Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) buherka válasza bolcsodal (#3144) üzenetére


buherka
addikt

Igen-igen...nem is a notit átkoztam, mert az faszán teszi a dolgát. Csak szomorú, hogy 2008-ban nem tudnak megírni egy normális driver-t.
Mert itt végül is a integrált cucc kifogástalanul teszi a dolgát, ha meg van hozzá a megfelelő szoftver :U

Az is igaz, hogy jobban szabályozza a Vista a feszt ez tény.

Ja... felraktam a 3.03.-as Bios-t és lám nem pörgeti fel a ventit már, hanem folyamatosan megy, de baromi halkan. Szerintem így jobb :K

(#3148) htmtimcsi ...most egyenlőre Vista van a notin és az is marad, eddig minden tökéletesen működik alatta, semmi kombatibilitási problémát nem tapasztaltam.
Vagy talán egyet még is:...a 32 bites Vista Lan 0769-es driver nem volt jó a notihoz, csak 0687-es. Az a vicc az egészben, hogy 0769-es a gépem Model száma...no mindegy ez még nem akkora baki. Hál isten rájöttem erre is :U

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3152) felnovo válasza felnovo (#3150) üzenetére


felnovo
csendes tag

Közben utánanéztem, köszönöm

(#3153) bolcsodal válasza buherka (#3151) üzenetére


bolcsodal
addikt

Símán megy windows alól a BIOS fless?

They drew first blood....

(#3154) buherka válasza felnovo (#3152) üzenetére


buherka
addikt

Csináltál Recovery CD-t?...mert ha nem akkor csöcs van :B

Én sem csináltam, de ami a rejtett partíción van Vista Home Premium, az egy nagy zéró.

Sokkal jobban jársz, ha felraksz egy "szűz" Vista-t, mert abban nincs benne a Lenovo sok marhasága ami full angol nyelven van.
Én ott sokaltam be, amikor a 10. Lenovo progit töröltem a gépről...ott mondtam hogy:gyalu :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3155) buherka válasza bolcsodal (#3153) üzenetére


buherka
addikt

Igen tökéletesen ment Win. alól a a fless...17 db. file-t írt át a Bios-ban és egyenként jelzi is neked.
Így néz ki:Simán rányomsz a Flash Bios-ra és megcsinálja

Fontos, hogy legyen benne a gépben az akksi, nehogy pont akkor kapj áramszünetet :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3156) solarian2


solarian2
csendes tag

Sziasztok, látom itt pörög az élet a Lenovo notebookokról :)

Nekem is egy N200 0769-B8G laptopom van, ha esetleg penryn prociupgraden gondolkodtok, felejtsétek el, _NEM_ működik benne normálisan, sajnos.
Hiába a legfrissebb BIOS, a ventilátor állandóan ment, és az alap T7100 proci teljesítményének közelébe sem ért a T9500 (!!!).
A ventilátor dolog valószínüleg a más thermal management miatt van, viszont a lassulást nem értettem (Órajel, FSB, felismert cache méret, procifeszültség stimmelt)
Nem értem miért, papíron midnenképpen támogatnia kellett volna, ezért most kicsit dühös vagyok a márkára és a supportra, csúnya dolog más pénzével játszani (értem ezalatt hogy nem szolgáltatunk normális információkat).
Ahogy böngésztem a külföldi fórumokat, kb még senki sem próbált meg hasonló cserét, szóval ti sem tegyétek ;]

Pie

Ui: Az meg röhej hogy 64bites Vistáról _NEM_ lehet biost upgradelni, ami viszont még felháborító, hogy nincs is rá megoldás. xp van, ülsz, kussolsz, örülsz. Albacompnál lehet elnézném de ibm-lenovo?

[ Szerkesztve ]

(#3157) bolcsodal válasza solarian2 (#3156) üzenetére


bolcsodal
addikt

És hol láttad leírva, hogy támogatja?

They drew first blood....

