Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) Casoli


Casoli
őstag

Valaki meg tudná írni, egy 1060 3GB-s kártya Ethereum bányászása esetén milyen hashrate-tel bír? Esetleg kettő egymás mellett? Claymore DualMiner-t használok. Csak, hogy legyen információ tartalma a hozzászólásnak, a saját Sapphire R9 390 8GB 30Mh/s értékkel bír.

Ja ige, kérdeznék még egyet. A pénztárcám a köv. oldalon van: myetherwallet.com. Ha ide érkezik egységem, hogyan lehet majd pénzre váltani?

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#24202) BRIKLY válasza mepet (#24197) üzenetére


BRIKLY
veterán

17.6.1
Nekem még a 17.4.4 van fent. Vajon érdemes frissíteni?

(#24203) R.Zoli válasza LLam (#24199) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nézz utána a neten hány ilyen lap megy ilyen kártyával, még a 3dmark adatbázisában sem volt :D 2007-es kiadású lap , már az is csoda ,hogy megnyikkant vele a lap nem ,hogy bányászik :D Egy intel x32-e 32gigás ssd-t raktam bele ami 2011-es , és nem egy mai példány, azt sem tudta a lap ,hogy ez most HDD vagy micsoda .)

(#24204) miztyc válasza Dexar007 (#24200) üzenetére


miztyc
csendes tag

Te kaszálsz ezeken a kiugrásokon egyébként azt meg lehet tudni? :))

(#24205) Stanlee


Stanlee
őstag

Feltettem ebay-re az 570-es 4 GByte-os kartyam, szerintetek meddig fog felmenni? Egy kort mentunk baratnommel setalni, es mar most 10%-kal dragabb ajanlat van ra, mint amennyiert vettem. Es meg hozott is a konyhara 0,25 ETH-et :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#24206) _Atesz


_Atesz
addikt

Üdv urak, friss hús vagyok. :D
Rendeltem egy 1060 6gb kártyát, próbaképp csak ezzel kezdenék csákányolgatni. :)
Kérdésem mit érdemes bányásznom majd vele, illetve nagyjából hogyan?

(#24207) Sondi1986 válasza AAntii (#24191) üzenetére


Sondi1986
addikt

Egész életembe olyan lapjaim voltak amint több PCI-E 16x csati volt, de most csak egy van rajta, így muszáj volt vennem 5 ezerét risert. :B Mert PCI-E 1x ből 3 is van rajta.

Ciccuka 82 foknál nagyon vissza veszi az órajelet a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#24208) AAntii válasza Sondi1986 (#24207) üzenetére


AAntii
őstag

A szellőzés miatt eleve necces lenne a harmadik kártya- a középső olyan kellemesen érezné magát, mint egy hetero a kék osztrigában hármas lassúzás közben- bár jófajta avc vagy delta ventikkel lehet el lehet távolítani a maradékhőt.
Rosszul esik az embernek a 6 dolláros risert 3-5 ezerért megvenni, de ilyenkor ki ér rá heteket várni a kínai postára?

@Dospalek: Zcasht vagy ethereumot, kezdetnek készíts egy btc walletet, töltsd le a nicehash nevű programot és ott a címedet megadva a benchmark elvégzése után nyomj a start opcióra és addig is míg ismerkedsz az egésszel megy a bányászat aztán hogyha ez megtörtént átállhatsz egy-egy coinra is.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#24209) P3Dr0 válasza R.Zoli (#24203) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Ez tök jó de ha igy nézzük akkor szerzel egy intel P4-es lapot egy IDE-harddrive-ot es felpattintasz ra egy debian linuxot majd futtatod rajta a geth-et valahogy igy :

./geth --mine --minerthreads=1 :DDD

Az is banyaszik. :P Sööt felteszel egy eth stratumot es tolod soloban. ;]
Bár lehet még arra sincs szükség..

A kerdes az az hogy mi az ertelme az ilyen regi configoknak föleg ott ahol max teljesitmeny mellett max. megbizhatosag kell 0-24 uzemidoben? :U

[ Szerkesztve ]

(#24210) KRoy19 válasza _Atesz (#24206) üzenetére


KRoy19
őstag

Szia,

Én Nicehash-re bányásznék először, mert az egyszerű, mint a faék.
Ott a Bányászprogram kiválasztja, hogy mit érdemes bányászni és azt bányássza, neked semmi dolgod vele.

