Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) tototos válasza Lawrence27 (#3646) üzenetére


tototos
őstag

Használj partition managert. Partion magic nem tudja értelmezni a rejtett partíciót és ez a gondja.

(#3652) tommyx válasza jockas (#3650) üzenetére


tommyx
tag

Downgrade-eled vmelyik alkatreszt a jelenlegi gepedbol es nincs gond. 1 ev mulva pedig, a penzbol amit akkor fizettel volna a garkiterjesztesert, veszel bele jobb alkatreszt, mint amit downgrade-eltel.

(#3653) jockas válasza tommyx (#3652) üzenetére


jockas
senior tag

Ez nem megoldható...mivel kell ami megvan!

(#3654) tommyx válasza jockas (#3653) üzenetére


tommyx
tag

Okey. Csak neha aldozatokat kell hozni a szent cel erdekeben :D No mind1, sok sikert a projekthez!

(#3655) jockas válasza tommyx (#3654) üzenetére


jockas
senior tag

Viszont vannak olyan kényelmi vásárlások (a noti ilyen,hiszen az kényelmi szempont,hogy ne csak itthon tudjak gépezni),amikor nem az a szent cél, hogy legyen neked valamid miközben olyan áldozatot kéne hoznod érte,amit nem szivesen teszel meg. Ami van a gépemben az kell is. Ha kell, akkor pedig inkább gyűjtők még a zsebpénzemből egy pár hónapot még és akkor úgy veszem meg, vagy nem lesz rá +1 év gari. Ha valami gondja van a gépnek, akkor az úgyis kijön abban az 1 évben szerintem. :) Aksit meg amúgy is kell majd olyan 2-3 év múlva vennem...hiszen az nem örök.

Apropó...aksi! Az usanotebook-on láttam olyan kiegészítőt, hogy nagy kapacitású aksi (9 cellás), viszont oda volt írva alá, hogy csak 15"-os modellekhez....:S ez akkor nem jó a 15,4"-osokhoz? Vagy kilóg csak a hátulján és ennyi?

(#3656) Bibby


Bibby
addikt

XP alatt működik az ujjlenyomat olvasó? Mikor legutóbb néztem akkor még nem. :U

Ελευθερια η θανατος

(#3657) solarian2 válasza Bibby (#3656) üzenetére


solarian2
csendes tag

március óta biztosan működik (azóta van N200-am), mikor nézted utoljára? :)

(#3658) htmtimcsi válasza Bibby (#3656) üzenetére


htmtimcsi
tag

nekem müködött. soha nem is volt vele gondom.

(#3659) Bibby válasza solarian2 (#3657) üzenetére


Bibby
addikt

Tavaly november talán... mondjuk nem törődtem vele sokat, valami elkapott szövegben olvastam ezt. Lehet nem is volt igaz. :U

És mit kell vele csinálni ha win bejelentkezéshez használnám? Felteszem a drivert, aztán?

Ελευθερια η θανατος

(#3660) vrbst


vrbst
tag

Sziasztok!

Nem nagyon kaptam választ az akksis kérdésemre, gondolom senki nem használt még 9 cellásat a 3000-esébe, de belevágtam, megrendeltem, kb 3 hét múlva ideér. Majd írok tapasztalatokat, ha érdekel valakit!

Viszont ismét kérdeznék egyet. A 3000 N100 mennyi RAM-ot tud kezelni? 2 gigás modul jó bele vajon (1x2GB)?

[ Szerkesztve ]

(#3661) tommyx válasza vrbst (#3660) üzenetére


tommyx
tag

Itt azt írják, megbirkózik a 2GB-os modullal. Hivatalos specifikáció szerint max. 2GB-ot kezel a rendszer, de sztem azt még 32 bites oprendszeres környezetben fogalmazták.

(#3662) Lawrence27 válasza tototos (#3651) üzenetére


Lawrence27
csendes tag

Mindenkinek köszönöm a segítséget! Sikerült megoldani a problémát: a partition managerrel az invalid particiót egyesítettem a rejtett partícióval, majd ketté osztottam. A progi csinált két megfelelő unallocated részt, amivel az xp telepítő már elboldogult.
Amúgy nagyon meg vagyok elégedve a Lenovo 3000 200N gépemmel, stabil, megbízható és az xp-vel mostmár gyors is :C . Lehet, hogy a Tosibák és Asusok dizájnosabbak, de nekem még a külseje is tetszik.
Még egyszer köszi és minden jót mindenkinek.

