Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) bolcsodal válasza htmtimcsi (#3249) üzenetére


bolcsodal
addikt

A SeaTools által talált hibákat DOS módban ki tudja javítani. Legalábbis megpróbálja. Persze a hibák mibenlétét nem kötötte az orromra, csak annyit írt, hogy 5 -ből 3-at sikerült kijavítania. :DDD

Persze a bad sector-ral sokat nem tud kezdeni... :(

They drew first blood....

(#3252) Dufresne válasza bolcsodal (#3251) üzenetére


Dufresne
addikt

Azokat lezárja és kész.
Na majd otthon megnézem a SeaTools-t:)
Régen volt egy 40gigás seagate-em, ami hamarabb kezdett meghalódni, mint az várható lett volna, még szerencsére az adatokat meg lehetett menteni. Úgy tűnik nem vagyok szerencsés a Seagate vinyókkal :(

[ Szerkesztve ]

(#3253) bolcsodal válasza Dufresne (#3252) üzenetére


bolcsodal
addikt

Helyes, sokat nem veszíthetsz. ;)

They drew first blood....

(#3254) htmtimcsi


htmtimcsi
tag

1 kérdésem lenne akik vistát használnak: mennyi idő alatt hibernálja magát a gép?. mert nekem kb 1-3perc is lehet. nem mértem még, de iszonyat lassú. és nem tudom hogy csak nálam nem stimmel vlmi vagy ilyen ez a vista.

(#3255) spyduck válasza htmtimcsi (#3254) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nálad nem stimmel vmi. Bisoban nézd csak meg, h a sata mód be van-e kapcsolva!?

(#3256) niveas


niveas
csendes tag

Szasztok!
Eleddig HP használó voltam, most a cégtől kaptam egy T61p-t. Nem igazán találok a fórumon semmit se róla... Van valakinek tapasztalata vele? Általánosságban hogy vált be, gyenge pontok, stb.
Előre is köszi, ja, T9500, Nvidia quadro fx 570m, 2 GB RAM (most már 3), wuxga felbontás.

(#3257) spyduck válasza niveas (#3256) üzenetére


spyduck
nagyúr

Épp tegnap néztem ezt a gépet. Nem elég, h egy brutálisan jó minőségű gép még gamer notinak is elmegy.
Nem próbáltam még ezt a gépet de az életem adom rá, h nincs gyenge pontja. Melyik cégnél dolgozol ahol ilyen notit adnak, nincs szabad állás?:)
Másrészről meg próbáld ebben a topikban: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3258) duni84 válasza spyduck (#3257) üzenetére


duni84
aktív tag

háhh, nagyon sok állás van ott is, csak nem biztos, h egyből hozzávágják az emberhez :)

amúgy nagyon nincs gyenge pontja ... tán a hangszóró, ami használhatatlan, meg az akksi hamarabb lemerül, mint a t60-ason ( persze lehet játszani a beállításaival )

akinek esetleg régebbóta van n200-as notija, az meg tudná mondani, h érdemes-e beruházni a garihosszabbításra mondjuk 1ről 3 évre? ( az anyósnak vettünk, mert netezni, filmet nézni tökéletes, tehát ez is egy rizikó faktornak számít )
Melyik része szokott meghalni? ( hdd, kijelző, dvd-hely, ? )

... és akkor elkezdem visszaolvasni a 3000 hsz-t :DD

#metszéspontok

(#3259) spyduck válasza duni84 (#3258) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mert mi bajod van a hangszóróval, ezek az olcsóbb konzumer notik mind ilyenek? A garihosszabbításbba én nem vágnék bele már csak azért is mert annyira fejlődik az ipar és annyira mennek le az árak, h megéri újat venni.

