Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) djvoyager válasza footy (#3900) üzenetére


djvoyager
tag

Hello Footy,

Az N500 HDMI kimenete 1920x1080-as felbontásra képes. ami a HDMI 1.2-es szabványnak megfelelő.

Itt egy kis összefoglaló:

http://www.tomshardware.hu/column/07q1/070108/

[ Szerkesztve ]

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#3902) footy válasza djvoyager (#3901) üzenetére


footy
addikt

Aha, a lényeg hogy az 1.2es hdmi is átviszi a DTS-t az nekem elég :K

köszi a helpet :R

(#3903) raventhedark


raventhedark
csendes tag

Sziasztok!

Ide írok elöször, nehogy le legyek oltva új téma nyitása miatt. Ha esetleg rossz helyen érdeklödök, tereljetek a megfelelö mederbe!

Arról lenne szó, hogy eltört a lenovo 3000 n100-asom lcd-je. A mai fogyasztóvédelmi helyzet miatt az ibm szervíz megmutatta a középsö ujját, amire én csak azt tudtam mondani, hogy nekem is az a leghosszabb és csak 160e HUF-ért lettek volna hajlandóak kicserélni a panelt.

Kérdésem, tud valaki ilyet olcsóért? Amcsi webáruházakban 30-40 HUF körül láttam, de hát szállítás plusz vám, ááá....

LCD FRU száma: 13n7152, típusa: 15,4" WSXGA+ 1680x1050

Válaszaitokat, segítségeteket elöre is köszönöm.

R

A Föld IQ-ja állandó, csak az emberek vannak rajta egyre többen!

(#3904) nortol válasza raventhedark (#3903) üzenetére


nortol
senior tag

(#3905) zabla


zabla
aktív tag

Kineztem magamnak egy Lenovo y530-as notit, ahogy nezem otthon ezt nem lehet kapni. Igy nez ki:

Lenovo IdeaPad Y530 - 40512QU

Intel® Pentium® Dual Core T3200 processor ( 2GHz 667MHz 1MB )

15.4 WXGA TFT with integrated camera LCD Glossy 1280x800 built in integrated camera

Intel Integrated Graphics X4500

2 GB PC3-8500 DDR3 SDRAM 1066MHz 8

160GB 5400rpm

DVD Recordable (Dual Layer) 24X Max5

Intel Wireless Wi-Fi Link 510010 wireless N

6 Cell Lithium-Ion60

Mindezt 502$-ert. Persze Vistaval jon, de alap az azonnali formazas es XP felrakas :DDD
Eloben marha igenyesen osszerakott darabnak nez ki, foleg ez tetszett meg benne. Eloszor meg gondoltam notis jatekozasra, de ahogy egyre lejjebb megy a fizum, egyenes aranyban mennek lejjebb az elvarasiam :DDD Szoval foleg netre, szovegszerkesztesre, Photoshopra, meg filmezesre hasznalnam, persze egy-ket jo regi non3D jatek biztos becsuszna.

Velemeny?

[ Szerkesztve ]

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#3906) hudyfiu válasza zabla (#3905) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Ismerősöm szólt hogy venni akar notit ilyen árban és én is ezt találtam ami megéri most.
120-130 körül meg lehet venni itthon.
Én biztos ezt fogom ajánlani mindenkinek mostanában:D
Még lehet én is lecserélem a 965-ös chipes notit erre.

(#3907) hudyfiu válasza hudyfiu (#3906) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Vagyis az n500-at néztük ilyen felszereltséggel.
Valakinek van már n500-as?

(#3908) zabla válasza hudyfiu (#3906) üzenetére


zabla
aktív tag

es ehhez ilyen kinezet tarsul: [link]

olyan szeeep :U

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#3909) wgaborw


wgaborw
tag

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem. A következő notim van: N200 0769-E2G.

Február környéken vettem. Nem rég óta viszont olyan problémám van, hogy bekapcsoláskor, amint elkezd töltődni az XP egyszerűen kikapcsol. Mintha kikapnám az akkut. Tehát nem leáll, hanem hirtelen OFF. Újra bekapcs, akkor van hogy elindul, de van hogy 3x 4x megcsinálja ezt. HDD-t cseréltem, utána is jelentkezik a hiba. Most cseréltem RAM-ot, hátha, de nem.

Várnék esetleg néhány ötletet, mit(mivel) nézzek még meg. Gari azért nem játszik, mert folyamatosan használom, ráadásul vidéken vagyok, nem tudom mellőzni 1 napra sem.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv, Gábor.

