Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) nortol


nortol
senior tag

rendkívűl biztosak vagytok benne, hogy ez a téma ebbe a topicba való?

(#3352) tototos válasza bencsikt (#3203) üzenetére


tototos
őstag

Tegnap vettem egy ilyet. Nagyjából elégedett vagyok vele, sajnálom hogy a power managment csak a beépített windowsos. A billentyűzet kicsit kopogós de nem várhatok 116 ezerért mindenből csúcsszupert. Már az is nagy szám hogy 2 magos és 2 giga ram van benne. A wlan driverrel kicsit meggyűlt a bajom de a system update leszedte a megfelelő drivert hozzá. Mondjuk amire vettük arra tökéletesen megfelel. Net meg windows beépített játékai.

(#3353) bencsikt


bencsikt
csendes tag

A RealTek szerint a 8 csatornás ALC861VD chipből ami a N200-ba van, valakinek sikerült már kicsikarni elfogadható minőségű hangot? XP-n elég siralmas a hang, sima sztereónak látszik hiába a legújabb driver (R2.00). Lehet a hangszóró ilyen gyenge minőségű? Valakinek tapasztalata Vista/Linux?

[ Szerkesztve ]

(#3354) spyduck válasza bencsikt (#3353) üzenetére


spyduck
nagyúr

Amint meg lesz a Vista megírom a topikban, elvileg még a VGA is normálisan fog működni.

(#3355) htmtimcsi válasza tototos (#3352) üzenetére


htmtimcsi
tag

ez komoly?: "A billentyűzet kicsit kopogós"
elvileg a lenovo billenyüzet vagyis pontosabban a thinkpad bill. agyon van dicsére van minden weboldalon. nekem ez volt az első laptopom, de őszintén szólva én nekem nagyon bejön a bill., az asztalihoz képest, de kinek mi. lehet hogy neked valami turbo szuper asztali billenyüzeted van aztán azért érzed gyengének? de tényleg érdekelne hogy véletlen írtad hogy tényleg így gondolod? van valami hasonlításí alapod?

bocs hogy letegezlek, de mára fáradt vagyok a magázohangnemhez.

"sajnálom hogy a power managment csak a beépített windowsos" milyen kéne még?
mert ACPI az van(csak kicsit bugos).

(#3356) duni84 válasza htmtimcsi (#3355) üzenetére


duni84
aktív tag

szia,

hát a t- sorozat billentyűzetéhez van szerintem hasonlítva ;)

na meg pont végignéztem mi a különbség a windows és a power managment között ... hosszabb akksi időt tudok kihúzni a t60-ból, mint a windowsos beállítással ( cirka 50 perccel többet .. picit intelligensebb és több infót közöl ) .... majd megnézem holnap, h mit szól a power management az n200-ashoz ( megy - nem megy - jön? )

#metszéspontok

(#3357) htmtimcsi


htmtimcsi
tag

hát ez durva hogy már br 120rugóért tud az ember thinkpadet venni. :)

(#3358) htmtimcsi válasza duni84 (#3356) üzenetére


htmtimcsi
tag

köszi az infot. de! azért az nem lehetséges hogy a thinkpad amenyivel drágább annyivel takarékosabb, mert árba azért 200-250fölött van, míg 1 lenovo 120 fölött. szóval több befektetett pénzért nyilván valami jobb képeséggü kütyükkel szerelt gépet kap az ember, nem beszélve a 3év alapgariról a t60hoz.

