Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) bolcsodal válasza buherka (#3600) üzenetére


bolcsodal
addikt

De az mér jó, ha 65 fokos a proci? :U

They drew first blood....

(#3602) buherka válasza bolcsodal (#3601) üzenetére


buherka
addikt

65 fokig nem hagyom hogy elmenjen, azt már én is soknak tartom...még kitapasztalom a dolgot.
Most 60-nál indul és 43-ig húzza vissza a procit, de kipróbálom, hogy ha 55-nél indul, akkor mennyiben változik a dolog. Ha 10 percenként kapcsol be a venti, akkor arra már azt mondom, hogy jó.
Amúgy gyárilag 50 foknál indul és 42-ig húzza vissza...most nem hinném, hogy +10% kinyírná a gépet :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3603) spyduck válasza buherka (#3602) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én is gondoltam rá, h 55-ig visszahúzom mert az a venti nem csak a procit hűti hanem a gép más részeit is. Nálam is elég durva volt, h 30percig be se indult a venti, érdekes módon nem ment föntebb a hőmérséklet számomra értehetetlen módon.

(#3604) buherka válasza spyduck (#3603) üzenetére


buherka
addikt

Én már visszavettem 55-ig...de így sem sokáig indul be, szóval ez sem rossz.

57-58 fok körül nagyon meg tud rekedni, azt már észrevettem én is, szerintem azért, mert az alulamellák itt tartják passzívban ezt az értéket.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3605) LenovoN200


LenovoN200
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kb. 3 hónapos Lenovo N200-am. Eddig próbáltam XP SP2-t és XP SP3-at és Vistát SP1-et rajta. A problémám a következő:
-Akármilyen XP-t használok néha csinál olyat a gép, h nem kapcsol ki. Megjelenik a windows leáll és utána semmit se csinál. Vistával ezt nem csinálja.
Legfrisebb bios van rajta, de a bios frisstés előtt is ezt csinálta. Nem értem, h XP-vel miért csinálja Vistával meg miért nem.
Vkinek vmi ötlet? Esetleg rossz alaplapi drájvereket telepíthettem. Eszközkezelőben sárga kérdőjel nincs.
Valaki tudna segíteni?

(#3606) buherka válasza LenovoN200 (#3605) üzenetére


buherka
addikt

Hogyan állítod le az XP-t? Szoftveresen, a Win. sartmenüjéből, vagy a noti ki-be kapcsoló gombjával?

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3607) LenovoN200 válasza buherka (#3606) üzenetére


LenovoN200
csendes tag

Próbáltam én mindenhogy, kb minden 2-3-ik kikapcsolásra nem tud kikapcsolni.

(#3608) htmtimcsi válasza LenovoN200 (#3607) üzenetére


htmtimcsi
tag

próbáltad háló kábel nélkül. nekem is szokot olyat csinálni hogy megakad leállítás közben, de csak azért mert sok kapcsolatott épített és azokat szakitja meg. ilyenkor amikor látom hogy nem mozdul akkor kihuzom a lan-kábelt és felgyorsul a folyamat. bár lehet hogy csak a tűzfalammal van a gond.
mod:ja vistánál azért nem lehet/tapasztalhatod, mert ott gyorsabban bontja a kapcsolatokat máshogy lehet beállítva a hálózati dolgai.

[ Szerkesztve ]

(#3609) LenovoN200 válasza htmtimcsi (#3608) üzenetére


LenovoN200
csendes tag

Van amikor filmet nézek és úgy kapcsolom ki, ilyenkor is megakad és a net nincs rajta. Volt olyan is, h kikapcsoltam, lehajtottam a tetejét és arra ébredtem (éjszaka), h pittyeg mint az őrület, akkor se kapcsolt ki hanem vagy 2 órán keresztül próbált kikapcsolni.
Mielőtt mondanátok, h biztos mert lehajtottam a fedelét, hát nem mert így is úgy is ezt csinálja. Amúgy meg beállítottam, h ne legyen művelet ha lehajtom az sz.gép tetejét.
Lehet ez bios probléma? Hol tudom letölteni a régebbi bios-t? Esetleg valaki be tudná linkelni a legújabb intel drivereket hozzá?
Lehet, h garanciális probléma?