(#3910) spyduck válasza wgaborw (#3909) üzenetére


spyduck
nagyúr

táp hiba?

(#3911) wgaborw válasza spyduck (#3910) üzenetére


wgaborw
tag

Mit értünk táp hiba alatt? Akkuval, akku nélkül bedugott töltővel és anélküll is előjön. Vagy esetleg valami belső hiba?

(#3912) raventhedark válasza nortol (#3904) üzenetére


raventhedark
csendes tag

Sziasztok!

Nortol, köszi a választ, de pont nincs olyan típus közötte, ami nekem kellene :(

Nekem amúgy jó lenne akár használtan is. Vagy egy használt laptop, ami ramaty állapotban van, de az lcd-je jó. Akármilyen opció érdekel.

Üdv,
R

A Föld IQ-ja állandó, csak az emberek vannak rajta egyre többen!

(#3913) htmtimcsi válasza wgaborw (#3909) üzenetére


htmtimcsi
tag

A venti forog? mármint lehet hogy túl melegszik a proci, olyankor szokott így kikapcsolni. nekem is volt egy időben, mert hibernálás után nem kapcsolta vissza a ventit,de bios frissités vagy nemtom mióta nincs ez a problémám.

(#3914) Raptor 666


Raptor 666
tag

Sziasztok!

A következő problémám merült fel. Megvettem egy lenovo 3000 n500-as notit [link]

Az összes driverjét a lenovoról töltöttem le hozzá (win xp-re)

A hangkártyát nem akarja felismerni. Azt írja ki, hogy ilyen eszköz nem létezik a gépen és így nem tudja telepíteni. :O

Amikor linux volt fenn akkor volt hang, csak a képernyő döglött be (valószínűleg driver problémák miatt)

Mit csináljak? Egy kis segítséget nagyon megköszönnék. A baj az, hogy már 4. napja van nálam, szóval nem tudok cserét kérni. :W

A segítségeteket előre is köszönöm.

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#3915) htmtimcsi válasza Raptor 666 (#3914) üzenetére


htmtimcsi
tag

hát nekem csak n200as van, de ott is volt kicsit probléma addig amíg nem ment fel az UUA driver. ez a lenovo honlapján is fent van,de a windows automatikus frissitéssel is leszedi. vagy probálj meg vistát. a linux az milyen volt(fedora ubuntu vagy opensuse? ezek elég jól kezelik az inteles videokarikat).

(#3916) Raptor 666 válasza htmtimcsi (#3915) üzenetére


Raptor 666
tag

A linux az ubuntu 8.04 volt. semmi baja nem volt a rendszernek (még hang is volt, csak a képernyő kicsíkozódott és nem lehetett semmit látni az első bejelentkezési próbálkozástól kezdve :D

(egyébként mi az az UUA driver (nem vagyok túl gyakorlott az elnevezésekben)? :DDD)

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#3917) Otisz válasza Raptor 666 (#3916) üzenetére


Otisz
őstag

Microsoft UUA Bus Driver for High Definition Audio

(OO[IIII][IIII]OO)

(#3918) htmtimcsi válasza Raptor 666 (#3916) üzenetére


htmtimcsi
tag

én se nagyon tudom mi az az UAA driver, csak rákeresetem és felrakom/raktam. és lett hang. innentől kezdve nem érdekel mi van mögötte.

(#3919) Raptor 666


Raptor 666
tag

ahh köszönöm a segítséget Otisz és Htmtimcsi :) mindjárt le is töltöm

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#3920) Otisz válasza Raptor 666 (#3919) üzenetére


Otisz
őstag

szívesen :)

(OO[IIII][IIII]OO)

(#3921) nortol


nortol
senior tag

vagy a helyedben megpróbálnám az ubuntu 8.10-et ...

abban eleve egy csomó dolgot alapban javítottak ...

a 8.04-en nekem alapból pl nem volt hang a lenovómon, csak buherálással ...

a 8.10 ellenben már alapból kezeli a hang kütyüt is ...