(#3359) bencsikt válasza spyduck (#3354) üzenetére


bencsikt
csendes tag

Próbára fölraktam egy Vistát. A hang gyakorlatilag nem lett jobb:( A VGA-val XP alatt sem volt gond sztem... Ha valakit érdekel, a Lenovo 3000 N200 TY2EAHV_2GB Vista élményindexe:

CPU:4,8
RAM:4,4
VGA:2,7
Játék:3,1
HDD:4,9

(#3360) spyduck válasza bencsikt (#3359) üzenetére


spyduck
nagyúr

Counter strike 1.6-al szoktunk játszani 1280x800-ban és ha felrobban egy bomba akkor leesik az fps kb 10-re, ez Vista alatt elvileg nem történik meg. Ha megnéznéd nekem nagyon megköszönném:)

(#3361) bencsikt válasza spyduck (#3360) üzenetére


bencsikt
csendes tag

Én játékra nem használom, igazából ezért nem is értettem mi a baj vele. De a sebesség akkor szokott megakadni, ha pl. nem eleve maxon használod a CPU-t, és az fsb-t éppen magasabbra állítja. Nem tudok róla, hogy a GMA X3100-hoz lenne valami szoftver, ami GPU sebességét állítgatná (mint pl. a Radeonoknál). Sajnos ezt a játékot nem tudom kipróbálni:(

(#3362) hudyfiu válasza spyduck (#3360) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Nekem Vista alatt rosszabbak a cs-k.
Xp alatt még épp játszható a source vista alatt már nem.

(#3363) asimon


asimon
tag

Sziasztok!
Van aki már használt XP-t és Vistát is a gépen?
Mik a tapasztalatok, mennyire van difi a kettő között teljesítményben?

Már jó pár hónapja megvan a gép és azóta Vista van rajta, igazából nincs Vele gondom, mert a T7100-es procival és a 3GB rammal elketyeg minden.

Csak érdekelne, hogy teljesítményben, akksi időben mekkora eltérés van a kettő között!?

Előre is köszönöm! :)

(#3364) tototos válasza htmtimcsi (#3355) üzenetére


tototos
őstag

hát a Thinkpad T61 billentyűzetéhez képest az. Lehet hogy a t61-ben van a jobbik billentyűzet és ezért de másabb az tuti.
A thinpadhoz van power manager progi amivel be tudom állítani hogy akksiról levéve vegye le a kijelző fényerejét meg ilyesmi. Nekem jobban bejön az a progi mint a windowsé.

(#3365) htmtimcsi válasza asimon (#3363) üzenetére


htmtimcsi
tag

teljesítményben ennyi rammnál szerintem nincs érezhető hatás.
az aksi idő az más kérdés, de xp-t felrakni csak azért mert +néhány perccel tovább birja, akkor inkább vegyél nagyobb kapacítású aksit. bár ha szereted a kihívásokat akkor probálkozhatc az xp-vel, sok sok idő mire rájösz hogy a vistát sokkal könnyebb belőni,mint egy xp-t.

(#3366) solarian2 válasza htmtimcsi (#3365) üzenetére


solarian2
csendes tag

grafikai teljesitmenyben kicsit rosszabb a vistaval, viszont akksiidoben egyertelmuen jobb, koszonhetoen ezeknek a powerprofiloknak, pl lehet olyat beallitani, hogy a processzor orajelet(így a feszt es a fogyasztast) folyamatosan alacsonyan tartsa.
Illetve meg egy vista pozitivum, az IGP tobb memoriat tud foglalni, akar 384MB-ot, persze ez fugg a rendelkezesre allo RAM mennyisegetol.

(#3367) asimon válasza htmtimcsi (#3365) üzenetére


asimon
tag

Vistát tényleg sokkal egyszerűbb belőni.
Az előző laptopomon XP volt, abban sajnos csak egy Celeron M ketyegett, fél giga rammal, de összességében nem volt lassú.

Ez az N200 azért telejesen más kategória, igazából minden benne van, és a bill. nagyon jó benne, talán még nem is találkoztam ennyire jó cuccal.

Eddig is kacsintgattam az IBM - Lenovo felé, de most már úgy vagyok vele, hogy más márkát, soha többet. :))

Köszönöm a hozzászólásokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#3368) buherka


buherka
addikt

Sziasztok skacok :R

Nekem ez a notim van: [link]...valaki meg tudná mondani, hogy mi a rossebért kerül ez ennyibe, még mindig, amikor ennyiért ThinkPad-ot kapok?

