Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) tototos válasza jockas (#3500) üzenetére


tototos
őstag

Ha felrakod a pm drivert akkor magának szabályozza a proc sebességét

(#3502) bolcsodal válasza Kleroo (#3494) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nem nehéz...az AHCI-módot ki kell kapcsolni a BIOS-ban. Úgy felmegy rá az Xp. Később, pedig ismét lehet aktiválni manuálisan (megfelelő driverrel), mint ahogy a topicban is többször le volt írva.

Mellesleg Oprendszerrel lényegesen olcsóbb, mint a noti+külön oprendszer kombó. És akkor warezolni sem kell... ;)

They drew first blood....

(#3503) jockas válasza tototos (#3498) üzenetére


jockas
senior tag

Figyelembe véve, hogy ahhoz kell a net...inkább letöltöm egyenként és win telepítés után telepítem fel. Mindig a kész rendszer végén szoktam felrakni a víruskeresőt és a tűzfalat...anélkül meg öngyilkosság netre menni. :D (megpróbáltam nem rég...le se szedte még az víruskereső fríss változatát és máris kaptam mindent...:D) Ha sikerül leírás alapján, akkor tudok olyan win lemezt készíteni, amibe már integrálva lesz minden driver...

(#3504) tototos válasza jockas (#3503) üzenetére


tototos
őstag

Ne csináld szerintem. Kár elrontani a win telepítőt mindeféle driverintergrálással. akkor inkább szedd le a driverekot és pendrivon vidd át a laptopra.

(#3505) bolcsodal válasza jockas (#3503) üzenetére


bolcsodal
addikt

A tűzfalat felejtsd el, ha WIFI-t is használni akarod. Nálam nem komálták egymást. Mellesleg a wifi valszeg wifi routerről fog érkezni hardveres tűzfalon keresztül, annál jobb személyi tűzfalat úgysem találsz.

Az integrált windows-okkal csak annyi a baj, hogy telepítés közben szokott elszaródni...ami ugye kellemetlen. :DDD

They drew first blood....

(#3506) tototos válasza bolcsodal (#3505) üzenetére


tototos
őstag

Nálam tökéletesen megy a wifi comodo tűzfallal

(#3507) jockas válasza bolcsodal (#3499) üzenetére


jockas
senior tag

Google Earth nem fog szerepet játszani...:D De attól még lehet, hogy az Inteltől fogom a driver beszerezni és akkor elejét vettem mindennek.

Jobb fajta táska? Remélem nem sok 10 ezerbe kerülő ágyba hozza a reggelit fajtáról beszélsz...:D

Webkamera...még az asztalihoz lévőt is ritkán használom. Szóval az is nagyon "fontos" lesz nekem a laptopon. ;)

Lényegében arra fogom használni, amire kitalálták...hordozható masinának és nem pedig asztali helyettesítőnek (ahhoz nem találnék laptopot legalább 300 ezer alatt)

IBM...mindig is a minőségéről volt híres (nem a Mo-i IBM vinyókra gondolok természetesen).
Lenovo...a megvétel után sem hallottam panaszt. Ez pedig, hogy elérhető áron vannak jó laptopok, amik nem a tesco acer gépek "minőségét" hordozzák...hát igen jó húzás volt a Lenovotól.

(#3508) jockas válasza bolcsodal (#3505) üzenetére


jockas
senior tag

tűzfalat eddig Keriot, ZA-ot és most Outpostot használok. Sok gondom nem volt velük eddig (ugyan wifi nélkül)...mindent meg tudtam oldani,ha volt is kisebb-nagyobb gond. De majd meglátom.

itthon wifi routerem van (linksys), de kizártnak tartom, hogy minden olyantól megvédje a gépeket, amire képes egy a gépen telepített tűzfal. Gondolom a suli wifi védelme már jobb ennél.

nem ezek az EE XP-kre gondolok (azokról nincs túl jó tapasztalatom). Az oldalról szedtem a leírást,de lényegében nem raknék bele minden nyavaját...SATA driver,a géphez tartozó minden egyéb driver. Arra lenne, hogy ne kelljen mindig mindent felraknom külön-külön. Meg jó pár registry módosítás már a telepítést követően automatikusan...