(#3922) Raptor 666


Raptor 666
tag

már van hangom :D az uua driver megoldotta a problémát :R :R :R

Nortol: a linux csak ideiglenesen lett volna telepítve, amíg megkapom a jogtiszta windowsom, de ez megoldódott azóta ( egyébként linux 8.04-en amiakor először kidobta a bejelentkező képernyőt, kicsíkozódott a kép, és nem lehetett semmit sem látni :( nem tudtam mit csinálni vele, mert a másik gépemen nincs íróm, így nem tudtam felrakni újabb verziót. amikor a windows kérdés meg megoldódott, akkor meg már mindegy volt egyébként is. A baj az, hogy a legtöbb program amit használok windiws alatt fut normálisan, windows emulátort meg nem akarok folyton használni :( ) Mindenesetre köszönöm a tippet :DD

[ Szerkesztve ]

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#3923) Otisz válasza Raptor 666 (#3922) üzenetére


Otisz
őstag

csak össze jött! gratula a kitartáshoz!

(OO[IIII][IIII]OO)

(#3924) Raptor 666 válasza Otisz (#3923) üzenetére


Raptor 666
tag

hehe köszi. Mindenesetre sztem a lenovo honlapjára ki kellene írni ezt az infot, vagy linkelni kéne ezt a drivert is a driverek között. Lévén, ahogy ott láttam egy szó sem volt az UUa driverről :D

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#3925) Bibby válasza Raptor 666 (#3924) üzenetére


Bibby
addikt

Tudnál feltölteni valami oldalra képeket róla? Az egész neten nincs normális élőkép... egy becsukott, egy kinyitott, meg oldalról. Csak hogy lássuk már. :)

Ελευθερια η θανατος

(#3926) Raptor 666 válasza Bibby (#3925) üzenetére


Raptor 666
tag

Sajnos ebben a pillanatban nincsen nálam fényképező gép, de megpróbálom holnap. :)

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#3927) Ttoommee


Ttoommee
csendes tag

Sziasztok!

Légyszi írjátok meg a véleményeteket a Lenovo 3000 N500 NS738HV notiról.

Köszi :)

(#3928) DeusHun


DeusHun
őstag

Hali!

Nos igen, a ventillator tonkre ment az n100-asomban. Nem a multkor leirt furcsa zaj miatt, de ez most mellekes. A tre, hogy 2 honapja kulfoldre koltoztem es nem tudom itt hol van hivatalos lenovo tamogatas (nomeg a garancia is lejart), igy neten kell keresnem elado 3000 n100 ventillator utan. Ha esetleg valaki tud eladot, netan neki van egy felesleges, legyen oly szives linkeljen/irjon/kuldjon szemelyes uzenetet! Elore is kosz!

Rainforest Alliance Certified signature

(#3929) bit_vector


bit_vector
tag

Nos...

Három hét szenvedés után végre nálam van a gépem. Egy N200-as, ami eddig sikerült szervízben lennie. Ezen idő alatt kicserélték a processzort, az alaplapot. Respekt a központi szervíznek illetve az ott dolgozó embereknek, tényleg türelmesek voltak. Az igaz ugyan, hogy néha nagyon nehéz volt őket elérni, de ha sikerült, akkor sem küldtek el, hanem értelmesen megbeszélték a problémát.

De a problémáról:
Adott a gép, jó lenne bele 4G ram. OK, kerítek is, de nem megy vele, boot közben vérbefagy. na akkor nézzük meg, hogy mit ír a bios: 4105MB memória. Ez kis fejszámolás után 9MB-al több mint ami indokolt lenne. ugyanezen gép 1GB+2GB=3GB konfiggal jól megy, ergo a memória jó. Nosza, BMW-re hát (na hogy teljes legyen a kép: busz, metró, willamos). Szervízben előadtam a panaszt, bevették. Elsőre nem találták a hibát, de telefonos segítséggel (amit én adtam) meglett, hogy biza tényleg 4105MB memóriát lát a bios. Pár napra rá hívtak, hogy ez nem alaplap hiba, hanem processzor. Ki is cserélték, majd mehetek érte, készen van. Respekt nekik, bementem, ramjaim bele, és megintcsak 4105MB memória van a gépben... és szintén vérbe fagy boot közben. Fél perc sem telt bele, máris visszaadtam a szervíznek, hogy keressék tovább a hibát. Másfél hétig tesztelték, majd mivel nem találtak okot, illetve az ő ramjaikkal bootol a gép, ezért ma bementem, hogy akkor most mi is a helyzet. Kiderült, hogy az ő ramjukkal tényleg bootol a gép, de a BIOS ugyancsak 4105MB memóriát talál. Végül kicserélték az alaplapot is, mert a jelenség eléggé fura: a külső slot normálisan kezeli a ramjaim, csak a belsőben fagy ki a gép.... Lapcsere nem oldotta meg a hibát, de úgy gondolom, hogy a rendszer szinte minden elemét átnéztünk, tulajdonképp pár dolgot lehet levonni belőle tanuságképp:

- A szervíz tényleg azt csinálja ami a feladata. Respekt nekik még1x, hiszen türelmesen vették a dolgot, soha enm volt egy rossz szó sem.
- Nos, a ramok.... Azokat cserélem, mert bár a külső slotban megy, de a belsőben nem. Ergo valami mégis van a lenovo háza táján, de ezt soha nem fogja megmondani senki, pláne nem hivatalosan. Marad a legegyszerűbb megoldás: a ramot cserélni. Most ezek NCP gyártmányúak, de igyekszem valami erőteljesebb márkát találni ezek után.
- A memória mennyisége a bios szerint. Ez a szervíz álláspontja szerint is egy bios bug. Nem hivatalos forrás szerint ez érintheti az összes eddigi BIOS verziót, sőt a még nyilvánosan ki nem adott 68ET37-es verziót is. Alapból 4096MB -t számol be, de ha a memória számolása alatt belépünk a biosba akkor jön elő ez az ominózis 4105MB mennyiség.

szó -szó... ami öröm az egyik oldalt, az siralom a másik oldalt. Nem kevés munkából maradtam most ki, így viszont pár ajándékkal kevesebb lesz a fa alatt karácsonykor...(inkább nem írok konkrét összegeket, na meg nem is publikus.... )

Arra kíváncsi lennék, hogy más is tapasztalta már -e ezt a jelenséget, illetve akinek megy jól, azok milyen ramokkal használják ?

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#3930) footy


footy
addikt

Tudna valaki olyan helyet(DEBRECENBEN) mondani ahol élőben meg lehet nézni az N500-as Lenovo-t?
Addig nem merem berendelni míg nem taperolom meg élőben.

(#3931) nzsu


nzsu
csendes tag

SZiasztok!
Segítségre lenne szükségem. Itt van egy vadiúj Lenovo 3000 N500-as, állítólag DOS-sal. Bekapcsolás után az alábbi szöveg jön, akármit csinálunk: PXE-E61: Media test failure, check cable, a másik: PXE-M0F: Exiting Broadcom PXE ROM
Rögtön ez jön fel, nincs op rendszer választási lehetőség stb.
Mit lehet tenni???? Köszi

(#3932) bit_vector válasza nzsu (#3931) üzenetére


bit_vector
tag

Ez akkor jön elő, ha a HDD vagy nem megy, vagy nincs rajta oprenccer...

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#3933) solarian2 válasza nzsu (#3931) üzenetére


solarian2
csendes tag

miert halozatrol szeretnel bootolni?

ha erre nem jossz ra, miert nem oprendszerrel vetted a gepet?

[ Szerkesztve ]

(#3934) tpeter


tpeter
aktív tag

Sziasztok!

Egy N200-asom van és tegnap kipróbáltam rajta egy Ubuntu Live CD-t, minden működött is rendesen, a wifit 1 perc alatt belőttem, ment is, viszont a gépen található kis wifi led sötét volt végig, windóz alatt nincs ilyen jelenség.

Tapasztaltátok már ezt? Mi lehet az oka?

Előre is köszi!

(#3935) tpeter válasza bit_vector (#3929) üzenetére


tpeter
aktív tag

Lehet vissza kéne olvasnom, de mennyi idős a géped amúgy?
Nekem februárban lesz 1 éves és nem tudom hogy érdemes-e megvenni hozzá a garancia kiterjesztést...

(#3936) CyberCobra


CyberCobra
csendes tag

Sziasztok!

Notebook-ot szeretnék venni!
Találtam 2-t [itt]
-Lenovo 3000 N200 112.990ért
vagy - Toshiba Satellite L300-17N csak ez 129.990. viszont jár hozzá egér meg táska
mi a véleményetek rolla?

[ Szerkesztve ]

(#3937) bit_vector válasza CyberCobra (#3936) üzenetére


bit_vector
tag

Nehéz döntés. Szerintem a toszáknak kényelmetlenebb a billentyűzete, ráadásul nem egy minőségi darab a gombok mechanikája. Tudásukat tekintve nem vagyok kompetens, de pár géppel összehasonlítva a keyboard tényleg rosszabb.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#3938) bit_vector válasza tpeter (#3935) üzenetére


bit_vector
tag

Ez attól is függ mennyire nyúzod a gépet. (a használat és nyúzás az nem ugyanaz). Fődarab csere esetében újraindul a gari. Én hasznosnak gondolnám, de méreg áron van, annyiért inkább fejlesztek ezt-azt. A hiba is egy ilyen fejlesztésből jött elő....