(#3663) solarian2 válasza Lawrence27 (#3662) üzenetére


solarian2
csendes tag

azok csilivili kékzöld neonos átlátszó cuccok, komolytalan
ezek decensek, komolyan vehetőek kinézetre (persze nem annyira mint egy Thinkpad T(ank)61 ;] )

(#3664) vrbst válasza tommyx (#3661) üzenetére


vrbst
tag

Köszönöm szépen a választ! Azért gondoltam 1x2 GB-ra, mert akkor lehetne még bővíteni, de ha a max úgyis 2 GB akkor mindegy, hogy 1x2 vagy 2x1. Vagy sebességben jobb valamelyik?

(#3665) solarian2 válasza vrbst (#3664) üzenetére


solarian2
csendes tag

ha nem tudod a kérdésre a választ akkor inkább neki se állj ramot cserélni.

(#3666) htmtimcsi válasza vrbst (#3664) üzenetére


htmtimcsi
tag

szerintem a lenovo holnapján keresed meg service manual-t és abban tuti benne van. én is nagy nehezen megtaláltam az n200hoz. biztos van n100hoz is. ez 1 kb 5megás pdf dokumentum.

(#3667) vrbst válasza solarian2 (#3665) üzenetére


vrbst
tag

Köszönöm a "kedves" választ... A ram csere már egyszer ment, ugyanis a mostanit is sikerült bővítenem (+ 512 MB), sőt már sikerült összeraknom pár asztali gépet is. Egy kérdést tettem fel, amire tényleg nem tudom a választ, de nem is lettem okosabb a válaszod alapján, pedig szeretnék okosodni. Nem értem, hogy az, hogy nem tudom melyik a jobb, az miért jelenti azt, hogy ne tudnám kiszedni a régit a helyéről és betenni az újat... Nem vagyok egy számítástechnikában túl naprakész felhasználó, de annyira hülye sem vagyok, mint ahogy te gondolod...

[ Szerkesztve ]

(#3668) vrbst válasza htmtimcsi (#3666) üzenetére


vrbst
tag

Köszi, körülnézek!

(#3669) htmtimcsi válasza vrbst (#3668) üzenetére


htmtimcsi
tag

nem tudom pontosan milyen n100asod van,de
itt van Hardware Maintenance Manual - 3000 N100 (type 0689, 0768), N200 (type 0769)
[link]

esetleg ebben nézd meg még Accessories Compatibility Guide for Desktops and Notebooks :
[link]

(#3670) htmtimcsi válasza vrbst (#3664) üzenetére


htmtimcsi
tag

laptopnál nem igazán van jelentősége hogy 1x2 vagy 2x1gigát raksz be, a sebesség szempontjából(alig észrevehető).
biztos számít valamit,de nagyon összetett dolog, mert ha 2modulod van akkor "többet" fogyaszt,mintha csak1lenne , de ha több ramod van akkor kevesebbet pörög a vinyo, ami hosszabb aksi időt eredményez. ha lehet hinni a teszteknek akkor ez 1ről 2 gigára való bövitésnél csekélyebb mértékü,de 2ről 4gigára növelve jelentősebb.

elvileg az a jobb ha minél több foglalatott kihasználsz és törekszel arra hogy párokban legyenek a modulok. laptopnál nem sok az a 2slot, de lehet desktop gépnél 4 szervernél meg 8 vagy több slot is lehet és egészen 64<giga ramig mehet a dolog. ott se a sebesség miatt fognak aggódni, hanem a memória okozta "hibázások" miatt, ezért raknak oda ECC ramot, ahogy a microsoft is javasolt(fuuu dejó,most aztán nyomatom a reklámot :) ) a "nagyszerű" vista-hoz.

ha a jövöben tervezed újabb modul vételét akkor természesen adja magát a válasz.

(#3671) bolcsodal válasza htmtimcsi (#3670) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mondjuk a Dual Channel miatt érdemesebb 2 modult használni talán... :U

They drew first blood....

(#3672) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!
Felraktam az N200-ra a Vistát és alapjáraton a venti kerreg (nagyon halkan, mint ha vmi rezonálna), visszaraktam az XP-t nem kerreget, megint felraktam a vistát kerreget. Mi okozhatja a jelenséget?

(#3673) vrbst válasza htmtimcsi (#3670) üzenetére


vrbst
tag

Köszönöm, így már kezd tisztulni a kép!

(#3674) asimon válasza bolcsodal (#3671) üzenetére


asimon
tag

Ami viszont pozitív az N200 esetében, hogy kölönböző ramokat is képes dualban kezelni, nálam egy 2 és egy 1 GB-s ram fut párban.

