926) üzenetére


X Factor
addikt

Regisztrálj coinbase-n pl.

Ha megvan, akkor én copay-es walletet hasznalok, az API szinten képes meghivni coinbase-s walletet. De röviden, atkene mozgatnod a btc-t a coinbase-s cimedre, ha ez megvan.

Akkor kell egy sepa utalast csinalod coinbase-re, ennek ott lelesz irva a menete. Igy az accounthoz hozzarendelodik a bankszamlaszamod és onnantol kitudsz utaltatni saját számlára.

Make things work

(#24932) kugli81


kugli81
aktív tag

Köszönöm a segitséget megérkezett közben az utalás :) Lenne egy kérdésem a coinbase-el kapcslatban.Megcsinaltam a regisztrációt és most utalnom kéne nekik megadták az adatokat \ bank neve,cim,iban...\ mondjuk minden nem tiszta :) Hogyan tudok utalni azaz otp direkten nem találok ilyesmi utalást..?

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#24933) Smithy87


Smithy87
senior tag

Kicsit más téma mint a kiutalás. A Zec-hez meddig lenne elég a 1060 3Gb-s változata? MErt az ETH-ra még max félévet jósoltak vagymi .

(#24934) Pubszon válasza pappkarcsi (#24928) üzenetére


Pubszon
veterán

És mennyi a minimum amit át tudok rakni krakenre?
Akkor is tudok krakenre rakni, ha még nincs meg a tier 1 és 2?

X Factor: Köszi, utána járok. :R

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#24935) Robcsa


Robcsa
tag

Sziasztok!

Bocsánat, ha már volt, de adózás szempontjából ezt a jövedelmet, hogy kezelitek ?

Üdv.: Robi.

Robcsa

(#24936) HoaryFox válasza kugli81 (#24932) üzenetére


HoaryFox
őstag

Pedig ott van az :)

Bal oldali menü: Bankszámla - Utalások - Deviza átutalás, konverzió

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#24937) saltanus válasza Robcsa (#24935) üzenetére


saltanus
aktív tag

sehogy...

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#24938) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

az on hold krakenen azt jelenti, hogy még el sem inditották az utalást, még elenőrizgetik?
15.én indítottam egy hazautalást, és még mindig on holdot ír, régen is ilyen sokáig tartott és csak én nem emlékszem?

(#24939) deadwing válasza Zlcsi (#24938) üzenetére


deadwing
addikt

őőőhhhh, megerősítő emailt megnézted?
:)
Csak egy tipp.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#24940) X Factor válasza Robcsa (#24935) üzenetére


X Factor
addikt

Azt hiszem, 16%-os jövedelem adót és 27% egészégügyi hozzájárulást kéne.

De:

-Akik havi pár ezret, estleg pár tizezret vesznek ki, nem hiszem, hogy ezt befizetik. Egyébként is mondhatod, h. neten eladtál egy laptopot vagy akármit és így fizették ki neked.

- ha 1-2 milliót anno befektettél és most azt a sok sok pénzt kiakarod venni, akkor már belefér egy adótanácsadót kifizetni, h. ennek mi a legjobb módja.

Make things work

(#24941) kugli81 válasza HoaryFox (#24936) üzenetére


kugli81
aktív tag

Köszönöm :) Benéztem picit...

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#24942) Yany


Yany
addikt

Srácok, tudom, hogy nagyon kezdő vagyok, de alaposan végigolvasva az összefoglalót sem igazán állt össze bennem, hogy a füttybe tudnék ethereumot bányászni. Wallet, Kraken regek megvannak, de kéne egy jól érthető leírás, hogy milyen os/progi párost kéne feltelepítenem és hogy hogyan.

Most egyelőre a saját gépemen tesztelném le a dolgot, de alakulóban van már az RX580-as multigpu-s cucc is.