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3369) bolcsodal válasza buherka (#3368) üzenetére


bolcsodal
addikt

Talán a szoftver körítés miatt! ;]

Ilyet ír "Google Toolbar"!! :DDD

Biztos bentragadt ez a modell náluk, és kevesebbért nem akarják eladni.

They drew first blood....

(#3370) buherka válasza bolcsodal (#3369) üzenetére


buherka
addikt

Hát nem tudom...azok a szoftverek amik rajta voltak gyárilag, azok egy kalap kakit nem értek. Szinte az összes 30 napos verzió volt, amit magad is le tudsz bárhonnan tölteni.
Persze már legyalultam őket... :B

Hja...Google Toolbar, biztos ér vagy 10K-t :DDD

Szinte mindenhol 150K körül mozog ez a modell...jó lenne tudni, hogy miért :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3371) duni84 válasza buherka (#3370) üzenetére


duni84
aktív tag

tényleg az lesz a megoldás, hogy mindenhol utolsó darabok és nem akar rajtuk bukni túl nagyot a cég .... habár így előbb-utóbb mégnagyobb lesz, hacsak rá nem sózzák valami hozzá nem értő céges beszerzőre "thinkpad" néven :)) ( ugyanis sok helyen így hirdetik az n200-as gépeket is )

#metszéspontok

(#3372) buherka


buherka
addikt

Valaki segítsen... :R

Nem tudok színes képet varázsolni 32"-os LCD TV-mre az S-video csatin keresztül az N200-as notimból.
Végigzongoráztam az összes NTSC és Pal formátumot az Intel grafikus driverben, de semmi változás, az összes fekete-fehér képet ad a TV-re.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3373) hcs57 válasza buherka (#3372) üzenetére


hcs57
őstag

a kábeled nem jó...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#3374) buherka válasza hcs57 (#3373) üzenetére


buherka
addikt

A kábel vagy maga a S-Video csati?, mert nem mindegy :U

Az S-Video csati az amit a 8800GT-hez kaptam...szabvány 7 pines ami a notin is van.
A kábel meg sima RCA....sárga, piros, fehér.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3375) buherka válasza hcs57 (#3373) üzenetére


buherka
addikt

Köszi a telefonos segítséget :R :R :R

Abból a 4 pines dologból indultam ki, amit mondtál és végül találtam itthon egy 1000 éves S-Video csatit, amit még a Geforce3 Ti200-as kártyához kaptam. Ez 4 pines és színes a kép az LCD-n :C.
Azért ez hihetetlen, hogy egy 6 éves cuccal működik az S-Video, egy idei konstrukcióval meg nem :U

Köszi még egyszer és bocsi, hogy telefonon buzeráltalak :B :R

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3376) hcs57 válasza buherka (#3375) üzenetére


hcs57
őstag

Örülök, hogy segíthettem... hívhatsz máskor is, ha tudok, segítek. :)

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#3377) buherka válasza hcs57 (#3376) üzenetére


buherka
addikt

Igazi PH-s hozzáállás :R :R :R ...ezt szeretem ;)

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3378) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv!

Kéne egy kis szakmai rásegítés, mivel nem vagyok otthon laptop és integrált grafikus-vezérlő téren...

Egy barátom kinézett magának egy notit, amiben 2 giga 667es ddr2 van, 120as vinyó és 1,86os dual-core proci. Ez eddig még nekem is mond valamit, de az x3100 már nem sokat :U

A srácnak netezésre és lanparty játékokra kéne, stratégiai fronton. Kérdésem a következő lenne, olyanokkal mint, Total War, Mediveal2 , vagy az új Total War, ha kijön( :DDD ) esetleg a Spore, meg hasonlók... Lehet játszani ezekkel ezen a notin? Természetesn minden kompromisszumra hajlandó vagyok, de egy közepes graf, kis felbontáson belefér? (nah ezt mondjuk nem a Spore-ra értem) :U

Egy kis sos segítség kellene :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3379) bolcsodal válasza hoffman_ (#3378) üzenetére


bolcsodal
addikt

Felejtsd el. :U Az X3100-as grafikus mag kb egy x700Pro szintjén van. Valamivel gyengébb nála, mivel nincs saját dedikált memóriája. Kb így induljatok neki a játékoknak ezzel a notival.

