Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) hudyfiu válasza nortol (#3050) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Csak megláttam hogy valaki ugyan azt árulja, gondoltam beírom énis, bocsi.

A 2. dologban is teljesen igazad!

(#3052) Dufresne válasza hudyfiu (#3049) üzenetére


Dufresne
addikt

Utólag is bocsi tényleg nem néztem utána az árnak, csak írtam hogy én mennyiért vettem, nem gondoltam hogy ennyire jutányosan jutottam hozzá. Amúgy nem rontani akartam az üzletet, ha ez az aprók között lett volna, akkor nem írok be ilyesmit.
Amúgy n200 nemtudom, hogy ez pont a B8G verzió-e, de ebben is t7100 és 2 giga ram van. Igaz a leírásban nincs n-es wifi, de ahány cég annyiféle leírással találkoztam már.

Az N-es wifi-t meg sajna még nem volt alkalmam kipróbálni, se otthon se a környezetemben nincs N-es router, de hamarosan tervezem egy új router beszerzését.

Mégegyszer elnézést, nem rossz szándék vezérelt. :R

Hopp közbe megtaláltam B8G sztem ezaz, tényleg jócskán fennvan az ára.

[ Szerkesztve ]

(#3053) buherka


buherka
addikt

Én ezt a gépet 126.384,- pöngőért vettem ennél a cégnél kb. 1 hete.
Reggel megvettem náluk és délutánra felnyomták az árát 27K-val :Y ...pedig még a típusszáma is megegyezik és 1:1-ben ugyan azok a cumók vannak benne.

Pedig az árak lejjebb szoktak menni nem pedig feljebb :U

Remélem nem valami selejtest sóztak rám, mert én már másra nem tudok gondolni. :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3054) hudyfiu válasza buherka (#3053) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Nem hiszem hogy selejt, az ilyen procival ellátott gépek kb ennyibe kerülnek.

(#3055) buherka válasza hudyfiu (#3054) üzenetére


buherka
addikt

Ahhoz képest mindenhol 150-160K körül kapni ezt a típust :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3056) Dufresne válasza buherka (#3055) üzenetére


Dufresne
addikt

Néha van hogy eláraznak egy modellt véletlenül, vagy valami megmaradt darabot kiárulnak és hasonlók, nem kell félni tőle, örülni kell neki. Lásd feljebb énis így jutottam egy bő 50k-val olcsóbban a saját gépemhez:)

(#3057) csokolade


csokolade
tag

...újabb Realtek HD Audio driver jelent meg, 1.97-es verzió.
... itt egy rapidshare tükör: http://rapidshare.com/files/126832035/WDM_R197.zip

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#3058) buherka


buherka
addikt

Skacok, ha nem csináltam ilyen Recovery CD-t első indításnál és azóta legyalultam a Vistat és XP-t raktam helyette, akkor a Vista-nak lőttek?
Mondjuk van valami 5Gb-os rejtett patíció, azt nem piszkáltam... :U

Nem mintha vissza akarnám tenni a Vista-t, csak ha egyszer eladom akkor jó lenne visszaállítani, az eredeti állapotot :B

(#3056) Dufresne ...akkor mákom volt, mert bárhol nézem nincsen 150K alatt :U

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3059) nortol válasza csokolade (#3057) üzenetére


nortol
senior tag

véleményem szerint semmi szükség a frissítésre, vagy újra telepítésre, főleg ha minden rendben van ...

ezek az új driver dolgok inkább csak azoknak lehet fontos, fontosabb, akik frissen telepítenek rendszert ...

egy jól működő gépet elne ronts egy új driver miatt :-)))
ez véleményem szerint egy fontos üzenet :-)))

(#3060) Dufresne válasza nortol (#3059) üzenetére


Dufresne
addikt

Jól működő gépet tehetsz optimálisabban működővő egy frissebb driverral. Sztem ezis egy fontos üzenet :P :R

(#3061) annamatyi


annamatyi
csendes tag

Sziasztok fórumozók !