(#3260) Daneeka


Daneeka
senior tag

Na megvan az R61i-m, eddig update meg sok bullshit reinstallja ment. Még így is elszáll agyam feladatkezelőtől, hogy 87 folyamat fut boot után. Szóval szerintem még tisztogatok. Hardverről még nem nyilatkozok, de eddig minden király.
Most az R 'n R "backing up-ol", mire számítsak ha letelt az egy óra? Mert nem kinált fel semmi cd/dvd írást csak azt írja, hogy ment egy image-t a rendszerről a merevlemezre. Onnan majd manuálisan megoldom a lemezre írást?

(#3261) Daneeka válasza Daneeka (#3260) üzenetére


Daneeka
senior tag

Közben rájöttem, előtte telepítgettem mindenféle ápdétet, meg pár progit, így 3 dvd-re és 2 cd-re fért fel a backup. :)

A gép hűtése nagyon jó, most gyakorlatilag 14 óráig folyamatosan telepítettem, backupoltam, stb és csak néha pörgött fel a ventije de az is tűrhető volt.
Hangszórója halk és gagyi de mondjuk ez nem volt szempont.

Most egy VX revo-val terelgetem, jó párost alkotnak.

Na de hogy legyen kérdés is:

Lehetséges az, hogy bootnál csak ujjlenyomatot kérjen?

[ Szerkesztve ]

(#3262) spyduck válasza Daneeka (#3261) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem, az ujjlenyomat olvasót csak windows bejelentkezésnél lehet használni.

(#3263) Kephamos válasza duni84 (#3258) üzenetére


Kephamos
addikt

Nekem dúrván karácsony óta van n200-asom és eddig semmi baj nem volt vele. Kopp-kopp, le is kopogom.

(#3264) Paladin1492

Sziasztok!
Létezik, az hogy az én N200 TYE2EHL-E2G-s gépemben van mikrofon? Ugyanis a leírásában, nincs feltüntetve sehol. Legalábbis nem találtam ilyen utalást róla sehol.Most derült ki számomra, hogy van benne.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#3265) spyduck válasza Paladin1492 (#3264) üzenetére


spyduck
nagyúr

Egy n200-nál sztem alap, h van benne.

(#3266) Kephamos válasza Paladin1492 (#3264) üzenetére


Kephamos
addikt

Van benne? Ha igen, akkor van! :)) Az enyém leírásában sem volt, hogy van, aztán mégis. Ha van egy kis luyk a tochpad alatt, jobbra, akkor tutira van.

(#3267) buherka


buherka
addikt

No látom van itt mindenféle vinya a notikban...
Nekem Hitachi Travelstar 5K250-es típus van benne és 160Gb-os.
8Mb-os Puffer méretű.
Eddig 100%-os a Sentinel szerint...remélem az is marad :U

(#3266) Kephamos ...ezt a mikrofon dolgot már én is néztem :U , mert nekem is ott van a kis lyuk a tapipad alatt.
Meg a Vista 2 mikrofont észlel a beépített driverrel:
1: ATAPI Belső ATAPI csatlakozó...ami ugye a beépített...szerintem.

2: Bal oldali panel 3.5mm-es csatlakozó

Mondjuk még nem próbáltam, ki hogy működik...de baromira örülnék, ha nem kéne mikrofont dugdosnom rá.
Nekem sem volt sehol feltüntetve, hogy beépített mikrofon lenne benne :U ...rejtett meglepi? Szeressük az ilyent :D

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3268) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Egyébként elképesztő, hogy ha nem kapcsolom le a tűzfalat (még ezt a gagyi kis ZonaAlarm Basic-et is) állandóan eldobja a wifi-t és újra mindent manuálisan meh kell neki mutatni (kikapcsolt tűzfal mellett...) :(

Ilyennel találkozott már valaki, vagy csak én használom tűzfallal...

Egyébként meg az enyémben nincs mikrofon...csak oldalso csati, meg a tapipad mellett a helye.