Nem is értem...notit játékra. :(

Mondjuk a Diablo2 szépen fut rajta... :DDD

They drew first blood....

(#3380) bolcsodal válasza bolcsodal (#3379) üzenetére


bolcsodal
addikt

Visszavonom...feleannyit sem tud, mint egy x700Pro.

Itt: [link] Van egy összehasonlító 3DMark táblázat ebben a cikkben.

Ez alapján egy ATI9550 azaz RV360, vagy Geforce 6600 (NV40) is lekörözi játékteljesítményben.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#3381) buherka válasza hoffman_ (#3378) üzenetére


buherka
addikt

SPORE...lénylabor, az maxi grafikán 1280X800-ban megy az x3100-as Intel VGA-n, mert ezt kipróbáltam kiváncsiságból. (persze támogatja is a játék)
Inkább az a baj ezzel a VGA-val, hogy a programozók nem optimalizálják rá a játékokat, egyszerűen nem is veszik számításba.
Ha játszani akarsz a notin, akkor nézz erősebb VGA-t és dedikált memóriával.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3382) bolcsodal válasza buherka (#3381) üzenetére


bolcsodal
addikt

Éppenhogy most kezd hasonlítani egyáltalán valami VGA-ra az X3100. A többihez hasonló pixel és vertex árnyalók alkalmazásával viszonylag új irányba mozdultak el az Intelnél. Más kérdés, hogy itt minden Volt számít, amit meg tudnak takarítani működés közben így ennek a grafikus magnak a teljesítménye egyáltalán nem játékra való.

They drew first blood....

(#3383) xedos válasza buherka (#3381) üzenetére


xedos
addikt

Ez biztos? X700-on nagyjából folyamatossan megy. HD2600Pro-n folyamatos és gyors.

(#3384) buherka válasza bolcsodal (#3382) üzenetére


buherka
addikt

Hát igen... itt ennél a VGA-nál nem a teljesítmény a mérvadó, hanem a fogyasztás + ne melegedjen.
Lényeg, hogy a Vista alatt szép képet ad :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3385) spyduck válasza buherka (#3384) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hali!
Mi a helyzet a dvd író-val?

(#3386) buherka válasza xedos (#3383) üzenetére


buherka
addikt

Én megkaptam az eredeti verziót és azzal próbáltam ki, de csak kiváncsiságból :U
Hozzáteszem hogy az X3100-as VGA a támogatott kártyák között van a játékban, tehát valamilyen szinten optimalizálták rá, lehet hogy ezért fut ilyen szépen a notin...persze piztos nem full efektekkel, de teljesen tűthető ;)
Ja játszani akarsz notin, akkor inkább HD2600Pro-val vegyed. Az már jó lesz játékra :K

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3387) buherka válasza spyduck (#3385) üzenetére


buherka
addikt

Másnap már mehettem érte :C ...kicserélték, hazamentem...aztán megint sz@r :W .
Na mondom, újrahúzom a rendszert az eredti Vista-val, amit kaptam hozzá
Aztán láss csodát flottul és hibátlanul működik az író :B
Szóval semmi baja nem volt az írónak :D ...én hülye, meg kicseéltettem :o . most már tök mindegy...én voltam ultra béna :o
De azért marha jó fejek a Lenovo szervizesek...itt aztán nem kötekednek. Ha azt mondod, hogy rossz nem tesztelgetnek, cserélik szó nélkül :K....Piros pont a Lenovo-nak ismét :K