(#3158) Dufresne válasza solarian2 (#3156) üzenetére


Dufresne
addikt

Én a BIOS leírásában is csak legfeljebb a T8xxx széria támogatását látom, nem láttam hogy a T9-es szériáról írtak volna.
Igaz hogy a TDP-je megegyezik, de azért van a 2 család között különbség, pl ahogy a lenovo forumán válaszolták is neked hűtés terén. Az hogy TDP-je ugyanaz még nem jelenti hogy ugyanaz a hűtő ugyanúgy tudja hűteni is, pl asztali prociknál is a 65W-os TDP-s AMD-ből volt rengeteg verzió és köztük órajelben viszont nagy difi és emiatt hűtést sem mindig ugyanúgy kellett választani.

(#3161) hudyfiu válasza moorland (#3160) üzenetére


hudyfiu
senior tag

1. ne használ két különböző everestet mert nem ugyan azok az eredmények
2. én még vistát is ugyan olyat tennék ha össze akarnám hasonlítani.

Nem vagyok benne biztos de ennek semmi értelme nem volt.

(#3162) bolcsodal válasza buherka (#3155) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nah..Megnéztem és szorgos kínai kezek eredeti 3.03-as BIOS-t hegesztettek rá eredetileg is. Xp Home akksiról 0,905V-ot állít 800MHz-en IDLE és felpörgeti 1,73GHz-re de feszt nem állít hozzá..legalábbis CPU-Z szerint.

They drew first blood....

(#3163) bolcsodal válasza moorland (#3160) üzenetére


bolcsodal
addikt

Bakker csak nekem raktak 2GB-os modult a notiba...?? :O

Ezt a blamázst... :(

They drew first blood....

(#3164) solarian2 válasza Dufresne (#3158) üzenetére


solarian2
csendes tag

Santa Rosa platformnak gond nélkül kellene vinnie, BIOS-t meg csoda hogy még használ bármilyen oprendszer/program. A hűtéssel ismétlem, nem volt gond, hidegebb volt a proci (az alaplapi mérő szerint), mint az előző, mégis fullon ment a ventilátor. Viszont a két mag hőmérő szenzorait nem tudtam előcsalogatni, gondolom ezért kergült meg oprendszer futásidőben a hűtő. Amíg biosban matattam nem volt semmi gond, a ventilátort normálisan szabályozta.
Ismétlem, a Santa Rosa platformnak minden gond nélkül vinnie kellett volna a processzort, mindössze a fejlesztők hanyagsága, hogy a processzorra még mindig nincs support.
Az intel honlapján így van feltüntetve.

Még egy vicces dolog: A lenovo oldalán a support részen egy ősrégi 64bites vista drivert adnak a videokártyához, lusták updatelni? A júzer meg majd csodálkozik hogy miért nem megy normálisan a beígért aero glass?

(#3165) solarian2


solarian2
csendes tag

Illetve ha normálisan elolvasnád a BIOS iszonyatosan bő changelogját, akkor látnád, hogy az nem új processzor supportját írja, hanemhogy kijavították azon processzorok cache méretének a detektálását. Talán ebből arra kellett volna következtetnem hogy a T9500ra semmiféle support nincs?

(#3166) nortol válasza solarian2 (#3164) üzenetére


nortol
senior tag

notebook hardware control

ezt pakoljátok fel, elvileg lehet állítani szinte mindent ...

akár a venti fordulatot is ...
csinálhatok down clockot is ha több aksi időt szeretnétek kicsiholni ...

(#3167) htmtimcsi válasza nortol (#3166) üzenetére


htmtimcsi
tag

ez szerintem nem fog menni "venti fordulatot is" .
a thinkpadnél is azért tudják szabályozni a hőmérsékletet illetve a venti fordulatát, mert valaki szétszedte a gépét és megnézte az alaplapon a chipeket hogy hol, milyen típusú hőszenzorok vannak, megkereste neten a chipek leírását, és megírták rá a progit ami megfelelő cimekről leolvassa illetve beírja fordulatszámot. szóval ott is elég "problémás" dolog ez a "zaj", pedig az elvileg "komolyabb" gép.

(#3168) htmtimcsi válasza hudyfiu (#3161) üzenetére


htmtimcsi
tag

ezzel egyetértek, mindkét pontjával. összehasonlításra teljesen használhatatlan ez a 2riport.