(#3509) bolcsodal válasza tototos (#3506) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nálam állandóan eldobálta, bár lehet én voltam láma a Comodo-hoz... ;) Mindeneseter amióta nincs Comodo nincs probléma...

They drew first blood....

(#3510) bolcsodal válasza jockas (#3507) üzenetére


bolcsodal
addikt

Egy 8K-s Speedlink Hátizsákot azért megérdemelt nálam.[link]

Egy szoftveres tűzfal sohasem lesz olyan jó, mint a routered beépítettje. A comodot én is csak a kifelé menő forgalom monitorozására használom (jó a viselkedés analizátora, és a leak protection).

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#3511) jockas válasza bolcsodal (#3502) üzenetére


jockas
senior tag

oprendszer és licenctől függ. Szeretném a leendő notimra majd az XP-met telepíteni. Campus szerződés...3000Ftért XP+Vista+2db Office...

mi is kell, hogy ténylegesen is legál winem legyen? Serial elég, vagy netes aktiválás is kötelező hozzá?

(#3512) bolcsodal válasza jockas (#3511) üzenetére


bolcsodal
addikt

Az attól függ. Lehet a Campus-t nem kell aktiválni.

They drew first blood....

(#3513) jockas válasza bolcsodal (#3510) üzenetére


jockas
senior tag

Én is gondoltam rá...mivel igen aktívan lenne hurcolászva. Remélem lesz rá pénzem. :D

(#3514) tototos válasza bolcsodal (#3512) üzenetére


tototos
őstag

Campust nem kell. Én is azt használom.

(#3515) marcias válasza jockas (#3513) üzenetére


marcias
őstag

És ha nem asztali helyettesítőnek kell, akkor biztos vagy ebben a méretosztályban? :F

Steam: marcias88

(#3516) jockas válasza bolcsodal (#3512) üzenetére


jockas
senior tag

Tudtommal kell, mivel le van írva a tisztaszoftver.hu-n...viszont az aktiválás az akkor kötelező teendő? Ugyanakkor utána visszarakhatom majd ghost fájlból a rendszert és minden rendben lesz? :S

Tudom off egy kicsit...de mint átlagos magyar igen tapasztalatlan vagyok ezzel kapcsolatba. :D

(#3517) jockas válasza marcias (#3515) üzenetére


jockas
senior tag

Hát...ugyan nem helyettesítőnek kell, de használni fogom. Vagyis nincs kedvem 1 hónap múlva szemészetre menni,mert a kis kijelző miatt alig tudom elolvasni. Itt van mellettem egy 15"-os CRT 2. moncsinak..és igen kicsik rajta minden. Na meg gondolom a régi mondjuk 14-es laptopokban gyengébb proci van,ami nem lenne gond ha támogatna energiagazdálkodási funkciókat...

(#3518) jockas válasza tototos (#3514) üzenetére


jockas
senior tag

Akkor a tisztaszoftver.hu téved...sebaj. Legalább elég a telepítőbe beírni a serialt és akkor ennyi. Kevesebb gondom lesz vele...

(#3519) marcias válasza jockas (#3517) üzenetére


marcias
őstag

Ahogy érzed. Azért majd, jussak eszedbe :DDD

Steam: marcias88

(#3520) jockas válasza marcias (#3519) üzenetére


jockas
senior tag

km-eket nem kell gyalogolnom...:D Amennyi füzetet szoktam vinni magammal, beleférnek azok a noti mellé, a táska meg a hátamon. Kézben lengetve nem fogom használni. Asztalon, lábamon meg kevésbé fontos, hogy 2 vagy 3 kg. A kijelző mérete meg legfeljen azokon az órákon lehet gáz, ahol a tanár nem csípi a laptoposokat...:D (egyszer egy gyereket majdnem ki küldött a tanár...pedig tényleg csak a laptopon jegyzetelt...)

tototos

tisztaszoftver oldalon a GYIK tartalmazza:

"
Kell-e aktiválni?