Tévedtem van benne.... :DDD

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#3269) Kephamos válasza buherka (#3267) üzenetére


Kephamos
addikt

Én szoktam néha használni a beépítettet. Nem rossz, de nem az igaz, mert belehallatszik a ventilátor, a vinyó meg Isten tudja még micsoda.

(#3270) spyduck válasza bolcsodal (#3268) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nekem ilyet nem csinált, viszont nem is használok tűzfalat:)

(#3271) bolcsodal válasza spyduck (#3270) üzenetére


bolcsodal
addikt

Hozzáteszem, hogy ezt csak akksiról csinálja, és csak néha...hálózati adaterrel semmi baja nincs a tűzfallal...legalábbis úgy vettem észre. :(

They drew first blood....

(#3272) buherka válasza Kephamos (#3269) üzenetére


buherka
addikt

Mit használsz? XP v. Vista v. egyikse :U

Mert nekem a Vista beépített drivere tökéletesen viszi a hangot, ahogy felrakom a Realtek drivert nekem is belehallatszik mindenféle zúgás-búgás.

Amúgy valóban működik a beépített mikrofon, mert most próbáltam ki a Skype-al és cimbora azt mondta, hogy tökéletes tisztasággal hallotta, amit mondok és nem is hajoltam közel a notihoz :U
Egyre jobban kezdem kedvelni ezt a masinát :C

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3273) bolcsodal válasza bolcsodal (#3271) üzenetére


bolcsodal
addikt

Igen, egyértelműen eldobja a wifit ha nem a hálózati adapterrel használom és fent van a tűzfal. :DDD Ez azért elég gázos...valami driver issue lehet? :U

They drew first blood....

(#3274) bolcsodal válasza bolcsodal (#3273) üzenetére


bolcsodal
addikt

A driverfrissítés úgy néz ki megoldotta. Bárkinek, akinek hasonló problémája van frissítsen az Intel honlapról drivert.

Tehát ha nem stabil a wifi valami miatt, akkor legfrissebb Intel drivert kell feltenni.
Nálam ez a 11.5.1.15 verzió volt a "Intel(R) Wireless WiFi Link 4965AGN" eszközhöz.

Azért elgondolkodtató, hogy a lenovo honlapról letöltött driverek nem minden esetben működnek tökéletesen. :U Esetemben az 1.11-es volt fent.

They drew first blood....

(#3275) Paladin1492 válasza Kephamos (#3266) üzenetére

Igen ott van a kis lyuk a tochpad alatt. Csak meglepődtem, mert máshol nagy betűkkel szokták kiírni, hogy van.De nem baj örülök hogy van.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#3276) euclio


euclio
tag

Szervusztok, az inteles meg vindózos matricát szerintetek érdemes megpróbálni leszedni a billentyűzet alól, vagy olyan ragasztóval van felragasztva, hogy eltávolíthatatlan ragacsos folt marad utána?

A múltkor egy asus monitort kellett napokig masszírozni, mert a három matricából egy után ottmaradt a csiriz. Egyáltalán, miért ragasztgatnak mindenféle szar matricát az eladásra szánt termékekre??? :(((

minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#3277) bolcsodal válasza euclio (#3276) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nekem csak egy Intel Dual Core matrica van rajta...az elfér... :)

They drew first blood....

(#3278) buherka válasza euclio (#3276) üzenetére


buherka
addikt

Én is leszedtem és áttettem felülre mind a két matricát, mert elég ferdén volt felragasztva és kissé igénytelennek tűnt :U

De komoly "csiríz" maradvány nem maradt utána, csak egy kicsike.

Ha ilyen ragacs promlémáid vannak és nem dutod eltávolítani, akkor használj seb-benzint, vagy kontact spray folyadékot...ezek petrol-éter alapúak és nem bántják a fényezést,de magát a matricának az a ragacsát kegyetlenül feloldják és nyomtalanul eltávolítják.
Én már évek óta seb-benzint használok és soha egyetlen felületet meg nem mart.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3279) bolcsodal válasza bolcsodal (#3274) üzenetére


bolcsodal
addikt

korai volt az öröm...és ezzel végképp nem értem mi a baja... :(

They drew first blood....