(#3675) bolcsodal válasza asimon (#3674) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nem is tudtam. Köszi az infót. :B

They drew first blood....

(#3676) buherka válasza spyduck (#3672) üzenetére


buherka
addikt

Nem a vinyód kerreg? :U ...mert a Vista azt állandóan tekeri.
Először én is azt hittem, hogy a venti, de aztán mégsem.

Látom csak próbálkozol a Vistával...nem hagy nyugodni a dolog :D

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3677) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Tudtok valami normális webcam drivert N200hoz? Találtam a lenovo websiteon kettőt. Az egyik az N100as szériához való kb. 5 megás driver ezzel nem működik egy másik meg valami USB webcamhoz való másik ~30 megás ami szintén nem működött.
De konkrétan N200hoz nem találtam. Vista 32 bites kellene.

Valami ötlet?

(#3678) spyduck válasza buherka (#3676) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem. Most már Xp alatt is csinálja. Nagyon úgy néz ki, h venti csere lesz a dologból mert ha 1-2 órát haszálom akkor elkezd rezonálva hűteni.

(#3679) Daneey


Daneey
tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne egy N200 notival kapcsolatban:
(1) A noti megvétele után rögtön csináltam egy recovery DVD-t. Kérdésem az, hogy ez az egész C partíciót menti le valamilyen image formátumban (tehát az I386 mappát is)? Mert nekem konkrétan az i386 mappa kéne, mert azt nem mentettem ki.

(2) A recovery DVD kiírása után legyalultam a winyót, majd feltettem egy (másolt) XP CD-ről egy rendszert. Majd kérte a serialt: beadtam neki a noti alján lévőt, de nem fogadta el. Kérdésem az lenne, hogy milyen esetekben fogadja el az XP a serialt? Az én másolt CDm 2600-as build-számmal rendelkezik. Mert azért kérdem, hogy a serialt elvileg el kell, hogy fogadja, de hát nem fogadja el...

Viszont, ha az i386 mappát is elmenti, akkor a régi (fresh xp install ibm-es cikk szerint) seriallal kiírok egy CD-t, és azzal fogom feltelepíteni.

Egyéb ötlet?

(#3680) buherka válasza spyduck (#3678) üzenetére


buherka
addikt

aj-aj :U ....mióta is van meg a géped? :U . neked még garis, ha jól tudom

(#3677) BaLee...elvileg amikor feltelepült a Vista, akkor felismerte benne az integrált webkamit, tehát nem kell hozzá külön driver (mivel USB-s kompozit eszköz). Az XP is felismeri a webkamit és nem kér drivert hozzá
Mondjuk rakjál fel egy Skype-ot és csinálj egy webkamera tesztet. Fogja látni a program külön driver nélkül is ;)

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3681) buherka válasza Daneey (#3679) üzenetére


buherka
addikt

Nem Vista volt a gépeden eredetileg? Mert akkor lehet, hogy az XP nem fogadja el a Vista serial-t.
Nekem a maticán lévő szám jó volt újratelepítéskor, mert elfogadta.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3682) Daneey válasza buherka (#3681) üzenetére


Daneey
tag

Xp Pro volt rajta.

(#3683) BaLee válasza buherka (#3680) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Rendben köszi, kipróbálom majd.

(#3684) buherka válasza Daneey (#3682) üzenetére


buherka
addikt

Van a Microsoft-nak az a ingyenes behívó száma. próbálkozz azon, hátha segítenek ez ügyben.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3685) bocsika


bocsika
aktív tag

Hali
"Gyors help" kellene
Hugom takarított a gépén és érintett néhány rendszerfájlt. :DDD ntldr ilyesmi, legalábbis első körben ezt hiányolja a rendszer.
N100 a van.

(#3686) htmtimcsi válasza spyduck (#3678) üzenetére


htmtimcsi
tag

csak megkéne zsirozni/olajozni a ventit.
3csavar fogja a ventit. és 4csavar a venti levő "fényes"lemezt./bár vlmi spéci csavarhuzo készlet fog kelleni mert super mini csavarokvannak.+csipesz hogy megbird fogni a csavarokat/
leszeded a lemezt és kiemeled a lapátot. és nyomc oda kicsi olajat vagy zsirt.
de inkább vidd boltba ott garira cserélik.

(#3687) htmtimcsi válasza bocsika (#3685) üzenetére


htmtimcsi
tag

Gyors válasz: újratelepítés.