Vettem egy Lenovo N200 (0769 BGG, TY2BGHV) laptopot. Drivereket szeretnék hozzá XP-hez, de a net az nem segít. Lenovo oldal nem jön be, IBM oldalról indulva ugyanaz.
A Wlan drivert feltettem, így a net működik. A Sytem Update software-t szeretném lehívni valahonnan. Tudtok rá adni egy működő linket ?Esetleg valaki mailcímemre megküldené?
Köszönöm
Annamatyi

(#3062) buherka válasza annamatyi (#3061) üzenetére


buherka
addikt

Nekem sem jön be a download szekció, valami karbantartás lehet a Lenovo szervernél szerintem :U és ezért nem működik a letöltés
Ma hajnalban még sikerült leszednem az összes XP meg Vista drivert az N200-as gépemhez...
Egy valamire rájöttem, hogy ha felrakom a gépre a Vista-t és a beépített driver-el szólaltatja meg a hangszórókat, akkor sokkal hangosabbak és sokkal tisztábban szólalnak meg...ha felrakom a Realtek driver-t, akkor azonnal meghal a hangszóró. :U

Ha estig nem javul meg a Lenovo szervere, akkor becsomizom neked az összes XP drivert és felrakom valami Upload oldalra és letöltheted onnan.
Sajna benn hagytam a notim a cégnél és minden rajta van...de megyek vissza estére melózni ;)

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3063) annamatyi válasza buherka (#3062) üzenetére


annamatyi
csendes tag

Ezt előre is köszönöm !!!

(#3066) annamatyi válasza buherka (#3062) üzenetére


annamatyi
csendes tag

12 órakor megjavult a letöltési szekció, el is kezdtem leszedni a fájlokat. Azért a segítőkészségedet nagyon köszönöm ! Ritkaságszámba megy, sajnos !

Annamatyi

(#3067) htmtimcsi válasza moorland (#3065) üzenetére


htmtimcsi
tag

nem írnád le részletesebben, hogy mikor kapcsol ki.(teleptiés elején, vagy már a telepités vége felé, mennyi idő mulva kapcsol(gat) ki)

illetve probálj meg vlmi linux livecd-t hogy az is lefagy-e. az abbol áll hogy letöltec1et(pl ubuntu) kiírod és bebootoltatod.

azért jók az ilyen livecd-t, mert gyorsan le lehet tesztelni vele a hardvert. egynelőre más ötlet nincsen.

mod: ha vista volt rajta miért nem probáltad nyuzni kicsi a gépet.?

[ Szerkesztve ]

(#3070) htmtimcsi válasza moorland (#3069) üzenetére


htmtimcsi
tag

hát egyeltalán nem normális, mert talán(nem kerestem rá) de 100 celsius fok a lekapcsolási hőmérséklete a procinak. na már most pl.: nekem ahogy figyeltem általában 60-62fok körül megy FULL terhelésen.

nekem is volt olyan már hogy hibernálásból v. suspend ből nem jött vissza a proci venti fordulat szabályzása(talán linux alatt, tudom sok a talán,de mostanában egyeltalán nincs ilyen gondom), egyszerüen nem kapcsolt be a venti, pedig izzott rendesen a vas és ennek az eredménye egy kikapcs lett. után ment megint rendesen a venti is a hütés is.

mod: esetleg bios frissités

[ Szerkesztve ]

(#3071) buherka válasza annamatyi (#3066) üzenetére


buherka
addikt

Most nézem én is...és valóban megy már a letőltés. Nem is baj mert egy-két Vista driver-t nekem is le kell még szednem. :U

Hozzáteszem, nekem is 1 hete van meg a masina, de ott segítek ahol tudok ;)

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3073) htmtimcsi válasza moorland (#3072) üzenetére


htmtimcsi
tag

"a memória fedele is le van ragasztva, hogy nem lehet cserélni." ez azért vicces, mert ugy tudom hogy a n200 manual-jában, az van irva hogy a memóra cserélhető eszköz. na mindegy. ehhez a részéhez nem értek.(meg a többihez sem :) )

"csak egyszer kapcsolt le " hát azért a linuxoknál ez durva eljárás, és valószinüleg vlmi hardver hiba. szerintem is a melegedéssel van a gond.
meg egyetértek a kékhalálos dologban, memória hibánál kékhalált dobna és nem kikapcsolna.

a memóriát meg kizárhatod 1 memtest86al.
de még a lenovo-nak is van vlmi saját programjuk amivel tesztelni lehet a hardver eszközöket.

(#3074) htmtimcsi válasza nortol (#3030) üzenetére


htmtimcsi
tag

http://prohardver.hu/apro/laptop_lcd_kijelzok_eladok_beszereles_ingyenes/hsz_1-50.html itt kérdezd meg. ez vlmi kijelző cserélő emberke. hátha ő járatos ebben.