Konkrétan, amit szeretnék megtudni:
- linux, vagy win10 ajánlott? (mindegyikről olvastam hideget meleget a témában)
- Milyen progit kell feltelepíteni és hogyan? (vagyis mit kell beállítani, hogy a walletbe másszon is a pénz)

Az ethereum.org ír két megoldásról is, de nem ad támpontot, hogy merre érdemes elindulni, és biztos vagyok benne, hogy ti már vágjátok ezeket. Nagyon szépen köszi a türelmet és a segítséget előre is. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#24943) kugli81


kugli81
aktív tag

Nekem megint segitség kéne :) Kibányászok x összeget én most ETC. A walletem jaxx kiirja hany dollar éppen ami a pénztárcában van örültem neki van benne váltás is.Na mondom váltok 1 etc t btc re legalább nem kell szorakoznom valtokon .... a végeredmény sokkal kevesebb btc és kb 23 dolarbol lett 14. Hogy a legegyszerübb kiszálni belöle \ ETC \ és kiutalni coinbasel hogy ne tunjön el a haszon egy jó része ?:)

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#24944) Enter65 válasza kugli81 (#24943) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Én Poloniexre vagy Krakenre bányászok, és ott váltogatom át a megfelelő coinba vagy akár kifizetésre küldöm!
Amúgy meg minden wallet-nek meg van a saját váltó értéke!

[ Szerkesztve ]

(#24945) Enter65 válasza Sondi1986 (#24870) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ezzel volt/van nekem is bajom!! Sehogyan sem tudom szabályozni az AMD kártyákat! Pffff ez már mekkora... :Y :W

(#24946) kugli81 válasza Enter65 (#24944) üzenetére


kugli81
aktív tag

kiirt nekem valami normalis arat ,de nem annyit kaptam mint amennyire szamitottam már nem merek vele váltani :)Most bter en váltottam btc-re. csak majd innen tovább utalni ... Akkor csak nagyobb összegeket érdemes és valahogy egyszerüen átutalóhelyre rakni megmaradjon a haszon...
Te ,hogy csinalod azaz a bányászott coinból mennyi jut a zsebedbe ?:)

Te mást bányászol gondolom :) Van egy 1060,1070em most veszek mégegy 1060at szerinted mit kéne bányászni?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#24947) Sondi1986 válasza Enter65 (#24945) üzenetére


Sondi1986
addikt

Én ezért meg is váltam tőle. :)
Probáltam mindenféle AMD-s tuning progit de nem akarta az igazságot.

(#24948) miztyc válasza Pubszon (#24934) üzenetére


miztyc
csendes tag

Nincs minimum határ, a pool által kiutalt minimum összegeket is átküldik (0.01ZEC) nálam, de kraken-es wallet-et csak tier 1-től tudsz kreálni.

(#24943) kugli81 Jaxx wallet-ben Shapeshit nevű váltó van beépítve, az ottani jelenlegi árfolyam alapján váltja a coinokat. Érdemes előtte leellenőrizni, hogy mennyi az aktuális árfolyam, mert ha a váltást jól időzíted jóval meg tudod dobni a végső értéket.

Az meg, hogy miért lett 23 dollárból 14, azért van mert 1 ETH mai árfolyam kb. 357 USD, 1 BTC pedig 2513 USD. Tehát jobban megéri ma egyből USD-re váltani az ETH-et, mint BTC-re, ha minél több USD-t akarsz belőle.

(#24949) Enter65 válasza Sondi1986 (#24947) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Sajnos valamiért az NV-t érvényesíti előnyben a rendszer, és semmit nem engedélyez!! Egy nyamvadt RPM infót sem tudok kiolvasni belőle!! :W

[ Szerkesztve ]

(#24950) Enter65 válasza kugli81 (#24946) üzenetére


Enter65
Topikgazda

ETH-t megpróbálhatod, de én NV-ben nem nagyon mozgok, azt inkább meghagyom másoknak, ők jobban tudják, mit bírnak el.... :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.