(#3610) spyduck


spyduck
nagyúr

NHC működik Vista alatt?

(#3611) htmtimcsi válasza spyduck (#3610) üzenetére


htmtimcsi
tag

Notebook Hardware Control requires Windows 2000, XP or Windows Vista 32Bit.
ezek szerint igen.

(#3612) htmtimcsi válasza LenovoN200 (#3609) üzenetére


htmtimcsi
tag

a bios
[link]

csak ki kell választani a laptop tipusát. hát nem hiszem hogy bios gond, ha vista alatt müködik.

bár szerintem inkább szoftver hiba lehet.
ötlet: van egy autoendtask nevű képessége a windowsnak. ez elvileg erőlteti(force shutdown) a programok leállását, tehát ha "beragad" egy program akkor is bezárja.[link]

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\AutoEndTasks -ot kell csak 1re beállitani,ha nincs létrehozni. regedittel. természetesen biztos van vlmi program ami clickel is megcsinálja, az oldalon amugy van erre javaslat hogy melyik program csinál ilyet.
de ha ez lenne a gond akkor azt jelentené hogy valamelyik program nem jó amit használsz.

azt nem írtad hogy friss telepitésű windowsról van-e szó.
az intel chipset driver:[link]
kiválaszt oprendszer tipus és után kiirja a listát amiben csak a video vezérlőt láttam, a chipsetet sehol. szóval ennyit erről.

(#3613) htmtimcsi válasza htmtimcsi (#3612) üzenetére


htmtimcsi
tag

a lenovo forumon van hasolno a te problémádhoz:
[link]

"Try to re-installing your device drivers, following the order or sequence as indicated in your laptop's user guide.

That is, chipset first, then graphics card, then sound card, then modem, then card reader, then Lan card, then wireless land card, etc..

Not adhering to the sequence would result in unstable system or effect on audio or video."

még1 másik siteról ötlet:
"Here are the steps :-

1: Press Ctrl+Alt+Delete to go to the Task Manager .

2: Click on Shut Down on the Top .

3: Highlight ‘ Turn Off ‘ and while holding down the Ctrl key , click on it .

And thats it ! Just count 1 , 2 , 3…5 and there you go…your pc is off !"

[ Szerkesztve ]

(#3614) duni84 válasza LenovoN200 (#3609) üzenetére


duni84
aktív tag

nem lehet, h valamelyik service nem akar leállni?

nézd meg, h mik futnak .. rendszernapló segíteni fog ( nálam spec a symantec, ami határozottan keresztbetesz ... )

#metszéspontok

(#3615) spyduck válasza htmtimcsi (#3611) üzenetére


spyduck
nagyúr

köszi:)

(#3616) Mr.DNS


Mr.DNS
csendes tag

Hello!
3000 N100 - as gépem van, már nem garanciás. Az történt vele, hogy akksiról ment és egyszer csak elszállt az egész. Nem hibernált (be van állítva), csak kikapcsolt. Később kiderült, hogy mindezt 80% - os töltöttség mellett csinálta. Azóta akksiról be sem lehet kapcsolni, csak ha hálózatra van dugva.
Van egy led, aminek világítania kellene már akkor is ha csak rádugom hálózatra. Egy pillanatra ki is villan, de rögtön el is alszik.
Ez ilyen Lenovo - betegség? Volt már ilyen gondja valakinek? Tud valaki segíteni? Mert nem akarok azonnal szervízbe rohanni, bár szerintem nincs más megoldás... Nesze neked Sony akksi.

(#3617) htmtimcsi válasza Mr.DNS (#3616) üzenetére


htmtimcsi
tag

hát lehet hogy meghalt az aksi és azért kapcsolt ki mert elfogyot az "áramja".

lenovo gépekhez a Sony gyártja az akksit? vagy már utólag vetted?
szerintem az aksival lehet gond.