Csak nyitsz egy pénztárcát( mondjuk coinbase), letöltöd a Nicehash minert, megadod neki a BTC címedet (a pénztárcádban találod amit nyitottál) és már mehet is.

Utána, ha már keresi a kártya a pénzt, ráérsz kutakodni a témában mélyebben és el tudod majd magad is dönteni, hogy hogy éri meg a legjobban.

De hallgasd meg más véleményét is( ha lesz), mert én sem vagyok még pro a témában, de én így csinálnám kezdetnek.

[ Szerkesztve ]

(#24211) _Atesz válasza KRoy19 (#24210) üzenetére


_Atesz
addikt

Köszönöm. :)
Vegán koma úgy láttam claymore dual-t használ 1060-hoz: link
Azt mondta, hogy több NVidia kártya esetében leeshet a hash rate, van ennek valóság alapja? Illetve melyik éri meg jobban, claymore dual, vagy a nicehash?

(#24212) Reggie0 válasza sellerbuyer (#24182) üzenetére


Reggie0
félisten

Elobb utobb ugy is belefutsz, hogy elvesz valamennyi coinod. Pl. meglopjak a valtot, a poolt, bezar, becsodol, korlatozzak vagy akarmi. Jobb az elejen tulesni rajta es hamar megtanulod, hogy csak sajat walletben legyen minden :)

Amikor a bitstamptol loptak, akkor aranyosan vontak le minden szamlatulajdonostol. Es bitstamp se nem kicsi, se nem nevtelen valto.
Cryptsy-nel pedig megvolt minden papiron a lopas utan, csak nem hagytak kiutalni :D

[ Szerkesztve ]

(#24213) _Atesz válasza Reggie0 (#24212) üzenetére


_Atesz
addikt

Szia, sajátot hogy lehet nyitni? :)

(#24214) KRoy19 válasza _Atesz (#24213) üzenetére


KRoy19
őstag

Írtam az előbb....Coinbase.... ;)

(#24215) LLam válasza R.Zoli (#24203) üzenetére


LLam
senior tag

Hmm, Asus nemtommi s775-ös alaplapal rendelkező Pentium E5300 volt az első tákolmányom, 2 db RX470 szaladgált vele. Rémlik valami Abit IL9 Pro is, mint fejlesztés :D Szóval még mindig nem látom mi itt az óriási kunszt :P

Stay hungry!

(#24216) _Atesz válasza KRoy19 (#24214) üzenetére


_Atesz
addikt

JA, hogy az már saját. Köszönöm, ebből látszik mennyire noob vagyok a témában. :B :R

(#24217) AAntii válasza LLam (#24215) üzenetére


AAntii
őstag

Akkor a virtuális péniszméregetés megosztott első helyét javaslom nektek, mindketten eszeveszett királyok vagytok! :)

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#24218) KRoy19 válasza _Atesz (#24216) üzenetére


KRoy19
őstag

Igen, bár ez egy online wallet és elvileg ez a legkevésbé biztonságos, de mégis ezt használják nagyon sokan mert ez a legegyszerűbb.

Elég kevés az esélye, hogy eltűnik róla coinod, de nem lehetetlen, ezért nem kell ott tartani milliókat értelemszerűen.

Léteznek hardveres wallet-ek is ami a legbiztonságosabb, de nagyon sok macerával jár, hogy 100%-osan biztonságban tudd a coinjaidat. És mivel ezek nincsenek ingyen, ezért csak akkor érdemes ilyet használni, ha nagyon sok coint akarsz rajta tartani.

Egy kártyával bányászgatni tökéletesen megfelel a coinbase-es wallet, Vegán is ezt használja és ő közel 40 kártyával bányászik.

(#24219) LLam válasza AAntii (#24217) üzenetére


LLam
senior tag

Ugyan menj már, nem szolgáltam rá nagylelkű felajánlásodra :)) Csupán jeleztem a kollégának, hogy vagyunk itt régi motorosok, akik láttak már dolgokat és ki is próbáltak ezt-azt ;) és mégsem ácsingózunk a buksisimire..