(#3169) buherka válasza bolcsodal (#3162) üzenetére


buherka
addikt

Akkor az fasza, ha leveszi a feszt még az XP is...én állandóan 1.36V-ot láttam, pedig hozzá sem nyúltam a masinához :B .
Lehet, hogy az 3.01-es Bios bűne ez?

Én az Everest-el nézegettem eddig a proci feszt...az is gyönyörűen kiirkálja :K

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3170) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Viszont most elkzedett megkergülni. Folyamatosan dobja el a W-Lan kapcsolatokat. Bár lehet, hogy a Comodo tűzfal miatt problémázott, de tegnap elég sokáig sakkoztam vele. :(

They drew first blood....

(#3171) buherka válasza nortol (#3166) üzenetére


buherka
addikt

Na ezt most kipróbálom :U

(#3170) bolcsodal...wlan-ban sajna nem vagyok jó, mert vezetékes netem van itthon.

A Vista felismerte a wlan-t ami a notiban van...nem is telepítettem ami fenn van a Lenovo oldalán :B
Nekem Intel abg van benne ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3172) bolcsodal válasza buherka (#3171) üzenetére


bolcsodal
addikt

sajnos bármilyen tűzfallal problémázik....mindegy fel kell nőnöm hozzá! :DDD

They drew first blood....

(#3173) buherka válasza bolcsodal (#3172) üzenetére


buherka
addikt

Még a Win. tűzfalát sem szereti?

Mert én soha nem használok tűzfalat :B ...mi a ráknak?
Ami a Win-ben van, még azt is letiltom :D

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3174) spyduck válasza buherka (#3173) üzenetére


spyduck
nagyúr

Egyetértek veled ;]

mod: felraktam a 3.03-as bios-t és akkor tudatosult bennem, h nekem már vagy 1 hónapja ez van fent.

[ Szerkesztve ]

(#3175) bolcsodal válasza buherka (#3173) üzenetére


bolcsodal
addikt

És miért nem? Mondjuk igaz..router mögött van így nem kéne szoftveres tűzfal, de nem csak otthon használom.

They drew first blood....

(#3177) buherka válasza spyduck (#3174) üzenetére


buherka
addikt

Lehet, hogy frissítetted az Update progival és észre sem vetted :U ...van ez így

(#3175) bolcsodal ....szóval miért nem?

Mert 1-szer raktam fel tűzfalat és állandóan beleugatott mindenbe és ott megfogadtam, hogy soha többet :(
Én is használom a cégnél a notit, de mondjuk ott a szervernél van tűzfal, tehát a bejövő és a kimenő jel is meg van szűrve, de rendesen.
Évek óta nem használok tűzfalat és nem vettem észre semmi olyan dolgot, ami miatt ismét használnom kellene.
Csak lassítja a gépet.
Sokan telepakolják a gépet mindenféle aktív Spy figyelőkkel meg tűzfalakkal...aztán visítoznak hogy. -Lassú a vindóz!
Én aktív módban Nod32-őt használok és inaktív módban mellette van a CounterSpy.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3178) htmtimcsi válasza buherka (#3177) üzenetére


htmtimcsi
tag

a tűzfal azért kell, mert van 1-2 progi ami szereti fertőzni mások gépét és forgalmat generál, a userek gépét zombinak használják, nem az a cél hogy tönkre tegye csak hogy küldje a banki információkat stb...
velem is volt egyszer csak azt vettem észre hogy lassu a netem, megnéztem a tűzfal progit és ott láttam hogy valami általam nem ismert progi eszméletlen sok adatot küld és fogad és alakít ki kapcsolatokat, amit bontani se akart.
meg véd az ellen hogy kezdő hackerek a megfelelőeszközökkel könnyedén bejussanak a gépedre és ellopják a személyes adataid(jelszavak stb.. természetesen nem a családi fotoalbumot fogja ellopni).
wlan esetén még nagyobb a gond(bár ez ellen nem a tűzfal fog védelmet nyujtani), ismerősőm mutatta kb 5perc alatt talált 1 mailes jelszót+nevet, annyi volt az egész hogy a csomagokat amit küldtek egy progival(wireshark) elkapja és elkezdte olvasgatni a tartalmát. ez még helyi hálózaton is müködhet, ezért kell gépenként tűzfal és nem 20gépre 1 hardwares tűzfal, mert a külvilág ellen védve lesz, de lehet hogy a kedves munkatárs fogja elkövetni a bűnt.