(#3618) jockas


jockas
senior tag

jön az IdeaPad és ezért szórják ki az N200-asakat. Viszont gondolom akkor ez az IdeaPad drágább is lesz. Pár kérdésem lenne ezzel kapcsolatban...az egyik az, hogy október végéig vajon ideér-e hozzánk az IdeaPad, ugyanakkor, hogy az N200-as készlet kitart-e addig? Aztán, hogy mi a különbség az IdeaPad és az N200 között? Van valami magyar írás erről az IdeaPad-ról? (bocsi a sok kérdésért, de az ősszel szeretnék venni egy N200-ast és nem igen van 110 ezernél több pénzem rá)

(#3619) Mr.DNS válasza htmtimcsi (#3617) üzenetére


Mr.DNS
csendes tag

Én így, ezzel az akksival kaptam.
És semmi baj nem volt vele, mígnem így leoffolt. Pedig az elején kisütöttem ahogy kell. Bár szerintem mindig is hibás lehetett, mert kb. 1 órát bírt semmi wifivel és nem teljes fényerőn.
Akkor ez 30.000 HUF mínusz lesz. :O

(#3620) htmtimcsi válasza Mr.DNS (#3619) üzenetére


htmtimcsi
tag

gyanus hogy igen, de előtt telepits ujra a windows-t, hátha csak az a gond. más ötletem nincs.

(#3621) htmtimcsi válasza jockas (#3618) üzenetére


htmtimcsi
tag

Notebookreview Lenovo IdeaPad Y510 beszámoloja :[link]

(#3622) jockas válasza htmtimcsi (#3621) üzenetére


jockas
senior tag

Köszönöm.

Viszont még akkor is érdekelne az új termék bejövetelekor mi lesz az N200-al? Mert ha nem lesz N200 100-110 környékén (természetesen op.rendsz. nélkül v. FreeDOS-al),akkor megvagyok lőve...mivel nem kell nagy tudású gép,de minőség kellene a folyamatos hordozhatóság miatt. Amit az eddigi olvasgatásomból kideritettem, hogy ez lenne számomra a tökéletes...minőségi,int.vga (így nem meleg,és nem nagy fogyasztású). A többi 100 környéki laptop (A betűsök, FuSi...) pedig nem a minőségéről híres. Vagyis számomra az egyetlen lehetőség az a Lenovo.

Akkor legyen még egy kérdés...:) 9 cellás aksit megéri majd venni hozzá? Olyan 3 órás akus idő kellene azért...és mivel két módon férnék hozzá a nethez (BT vagy wifi) és pont ezzel a két opcióval fogyaszt többet a laptop,ezért felmerült bennem a kérdés, hogy vajon kelleni fog-e nekem egy erősebb aksi?

(#3623) bolcsodal válasza jockas (#3622) üzenetére


bolcsodal
addikt

Sztem nem fogják olcsóbban mérni. Inkább az IdeaPad lesz drágább elinte. :(

Szubjektív de nekem az N200-as lekerekített formavilága jobban tetszik, mint a ThinPad/IdeaPAd-ek szögletes megjelenése. :U

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#3624) jockas válasza bolcsodal (#3623) üzenetére


jockas
senior tag

Nekem is bejön az N200 formája. :) Mondjunk nekem általában inkább a minőség az ami kelleni szokott, a megjelenése csak utána jön. ThinkPad-ok valahogy nekem sem jönnek be, meg az a navigáló gomb vagy minek hívják olyan fura nekem rajta. Touchpad -al sincs nagy gondom, csak meg kell szoknom,mivel csak 1-1x használtam,mert még nem volt laptopom.

Az nekem csak jó lesz, ha az N200 ára marad és az Ideapad lesz az elején drágább.

(#3625) MR!!


MR!!
aktív tag

hi,

kulfoldon vagyok (Dublin) es az istenert nem talalok Lenovo kereskedest. csak nehany boltban talaltam Lenovot-t ( pl.:Lenovo 3000 N200 type 0769 bwg , 579 euro) en Thinkpadot szeretnek de nem hiszem , hogy lesz. itt a Dell a favorit . az emlitett N200 as Lenovo-rol tudtok valamit monddani ? ( lehet megveszem azt esetleg Dell-t )

koszi

miszter

(#3626) vrbst


vrbst
tag

Sziasztok!