A Windows 2000 Pro nem aktiválás köteles a Windows Vista, a Windows XP Pro és az Office 2003, valamint az Office 2007 igen."

Szóval akkor most kell vagy sem? :S Mert ezekszerint kell(ene)...

(#3521) tototos válasza jockas (#3520) üzenetére


tototos
őstag

Én campusos kucslot használok és azt nem kell. De van az msdnaa amit viszont aktiválni kell.

(#3522) marcias válasza tototos (#3521) üzenetére


marcias
őstag

Amit én használok azt nem kellett :U ;]

Steam: marcias88

(#3523) jockas válasza tototos (#3521) üzenetére


jockas
senior tag

Akkor ez érdekes...na de ez OFF már :)

(#3524) bolcsodal válasza jockas (#3520) üzenetére


bolcsodal
addikt

Meg fogod látni. Telepítés után úgyis picsogni fog, ha aktiválnod kell.

Más...Ti megtaláltátok már a VGA vezérlőben a "középre igazítás" menüpontot? Én most tobzódom, hogy nem kell 800x600-ban torzított képernyőt bambulnom... ;]

They drew first blood....

(#3525) Asmed


Asmed
csendes tag

Hali!

Ma vettem egy Lenovo 3000 N200 (type 0769) laptopot, viszont az xp telepítésénél gondok mutatkoztak :(( ...mivel sata-s a vinyó, így nem ismeri fel, külön kellene bootolni...és nem veszi észre a telepító a merevlemezt :U ...az asztali pc-men is ez van, de a satás vinyómhoz kaptam egy boot floppyt, és a telepítés elején nyomok egy F6-ot, és ennek hatására bejön egy olyan ablak, ahol fel tom telepítnei külső eszközről a boot drivert, de itt nem tom ezt megtenni, mivel nem is tanálok hozzá semmit sem, illetve nincs is floppy meghajtóm :(((

Valaki segítség? :)

Előre is köszönöm!

Arra is gondoltam, h lehet csak a Vista fogja felismerni.

(#3526) Asmed


Asmed
csendes tag

Jah és XP SP2-es telepítőről van szó...

Lehet a telepítő a gáz :U ?

[ Szerkesztve ]

(#3527) jockas válasza Asmed (#3525) üzenetére


jockas
senior tag

Úgy tudom át kell állítani BIOS-ban a SATA-t IDE módra, utána felmegy az XP...aztán telepíteni a SATA drivert, és akkor vissza lehet állítani a BIOS-ba (arról nem tudok, hogy driver telepítés után a win-ben kell-e vmit beállítani)

A másik lehetőség, hogy a win telepítőbe integrálod a SATA drivert és akkor látni fogja a SATA vinyót.

(#3528) Asmed válasza jockas (#3527) üzenetére


Asmed
csendes tag

Köszi a helpet, csak...

1 nincs is driver a vinyóhoz...én nem találtam neten sem...

2. hogy tudom integtrálni a sata drivert(ami nincs:D), a telepítőbe?

(#3529) jockas válasza Asmed (#3528) üzenetére


jockas
senior tag

nem a vinyóhoz jár a SATA driver, hanem a chipsethez (ami kezeli a SATA-t), az pedig gondolom Intel...

Ha minden igaz, akkor ez kell hozzá:
Intel Matrix Storage Manager Driver

[ Szerkesztve ]

(#3530) tototos válasza Asmed (#3525) üzenetére


tototos
őstag

A Sata achi módot kapcsold ki a biosban. Telepítsd fel a wint meg a drivereket és utána kell felraknod a sata drivert.

(#3531) Mano79


Mano79
csendes tag

Halihó!

Kedves fórumozók, egy olyan problémám lenne, hogy az eszközkezelő hibát dob ki - Bluetooth Peripheral Device megnevezéssel. A System Update minden drivere fent van, amit a bluetooth-oz kiadott. Ugye a Vista nem talál hozzá semmit. A kérdésem, hogy mivel lehet megoldani...ettől függetlenül működik minden, tehát a telók is bevannak állítva, látja őket, csak épp ez a hiba fennál az eszközkezelőben.