[ Szerkesztve ]

Stay hungry!

(#24220) Squirrel válasza R.Zoli (#24153) üzenetére


Squirrel
őstag

Ne is mond. Én 80 USD-nél kezdtem a regisztrációkat, csöppet ideges vagyok. De az ETC is elindult felfele.

(#24173) Reggie0: Közben az is felment 3000 USD-ra. Most várok, hátha jön egy korrekció, mint május 27-én. Ha nem, mérges leszek. A Ripple miért nem követi az ETH-t, ETC-t? Azt bezzeg tudnék venni.

(#24221) LLam: ha láttam volna 2 hete a hírdetésed, vettem volna... De a lenne meg a volna, az rosszabb, mint a nincs.

[ Szerkesztve ]

(#24221) LLam válasza Squirrel (#24220) üzenetére


LLam
senior tag

Én meg már hirdetek egy ideje, hogy akinek coin kell annak tudok segíteni..

Stay hungry!

(#24222) Casoli válasza Casoli (#24201) üzenetére


Casoli
őstag

A post végén lévő kérdésre tud valaki válaszolni?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#24223) R.Zoli válasza P3Dr0 (#24209) üzenetére


R.Zoli
őstag

A vicces az ,hogy még ez a proci is sok a bányászáshoz... Semmit sem számít a proci ereje... De még a PCI-E sávszélesség sem... Az itthoni Asus Rampage 5 extreme lapomban lévő 1070 ugyan annyit csinál mint az a 1070 ami abban a gépben van...Amúgy meg tök stabil konfig soha semmi baj nem volt vele, komoly hűtéssel szereltem fel rajta mindent anno.... Mi az értelme? Nem kell új konfigot venni mert ez is tökéletes hozzá,ergo megspóroltam valamennyit ezzel...

(#24224) _Atesz válasza KRoy19 (#24218) üzenetére


_Atesz
addikt

Értem, köszönöm. Akkor ez lesz. :)

(#24225) Reggie0 válasza _Atesz (#24213) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem sajat. Sajat wallet, ha pl. letoltod a coin hivatalos walletjet. Minden mas, ami weboldalon megy, az nem sajat.

Pl. az ethereum eseten a https://www.ethereum.org/ oldalon lefele lapozva ott lesz egy DOWNLOAD Ethereum wallet for windows 32bit link.

Erdemes elore generalni magadnak cimeket, pl. egy 100-at es a programbol kilepve a wallet.dat fajlbol par biztonsagi mentest csinalni. Igy ha fogadnod kell coint, akkor mar olyan cimet tudsz megadni, amirol van mentesed, illetve ha utalsz be tudsz egy ilyen cimet allitani a visszajaroknak.

(#24218) KRoy19: Az, hogy ki mivel banyaszik semmit sem nyom a latban. A valto biztonsagan sem valtoztat :)

[ Szerkesztve ]

(#24226) Vigilante


Vigilante
őstag

Azt hiszem megvan mi lehetett a baj basszus. A k*rva sata - molex tápkábel átalakítók közül valamelyik szarul kontaktolhatott és ezért volt, hogy atom random, volt, hogy 16,5 óra után fagyott ki a RIG. Nah akkor holnap megindulunk -96mV 1100/2100-ról kicsit. :D 2200-as memót remélem bírni fogja, mert most "csak" 170 Mh/s -al dolgozik. Jó lenne egy 180. :DDD

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#24227) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Coinbase-re milyen valutát lehet utalni? Egy pillanatra valahol felvillant, hogy csak Euro-t, azóta ezt az információt nem találtam meg.

Update: közben supportnál megtaláltam, hogy csak euro-t.

[ Szerkesztve ]

(#24228) KRoy19 válasza Reggie0 (#24225) üzenetére


KRoy19
őstag

Szerintem nyom a latban, mert nem mindegy, hogy mennyi coin vándorol időről időre a walletre, mert ha csak elenyésző mennyiség, akkor szerintem nem éri meg szarakodni az offline wallet-el, csak mert nem 100%-osan biztonságos az online verzió.