Szeretném eladni a lenovomat, de nem tudom, hogy mennyit érhet... Szerintetek? :U

Lenovo 3000 N100 0768 (celeronM 410 1,46 GHz, 2x512 MB (gyári) modul, 80 GB HDD, 15,4" matt tft (16:9), ujjlenyomatolvasó, kártyaolvasó, bluetooth, dvd író, op. rendszer nélküli, 23 hónapos (az akksi csak 13) jó állapotban, enyhe fényesedéssel a jobb tenyér alatt és a tapipadon)

Esetleg ha valakit érdekel, akkor megtalál...

Köszönöm előre is a javaslatokat!

[ Szerkesztve ]

(#3627) hulkel válasza MR!! (#3625) üzenetére


hulkel
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#3628) htmtimcsi válasza vrbst (#3626) üzenetére


htmtimcsi
tag

talán 40-50ezret érhet. ennél többet biztos nem adnék én érte.
az új levono 200as 110rugo>> mivel a celeronm410 kb max8000ft mig egy core2 procit min20-25. a n100asodba ténylegesen a proci rontja le az eladhatóság árát nagyon. probáld meg barátnőnek,feleségnek,testvérnek stb nagyinak ajándékozni karácsonyra stb .

(#3629) vrbst válasza htmtimcsi (#3628) üzenetére


vrbst
tag

Köszönöm!

Annyiért tényleg inkább megmarad családon belül! :)

Üdv, vrbst

(#3630) htmtimcsi válasza vrbst (#3629) üzenetére


htmtimcsi
tag

azért probálkozni lehet, hirdesd meg annyiért amenyit te gondolsz érte. hátha valakinek megéri( többet is), soha nem lehet tudni. lehet hogy valaki megveszi alakatrésznek, vagy gyűjti az n100asokat, szóval soha nem lehet tudni.

(#3631) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Egy ismerősöm érdeklődött, hogy mire tudja használni ezeken a gépeken az ujjlenyomat olvasót és a szoftverét. Van pl. olyan lehetőség, hogy belépésnél vistában nem kódot kell beírni, hanem az ujjlenyomat olvasón áthúzni az ujjunkat vagy mik a lehetőségek biztonsági szempontból?

(#3632) vrbst válasza htmtimcsi (#3630) üzenetére


vrbst
tag

Igazából most hogy belegondoltam nem is akarom már eladni, mert jó kis gép ez. :) Ebben az árfekvésben elnézve a konkurenseket, mindegyik jóval gagyibb felépítésű szvsz. A teljesítményével sincs komolyabb bajom, úgyhogy marad a családban... :)

Viszont akkor már arra gondoltam, hogy veszek bele valami combosabb akksit. (ez a leggyengébb pontja a gépemnek) Próbálta már valaki az e-bay-en kapható (állítólag) gyári 9 cellás (6600 mAh) darabokat? 80$ körüli áron mozognak, ami a jelenlegi árfolyamon elég barátinak mondható (100-110$ és itthon van). Ahogy néztem kb másfél centivel lóg ki a gép hátsó síkjából ami szerintem belefér. Kérdés, hogy mennyivel nő az üzemidő Lineáris azaz 1,5-szeres lesz? Mert akkor 3 órát elketyegne full üzemben...

(#3633) htmtimcsi válasza BaLee (#3631) üzenetére


htmtimcsi
tag

hát windows xp nél ugy megy. hogy amikor kéri a jelszót akkor az ujjadat is "beírhatod".
vagy ujjlenyomatott adsz vagy pedig beirod. azért hogy jó be is lehet írni mert ha nedves az ujjad stb.. akkor nem biztos hogy beveszi az infot.

bár használt előtt külön-külöl minden ujjra(ami használni akarsz) be kell vinni az ujjnyomatodat.

(#3634) jockas


jockas
senior tag

Üdv!