(#3280) buherka válasza bolcsodal (#3279) üzenetére


buherka
addikt

Arra nem gondoltál, hogy seggberúgod a tűzfalat a gépről...hátha az segít :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3281) bolcsodal válasza buherka (#3280) üzenetére


bolcsodal
addikt

Egyértelműen segít, de én vagyok olyan elvetemült, hogy akarom a tűzfalat a notin. Még akkor is ha hamis biztonságérzetet ad... ;]

Egyébként ha már létrejött a kapcsolat símán elviseli a tűzfalat...csakhát odáig nem jut el bekapcsolt tűzfallal.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#3282) buherka válasza bolcsodal (#3281) üzenetére


buherka
addikt

Hát akkor már csak egy ötletem van...
Rakjad fel a Vista-t próbaképp, mert a Vista felismeri a wifi-t ami a notinkban van.
Ezek a beépített driverek, amik benne vannak...nem rosszak :U , hátha azzal nem lesz probléma.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3283) bolcsodal válasza buherka (#3282) üzenetére


bolcsodal
addikt

Áh, annyira nem zavaró...és hálózatról (mármint adapter) nem csinálja. Megkötöm magammal a kompromisszumot és amíg csatlakozik valamelyik wifi-hez kikapcsolom a Zonealarmot.

Csakhát na és ejnyebejnye...ennek azért működnie kéne! :((

They drew first blood....

(#3284) mrlan


mrlan
tag

Miért van az hogy a GTA SA nem indul :F "hibál észlelt ezért leállt"

a másik kérdés pedig hogy menyiért tudnék vistát szerválni úgy hogy már van fent gyári XP-m?

Mr. LAN

(#3285) Paladin1492 válasza mrlan (#3284) üzenetére

Eredeti a SA ? Mert a nem eredeti csinálja ezt,álalában.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#3286) mrlan válasza Paladin1492 (#3285) üzenetére


mrlan
tag

közbe már megoldódott :C
a mentésem miatt nem indult :R

menyiért tudnék vistát szerválni úgy hogy már van fent gyári XP-m?

Mr. LAN

(#3287) spyduck válasza mrlan (#3286) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nekem 800x600-on low-on szaggat a GTA SA, elvileg csak Vistán működik normálisan.

(#3288) tgulyas


tgulyas
senior tag

Hali tudnál javasolni milyen lanovot érdemes veni 150kp ért ami birja is a gamékat is

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#3289) htmtimcsi válasza tgulyas (#3288) üzenetére


htmtimcsi
tag

inkább írjál 200-250ezret amiért játékos laptopot akarsz venni.
mert akkor esetleg TY2BFHV, amiben 128 Mb nVidia GeForce Go 7300 van.
a laptopok gyenge pontja a game szempontjából mindenféleképpen a videokari.

szóval jó-jó ez az intel x3100as is, de nem játékra van fejlesztve/bár nekem semmi bajom vele azok a gamék futnak ami kellhet/

vagy esetleg TY2BFHV ez is 7300as és csak 170rugo/akciósan/

inkább thinkpadet nézd meg még mert azokban nvidia quadro van.

thinkpad ből NF5CJHV nVIDIA Quadro NVS 140M 128MB / 128MB Turbocache és csak Bruttó: 194 400,- Ft 1680x1050 felbontással.