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#3939) Bandi4


Bandi4
csendes tag

Sziasztok!

Én is most szeretnék gépet venni, az egyik kiszemelt a 3000 N500 lenne, ma végre meg is tudtam élőben nézni egyet..
Minőségileg szerintem nagyon rendben van, nem tudok rá rosszat mondani, de a dizájn egy picit mintha..... Szóval szerintem nem a legmegnyerőbb.

Egy pár kép a gépről:

http://www.misco.co.uk/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=332528&Tab=11&NoMapp=0

Ha másnak is lenne vmilyen tapasztalata kérem ossza meg.

Köszi
Szevasztok

(#3940) djvoyager válasza Raptor 666 (#3914) üzenetére


djvoyager
tag

Hello Raptor,

Kis segítség itt:

http://forums.lenovo.com/lnv/board/message?board.id=N_Series_Lenovo_3000&thread.id=8077&view=by_date_ascending&page=8

A jó driver itt:
http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?sitestyle=lenovo&lndocid=MIGR-71000

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#3941) djvoyager válasza nzsu (#3931) üzenetére


djvoyager
tag

Hello Nzsu,

A gép DOS licensszel van, ami praktikusan annyit tesz, hogy nincsen rajta semilyen oprendszer.
A jelenség, amit leírtál, hogy hálózatról próbál bootolni, de nem tud. :-)
Telepíts rá valamilyen op rendszert, ami ha nem Vista, akkor ezt állítsd be előtte:

Set HDD compatibility mode to "IDE" in BIOS(Press F12 at startup -> select entering setup, Go Advanced tab, Set "SATA Mode Selection" to "IDE", Press F10 ->save&exit)

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#3942) djvoyager válasza tpeter (#3935) üzenetére


djvoyager
tag

Hello tpeter,

Amíg garanciális a géped, addig tudsz hozzá venni további garancia kiterjesztést. Nem egy nagy összeg, de később még jól jöhet.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#3943) tpeter válasza djvoyager (#3942) üzenetére


tpeter
aktív tag

Szia!

Mit jelent az a "nem egy nagy összeg"? Csak mert amikor néztem akkor kb. 30 rongy lett volna, ami azért elég jelentős egy 160 ezres nótbuknál. Tudsz valami jó helyet?

(#3944) footy válasza tpeter (#3943) üzenetére


footy
addikt

Egy hivatalos partnernél:
+ 1 év garancia kiterjesztés (1-2 évre) 8,250,- Ft + ÁFA (bruttó 9,900,- Ft)
+ 2 év garancia kiterjesztés(1-3 évre) 14,900,- Ft + ÁFA (bruttó 17,880,- Ft)

(#3945) tpeter válasza footy (#3944) üzenetére


tpeter
aktív tag

na, ez valóban baráti. beruházok egyre asszem.
és mi a menete? kapok hozzá egy matricát, vagy mi?

(#3946) Otisz válasza tpeter (#3945) üzenetére


Otisz
őstag

Vagy bemész személyesen egy ilyen hivatalos kereskedésbe, vagy akár e-mailben is felveheted velük a kapcsolatot. Ki kell fizetned az összeget, regisztrálják a kérelmed a garanciahosszabbítás ügyében, majd pedig kapsz egy kódot, ami alapján érvényesítened kell a megvásárolt kitejesztést a Lenovo honlapján keresztül. Ezt visszaigazolják, és ennyi.
Nagyjából...

(OO[IIII][IIII]OO)

(#3947) Cseki_ válasza tpeter (#3945) üzenetére


Cseki_
csendes tag

Szerintem csak 30 napig lehet rendelni. Ezt a csomagolásán olvastam, és a bolt is felhívta rá a figyelmem. Amúgy én 12650Ff-ért vettem a +2 évet (ugyanitt +1 év 6320). Ja és nem feltétel hogy itt vedd a gépet.

(#3948) Otisz válasza Cseki_ (#3947) üzenetére


Otisz
őstag

a garanciaidőn belül bármikor vehető gari kiterjesztés, akár az utolsó napon is.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#3949) euclio válasza Otisz (#3948) üzenetére


euclio
tag

Másfél éve nekem is csak 30 napon belül adtak...

minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#3950) Otisz válasza euclio (#3949) üzenetére


Otisz
őstag

Tapasztalatból írom.

(OO[IIII][IIII]OO)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.