Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) -KP- válasza Robcsa (#25700) üzenetére


-KP-
addikt

Hát szerintem fog ez még lejjebb menni. Illetve ha a nagyok, akik százával ill. ezrével veszik a kártyákat ezeket a kártyákat fogják venni, akkor talán marad a gamereknek néhány, amit meg tudnak venni maguknak...

(#25702) Yany válasza Robcsa (#25700) üzenetére


Yany
addikt

Én még €405-ért vettem 6 db GTX 1070 Armort ezen a linken, majd 5 percre rá felment 479-re, aztán még aznap 500 fölé mászott, most épp 900 körül van. Egy vidkari lassan jobb befektetés, mint a cryptománi maga.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#25703) Yany


Yany
addikt

Egy kis tradinges kérdésem lenne: Krakenen be lehet állítani olyat, hogy ha egy cryptodeviza értéke beesik egy limit alá, akkor vegyen? Tud valaki egy gyors infót adni?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#25704) Casoli


Casoli
őstag

Kezd magára találni az ETH.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#25705) Stanley-B. válasza Dyingsoul (#25698) üzenetére


Stanley-B.
őstag

akkor én mit mondjak? ma kereken 1 hónapja várok. T1 és T2-t egyszerre csináltam meg regisztráció után, egyiket sem kaptam meg azóta sem.

(#25706) sontqq válasza Yany (#25703) üzenetére


sontqq
csendes tag

https://blog.haschek.at/post/feb62

Szerintem valami hasonlóra gondolsz.

(#25707) Yany válasza sontqq (#25706) üzenetére


Yany
addikt

Köszi a tippet, de szerintem ez nem alkalmas rá. Inkább a napokban történt esetre gondolok, amikor sokan a korábban beállított limiteknek megfelelően automatikusan azonnal eladták a coinjaikat, miután beesett az értéke és automatikusan vettek egy csomóan, amikor még durvábban beesett. Na ezt az auto limitfigyelős vásárlás/eladás dolgot szeretném kipróbálni. Ez a bot egy lassú, Coinbase infókra támaszkodó cucc, amire én gondolok, az real-time árfolyamokra ülne rá, de még sosem csináltam ilyet.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#25708) KoVee84 válasza Yany (#25707) üzenetére


KoVee84
senior tag

regisztrálj gdax-ra, az azt hiszem tud ilyet, a coinbase is arra épül egyébként

(#25709) Skynet258 válasza HoaryFox (#25697) üzenetére


Skynet258
veterán

Coinbase-re gyűjtögetek én is, előre megcsináltam a verifikációt, hogyha úgy van akkor tudjak kivenni pénzmagot. Elküldtem egy eurót, CIB Bank. Másnap jön az sms, hogy elküldve a kis SEPA utalásom, 5000 forintot vontak le érte. Egy pillanatra ideges lettem... aztán mondom áhh, leszarom. Csak gondoltam beírom más számítson rá ha úgy van... ;)

https://geekpulse.hu

(#25710) KYZRR válasza Skynet258 (#25709) üzenetére


KYZRR
őstag

OTP-nél "csak" 2600Ft volt.. :))

You can only die once, make sure it is worth it...

(#25711) Yany válasza KoVee84 (#25708) üzenetére


Yany
addikt

Pontosan erre gondoltam. :R Nagyon köszi!

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#25712) Dyingsoul válasza Stanley-B. (#25705) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hát ez elég borzasztóan hangzik... ha ilyen nehéz pénzt beletenni, akkor hogy tud az ember innen kiutalni...? Lehet rápróbálok a Tier 3-ra, hátha akkor lesz valami előrelépés.

(#25710) KYZRR: Köszi az infót, már épp kérdezni akartam én is. Utoljára kb 3 éve volt SEPA utalásom az OTP-nél, akkor is valami 2500 HUF körül volt a díja.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25713) Skynet258 válasza KYZRR (#25710) üzenetére


Skynet258
veterán

Na akkor ők még rendesek. :DDD

https://geekpulse.hu

(#25714) Elbandi válasza Robcsa (#25700) üzenetére


Elbandi
aktív tag

fixme, de eu-ban nem lehet 1 evnel rovidebb garit adni.

ezt a majd eladom felkialtas sem ertem, szenne vannak hajtva ezek a kartyak, ki a f*szom vesz meg egy ilyet?

amugy meg mindig lesz mit banyaszni gpuval, ha mar nem jo eth-re, akkor ottvan a sok x11 algo cloneok...

(#25715) HoaryFox válasza Skynet258 (#25709) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ez sajnos ilyen, de csak egyszeri alkalom, amit pár nap alatt úgyis visszakeresel.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#25716) KRoy19 válasza HoaryFox (#25715) üzenetére


KRoy19
őstag

Hogy érted, hogy egyszeri alkalom?