(#3075) nortol válasza htmtimcsi (#3074) üzenetére


nortol
senior tag

huhhh :-)
ami nekem kellene, az a wsxga+ és elég húzós az ára :-)

(#3076) htmtimcsi válasza nortol (#3075) üzenetére


htmtimcsi
tag

hát nem azt irtam hogy olcso:D de ebből csak az derül ki hogy milyen sokba is kerül ez a része a laptop(ok)nak. a másik drágaság talán a proci.

(#3077) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Sziasztok. Tulajdonosa lettem egy ilyen notinak. És van néhány furcsaság vele kapcsolatban. Adott esetben egy T2370-es procival szerelt példánynak milyen rendszerbuszon kell üzemelnie? DDR667-es van benne de csak 533-on megy. 2GB RAM-mal vettem, de végül kiderült, hogy nem 2x1 Dual channel, hanem 2GB Single-ben üzemel (ez is feketepont).

Mi a véleményetek?

Más..AHCI módban csak USB-s Floppyval lehet rá Oprendszert telepíteni? A drivert nem tudtam integrálni sajna....

They drew first blood....

(#3078) bolcsodal válasza bolcsodal (#3077) üzenetére


bolcsodal
addikt

Egen..a proci tud ilyen FSB-t csak...

They drew first blood....

(#3079) scream24


scream24
senior tag

csumi. Egy 3000 n200 masinába bele lehetne vágni valami combosabb videokarit? Pl. 2600xt? Vagy hol van leirva mely tipusok mehetnek bele, ha egyáltalán lehetséges. Köszi. :)

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#3080) htmtimcsi válasza scream24 (#3079) üzenetére


htmtimcsi
tag

lenovo n200 hardware manual

valami ilyesmit kéne olvasnod. ebben benne van minden a lenovo összrakásáról stb... van benne támogatott procik listája. vgaról csak annyit találtam hogy nvidia go7300as. erről nem sok mindent ír hogy lehetne cserélni. ugyhogy nem igazán tudom hogy cserélhető-e.

(#3081) hcs57 válasza scream24 (#3079) üzenetére


hcs57
őstag

... bele.. egy Nvidia 9800GTX-et... aztán lecsukod a tetejét, és integrálódik az LCD-vel. :DD

Ugye ezt a kérdést te sem gondoltad komolyan?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#3082) htmtimcsi válasza bolcsodal (#3077) üzenetére


htmtimcsi
tag

szerintem jó dolog hogy 1db 2gigás modul van,mert így csak be kell raknod még 1 2gigásat és lesz sok memóriád, windows úgy is szereti ha sok van. az AHCI drivert utólag is fellehet rakni. valahogy ki lehet tömöriteni az ahci-nek az exejét és aztán hozzá tudod adni. valahol le van írva. lesz időm megkeresem, hogy hogyan is kell.

(#3083) htmtimcsi válasza htmtimcsi (#3080) üzenetére


htmtimcsi
tag

meg mintha a go7300is integrált graf. kari lenne. akkor nem. dedikált karisat kellet volna venned azokban lehet cserélni.

(#3084) buherka válasza bolcsodal (#3077) üzenetére


buherka
addikt

A T2370-es 533-as FSB-vel megy...nekem T2390-es van benne és az is ennyin megy.

Nekem is 2X1Gb Samsung ram van benne (667-es) és 533-on Dual-ban mennek 44412-es időzítéssel.
De legaláb 1:2-es arányban és jó időzítéssel. :U

Alaplap: Lenovo IEL10

Típus: Lenovo 3000 N200 -TY2EDHV-

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3085) d.fero


d.fero
csendes tag

Üdv.

Eladó az N200-asom

Core 2 Duo T7100 2x1,8Ghz 800Mhz FSB
2x512 MB 667 ram(egyszerűen és olcsón bővíthető, nekem bőven elég)
120GB HDD
stb
A noti mindössze 3 hónapos, így még 9hó gari van rá.

http://prohardver.hu/apro/elado_3_honapos_lenovo_3000_n200_t7100_800fsb/hsz_1-50.html
Ezen a linken olvashattok róla bővebben.

Én xp-t használok rajta, meg vagyok vele elégedve!
Eladás oka, hogy szeretnék 12"-osra váltani.