de összeségében te tudod hogy használsz-e, nekem volt gondom a netről jövö dolgokkal ezért használom. ha majd neked is lesz akkor talán te is átgondolod a dolgokat a tűzfallal kapcsolatban.

(#3179) bolcsodal válasza buherka (#3177) üzenetére


bolcsodal
addikt

Végül Zone Alarm Basic lett belőle. Úgy látszik a Comodo nem szereti a Wifi-t.

Alapvető dolgok ellen véd azért tűzfal: pl portscanning, remote controll stb. Valamint van normális viselkedésanalizátora, akkor a kimenő progikat is elcsípi. Persze valamit valamiért, de én úgy érzem hajlandó vagyok néha okét nyomni és beáldozni 20 mega rendszermemóriát az irányítás illúziójáért! :U

Merugye ha valaki nagyon akar, akkor bármilyen gépben tud kárt okozni. :(

They drew first blood....

(#3180) bolcsodal válasza htmtimcsi (#3178) üzenetére


bolcsodal
addikt

Azért ha titkosítva van az adatforgalom, akkor azt nem olvasgatja csak úgy senki sem! :U Főleg wifi-n érdemes titkosítani az adatforgalmat...bár tegnap épp ezzel kínlódtam a legtöbbet. A Router küldte WPA-val a kapcsolatot, de a noti csak az IP cím lekérésig jutott el mindig...fingom sem volt miért...aztán hirtelen ötlettől vezérelve kikapcsoltam a tűzfalat és kivettem a pipát a WPA titkosítás elől (WEP helyett) a wireless konfigban...azóta megy...eddig. :U

They drew first blood....

(#3181) buherka válasza htmtimcsi (#3178) üzenetére


buherka
addikt

Van igazság abban amit mondasz :K

Mesélek valamit privátban ;)

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3182) spyduck válasza buherka (#3181) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én kikapcsoltam a tűzfalat meg minden windows-os biszbaszt és mégsincs vírus meg semmi a gépemen. Van egy Nod32-m meg egy spybot-om.

(#3183) htmtimcsi válasza spyduck (#3182) üzenetére


htmtimcsi
tag

"és mégsincs vírus meg semmi a gépemen." honnan tudod ha kikapcsoltál mindent progit ami figyelni tudja. lehet hogy van csak nem a gépedet akarja tönkre vágni, hanem másnak a tieden keresztül. én példálu a neten böngésztem és a honlapon megjelenő kép volt virusos, azért dur va hogy mik vannak.

(#3184) solarian2


solarian2
csendes tag

hadkérdezzem meg hogy milyen böngészőt használtok?

(#3185) spyduck válasza solarian2 (#3184) üzenetére


spyduck
nagyúr

mozilla 3 (helyesírás javító van benne, nagyon jó.)

[ Szerkesztve ]

(#3186) solarian2 válasza spyduck (#3185) üzenetére


solarian2
csendes tag

haha.
Az bizony jó régi, hol sikerült összeszedned? Netscape-el tolod tán vagy valami más van köré építve?

(#3187) htmtimcsi válasza solarian2 (#3186) üzenetére


htmtimcsi
tag

lehet hogy firefox 3as ra gondolt? de ez nem lenovo téma szerintem, és nem érzek összefüggést a lenovo gépek és a böngészök közt, de ha van megírhatod, a mai világban már semmiben sem lehet biztos az ember.

(#3188) solarian2


solarian2
csendes tag

mindegy, arra akartam mindössze kilyukadni hogy IE-vel böngészni manapság lehetetlen dolog, olyan mintha kimennél egy szál alsógatyában a hóra, és jé? megfázol.
Tessék firefoxot használni.