Akkor, ha mondjuk krakenről először utalok haza, levon a bank egy egyszeri díjat, utána a következő utalásoknál már nem lesz ez a költség?

(#25717) bbarna válasza KRoy19 (#25716) üzenetére


bbarna
tag

A SEPA utalásnak bankonként változó, de összegtől független költsége van. Pl. 100x akkora összegnek is annyi lett volna a fix költsége,

(#25718) Skynet258 válasza KRoy19 (#25716) üzenetére


Skynet258
veterán

Coinbase-nél nem ők utalnak a verifikáció miatt, hanem te nekik. Ezért volt magas a díja. Onnan hazaküldeni már nem fog ennyire kerülni (remélem... :DDD ).

https://geekpulse.hu

(#25719) sarkanyolo2 válasza Dyingsoul (#25649) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

3 hét alatt Tier 1, 4 hete várom a Tier 2-t. :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#25720) Dyingsoul válasza sarkanyolo2 (#25719) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na a konzekvenciát levontam, azt hiszem elkezdek mindenhová regelni ahová érdemes akkor is ha nem fogom használni... (csak mert kitudja mikor kell egy másik...)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25721) KRoy19 válasza Skynet258 (#25718) üzenetére


KRoy19
őstag

Ja akkor ezt félreértettem. :DDD

Más: Valaki használ nicehash miner 1.7.13-at? Mert kezdek arra gyanakodni, hogy az a ludas? Mindkét rignél, ha elindítom a bányászást felugrik a genoil ethminer aztán pár másodperc múlva kifagy és újraindul a gép (a kártyák még el sem kezdenek dolgozni)
Van hogy a program elfelejt minden beállítást és a btc címet is.

4-5 ször újraindítom a gépet és utána elindul szépen és megy valameddig a bányászás (órákig, vagy 1-2 napig), de aztán megint kifagy.

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#25722) asaca válasza KRoy19 (#25721) üzenetére


asaca
tag

Lehet ha algót vált.Akkor omlik össze. Próbáld úgy hogy csak a legjövedelmezőbb elött van a pipa.

BF3: aSaca-Hun

(#25723) KRoy19 válasza asaca (#25722) üzenetére


KRoy19
őstag

Próbáltam már ezt is.

Akkor is kifagy, ha egy algo van bepipálva.

(#25724) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Mennyit kell minimálisan bányászni ETH-ból, hogy megjelenjen az accountomon?
Teljesen kezdő vagyok, ezeket a lépéseket hajtottam végre:
1. Letöltöttem az Ethereum Walletet, ott létrehoztam accountot, ahol kaptam egy 0x..... kezdetű azonosítót.
2. Letöltöttem az ethminer-0.11-et innen:
http://cryptomining-blog.com/8852-new-optimized-ethminer-for-nvidia-geforce-gtx-1060-gpus/
3. Átírtam a BAT fájlban az azonosítót az enyémre, futtattam 1 órán keresztül, 26MH/s, de nem látom, hogy megjelenne bármi az accounton.

Ha a miner program a ludas, akkor mit ajánlanátok helyette? GTX 1070-em van. Vagy nvidiával mást lenne inkább érdemes bányászni?

[ Szerkesztve ]

(#25725) AAntii


AAntii
őstag

Kraken utalás otp-re egy nap alatt megérkezett, tényleg gyors még mindig. :K

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#25726) Ciccuka válasza KRoy19 (#25721) üzenetére


Ciccuka
veterán

Akkor ott más probléma lehet. Prime95 stabil a gép egyébként? Próbáld ki ezt a változatot.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#25727) sanzi89 válasza asaca (#25722) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem ez van a GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 6G kártyával. Algót vált, és lefagy a gép... Igaz csak egy VGA van a gépben közvetlenül a PCI-E slotba dugva.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25728) Robcsa válasza Elbandi (#25714) üzenetére


Robcsa
tag

Az én kártyáaim ugyan nincsennek szénné hajtva. Nem értem miért kell általánosítani. Illetve ezzel egy játékos még tud mit kezdeni, míg egy bányász káryával nem igazán megy semmire, ha játszani akar. A három hónap gari a hírekben volt, de az csak jó, ha kötelesek 1 évet vállalni rá, de még az is elmarad a 3 évtől amit egy gammer kártyára vállalnak. A másik, hogyha 2 év utána eladód ezeket a kártyákat még mindig van rá 1 év gyártói garancia. Ha esetleg bármi gond lenne velük azért az nagy valószínűséggel előjönne ennyi idő alatt, szóval azért a vásárló is védve van egy ilyen használt kártya vétele során.