A másik kérdés: sikerült megoldanom a Lenovo Care gombot, illetve az Fn-es beállításokat, mivel én op. rendszer nélkül vettem. A kérdésem, hogy ezt a power management oldotta meg, mert egyszerre asszem több midnent telepítettem - csak azért kérdem, hogy a jövőre nézve tiszta legyen a dolog.

Egyébként nagyon jó kis gép, semmi gond nincsen vele. Még egy router kell neki és tökéletes lesz minden.

(#3532) Asmed válasza tototos (#3530) üzenetére


Asmed
csendes tag

Hali mindenkinek!

Most hazaértem melóból...tototos megoldását csináltam, és eddig úgy nézz ki működik, mert felismerte:)

De amúgy mi ez az achi mód?

És ezt a SATA drivert azt fel kell tennem, ha feltelepítettem a windowst?

Köszi szépen mindenkinek:)

[ Szerkesztve ]

(#3533) tototos válasza Asmed (#3532) üzenetére


tototos
őstag

Nem tudom hogy van-e sebességbeli különbség ha be vagy ki van kapcsolva.

(#3534) jockas válasza tototos (#3533) üzenetére


jockas
senior tag

Ha jól tudom, akkor leginkább hibernálásnál van jelentősebb különbség. SATA egyik újdonsága a sima IDE-hez képest az, hogy sorba állítja, hogy milyen sorrendben olvassa / írja az adatokat...(mivel pörög a lemez,ezért sokszor várnia kell, hogy egy helyre írni tudjon...SATA-nál olyan sorrendben teszi ezt, hogy ahogyan a fej oda ér ahhoz a részhez,ahol van mit tennie...). A SATA másik újdonsága a hot-swap (ha jól emlékszem a pontos megnevezésére)...ennek laptopnál még kevesebb értelme van, mint asztalinál. Asztalinál se látom sok értelmét. A lényege, hogy a vinyókat is hasonlóan kezeli az USB-hez...vagyis menet közben ki-be lehet őket rakosgatni...ami ugyebár IDE-nél nem megoldható. Ez szerintem leginkább szervereknél lehet hasznos és nem pedig otthon gépeknél...és akkor laptopnál még annyi értelme sincs.

(#3535) solarian2


solarian2
csendes tag

itt óriási képzavarokat lehet olvasni...... :)

(#3536) bolcsodal válasza jockas (#3534) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ha jól tévedek, akkor az AHCI mód engedélyezésével képes kezelni az esetleges NCQ tulajdonságát a SATA-s vinyónak az alaplap. Ellenkező esetben az NCQ kikapcsolt állapotban van. Az NCQ pedig egy csöppet gyorsabb adatelérést eredményez, mintha nem lenne. És igen a Hot Plug is csak AHCI módban megy! ;)

Amúgy egy ilyen teljesítményű laptopnál nem a vinyó a szűk keresztmetszet, hanem a szerencsétlen 533-as FSB... :(

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#3537) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Itt dícsérem, közben ilyeneket csinál:

Volt már valakinek hasonló BSOD?

Itt a 3DMar2005 eredmény:[link]

They drew first blood....

(#3538) jockas válasza bolcsodal (#3536) üzenetére


jockas
senior tag

A vinyó minden gépnél szűk keresztmetszet. Szerintem...

De igen...a lényeg az AHCI esetében pont ezek a funkciók támogatása az IDE móddal szemben. Viszont a gyakorlatban nem mindig jön elő ez a teljesítménytöblet. Erre említik, hogy leginkább hibernálásnál vehető csak észre.

