Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4292) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Mint 17.2 Cinnamon esetén hol lehet a LibreOffice megjelenézét állítgatni??
Hiába nézegetem a Beállítások ----> Személyre szabás / Megjelenés menüket, nem lehet mit kiválasztani, vagy átállítani...

1. Korábban manuálisan tettem fel a legfrissebb LO verziót, annak olyan cool megjelenése van, mint Ubuntun.

2. Ha PPA-val rakom fel, akkor meg a 4.4.x verziót installálja és totál fapados kinézető, "Win2000 stílusú" menü, túl apró ikonok...

sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa
sudo apt-get update

sudo apt-get install libreoffice
sudo apt-get install libreoffice-l10n-hu
sudo apt-get install libreoffice-help-hu

3. Ezen lírások alapján [link], [link] felrakható a 5.03 verzió PPA-val, de ugyanaz a full fapad megjelenés, mint a 2. esetben.

Azt tudom, hogy MInt alatt az LO alapból nem olyan dizájn terén, mint Ubuntun, de itt a kinézet esetemben akkor sem stimmel. Mert egy másik eszközön egy friss 17.2/ 17.3 Cinnamon telepítésnél sem olyan, mint nálam.
Tehát mit lehet ezzel kezdeni, visszaállítani az eredeti állapotot, netán Ubuntus verzióhoz hasonló megjelenést :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.