[ Szerkesztve ]

Robcsa

(#25729) Vektast válasza KRoy19 (#25721) üzenetére


Vektast
aktív tag

Nekem is volt ilyen! Kevés volt a karimnak a táp! Új nagyobb táppal már ment rendessen. Hajtsd meg más progival pl amit belinkeltek Prime95-el! :)

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#25730) KRoy19 válasza Ciccuka (#25726) üzenetére


KRoy19
őstag

Igen stabil a rendszer.

Kipróbálomakkor a nicehasminer 2-őt amit linkeltél, hátha. :R

Vektast

Más is mondta, hogy kevés lehet a táp.
Elméletben elégnek kéne lennie, meg még a tápos topikban is rákérdeztem, hogy elég e ehez a rendszerhez az EVGA GQ 650w-os táp és megerősítettek, hogy elég.

Ha az a probléma, hogy nem elég a táp, akkor miért fagy ki a program indításánál, amikor még a kártyák nem is dolgoznak, csak idle-ben pöcörögnek? És akkor hogy lehet, hogy van hogy bányászik 2 napig folyamatosan és csak utána fagy ki?

[ Szerkesztve ]

(#25731) Omli85 válasza Skynet258 (#25718) üzenetére


Omli85
őstag

Valami pár 100ft-ot volt le az OTP a beérkező lóvéból (de ez gondolom az összeg nagyságától is függ) ha jól rémlik és cirka 4 nap alatt jött meg a kifizetés a számlára Coinbase-ről.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#25732) AAntii válasza KRoy19 (#25730) üzenetére


AAntii
őstag

Nem lehet, hogy nem ugyanakkora a fogyasztás mondjuk equihash alatt, mint pascal alatt pl. és annyira ki van centizve a táp, hogy az egyiket bírja, de a másikat már nem?

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#25733) paperboy válasza strategos (#25667) üzenetére


paperboy
senior tag

i5 4670K 4Ghz
DDR3 1866 16Gb (4x4) 8-9-9-24

(#25734) Something_ válasza KRoy19 (#25730) üzenetére


Something_
őstag

En is szivok ma, 5x indult ujra a claymore, gpu3at eldobta opencl hibaval. Passzolom miert..

Nem is lenne gond, ha ujrainditasnal elindulna. Betolti a gpukat, viszont megall. Ki kell xelni es ujbol elinditani.

(#25735) KRoy19 válasza AAntii (#25732) üzenetére


KRoy19
őstag

Elképzelhető, hogy nagyobb táp kéne, de ha ez a probléma, azt akkor sem értem, hogy miért fagy ki rögtön a miner indítása után pár másodpercel, amikor még nem is kezdtek el dolgozni a kártyák és még a táp sem kezdett el felpörögni.

(#25736) X Factor válasza Skynet258 (#25718) üzenetére


X Factor
addikt

Jah, csak a befizetés drága, coinbase-ről való kiutalásnál alig von le valamit.

Egész pontosan 180Euro-nal, 0,15Euro-t ^^

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#25737) Vektast válasza KRoy19 (#25730) üzenetére


Vektast
aktív tag

Nálam is ki volt számolva hogy gyári értékek szerint bele kell hogy férjenek az effektív táp teljesítménybe de valóságban meg pont hogy túllépte azt mikor neki indítottam nicehash benchmarknak. Amúgy még az AB is csak körülbellüli értékeket ad GPU aktuális kihasználtságáról, nem 100 % valós értékek azok. Mindom hajtsad meg a GPUkat meg a procit egyben ha nem omlik össze akkor más a bibi.

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#25738) deadwing válasza KRoy19 (#25735) üzenetére


deadwing
addikt

Pont az első pár másodpercben max booston mennek a kártyák, a power limit ez után kezdi el a lefelé szabályozást. AB alatt látod is ezt.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#25739) Sondi1986 válasza KRoy19 (#25735) üzenetére


Sondi1986
addikt

Pont akkor kezdenek enni a legtöbbet.

Fogd az MSI aftermurnert és a powerlimitet húzd vissza pl 80%-ra az összes kártyánál utána indítsd el!

De az is lehet a bibi hogy valamelyik ágra sok kártyát tettél!

Molex-6pin-es csatinál meg ne használj ilyet: [link] csak is ilyet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25740) deadwing válasza Sondi1986 (#25739) üzenetére


deadwing
addikt

Azt hiába teszi, amiatt amit előbb írtam.

"De az is lehet a bibi hogy valamelyik ágra sok kártyát tettél!"

Ez viszont lehet.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#25741) AAntii


AAntii
őstag

A táp így hirtelen rákeresve single rail, szóval az ágas matek nem játszik.