(#3539) buherka válasza bolcsodal (#3537) üzenetére


buherka
addikt

Ez mi ez? :U

Itt a 3DMar2005 eredmény:...ez még mindig kisvállalati noti és nem gémer noti ;)

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3540) bolcsodal válasza buherka (#3539) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ezek egy iménti kékhalál nyomai az eseménynaplóban. Végülis rávettem magam a SysUpdate letötlésre, meg a Windows Update futtatására...úgy néz ki kevés volt az SP3 integrálása Xp Home alá... :(

Csak azért linkeltem be a képet, mert megígértem... :) Tanulságos mindenkinek, aki játékra akarná használni.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#3541) buherka válasza bolcsodal (#3540) üzenetére


buherka
addikt

Hmmm...kékhalál? Az nem jó :(
Nekem még egyszer sem volt. SysUpdate-t nem használok és még a Win frissítéseket is letiltom. SP3-at még nem raktam fel...amíg jó a renszer, addig nem hülyítem ilyesmivel :B

Ahogy az okosok mondják noti nem igazán játékra termett. Modjuk amit most Darth Revan árul gépet, az azért már megállja a helyét a Gamer-noti kifejezésnél.
Én 2003-as Mark-ot nyomtam, az 1300 pöttyöt csinált nekem kereken :D

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3542) Mano79


Mano79
csendes tag

Srácok tudnátok vmi okosságot monadni a bluetooth problémámra? Senkinél nem jelentkezett ez vagy senki nem használ itt Vistát ?!?

(#3543) buherka válasza Mano79 (#3542) üzenetére


buherka
addikt

Most konkrétan mi a prpbléma a Bluetooth-al?

Amikor én felraktam (vesztemre :B ) a Vistat, akkor a saját driverével is vígan kezelte a Bt.-ot. Lényeg hogy úgy legyen telepítve az OP. rendszer, hogy a kis kapcsoló a noti elején be legyen kapcsolva.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3544) asimon válasza buherka (#3543) üzenetére


asimon
tag

Nálam Vista van, BT tökéletesen működik, telóval és headsettel is.
Gyári driver van fent. :)
Mi a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#3545) Samus válasza bolcsodal (#3537) üzenetére


Samus
addikt

Kezdek megilyedni. Nálam 24/7-ben kellen mennie, nem hiányoznak az ilyen okosságok. Egy kérés: a 3Dmark eredménynél, a háttérképed megosztod velem? Nagyon köszönöm :R A gamer notebooknak pedig azt az Asus notit nevezném, amiben két darab 8700GT van SLIbe kötve (természtesen 2x512Mb VRAM és 4 GB rendszer memória, valamint Core 2 Duo T9500 (2.6GHz), mindez 700k-ért (a 640GB HDD-t, Vista Ultimate-t és az n-es Wifit már ide sem írom). Jah, a gép full terhelé esetén is eldöcög 45 percig. állítólag, amit megnéznék :D spyduck, tudom, hogy nem a legjobb helyre írom, de a Toshiba noteszeinek (A300 széria érdekel) a szervízhátteréről és támogatottságáról tudnál valamit mondani?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3546) tototos válasza buherka (#3541) üzenetére


tototos
őstag

Én használom a system és windows updatet is. Eddig nem voltak gondjaim, az sp3-tól meg szerintem kicsit gyorsabb a boot.

(#3547) buherka válasza asimon (#3544) üzenetére


buherka
addikt

Nekem is tökéletesen működik, mind Vista és XP alatt is a BT....én is kipróbáltam a Skype-ot BT. headsettel, nagyon király :K

(#3546) tototos...szóval azt mondod, hogy megéri felrakni a SP3-at? Ma este lehet, hogy felrakom :U

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3548) tototos válasza buherka (#3547) üzenetére


tototos
őstag

Szerintem megéri, de nem vállalok felelősséget a hibákért. Nálam semmi, de tudjuk hogy hogy ez ms-nél teljesen mindegy.

(#3549) buherka válasza tototos (#3548) üzenetére


buherka
addikt

Jól van...nem is okolnálak a hibákért...saját felelősségemre rakom fel.
Remélem együtt fog működni az XP-AntySpy progival. Mert azért én sok mindent letiltok az XP-ben is :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3550) tototos válasza buherka (#3549) üzenetére


tototos
őstag

Anno én is használtam, de mostanában simán felrakom az xp-t és kész. Nem tiltok semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.