06-30-266-57-81
Ára 135.000Ft

"Egy ember halála tragédia. Egymillióé statisztika." Sztálin

(#3086) Dufresne válasza moorland (#3072) üzenetére


Dufresne
addikt

A bios frissítés nem jár garancia vesztéssel, tehát azt nyugodtan frissítheted. Ha 3 napon belül viszed vissza a gépet, akkor igen kötelesek cserélni a gépet, vagy visszaadni az árát.
Ajánlom tanulmányozni, mik is a jogaink fogyasztóvédelem.
Amúgy a lenovo-nak van egy kis füzete, amiben le van írva, hogy mik a felhasználók által is cserélhető részei a gépnek és mik a csak szervíz által nézegethető részek.
Ezek alapján lehet cserélni a memóriákat és a vincsesztert is nyugodt szívvel, nem járnak garanciavesztéssel. Amúgy a garanciát is a központi szervizben érdemes végeztetni, ott gyári szám alapján tudják azonosítani a gépet még számla sem kell hozzá, hogy garanciális-e vagy sem. Szóval attól, hogy egy kisker ráragasztott egy matricát, az még nem jelent semmit, ugyanis nem ők határozzák meg a garanciális feltételeket...
Szóval mindig érdemes a központi szerviz álláspontját kikérni ilyen bővítésekről...

(#3087) Dufresne válasza Dufresne (#3086) üzenetére


Dufresne
addikt

Ha kötözködnek, akkor panaszkönyv és azért írd meg nekik még ma a problémádat, vagy az üzenőfalra, vagy e-mail-en és meg fogják mondanni pontosan hogy mit tehetsz.

Pl én eddig úgytudtam, hogy fődarab cseréje esetén csak a fődarabra indul újra a garancia, de felvilágosítottak, hogy ilyen esetben az egész készülékre újraindul, tehát az én N200-asomban történt alaplap csere miatt így fél év után újabb 1 év garanciám van :D

(#3088) htmtimcsi válasza scream24 (#3079) üzenetére


htmtimcsi
tag

amilo fuji-hoz már van külső videokártya ATI Mobility Radeon™ HD 3870. a neve: GRAPHIC BOOSTER. majd néhány év múlva biztos lesz ezekhez a gépekhez is(vagy nem).

(#3089) bolcsodal válasza buherka (#3084) üzenetére


bolcsodal
addikt

No igen, de neked megy a Dual-Chanel. Nekem meg nem. Előnye tényleg annyi, hogy lehet még mellé pakolni RAM-ot. De addig meg lassabb lesz, mint ha két modul lenne benne.

Az AHCI-ban kéne telepíteni a windózt. Szerintem utólag nem lehet bekapcsolni, ha telepítéskor kikapcsoltad.

Szerintem...

They drew first blood....

(#3090) htmtimcsi válasza bolcsodal (#3089) üzenetére


htmtimcsi
tag

de lehet, mert miután felrakod a drivert, utána kell egy reboot, majd a biosban átkell lőni az ahci-t mert onnantól kezdve meg csak azzal fog bootolni. én se birtam még ugy felrakni a windows, hogy eleve megy az ahci. eddig mindig csak utólag raktam fel. pedig azt írták hogy nlite-al be lehet rakni.

(#3091) nortol válasza bolcsodal (#3089) üzenetére


nortol
senior tag

dehogy nem lehet telepíteni ...
telepíted az ahci drivereket, majd átállítod a biosban a módot ...

vagy pedig még idejekorán, előre gondolkodva belegyúrod a sata drivereket magába a telepítő cd-be, és soha többet nem lesz gondod az ahcival ...

(#3092) htmtimcsi válasza bolcsodal (#3089) üzenetére


htmtimcsi
tag

AHCI-hez:

http://prohardver.hu/tema/lenovo_3000_notebookok_nem_thinkpad/hsz_2594-2594.html

http://prohardver.hu/tema/lenovo_3000_notebookok_nem_thinkpad/hsz_2154-2154.html

http://prohardver.hu/tema/lenovo_3000_notebookok_nem_thinkpad/hsz_2070-2070.html

még lehet hogy van 1pár ilyen hozzászolás, csak ezt nem nekem kéne átbujni.

[ Szerkesztve ]

(#3093) bolcsodal válasza htmtimcsi (#3092) üzenetére


bolcsodal
addikt

Köszöntem...és igen, ;) legközelebb a keresőt fogom használni.

They drew first blood....