Mivel a határon van, így elég ha a nicehashen egy kártyát kivesz az indításból aztán azzal a maradék egy kártyával akkor kezd el bányászni mondjuk claymore-ral, mikor már a többit belőtte a tűrhető fogyasztásra. Kicsit kókány megoldás, de elvileg ha ez a baj mennie kellene, míg nem szerez be valami filléres másik tápot is hogy legalább egy-két kártya arról menjen.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#25742) KRoy19 válasza Sondi1986 (#25739) üzenetére


KRoy19
őstag

Na szereztem egy konnektoros fogyasztásmérőt és 900w-ot húz a konnektorból a 2 gép ami gépenként 450w-ot jelent, tehát bőségesen elég a 650-es táp.

Egyik pcie ágon van 2db kártya, másik pcie ágon van 1db kártya ezek riserben vannak és 2db riser kap egy sata ágról kraftot 1 db riser a másik sata ágról. Az utolsó kártya közvetlenül az alaplapban van és molex-6pin átalakítóval kapja az áramot.(addig amig nem jön meg a 6 pin hosszabbítóm)

Igen, a molex 6pin átalakítóm olyan amit másodjára linkeltél (2db molexből csinál egy 6pin-t)

Szerk: igen összesen 4db kártya van a gépben.

[ Szerkesztve ]

(#25743) Sondi1986 válasza AAntii (#25741) üzenetére


Sondi1986
addikt

Ja a tápon 4db pci-e csati van. :B

De hány kártya van rajta? 4db 1060? :F

Mert nekem ilyen tápom van [link] és 3db 1060-al. :U

Ja láttam a tápod típusát, elvileg egy 1060-as 120-130W eszik, max 500-520W ennének a kártyák, a maradék a gépé. De így is a határon van a táp.
Mondjuk 80% TDP limittel elvileg orvosolható. :B

De tudom pont az indulás a nehéz pont.

[ Szerkesztve ]

(#25744) KRoy19 válasza Sondi1986 (#25743) üzenetére


KRoy19
őstag

80%-os tdp keret van lőve az összes kártyának szóval így ahogy írtam a konnektorból 450w-ot vesz fel az egész rendszer.

(#25745) AAntii válasza KRoy19 (#25742) üzenetére


AAntii
őstag

El kellene indítani a nicehash mindegyik algoval külön-külön és közben figyelni a fogyasztásmérőt, mennyire ugrik fel az indításkor, ha egyáltalán a fogyasztásmérő képes megjelenítewni az indításkori kiugrást. Nem azt írtuk, hogy nem elég a táp akkor, mikor már a powerlimit működik, hanem indításkor lehet neki kevés, amit a tünetek meg is magyarázhatnak akár. Az átalakítózás miatt nem lehet gond.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#25746) KRoy19 válasza AAntii (#25745) üzenetére


KRoy19
őstag

Köszönöm, majd kipróbálom, de most megyek kajálni, mert már itt szopok vele reggel óta és mingyárt kiugrik a szemem az éhségtől. Most úgy néz ki, hogy megy mind a két gép, szóval visszatérek a problémamegoldáshoz, ha megint leáll valamelyik.

Köszönöm mindekinek a tippeket és a segítséget. :R

(#25747) Vektast válasza KRoy19 (#25746) üzenetére


Vektast
aktív tag

Szedd ki az egyik kártyát aztán teszt, utána cseréld ki a másik kártyával, megint teszt. Ha lemegyek mindegyiknél rendben a benchmark az összes algoval akkor a táp a bibi.

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#25748) Qrcy


Qrcy
csendes tag

Kroy19 hez hasonló volt a gondom, nekem az oldotta meg hogy egy másik pci-e 1x be kötöttem át a riser :) azóta nem halt még meg, de lehet nem is ez volt a gond :D de csak ennyit tettem és jó lett.

Igaz nekem 3 kártya volt csak :)

Qrcy

(#25749) Something_ válasza KRoy19 (#25744) üzenetére


Something_
őstag

Nekem 6 db RX 470 4GB-re van egy 650es bronz be quiet-em és egy 80+-os 700w-os thermaltake-em.
Konnektorból mérve 820W a fogyasztás, most adtam neki plusz feszt, így 860w.
Jelenleg nem csinálja, de szerintem nem a fesztől "javult" meg.

(#25750) Htibimor


Htibimor
senior tag

Sziasztok!

Adott egy 6 db 1060-asból álló rig. Asus Prime Z-270P alaplap, 8 GB ram és Intel G4400 3,3GHZ processzor társaságában. A jelenség a következő. Bekapcsolom a claymore minert és a processor 99-100%-os teljesítményre kapcsol. Gyakorlatilag behal szinte. Hol milyen beállításnál keressem a megoldást? Van pár másik rig de azok 28-30% körül teszik a dolgukat. Igaz azokban G1840 és G3900 2,8GHz-es processor van. Lehet összefüggés?

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.