Ja...és még valami. Itt elhangzott a fórumban már többször is, ha valaki Vista-val kapta a gépét és letörli valamint előtte nem csinál Recovery CD-t, akkor keresztet vethet...hát a nagy túrót.
Letöltöd a 30 napos Vista próbaverziót (nekem a szervízben adtak egyet ingyen :D ) és megadod a hologrammos matricán a Serial-t a telepítéskor, ami a géped alján van.
Ekkor azt fogja telepíteni, amire jogosult vagy...az én esetemben a Home Premium-ot.
Amikor feltelepült, még mindig 30 napos próbaverzió, de...
A Win. a Serial alapján generál egy 8X6=48 számjegyű kódot amit meg tudsz nézni a Vezérlőpult->Rendszer->Windows aktiválás, almenü alatt, de online kell lenned :U
Több lehetőség van az aktiválásra...SMS, 0680-as ingyenes behívószám.
Bediktálod vagy elküldöd ezt a 48 számjegyű kódot, amire az Microsoft ismét generál egy 48 számjegyű kódot :D :D :D ...no de ez már a végleges kód :C .
Beírod és Jogtiszta a Vista-d...

Szóval picsáb@ a Recovery CD-vel :B

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3388) spyduck válasza buherka (#3387) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én is nemrég raktam fel a Vista Home Premiumot. letöltöttem a lenovo oldaláról mindent és még mindig van 3 smeretlen eszköz köztük a VGA. Honnan szedtél drivert a VGA-hoz? Még a tapipad is ismeretlen a 3-ikról még fingom sincs de kiderítem. A lenovo oldaláról szedtem le amúgy.

(#3389) tototos válasza spyduck (#3388) üzenetére


tototos
őstag

Rakd fel a system updatet. Az elvileg megtalál neked minden olyan drivert ami kell a géphez

[ Szerkesztve ]

(#3390) spyduck válasza tototos (#3389) üzenetére


spyduck
nagyúr

És ezt a system updatet hol találom?

(#3391) spyduck válasza spyduck (#3390) üzenetére


spyduck
nagyúr

Most látom, hogy itt automatikusan megkeresi a drivereket. Így nagyon könnyű:)

(#3392) spyduck


spyduck
nagyúr

Vki tudna nekem linkelni Vista alá egy touchpad drivert mert a lenovo oldaláról letöltött verzió nem működik.

(#3393) tototos válasza spyduck (#3392) üzenetére


tototos
őstag

pedig annak jónak kellene lenni :F

(#3394) tototos válasza spyduck (#3391) üzenetére


tototos
őstag

Aha mindent megkeres és pont azt ami kell. Legközelebb én is ezzel kerestetem meg az összes drivert. Felrakom a hálókártya driverét és szedje a többit. A wlannal állandóan szívok, az acces connection alig akarja felismerni a kártyát.

(#3395) spyduck válasza tototos (#3393) üzenetére


spyduck
nagyúr

felraktam de nem jó. lehet be kéne állítani? annyira nem ismerem ezt a vistát :W hol lehet ezt egyáltalán beállítani?

(#3396) tototos válasza spyduck (#3395) üzenetére


tototos
őstag

Elvileg egy kis ikonnak kellene megjelenni a tálcán. De vezérlőpultban is tuti valahol meg lehet keresni, én is 2 napig használtam vistát utána törlés, bár ennek majdnem 1 éve, lehet mostmár lassan visszateszem

(#3397) buherka válasza tototos (#3394) üzenetére


buherka
addikt

Mit használsz? Vista v. XP?

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3398) buherka válasza spyduck (#3395) üzenetére


buherka
addikt

amit küldtem neked drivert, azzal sem jó?
Mert én is ezt használom és nekem működik hiba nélkül :U ...mondjuk én csak vész esetén használom a tapipadot.
Miután feltelepült a driver, elvileg lehetőséget kapsz az újraindításra. :U
Újraindítottad a gépet?

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3399) spyduck válasza tototos (#3396) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem nagyon találom.

(#3400) tototos válasza buherka (#3397) üzenetére


tototos
őstag

Xp-t, vista van a rejtett partíción de nem tetszett így xp ment fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.