[ Szerkesztve ]

(#3290) euclio válasza buherka (#3278) üzenetére


euclio
tag

Köszi a válaszokat!

minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#3291) nortol válasza mrlan (#3286) üzenetére


nortol
senior tag

"menyiért tudnék vistát szerválni úgy hogy már van fent gyári XP-m?"

ezt valahogy nem teljesen értem ...

a vista szerzésnek vannak különféle módjai :-))))))

én az egyiket vettem igénybe, majd az xp-t leghostoltam, és telepítettem a vistát :-)

[ Szerkesztve ]

(#3292) htmtimcsi válasza nortol (#3291) üzenetére


htmtimcsi
tag

gondolom úgyérti hogy van egy eredeti xpje, és szeretné "felupdételni" vistára, legálisan.
tehát amikor felrakja a vistát akkor az a laptophoz kapot xp kulcsával menjen.

a választ nemtom, mert a legtöbb cikk arról szól hogy downgradeljünk vistáról xp-re.
ott le van írva. fordítva is müködhet szerintem. megkéne nézni ha jól tudom a lenovo forumán is van, vagy a letöltés részénél külön pdf-ben.

(#3293) Daneeka


Daneeka
senior tag

Na köszönöm a válaszokat, úgy néz ki jó döntést hoztam a Lenovo-val.
Itt írtam egy hsz-t a a notiról.

Lenne egy kérdésem is: Energiafogyasztás szempontjából lényegtelen, hogy nVidia kontroll panelban, vagy a ThinkPad funkció gombjaival veszem le a fényerőt?

(#3294) nortol válasza Daneeka (#3293) üzenetére


nortol
senior tag

leveszed a fényerőt ....

hót mindegy mivel, mivel a fényerő levan véve :-))))))))

(#3295) buherka válasza Daneeka (#3293) üzenetére


buherka
addikt

Ez aztán klafa kis gépezet...elleszel vele egy ideig, az tuti :K

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3296) euclio válasza nortol (#3294) üzenetére


euclio
tag

Nana, a fényerőt kétféleképpen lehet szabályozni egy LCD-n: vagy a háttérvilágítást veszed kisebbre, vagy az LCD panel pixeleinek fényerőértékét állítod kisebbre. A kétféle módszert sokszor keverve használja egy-egy monitor. Viszont az gyanús, hogy a videokari kontrollpanel fényerőcsúszkája az RGB értékeket változtatja csak, nem pedig a háttérvilágítást. Nem biztos, hogy így van, de könnyen lehet. Szóval csak annyit mondanék, hogy a thinkpad gombok tutira a háttérvilágítást veszik le, és így megnövelik az üzemidőt.

minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#3297) mrlan válasza htmtimcsi (#3292) üzenetére


mrlan
tag

Én arra gondoltam hogy olvastam valahol hogy olcsóbban vagy akár ingyen biztosítanak Windows Vista frissítés a már meglévő eredeti XP-hez

Mr. LAN

(#3298) Daneeka válasza euclio (#3296) üzenetére


Daneeka
senior tag

Én is ezt sejtettem csak nem bírtam ilyen jól megfogalmazni mint te, ezért le sem írtam.
Viszont a ThinkPad gombok beállítását minden bootnál elfelejti a gép.

(#3299) nortol válasza euclio (#3296) üzenetére


nortol
senior tag

na megint tanultam valami újat :-)

(#3300) felnovo


felnovo
csendes tag

Sziasztok,

Van valakinek valami ötlete arra vonatkozóan, hogy egy Lenovo 3000 v200 miért ad furcsa szakadozott, fütyülésre, cincongásra emlékeztető hangot működés közben?

Valami viszonylag halk, de egyértelműen hallható, magas frekvenciájú hang, ami akár másodpercekre elhallgat, nagyjából olyan intervallumokkal adja ki, mint a hdd kerregése, de attól függetlenül. Először azt hittem a hdd-hez van köze, de úgy néz ki, nem. Illetve teljesen függetlenül jön elő a hdd kerregésétől és az azzal együtt villódzó ledtől, de persze gondolom a hadd végig pörög, tehát lehet, hogy mégis lehet hozzá köze, de az biztos, hogy nem az írás/olvasási aktivitáshoz.

Előre is köszi,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.