(#3094) buherka válasza bolcsodal (#3089) üzenetére


buherka
addikt

Hát nem tudom, hogy mennyit dob a gyorsaságon a Dual-chanel...én őszintén megmondom, hogy nem is néztem, amíg te nem szóltál :B

Nem hinném, hogy olyan hűdenagy gyorsulást eredményez itt a Dual DDR.
Szóval attól nem kell tartanod szerintem, hogy sokkal lassabb lenne a géped, mint pl. az enyém.
Nekem az a lényeg, hogy legyen stabil, és ne kelljen vele szaladgálnom a szervizbe :U
Eddig minden Ok.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3095) htmtimcsi válasza buherka (#3094) üzenetére


htmtimcsi
tag

meg windowsnál inkább a mennyiség számít,mint a gyorsasága a ramoknak.
én használtam asztali gépet drága minőségi dualos párba válogatott rammal és nem igazán volt éreszhető a sebesség, mert álladóan töltött össze-viszza(ez volt 1 giga rammal).
bár egyszer olvastam 1 okos windowsos emert, aki azt nyilatkozta ahhoz hogy kellő biztonsággal futtasuk a vistát akkor használjunk ECC ramot. nos szerintem nem túl sok laptop támogatja az ECC ramokat, bár annyira nem néztem utána.

(#3097) htmtimcsi válasza moorland (#3096) üzenetére


htmtimcsi
tag

mod:ez csak az én feltevésem, de logikusnak tünik, az oka az már kevésbé:
ha ez a helyzet és a proci tényleg meleg, akkor a hütési rendszer a rossz. ha hallod a ventit és nem meleg a levelgő amit kifuj akkor valoszinüleg, nem adja át a hőt a hütőbordának és igy a venti levegője se tudja hüteni. (fuu még én se értem ahogy leirtam). szóval a venti a hütőbordát hüti és ha oda nem kerül át a procimag hője akkor beb*sz van. szóval szerintem is az lesz a legjobb, ha visszaviszed, ezért van a garancia elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#3098) buherka válasza htmtimcsi (#3095) üzenetére


buherka
addikt

Nekem most 2 giga ram van benne, ahogy elnézem a Vista ennyivel vígan elszaladgál.
Úgy hogy nem piszkálom...600-700 Mb-ot eszik meg.

Több alkalmazást nem szoktam egyszerre futtatni. Amire klikkelek az azonnal megnyílik.

Meg azt is megfigyeltem, hogy a Vista alatt, ha pl. filmet nézek, leveszi a proci feszt 1.00V-ra és így 42 fokon tanyázik állandóan és be sem kapcsol a venti egyáltalán :U
Az XP alatt folyamatosan 1.36V a proci fesz és elég sűrűn forgatta a ventit.

Sajnos ezt az ECC ramot nem ismerem :B ...még láma vagyok ehhez a dologhoz :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3099) bolcsodal válasza buherka (#3098) üzenetére


bolcsodal
addikt

Hogy lassú-e, vagy nem még nem érzékeltem. Mivel most tettem fel rá Xp Home-ot. SP3-al integrálva. Nekem kb 300 megát eszik meg tűzfallal, vírusírtóval együtt. Ami szerintem elfogadható, bár a Home-tól egy kicsit kevesebbet vártam alapból.

A Dual-Channel biztos, hogy gyorsabb. Kérdés, hogy valószínűleg olyan alkalmazásoknál jönne ki inkább a különbség, amit az x3100-as IGP miatt úgysem futtatnék a notin.

A rendszer teljesítményét úgyis az FSB533 "fogja vissza" leginkább.

Kérdés: ezeknek a notiknak BIOS-ába hogyan lehet belepiszkálni egyébiránt. Megszoktam, hogy tudom állítgatni így a "shadowed" BIOS igen kényelmetlen a számomra.

Alapból egyébként a szorzót váltogatja a cucc. Ha akksiról megy, akkor 6X-os szorzót állít be azonnal (remélem azért ha kell a kraft felpörgeti a procit.. :U ). Csak hálózati adapterrel megy a maximum 12X szorzón.

They drew first blood....

(#3100) buherka válasza bolcsodal (#3099) üzenetére


buherka
addikt

Hát igen...az XP az memória szinten is kicsit kölcséghatékonyabb, mint a Vista. De, ha így 2Gb van, akkor van miből "zabálnia". :U

Ha gondolod lökök, neked egy Everest riportot, hogy mik az adatok és akkor lesz hasonlítási alapod.

Bios-hoz sajnos láma vagyok...főleg, hogy 1 hete van meg a notim....ebben valaki más biztos segít majd :U

Igen a szorzót váltogatja a procinál, de XP alatt nekem állandó 13X-os és 1.36V-os...Vista alatt, meg mind a kettőt visszaveszi ;)
Akksit azt nem használom, de majd megnézem, ott miként alakul ez a szorzó + fesz-állítás dolog :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.