Megint lenne kérdésem...:)

usanotebook.hu,laptop.hu,notebook.hu...mindegyikről olvastam már mások által nem tetsző dolgokat. Az lenne a kérdésem, hogy most akkor hol nézem ki a notebook-ot amit venni szeretnék, hogy ne járjak rosszul,ne verjenek át? (ha esetleg hitelrontásról is lehetne beszélni, akkor inkább privibe írja le valaki...)

A másik kérdésem pedig, hogy az oké, hogy az N200 egy igen masszív termék,ami ugyan nem egy ThinkPad...de ugye ha háti táskában fogom hordani füzetekkel együtt (suli...),akkor azzal nem lesz baja?

(#3635) tototos válasza jockas (#3634) üzenetére


tototos
őstag

Usanotebook-nál vett haverom teljesen rendes és segítőkész emberek. Még nézd meg a senorg.hu-nál mert ott kicsivel olcsóbb szokott lenni és a hitel is nagyon jó. Ott vettem N200-t is minden teljesen korrektül ment.

(#3636) jockas válasza tototos (#3635) üzenetére


jockas
senior tag

Akkor lényegében vagy az usanotebook vagy senorg maradt.

Azon gondolkoztam, hogy lényegében milyen procira is van szükségem...Core Duo vagy Celeron-M (Core 2 Duo már drága nekem...max: bruttó 130 ezer). Internethez (BT,Wifi),office-hoz,esetleges sulis dolgokhoz (java,php,programozás),filmnézéshez (az se lenne rossz,ha vinné a HD-t...de ha nem az sem baj) nem kell olyan nagy teljesítmény. Viszont fontos a fogyasztás a minél hosszabb akus idő miatt. Szóval melyik proci fogyaszt kevesebbet (XP alatt...Vista-t eléggé erősen mellőzöm) úgy, hogy képes legyen nem csiga lassúsággal arra,amire szükségem van? A Core Duoban ha jól tudom fejlettebb az energia gazdálkodás...ha tényleg így van, akkor felejtős a Celeron-M.

(#3637) tototos válasza jockas (#3636) üzenetére


tototos
őstag

Core vissza tudja venni a teljesítményét így akkuidőt spórolsz. Hd-t nem tudom mennyire viszi de ez szerintem best buy [link]

(#3638) jockas válasza tototos (#3637) üzenetére


jockas
senior tag

Akkor marad a Core. A HD-t megnézem majd akkor amikor meglesz...remélem már október végén meglesz. :)

Igen...mindenhol ezt látom best buy-ként...:) Ugyan csak 1 év gari (usa-n olyan +20 ezer +1 év gari...de annyi pénzem nem lesz most...ezért akarok megbízható terméket,amivel nincs gond). Oprendszer meg nem kell rá,mert az van. Már csak azzal kapcsolatban kell megerősítés, hogy elég egy N200 is és nem kell ThinkPad ahhoz, hogy ne legyen rajta sérülés a hátizsákban pár füzet mellett...mivel kocsi nem fog átmenni rajta (legfeljebb kap egy kis ütés),vízben nem fog úszni (legfeljebb a táska lesz nedves egy esőben),tűzben nem fog lenni (legfeljebb kap kikapcsolt állapotban 50 fok meleget a táskában)...szóval exrém helyzetekre való ThinkPad nem kell nekem...

(#3639) tototos válasza jockas (#3638) üzenetére


tototos
őstag

Egy jó táskában semmi baja nem lesz :)) Garbővítést akár jövő év ilyenkor is tudsz venni ;)

(#3640) jockas válasza tototos (#3639) üzenetére


jockas
senior tag

Legalábbis hivatalosan...nem egy magyar oldalon láttam, hogy csak a vásárlást követő 4.hétig. :S Mivel az a +1 év gari az nem világgarancia lenne, hanem szervíz,így ha az üzlet megköti, hogy meddig tudom meghoszabbítani, akkor mit tudok tenni? :S Mert ha lehetne,akkor jövőre biztos meghosszabbítanám...de most nem lesz rá pénzem. :(

Táskát is vennem kell amint meglesz a gép...:D Amig feltelepítem a gépet meg beállítom, úgyis lesz rá időm,hogy körülnézek milyet,hol,mennyiért. :D

(#3641) htmtimcsi válasza jockas (#3640) üzenetére


htmtimcsi
tag

én is hátizsákomban hordom és nincs semmi baja(ez heti 2alkalmat jelent).
azért nem árt vigyázni mert 1 ismerősőmnek egy másik márkájú laptopja van és neki meghajlott egy nagyon picikét a kijelzője. a táskát már 3-4rugoért is lehet kapni. szerintem is 4hét a hivatalos gari hosszabitási idő a vásárlást követöen. a HD filmet simán visszi szerintem, én ugytudom 1-1.2GH proci elég neki.