Nem hinném, hogy olyan sűrűn előfordul, hogy eltűnik az online wallet-ről a cucc.

De ez csak az én véleményem.
Lehet, hogy ha egyszer pórul járok, akkor megváltozik az én véleményem is erről. :DDD

Mondjuk én nem is tervezem ott tartani a coint, hanem amint megjelenik rajta a bányászott összeg azonnal veszem is ki.....

[ Szerkesztve ]

(#24229) Reggie0 válasza KRoy19 (#24228) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat. Vannak akik itt napokat szarakodnak, hogy 27MH/s-rol 27.1-re noveljek a sebesseget, szoval ehhez kepest mar elenyeszo az az extra par perc.

Amugy mindegy mennyi vandorol, az a kerdes, hogy mennyit vagy hajlando kockaztatni. En pl. 0.2-nel sosem hagynek tobbet, meg ha napi 2x is kell kiutalni.

De az, hogy mennyit vagy kockaztatni attol is fugg, hogy mekkora a bevetel. Mert, ha teszem azt egy napi elvesz, az senkit sem erdekel. Meg akkor sem ha egy nap alatt 10 milkat keres, mert aki evi 3,6 milliardot keres, az a 10 misit mar pont leszarja :)

[ Szerkesztve ]

(#24230) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Szerintetek normális az, hogy 15 óra alatt suprnovan 0,013 ETH-t bányásztam 87 Mh/s hashrate-tel? WhatToMine szerint napi szinten így 0,05 ETH kellene alsóhangon összejöjjön, ami tegnap estig meg is volt, aztán éjjel mintha történt volna valami... :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#24231) Vigilante válasza Gh0sT (#24230) üzenetére


Vigilante
őstag

Nem nézted grafikonon? Hogy nem volt-e teljesítmény csökkenés? :U

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#24232) Gh0sT válasza Vigilante (#24231) üzenetére


Gh0sT
addikt

Éjjel ment, szóval nem néztem, a logokat futottam át, de semmi extrát nem találtam.

Egy dolgot állítottam tegnap, Claymoret 60 percenként ujrainditasra konfiguraltam.

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#24233) Vigilante válasza Gh0sT (#24232) üzenetére


Vigilante
őstag

Hát ez esetben, állítsd vissza az előző beállítást. Mindig így kell kezdeni a hibakeresést. Visszarakni, amit változtattál, illetve, mindig csak 1 valamit változtatni. :K

De mire jó, hogy óránként újraindul a kliens? :U

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#24234) janessz


janessz
csendes tag

Helo! Coinbase-re milyen bankkártyával lehet fizetni? Vagy ti SEPA utalással töltitek fel pénzel? Köszi!

(#24235) Gh0sT válasza Vigilante (#24233) üzenetére


Gh0sT
addikt

A poollal lesz valami, mert másikon egyelőre minden rendben. Az újraindítás átmeneti, húzva vannak a kártyák és előfordult, hogy leálltak, de úgy néz ki sikerült őket végre beloni, stabil a rendszer.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#24236) Zotya984


Zotya984
senior tag

Üdv
Adózás a témakör:
Poloniex > paypal > OTP-s számla. (magyar forint)
Adózást hogy kell kiszámolni?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#24237) micsu


micsu
tag

Sziasztok,
Biztosan csak én kerestem rosszul / rossz helyen, de még nem találtam olyan step-by-step leírást, hogy az MSI RX 470 Gaming 4GB kártyák BIOS-át hogyan kell ETH / ETC bányászásra optimalizálni?
Tudnátok ebben egy linket küldeni lécci? Gyárilag csak ~20 Mh/s az átlag kártyánként.
Ezzel a módosítással elvész a garancia?
Köszi :R
micsu

(#24238) madpapa válasza Gh0sT (#24235) üzenetére


madpapa
senior tag

Sosem gondoltam volna hogy ekkora szívás a kártyák tuningja. Bele is vagyok már fáradva rendesen, főleg hogy Wattman mester a háttérben tevékenykedik. Főleg úgy, hogy a 3db RX580 közül az egyik kilóg és nehezebben tuningolható.