(#3688) spyduck válasza htmtimcsi (#3686) üzenetére


spyduck
nagyúr

Van spéci cuccom, amikor elkezdte a kerregést az volt az első, h szétszedtem és összeraktam. Utána is kerregett, most pl ma nem csinálta. Biztos menstruáció előtt volt és rossz kedve volt:) Ha meg nem csinálja a jelenséget akkor mit mondjak a szervizbe, meg Kecskemétről fel is kéne menni Pestre, de lehet holnap elviszem.
A legidegesítőbb, h olyat játszik a gépem, h néha megakad és nem bír kikapcsolni meg mikor kikapcsolom akkor fogad egy kékhalál.
Vszínűleg akad vmi program benne. Hogy tudom kideríteni mivel lehet problémája? Az, h nem kapcsol ki azt csak XP alatt csinálja, a kékhalált pedig Vista és XP alatt is. Csak akkor ha az NHC-vel be van állítva az ACPI. Arra gondoltam, h a web"n"walk progival akadhat mert amíg az a progi nincs fent nincsenek problémák, de sajna csak azzal tudok netezni.

(#3689) spyduck válasza spyduck (#3688) üzenetére


spyduck
nagyúr

Most néztem meg az eseménynaplóban, h mi lehet a hiba. A Boardcom lan drive-re ír ki mindig kikapcsolásnál egy hibát és egy figyelmeztetést. Vagy szoftveres a baj vagy hardveres. Most próbálok vmi jobb drivert keresni hozzá mert úgy látszik a lenovo honlapjáról leszedett driver nem fajin.

(#3690) bolcsodal válasza spyduck (#3689) üzenetére


bolcsodal
addikt

BSOD nekem is volt a Lenovo oldaláról leszedett driver miatt! :U

They drew first blood....

(#3691) spyduck válasza bolcsodal (#3690) üzenetére


spyduck
nagyúr

Neked sikerült megoldani? A BSOD az a hiba ugye?

(#3692) spyduck


spyduck
nagyúr

"A számítógép a(z) 00F1D000F1D0 hálózati című hálózati kártyához tartozó 94.27.183.152 IP-cím bérletét a DHCP kiszolgáló (94.27.234.164) elutasította. (A DHCP-kiszolgáló DHCPNACK üzenetet küldött)"

Ez a hibaüzenet.

Az NHC-re viszont kékhalállal reagál.

(#3693) spyduck válasza spyduck (#3692) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szerintem a web"n"walk-om csinálja a fesztivált.
lehet vmi frissebb szoftvert kéne rárakni.

(#3694) bolcsodal válasza spyduck (#3691) üzenetére


bolcsodal
addikt

Blue screen of Death : BSOD! :DDD

Igen a drivercserék óta nem volt kékhalál. Mondjuk nekem az x3100-as VGA driver pöccent be egy alkalommal...

Tedd fel az Inteles drivereket külön-külön.

They drew first blood....

(#3695) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Egész korrektül bírja az akksi. Kb egy hónapja nem használom a gépet, csak hálózati adapterről. 45%-osra merítettem le az aksit. Azóta szobahőn csücsült a táskámban. ma gondoltam megnézem mi a helyzet vele...40%. :)

They drew first blood....

(#3696) nikném válasza jockas (#3638) üzenetére


nikném
csendes tag

Bocs, hogy beledumálok..., azért egy jó hátizsák kell neki (nekem Dicota van, nem olcsó, de van esővédője és megerősített, lógatott rekesze is), majd két éve hordom benne nap mint a nap a gépet, s kibírt közben félév Thaiföldet is..., csak arra figyelj, hogy a hátadhoz a gép háta illeszkedjen, mert fordítva meglátszódik a bill. nyoma..., a fedlap benyomódhat!

(#3697) jockas válasza nikném (#3696) üzenetére


jockas
senior tag

Oké,köszi. Én is Dicotát néztem ki! ;)

(#3698) Döghalál


Döghalál
csendes tag

Ezek a gépek egy nagy kalap szart érnek!Nem hiába szinte alig jegyzik őket itthon,kínai romhalmaz mind! Úthenger alatt kéne őket tömegével szétdarálni.Fosok ezek!

(#3699) jockas válasza Döghalál (#3698) üzenetére


jockas
senior tag

Eltévesztetted a fórumtémát...te az Acer-t keresed!

(#3700) bolcsodal válasza jockas (#3699) üzenetére


bolcsodal
addikt

:DDD

They drew first blood....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.