(#3642) jockas válasza htmtimcsi (#3641) üzenetére


jockas
senior tag

Akkor minden rendben van. :)

Természetesen fogok rá vigyázni és nem fogom dobálni. A gari hosszabbítás akkor így gáz.

(#3643) tototos válasza jockas (#3642) üzenetére


tototos
őstag

Nézz jobban körül hátha van olyan bolt ahol normálisan foglalkoznak garihosszabbítással.

(#3644) jockas válasza tototos (#3643) üzenetére


jockas
senior tag

Megnéztem párat...de 1 év garancia és nem is látok az oldalon olyat, hogy garibővítés.

laptop.hu-n 30napon belül kell
usanotebook-on szintén

Máshol meg legfeljebb annyi van feltüntetve,hogy létezik a garbővítés,de a feltételekről hallgat.

(#3645) tommyx


tommyx
tag

Macropolisnal van 1 eves garbovites 10k-ert, ha ez segit vmit :) A feltetelekrol nem lattam infot.

(#3646) Lawrence27


Lawrence27
csendes tag

Sziasztok!
Március óta nyúzok egy Lenovo 3000-t Vistával (adták hozzá, hát használtam) és mostanra nagyon lelassult az egész, úgy hogy XP-re váltottam. Ahogy a fórumon le volt írva többször is, felment, drivereket telepítettem, működik minden. A gondom az, hogy a Partition Magic-el nem tudom partíciókra osztani a wincsit, mert folyton 105-ös hibát jelez, hogy gondja van a mérettel. Az xp telepítés közben simán mutatta a rejtett particiót és a normálisat, de nem osztottam ekkor a c-t több részre. Mit csinálok rosszul? És mivel tehetném rendbe, hogy több részre osszam a c-t? Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#3647) jockas válasza Lawrence27 (#3646) üzenetére


jockas
senior tag

Mivel XP telepítésnél nem osztottad több felé,ezért gondolom ezzel van a gondja a PM-nek. Szerintem két módod van erre:
1. töredezettségmentesítés (hogy ne legyen a partíció végén adat,csak az elején) és utána átméretezed a partíciót,utána elvileg tudsz létrehozni másik partíciót
2.az egész vinyót újrapartícionálod és akkor úgy alakítod ki az egészet,ahogy neked jó (ha kell még a Vista,akkor hagyd meg a rejtettet és a csak másikat töröld)

Én a másodikat ajánlanám,mert azzal biztos a dolog, az elsőnél lehetséges adatvesztés.

(#3648) jockas válasza tommyx (#3645) üzenetére


jockas
senior tag

Az addig oké, hogy van bővítés...de mivel majdnem biztos,hogy most nem lesz arra pénzem,ezért lenne jó,ha még a gari lejárta előtt lehetséges lenne bővíteni valahol...

Az meg így nem jó,hogy 30 nap...:S ha vásárláskor nem lesz pénzem rá,akkor 1 hónap múlva sem lesz (mivel nekem nincsen keresetem)

(#3649) tommyx válasza jockas (#3648) üzenetére


tommyx
tag

Okey, csak azert irtam, mert 10k csak kevesebb, mint mondjuk 20 :)

(#3650) jockas válasza tommyx (#3649) üzenetére


jockas
senior tag

+1 év gari és ehhez 10 vagy 20 ezret kell fizetni az lényegében mindegy,nem egy hatalmas összeg ez még. :) Viszont amikor megvan szabva, hogy mennyiből kell gazdálkodnod,akkor jön csak elő, hogy a fenébe jelenleg nincsen rá pénz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.