[ Szerkesztve ]

(#24239) KRoy19 válasza micsu (#24237) üzenetére


KRoy19
őstag

[link]

Ha vissza tudod flashelni a gyári biost gariztatás előtt, akkor nem fogják észrevenni, a módosítást, de lehet, hogy még akkor sem, ha a moddolt bios marad rajta.

Igazából szerintem gyártója válogatja, hogy garanciavesztéssel járó módosításnak tekintik e ezt a fajta bios mod-ot.

(#24240) BRIKLY válasza KRoy19 (#24239) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ha teljesen meghal a kártya,meg már úgysem hiszem,hogy észre tudják venni :D

(#24241) madpapa válasza KRoy19 (#24239) üzenetére


madpapa
senior tag

Igazából ha "termelésre" használja az ember a kártyát, nem éri meg a garanciáztatás, kivéve ha prompt cserélik :D
Simán javíttatni kell ( ha meg tudják javítani ), mert az sokkal rövidebb idő alatt meg van, még ha fizetni is kell érte.

[ Szerkesztve ]

(#24242) KRoy19 válasza madpapa (#24241) üzenetére


KRoy19
őstag

Én meg inkább úgy csinálnám, hogy ha megdöglik egy kártya, azonnal veszek egy másikat és akkor kvázi nincs kiesés termelésben, és lehet gariztatni a hibásat.(persze, ha lehet kártyát kapni)

De nyilván, mindenki eldönti magának, hogy neki mi a legjobb megoldás.

(#24243) madpapa válasza KRoy19 (#24242) üzenetére


madpapa
senior tag

Igazad van akkor, ha lehet kapni kártyát. De ugye az RX sorozat ...., ha arról van szó.

(#24244) Reggie0 válasza Zotya984 (#24236) üzenetére


Reggie0
félisten

NAV adott ki valamifele allasfoglalast, hogy minek minosul. Emlekeim szerint kb. 40%-ot kell befizetni.

(#24245) KRoy19 válasza Reggie0 (#24244) üzenetére


KRoy19
őstag

Én ezt találtam:

"Magánszemély kötelezett esetén a bányászat[3] során létrejövő (kibocsátott) Bitcoinból származó jövedelmet a keletkezésekori árfolyamon önálló tevékenységből származó jövedelemként az összevont adóalapba kell beszámítani. Az összevont adóalap 78%-a után 15% személyi jövedelemadó és 27% EHO (egészségügyi hozzájárulás) fizetési kötelezettség keletkezik. Alapesetben – átalányadózás alapján – a Bitcoin forint összegének 90%-a kerül az összevont adóalapba. Lehetősége van a magánszemélynek tételes költségelszámolásra is (e körben az előadó ismételten felhívta a figyelmet az adójogi szakértőkkel történő konzultálás fontosságára.)"

Én ezt úgy értelmezem, hogy el lehet számolni költségként a hardvereket és a elhasznált áramot is....

[ Szerkesztve ]

(#24246) Reggie0 válasza KRoy19 (#24245) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet. Az SMSZ szamla sokkal egyszerubb volt, csak sajnos megszunt.

(#24247) ff-thomas


ff-thomas
aktív tag

a 1060 6GB-osból a 9Gpbs verziót próbálta valaki? ~9000Mhz körüli mem órajel gyárilag, ez mennyivel jobb ETH-ra, mint a "sima" 1060 6GB?

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#24248) Sondi1986 válasza ff-thomas (#24247) üzenetére


Sondi1986
addikt

Biztos hogy jobb nála, de a simát is simán felhúzod 9000Mhz-re. Nekem 9600Mhz-en megy a sima, csak azért nem tudom tovább húzni mert a tuning progi nem engedi.

400$ az ETH. :U

[ Szerkesztve ]

(#24249) strategos válasza Sondi1986 (#24248) üzenetére


strategos
csendes tag

Ja , és épp ma tudnék venni, kicsit elbizonytalanodtam :(((

(#24250) KRoy19 válasza Sondi1986 (#24248) üzenetére


KRoy19
őstag

Igen így már Nvidia kártyákkal is sokkal jobban megéri Ethereumot bányászni, mint bármi mást.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.