(#3189) buherka válasza bolcsodal (#3179) üzenetére


buherka
addikt

Lehet, hogy majd én is rászánom magam egyszer, hogy feltegyek valami tűzfalat...mondjuk addig nem hiszem, hogy foglalkozok ezzel, amíg minden rendben van a gépemmel.
Az asztali gépemen január eleje óta van XP és azóta nem gyalultam le :B
Most a notin ugye Vista van...hát majd meglátom... :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3190) spyduck válasza solarian2 (#3188) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igen a firefoxra gondoltam, azt hittem az a mozilla, de úgy látom fogalomzavarom van:) Nekem az IE csomószor hibát ír ki, eléggé megutáltam.

(#3191) spyduck válasza buherka (#3189) üzenetére


spyduck
nagyúr

A FujitsuSiemensemen 2 éves XP van és tökéletesen működik, és nincs tűzfal csak egy Nod32:)

[ Szerkesztve ]

(#3192) htmtimcsi válasza spyduck (#3191) üzenetére


htmtimcsi
tag

képzeld nekem évekig 1virusom se volt, ugyanis nem volt netem. akkor a legbiztonságosabb a gép. természetesen lehet probálkozni, nekem is volt hogy sokáig nem volt virusom, vagyis nem tudtam róla, de jól müködöt a gép, de egyre több ilyen gépbizerátort írnak(gondolom kell a pénz a virusirtó progi eladásból). de tényleg régen nem voltak ilyen gondok hogy virus, csak ment a DOS szépen és arra senki se írt virust, na jó voltak, azok tényleg szétcseszték a gépet és egyből tudta az ember hogy virusa van a gépének. manapság tényleg az a cél hogy használják az ember gépét, észrevétlenül.

(#3193) spyduck válasza htmtimcsi (#3192) üzenetére


spyduck
nagyúr

Van igazság amit mondasz de ha nem zavarja a gépemet meg engem akkor nem érdekel ha meg vmi szórakozik leszedem a winfost.

(#3194) bolcsodal válasza buherka (#3189) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mondjuk a VIsta saját tűzfala tán már ér is valamit... :DDD

They drew first blood....

(#3195) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Nektek mennyit bír az akksi, ha be van kapcsolva a wifi+bluethooth?

They drew first blood....

(#3196) spyduck válasza bolcsodal (#3195) üzenetére


spyduck
nagyúr

Fényerőtől függ, de így a meleg miatt megy a venti is szóval kevesebbet.

(#3197) bolcsodal válasza spyduck (#3196) üzenetére


bolcsodal
addikt

naja..de nekem akkor is kevésnek tűnik a kb 1.5 óra...

mondjuk még nem mértem le..de nem vagyok elkenődve tőle... :(

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#3198) Dufresne válasza bolcsodal (#3197) üzenetére


Dufresne
addikt

Fényerőtől függően 1,5-2óra wifi és bt együttes használatával, mondjuk ha külön lekapcsolom a bt-t akkor talán lehet kicsit több.

(#3199) bolcsodal válasza Dufresne (#3198) üzenetére


bolcsodal
addikt

Akkor normálisak az értékek. A bt-t hogyan lehet külön lekapcsolni? Tegnap rápillantottam, de nem volt időm belemélyedni a témába.

They drew first blood....

(#3200) Dufresne válasza bolcsodal (#3199) üzenetére


Dufresne
addikt

A trükkje az, hogy nem a Lenovo honlapján található driver-t kell feltelepíteni hozzá, hanem a Broadcom honlapjáról ezt kell letölteni a gyári drivert le kell törölni a gépről, majd újraindítás utána amikor érzékeli, hogy új eszköz és kéri a driver fájlokat, akkor ezt az előbb letöltött updater-t kell elindítani és ez minden szükséges dolgot letölt neked a BT-hoz és ezek után jobb alul a systray-nél levő bt ikonon jobb kattintással már előjön egy olyan opció is, hogy START/STOP device...

Leglaábbis én csak így tudtam megoldani ezt a bt és wifi egyszerre ki/be kapcsolódást, mert az alap driverben nem volt ilyen lehetőség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.