Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- GoodSpeed: Nem vénnek való vidék - Berettyóújfalu
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Lalikiraly: Astra kalandok @ Negyedik rész
- Meggyi001: Kórházi ellátás: kuka vagy finom?
- koxx: Bloons TD5 - Tower Defense játék
- sh4d0w: StarWars: Felismerés
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
-
LOGOUT
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Véreshurka
senior tag
válasz
ubyegon2
#12266
üzenetére
Szia!
Ma sikerült sajnos csak időt keríteni a panel szerkesztési problémámra...
Játszadoztam vele, és már látom miről beszéltél. Egy problémába futottam bele. Megtaláltam azokat az appleteket amik felelősek lehetnek azért, hogy alkalmazásikonokat rakjak ki rájuk, ezek pedig a következők:
1. Grouped Window List (Ez van most a menü indító mellett, ez volt alapból fennt amikor feltelepítettem a Mint-et.)
2. Panel Launchers ((#12261) Frawly szerintem erre gondolt a launcher alatt. Itt valóban vannak már alkalmazásikonok is alapból is, méghozzá a Firefox, a Terminal és a Nautilus)
3. Window List (itt a már megnyitott alkalmazásokat látom úgy, mint amikor windowsban engedélyezve volt a tálcán lévő elemek kibontása, tehát nem csak az ikont látom).Amit próbálgattam: létrehoztam mindkét panelen egy-egy Panel Launchert. Az innen indított alkalmazás aláhúzva megjelenik a Grouped Window List-ben, illetve ha aktív az applet akkor a Window List-ben is, azonban a Panel Launcher-ben nem látom, hogy aktív lenne a megnyitott alkalmazás, mondjuk a firefox. A Panel Launcher-ből ha panel edit módban vagyok tudok alkalmazásokat mozgatnia két panel között, viszont hozzá alkalmazást csak úgy tudok adni ha megadom az alkalmazás nevét/parancsát. Ha csak simán a menüből szeretnék alkalmazást adni panelhez, az mindig csak a Grouped Window-ban jelenik meg, ahonnan viszont nem sikerült egy-egy alaklmazást áthelyezni a másik panelra, csak az egész applettel együtt, még akkor sem ha két Grouped Window között próbálkoztam. Ha eltüntettem a Grouped Window appletet, akkor meg nem láttam, hogy milyen alkalmazás van megnyitva, csak akkor, ha mondjuk a Window List is ki volt rakva a panelra. Na egyelőre itt tartok, és meg vagyok lőve, mert most már végképp elkeveredtem
de legalább már látom, hogy mit szeretnék elérni:
2 panel, az egyik rejtett, a nem rejtett panelen pár gyakran használt alkalmazás indító ikonja a Panel Launcherben, mellette egy Window List applet, hogy lássam mi van megnyitva. A rejtett panelen pár ritkábban, de a sohánál többször megnyitott, számomra hasznos alkalmazás indító ikonja amit ha megnyitok akkor a fő panel Window List appletben lássam megnyitva.Így arra változtatnám a kérdésemet bárki felé, hogy egy alkalmazásnak hogyan találom meg az indító parancsát?
TL;DR: egy alkalmazásnak hogyan találom meg az indító parancsát?
Előre is köszönöm!
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen házat vegyek?
- 3D nyomtatás
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
- Androidos tablet topic
- Autós topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- Annyira azért nem egyedi tervezésűek a Steam Machine fő komponensei
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE X570 AORUS ELITE X570 alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy S24+ / GyáriFüggyetlen / 12/256GB / 12Hó Garancia
- OnePlus Pad Go Green nagy kijelző, könnyű hordozhatóság 8/128 GB Használt, karcmentes 3 hó
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550M R7 5700X 32GB DDR4 1TB SSD RTX 4070 12GB ZALMAN M4 A-Data 750W
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro 256GB Black Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3503
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
de legalább már látom, hogy mit szeretnék elérni:
Rowon
